bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra
LatviaLatvija

Apkopojums: Straujumas vadītās valdības paveiktais

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ministru prezidente Laimdota Straujuma

«Ģeopolitiskā sasprindzinājuma dēļ valdībai nācās pārvērtēt prioritātes un visus svarīgākos jautājumus uzlūkot caur drošības prizmu. Apzinoties, ka valsts nākotne ir tieši saistīta ar saprātīgu politisko rīcību, valdība pieņēma vairākus būtiskus lēmumus, kas tieši saistīti ar drošību,» norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

«Pievērsāmies valsts ārējās drošības stiprināšanai, pieņemot vairākus stratēģiskus lēmumus, spērām nozīmīgus soļus valsts iekšējās drošības uzlabošanā, kā arī, protams, rūpēs par iedzīvotāju labklājību, lēmām par nozīmīgiem sociālās drošības mehānisma uzlabojumiem. Tāpat vairākas nozīmīgas lietas ir panāktas ekonomiskās drošības stiprināšanā. Šī valdība ir izveidojusi labas iestrādes, ar ko darboties nākamajai valdībai rūpēs par Latviju un tās iedzīvotājiem,» atzina Ministru prezidente, kuras vadībā valdība darbu uzsāka šā gada 22.janvārī.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju, valdība ir vienojusies par sadarbības uzsākšanu ar Lielbritānijas Aizsardzības ministriju par Sauszemes spēku kājnieku brigādes mehanizācijas projekta īstenošanu. Reaģējot uz ārpolitiskajiem notikumiem, valdība pievērsusi arī pastiprinātu uzmanību nacionālās drošības jautājumiem, kas vērsti uz nacionālās aizsardzības sistēmas, Nacionālo bruņoto spēku, kā arī Zemessardzes stiprināšanu, apņemoties palielināt aizsardzības budžetu līdz 2% no IKP, informē Ministru kabinets.

«Valsts iedzīvotāju labklājības veicināšanai kā viens no svarīgākajiem veikumiem minams pensiju indeksācija, kas plānota šī gada 1.oktobrī. Pensijām indeksēs vienādu daļu – 285 eiro. Mērķtiecīgi tiek īstenoti pasākumi, lai veicinātu nodarbinātību tām iedzīvotāju grupām, kurām ir grūti atrast darbu, piemēram, ilgstošiem bezdarbniekiem, jauniešiem, cilvēkiem ar invaliditāti, tostarp sniedzot atbalstu bijušajiem AS Liepājas metalurgs darbiniekiem. Līdz ar to ir pieaudzis nodarbinātības līmenis,» sacīja Straujuma.

Šogad parakstīts Partnerības līgums Eiropas Savienības fondu 2014.-2020.gada plānošanas periodam, kurā izklāstīta Latvijas stratēģija, prioritātes un kārtība attiecībā uz ES fondu efektīvu un lietderīgu izmantošanu jaunajā 2014.-2020.gada plānošanas periodā, kas paredz 4,418 miljardu eiro ieguldījumu Latvijas izaugsmē un nodarbinātībā.

Pēc Zolitūdes traģēdijas ir īstenotas reformas un būtiski pilnveidots regulējums būvniecības jomā, lai nodrošinātu likumību, drošību un kvalitāti būvniecības un būvju ekspluatācijas procesa visos posmos, kā arī būvspeciālistu profesionālās atbildības noteikšanu. Valdība arī atbalstījusi Latvijas Būvniecības padomes izveidošanu, kuras darbības mērķis ir veicināt sabiedrības līdzdalību būvniecības politikas izstrādē un īstenošanā.

«Ņemot vērā ar Krievijas un Ukrainas esošā konflikta saistītos notikumus un neskaidro turpmākās situācijas attīstību, Latvijas ekonomikā ir saskatāmi riski, kas liek pārskatīt turpmāko gadu ekonomikas izaugsmi. Latvija apņemas saglabāt pārdomātu un piesardzīgu fiskālo politiku, kā rezultātā fiskālie mērķi turpmākajiem trīs gadiem paredz pakāpenisku uzlabošanos, nodrošināt, ka vispārējās valdības budžeta strukturālais deficīts nepārsniedz 2015.gadā – 1,0% no IKP, 2016.gadā – 0,9% no IKP un 2017.gadā – 0,8% no IKP. Būtisks atbalsts sešu miljonu eiro apmērā sniegts piena ražotājiem, pieņemta MK instrukcija Zaļā iepirkuma piemērošanai, atbalstot vietējos ražotājus, kā arī iesniegti MK grozījumi normatīvajos aktos administratīvā sloga mazināšanai transporta un loģistikas nozarei,» skaidroja premjere.

