bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.11.2017 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Alkohola vairumtirdzniecībā Latvijā šobrīd lielu peļņu gūt nevar

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Lai gan pēdējo pāris gadu laikā alkohola veikali Rīgā saradušies kā sēnes pēc lietus, alkohola vairumtirdzniecības bizness Latvijā šobrīd piedzīvojot grūtus laikus, jo nodokļu politikas, konkurences un iedzīvotāju zemās pirktspējas ietekmē šajā biznesā pat sasniegt zemu rentabilitāti jau esot «liels panākums».

Šādu nozares raksturojumu intervijā biznesa portālam BNN.LV sniedza alkohola vairumtirdzniecības kompānijas Mobil Plus tirdzniecības direktors un Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) valdes loceklis Vitolds Bremmers. Vienlaikus viņš uzsver, ka tirgū jaunām kompānijām ienākt nav viegli, jo maldīgs ir «romantiskais priekšstats», ka šajā nozarē iespējams ātri «tikt pie lielās naudas».

Šobrīd nozarē par labu rādītāju jāuzskata spēja izvairīties no zaudējumiem. Traģiskākais gads bijis 2009.gads, kad  no darba bija jāatlaiž virkne darbinieku. «Cilvēki bija jāatlaiž visiem. Ir ļoti grūti atlaist tos, kuri ir bijuši ar kompāniju kopš tās pirmsākumiem, un snieguši lielu atbalstu kompānijas izaugsmē. Bet ja ir izvēle  – turpināt kompānijai pastāvēt, vai uzticamu darbinieku atlaišana, tad diemžēl patiesībā izvēles īsti nav,» viņš norāda.

Viens no būtiskākajiem nozari ietekmējošiem faktoriem šobrīd ir akcīzes nodokļa pieaugums. Patērētājam ir zema pirktspēja, tāpēc arvien pieprasītāki kļūst lētāki produkti, norāda speciālists.  Finanšu ministrijas akcīzes nodokļa politikas dēļ – ceļot akcīzes nodokli un mehāniski cerot uz akcīzes ienākumu pieaugumu – tiek panākts, ka pieaug nelegālā alkohola tirgus daļa. Cerētos papildus akcīzes ienākumu nodokļus valts negūst, jo pastāv zināma saistība starp akcīzes nodokļa pieaugumu un nelegālā alkohola tirgus izaugsmi. Pieaugot akcīzes nodoklim, attiecīgi pieaug nelegālā alkohola tirgus daļa.

Tāpat arī V. Bremmers  neslēpj, ka vairumtirgotāji lielu daļu produktu bieži tirgo pat zem pašizmaksas. «Tās ir tā saucamās «lokomotīves», ar kuru palīdzību tiek iekarots tirgus,» tā ARTA valdes loceklis. Paralēli tiek cerēts, ka peļnu izdosies gūt tirgojot citus alkoholiskos produktus.

Vaicāts, cik veiksmīga šāda stratēģija ir ilgtermiņā, viņš uzsver, ka šādas startēģijas parasti ļauj salīdzinoši strauji iekarot tirgus daļas attiecīgā tirgus segmentā un pozīcijas noturēt arī pēc tam, kad produkts vairs netiek tirgots par krietni pazeminātām cenām. Tomēr līdz ko šādu kampaņu vai stratēģiju pielieto arī konkurenti, efekts ievērojami sarūk. «Principā no tā visa iegūst patērētājs,  jo cenas tādā veidā tiek turētas ļoti zemas,»  secina speciālists.

Konkurence nozarē esot nosacīti liela  – esot daudz «viendienas kompānijas», kurām ir ilūzijas, ka alkohola vairumtirdzniecība ir lielā iespēja. Tomēr galvenais priekšnosacījums šajā biznesā – jāprot skaitīt, uzsver V. Bremmers. Reāli tirgū par nopietniem spēlētājiem esot jāuzskata aptuveni 10 kompānijas, lai arī alkohola vairumtirdzniecības licenču skaits pārsniedz 50.

«Pasaulē piedāvājums ir milzīgs. Jebkurš var aizbraukt uz kādu izstādi vai pat ceļojumu  pa Itāliju, un atrast simtiem vīnu, kas Latvijas tirgū nav pieejami.  Ienākt tirgū var ikviens, bet jāprot skaitīt nauda,» tā V. Bremmers.  Atrast produktu un tirgot nav problēma. Bet, lai uz visa piedāvājuma fona izceltos, ir jābūt attiecīgiem finanšu līdzekļiem un ieguldījumam mārketingā. «Tāpat jāzin, kas būs ejošs un neejošs. Izprast visus pircējus ir ļoti grūti. Vienmēr pastāv risks ka produkt neaizies pat ar visus mārketingu,»  klāsta ARTA valdes lockelis.

