bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 20.03.2018 | Vārda dienas: Made, Irbe
LatviaLatvija

Pētījums: 43% internetveikalu lietotāju pirkumus veic reizi mēnesī

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kopumā Latvijas patērētāji ir apmierināti ar interneta veikalos veiktajiem pirkumiem: 65,3% aptaujāto uzskata šos veikalus par drošiem un uzticamiem, savukārt 44,7% respondentu atzina, ka nekad nav saskārušies ar problēmām, iepērkoties internetā, liecina salīdzināšanas portāla Gudriem.lv veiktā aptauja.

Tie, kuri ir saskārušies ar problēmām, visbiežāk min divas populārākās problēmas – preces netiek piegādātas laikā vai arī tās tiek saņemtas bojātas.

Pašas populārākās preces, ko cilvēki iegādājas internetā ir apģērbs, apavi un pasākumu biļetes Saskaņā ar Gudriem.lv veikto aptauju.

Jāatzīmē, ka vairums patērētāju iegādājas preces internetā reizi mēnesī (43,8%), katrs trešais to dara reizi pusgadā (31,1%), un tikai 3,9% atbildēja, ka nekad nav iepirkušies internetā. 6,2% respondentu atbildējuši, ka iepērkas internetā reizi nedēļā.

Vadoties pēc aptaujas datiem, visbiežāk lietotāji interneta veikalos iegādājas apģērbu un apavus (15,6%), preces bērniem (11,3%), biļetes uz pasākumiem (10%), kosmētiku un smaržas (8,4%), tālruņus un to aksesuārus (7,7%), kā arī preces mājai un dārzam (7,1%) un sadzīves tehniku (6,3%).

Runājot par vidējo summu, kādu vienas iepirkšanās reizes laikā respondenti iztērē interneta veikalā, tad parasti tā ir robežās no desmit līdz 30 eiro – šādu atbildi sniedza katrs trešais jeb 31,9% aptaujāto. Katrs ceturtais jeb 25,4% aptaujāto atbildēja, ka vienā reizē, iepērkoties internetā iztērē 30 līdz 50 eiro un vairāk nekā 100 eiro vienas iepirkšanās laikā tērē 10,4% respondentu.

Atklājot iemeslus, kas mudina cilvēkus iepirkties interneta veikalos nevis parastos veikalos, aptauja parādīja šādas tendences: galvenokārt lietotāji izvēlas iepirkties konkrētā interneta veikalā, pateicoties akcijām un atlaidēm (27,3%).

Jānorāda, ka 20,2% aptaujāto min, ka tieši bezmaksas preču piegāde ir iemesls iepirkties internetā, savukārt fakts, ka šajā veikalā prece ir lētāka nekā citos veikalos, atbildējuši 19,1% aptaujāto. Daudz mazākam skaitam respondentu ir svarīgs veikala vizuālais noformējums (1,2%), tā reklāma (4,9%) un atpazīstamība (5,8%). No iepirkšanās konkrētā interneta veikalā klientu attur pārsvarā trīs iemesli: pirmais – nepilnīgs preces apraksts un fotoattēla neatbilstība konkrētajai precei (15,3%), otrais – sūdzības un negatīvas cilvēku atsauksmes par konkrēto veikalu (13,4%), trešais – interneta veikals, kas sabiedrībā ir mazpazīstams (12,9%).

Veiktās lietotāju aptaujas atklāj, ka pircēji interneta veikalos ietaupa aptuveni 10-20% no tādu pašu preču cenas parastos veikalos, stāsta portāla Gudriem.lv pārdošanas daļas pārstāve Kristīne Gema.

Turpinot, viņa skaidro: «Salīdzināšanas portāliem ir ļoti svarīgi nodrošināt ne vien pēc iespējas plašāku informāciju par Latvijas interneta veikaliem, bet arī piedāvāt ātru un ērtu preču meklēšanas iespēju. Nesen mēs veicām mūsu interneta veikalu salīdzināšanas sistēmas uzlabojumus. Vairakkārt ir palielinājies sadaļas darbības ātrums – tagad meklēšanas algoritma darbība pēc pieprasījuma veikšanas aizņem mazāk nekā sekundi. Tāpat arī esam uzlabojuši preču kategoriju sarakstu, kā arī sadaļu vizuālais noformējums ir kļuvis lietotājam draudzīgāks.»

