bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 25.06.2018 | Vārda dienas: Maiga, Milija
LatviaLatvija

Āboltiņa pret Vilku - Vienotībā nesaskaņas ap VID vadītāja izvēli

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un finanšu ministrs Andris Vilks

Finanšu ministrs Andris Vilks ir pārliecināts, ka Valsts ieņēmumu dienests (VID) būtu jāvada Inārai Pētersonei. Par to viņš jau paspējis panākt vienošanos ar Reformu partiju, Nacionālo apvienību un Zaļo un zemnieku savienību. Vienīgie, kas ceļ iebildumus, ir Vilka paša partijas biedri no Vienotības.

Jūnijā no VID ģenerāldirektora amata aizgāja Nelija Jezdakova. Vilks viņas amatā iecēla VID ģenerāldirektores vietnieci Ināru Pētersoni un neslēpa, ka viņu par VID vadītāju redz arī nākamos piecus gadus. Premjers Valdis Dombrovskis atbalstīja sava ministra izvēli. Iebildumus necēla arī Vienotība, vēsta TV3 raidījums Nekā personīga.

Pētersones pozīcijas sašķobīja Jezdakovas korupcijas lieta. Viņa izteica atbalstu savai bijušajai priekšniecei. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) par izmeklēšanas gaitu neko neziņoja un publiskajā telpā radās šaubas, vai tik pie kukuļņemšanas tuvumā nav bijusi arī Pētersone.

Vilks baumas un tenkas par Pētersones saitēm ar Jezdakovu neņēma vērā, palika pie sava un sūtīja kandidāti iepazīšanās tūrē pie Saeimas deputātiem.

«Viņa atstāja kompetentu iespaidu. Mums bija profesionāla saruna par VID jautājumiem, nodokļiem, nodokļu iekasēšanu, nodokļu politiku,» komentē Reformu partijas dibinātājs, deputāts Valdis Zatlers. Arī Reformu partijas priekšsēdētājs Edmunds Demiters atzīst: «Mēs tikāmies frakcijas sēdē, bija daudz jautājumi, saņēmām patiešām kompetentas atbildes un mūsu viedoklis, visticamāk, būs, ka mēs Pētersones kundzi atbalstām, jo no frakcijas puses nebija neviens jautājums, uz kuriem nebūtu atbilde.»

Kad Pētersonei bija jāiet pie Vienotības, viņu sagaidīja pārsteigums. Aizvadītās nedēļas vidū valdošā partija pēkšņi nolēma tikšanos atlikt. Esot nepieciešams izvērtēt ne tikai Pētersoni, bet arī citus kandidātus. Daži deputāti arī vēlējušies sagaidīt, vai par Pētersoni kaut ko neglaimojošu neatklās prese. «Frakcijas viedoklis noslējās uz to, ka steigas šajā jautājumā nebūs. Mums ir neskaitāmi daudz prioritāšu gan budžeta kontekstā, gan valdības stabilitātes kontekstā, gan šādos jautājumos, līdz ar ko mēs iepauzēsim. Vai tās būs nedēļas divas vai trīs, mēs iepauzēsim un šobrīd nekādu konsultāciju faktiski nebūs,» skaidro Vienotības Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Trešdienas vakarā esot notikusi neformāla Vienotības augstākās vadības sapulce, kur nolemts meklēt citus VID ģenerāldirektora kandidātus. Minēts finanšu policijas priekšnieka Kaspara Čerņecka vārds, taču Vilks turpināja pastāvēt uz savu. Tas saniknoja Vienotības vadītāju Solvitu Āboltiņu. Viņa uzskata, ka pār Pētersoni krīt neizkliedēta aizdomu ēna Jezdakovas lietā, turklāt viņa pārstāvot to VID darbinieku tradīciju, kas traucē dzīvi mazajiem uzņēmējiem, piekasoties pie nebūtiskiem sīkumiem. Piemērotāks būtu Čerņeckis, kurš veiksmīgi apkarojot lielos nodokļu nemaksātājus.

