bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 25.06.2018 | Vārda dienas: Maiga, Milija
LatviaLatvija

Aptauja: Aizvien vairāk cilvēku pārliecināti par ieguvumiem no dalības ES

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Teju divas trešdaļas (65%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts dalība Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir nesusi ieguvumus. Līdzīgu viedokli Eiropas Parlamenta (EP) rudens Eirobarometra (Parlametrs) aptaujā pauduši 64% visu ES dalībvalstu iedzīvotāju. Tas ir vairāk nekā pirms gada (+4 procentpunkti visā ES, +1 Latvijā).

Lūgti novērtēt valsts dalību ES, 47% Latvijā aptaujāto norādīja, ka tā ir laba lieta. Tas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā pirms gada.

Latvijas kaimiņi par ieguvumiem ir vēl pārliecinātāki – 81% Igaunijā un 88% Lietuvā aptaujāto cilvēku pauduši pārliecību, ka dalības bilance ir pozitīva. Optimistiskāki par lietuviešiem ir tikai Maltas un Īrijas iedzīvotāji.

Vaicāti par ieguvumiem no Latvijas dalības ES, gandrīz puse (49%) Latvijas iedzīvotāju minēja jaunas darba iespējas, 38% uzskata, ka ES veicinājusi valsts ekonomisko attīstību, bet 31% ir pārliecināti, ka ES stiprinājusi mieru un drošību. Caurmērā Eiropā visbiežāk minētie atbilžu varianti ir ekonomikas izaugsme (36%), miers un drošība, kā arī sadarbība ar citām ES valstīm (abiem 30%).

EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni (Antonio Tajani): «Aptaujas rezultāti ir iepriecinoši. Tie rāda, ka cilvēku uzticēšanās mums un mūsu darbam aug un mēs atstājam aiz muguras pēdējo gadu krīzi. Protams, atsevišķi rādītāji atšķiras no valsts uz valsti. Aptaujas rezultāti mūs mudinās vēl aktīvāk pievērsties iedzīvotājiem būtiskāko jautājumu risināšanai.»

Turpinot, viņš saka: «Cilvēki aizvien biežāk uzskata, ka tieši ES ir nozīmīga loma, pasargājot viņus no tādiem draudiem kā terorisma, bezdarba vai nabadzības. Es šīs aptaujas rezultātus uztveru arī kā Eiropas Parlamentam dotu mandātu spēlēt vēl nozīmīgāku lomu, veidojot ES nākotni. Vislabākais forums debatēm par ES nākotni ir šeit, Eiropas Parlamentā.»

Komentējot EP kā ES likumdevēja politiskās prioritātes, 55% Latvijas iedzīvotāju un 41% visu eiropiešu uzskata, ka EP galvenā uzmanība būtu jāpievērš cīņai ar nabadzību un sociālo atstumtību. Vēl kā būtiskākie EP uzdevumi visbiežāk minēti cīņa ar terorismu (41% visā ES, 28% Latvijā) un jauniešu bezdarbu (31% ES, 38% Latvijā).

Gan Latvijā, gan visā ES cilvēki norādījuši, ka būtiskākās EP aizstāvamās vērtības ir cilvēktiesības (56% visā ES, 62% Latvijā), vārda brīvība (34% ES; 37% LV), solidaritāte starp ES dalībvalstīm (ES 28%; LV 34%) un vienlīdzīga attieksme pret vīriešiem un sievietēm (32% ES; 14% LV).

Pusotru gadu pirms 2019.gada pavasarī paredzētajām EP vēlēšanām vairāk nekā puse (57%) Latvijas un visas Eiropas iedzīvotāju norādījuši, ka viņus interesē ES jautājumi. Turklāt visā Eiropā gada laikā ievērojami pieaudzis cilvēku īpatsvars, kuriem Eiropas Parlaments, viens no Eiropas Savienības likumdevējiem, raisa pozitīvas asociācijas (ES no 25 līdz 33%, Latvijā no 14 līdz 25% jeb kāpums par 11 procentpunktiem).

55% visu eiropiešu arī norādījuši, ka viņus interesē gaidāmās EP vēlēšanas (Latvijā – 39%). Tiesa, Latvijas iedzīvotāji krietni skeptiskāk vērtē savas balss svaru – caurmērā 47% visu ES iedzīvotāju, bet tikai 22% Latvijas cilvēku uzskata, ka viņu balsij Eiropā ir nozīme.

Pēc Eiropas Parlamenta pasūtījuma rudens Eirobarometra pētījumu (Parlametrs) visās 28 ES dalībvalstīs no 2017.gada 23.septembra līdz 2.oktobrim veica kompānija Kantar Public. Pētījumā piedalījās 27 881 iedzīvotāji no visām ES valstīm (no Latvijas – 1 002 respondentu). Izmantotā metodoloģija – tiešās intervijas (face-to-face).

