bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.06.2018 | Vārda dienas: Līga
LatviaLatvija

5 vietas Baltajā naktī, kas apvieno izklaidi un zināšanas, atpūtu un krāšņumu

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Mūsdienu kultūras forums Baltā nakts Rīgā norisināsies šonedēļ, naktī no 9. uz 10.septembri. Organizatori piedāvās 59 dažādus laikmetīgās mākslas un kultūras pasākumus. Šogad Baltā nakts norit svinību zīmē – ir pagājuši 15 gadi kopš pirmās Baltās nakts jeb Nuit Blanche Parīzē, kur radīta šī foruma ideja, tāpēc Rīgā šogad būs īpaši daudzveidīga starptautiska programma.


Sestdienas vakarā no pulksten 18.00 laukumā pie tirdzniecības centra Origo notiks AHHAA zinātnes centra Izgudrojumu nakts, savukārt pulksten 21.00 uzstāsies starptautiski pazīstamais ielu teātra kolektīvs Kamchatka no Barselonas.

Jāatzīmē, ka no pulksten 18.00 līdz 00.40 AHHAA zinātnes centrs laukumā pie t/c Origo piedāvā apmeklēt radošās darbnīcas, kur ikvienam būs iespēja ne tikai uzzināt dažādas jaunas, interesantas ar zinātni saistītas lietas, bet arī veikt patstāvīgi dažādus atraktīvus uzdevumus, piemēram, iedegt «lavas lampu», pašam izgatavot LED gaismekļus u.c.

Savukārt pulksten 20.00, 22.00 un 24.00 ikviens aicināts uz īpašajiem zinātnes centra veidotajiem šoviem, kuru ietvaros skatītāji tiks iepazīstināti un pārsteigti ar dažādiem interesantiem trikiem.

Vienlaikus pulksten 21.00 laukumā pie t/c Origo, izspēlējot asprātīgu un jautru teātra izrādi, uzstāsies teātra grupa Kamchatka no Spānijas pilsētas Barselonas.

Ikviens aicināts ļauties emociju un iespaidu pasaulei, ko sniedz aktieru tēlojums, izspēlējot humoristisku stāstu par astoņiem iebraucējiem no tālienes, kas apmaldījušies svešā pilsētā, katrs nesot savu iedzīvi nelielā čemodānā. Ielu teātra Kamchatka izrāde ir guvusi plašu starptautisku atpazīstamību desmit gadu laikā, piedzīvojot vairāk nekā 350 izrādes 27 pasaules valstīs.


 Rīgas Starptautiskais filmu festivāls 2ANNAS ir pirmais neatkarīgais īsfilmu festivāls Baltijas valstīs. Festivāls 2017.gada nogalē norisināsies jau 22.gadu. Viens no 2ANNAS galvenajiem mērķiem ir sabiedrības izglītošana par kino kā svarīgu mākslas un sabiedrības norišu izpausmes veidu, tādēļ 2ANNAS komanda dodas pie skatītājiem, rādot gan latviešu režisoru jaunākās filmas, gan pasaules īsfilmu festivālu atzītus mākslas darbus.

2ANNAS mūsdienu kultūras foruma Baltā nakts ietvaros piedāvās īpašu pasākuma programmu – 2ANNAS dejo. Nakts tiks veltīta dejai, ar lekcijām un auditorijas iesaistīšanu, projekciju instalācijām un atbilstošām dekorācijām.

2ANNAS dejo notiks pasākumu norises vietā Darbnīca, Alojas kvartālā jeb tā saucamajā Piena kvartālā, Aristīda Briāna ielā 9. Apmeklētājiem, kuri dosies uz lekciju un kino seansiem ēkas 2. stāvā, vispirms būs jādodas cauri pirmatnējo ritmu skaņu multimediālai instalācijai pirmajā stāvā.


Mēness muzejs ir Lielbritānijas mākslinieka Luka Džeroma (Luke Jerram) un vairāku sadarbības partneru veidota ceļojoša instalācija – septiņus metrus liels, ar gaisu pildīts un izgaismots Mēness modelis, uz kura attēlots precīzs NASA Mēness virsmas satelītuzņēmums mērogā 1:500 000 (1 cm atbilst aptuveni 5 km dabā).

Instalācija apvieno Mēness tēlu, mēnessgaismu un noskaņu veidojošu mūziku, ko īpaši šim mērķim radījis komponists Dans Džonss (Dan Jones). Luks Džeroms pasaulē pazīstams kā dažādu starpdisciplināru skulptūru, instalāciju un dzīvās mākslas projektu autors.

No cilvēces pirmsākumiem Mēness bijis kā kultūras spogulis sabiedrības uzskatiem, pārliecībai un pieņēmumiem. Mēness interpretēts gan kā dievs, gan planēta, izmantots kā laika atskaites sistēma, kalendārs un orientēšanās palīgs naktī. Cauri gadsimtiem Mēness bijis iedvesmas avots māksliniekiem, dzejniekiem, zinātniekiem, rakstniekiem un mūziķiem. Ēteriski zilā pilnmēness gaisma, pēc saulrieta uzlecošais Mēness sirpis un Mēness mistiskā tumšā puse vienmēr modinājusi kaisli un zinātkāri.

Cik atšķirīgas kultūras, tik atšķirīga ir attieksme pret Mēnesi. Museum of the Moon vienlaikus izceļ kultūru līdzības un atšķirības visā pasaulē, kā arī atklāj pēdējos Mēness izpētes zinātniskos aspektus.


