bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 19.01.2018 | Vārda dienas: Alnis, Andulis

10 ikdienas paradumi slaidākam vēderam

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 8 balsojumi)

Autors: PantherMedia/SCANPIX

Ja gribas iztaisnot vēdera līniju, pirms mesties diētu valgos, der pamēģināt uzlabot savus ikdienas ieradumus. Tie ļaus neuzņemt vairākus simtus kaloriju un nav tik radikāli, lai jaunos ieradumus atmestu jau pēc mēneša.

Gatavošana un ēšana:

1. Ēdiena cepšanai izmantojiet izsmidzināmu olīveļļu. Salīdzinājumā ar cepšanu sviestā, ja cepat ēdienu desmit reizes nedēļā, kopumā ietaupīsiet 290 kalorijas.

2. Ēdiet no maziem, ja iespējams, zilas krāsas šķīvjiem. Pētījumi liecina: cilvēka prātam šķiet, ka apēsts vairāk, ja izēsts pilns mazs šķīvis, nevis liels pustukšs šķīvis. Savukārt zilas krāsas priekšmeti slāpējot ēstgribu.

Nedēļā neuzņemtās kalorijas: 500

3. Pirms katras ēdienreizes izdzeriet glāzi ūdens. Dietologi uzsver to, ko varam novērot paši: sēžoties pie galda ar puspilnu vēderu, sāta sajūta atnāks ātrāk. Ja ievērojam šo ieradumu pirms trim ēdienreizēm, dienas laikā uzņemam par 9% mazāk kaloriju.

Nedēļā neuzņemtās kalorijas: 1 358

4. Aizmirstiet majonēzi (ēdamkarotē ap 90 kaloriju) un mērču vietā izvēlieties garšvielas, jo tajās ir niecīgs tauku saturs. Stipras garšvielas un pipari paātrina vielmaiņu un neļauj ātri ēst, jo deg mute.

Nedēļā neuzņemtās kalorijas: 500

Dzērienu izvēle

5. Ja vēl lietojat cukurotās limonādes, aizmirstiet arī par tām. Varbūt būsiet ievērojis, ka kola slāpes neremdē – vai ir jēga to dzert?

Nedēļā neuzņemtās kalorijas: 1350

6. Ja esat kafijas cienītājs, nepievienojiet tai trekno kafijas krējumu. Pašai kafijai ir niecīgs kaloriju daudzums.

Nedēļā neuzņemtās kalorijas pēc desmit kafijas krūzēm: 360

7. Šo ieradumu nebūs vienkārši pieņem: kad dzerat alu, ielāgojiet – jo stiprāks tas ir, jo vairāk kalorijas tas dod.

Nedēļā neuzņemtās kalorijas, pārejot no stipra alus uz vieglāku: 288

Darba paradumi

8. Nostipriniet galda virsmu augstāk un strādājiet, stāvot kājās. (Arī Latvijā pieejami galdi ar regulējamu augstumu.) Pastāvīga sēdēšana padara resnu, sabojā stāju un, kā pierādījuši medicīnas zinātnieki, ir bīstama veselībai. Cilvēkiem, kuri sēdus pavada vairāk nekā pusi dienas, ir par 54% lielāka iespēja piedzīvot infarktu.

Darba nedēļā neuzņemtās kalorijas: 828

9. Dariet mājas darbus. Šādi uzlabosiet dzīves vidi un kustēsieties, arī neejot uz vingrošanu vai trenažieru zāli. Stundu pļaujot zāli ar stumjamo pļāvēju, sadedzināsiet 449 kalorijas, grābjot lapas – 351 kaloriju un krāsojot sienu – 368.

Kopā zaudētās kalorijas: 1168

Staigājiet!

10. Zinātne ir pierādījusi, cilvēkam kājas dotas, lai ar tām staigātu, nevis lai turētu pārkrustotas. 20 minūtes ilga iešana katru dienu nedēļas gaitā ļaus sadedzināt 3 500 kalorijas.

Lai izdodas! Pludmales sezona atskries vēja spārniem.