Kā piemēru viņš min vīnu tirgu. Rudenī sakšoties lielās vīnu izpārdošanas vīna ražotāju valstīs, kad tiks iztirgotas pērnā gada ražas produkti.  Šajās izpārdošanās vīnu varot iegādāties par ļoti zemām cenām, par pudeli maksājot vienu eiro un pat zemāk. Tomēr līdz ko tiek ierēķināti mārketinga, nodokļu un loģistikas izdevumi, cena Latvijā esot jau pavisam cita un bizness vairs nebūt neesot salds. «Galvenais ir mācēt rēķināt,» viņš atkārto.


Pievienot komentāru

Pārslimota ērču encefalīta sekas - depresija, miega traucējumi un uzvedības izmaiņas

Slikts miegs, uzvedības un garastāvokļu maiņa, produktivitātes kritums darbā un depresija ir dažas no pazīmēm, kas var liecināt par savulaik pārslimotu ērču encefalītu.

Autovadītājus biedē intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi

Visbiežāk autovadītājus no sēšanās pie stūres attur bailes no dalības intensīvā pilsētas satiksmē un bailes no apgrūtinošiem laikapstākļiem. Dienas tumšais laiks autovadītājus neietekmē - tikai 3% no aptaujātajiem jūtas droši tikai dienas gaišajā laikā, liecina Circle K un Drošas Braukšanas skolas  aptaujas dati. 

Nedēļa Lietuvā. Seims pieņem «Magņitska likumu»

Lietuvas Seims ceturtdien, 16.novembrī, pieņēmis tiesību normas, ar kurām valstī tiks ieviests tā sauktais «Magņitska likuma» princips, kas paredz liegt valstī ieceļot ārvalstniekiem, kuri iesaistīti liela apmēra korupcijā, naudas atmazgāšanā vai cilvēktiesību pārkāpšanā.

BNN nedēļas apkopojums: Medicīniskā marihuāna Lietuvā. Kravu pārvadājumu antirekordi. Lemberga ietekme ZSS

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne

Kopš neatkarības atgūšanas vērienīgākā militārā parāde godinās Latvijas izveidošanu

18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13:30 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

19.novembris - Ceļu satiksmē bojāgājušo piemiņas diena

Jau svētdien, 19.novembrī, visā pasaulē atzīmēs atceres dienu, kurā pieminēs ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušos cilvēkus.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 6 194 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti 6 194 pieteikumi. Uz šī gada 16.novembri pieņemti 4 416 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 46 047 157,81 eiro.

Ventspilī joprojām neatklāj, kāpēc pēc kataraktas operācijas cieta desmit cilvēki

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība joprojām klusē saistībā ar Ventspils slimnīcā veiktajiem bakteoroloģiskajiem izmeklējumiem pēc tam, kad pēc katarakta operācijas dažādas nopietnības pakāpes komplikācijas skāra desmit pacientus, kuriem šī operācija tika veikta Ventspilī.

«Oligarhu lietas» izmeklēšanas komisijā izvaicāšanā kārta pienākusi Lembergam

No Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs aicināts 27.novembrī ierasties un atbildēt uz deputātu jautājumiem tā dēvētās «oligarhu lietas» Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē. Viņš kļūs par otro oligarhu, kurš klātienē tiks izvaicāts saistībā ar iepriekš žurnālā Ir publiskotajām tā dēvētajām «Rīdzenes sarunām».

CSDD teorijas eksāmenos iekļaus arī video jautājumus

Ceļu satiksmes drošības direkcija teorētiskajā eksāmenā ieviesīs nebijušu jaunumu – video jautājumus, kas būs pietuvināti reālām dzīves situācijām uz ceļa.

NBS: Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai

Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai, telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Aicina pārdomātāk izvēlēties atbilstošas riepas ziemas sezonai

Ņemot vērā faktu, ka šajā gadalaikā būtiski pagarinās bremzēšanas ceļa garums, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina patērētājus atbildīgi izvēlēties atbilstošas ziemas riepas. Tāpat eksperti uzsver, ka ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāatceras, ka neatkarīgi no riepu klases, bremzēšanas ceļa garums uz sausa seguma un uz slidena ceļa var atšķirties pat vairākas reizes.

