bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 17.03.2018 | Vārda dienas: Ģertrūde, Gerda, Gertrūde
LatviaLatvija

Rīgā aptuveni 15 000 jauniešu no dažādām valstīm pulcējas uz Tezē tikšanos

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Piektdien, 30.decembrī plkst.19.00 Arēnā Rīga gaidāms nozīmīgs notikums – Tezē lūgšana ar dažādu baznīcas autoritāšu un valsts amatpersonu līdzdalību, kuras noslēgumā  kopienas vadītājs brālis Aloīzs paziņos, kurā no Eiropas pilsētām notiks nākamā gada Tezē Eiropas Jauniešu tikšanās

Ceturtdien, 28.decembrī Rīgā aptuveni 15 000 jauniešu no visas Eiropas un citiem kontinentiem ieradās uz Eiropas jauniešu tikšanos Rīgā. Pirmās jauniešu grupas Rīgā ieradās jau no agra rīta. Jaunieši vispirms ieradās kādā no piecām sagaidīšanas vietām, kurās viņi saņēma informāciju savā dzimtajā valodā un uzzināja, kurai no draudzēm šajās tikšanās dienās tiks piesaistīti. Vislielākās svētceļnieku grupas ieradušās no Polijas, Ukrainas, Vācijas, Lietuvas, Francijas, Horvātijas un Itālijas, ziņo Tezē pārstāvji.

Uz 39.Eiropas Jauniešu tikšanos viņi Rīgā ieradās, izmantojot dažādus transporta līdzekļu veidus. Jaunieši no dažādām valstīm atbrauca ar 189 autobusiem, 50 jaunieši ieradās ar vilcienu, bet 55 pasākuma dalībnieki atbrauca ar prāmi no Zviedrijas. Lidmašīnas reisus izmantoja 2 000 tikšanās viesu.


Pievienot komentāru

 1. dagnija teica:

  Šīs dienas ,kad 14 jaunieši no Ukrainas un Polijas dzīvoja pie manis,bija fantastiskas.Neesmu nekāda ticīgā.Reizēm apmeklēju Zs dievkalpojumu vai koncertu.Tas arī viss.Bet kaut kas mani šoreiz uzrunāja.Pieteicos Torņakalna baznīcā pieņemt 10 jauniešus.Vistuvākā.Cilvēku daudz.Sazvanīt nevar.Traucos pati pakaļ.Bet 10 jauniešu vietā-14!!!!!!!Ukraiņi un poļi-9 puiši un 5 meitenes.NENOŽĒLOJU!Fantastisku emociju piepildīts laiks.Uztraukuma vai baiļu nekādu.Sarunas par visneiedomākajām tēmām ukraiņu,poļu,angļu,krievu un es pa vidu latviešu val.Dziesmas 2 ģitāru pavadījumā līdz 3 naktī.Pārmaiņus skanēja abu tautu dziesmas,un bija arī kopīgas.Karolam no Polijas tik fantastiska nesamaitāta augsta balss.Dmitro ar Ivanu uz Jūrmalu devās skriešus,pārējie brauca.Bet dulliem jau likumu nav-viņi vēl nopeldējās.Un kas par jauku savas valsts prezentāciju!Pēc pusnakts 14 vietā atnāca 20.Tas mani nemaz nesamulsināja.Puiši atveda savas meitenes.Bet Ivans bija uzdrošinājies uzrunāt sev iepatikušos meiteni,ar kuru jau iepazinies lūgšanu laikā.Fotogrāfējāmies laukā ar lielajām brīnumsvecītēm.Gaidu,kad ukraiņu jaunieši būs mājās-sūtīs bildes.Visi ar autobusu aizceļoja uz Igauniju.Bet pašu pirmo kopīgo foto Dmitro jau uztaisīja un uzdāvināja visiem.Poļi jau mājās un Amadejs ar Deividu jau uzaicināja Fb.Jā,neiztika arī bez asarām.Jo jauno poļu zēnu pameta mīļotā meitene.Un nu man bija jābūt mammai,kura viņu mierina un stāsta par savu pirmo mīlestību.2 meitenes saslima,bet ar mūsu tējiņām,zaptītēm un medu dienas laikā tika uz pekām.Ceru,ka līdz mājām izturēs.Pavadīju uz autobusu,nobira asaras,bet ceru ar dažiem tikties jau vasarā-Latvijā,bet varbūt arī Polijā vai pastaigāšos pa Karpatiem.Ir uz ko tiekties.
  Jauniešu secinājumi.Varbūt mūsu bija daudz,tualete un duša viena.Dažiem bija jāguļ uz grīdas.Netika pasniegti laši un ikri.Bet tāda mīlestība un draudzība virmoja gaisā…,ka negribējās tik ātri braukt prom.Un vēl…Tēvreize manās mājās skanēja 3 valodās.Varbūt tas nozīme trīskāršu mīlestību,aizsardzību un svētību?!…
  Piedodiet,ka rakstu.Esmu tik pārpildīta ar šīm emocijām,ka bija jāizliek uz papīra.Draudzenes un bērni jau visu dzirdēja,bet miera vēl nav.Gaidu vasaru un turpinājumu.Es jau tagad zinu,ka tas sekos.Ar labunakti.
  PS.Sapratu,ka arī latvieši ir kļuvuši daudz atvērtāki.

  +1 0 -1 0

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.

Slovākijā pēc slepkavības skandāla nomaina premjerministru Fico

Slovākijā no amata atkāpies premjerministrs Roberts Fico pēc tam, kad žurnālista slapkavība pievērsusi sabiedrības uzmanību korupcijai valstī. Ilggadējais politikas «smagsvars» gan demisionējis ar nosacījumu, ka valdošā koalīcija paliek nemainīga.

Nolemts nerīkot Māras zeme papildkoncertu

Dziesmu un deju svētku mākslinieciskā padome kārtējā sēdē skatīja XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku deju lieluzveduma Māras zeme papildus koncerta iespējamību Svētku nedēļas ietvaros. Padome vienbalsīgi pieņēma lēmumu neatbalstīt iniciatīvu rīkot papildus deju lieluzveduma Māras zeme koncertu.

VID izbrāķēto kases aparātu problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro

Valsts ieņēmumu dienests par Ministru kabineta prasībām neatbilstošus atzinis 18 000 kases aparātu, kuros konstatēto problēmu novēršana izmaksās pusmiljonu eiro.