Avots: GQ

Ref: 103.000.103.845


Pievienot komentāru

 1. Ince teica:

  5.punkts garām- Cola un alus ir vienīgie dzērieni, kas remdē slāpes!

  +1 0 -1 0

  • Baiba teica:

   Nav tiesa,vienīgais dzēriens,kas remdē slāpes ir ūdens un nekad nav bijis un nebūs citādāk!

   +1 0 -1 0

  • evija teica:

   Nu diez vai… :D
   Diez kpc tad dzerot colu, gribas to vēl un vēl.. :D?
   Vienīgais, kas remdē slapes, ir jau Baibas minētais ūdens.. Vēl tējas..

   +1 0 -1 0

 2. Ilžuks teica:

  8.punkts arī neder.Kājām ir liela slodz un sākas vēnu problēmas.

  +1 0 -1 0

 3. Tik tā teica:

  Kādam gan klibo gramatika…uzlaboSIT?kur kaut kas tāds ir dzirdēts?sist kaut ko vajag?

  +1 0 -1 0

 4. Sveta teica:

  Olīveļļa nav domāta cepšanai, bet gan salātiem. Cepšanai mūsu pašu rapšu eļļa. :)

  +1 0 -1 0

 5. anna teica:

  Ir 2 veidu olivellas – cepsanai un salatiem, kuru sauc extra vergin. Ar pedejo gan nevar cept. Nav taisniba, ka staigasana rada venu problemas. Veneroze ir iedzimta kaite.

  +1 0 -1 0

 6. svetlana teica:

  Cola nekad nav remdejusi slapes, ta rada atkaribu. Man personigi karsta teja bez cukura remde slapes. Staigasana pa 20 min diena ir loti labi veselibai, nostiprinas kaju un vedera preses muskuli. Sedoss darbs gan ir slikti, tapec sedosies darbiniekiem vajag celties augsa periodiski, pastaigat pa biroju, pavingrinat kajas, izlocities, ja ir kapnes, tad staigat pa kapnem.

  +1 0 -1 0

 7. Sarmīte teica:

  Man patika punkts kur jākrāso siena. Nopērkam krāsas un visas noplukušās mājas Latvijā un, īpaši, Rīgas grausti ziedēs. Lapas gan jāpagaida līdz rudenim.

  +1 0 -1 0

 8. zane teica:

  Slāpes remdē zaļā tēja un alus.Ūdeni var litriem izdzert lai remdētu slāpes.

  +1 0 -1 0

 9. Liiga teica:

  Visi punkti tiek ieveeroti. Iznemot pirmo, kuru var naakotnee ieverot. Kola zero vai light dzershanai der. Vismaz man.

  +1 0 -1 0

Čigāne: Izaugsmes laiks ir īstais brīdis reformām

Strukturālās reformas Latvijā jāveic bez liekas kavēšanās. Latvijai jāieklausās Eiropas Komisijas rekomendācijās un tās jāīsteno jau tagad, piektdien, 19.janvārī, pēc sēdes uzsvēra Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Pieaudzis policijas lēmumu skaits par varmākas nošķiršanu no upura

Pērn Valsts policija pieņēma 695 lēmumus par varmākas nošķiršanu no upura, kas ir par gandrīz četrām reizēm vairāk nekā gadu iepriekš, kad tika pieņemti 184 šādi lēmumi, informē policijas pārstāve Kristīne Lāce-Štrodaha.

Mūrniece: Satversmes tiesas autoritāte var veicināt nepieciešamās reformas

Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece uzsver Satversmes tiesas autoritātes nozīmi tiesu sistēmai nepieciešamo reformu īstenošanā un uzticamības vairošanā. Turklāt diskusijas dalībnieki atzinuši, ka Satversmes tiesas un Saeimas sadarbība ir bijusi laba.

Lursoft: Pērn uzņēmumiem piemēroto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%

Pagājušajā gadā juridiskām personām reģistrēti 13 779 jauni nodrošinājumi un, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, pērn reģistrēto nodrošinājumu skaits sarucis par 16,3%, liecina Lursoft apkopotā informācija.

