Ar ZZS un Saskaņas balsīm Truksni ievēlē Jūrmalas mēra amatā

Gatis Truksnis
Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja amatā pirmdien, 19.jūnijā, ievēlēts Gatis Truksnis, kurš kūrortpilsētu vadīja arī vairākus gadus iepriekš, vēsta Jūrmalas domē.
Kā ziņots, Jūrmalas domē par sadarbību vienojusies Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) un partija Saskaņa.
Sākotnēji ZZS pauda, ka Truksni mēra amatam nevirzīs, tomēr dažas dienas vēlāk savu nostāju mainīja. No ZZS jaunajā sasaukumā ievēlēti seši deputāti, tātad, lai iegūtu vairākumu, tai nepieciešams vēl vismaz divu deputātu atbalsts.
ZZS iepriekš informēja, ka sadarbībai uzrunājuši nacionālo apvienību Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL-TB/LNNK), kura domē ieguvusi divus deputāta mandātus, un partiju Saskaņa, kura ieguvusi trīs deputāta mandātus. VL-TB/LNNK pauda, ka ir gatava sadarboties ar ZZS tikai tad, ja tā mēra amatam nevirzīs Truksni. Pretējā gadījumā VL-TB/LNNK gatava strādāt domes opozīcijā.
Savukārt partiju apvienība Tev, Jūrmalai!/Jaunā konservatīvā partija pauda, ka ZZS noteikti jāpaliek opozīcijā, bet izrādīja vēlmi sadarboties ar VL-TB/LNNK un atsevišķiem ZZS deputātiem, kuri pārstāv Latvijas Zemnieku savienību.
BNN jau iepriekš ziņoja, ja Truksnis 13.janvārī, pašvaldības ārkārtas sēdē paziņos par atkāpšanos no amata. Zaļā un zemnieku savienība gan no partijas Truksni neizslēdz. Jāatzīmē, ka Truksnis jau divas reizes iepriekš atstādināts no amata, bet vienmēr atgriezies.Truksnim atkāpjoties no amata, tai pašā dienā, 13.janvārī, viņa vietā ievēlēta līdzšinējā vietniece Rita Sproģe.
BNN jau informēja, ka Truksnis pirmo reizi Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatā tika nolemts iecelt 2010.gada 9.septembrī, tolaik viņš bijis pilsētas izpilddirektors. Par Trukšņa iecelšanu Jūrmalas mēra amatā nobalsoja astoņi deputāti, bet par otru mēra amata kandidātu Romualdu Ražuku (PS) – septiņi deputāti.
Turpretī jau 2013.gadā Jūrmalas domes deputāti, 2.aprīlī, ārkārtas sēdē balsojot nolēma atbrīvot no priekššēdētāja amata Truksni. Deputātu neuzticības pamatā bija Trukšņa reklamēšanās par nodokļu maksātāju naudu, tomēr jau pēc diviem mēnešiem Truksnis atgriezies atpakaļ amatā.
Līdzīga situācija arī atkārtojās aizvadītajā gadā, tikai šoreiz nebija jāgaida divi mēneši, Truksnis amatā atgriezās pēc trim nedēļām.
BNN ziņoja, ka 2016.gadā, 13.oktobrī, tika sasaukta Jūrmalas domes ārkārtas sēde, kurā vairākums deputātu atbalstīja līdzšinējā mēra Trukšņa atbrīvošanu no amata.
Par Trukšņa atsaukšanu no amata dome lēma pēc tam, kad publiskajā telpā parādījās informācija, ka viņš kopā ar citām personām ir iesaistīts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklētā krimināllietā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.
Tomēr ar Saskaņas centra (SC) deputātes atbalstu Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatā Truksnis stājies atpakaļ 2016.gada, 4.novembrī.
Kā vēstīts, Truksnis atzinis, ka izmantojis 150 kvadrātmetrus lielo dzīvokli miljonāra Jūlija Krūmiņa uzbūvētajā ekskluzīvajā Turaidas kvartālā Dzintaros. Viņš tajā esot glabājis mantas remonta laikā, taču neatklāj, cik ir samaksājis par īri. Savukārt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs Jūrmalas domei ir pieprasījis visus pašvaldības lēmumus, kas ir saistīti ar Turaidas kvartāla tapšanu.
Zaļās partijas valdes sēdes darba kārtībā jautājums par Truksni netika iekļauts vispār, atzina partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars, kurš arī nesatraucās, ka Truksnis varētu amatu zaudēt: «Tur ir koleģiāla vienošanās mums gan politiskā līmenī, gan man ir apstiprinājuši tie deputāti, ar ko es esmu ticies no Jūrmalas domes, ka nav nevienam no šiem septiņiem deputātiem kādas bažas vai kādas domas kaut ko mainīt.»
Ref:224.000.103.1508