bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 25.02.2018 | Vārda dienas: Alma, Annemarija
LatviaLatvija

Viedoklis: Atstarotāji nepieciešami tikai ārpus apdzīvotām vietām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Vairāk nekā trešdaļa jeb 36% iedzīvotāju nav informēti, ka gaismu atstarojošo elementu nēsāšana diennakts tumšajā laikā ir nepieciešama ne tikai ārpus, bet arī apdzīvotās vietās. No tiem 19% ir pārliecināti, ka prasība spēkā tikai ārpus apdzīvotām vietām, kamēr 17% iepriekš nemaz nebija dzirdējuši par šādu prasību, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta veiktā aptauja.

Statistika liecina, ka šogad līdz septembrim cietušo gājēju un riteņbraucēju skaits uz ceļiem pieaudzis – salīdzinot ar šo pašu periodu pērn – par 26%. Savukārt atlīdzībās cietušajiem kopumā šogad izmaksāti vairāk nekā 120 tūkstoši jeb par 34 tūkstošiem vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā.

«Traumas ir dažādas, bet visbiežāk cietušajiem konstatēti sasitumi un lūzumi, diemžēl atsevišķos gadījumos iestājusies cietušā nāve. Lai pasargātu sevi, gājējiem un velosipēdu vadītājiem īpaši diennakts tumšajā laikā jābūt labi pamanāmiem kā ārpus apdzīvotām vietām, tā arī apdzīvotās vietās, tostarp pilsētvidē. Bet šoferiem – uzmanīgiem un vērīgiem,» uzsver Balta Personu apdrošināšanas produktu un risku parakstīšanas pārvaldes vadītāja Sandra Pietkēviča.

Atbildot uz jautājumu, vai diennakts tumšajā laikā nākas pārvietoties kājām, vairāk nekā puse jeb 55% respondentu norāda, ka nākas reizēm, bet 37% – regulāri. Vienlaikus gaismu atstarojošus elementus ikdienā lieto vien nedaudz vairāk nekā puse iedzīvotāju – 60%.

Savukārt, runājot par bērnu drošību, lielākā daļa jeb 83% aptaujāto vecāku norāda, ka viņu atvases ikdienā nēsā gaismu atstarojošus elementus, tikmēr paši vecāki – tikai 36%, turklāt gandrīz visi no viņiem diennakts tumšajā laikā regulāri pārvietojas kājām.

«Lai mazinātu negadījumu skaitu un pievērstu sabiedrības uzmanību, kopā ar sadarbības partneriem, sākoties gada tumšākajiem mēnešiem, jau vairākus gadus regulāri esam veikuši un turpinām informatīvās kampaņas. Pēc mūsu aplēsēm kopumā izdalīti vairāki miljoni atstarotāju, bet kopš 2011.gada «tumšajiem» gājējiem uz ceļiem dāvāts vairāk nekā simts tūkstoš gaismu atstarojošo vestu,» stāsta Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) Sabiedrisko attiecību daļas speciāliste  Ieva Bērziņa.

Tāpat viņa saka, ka novērojumi liecina, ka cilvēki uz ceļiem diennakts tumšajā laikā tiešām ir redzamāki un atbildīgāk izturas pret savu drošību. Īpašs prieks par bērniem, kuri rāda piemēru saviem vecākiem.

Turklāt viņa piebilstt, ka šogad kampaņa būs vērsta tieši gājēju drošībai pilsētvidē, kurā pērn reģistrēts ievērojami augsts cietušo gājēju skaits.

Saskaņā ar CSDD statistiku šī gada pirmajos deviņos mēnešos valstī kopumā bojā gājuši 30, bet ievainoti 628 gājēji. Salīdzinot šo laika periodu arī pēdējiem trīs gadiem, bojā gājušo gājēju skaits samazinājies, savukārt ievainoto skaits būtiski nav mainījies. Kritiskākie mēneši ir no septembra līdz decembrim, kad bojā iet tik pat daudz gājēju, cik gada pirmajos astoņos mēnešos.

Jāuzsver, ka pērn 88% gadījumu gājēji ievainoti, bet 25% bojā gājuši tieši pilsētās un apdzīvotās vietās.

CSDD atgādina, ka 2014.gadā Ceļu satiksmes noteikumos tika ieviesta prasība – gājējiem un velosipēdu vadītājiem diennakts tumšajā laikā ārpus apdzīvotām vietām, kā arī apdzīvoto vietu posmos nepietiekamas redzamības apstākļos jālieto atstarojoša veste vai apģērbs, kurā iestrādāts gaismu atstarojošs materiāls.