Ref: 225.000.103.2386


Pievienot komentāru

Kaimiņam atcelti piemērotie drošības līdzekļi

«Artusam ir atcelti drošības līdzekļi,» liecina partijas KPV LV premjera kandidāta un advokāta Alda Gobzema ieraksts sociālajā tīklā Facebook.

Maijā sasniegta šī gada elektroenerģijas maksimālā un minimālā biržas cena

Šī gada maijā elektroenerģijas biržas cena Latvijas tirdzniecības apgabalā sasniegusi gan šī gada minimumu – 1,59 Eur/MWh stundā 9.maijā, gan arī maksimālo atzīmi 255,03 EUR/MWh stundā 16.maijā, liecina Latvijas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora AS Augstsprieguma tīkls sagatavotais elektroenerģijas tirgus apskats.

Komisija atbalstījusi ieceri žurnālistiem ļaut iepazīties ar pabeigtiem kriminālprocesiem

Saeimas Juridiskās komisija, veicot pārbalsošanu, atbalstījusi Tieslietu ministrijas kompromisa priekšlikumu likumprojektam par žurnālistu tiesībām iepazīties ar pabeigtu kriminālprocesu materiāliem, pastāstīja komisijas un partijas Vienotība Saeimas frakcijas deputāts Andrejs Judins.

Vairāki potenciālie investori izrādījuši interesi par ABLV Bank piederošās bankas Luksemburgā iegādi

Vairāki potenciālie investori ir izrādījuši interesi par likvidējamajai ABLV Bank piederošās bankas Luksemburgā ABLV Bank Luxembourg iegādi, atzina bankas likvidators Arvīds Kostomārovs.

ES ievieš sankcijas par cilvēktiesību pārkāpumiem Mjanmā

Eiropas Savienība ievieš sankcijas pret bruņoto spēku amatpersonām Mjanmā, kuras, Briseles ieskatā, vainojamas sistēmiskos cilvēktiesību pārkāpumos, kas doties bēgļu gaitās no Dienvidaustrumāzijas valsts likuši vairāk nekā 600 000 rohindžas tautības iedzīvotāju.

Deputāts Kļaviņš pagaidām atkārtoti uz KNAB nav aicināts; no komentāriem izvairās

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš pagaidām atkārtoti uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju nav aicināts. Politiķis aģentūrai norādīja, ka advokātu, kurš viņu pārstāvēs, varētu izvēlēties tad, kad būs zināms došanās laiks uz KNAB. Kļaviņš arī piebilda, ka iepriekšējās komunikācijas laikā no izmeklētāju puses bijusi absolūti korekta izturēšanās.

Vidusskolas eksāmenu rezultāti Igaunijā - par zemu Tartu Universitātei

Igaunijas vidusskolu valsts eksāmenu vidējie rezultāti šogad ir pārāk zemi, lai dotu iespēju nākamiem studentiem iestāties Tartu Universitātē, kas ir starptautiski visaugstāk novērtētā augstākās izglītības iestāde Baltijā.

Vasaras saulgriežos Igaunijā ugunsdzēsēji lūguši reģistrēties «ugunskura sargiem»

Igaunijā aizvadīti vasaras saulgriežu svētki Jaanipäev, kur uz atbildīgu ugunskuru kurināšanu iedzīvotāji aicināti, rosinot katrā Jāņa bērnu pulkā izvirzīt vienu «ugunskura sargu» un par to paziņot ugunsdzēsējiem.

Brīdina – ABLV pašlikvidācijas procesā varētu pazust pierādījumi 102,3 miljonu dolāru atmazgāšanas lietā

Bijušais Sergeja Magņitska darba devējs, Hermitage Capital Management, 2018.gada 21.jūnijā nosūtīja iesniegumu Latvijas tiesībsargājošajām iestādēm ar aicinājumu izmeklēt naudas atmazgāšanu caur ABLV Bank. Iesniegums ir reakcija uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauju ABLV īstenot kontrolētu pašlikvidācijas plānu, jo pastāv risks pašlikvidācijas procesā pazaudēt pierādījumus.

Pavasara sesijā Saeima pieņēmusi 68 likumus, bet deputāti uzstājušies 765 reizes

Saeima šī gada pavasara sesijā kopš 9.aprīļa pieņēmusi 68 likumus – 13 jaunus un grozījumus 55 likumos. Šajā laikā deputāti sanāca uz 11 kārtējām sēdēm, vienu ārkārtas un vienu svinīgo sēdi,bet no tribīnes deputāti šajā laikā runājuši 765 reizes.

Itālija, vēršoties pret migrantu pieplūdumu, brīdina par Šengenas zonas apdraudējumu

Eiropas Savienības bezrobežu zona varētu būt apdraudēta, ja netiks atrisināts Vidusjūras migrācijas plūsmas jautājums, tā tiekoties ar 15 citu dalbvalstu vadītājiem, norādījis Itālijas premjerministrs Džuzepe Konte.

