bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.11.2017 | Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne
LatviaLatvija

5 vietas Baltajā naktī, kas apvieno izklaidi un zināšanas, atpūtu un krāšņumu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts Rīgā norisināsies šonedēļ, naktī no 9. uz 10.septembri. Organizatori piedāvās 59 dažādus laikmetīgās mākslas un kultūras pasākumus. Šogad Baltā nakts norit svinību zīmē – ir pagājuši 15 gadi kopš pirmās Baltās nakts jeb Nuit Blanche Parīzē, kur radīta šī foruma ideja, tāpēc Rīgā šogad būs īpaši daudzveidīga starptautiska programma.


Sestdienas vakarā no pulksten 18.00 laukumā pie tirdzniecības centra Origo notiks AHHAA zinātnes centra Izgudrojumu nakts, savukārt pulksten 21.00 uzstāsies starptautiski pazīstamais ielu teātra kolektīvs Kamchatka no Barselonas.

Jāatzīmē, ka no pulksten 18.00 līdz 00.40 AHHAA zinātnes centrs laukumā pie t/c Origo piedāvā apmeklēt radošās darbnīcas, kur ikvienam būs iespēja ne tikai uzzināt dažādas jaunas, interesantas ar zinātni saistītas lietas, bet arī veikt patstāvīgi dažādus atraktīvus uzdevumus, piemēram, iedegt «lavas lampu», pašam izgatavot LED gaismekļus u.c.

Savukārt pulksten 20.00, 22.00 un 24.00 ikviens aicināts uz īpašajiem zinātnes centra veidotajiem šoviem, kuru ietvaros skatītāji tiks iepazīstināti un pārsteigti ar dažādiem interesantiem trikiem.

Vienlaikus pulksten 21.00 laukumā pie t/c Origo, izspēlējot asprātīgu un jautru teātra izrādi, uzstāsies teātra grupa Kamchatka no Spānijas pilsētas Barselonas.

Ikviens aicināts ļauties emociju un iespaidu pasaulei, ko sniedz aktieru tēlojums, izspēlējot humoristisku stāstu par astoņiem iebraucējiem no tālienes, kas apmaldījušies svešā pilsētā, katrs nesot savu iedzīvi nelielā čemodānā. Ielu teātra Kamchatka izrāde ir guvusi plašu starptautisku atpazīstamību desmit gadu laikā, piedzīvojot vairāk nekā 350 izrādes 27 pasaules valstīs.


 Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS ir pirmais neatkarīgais īsfilmu festivāls Baltijas valstīs. Festivāls 2017.gada nogalē norisināsies jau 22.gadu. Viens no 2ANNAS galvenajiem mērķiem ir sabiedrības izglītošana par kino kā svarīgu mākslas un sabiedrības norišu izpausmes veidu, tādēļ 2ANNAS komanda dodas pie skatītājiem, rādot gan latviešu režisoru jaunākās filmas, gan pasaules īsfilmu festivālu atzītus mākslas darbus.

2ANNAS mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts ietvaros piedāvās īpašu pasākuma programmu – 2ANNAS dejo. Nakts tiks veltīta dejai, ar lekcijām un auditorijas iesaistīšanu, projekciju instalācijām un atbilstošām dekorācijām.

2ANNAS dejo notiks pasākumu norises vietā Darbnīca, Alojas kvartālā jeb tā saucamajā Piena kvartālā, Aristīda Briāna ielā 9. Apmeklētājiem, kuri dosies uz lekciju un kino seansiem ēkas 2. stāvā, vispirms būs jādodas cauri pirmatnējo ritmu skaņu multimediālai instalācijai pirmajā stāvā.


Mēness muzejs ir Lielbritānijas mākslinieka Luka Džeroma (Luke Jerram) un vairāku sadarbības partneru veidota ceļojoša instalācija – septiņus metrus liels, ar gaisu pildīts un izgaismots Mēness modelis, uz kura attēlots precīzs NASA Mēness virsmas satelītuzņēmums mērogā 1:500 000 (1 cm atbilst aptuveni 5 km dabā).

Instalācija apvieno Mēness tēlu, mēnessgaismu un noskaņu veidojošu mūziku, ko īpaši šim mērķim radījis komponists Dans Džonss (Dan Jones). Luks Džeroms pasaulē pazīstams kā dažādu starpdisciplināru skulptūru, instalāciju un dzīvās mākslas projektu autors.