Eksperti iesaka nelietot antibiotikas nepamatoti; baktērijas var kļūt rezistentas

Pēdējo gadu laikā par vienu no nopietnākajiem sabiedrības veselības apdraudējumiem visā pasaulē tiek uzskatīta antimikrobā rezistence, kad baktēriju izraisītu slimību ārstēšanā antibiotikas vairs nepalīdz, jo baktērijas ir kļuvušas rezistentas jeb nejūtīgas pret antibiotikām.

Eiroparlaments iekustina Polijas sodīšanas procedūru

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju, aicinot piemērot tā saucamo «atomiespēju» jeb «Līguma par Eiropas Savienību» 7.panta pieļauto sodīšanas procedūru pret Poliju saistībā ar plaši izskanējušām bažām, ka Austrumeiropas lielākajā valstī ir apdraudēta likuma vara.

Kredītu reģistrā ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām

Kredītu reģistrā šogad septembra beigās bija ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām, kas ir par 1,1% vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Kā Latvijas valsts svētkus svinēs dažādas latviešu kopienas pasaulē

Latvijas Republikas neatkarības svētki allaž ir bijusi būtiska tradīcija, kas latviešu diasporai visos laikos ir ļāvusi saglabāt saikni ar dzimteni - šogad šis notikums ir vēl gaišāks, jo vienlaikus notiek dažādi valsts simtgadi ieskandinoši pasākumi teju visā pasaulē.

Mazākumtautību skolās nav vienotas latviešu valodas mācību programmas

Krievu skolās šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības eksperte Irina Avdejeva.

Čekas maisu saturs ar nolūku ir izrevidēts, uzsver Vīķe-Freiberga

Tā dēvēto «čekas maisu» saturs ar nolūku ir izrevidēts, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tas esot darīts ar nolūku «ne jau mums labu darīt», uzskata bijusī prezidente. Viņasprāt, «čekas maisos» ir apslēptas dažādas «dziļbumbas».

LLKC: Ziemāju lauki Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis; izdzīvošana sarežģīta

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, - pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši - tos nāksies pārsēt ar vasarājiem.

Igaunija ar 700 000 eiro atbalsta Somijas-Igaunijas Kultūras fondu

Igaunijas valdība ir nolēmusi piešķirt 700 000 eiro Somijas-Igaunijas Kultūras Fondam, kas kopš 2015.gada veicina abu tautu sadarbību kultūras, radošas ekonomikas un izglītības jomā.

Darba samaksas noteikumu pārkāpšana visbiežāk saistīta ar «aplokšņu» algām

Lai veicinātu sabiedrības informētību, kā arī komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests papildinās VID publiskojamo datu bāzi ar jaunu informāciju par nodokļu maksātājiem.

Vienotības Saeimas frakcijas vadība mainīsies 21.decembrī

«Ir noslēgušās politiskās konsultācijas ar visām Vienotības sadarbības partijām, kas pārstāvētas Saeimas frakcijā, un panākta vienošanās, ka frakcijas vadības maiņa notiks līdz ar Saeimas rudens sesijas beigām 21.decembrī,» norāda partijas Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Krievija ANO bloķē Sīrijas ķīmiskā uzbrukuma izmeklēšanas turpināšanu

ANO Drošības padomē Krievija ir izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu rezolūciju, ar ko tiktu ļauts turpināt izmeklēt Sīrijā šopavasar notikušo uzbrukumu ar aizliegtiem ķīmiskiem ieročiem, kas tolaik pamudināja Amerikas Savienotās Valstis ar raķetēm apšaudīt Sīrijas militārās aviācijas bāzi.

EM prognozēto reemigrācijas dinamiku nosauc par utopisku

Ekonomikas ministrijas prognozētā reemigrācijas dinamika ir utopiska, turklāt ar Latvijas pilsoņu atgriešanos dzimtenē ir saistīti dažādi izaicinājumi, ko līdz šim neviens nav uzņēmies risināt, norāda domnīcas PROVIDUS pētniece Agnese Lāce.

Privātās ārstniecības iestādes sašutušas par ierobežojumiem valsts naudas sadalē

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vienbalsīgi ir atbalstījusi ierobežojumus valsts naudas piešķiršanai privātajām ārstniecības iestādēm, kas radījis lielu sašutumu privāto ārstniecības iestāžu īpašnieku vidū.