Jurašs vēršas ar iesniegumu KNAB par Lemberga meitas ofšoru tīklu

Jaunās konservatīvās partijas politiķis, bijušais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieks Juris Jurašs ir vērsies ar iesniegumu KNAB, aicinot izvērtēt žurnālistu publicētos materiālus par Ventspils mēra Aivara Lemberga meitas ofšoru tīklu, liecina paziņojums sociālajos tīklos.

VID: Par ienākumiem no savvaļas veltēm līdz 3000 eiro nav jāmaksā IIN

Ja personas ienākumi no dažādu savvaļas velšu pārdošanas kopā ar ienākumiem no lauksaimnieciskās ražošanas un lauku tūrisma pakalpojumu sniegšanas gada laikā nepārsniedz 3 000 eiro, šīs personas var nereģistrēties Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicēji, tām nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis no gūtā ienākuma un tirdzniecībā tām arī nav jāizmanto kases aparāts.

Turcijas prezidenta vēlēšanās uzvar ilggadējais līderis Erdogans

Turcijā svētdien, 24.jūnijā, aizvadītas parlamenta un prezidenta vēlēšanas. Kamēr parlamenta vēlēšanu rezultāti vēl tiek skaitīti, prezidenta vēlēšanās savu uzvaru pieteicis ilggadējais Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdogans.

DP nesaskata kriminālpārkāpumus Tēvijas sargu paziņojumā par «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem»

Drošības policija patlaban nesaskata Krimināllikuma pārkāpumus biedrības Tēvijas sargi paziņojumā par «lielās talkas» rīkošanu Latvijā un «īstajā laikā neizmantotiem ieročiem».

Šajā nedēļā nokrišņi mitēsies un temperatūra paaugstināsies līdz +27

Šī nedēļa daļā Latvijas vēl iesāksies lietaina, taču, pastiprinoties anticiklonam, nokrišņi mitēsies un gaisa temperatūra pakāpeniski paaugstināsies. Darba nedēļas beigās laika apstākļi atkal mainīsies, ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Nedēļa Lietuvā. Sperts pirmais solis uz VDK aģentu atklāšanu

Lietuvas Seims ceturtdien, 21.jūnijā, atbalstījis priekšlikumu atklāt šobrīd noslepenotas ziņas par tiem bijušajiem Padomju Valsts Drošības komitejas aģentiem, kuri brīvprātīgi atzinušies sadarbībā ar «Čeku».

BNN nedēļas apkopojums: KNAB vizītes Saeimā. Nedemisonējošais Ašeradens un Rasnačs. DTV spriedums

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem. Šoreiz ietvertās tēmas Spriedums; KNAB vizītes; Saeimas uzticība ; Postenis; Cīņa; Kalendārs.

ES valstis apņēmušās pagarināt sankcijas pret Krieviju par Krimas aneksiju

Eiropas Savienības dalībvalstis nākamnedēļ līdz 2019.gada janvāra nogalei paildzinās ierobežojošos pasākumus, kuri pret konkrētiem Krievijas uzņēmumiem un amatpersonām ieviesti par to saistību ar Krievijas agresīvo rīcību Ukrainā, tā aģentūrai Reuters norādījuši ES diplomāti un amatpersonas.

VID konstatē pārkāpumus vairāk nekā pusē darba devēju tematiskajās pārbaudēs

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu kontroles pārvalde šogad pirmajā ceturksnī veica 305 darba devēju tematiskās pārbaudes, 171 gadījumā konstatējot pārkāpumus, liecina VID informācija.

Sadales tīklam ir jāuzlabo sistēmas pieslēguma process un tā kontrole

Turpmākos divus gadus AS Sadales tīkls ir pienākums uzlabot sistēmas pieslēguma procesu un tā kontroli. Savukārt Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija no savas puses turpmākos divus gadus papildus veiks šī procesa pastiprinātu monitoringu un uzraudzību.

Šogad pasaulē nākuši jau trešie Latvijas trīnīši

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā nākuši pasaulē šogad trešie trīnīši, ar komentāru, ka «trīs lietas – labas lietas», savā Facebook kontā pavēstījis labklājības ministrs Jānis Reirs.

Latvijā pērn trešais lielākais nerezidentu īpatsvars ES valsts parāda struktūrā

Nerezidenti pērn Latvijai ir aizdevuši 67,6% no kopējā valsts parāda apmēra, kas ir trešais lielākais nerezidentu īpatsvars Eiropas Savienības dalībvalstu parādu struktūrā, liecina ES statistikas biroja Eurostat apkopotā informācija.

Iemaksu apmērs trešā līmeņa pensiju plānos sasniedz jaunu rekordaugstu apmēru

Iedzīvotāju interese par pensijas uzkrājumu veidošanu saglabājas augsta, un gada pirmajos trijos mēnešos veikto iemaksu apmērs privātajos pensiju plānos ir sasniedzis jaunu vēsturisko maksimumu.