bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.01.2018 | Vārda dienas: Tenis, Dravis
LatviaLatvija

Ar Mārtiņa Kvēpa palīdzību apkrāpti Kālija Parks akcionāri

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN news from Latvia: Mārtiņš Kvēps (Martins Kveps)

Oļegs Stepanovs ar jurista Mārtiņa Kvēpa palīdzību 2010.gada 29.aprīlī, atkal izmantojot pretlikumīgas metodes un viltotus dokumentus, pārņēma varu Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumā AS Kālija Parks.

AS Kālija Parks, kas ir viens no nozīmīgākajiem uzņēmumiem Ventspils tranzītbiznesā un ir specializējies kālija sāls pārkraušanā, akcionāru sapulci sasauca uz 2010.gada 29.aprīli plkst 14:00. Kompānijai ir trīs lieli akcionāri – starptautiskā investīciju kompānija Geit B.V. (57% Kālija Parks akciju īpašniece), Geit B.V. 90% meitas kompānija SIA Mineral-Trans-Serviss (30% Kālija Parks akciju īpašniece) un starptautiskā kompānija Transfides Holding B.V. (12% Kālija Parks akciju īpašniece), preses paziņojumā norāda apkrāptie Kālija parka akcionāri.

Kad Geit un Trasfides pārstāvji ieradās uz nozīmēto akcionāru sapulci Ventspils biznesa centrā (tā īpašnieks ir Kālija Parks) plkst. 13:40, viņiem par pārsteigumu sapulces norises vietā iekļūt nebija iespējams, jo ap ēku kompleksu bija izvietota policistu ķēde, kā arī uz vietas atradās vairākas policijas automašīnas, medicīniskās palīdzības automašīna, ugunsdzēsēji. Ķēdē stāvošie policisti informēja, ka kāds esot ziņojis par ēkā ievietotu spridzekli (tikai vēlāk akcionāriem kļuva skaidrs, ka viltus ziņojums par spridzekli acīmredzot bijusi daļa no varas pārņemšanas plāna). Policija neļāva iekļūt ēkā akcionāriem, jo tai esot bijis jāpārbauda, vai tiešām ēkā ir spridzeklis. Tiesa, ir pamatotas aizdomas, ka tieši šajā laikā savu “sapulci” Ventspils biznesa centrā aizvadīja Oļega Stepanova grupējums.

Pēc tam, kad valsts policija paziņoja, ka sapulcei paredzētajā ēkā tomēr drīkstot ieiet, Geit un Transfides pārstāvjus pārsteidza visas Ventspils biznesa centra slēgtās durvis. Ēkā atradās apsardze, kas raudzījās uz akcionāru pārstāvjiem, bet durvis netika atvērtas. Plkst. 14:10 Geit un Trasfides pārstāvji (pārstāvot vairāk nekā 69% Kālija Parka kapitāla) beidzot tomēr iekļuva biznesa centrā, kur bija jānotiek akcionāru sapulcei. Vienā no sapulcei paredzētajām telpām atradās Oļega Stepnova pārsteigtā sekretāre Nadežda Tirtova, kas beigu beigās ieslēdzās telpās, liedzot akcionāru pārstāvjiem tām piekļuvi.

“Šis traģikomiskais stāsts iezīmē jaunu posmu Latvijas kriminālajā akcionāru sapulču viltojumu vēsturē. Lai arī atsevišķi Ventspils tranzītbiznesa darboņi ļoti bieži rīkojuši viltotas “akcionāru sapulces”, tomēr šajā gadījumā izskatās, ka kāda persona ar šobrīd vēl nenoskaidrotām kriminālām metodēm visdrīzāk ir uzdevusies par Geit B.V. un Trasfides pārstāvi, lai varētu novadīt “akcionāru sapulci”, kas vērtējama kā vēl nebijusi krimināla nekaunība Latvijā. Geit B.V. rīcībā nonākusi konfedenciāla informācija, ka šo “akcionāru sapulci” O.Stepnova uzdevumā visdrīzāk atkal sarīkojis jau iepriekš pieminētais M. Kvēps. Viss vedina domāt, ka viņš sarīkojis “savu” akcionāru spaulci, pirms Geit B.V. un Trasfides pārstāvji iekļuva Ventspils Biznesa Centra telpās,” norāda Kālija parka akcionāri savā paziņojumā.

Problēmas likumdošanā

Geit B.V. un Trasfides direktors Rūdolfs Meroni (Rudolf Meroni) uzsver, ka šis nav pirmais gadījums , kad jurists Mārtiņš Kvēps, ignorējot jebkādas likuma normas un pēc visa spriežot viltojot dokumentus, cenšas pārņemt varu Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumos.

Vienlaikus abi KP akcionāri akcentē milzīgo problēmu, kas radusies Latvijas likumdošanas nepilnību dēļ. Latvijā Uzņēmumu Reģistra (UR) pienākums nav pārbaudīt iesniegto dokumentu patiesumu, līdz ar to personu grupa ar noziedzīgiem nodomiem var pārņemt varu teju ikvienā Latvijas uzņēmumā.