Āboltiņai tagad piebalso arī valdības vadītājs Valdis Dombrovskis, kurš iepriekš VID vadības jautājumā pilnībā paļāvās uz Vilku. Premjers pats plāno iesaistīties ģenerāldirektora kandidāta iztaujāšanā. «No savas puses sagaidu, ka VID ģenerāldirektora prioritāšu augšgalā būs nodokļu iekasēšanas uzlabošana, ēnu ekonomikas apkarošana un VID darba pārorientēšana uz atbalstu godīgajiem uzņēmējiem, lielāku uzsvaru liekot nevis uz represijām un sodiem, bet samērīguma principa ievērošanu, konsultācijām un preventīvu darbu,» teic premjers.

Vilks ir neizpratnē, kādēļ kolēģi partijā neuzticas viņa izvēlei pēc tam, kad viņš veiksmīgi kopā ar premjeru Dombrovski izvedis valsti no krīzes un panācis eiro ieviešanu. Partija jau varot iebilst, tomēr kādā no tuvākajām valdības sēdēm par Pētersoni valdībai tik un tā būšot jābalso. «Šeit atlikt un meklēt citas kandidatūras nav adekvāti. Deputātiem arī saprotams, mēs esam vienmēr pārrunājuši visus manus soļus, ko es esmu darījis, esmu mēģinājis izstāstīt un guvis atbalstu. Šajā brīdī no manis prasa atbildību, finanšu ministra atbildību, ne jau deputātu. Man nav neviena apstiprinājuma, pilnīgi neviena apstiprinājuma, ka [Jezdakovas lietā] būtu iesaistīta Pētersone vai kaut kas tāds. Pilnīgi nekas, nav neviena mājiena, neviena informācija, nav nekas, tās ir tikai nebeidzamās spekulācijas,» tā finanšu ministrs Andris Vilks.

Raidījuma rīcībā ir ziņas, ka KNAB priekšnieka vietniece Juta Strīķe pēdējo nedēļu laikā tomēr ir bijusi Vilka kabinetā un runāts arī par nākamajiem VID ģenerāldirektora kandidātiem. Šobrīd kandidāti ir divi – Pētersone un Čerņeckis.

Pētersone ir grāmatvede. Darbu ieņēmumu dienestā sāka pirms 13 gadiem Zemgales reģionālajā iestādē. Taču jau drīz pārcēlās uz Rīgu un strauji kāpa pa karjeras kāpnēm VID Nodokļu pārvaldes direktora vietnieces, direktores un vēlāk arī Nodokļu kontroles pārvaldes direktores amatos. Pirms gada Jezdakovas laikā Pētersoni iecēla par VID ģenerāldirektora vietnieci nodokļu jautājumos.

Čerņeckis pirms 14 gadiem sāka strādāt par Finanšu policijas inspektoru. Taču jau trīs gadus vēlāk jauno finanšu policistu pieņēma darbā par VID ģenerāldirektora vietnieku, kurš pārrauga Finanšu policijas un Muitas kriminālpārvaldes darbu. Šajā amatā viņš strādā joprojām. 2009.gadā papildus šiem pienākumiem viņu iecēla arī par Finanšu policijas priekšnieku.

Kā liecina raidījuma rīcībā esošās ziņas, Vienotības vadība plāno pierunāt ministru Vilku atlikt lemšanu par VID ģenerāldirektoru pēc budžeta pieņemšanas.

BNN jau vēstīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs aizturējis Jezdakovu. Viņai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jezdakova no šā gada 11.jūlija ir pieņemta darbā par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora ārštata padomnieci.