Katrs piektais pircējs internetā ir saskāries ar piegādes kavēšanos. Gudriem.lv veiktā aptauja parāda, ka 65,3% respondentu uzskata iepirkšanos interneta veikalos par drošu. Nedaudz mazāks respondentu skaits (44,4%) nekad nav saskārušies ar problēmām, veicot pirkumus internetā, savukārt 55,6% aptaujāto ir saskārušies ar dažāda veida problēmām. Piemēram, pati biežākā lietotāju pretenzija, kuru minēja 22% aptaujāto ir saistīta ar preču nepiegādāšana noteiktajā termiņā. Vēl 12% atzina, ka viņiem piegādāta salauzta vai bojāta prece, bet 8,6% norādīja, ka pēc samaksas veikšanas prece tā arī nav tikusi piegādāta.

Tāpat arī lietotāji minēja tādas problēmas kā nepilna preces komplektācija (5,1%) un situāciju, kad interneta veikalu nav iespējams sazvanīt (4,1%). Attiecībā uz patērētāja tiesībām atgriezt preci interneta veikalam 14 dienu laikā, tad šīs tiesības, kā atklāj aptauja, izmantojuši vien 26,4% aptaujāto. Lielākā daļa jeb 69,9% to nav darījuši nekad, arī gadījumos, kad nav bijuši apmierināti ir iegādāto preci.

Aptauja notika no 2017.gada 1. līdz 12.augustam, tajā piedalījās 709 respondentu.

Ref: 225.000.103.1647


Pievienot komentāru

SEB: Latvijā mājokļa kredīta ikmēneša maksājumi – vidēji 260 eiro

Pērn SEB banka piešķīrusi iedzīvotājiem mājokļa iegādei vairāk nekā 2 600 aizdevumus par kopējo summu ap 133 miljoniem eiro. Piešķirtā finansējuma apjoms ir par 23% lielāks nekā 2016.gadā. Ņemot vērā rekordzemās procentu likmes, vidējais ikmēneša maksājums pērn piešķirtajiem kredītiem šobrīd ir ap 260 eiro.

Afrinu Sīrijā pametuši 220 000 iedzīvotāji, sācies marodierisms

No Afrinas pilsētas Sīrijas ziemeļos īsi pirms sīriešu kaujinieku ienākšanas tajā bēgļu gaitās devušies ap 220 000 cilvēku. Turcijas atbalstītie kaujinieki, kuri ieņēmuši pilsētu, savukārt sākuši Afrinā nodarboties ar izlaupīšanu.

«Iesālītajai Rīgai» rosina meklēt steidzamu risinājumu

Partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāts Ansis Ansbergs rosinājis Rīgas domei rast steidzamu risinājumu sāls pārmērīgajam lietojumam ziemas sezonā, kas negatīvi ietekmē gan cilvēku un dzīvnieku veselību, gan ēku, transportlīdzekļu, apstādījumu dzīves ilgumu, vēsta politiskais spēks. 

Kalniete: Visiem ES zemniekiem jānodrošina taisnīga konkurence

Sešpadsmit Eiropas Parlamenta deputāti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Polijas pirmdien, 19.martā, kopīgi iesniedza priekšlikumus EP rezolūcijai par kopējās lauksaimniecības politikas nākotni – Parlamenta ziņojumā iekļaut prasību no 2021.gada vienādot tiešmaksājumu līmenī visā Eiropā.

Teju 50% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes

Lai gan cilvēki ļoti labi apzinās, ka mutes veselība ietekmē katra vispārējo veselības stāvokli, tomēr 44% Latvijas iedzīvotāju pie zobārsta vēršas tikai tad, kad ir jau parādījušās sāpes, liecina uzņēmuma Philips veiktā Starptautiskās mutes veselības dienas aptauja.