Valdībā regulāri ir skatīti jautājumi, kas saistīti ar Maksātnespējīgo akciju sabiedrību Liepājas Metalurgs. Kā zināms, Ministru kabinets ir izsniedzis mandātu finanšu ministram Andrim Vilkam valsts vārdā parakstīt vienošanos ar pārējiem kreditoriem par Liepājas Metalurgs pārdošanu, kam jānotiek oktobra pirmajā nedēļā.

Valdības dienas kārtībā ir bijuši jautājumi, kas saistīti ar bankas Citadele investoru piesaistes procesu. Šobrīd turpinās sarunas ar investoriem par pirkuma līguma nosacījumiem, tajā skaitā tehniskiem jautājumiem. Gala lēmums par akciju pirkuma līgumu tiks pieņemts, kad sarunas būs beigušās par visiem nosacījumiem.

Iekšlietu nozarē izstrādāti un jau spēkā stājušies grozījumi Krimināllikumā, kas paredz noteikt atbildību par jaunas psihoaktīvas vielas neatļautu izgatavošanu un realizāciju.

Izglītības nozarē uzsākts darbs pie jauna pedagogu darba samaksas aprēķināšanas modeļa izstrādes. Savukārt no šī gada 1.septembra 1.-3.klašu skolēniem tiek nodrošinātas brīvpusdienas. Solis uz priekšu sperts arī strukturālo reformu īstenošanā – izstrādāts informatīvais ziņojums «Latvijas zinātnes strukturālās reformas īstenošana līdz 2015.gada 1.jūlijam», kas nosaka pasākumus zinātnes normatīvā regulējuma un pārvaldības uzlabošanai, funkcionālai un teritoriālai zinātnes resursu konsolidācijai.

Veselības nozarē apstiprināts trīs gadu plāns primārās veselības aprūpes kvalitātes uzlabošanai, stiprinot to kā pieejamāko, efektīvāko un visaptverošāko veselības aprūpes līmeni un palielinot tās lomu profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā.

Darbs noslēdzies un ekspluatācijā pieņemta Latvijas Nacionālās bibliotēkas ēka. Sadarbībā ar partneriem Latvijā, Lietuvā un Igaunijā turpinās darbs pie vērienīgo projektu Baltijas ceļa stāsti īstenošanas, kas veltīts Baltijas ceļa 25. gadadienai.

Ņemot vērā radušos situāciju Latvijā, kad tika konstatēts Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, svarīgi bija nodrošināt ātru un atbilstošu ārkārtējās situācijas izsludināšanu un turpmāko rīcību. Paralēli ārkārtas situācijai, kopā ar lauksaimnieku NVO izstrādāta un Eiropas Komisijā iesniegta apstiprināšanai Lauku attīstības programma 2014.-2020.gadam. Tā nodrošinās un veicinās lauksaimnieku, lauku uzņēmēju, mežsaimnieku ienākumus, konkurētspēju, Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību turpmākajos septiņos gados.

Baltijas valstis šogad ir vienojušās Rail Baltica projekta īstenošanai dibināt kopuzņēmumu, kurā Latvijas puses akcionārs būs jaundibināts 100% valstij piederoša kapitālsabiedrība. Tāpat, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, samazinātu ceļu satiksmes negadījumos ievainoto un bojāgājušo skaitu, paaugstinātu satiksmes dalībnieku kompetenci un atbildību, ir izstrādāts un apstiprināts Ceļu satiksmes drošības plāns 2014.-2016.gadam.

Īstenojot vairākas valsts pārvaldes reformas, valdībā atbalstīja Valsts kancelejas izstrādāto Valsts dienesta likumprojektu. Tas paredz nozīmīgas izmaiņas valsts pārvaldes cilvēkresursu attīstības politikā, veicinot profesionālu un politiski neitrālu valsts dienestu. Tāpat pilnveidota kārtība, kādā turpmāk plānots atlasīt kandidātus valdes un padomes locekļu amatiem valsts uzņēmumos, kuros valstij kā dalībniekam jeb akcionāram ir tiesības izvirzīt kandidātus minētajiem amatiem.

