bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 25.02.2018 | Vārda dienas: Alma, Annemarija
LatviaLatvija

Aptauja: Aizvien vairāk cilvēku pārliecināti par ieguvumiem no dalības ES

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Teju divas trešdaļas (65%) Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka valsts dalība Eiropas Savienībā (ES) kopumā ir nesusi ieguvumus. Līdzīgu viedokli Eiropas Parlamenta (EP) rudens Eirobarometra (Parlametrs) aptaujā pauduši 64% visu ES dalībvalstu iedzīvotāju. Tas ir vairāk nekā pirms gada (+4 procentpunkti visā ES, +1 Latvijā).

Lūgti novērtēt valsts dalību ES, 47% Latvijā aptaujāto norādīja, ka tā ir laba lieta. Tas ir par diviem procentpunktiem vairāk nekā pirms gada.

Latvijas kaimiņi par ieguvumiem ir vēl pārliecinātāki – 81% Igaunijā un 88% Lietuvā aptaujāto cilvēku pauduši pārliecību, ka dalības bilance ir pozitīva. Optimistiskāki par lietuviešiem ir tikai Maltas un Īrijas iedzīvotāji.

Vaicāti par ieguvumiem no Latvijas dalības ES, gandrīz puse (49%) Latvijas iedzīvotāju minēja jaunas darba iespējas, 38% uzskata, ka ES veicinājusi valsts ekonomisko attīstību, bet 31% ir pārliecināti, ka ES stiprinājusi mieru un drošību. Caurmērā Eiropā visbiežāk minētie atbilžu varianti ir ekonomikas izaugsme (36%), miers un drošība, kā arī sadarbība ar citām ES valstīm (abiem 30%).

EP priekšsēdētājs Antonio Tajāni (Antonio Tajani): «Aptaujas rezultāti ir iepriecinoši. Tie rāda, ka cilvēku uzticēšanās mums un mūsu darbam aug un mēs atstājam aiz muguras pēdējo gadu krīzi. Protams, atsevišķi rādītāji atšķiras no valsts uz valsti. Aptaujas rezultāti mūs mudinās vēl aktīvāk pievērsties iedzīvotājiem būtiskāko jautājumu risināšanai.»

Turpinot, viņš saka: «Cilvēki aizvien biežāk uzskata, ka tieši ES ir nozīmīga loma, pasargājot viņus no tādiem draudiem kā terorisma, bezdarba vai nabadzības. Es šīs aptaujas rezultātus uztveru arī kā Eiropas Parlamentam dotu mandātu spēlēt vēl nozīmīgāku lomu, veidojot ES nākotni. Vislabākais forums debatēm par ES nākotni ir šeit, Eiropas Parlamentā.»

Komentējot EP kā ES likumdevēja politiskās prioritātes, 55% Latvijas iedzīvotāju un 41% visu eiropiešu uzskata, ka EP galvenā uzmanība būtu jāpievērš cīņai ar nabadzību un sociālo atstumtību. Vēl kā būtiskākie EP uzdevumi visbiežāk minēti cīņa ar terorismu (41% visā ES, 28% Latvijā) un jauniešu bezdarbu (31% ES, 38% Latvijā).

Gan Latvijā, gan visā ES cilvēki norādījuši, ka būtiskākās EP aizstāvamās vērtības ir cilvēktiesības (56% visā ES, 62% Latvijā), vārda brīvība (34% ES; 37% LV), solidaritāte starp ES dalībvalstīm (ES 28%; LV 34%) un vienlīdzīga attieksme pret vīriešiem un sievietēm (32% ES; 14% LV).

Pusotru gadu pirms 2019.gada pavasarī paredzētajām EP vēlēšanām vairāk nekā puse (57%) Latvijas un visas Eiropas iedzīvotāju norādījuši, ka viņus interesē ES jautājumi. Turklāt visā Eiropā gada laikā ievērojami pieaudzis cilvēku īpatsvars, kuriem Eiropas Parlaments, viens no Eiropas Savienības likumdevējiem, raisa pozitīvas asociācijas (ES no 25 līdz 33%, Latvijā no 14 līdz 25% jeb kāpums par 11 procentpunktiem).