Olainfarm realizācijas apjoms gada laikā pieaudzis par 16%

AS Olainfarm provizoriskie konsolidētie 2018.gada februāra rezultāti liecina, ka produktu realizācija ir sasniegusi 10,69 miljonus eiro, kas ir par 33% vairāk nekā šajā periodā pērn. Lielākais realizācijas pieaugums vērojams Japānā – par 6430%, Lietuvā – par 161%, Gruzijā – par 155%, Kazahstānā – par 118%, un Baltkrievijā, kur realizācija pieaugusi par 92%.

Bankām samazināt riskanto klientu skaitu līdz 5% nav neiespējami, uzskata ministre

Latvijas bankām samazināt riskanto klientu skaitu līdz 5% nav neiespējami, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Krievijas vēlēšanu novērotāji saskata izvēles trūkumu, arī pārkāpumus

Krievijas prezidenta vēlēšanu oficiālie rezultāti liecina, ka astoņu kandidātu konkurencē Vladimirs Putins saņēmis virs 76% no visām balsīm. Starptautiskie novērotāji secinājuši, ka vēlēšanas organizētas efektīvi, bet tajās trūcis īstas izvēles.

VARAM pieprasa Rīgas domei atcelt ierobežojumus deputātu jautājumiem

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pieprasa Rīgas domei nekavējoties rīkoties un novērst ministrijas konstatētos demokrātijas principu pārkāpumus pašvaldības nolikuma grozījumos.

Conexus provizoriskā peļņa pērn bija 17,021 miljons eiro

AS Conexus Baltic Grid provizoriskais apgrozījums pērn nepilnos 12 mēnešos veidojis 51,444 miljonus eiro, bet peļņa – 17,021 miljons eiro, liecina Conexus publiskotais nerevidētais finanšu pārskats.

Olainfarm: UIN likums neļauj pretendēt uz nodokļa atlaidi investīciju projektos

Izmaiņas Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumā, kuras tika pieņemtas nodokļu reformas ietvaros, pašlaik neļauj uzņēmumiem, kuriem iepriekš valdība atļāva par ieguldījumiem investīciju projektos pretendēt uz UIN atlaidēm, tās saņemt, ja vien dividendēs netiek sadalīta uzņēmumu vēsturiski uzkrātā peļņa.

ES piekrīt britu pārejas periodam

Lielbritānijas izstāšanās sarunās ar Eiropas Savienību panākts pavērsiens. Londona pirmdien, 19.martā, piekritusi, tam, ka starp Īriju un Ziemeļīriju netiks izveidota fiziska robeža, apmaiņā saņemot ES puses atbalstu pārejas periodam pirms īstās izstāšanās, kas britiem uz turpat diviem gadiem ļaus saglabāt vairumu ES priekšrocību.

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniedz 16 miljonus eiro

Apdrošināšanas sabiedrību peļņa pērn sasniegusi 16 miljonus eiro, t.sk. nedzīvības apdrošināšanas sabiedrību peļņa bija 15 miljoni eiro, bet dzīvības apdrošināšanas sabiedrības kopumā nopelnīja 1 miljonu eiro. Peļņas pieaugumu galvenokārt nodrošināja nedzīvības apdrošinātāju veiksmīgā apdrošināšanas pamatdarbība, ziņo Finanšu un kapitāla tirgus komisija.

Rīgas dome piespiedu kārtā nojauks vēl septiņus graustus

Kā pēc apsekojuma konstatējis Rīgas domes Īpašuma departamenta būvinženieris, ēku stāvoklis ir neapmierinošs, tās ir bīstamas un «telpiski nenoturīgas», līdz ar ko, lai sakārtotu attiecīgo teritoriju, pilsētvidi un novērstu draudus iedzīvotāju veselībai vai dzīvībai, būves ieteikts nojaukt. Rīgas domes Pilsētas īpašuma komiteja šodien, 19.martā, apstiprināja vēl septiņu pilsētā esošu graustu nojaukšanu un sakārtošanu piespiedu kārtā.