Turpinās aktīvs darbs, gatavojoties Latvijas Prezidentūrai ES Padomē 2015.gada pirmajā pusgadā. ES Vispārējo lietu padomē Luksemburgā apstiprināta trio prezidentūras darba programma, kas izstrādāta, pamatojoties uz Latvijas un pārējo valstu partneru – Itālijas un Luksemburgas – iesniegtajiem ieguldījumiem. Būtisks darbs tiek ieguldīts, lai Latvija pievienotos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijai (OECD), kas ir nozīmīgākais pasaules ekonomikas forums.

Ref: 102.000.102.8254


Pievienot komentāru

Arvien vairāk skolu izvēlas diagnosticējošo darbu dabaszinībās kārtot tiešsaistē

Šī gada 6.martā iespēju diagnosticējošo darbu dabaszinībās 6.klasei kārtot tiešsaistē izglītības portālā Uzdevumi.lv izmantoja 234 skolas visā Latvijā, un kopumā digitālā formātā darbu aizvadīja 7 674 skolēni jeb 44% no Latvijas sestklasniekiem, vēsta portāla pārstāvji.

Tiesībsargs: Problēmas pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs lielā mērā saistītas ar finanšu trūkumu

Problēmas pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs lielā mērā ir saistītas ar finanšu trūkumu, jo nav iespējams kvalitatīvi izdarīt darbu ar atvēlētajiem resursiem, un tā ir atbildīgās ministrijas un valdības kopumā atbildība, Latvijas Radio norāda tiesībsargs Juris Jansons.

Biržu indeksi un ASV dolāra vērtība krītas, naftas cenas pieaug

ASV biržu indeksi un ASV dolāra vērtība trešdien kritās pēc tam, kad ASV centrālā banka – Federālā rezervju sistēma – nolēma paaugstināt bāzes procentlikmi, bet lika saprast, ka nepaātrinās tempu jaunām procentlikmju paaugstināšanām šogad.

Francijas eksprezidents Sarkozī kļūst par aizdomās turēto

Francijā tās bijušais prezidents Nikolā Sarkozī nosaukts kā aizdomās turētais oficiālā izmeklēšanā par iespējamu nelikumīgu priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanu, Lībijas valsts naudas līdzekļu piesavināšanos un pasīvu korupciju.

Mitrofanovs kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu

Mandātu nolikušās Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas vietu ieņēmušais Miroslavs Mitrofanovs kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu.

Uz kurām Rīgas ūdenstilpēm vēl drīkst atrasties?

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no ceturtdienas, 22.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

RD komiteja atbalsta pašvaldības budžeta izdevumu palielināšanu par 42,38 milj. eiro

Pēc Finanšu departamenta ierosinājuma, pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta ieņēmumu prognoze tiek palielināta par 1,66 miljoniem eiro. Tikmēr pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta izdevumu apjoms tiek palielināts par 42,377 milj. eiro.

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Reirs sola, ka senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos. Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā.

Ģimenes ārsti saskata nelielus uzlabojumus e-veselības darbībā

E-veselības sistēmas darbībā, tostarp e-recepšu izrakstīšanā, ir vērojami nelieli uzlabojumi, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina abu ģimenes ārstu asociāciju vadītājas

Policijas video: Āgenskalnā uz ielas aizmieg pamatīgi piedzēries un bruņots apsargs

Svētdien, 18.martā, neilgi pirms pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Nometņu ielu Āgenskalnā, kur garāmgājēji bija pamanījuši uz ielas guļošu vīrieti

Čigāne: Ķīmisko ieroču lietošana Solsberijā ir uzbrukums drošībai visā ES

«Ķīmisko ieroču izmantošana Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, ir nopietns uzbrukums drošībai visā Eiropas Savienības teritorijā. Īstenotais uzbrukums Sergejam Skripaļam un viņa meitai ir smags starptautisko normu un tiesību pārkāpums,» norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Igaunija jau apsveikusi Putinu, Lietuva izlēmusi to nedarīt, bet Latvija – vēl domā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav izšķīries, vai apsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu amatā. «Apsveikt vai neapsveikt ir katras valsts izšķiršanās. To valsts dara, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai nav bijuši kādi pārkāpumi vēlēšanu procesā,» skaidro Vējonis.

Liepājas enerģija noslēgusi tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbus

Līdz ar pavasara tuvošanos SIA Liepājas enerģija noslēgusi cauruļvadu izolācijas rekonstrukcijas darbus siltumtīkliem, kas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos. Šajā apkures sezonā tika veikti pēdējie apjomīgie tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbi, un šobrīd siltumizolācija tranzīta siltumtīkliem atjaunota visos daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos.

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā