bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 11.12.2017 | Vārda dienas: Valdis, Voldemārs, Valdemārs
LatviaLatvija

Apkopojums: Straujumas vadītās valdības paveiktais

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

«Ģeopolitiskā sasprindzinājuma dēļ valdībai nācās pārvērtēt prioritātes un visus svarīgākos jautājumus uzlūkot caur drošības prizmu. Apzinoties, ka valsts nākotne ir tieši saistīta ar saprātīgu politisko rīcību, valdība pieņēma vairākus būtiskus lēmumus, kas tieši saistīti ar drošību,» norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

«Pievērsāmies valsts ārējās drošības stiprināšanai, pieņemot vairākus stratēģiskus lēmumus, spērām nozīmīgus soļus valsts iekšējās drošības uzlabošanā, kā arī, protams, rūpēs par iedzīvotāju labklājību, lēmām par nozīmīgiem sociālās drošības mehānisma uzlabojumiem. Tāpat vairākas nozīmīgas lietas ir panāktas ekonomiskās drošības stiprināšanā. Šī valdība ir izveidojusi labas iestrādes, ar ko darboties nākamajai valdībai rūpēs par Latviju un tās iedzīvotājiem,» atzina Ministru prezidente, kuras vadībā valdība darbu uzsāka šā gada 22.janvārī.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, valdība ir vienojusies par sadarbības uzsākšanu ar Lielbritānijas Aizsardzības ministriju par Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta īstenošanu. Reaģējot uz ārpolitiskajiem notikumiem, valdība pievērsusi arī pastiprinātu uzmanību nacionālās drošības jautājumiem, kas vērsti uz nacionālās aizsardzības sistēmas, Nacionālo bruņoto spēku, kā arī Zemessardzes stiprināšanu, apņemoties palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP, informē Ministru kabinets.

«Valsts iedzīvotāju labklājības veicināšanai kā viens no svarīgākajiem veikumiem minams pensiju indeksācija, kas plānota šī gada 1.oktobrī. Pensijām indeksēs vienādu daļu – 285 eiro. Mērķtiecīgi tiek īstenoti pasākumi, lai veicinātu nodarbinātību tām iedzīvotāju grupām, kurām ir grūti atrast darbu, piemēram, ilgstošiem bezdarbniekiem, jauniešiem, cilvēkiem ar invaliditāti, tostarp sniedzot atbalstu bijušajiem AS Liepājas metalurgs darbiniekiem. Līdz ar to ir pieaudzis nodarbinātības līmenis,» sacīja Straujuma.

Šogad parakstīts Partnerības līgums Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodam, kurā izklāstīta Latvijas stratēģija, prioritātes un kārtība attiecībā uz ES fondu efektīvu un lietderīgu izmantošanu jaunajā 2014.-2020.gada plānošanas periodā, kas paredz 4,418 miljardu eiro ieguldījumu Latvijas izaugsmē un nodarbinātībā.

Pēc Zolitūdes traģēdijas ir īstenotas reformas un būtiski pilnveidots regulējums būvniecības jomā, lai nodrošinātu likumību, drošību un kvalitāti būvniecības un būvju ekspluatācijas procesa visos posmos, kā arī būvspeciālistu profesionālās atbildības noteikšanu. Valdība arī atbalstījusi Latvijas Būvniecības padomes izveidošanu, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības politikas izstrādē un īstenošanā.

«Ņemot vērā ar Krievijas un Ukrainas esošā konflikta saistītos notikumus un neskaidro turpmākās situācijas attīstību, Latvijas ekonomikā ir saskatāmi riski, kas liek pārskatīt turpmāko gadu ekonomikas izaugsmi. Latvija apņemas saglabāt pārdomātu un piesardzīgu fiskālo politiku, kā rezultātā fiskālie mērķi turpmākajiem trīs gadiem paredz pakāpenisku uzlabošanos, nodrošināt, ka vispārējās valdības budžeta strukturālais deficīts nepārsniedz 2015.gadā – 1,0% no IKP, 2016.gadā – 0,9% no IKP un 2017.gadā – 0,8% no IKP. Būtisks atbalsts sešu miljonu eiro apmērā sniegts piena ražotājiem, pieņemta MK instrukcija Zaļā iepirkuma piemērošanai, atbalstot vietējos ražotājus, kā arī iesniegti MK grozījumi normatīvajos aktos administratīvā sloga mazināšanai transporta un loģistikas nozarei,» skaidroja premjere.

