bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 18.01.2017 | Vārda dienas: Antis, Antons

11 fakti par mūsu ķermeni, kas izrādījās mīti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 no 1)

1

Mēs bieži vien uzskatām par patiesību to, ko kaut kur izlasām, bet beigu beigās var izrādīties, ka tā ir vistīrākā nepatiesība.

Šeit mēs piedāvājam vairākus mītus par tavu ķermeni, kurus līdz šim, visticamāk, uzskatīji par petiesību. Mēs tev pierādīsim pretējo!

Vitamīni spēj mūs izārstēt

1

Vitamīns – viena tabletīte, kas spēs mūs izārstēt! Taču tā nav patiesība. Tie ir spējīgi regulēt mūsu organismā notiekošos procesus, tādēļ tos jālieto ļoti uzmanīgi. Reizēm mēdz gadīties, ka pārlieku daudz vitamīnu var nodarīt lielāku kaitējumu nekā to trūkums.

Asinis bez skābekļa ir zilas

2

Asinis, kas dodas virzienā uz sirdi un ir bez skābekļa, nav zilas – tās ir tumši sarkanas. Mācību grāmatās tās zīmē zilā krāsa tikai tādēļ, lai spētu atšķirt. Asinsvadi caur ādu izskatās zili refrakcijas gaismas iespaidā.

Brūnais cukurs ir daudz veselīgāks par balto

3

Patiesība ir tāda, ka baltais un brūnais cukurs ir vienādi. Atšķirība ir tikai viena sastāvdaļa – melase. Tā spēj produktam piešķirt tumšu toni. Brūnais cukurs tiek uzskatīts par veselīgāku, jo tas nav tik salds kā baltais – tā sastāvā ir vairāk ūdens.

Alkohols nogalina smadzeņu šūnas

4

Alkohola lietošana kaitē organisma vilemaiņai, kas, savukārt, sevī iekļauj arī skābekļa padevi. Šādā veidā tiek traucēta saikne starp smadzeņu šūnām, taču tiešā veidā tās netiek bojātas.

Cukura dēļ bērni kļūst hiperaktīvi

5

Saldumi nevar padarīt bērnus hiperaktīvus – tas ir tikai mīts. Cukurs ir kalorijas, un no kalorijām ir iespējams iegūt enerģiju. Tieši tādēļ bērniem rodas daudz enerģijas pēc tam, kad tie ir ēduši saldumus. Atcerieties gan to, ka cukurs lielos daudzumos ir ļoti kaitīgs zobiem.

Nervu šūnas neatjaunojas

6

Visiem labi zināmais mīts, ka nervu šūnas neatjaunojas, ir nepatiess. Patiesībā nervu šūnas atmirst nemitīgi un pēc tam arī atjaunojas – tas ir organismam pieņemts un dabīgs process. Pārlieka stresa gadījumā samazinās to vielu skaits, kas nodrošina nervu šūnu savstarpējo darbību.

Kreisā smadzeņu puslode – radošums, bet labā – loģika

7

Tā ir patiesība, ka katra smadzeņu puslode atbild par noteiktu funkciju veikšanu, taču zinātnieki līdz šim nav atraduši dzīvu piemēru, kad kāda no puslodēm būtu daudz attīstītāka. Tas viss tādēļ, ka abās smadzeņu puslodēs atrodas daļas, kas atbild, piemēram, par cilvēka radošumu.

Diennaktī nepieciešams gulēt 8 stundas

8

Visi zina, ka labs un pilnvērtīgs miegs ilgst vismaz 8 stundas. Taču jāņem vērā, ka katram cilvēkam nepieciešams citāds miega daudzums, kura trūkums var negatīvi atainoties dienas laikā. Piemēram, ir cilvēki, kuriem pietiek vien ar 6 stundām miega, bet citi pēc 9 stundām vēl nav izgulējušies un jūtas vārgi.