No cilvēces pirmsākumiem Mēness bijis kā kultūras spogulis sabiedrības uzskatiem, pārliecībai un pieņēmumiem. Mēness interpretēts gan kā dievs, gan planēta, izmantots kā laika atskaites sistēma, kalendārs un orientēšanās palīgs naktī. Cauri gadsimtiem Mēness bijis iedvesmas avots māksliniekiem, dzejniekiem, zinātniekiem, rakstniekiem un mūziķiem. Ēteriski zilā pilnmēness gaisma, pēc saulrieta uzlecošais Mēness sirpis un Mēness mistiskā tumšā puse vienmēr modinājusi kaisli un zinātkāri.

Cik atšķirīgas kultūras, tik atšķirīga ir attieksme pret Mēnesi. Museum of the Moon vienlaikus izceļ kultūru līdzības un atšķirības visā pasaulē, kā arī atklāj pēdējos Mēness izpētes zinātniskos aspektus.


Kā zināms, ēna rodas, ja gaismas stari, izplatoties taisnā virzienā, ceļā sastop šķērsli. Runājot par cilvēka ēnu, komiķis Čārlijs Čaplins ir teicis: «Tēlam ir jābūt tik spilgtam, ka to atpazīst pēc tā ēnas.»

Iedvesmojoties no šīs idejas, Baltās nakts ietvaros Ziemeļblāzmā iecerēts mākslas piedzīvojums, kurā vizuālā māksla savienota ar mūziku, laikmetīgo deju un ēnu teātri. Ēnu tēma tiks izspēlēta grupas Triānas parks (Agnese Rakovska (vokāls), Artūrs Strautiņš (ģitāra), Edgars Viļums (bungas), Kristaps Ērglis (basģitāra)) mūzikā pils Lielajā zālē, bet parkā – ar dejas teātra kompānijas Stars’ Well izrādi Ēnas.

Ēnas ir izrāde par mūsu saikni ar Visumu un Dievu, par dzīvību uz planētas Zeme, par nāvi un mūsu ēnām, kas ir neatņemama eksistences sastāvdaļa. Izrādē horeogrāfe Lilija Lipora risina jautājumus: Kas ir ēna? Kāda ir mana, sabiedrības, dejas un laikmeta ēna?

Izrāde ir telpa iztēlei, asociācijām, zināšanām un vienkārši – baudījumam. Dejo Gabija Bīriņa, Kate Pumpiņa, Katrīna Albuže, Reinis Rešetins un Modris Opelts. Gaismu un video mākslinieks Egils Kupčs, mūzikas autori Stefano Barone (Stefano Barone) un Liene Circene, tērpu māksliniece – Guna Stikāne.


Rasas un Raita Šmitu izstādes Mikropasauļu svārstība atklāšana un virtuālās realitātes demonstrējumi.

Virtuālā realitāte paplašina mūsu vizuālo un sensoro pieredzi. Kaut arī tā, šķiet, ir mūsdienu aktualitāte, tomēr virtuālajai (tāpat kā paplašinātajai) realitātei ir sava vēsture. No ilūzijas līdz stereoskopiskiem attēliem, no panorāmas līdz hologrammām – mūs vienmēr fascinējuši iluzori attēli un iztēlotas vides, kas paplašina uztveres un apziņas telpu. Iepriekš šādu virtuālo realitāšu radīšanai un apskatīšanai bija nepieciešamas sarežģītas tehnikas, taču tagad to var aplūkot, piemēram, izmantojot savu viedtālruni.

VR/AR (virtuālā/augmentētā realitāte) šobrīd ir gandrīz visur! Pat Ķemeru tīreļpurvā, kur RIXC mākslinieki Rasa un Raitis Šmiti šogad uzstādījuši vides novērošanas kameras un baktēriju baterijas ar sensoriem. Līdz vasaras beigām būs uzkrāti dažādi purvu ekosistēmas dati, attēli un veikti dronu lidojumi ar 360 grādu kamerām. Purva ekosistēmas datu vizualizācijas un lidojumu virs tīreļpurva varēs apskatīt virtuālās realitātes maskās mākslinieku Šmitu izstādē, kas tiks atklāta Baltajā naktī jaunajā RIXC galerijā. Izmantojot virtuālo realitāti, mākslinieki tiecas aplūkot jaunas šķautnes mūsu attiecībās ar dabu, kurās, pētot intensīvās lauksaimniecības neskartās teritorijas (tādas kā purvi) un meklējot atjaunojamos resursus, mums atklājas «zaļās enerģijas» poētika.