55% visu eiropiešu arī norādījuši, ka viņus interesē gaidāmās EP vēlēšanas (Latvijā – 39%). Tiesa, Latvijas iedzīvotāji krietni skeptiskāk vērtē savas balss svaru – caurmērā 47% visu ES iedzīvotāju, bet tikai 22% Latvijas cilvēku uzskata, ka viņu balsij Eiropā ir nozīme.

Pēc Eiropas Parlamenta pasūtījuma rudens Eirobarometra pētījumu (Parlametrs) visās 28 ES dalībvalstīs no 2017.gada 23.septembra līdz 2.oktobrim veica kompānija Kantar Public. Pētījumā piedalījās 27 881 iedzīvotāji no visām ES valstīm (no Latvijas – 1 002 respondentu). Izmantotā metodoloģija – tiešās intervijas (face-to-face).

Ref: 225.000.103.2386


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Banku drāma. Pārmetumi valdības rīcībspējai. Bronzas medaļa Latvijai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Kritums; Nākotne; Draudi; Bažas; Panākumi.

ECB: ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem

ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien, 24.februārī, paziņojusi Eiropas Centrālā banka.

Maxima: 27% iedzīvotāju par pirkumiem norēķinās pašapkalpošanās kasēs

Aptuveni 27% iedzīvotāju izvēlas par saviem pirkumiem norēķināties pašapkalpošanās kasēs tajos Maxima Latvija veikalos, kuros šīs kases ir pieejamas, BNN vēsta uzņēmumā.

Rīgā iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu

Lai cīnītos ar ilgstošu un ļaunprātīgu nemaksāšanu par Rīgas pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu. To gan plānots pielietot tikai kā galējo līdzekli gadījumā, ja sods par iepriekšējiem pārkāpumiem nebūs samaksāts jau divas reizes.

Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ārvalstu investoru padome pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai

Ārvalstu investoru padome Latvijā pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti

Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts, pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministra un tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uzsākts kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Pēc Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām

«Ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām,» uzsver Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

VK: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Lielā Talka aicina ziņot par piesārņotām teritorijām dabā

Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē - 28.aprīlī - tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Baltijas valstis EK prasa saglabāt finansiāli spēcīgu ES Kohēzijas politiku

Baltijas valstu finanšu ministri ir apvienojušies kopīgā aicinājumā Eiropas Komisijai saglabāt finansiāli spēcīgu Eiropas Savienības Kohēzijas politiku, veidot to stratēģisku un orientētu uz rezultātiem, BNN vēsta Finanšu ministrijā. 

Policija sākusi pārbaudi par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā minēto par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank.

Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Globalpārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

«Konsekvences trūkums - tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā

Obligātās iepirkumu komponentes diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņo viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS Valmieras stikla šķiedra.

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro

Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Uztraucas, ka pedagogiem pietrūks laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu

Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu, bažas pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Vanaga pauda viedokli, ka, pārejot uz jauno mācību standartu, pedagogiem vajag dot vairāk laika individuālam darbam, lai sagatavotos stundām, bet tas prasot papildus finanses un līdz ar to par šo aspektu «neviens negrib dzirdēt».

Judins, Loskutovs, Čigāne un Dālderis arī turpmāk strādās Vienotības frakcijā

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

No jauna jāvērtē noteiktā summa, kas Dinamo Rīga jāieskaita valsts budžetā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments, 22.februārī, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteicējas AS Dinamo Rīga pieteikums un atcelts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums.

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

Atbalsta Dāldera ierosinājumu publiskot Latvijas Bankas darbinieku atlīdzību

Saeima atbalsta vairākus Inta Dāldera priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.