Antibiotikas nogalina vīrusus

9

Patiesībā antibiotikas nogalina baktērijas. Gripu, piemēram, izraisa vīrusi, kas nereaģē uz antibiotikām. Jēga no antibiotiku lietošanas gripas laikā ir tikpat liela kā sasaitēt roku, ja sāp galva.

Šokolāde izraisa pinnes

10

Zinātnieki veica eksperimentu, kura laikā cilvēkiem baroja šokolādes batoniņus, kuru saturā ir 10 reižu vairāk šokolādes nekā parastajos. Tie tika pārbaudīti pirms un pēc, taču piņņu skaits neatšķīrās. Izklausās neticami, taču šokolāde nespēj to nodarīt mūsu organismam.

Cukurs izraisa pieradumu

11

2009. gadā tika veikts pētījums, kura laikā laboratorijas pelēm vairāku stundu garumā tika dots ļoti liels daudzums cukura. Pēc pētījuma peles kļuva atkarīgas no saldumiem, taču uz cilvēkiem šis neiedarbojās. Turklāt neviens nevarētu apēst tik lielu cukura daudzumu, neēdot pilnīgi neko citu.

Avots: adme.ru

zeltene_logo_v1


Pievienot komentāru

  1. Fifa saka:

    Kāpēc nav uzrakstīti avoti , kur ņemti šie “FAKTI”? Jeb tos sacerējis kāds no šejienes žurnālistiem?

    +1 0 -1 0

Lielbritānija sola pamest ES vienoto tirgu

Lielbritānijai nav iespējas palikt Eiropas Savienības vienotajā tirgū, jo palikt tajā nozīmētu «vispār neizstāties no ES», tā otrdien, 17.janvārī, paziņojusi Lielbritānijas premjerministre Terēza Meja.

Pieņem kārtību transportlīdzekļa atsavināšanas aizlieguma dzēšanā

Valdība otrdien, 17.janvārī, pieņēma kārtību, kādā nosaka drošības naudas apmēru par transportlīdzekļa atsavināšanas aizlieguma dzēšanu un drošības naudas iemaksāšanu un atmaksāšanu.

KNAB priekšnieka amata kandidātiem neprasīs trīs gadu pieredzi vadošā amatā

Lai pilnveidotu tiesisko mehānismu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka amata kandidātu atlasei un tā darbības nodrošināšanai, turpmāk likums vairs neprasīs tieši trīs gadu pieredzi šajā jomā. To paredz Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā otrdien, 17.janvārī, pirmajā lasījumā atbalstītie grozījuma regulējumi, BNN vēsta Saeimas preses dienests.

Par spīti uzņēmēju protestiem, atbalsta dzelzceļa tīkla elektrifikācijas tālāko virzību

Ministru kabinets otrdien, 17.janvārī, atbalstīja Satiksmes ministrijas un VAS Latvijas dzelzceļš sagatavotā dzelzceļa tīkla elektrifikācijas projekta tālāko virzību, kas paredz dzelzceļa tīkla elektrifikācijas pirmo posmu īstenot Rīgas virzienā no Daugavpils un Rēzeknes caur Krustpili, BNN informē Satiksmes ministrija.

Porošenko: Ukraiņi var zaudēt ticību eirointegrācijas ceļam

Ukrainas iedzīvotāji valsts izvēli iet eirointegrācijas ceļu var uztver ar vilšanos, ja turpināsies kavēšanās ar Ukrainas tuvināšanu Eiropas Savienībai, tā norādījis Ukrainas prezidents Petro Porošenko. joprojām nav stājies spēkā decembrī Ukrainas un Eiropas Savienības parakstītais nolīgums par bezvīzu režīmu, kas ļautu ukraiņiem ceļot uz ES bez vīzas.

Pētījums: Joprojām lietotāji neveido paroles, kas ir pietiekami drošas

«Ņemot vērā lielo privātās un konfidenciālās informācijas daudzumu, ko mēs pašlaik glabājam internetā, lietotājiem būtu vairāk jārūpējas par savu aizsardzību ar efektīvām parolēm. Tas liekas pašsaprotami, taču daudzi, šķiet, nesaprot, ka iekrīt vienkāršu paroļu pārvaldības kļūdu slazdā,» vēsta Kaspersky Lab patērētāju komercijas vadītājs Andrejs Mohoļa.

