bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

2016.gada investīciju rezultātu apkopojums

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Apkopotie investīciju rezultāti par 2016.gadu nesa pārsteigumus un mācības jaunajam 2017.gadam. Rezultāti norāda uz vairākām būtiskām izmaiņām, kāpumiem un kritumiem. Mazākuma akcionāri pērn piedzīvoja, kā var 1 000 eiro pārvērst par 2 550 eiro, Latvijas Bankā virmoja kaislības par izlaistā sudraba pieclatnieka monētu. Investīciju rezultātus apkopojis žurnāls Ir Nauda.

UZŅĒMĒJU MONĒTA

Latvijā 2016.gadā izlaistā sudraba pieclatnieka Nacionālais uzņēmēja monēta saukta par galveno monētu bestselleru. Numismātiem nebija šaubu, ka cena par monētu strauji kāps, jo izlaistā tirāža Latvijas mērogā bija niecīga – tikai 3 000 eksemplāru. Turklāt pusi no tās izpirka Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un uzņēmējs Armands Garkāns. Latvijas Banka vēl 400 eksemplāru pārdeva saviem darbiniekiem, ko ilgstoši nevēlējās atzīt, kā norāda Ir Nauda.

2016.gada nogalē kaislības norima, kā arī cenas mazliet nokritās — šobrīd starpnieki gatavi monētu pārdot par 230 eiro. Pie 200% peļņas tika tie, kas paguva monētu nopirkt un uzreiz arī pārdot. Latvijas Bankas kasēs monētas tika tirgotas tikai pa vienam eksemplāram katram pircējam, tāpēc šāds manevrs bija pa spēkam tikai nedaudziem.

LATVIJAS KOMPĀNIJU AKCIJAS – LATVIJAS TILTIEM +155%


Kā norāda investīciju apkopojuma autors Serjes Pavlovs, 
Latvijas tirgus 2017.gadā priecēja investorus, un Latvijas Tiltu mazie investori gada laikā savu kapitālu bija vairāk nekā divkāršojuši.: OMXRiga indekss pakāpās par 23,46%. Ne pirmo gadu tas ir labākais rezultāts Baltijā. OMC Tallinn kāpums pērn bija 19,63%, bet OMX Vilnius 14,92%. 

Vislielākie ieguvēji bijuši tie, kas 2016.gada sākumā iegādājās Latvijas Tiltu akcijas – tās tobrīd maksāja tikai 3,53 eiro, vēsta žurnāls. Toties 2016.gada decembrī kompānijas lielākais akcionārs holdings LNK(95%) nolēma atstāt biržu, izpērkot no mazajiem akcionāriem atlikušos 5% uzņēmuma kapitāldaļu par to bilances vērtību – 8,81 eiro gabalā. Turklāt pēdējā akciju cena biržā pērn decembrī bija pat vēl pakāpusies līdz 8,99 eiro. 

BITCOIN +124% 

Bitcoin vērtība ar 2017. gada dubultojās, turktlāt Bloomberg ziņoja, ka šis ir bijis pats veiksmīgākais valūtas investīciju veids 2016.gadā. Gada laikā pieaugums ir audzis par 124%. Ja summas pārrēķina eiro, tad apmēram klāt nācis 3% ieguvums, jo gada laikā lētāka kļuvusi amerikāņu valūta. Tomēr Bitcoin valūtas svārstības ir ļoti mainīgas un krasas, norāda Ir Nauda.

NAFTA +57%

2016.gada sākumā finanšu eksperti brīdināja, ka nafta nesīs gan lielāko peļņu, gan arī lielākos zaudējumus. Ir Nauda skaidro, ka viņiem izrādījusies taisnība.

2016.gada sākumā Brent nafta pasaules biržās maksāja 37 dolārus par barelu, bet 2016.gada 20.janvārī cena sasniedza 27 dolārus. Tas ir zemākais līmenis 13 gadu laikā.

Šobrīd uz 2017.gadu eksperti prognozē, ka lielas izmaiņas naftas tirgū nav gaidāmas – cenas mēreni svārstīšoties ap 50 – 60 (46,84 – 56,21 eiro) dolāru līmeni.

ĀRVALSTU AKCIJAS — KRIEVIJĀ PIEAUGUMS + 55%

2016.gads akciju tirgū bija izcili sekmīgs. Krievijas uzņēmumi kļuva par pieauguma līderiem, pateicoties naftas cenu kāpumam, bet Eiropas un ASV tirgus indeksi auga, gan pateicoties pozitīviem kompāniju rezultātiem, gan ieklausoties ASV vēlēšanās uzvarējušā Donalda Trampa (Donald Trump) solījumos agresīvi sildīt ASV ekonomiku.

Ir Nauda atzīmē, ka vērā gan jāņem eiro kursa svārstības, jo pērn Eiropas Savienības (ES) valūtas vērtība noslīdēja no 1,08 līdz 1,05 dolāriem. Kas nozīmē to, ka Krievijas RTS un visi amerikāņu biržas indeksi, pārvēršot eiro, vēl iegūst nelielu valūtas bonusu.

SĒRIJVEIDA DZĪVOKĻI +7,6%

Nekustamo īpašumu uzņēmums SIA Arco Real Estate norāda atšķirības dažādu mikrorajonu cenās: Teikā sērijveida dzīvoklis maksā 864 eiro kvadrātmetrā, Zolitūdē – 774, Āgenskalnā – 765, Purvciemā – 759, Imantā – 757, Pļavniekos – 747, Mežciemā – 736, Ziepniekkalnā – 736, – Juglā – 707, Iļģuciemā – 672, Ķengaragā – 654, Vecmīlgrāvī – 561, Bolderājā – 486 eiro kvadrātmetrā.

Dārgākie dzīvokļi, kā jau ierasts, ir 119. un 104. sērijas namos: divistabu mājokļi «apmierinošā» stāvoklī vidēji maksā 43 – 46 tūkstošus eiro. Tas ir par diviem līdz trim tūkstošiem vairāk nekā pirms gada. Savukārt lētākās sērijas — lietuviešu projekta «hruščovkas» – divistabu dzīvoklis maksās 23 – 35 tūkstošus atkarībā no rajona. Te gada laikā cenas pieaugums ir apmēram trīs tūkstoši, komentē Pavlovs.

TREŠAIS PENSIJU LĪMENIS +7,6%

Jau trešo gadu pēc kārtas ienesīguma līderis ar 7,63% gadā ir pensiju plāns Swedbank Dinamika +100, kura visi līdzekļi tiek ieguldīti akcijās. Pensiju plānam pieteikušies tikai 17 tūkstoši klientu.

Turpretī populārāko – SEB Sabalansētais izvēlējušies 48 tūkstoši klientu. Tā ienesīgums pērn bijis 3,4%. Otrs biežāk izmantotais pensiju plāns Swedbank Dimanika +60 ar 46 tūkstošiem klientu pērn nopelnījis 4,55%, kas ir otrais labākais nozares rezultāts, informē Ir Nauda. 

 Ref: 225.000.103.012


Pievienot komentāru

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.