Latvenergo krimināllietā vairāki apsūdzētie varēs neapmeklēt sēdes

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 19.janvārī, sākot skatīt apjomīgo Latvenergo kukuļošanas pamata krimināllietu pret 12 apsūdzētajiem, atļāva vairākiem no viņiem uz turpmākajām tiesas sēdēm neierasties.

Apdrošinātājs: Divkāršojies atlīdzību skaits par ziemas sporta veidos gūtajām traumām

Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzību skaits par traumām, kas gūtas, nodarbojoties ar ziemas sporta aktivitātēm, palielinājies vairāk nekā divas reizes, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

VUGD atgādina: Šobrīd atrasties uz ledus ir ļoti bīstami

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests atgādina ikvienam, ka ziemas periodā ielūzt ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Tāpēc VUGD aicina iedzīvotājus nedoties uz ledus, jo tas ir bīstami un var apdraudēt cilvēka veselību un dzīvību.

Ukrainas lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, uzskata FM

Ukrainas 2017.gada pēdējās dienās pieņemtais lēmums iekļaut Latviju nodokļu patvēruma valstu sarakstā nav pamatots, norāda Finanšu ministrijas pārstāvis Aleksis Jarockis.

KP: Iepirkumu rīkotāji var visātrāk pamanīt karteļu pazīmes

Konkurences padome vērš uzmanību uz iepirkumu rīkotāju iespējām pirmajiem pamanīt aizdomīgas sakritības pretendentu piedāvājumos, kas var liecināt par iespējamām uzņēmumu aizliegtām vienošanām. Šādos gadījumos iepirkumu rīkotājiem ir būtiski nepalikt vienaldzīgiem, bet gan par sakritībām ziņot KP.

Lielu izmaksu dēļ mākslīgā ledus slidotavu Bauskā šogad neierīkos

Mākslīgā ledus slidotava, kas Bauskā darbojās pagājušajā ziemā, šogad pilsētā lielu izmaksu dēļ netiks ierīkota.

Alkohola pārdevējus Igaunijā pārbaudīs mazie «policisti»

Lai atrastu pārdevējus, kuri nepilngadīgajiem nelikumīgi pārdod alkoholu vai tabakas izstrādājumus, policija Igaunijā turpmāk drīkstēs darbā iesaistīt nepilngadīgos, kuru uzdevums būs mēģināt nopirkt neatļautās preces.

Patēriņam Latvijā nodoto cigarešu skaits pērn 11 mēnešos samazinājies par 1,4%

Pagājušā gada 11 mēnešos patēriņam Latvijā kopumā nodoti 1,757 miljardi cigarešu, kas ir par 25,642 miljoniem cigarešu jeb 1,4% mazāk nekā 2016.gada 11 mēnešos.

PVD: Biodrošības prasībām Latvijā neatbilst 5-6% mājas cūku novietņu

 Biodrošības prasībām patlaban neatbilst 5-6% no kopējā mājas cūku novietņu skaita Latvijā un tas nozīmē, ka vairums cūkkopju attiecīgās prasības ievēro, norāda Pārtikas un veterinārā dienesta Novietņu uzraudzības daļas vadītāja Maija Irbe.

Ekonomists: Svarīgākajai reformai jānotiek cilvēku galvās

«No biznesa skolā mācītajām psiholoģijas gudrībām man vislabāk palikusi prātā iekšējās/ārējās kontroles punkta ideja. Ir cilvēki, kuri tic, ka viņi paši nosaka savu likteni, un ir tādi, kuri domā, ka to nosaka ārēji spēki. Man ir ļoti lielas aizdomas, ka Latvijā cilvēki savas veiksmes vai neveiksmes izskaidro ar ārējiem apstākļiem daudz lielākā mērā nekā Šveicē vai citā ilgāk brīvību baudījušā valstī,» komentē Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Valsts kontroliere: Budžeta plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā

Latvijas valsts un pašvaldību budžetu plānošanā vairāk jādomā ilgtermiņā, Rīta panorāmā pauž Valsts kontroles vadītāja Elita Krūmiņa.