Rīgā atklāj 3 200 litrus nelegāli glabātas dīzeļdegvielas

Veicot informācijas pārbaudi, par iespējamu nelikumīgu degvielas uzglabāšanu un realizāciju, 11.janvārī, tika apsekota Rīgā esoša garāžu teritorija, kurā Muitas policijas pārvaldes darbinieki konstatēja nelegāli uzglabātu dīzeļdegvielu, vēsta Valsts ieņēmumu dienests.

Liberālis Ferhofstads atsauc savu kanditatūru uz EP prezidenta amatu, atbalstot konservatīvo Tajāni

Liberāļu kandidāts uz Eiropas Parlamenta prezidenta amatu Gijs Ferhofstads otrdien, 17.janvārī, atsaucis savu kandidatūru un izteicis atbalstu konservatīvo kandidātam Antonio Tajāni.

Reitings: Talantīgus darbiniekus Baltijā veiksmīgāk izaudzina un notur Igaunija

Reitingā par valstu spēju izaudzināt, piesaistīt un noturēt talantīgus darbiniekus visas Baltijas valstis iekļautas starp vadošajām 33 valstīm.

Iedzīvotājiem būs jāaizpilda aptauja par datoru un interneta lietošanas paradumiem

Trešdien 18.janvārī, Centrālā statistikas pārvalde uzsāks ikgadējo iedzīvotāju aptauju par datoru un interneta lietošanas paradumiem 2017.gadā. Aptaujā noskaidros, kādas ir iedzīvotāju e-prasmes, kādiem nolūkiem ikdienā tiek izmantots internets, kādas ierīces un tehnoloģijas tiek izmantotas.

Noskaidroti pirktākie viedtālruņi Latvijā

Aizvadītajā gadā Latvijas iedzīvotāji par viedtālruni ir bijuši gatavi izdot vairāk naudas nekā 2015.gadā - tā iegādei vidēji atvēlot nevis 316 eiro, bet gan 389 eiro, secināts GFK veiktajā pētījumā..

Ratass piesardzīgs par jaunu 10 milj. eiro pieturu iekļaušanu Rail Baltica

Starptautiskās dzelzceļa līnijas Rail Baltica Igaunijas posmā plānots būvēt trīs pieturas, taču vajadzīga padziļināta izpēte vai būtu pamatoti šo skaitu palielināt, norādījis Igaunijas valdības vadītājs Jiri Ratass.

BATL: Iecere elektrificēt dzelzceļu ir klaja nekompetence vai gadsimta afēra

Neskatoties uz vairākkārtējiem nozares aicinājumiem divu gadu garumā, Satiksmes ministrija joprojām nav spējusi sagatavot kravu piesaistes plānu, vienoto piedāvājumu mūsu sadarbības partneriem, un mums joprojām nav skaidri definēta tranzīta stratēģija un attīstības virziens, norāda biedrības Baltijas asociācija – Transports un Loģistika biedri.

Ventspils pašvaldības plānotie budžeta izdevumi lielāki nekā ieņēmumi

Ventspils novada pašvaldības domes sēdē 12.janvārī apstiprināts Ventspils novada pašvaldības 2017.gada budžets, kurā konsolidētā pamatbudžeta plānotie ieņēmumi ir 13 584 298 eiro, bet izdevumi - 22 652 396 eiro, vēsta Ventspils Novadnieks redaktore Marlena Zvaigzne.

Aptur pazudušās Malaizijas lidmašīnas meklēšanu

Indijas okeānā pārtraukti meklēšanas darbi, lai atrastu pasažieru aviolaineri, kas 2014.gadā pazuda no radariem ceļā no Kualalumpuras Malaizijā uz Pekinu Ķīnā ar 239 cilvēkiem uz klāja.