Projekta ietvaros norisināsies arī mākslinieku grupas Trihars izstāde un virtuālās realitātes performances 11. novembra krastmalā 35 (ieeja no Minsterejas ielas) no pulksten 20.00 līdz 2.00.


Ref: 225.000.103.1856


Pievienot komentāru

Aizdomās turēto pusaudzi par policista piekaušanu tiesa neapcietina

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 24.novembrī, nolēma neapcietināt 15 gadus veco puisi, kurš ceturtdien, 23.novembrī, Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā dzērumā kāvies ar pašvaldības policistu.

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos

Šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju.

Kaimiņš Saeimas debatēs mudina beidzot apcietināt Lembergu

Debatējot par priekšlikumiem nākamā gada budžetam, deputāts Artuss Kaimiņš mudināja apcietināt smagos noziegumos apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Absolūts aizliegums strādāt pedagoģijā par smagiem noziegumiem sodītai personai neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa secinājusi, ka absolūts aizliegums strādāt par pedagogu personai, kura tikusi sodīta par tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, neatbilst Satversmei.

Lietuvā slavenu kinorežisoru vaino par seksuālu uzmākšanos

Kaut arī Lietuvā šoruden seksuālas uzmākšanās gadījumu nav atklājies tik daudz kā Amerikas Savienotajās Valstīs, divas sievietes vainojušas godalgotu lietuviešu kinorežisoru Šarūnu Bartu, ka no viņa puses cietušas ar dzimumattiecībām saistītā rīcībā, kādu viņas nav vēlējušās.

Prostatas vēzis - otrā visbiežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem Latvijā

Palielinoties vecumam, iespējamība saslimt ar prostatas vēzi pieaug. Vīriešiem vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem varbūtība atklāt prostatas vēzi ir līdz 15%, savukārt pēc 60 gadiem - 20%, pēc 70 gadiem - 30% un turpina līdzvērtīgi pieaugt, uzsver uroloģe Natālija Bozotova.

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka, jo, palielinoties amfiteātra leņķim, dzirdamība kļūst labāka, estrādes maketa prezentācijas pasākumā stāsta akustikas eksperts.

Pērn izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauga par 4,2%

Aizvadītajā gadā izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā bija 3 783,6 milj. eiro, kas ir par 151 milj. eiro jeb 4,2% vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

KNAB atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem, reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus un nosūtīt tos publiskošanai līdz 2018.gada 9.maijam.

Beļģijā deg vafeļu rūpnīca

Liels ugunsgrēks izcēlies vafeļu rūpnīcā Briselē, radot melnu dūmu mākoni virs Beļģijas galvaspilsētas.

Sola autoceļu jomā uzlabot valsts galvenos un reģionālos ceļus 

Nākamgad papildu piešķirtie 25,6 miljoni eiro garantēs iespēju par 300 km vairāk sakārtot un veikt dažādus uzturēšanas darbus uz valsts vietējiem grants ceļiem, kas pēdējo 25 gadu laikā būs lielākais ieguldījums.

Dārzeņu pārstrādātājs: Pavasarī var veidoties deficīts pēc atsevišķiem dārzeņiem

Vēsie un mitrie laika apstākļi, kas negatīvi iespaidojuši dārzeņu ražu Latvijā, ietekmēs arī dārzeņu pārstrādes sektoru, jo pēc atsevišķām dārzeņu kultūrām pavasarī var veidoties deficīts, stāsta dārzeņu un augļu pārstrādātāja Kronis valdes loceklis Aivars Svarenieks.

Saskaņa un ZZS Lāčplēša dienā piedalījās Žirinovska organizētās sporta spēlēs

Atsevišķi Saeimas deputāti no Saskaņas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijām Lāčplēša dienā piedalījušies Krievijas parlamenta atbalstītās biedrības Jaunā līga rīkotajās sporta spēlēs, kuru iniciators ir Krievijas Valsts domes deputāts no Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas liberāldemokrātiskās partijas Dmitrijs Sviščevs, raksta Latvijas Avīze.