Eksperts: Putins caur spēka pozīcijām mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem

Amatā uz vēl vienu sešu gadu pilnvaru termiņu ievēlētais Krievijas prezidents Vladimirs Putins mēģinās panākt dialogu ar Rietumiem caur spēka pozīcijām, šādu viedokli pauda Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Elektronisko iepirkumu sistēmā paplašināts programmatūras piedāvājums

Lai nodrošinātu valsts un pašvaldību iestāžu, kā arī kapitālsabiedrību vajadzībām nepieciešamo standarta programmatūru, Valsts reģionālās attīstības aģentūra Elektronisko iepirkumu sistēmas dalībnieku vajadzībām ir noslēgusi līgumu uz četriem gadiem par standarta programmatūras licenču piegādi un programmatūras apmācību pakalpojumu izmantošanu.

Pērn no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti vairāk nekā 5,5 miljoni eiro

Pagājušajā gadā valsts budžetā no uzturlīdzekļu parādniekiem atgūti 5 598 378 eiro, salīdzinājumam 2016.gadā tika atgūti vien 4 295 638 eiro, vēsta Uzturlīdzekļu garantiju fonda pārstāve Evija Pērkone.

Bulduros ar vērienu tērē «neatliekamo» pasākumu līdzekļus

Bulduru dārzkopības vidusskolā ar vērienu tērēti līdzekļi – 1,4 miljoni eiro, kas pērn skolai piešķirti «neatliekamiem pasākumiem». Latvijas Televīzijas raidījums de facto ziņo, ka skola neatliekamības kārtā pirkusi pat baseina sūkņus, lai gan pats baseins nedarbojas jau kopš deviņdesmito gadu sākuma un tehniskā projekta tā atjaunošanai nav.

Latvijā janvārī starp ES valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta kāpumiem

Latvijā šā gada janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn starp Eiropas Savienības valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta pieaugumiem, liecina pirmdien, 19.martā, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Rīgas dome plāno Latvijas Nacionālā teātra ēkas paplašināšanu

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas sēdē deputāti apstiprinājuši lēmumprojektu par Latvijas valstij piederošā nekustamā īpašuma Kronvalda bulvārī 2B jeb pašreizējo tenisa kortu aiz Latvijas Nacionālā teātra pārņemšanu Rīgas pilsētas pašvaldības īpašumā ar perspektīvu - paplašināt Latvijas Nacionālā teātra telpas.

Līdz ar naftas cenām stabilizējusies Krievijas ekonomika

Augstākas naftas cenas 2017.gadā ļāvušas Krievijas tautsaimniecībai uzrādīt pozitīvus ekonomiskos rādītājus, neraugoties uz Eiropas Savienības un Amerikas Savienoto Valstu sankcijām, un tie savukārt nākuši par labu Krievijas prezidenta Vladimira Putina tēlam vēlētāju acīs, kas viņu pārvēlējuši amatā uz nākamiem sešiem gadiem.

Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi atbalstījuši Putinu vairāk nekā Krievijā

Nedēļas nogalē notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās starp Latvijā balsojušajiem atbalsts līdzšinējam valsts vadītājam Vladimiram Putinam bijis ievērojami lielāks nekā Krievijā un vēlēšanās kopumā. Informācija par vēlēšanu rezultātiem trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgā liecina, ka par Putinu tajos balsi atdevis 93,61% jeb 11 878 vēlētāju, vēsta Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Katra trešā nelegāli iegūtā datorprogramma – inficēta

International Data Corporation apkopotie dati liecina: katra trešā datorprogramma, kas iegūta nelegāli, ir inficēta ar ļaunprogrammatūru. Tomēr joprojām 69% patērētāju un 33% uzņēmumu Eiropā savus datorus, līdz ar programmatūru, iegādājas no nedrošiem avotiem.

Investīciju kompānija Novalpina pērk Olympic Entertainment Group

Luksemburgā reģistrētā investīciju kompānija Novalpina gatavojas izteikt piedāvājumu iegādāties visas Igaunijas azartspēļu operatora Olympic Entertainment Group akcijas par 288,4 miljoniem eiro, un OEG lielākie akcionāri Armins Karu un Jāns Korpusovs jau ir piekrituši šim piedāvājumam.

Pērn brīvo darbvietu skaits pieaudzis par 17,9% jeb 2,6 tūkstošiem

2017.gadā Latvijā vidēji bija 17,0 tūkstoši brīvo darbvietu un, salīdzinot ar 2016.gadu,to skaits ir pieaudzis par 2,6 tūkstoši jeb 17,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.