Valdībā regulāri ir skatīti jautājumi, kas saistīti ar Maksātnespējīgo akciju sabiedrību Liepājas Metalurgs. Kā zināms, Ministru kabinets ir izsniedzis mandātu finanšu ministram Andrim Vilkam valsts vārdā parakstīt vienošanos ar pārējiem kreditoriem par Liepājas Metalurgs pārdošanu, kam jānotiek oktobra pirmajā nedēļā.

Valdības dienas kārtībā ir bijuši jautājumi, kas saistīti ar bankas Citadele investoru piesaistes procesu. Šobrīd turpinās sarunas ar investoriem par pirkuma līguma nosacījumiem, tajā skaitā tehniskiem jautājumiem. Gala lēmums par akciju pirkuma līgumu tiks pieņemts, kad sarunas būs beigušās par visiem nosacījumiem.

Iekšlietu nozarē izstrādāti un jau spēkā stājušies grozījumi Krimināllikumā, kas paredz noteikt atbildību par jaunas psihoaktīvas vielas neatļautu izgatavošanu un realizāciju.

Izglītības nozarē uzsākts darbs pie jauna pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeļa izstrādes. Savukārt no šī gada 1.septembra 1.-3.klašu skolēniem tiek nodrošinātas brīvpusdienas. Solis uz priekšu sperts arī strukturālo reformu īstenošanā – izstrādāts informatīvais ziņojums «Latvijas zinātnes strukturālās reformas īstenošana līdz 2015.gada 1.jūlijam», kas nosaka pasākumus zinātnes normatīvā regulējuma un pārvaldības uzlabošanai, funkcionālai un teritoriālai zinātnes resursu konsolidācijai.

Veselības nozarē apstiprināts trīs gadu plāns primārās veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanai, stiprinot to kā pieejamāko, efektīvāko un visaptverošāko veselības aprūpes līmeni un palielinot tās lomu profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā.

Darbs noslēdzies un ekspluatācijā pieņemta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka. Sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā turpinās darbs pie vērienīgo projektu Baltijas ceļa stāsti īstenošanas, kas veltīts Baltijas ceļa 25. gadadienai.

Ņemot vērā radušos situāciju Latvijā, kad tika konstatēts Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, svarīgi bija nodrošināt ātru un atbilstošu ārkārtējās situācijas izsludināšanu un turpmāko rīcību. Paralēli ārkārtas situācijai, kopā ar lauksaimnieku NVO izstrādāta un Eiropas Komisijā iesniegta apstiprināšanai Lauku attīstības programma 2014.-2020.gadam. Tā nodrošinās un veicinās lauksaimnieku, lauku uzņēmēju, mežsaimnieku ienākumus, konkurētspēju, Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību turpmākajos septiņos gados.

Baltijas valstis šogad ir vienojušās Rail Baltica projekta īstenošanai dibināt kopuzņēmumu, kurā Latvijas puses akcionārs būs jaundibināts 100% valstij piederoša kapitālsabiedrība. Tāpat, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, samazinātu ceļu satiksmes negadījumos ievainoto un bojāgājušo skaitu, paaugstinātu satiksmes dalībnieku kompetenci un atbildību, ir izstrādāts un apstiprināts Ceļu satiksmes drošības plāns 2014.-2016.gadam.

Īstenojot vairākas valsts pārvaldes reformas, valdībā atbalstīja Valsts kancelejas izstrādāto Valsts dienesta likumprojektu. Tas paredz nozīmīgas izmaiņas valsts pārvaldes cilvēkresursu attīstības politikā, veicinot profesionālu un politiski neitrālu valsts dienestu. Tāpat pilnveidota kārtība, kādā turpmāk plānots atlasīt kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem valsts uzņēmumos, kuros valstij kā dalībniekam jeb akcionāram ir tiesības izvirzīt kandidātus minētajiem amatiem.

Turpinās aktīvs darbs, gatavojoties Latvijas Prezidentūrai ES Padomē 2015.gada pirmajā pusgadā. ES Vispārējo lietu padomē Luksemburgā apstiprināta trio prezidentūras darba programma, kas izstrādāta, pamatojoties uz Latvijas un pārējo valstu partneru – Itālijas un Luksemburgas – iesniegtajiem ieguldījumiem. Būtisks darbs tiek ieguldīts, lai Latvija pievienotos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), kas ir nozīmīgākais pasaules ekonomikas forums.

Ref: 102.000.102.8254


Pievienot komentāru

Barometrs: Latvieši Ziemassvētku svinēšanai procentuāli tērē vairāk nekā ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Latvijas valstī dzīvojošie joprojām gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti.

Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu nākamajam gadam atvēlēta sociālajai aizsardzībai

Veselībai nākamajā gadā novirzīti 11,1% no nākamā gada budžeta, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018, 2 miljoni eiro. Savukārt aizsardzībai paredzēts novirzīt 6,4% jeb 574,8 miljonus eiro budžeta līdzekļu, kā arī sabiedriskajai kārtībai – 6,4% jeb 571,2 miljonus eiro, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.

Reirs no amata atbrīvo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles vadītāju

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles Rīga vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, norāda Labklājības ministrijā.

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis līdz 6,7%

Novembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Loskutovs: Tuvākajiem cilvēkiem ir tiesības slimības gadījumā būt līdzās pacientam

«Cilvēkiem, kas nav reģistrējuši savas attiecības, ir liegtas tiesības vairākās dzīves jomās, tostarp kritiskās situācijās.Šobrīd, ja pacients veselības dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, to darīt viņa vietā var tikai laulātais vai radinieks, kas ne vienmēr nozīmē viņa interešu pārstāvēšanu un no tā var būt atkarīga pat cilvēka dzīvība,» uzskata Kustības Par! biedrs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs.

Slepkavība Mālpilī: Policija aiztur par plānotu slepkavību aizdomās turētu vīrieti

Aizvadītās nedēļas Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, informē Valsts policija.

Mamikins pieļauj savas partijas dibināšanu

«Partija Saskaņa ir novērsusies no Latvijas krievu kopienas,» pauž Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kuram Saskaņas vadība ir izteikusi neuzticību. Mamikins tagad dibinās savu sabiedrisko organizāciju, uz kuras bāzes varētu izveidoties arī partija, bet par savu tuvošanos EP deputātes Tatjanas Ždanokas vadītājai Latvijas Krievu savienībai politiķis joprojām runā aplinkus.

Novembrī dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā kopumā samazinājās par 3,8%

Šā gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 3,8% bet piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos novembrī samazinājās par 7,9%, teikts Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Astoņās SEB bankas filiāles tiek mainīti darba laiki

No 2018.gada 2.janvāra SEB bankas filiāles Talsos, Alūksnē, Jelgavā, Siguldā, Madonā un Smiltenē, kā ar finanšu konsultāciju centrs Kuldīgā pāries uz klientiem ērtāku darba laiku.

Ameriks neatdzīst, ka Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs»

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē noliedza, ka bijušais politiķis Ainārs Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs».

Pētījums: Liekā daļa skolēnu labprāt padziļināti apgūtu programmēšanu

Katrs devītais datorikas skolotājs vēlētos piedalīties kursos/semināros, kur būtu iespēja apgūt programmēšanas prasmes. Savukārt 79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu.

Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 10,3% lielāks nekā pērn

Šī gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,31 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 10,3% vairāk nekā 2016. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 9,7% un importa vērtība – par 10,9% lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati.

Igaunija turpinās piecu skolas brīvlaiku kārtību, izziņo datumus līdz 2021.gadam

Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija ir izplānojusi un darījusi zināmus skolas brīvlaiku datumus trim mācību gadiem uz priekšu, nolemts arī turpināt jaunieviesto piecu skolas brīvlaiku kārtību.

Veselības dienests: E-veselības līgumu noslēguši jau 83% ģimenes ārstu

Nepilnu mēnesi līdz obligātajam e-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam - 2018.gada 1.janvārim - jau 83% ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par e-veselības lietošanu. Visaktīvāk līgumi tiek slēgti Vidzemē, šobrīd sasniedzot 96%, vēsta Nacionālais veselības dienests.

KP pieņem lēmumu ļaut Maximai nomāt Irbis A piederošās telpas

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut SIA Maxima Latvija iegūt tiesības izmantot mazumtirdzniecības telpas SIA Irbis A piederošajā īpašumā Grostonas ielā 1, Rīgā. Pēc ekonomiskās analīzes veikšanas KP paredz, ka plānotais darījums nenodarīs kaitējumu konkurencei.

Tiesībsargs: Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs

Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs, tik kritiski par šobrīd Saeimā izskatīšanā esošo Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu intervijā LNT raidījumā 900 sekundes izsakās tiesībsargs Juris Jansons.

Uzņēmēji: Jau tagad trūkst darbaspēka, aicina darba tirgū integrēt ārvalstu studentus

Lielākā daļa jeb 61,2% uzņēmēju jau izjūt problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu, bet vairāk nekā piektdaļa paredz, ka tādas drīzumā gaidāmas. No aptaujātajiem komersantiem 79,7% pauž ka atbalsta ārvalstu studentu integrēšanu Latvijas darba tirgū, liecina iegūtie dati no Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aptaujājot 225 uzņēmumu vadītājus.

Atsauc Lactalis zīdaiņu piena pulveri saistībā ar salmonellas uzliesmojumu Francijā

Francijas zīdaiņu piena pulvera ražotājs Lactalis licis daudzviet pasaulē atsaukt tā produkciju saistībā ar bažām par iespējumu salmonellas baktēriju klātbūtni piena pulvera produktos, kuri tiek pārdoti ar zīmoliem Milumel, Picot un Celi.

Dombrovskis: EK piedāvā papildu atbalstu ES dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā

Eiropas Komisija piedāvā papildu atbalstu tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā, atzīst EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis

Cik Latvijai izmaksā vardarbība pret sievietēm?

Ar partneru vardarbību pret sievietēm saistītās izmaksas Latvijā varētu sasniegt 442 miljonus eiro gadā, atsaucoties uz Eiropas dzimumu līdztiesības institūta datiem, norāda Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Viktorija Boļšakova.

Rinkēvičs: Jāveicina mazo komersantu iesaiste starptautiskajā tirdzniecībā

«Ir jāturpina atbalstīt daudzpusējā tirdzniecības sistēma, saglabājot Pasaules Tirdzniecības organizācijas centrālo lomu starptautisko tirdzniecības noteikumu izstrādē un īstenošanā,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

«Eiropas Oskaru» ceremonijā dominē satīriskā drāma «Kvadrāts»

Berlīnē aizvadīta Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana, kur sešās nominācijās par labāko atzīta Zviedrijas, Dānijas un Vācijas kopražojums «Kvadrāts» par kādu mākslas muzeja darbinieku, kurš piedzīvo grūtības izskaidrot laikmetīgās mākslas darba būtību.

Nekā personīga: OIK saņēmēju vidū lieli Vienotības un ZZS ziedotāji

Pērn Latvenergo iepirka elektrību par paaugstinātu cenu no vairāk nekā 100 atjauno resursu uzņēmumiem, kas elektroenerģiju ražo no biogāzes un biomasas. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka liela daļa šo firmu īpašnieku un pārvaldnieku reizē ir arī valdošo partiju Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības sponsori, uzsvērts raidījumā Nekā personīga.

LTV: Par Rail Baltica projektu atbildīgā Linuža uzņēmums figurē krāpšanas lietā

Jaunajam Eiropas Dzelzceļa līniju vadītājam Andrim Linužam piederošs uzņēmums iesaistīts kriminālprocesā par krāpšanu un dokumentu viltošanu, saņemot valsts naudu vēja enerģijas iekārtu iegādei. Nominācijas komisijai, kas viņu izraudzījās augstajam amatam, šis fakts neesot bijis zināms.

Ušakovs: Darījumu kvartāls New Hanza veicinās pilsētas attīstību

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, apmeklējot jaunattīstāmo darījumu un dzīvojamo kvartālu New Hanza, uzsvēris, ka katrs šāds projekts paaugstina dzīves līmeni pilsētā, gan radot jaunas telpas dzīvokļiem un ofisiem, gan veidojot jaunas darbavietas, gan sabiedriski nozīmīgas būves, turklāt arī «pavelk» uz augšu apkārtējās teritorijas.