Kā zināms, ēna rodas, ja gaismas stari, izplatoties taisnā virzienā, ceļā sastop šķērsli. Runājot par cilvēka ēnu, komiķis Čārlijs Čaplins ir teicis: «Tēlam ir jābūt tik spilgtam, ka to atpazīst pēc tā ēnas.»

Iedvesmojoties no šīs idejas, Baltās nakts ietvaros Ziemeļblāzmā iecerēts mākslas piedzīvojums, kurā vizuālā māksla savienota ar mūziku, laikmetīgo deju un ēnu teātri. Ēnu tēma tiks izspēlēta grupas Triānas parks (Agnese Rakovska (vokāls), Artūrs Strautiņš (ģitāra), Edgars Viļums (bungas), Kristaps Ērglis (basģitāra)) mūzikā pils Lielajā zālē, bet parkā – ar dejas teātra kompānijas Stars’ Well izrādi Ēnas.

Ēnas ir izrāde par mūsu saikni ar Visumu un Dievu, par dzīvību uz planētas Zeme, par nāvi un mūsu ēnām, kas ir neatņemama eksistences sastāvdaļa. Izrādē horeogrāfe Lilija Lipora risina jautājumus: Kas ir ēna? Kāda ir mana, sabiedrības, dejas un laikmeta ēna?

Izrāde ir telpa iztēlei, asociācijām, zināšanām un vienkārši – baudījumam. Dejo Gabija Bīriņa, Kate Pumpiņa, Katrīna Albuže, Reinis Rešetins un Modris Opelts. Gaismu un video mākslinieks Egils Kupčs, mūzikas autori Stefano Barone (Stefano Barone) un Liene Circene, tērpu māksliniece – Guna Stikāne.


Rasas un Raita Šmitu izstādes Mikropasauļu svārstība atklāšana un virtuālās realitātes demonstrējumi.

Virtuālā realitāte paplašina mūsu vizuālo un sensoro pieredzi. Kaut arī tā, šķiet, ir mūsdienu aktualitāte, tomēr virtuālajai (tāpat kā paplašinātajai) realitātei ir sava vēsture. No ilūzijas līdz stereoskopiskiem attēliem, no panorāmas līdz hologrammām – mūs vienmēr fascinējuši iluzori attēli un iztēlotas vides, kas paplašina uztveres un apziņas telpu. Iepriekš šādu virtuālo realitāšu radīšanai un apskatīšanai bija nepieciešamas sarežģītas tehnikas, taču tagad to var aplūkot, piemēram, izmantojot savu viedtālruni.

VR/AR (virtuālā/augmentētā realitāte) šobrīd ir gandrīz visur! Pat Ķemeru tīreļpurvā, kur RIXC mākslinieki Rasa un Raitis Šmiti šogad uzstādījuši vides novērošanas kameras un baktēriju baterijas ar sensoriem. Līdz vasaras beigām būs uzkrāti dažādi purvu ekosistēmas dati, attēli un veikti dronu lidojumi ar 360 grādu kamerām. Purva ekosistēmas datu vizualizācijas un lidojumu virs tīreļpurva varēs apskatīt virtuālās realitātes maskās mākslinieku Šmitu izstādē, kas tiks atklāta Baltajā naktī jaunajā RIXC galerijā. Izmantojot virtuālo realitāti, mākslinieki tiecas aplūkot jaunas šķautnes mūsu attiecībās ar dabu, kurās, pētot intensīvās lauksaimniecības neskartās teritorijas (tādas kā purvi) un meklējot atjaunojamos resursus, mums atklājas «zaļās enerģijas» poētika.

Projekta ietvaros norisināsies arī mākslinieku grupas Trihars izstāde un virtuālās realitātes performances 11. novembra krastmalā 35 (ieeja no Minsterejas ielas) no pulksten 20.00 līdz 2.00.


Ref: 225.000.103.1856


Pievienot komentāru

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.

ASV bankas iztur finanšu satricinājumu pārbaudes

Amerikas Savienotajās Valstīs 35 lielāko banku rīcībā ir pietiekami daudz naudas, lai tās izturētu iespējamu smagu ārēju finanšu satricinājumu apstākļos, liecina banku ilgtspējas pārbaužu rezultāti.

Konceptuāli atbalsta VDK dokumentu publisku pieejamību pētniecībai

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Par atrašanos darbā reibumā Saeima no amata atcēlusi Rēzeknes tiesas tiesnesi Arvi Garo

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījusi Rēzeknes tiesas tiesneša Arvja Garā atcelšanu no amata. Par tiesneša atcelšanu nobalsojis 71 deputāts, neviens neatturējās un nebija pret.

Lai paliktu Lielbritānijā, ES pilsoņiem prasīs atbilstību trim prasībām

Tiem Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņiem, kuri vēlēsies turpināt dzīvot Lielbritānijā pēc valsts izstāšanās no ES, būs jāaizpilda obligāti elektroniskie iesniegumi, sniedzot atbildes uz trim būtiskiem jautājumiem, pavēstījis britu iekšlietu ministrs.

Līgo svētkos gaidāms lietains un vēss, bet jaunnedēļ atkal sauss un karsts laiks

Piektdien un svētku brīvdienās laika apstākļus noteiks ciklonu darbība, tādēļ Līgo dienā vietām īslaicīgi līs, savukārt Jāņu dienā sagaidāms pat ilgstošs lietus. Laika apstākļi uzlabosies nākamajā nedēļā, kad atgriezīsies vasarīgs karstums.

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Jaunākie komentāri