Pērn 11 mēnešos Latvijā saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu

Pērnā gada 11 mēnešos Latvijā saražoti 51,52 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu. Salīdzinot ar 2016.gada 11 mēnešiem, pērn saražots par 6,3% vairāk alkoholisko dzērienu, liecina VID apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Sola lielākas algas strādājošajiem un atbalstu Latvijas rūpniecībai

«Ekonomikas ministrijas prioritātes 2018.gadā ir lielākas algas strādājošajiem un atbalsts Latvijas rūpniecībai. Latvijas simtgades gadā ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir jāsajūt gan valsts, gan savas personīgās labklājības celšanās,» sola ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. 

Tallinas-Helsinku tuneļa iecerei trūkst ambīciju, tā «Dusmīgo putnu» izstrādātājs

Kamēr Somija un Igaunija kaļ plānus zemūdens tunelim starp Tallinu un Helsinkiem, ko varētu īstenot 2030.gados, somu datorspēļu veidotājs Tallinā iepazīstinājis ar ieceri, kas paredz šādu būvi pabeigt jau 2024.gadā.

Skycop: Aviopasažieriem ir tiesības zināt, kas slēpjas aiz iemesla «ārkārtas apstākļi»

Patērētāju uzraudzības biedrības Wich? datu analīze atklāj, ka Lielbritānijā vidēji katrs ceturtais lidojums, kas sasniedz savu galamērķi, ir kavējies. «Ārkārtas apstākļi» kļuvuši par aviosabiedrību iecienītāko attaisnojumu, lai izvairītos no kompensāciju izmaksāšanas, taču patiesā kavēšanās iemesls esot citādāks

Ždanoka biedē krievvalodīgos vēlētājus teju zem Kubas revolūcijas saukļiem

Politiķe Tatjana Ždanoka, atgriežoties Latvijas politikā, plāno organizēt spēcīgu pilsonisko pretošanos iecerētajām izglītības reformām, cilvēkus pulcējos zem saukļiem Tagad vai nekad vai Tēvzeme vai nāve, kas izmantots Kubas revolūcijā.

ASV biržu indeksi krītas pēc bažām par valdības darba apturēšanu

Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksi ceturtdien, 18.janvārī, kritās un saruka arī ASV dolāra vērtība, jo investoru noskaņojumu ietekmēja bažas par iespējamu ASV valdības darba apturēšanu.

Čakša sliecas neatbalstīt priekšlikumu ieviest maksu tikai par receptes izrakstīšanu

Veselības ministre Anda Čakša sliecas neatbalstīt priekšlikumu piemērot samaksu tikai par receptes izrakstīšanu, bet varētu rosināt diskusiju par attālinātās konsultācijas apmaksu.

Latvenergo: Pēdējos trīs gados elektroenerģijas cena kritusies par 30%

Pēdējos gados Latvijā ir strauji kritusies elektroenerģijas cena. No 2014. līdz 2017.gadam vidējā elektrības cena Nord Pool biržā ir kritusies par 30%, ļaujot samazināt galalietotāju izmaksas, vēsta AS Latvenergo.

«Agresorvalsts» Krievija: Ukraina «aprok» Minskas nolīgumus par konflikta izbeigšanu

Saistībā ar Ukrainas austrumos notiekošo karu tās Augstākā rada pieņēmusi Donbasa reintegrācijas likumprojektu, kur Krievija atzīta par agresorvalsti, uz ko Maskava atbildējusi, ka Ukraina šādi vēršas pret Minskas miera nolīgumiem.

EY pētījums: Par komercbanku prioritātēm pasaulē kļūst kiberdrošība

Gada laikā banku prioritātes mainījušās no reputācijas un darbības risku vadības uz datu drošības jautājumiem, secina Jaunākais EY banku nozares vispasaules pētījums EY Global Banking Outlook 2018.