Lai parūpētos par savu drošību diennakts tumšajā laikā, CSDD atgādina ievērot gājēju un autobraucējiem savstarpējos likumus:

Gājējiem:

-Esi redzams un pārvietojies vai nu pa ietvi, vai brauktuves kreiso malu (pretim auto plūsmai);

-Šķērsojot brauktuvi, pārliecinies, ka autovadītājs Tevi redz, un paspēs nobremzēt;

-Ceļu satiksmei jāvelta 100% uzmanība; NĒ austiņām un mobilajam telefonam!

Autovadītājam:

-Pilsētās – jebkurā brīdī esi gatavs nobremzēt; īpaši jāuzmanās pie gājēju pārejām, mācību iestādēm un veikaliem;

-Ārpus apdzīvotām vietām jāievēro drošs ātrums, īpaši jāuzmanās māju (viensētu) un autobusu pieturu tuvumā;

-Ceļu satiksmei jāvelta 100% uzmanība; jebkura autovadītāja neuzmanība vai blakus nodarbe (piemēram, mobilais telefons) var būt nāvējoša gājējam!

Aptaujā piedalījās 303 respondenti no visas Latvijas. Pētījums norisinājās no šī gada 13. līdz 19.oktobrim.

Ref: 225.000.103.2496


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Banku drāma. Pārmetumi valdības rīcībspējai. Bronzas medaļa Latvijai

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Cīņa; Kritums; Nākotne; Draudi; Bažas; Panākumi.

ECB: ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem

ABLV Bank tiks likvidēta atbilstoši Latvijas likumiem, jo tās glābšana nav sabiedrības interesēs, sestdien, 24.februārī, paziņojusi Eiropas Centrālā banka.

Maxima: 27% iedzīvotāju par pirkumiem norēķinās pašapkalpošanās kasēs

Aptuveni 27% iedzīvotāju izvēlas par saviem pirkumiem norēķināties pašapkalpošanās kasēs tajos Maxima Latvija veikalos, kuros šīs kases ir pieejamas, BNN vēsta uzņēmumā.

Rīgā iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu

Lai cīnītos ar ilgstošu un ļaunprātīgu nemaksāšanu par Rīgas pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu. To gan plānots pielietot tikai kā galējo līdzekli gadījumā, ja sods par iepriekšējiem pārkāpumiem nebūs samaksāts jau divas reizes.

Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ārvalstu investoru padome pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai

Ārvalstu investoru padome Latvijā pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti

Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts, pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministra un tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uzsākts kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Pēc Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām

«Ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām,» uzsver Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

VK: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Lielā Talka aicina ziņot par piesārņotām teritorijām dabā

Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē - 28.aprīlī - tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Baltijas valstis EK prasa saglabāt finansiāli spēcīgu ES Kohēzijas politiku

Baltijas valstu finanšu ministri ir apvienojušies kopīgā aicinājumā Eiropas Komisijai saglabāt finansiāli spēcīgu Eiropas Savienības Kohēzijas politiku, veidot to stratēģisku un orientētu uz rezultātiem, BNN vēsta Finanšu ministrijā. 

Policija sākusi pārbaudi par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā minēto par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank.

Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Globalpārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

«Konsekvences trūkums - tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā

Obligātās iepirkumu komponentes diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņo viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS Valmieras stikla šķiedra.

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro

Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Uztraucas, ka pedagogiem pietrūks laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu

Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu, bažas pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Vanaga pauda viedokli, ka, pārejot uz jauno mācību standartu, pedagogiem vajag dot vairāk laika individuālam darbam, lai sagatavotos stundām, bet tas prasot papildus finanses un līdz ar to par šo aspektu «neviens negrib dzirdēt».

Judins, Loskutovs, Čigāne un Dālderis arī turpmāk strādās Vienotības frakcijā

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

No jauna jāvērtē noteiktā summa, kas Dinamo Rīga jāieskaita valsts budžetā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments, 22.februārī, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteicējas AS Dinamo Rīga pieteikums un atcelts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums.

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

Atbalsta Dāldera ierosinājumu publiskot Latvijas Bankas darbinieku atlīdzību

Saeima atbalsta vairākus Inta Dāldera priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.