Viņas galvenie darba pienākumi ir saskaņā ar VID ģenerāldirektora uzdevumu līdzdarboties attīstības plānošanas dokumentu, informatīvo ziņojumu un normatīvo aktu projektu izstrādē, sniegt atzinumus par tiem un priekšlikumus to pilnveidošanai, kā arī sniegt priekšlikumus VID ģenerāldirektoram VID struktūras optimizācijai un pilnveidošanai, informē VID Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Jezdakovas pienākumu vidū ir arī pārstāvēt VID Saeimas komisiju, Ministru kabineta, ministriju, starpinstitūciju un starptautisko komiteju un darba grupu darbā, sanāksmēs, sēdēs, apspriedēs un komisijās saskaņā ar VID ģenerāldirektora uzdevumu vai pilnvarojumu, kā arī piedalīties VID apspriedēs, komisijās un darba grupu darbā u.c.

Tāpat ziņots, ka Jezdakova šovasar finanšu ministram iesniedza lūgumu pēc pašas vēlēšanās viņu atbrīvot no ieņemamā amata, sākot ar 10.jūliju. Finanšu ministrs atlūgumu pieņēma, un valdība 2.jūlijā nolēma amatpersonu no amata atbrīvot.

102.000.102.5345


Pievienot komentāru

Vidusskolas eksāmenu rezultāti Igaunijā - par zemu Tartu Universitātei

Igaunijas vidusskolu valsts eksāmenu vidējie rezultāti šogad ir pārāk zemi, lai dotu iespēju nākamiem studentiem iestāties Tartu Universitātē, kas ir starptautiski visaugstāk novērtētā augstākās izglītības iestāde Baltijā.

Vasaras saulgriežos Igaunijā ugunsdzēsēji lūguši reģistrēties «ugunskura sargiem»

Igaunijā aizvadīti vasaras saulgriežu svētki Jaanipäev, kur uz atbildīgu ugunskuru kurināšanu iedzīvotāji aicināti, rosinot katrā Jāņa bērnu pulkā izvirzīt vienu «ugunskura sargu» un par to paziņot ugunsdzēsējiem.

Brīdina – ABLV pašlikvidācijas procesā varētu pazust pierādījumi 102,3 miljonu dolāru atmazgāšanas lietā

Bijušais Sergeja Magņitska darba devējs, Hermitage Capital Management, 2018.gada 21.jūnijā nosūtīja iesniegumu Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm ar aicinājumu izmeklēt naudas atmazgāšanu caur ABLV Bank. Iesniegums ir reakcija uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju ABLV īstenot kontrolētu pašlikvidācijas plānu, jo pastāv risks pašlikvidācijas procesā pazaudēt pierādījumus.

Pavasara sesijā Saeima pieņēmusi 68 likumus, bet deputāti uzstājušies 765 reizes

Saeima šī gada pavasara sesijā kopš 9.aprīļa pieņēmusi 68 likumus – 13 jaunus un grozījumus 55 likumos. Šajā laikā deputāti sanāca uz 11 kārtējām sēdēm, vienu ārkārtas un vienu svinīgo sēdi,bet no tribīnes deputāti šajā laikā runājuši 765 reizes.

Itālija, vēršoties pret migrantu pieplūdumu, brīdina par Šengenas zonas apdraudējumu

Eiropas Savienības bezrobežu zona varētu būt apdraudēta, ja netiks atrisināts Vidusjūras migrācijas plūsmas jautājums, tā tiekoties ar 15 citu dalbvalstu vadītājiem, norādījis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Jurašs vēršas ar iesniegumu KNAB par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Jaunās konservatīvās partijas politiķis, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieks Juris Jurašs ir vērsies ar iesniegumu KNAB, aicinot izvērtēt žurnālistu publicētos materiālus par Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu, liecina paziņojums sociālajos tīklos.

VID: Par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā IIN

Ja personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3 000 eiro, šīs personas var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēji, tām nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtā ienākuma un tirdzniecībā tām arī nav jāizmanto kases aparāts.

Turcijas prezidenta vēlēšanās uzvar ilggadējais līderis Erdogans

Turcijā svētdien, 24.jūnijā, aizvadītas parlamenta un prezidenta vēlēšanas. Kamēr parlamenta vēlēšanu rezultāti vēl tiek skaitīti, prezidenta vēlēšanās savu uzvaru pieteicis ilggadējais Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans.