LM: Jāreaģē arī uz aizdomām par bērnu vardarbību

Būtiski stiprināt Nepilngadīgo personu atbalsta informācijas sistēmu, kas darbojas Iekšlietu ministrijas pārraudzībā un ļauj dažādām institūcijām iegūt un apmainīties ar informāciju par nepilngadīgajiem, kas atrodas riska situācijās, vēsta Labklājības ministrija.

FM: Paredzēta pakāpeniska pāreja tikai uz elektronisku iepirkumu norisi

«Pēdējos gados iepirkumu joma ir būtiski mainījusies, un pamats tam ir ne tikai jaunās Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas publisko iepirkumu jomā, bet arī tiekšanās uz vēl labāku pārvaldību, administratīvā sloga mazināšanu un publisko resursu efektīvāku izmantošanu,» vēsta Finanšu ministrijas Juridiskā departamenta eksperte Līga Neilande.

Turcijā apcietina aizdomās turēto par Jaungada nakts terora aktu

Turcijas policija apcietinājusi vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par terora akta pastrādāšanu Stambulā Jaungada naktī.

Okamnis: Tirdzniecības vietām jakļūst modernām, lai veikali neaizietu nebūtībā

Latvijā turpina pastiprināties konkurence tirdzniecības sfērā, atzina Latvijas Tirgotāju savienības, kas pārvalda veikalu ķēdi LaTS, valdes priekšsēdētājs Raimonds Okmanis.

Aptauja: Katrs trešais ventspilnieks ir nobažījies par jaunām darba vietām pilsētā

Turpinot diskusiju par bezdarba situāciju Ventspilī, Latvijas fakti pērn nogalē veiktā socioloģiskā aptauja atklāj, ka katru trešo ventspilnieku uztrauc jaunu darba vietu radīšana Ventspilī, norādot to kā vienu no galvenajām domes darba prioritātēm.

Savisārs var izvairīties stāšanās tiesas priekšā

Bijušais Igaunijā valdošās Centra partijas priekšsēdētājs un atstādinātais Tallinas mērs Edgars Savisārs veselības problēmu dēļ varētu izvairīties no stāšanās tiesas priekšā saistībā ar viņam izvirzītajām apsūdzībām pašvaldības līdzekļu izšķērdēšanā, kukuļņemšanā un citos nodarījumos.

Igauņi un latvieši apņemas kopīgi izstrādāt gaisa satiksmes vadības risinājumu

Latvijas un Igaunijas aeronavigācijas pakalpojumu sniedzēji VAS Latvijas gaisa satiksme un Lennuliiklusteeninduse Aktsiaselts ir gatavi kopīgi izstrādāt gaisa satiksmes vadības risinājumu Tālvadības tornis.

Lietuvas valsts budžetam nodarīti 750 tūkstošu eiro zaudējumi Latvijas pilsoņu dēļ

Lietuvā mobilo telefonu, klēpjdatoru un citu elektronisko ierīču tirdzniecības kompānijas, kas produkciju pārdeva Lietuvā un Latvijā, tiek turētas aizdomās par pievienotās vērtības nodokļa krāpniecības shēmām, kuras vadīja Latvijas pilsoņi.

Noord Natie Ventspils Terminals piedāvās alternatīvu autopārvadājumiem

Šogad uz jauna un pozitīva viļņa darbu turpina daudzfunkcionālais kravu pārkraušanas centrs Noord Natie Ventspils Terminals, kurš šogad plāno ieviest jaunu pārvadāšanas līniju jeb kuģniecības ceļu, kas kļūs par alternatīvu esošajiem autopārvadājumiem un kāpinās kravu apgrozījumu.

Āfrikas cūku mēris skāris Krimuldas un Ādažu novadus

Krīzes vadības padome pirmdien, 16.janvārī, nolēma rosināt izsludināt ārkārtas situāciju Āfrikas cūku mēra skartajos Krimuldas un Ādažu novados.

Jaunākie komentāri