LDDK: Būtiski panākt efektīvu valsts budžeta līdzekļu investēšanu

Svarīgi, lai valsts budžets 2018.gadam palīdzētu sasniegt kopīgi izvirzītos Nacionālajā attīstības plānā ietvertos mērķus nevis meklēt attaisnojumus, kāpēc kaut kas nav izdevies, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija, vērtējot nākamā gada budžetu.

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Nešpors

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis - Vilnis Vitkovskis.

Jaunas normas: Kas jāzina autoratlīdzību saņēmējiem un izmaksātājiem?

Viens no vissvarīgākajiem jaunievedumiem, par kuru autoratlīdzības līguma slēdzējiem noteikti jāatceras, ir izmaiņas līdzšinējā kārtībā, kādā tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Latvijas barometrs: Par dzīvošanu Latvijā visvairāk lepojas Zemgales iemītnieki

Noskaidroti Latvijas iedzīvotāju uzskati par valsts simtgades svinībām, kā arī Latvijas sasniegumiem un faktoriem, kas valsti varētu pilnveidot. Jautājumā par «sapņu zemes» ideāla sasniegšanu starp dažādām vecuma grupām krasākās atšķirības vērojamas uzskatā, ka tieši laba, starptautiski atzīta izglītība ir galvenais šķērslis ceļā uz ideālu valsti.

Tiesa apmierina Bauskas Dzīves prasību aizliegt pašvaldības laikrakstā reklāmēt

Administratīvā rajona tiesa ir apmierinājusi SIA Bauskas Dzīve prasību pret Iecavas novada domi par reklāmu publicēšanas aizliegumu pašvaldības finansētajā laikraksta Iecavas Ziņas.

Izglītības un zinātnes ministrija apmierinātā ar 2018.gada budžetu

Nākamā gada Izglītības un zinātnes ministrijas budžets vērtējams kā stabils un labs - nemainīgā līmenī tiks nodrošināts finansējums visu ministrijas pārziņā esošo funkciju veikšanai, kā arī ir panākts finansējuma pieaugums augstskolām, zinātnei, sportam, jaunatnei, kā arī lielāks atbalsts latviskajai izglītībai diasporā un latviešu valodas apguvei.

Eiropas biržu indeksi maz mainās vai pieaug, Volstrītā brīvdiena

Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 23.novembrī, maz mainījās vai pieauga, savukārt Amerikas Savienoto Valstu fondu tirgi bija slēgti, jo ASV bija brīvdiena – Pateicības diena.

Facebook ASV rādīs lietotājiem, kuras to atbalstītās politiskās lapas maldinoši veidotas Krievijā

Populārais sociālais tīkls Amerikas Savienotajās Valstīs apņēmies darīt lietotājiem zināmu, ka tie ar «patīk» atzīmējuši Facebook lapas, kuras laikā ap ASV prezidenta vēlēšanām izveidojušas ārvalstu organizācijas ar mērķi izplatīt propagandu.

Ašeradens: Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas tautsaimniecībā

Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā,. tāpēc nākamo trīs gadu valsts budžeta veidošanā Ekonomikas ministrijas prioritātes ir tautsaimniecības produktivitātes paaugstināšana, eksporta veicināšana, investīciju piesaiste, inovācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Deputāti: Latvijai svarīga droša Eiropa

Latvijai svarīga droša un spēcīga Eiropa. Drošība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, turklāt, raugoties uz mūsdienu izaicinājumiem un tehnoloģisko attīstību, īpaši svarīga arī efektīva kiberdrošība, pēc sēdes uzsvērusi Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, paužot atzinīgus vārdus ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektā uzsvērtajam jautājumam par drošību.

Spēlmaņu naktī triumfē aktieri Briķe un Jakovels, režisors Zemļanskis

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.

Saglabāsies nepastāvīgs laiks, nākamnedēļ atkal kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas un saglabāsies rudenīgs laiks. Piektdien, 24.novembrī, būs lielākoties mākoņains laiks, daudzviet pa laikam līs un gaisa temperatūra būs +2…+7 grādu robežās pēc Celsija.

Jaunākie komentāri