DP nesaskata kriminālpārkāpumus Tēvijas sargu paziņojumā par «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem»

Drošības policija patlaban nesaskata Krimināllikuma pārkāpumus biedrības Tēvijas sargi paziņojumā par «lielās talkas» rīkošanu Latvijā un «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem».

Šajā nedēļā nokrišņi mitēsies un temperatūra paaugstināsies līdz +27

Šī nedēļa daļā Latvijas vēl iesāksies lietaina, taču, pastiprinoties anticiklonam, nokrišņi mitēsies un gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Darba nedēļas beigās laika apstākļi atkal mainīsies, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļa Lietuvā. Sperts pirmais solis uz VDK aģentu atklāšanu

Lietuvas Seims ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījis priekšlikumu atklāt šobrīd noslepenotas ziņas par tiem bijušajiem Padomju Valsts Drošības komitejas aģentiem, kuri brīvprātīgi atzinušies sadarbībā ar «Čeku».

BNN nedēļas apkopojums: KNAB vizītes Saeimā. Nedemisonējošais Ašeradens un Rasnačs. DTV spriedums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem. Šoreiz ietvertās tēmas Spriedums; KNAB vizītes; Saeimas uzticība ; Postenis; Cīņa; Kalendārs.

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.

Vai turpmāk nebūs jāgaida garā rindā Vaivaros, lai saņemtu vajadzīgo riteņkrēslu?

«Patlaban tehnisko palīglīdzekļu pakalpojumus cilvēkiem ar invaliditāti sniedz Nacionālais rehabilitācijas centrs Vaivari, taču gadiem saņemtās klientu sūdzības un rindas uz pakalpojuma saņemšanu parāda, ka tā nav iespējami efektīvākā sistēma,» saka Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls pieķerts krāpšanā ar dīzeļdegvielu

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvalde ir pārtraukusi noziedzīgu shēmu, kurās krāpnieciskos darījumos ar dīzeļdegvielu iesaistīts kāds Latvijā strādājošs degvielas uzpildes staciju tīkls, informē VID.

Konceptuāli atbalsta izmaiņas virsstundu apmaksas kārtībā

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pirmajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Darba likumā, kas paredz iespēju nozarēs, kurās ar ģenerālvienošanos būtiski palielināta minimālā darba alga, noteikt mazāku piemaksu par virsstundu darbu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Saeima atbalsta priekšlikumu tabaku veikalos tirgot tikai pēc cenu lapām

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma grozījumus tabakas apriti regulējošajā likumā. Izmaiņas paredz, ka tabakas izstrādājumi veikalos vairs nebūs pircējiem redzami un tos varēs iegādāties tikai pēc cenu lapas, informē Saeimas Preses dienests.

Vētra appludina Tallinas ielas un pārtrauc futbola pārraidi svarīgā brīdī

Igaunijas ziemeļus skārusi vētra un lietusgāze, kas galvaspilsētā Tallinā appludinājusi ielas, nodarījusi bojājumus ēkām un pat svarīgā brīdī pārtraukusi aizraujošu Pasaules Kausa futbola spēles pārraidi.

Saeima 2.lasījumā atbalsta fondēto pensiju kapitāla mantošanu

Iedzīvotājiem būs iespēja mantot otrajā pensiju līmenī uzkrāto kapitālu. To paredz Saeimā ceturtdien, 21.jūnijā, otrajā lasījumā pieņemtie grozījumi Valsts fondēto pensiju likumā, ziņo Saeimas Preses dienests.

Kaimiņš: Manuprāt, KNAB izpilda politisko pasūtījumu; deputāts izstāsta aizturēšanas gaitu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs ceturtdienas, 21.jūnija, vakarā atbrīvojis kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētās personas – Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, viņa partijas biedru Ati Zakatistovu un uzņēmēju Viesturu Tamužu.