„Mārtiņš Kvēps un cilvēki ap viņu iesniedza UR dokumentus par Kālija Parka padomes pārvēlēšanu un akcionāru sapulci, tomēr nekādas tiesīgas akcionāru sapulces Kvēpa izpildījumā nevarēja būt. Nedz Geit, nedz Transfides nav pilnvarojušas M. Kvēpu pārstāvēt abus uzņēmumus. Tomēr šados gadījumos, sūdzoties UR, tiek saņemta atbilde, ka UR uzdevums nav pārbaudīt dokumetu izdošanas apstākļus un to patiesīgumu – tas neesot paredzēts likumā,” uzsver R. Meroni. Šāda kārtība nozīmē to, ka pilnīgi neviens uzņēmums Latvijā nav pasargāts no šādiem uzbrukumiem. „Šādas normas ir jāizlabo. Piemēram, Rietumeiropā ir iesviestas procedūras, kuru ietvaros, kādam iebilstot pret reģistrācijai iesniegtajiem dokumentiem, tie tiek īpaši pārbaudīti, iekams tiek reģistrētas lūgtās izmaiņas pamatojoties uz šādiem apstrīdētiem dokumentiem. Visi apšaubāmie un strīdīgie gadījumi tiek nodoti īpašām tiesām” uzsver R. Meroni.

Geit B.V. un Transfides Holding B.V. vērsīsies tiesībsargājošas instancēs, lai tās izmeklē un noskaidro, kādā veidā M. Kvēps varējis šādi rīkoties. “Nedz Kvēpam, nedz kādam citam, izņemot oficiālajai akcionāru delegācijai zvērināta advokāta Daimāra Škutāna vadībā, nebija tiesību pārstāvēt Geit B.V. un Transfides B.V. akcionāru sapulcē. Lai kurš arī neuzdevās par abu šo kompāniju pārstāvi safabricētajā Kālija Parks akcionāru spaulcē, ir pilnībā ignorējis likumu. Šāda rīcība ir krimināli sodāma“, norāda R. Meroni.

Kālija Parka akcionāri uzsver, ka kriminālu metožu izmantošanai Ventspils tranzītbiznesā ir jāpieliek punkts – Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un augsti biznesa ētikas standarti ir jāievieš arī Ventspilī. Visu starptautisko un vietējo investoru interesēs ir to paveikt iespējami ātrāk.

AS Kālija parks akcionāru sapulce tika sasaukta, lai ievēlētu jaunu uzņēmuma padomi, jo iepriekšējai padomei beidzās pilnvaru termiņš.


Pievienot komentāru

Čigāne: ES Digitālais vienotais tirgus – pamudinājums Latvijai veikt reformas

Eiropas Savienības Digitālā vienotā tirgus stratēģija sniedz jaunas iespējas Latvijas uzņēmējiem aktīvāk piedāvāt savus pakalpojumus citās dalībvalstīs. Turklāt tā var kalpot kā impulss ne vien uzņēmējdarbības videi, bet arī valsts pārvaldei. Stratēģija mudina mūsu valsts pārvaldi straujāk iet reformu ceļu un savest kārtībā vēl nesakārtotās lietas, saka Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Eksperts: Ždanokas lēmums atstāt EP ir precīzi aprēķināts gājiens, lai reanimētu LKS

Līdzšinējās Eiropas Parlamenta deputātes, Latvijas Krievu savienības līderes Tatjanas Ždanokas lēmums atstāt darbu Eiropas Parlamentā, iesaistoties LKS vēlēšanu kampaņā, ir precīzi aprēķināts gājiens, kas ļaus reanimēt partiju, kurai pēdējās vēlēšanās neizdodas iekļūt Saeimā, šādu viedokli pauž Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes dekāns Juris Rozenvalds.

Maxima Latvija sagaida cenu kritumu līdz pat 15%

Līdz ar Maxima Latvija lēmumu samazināt regulārās cenas teju 1 000 svarīgām ikdienas precēm, sagaidāms, ka līdzīgu soli spers arī citi nozares spēlētāji, tādējādi cenas svarīgām ikdienas precēm tuvākajā laikā mazumtirdzniecības nozarē varētu samazināties līdz pat 15%.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas priekšsēdētāju ievēlēta Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas jauno priekšsēdētāju ievēlēta deputāte Inesi Lībiņu-Egneri, kuras kandidatūru izvirzīja Kārlis Seržants.

Latvijas ekonomikā sasniegts augstākais novērtējums kopš 2015.gada

Iedzīvotāju noskaņojums ir uzlabojies lielākajā daļā pētījuma pozīciju. Vispozitīvāk iedzīvotāji izteikušies par Latvijas ekonomikā notiekošajām izmaiņām, kuru novērtējums ir augstākais kopš 2015.gada jūlija.

Atklāj Latvijā radītu bezmaksas mobilo lietotni vinješu apmaksai

Atklāta un Google Play pieejama pirmā mobilā lietotne Baltijā ātrai un ērtai autoceļu lietošanas nodevu jeb vinješu apmaksai Latvijā. Viglat mobilās lietotnes galvenais uzdevums ir atvieglot šobrīd sarežģīto, dārgo un laikietilpīgo vinješu apmaksas procesu privāto transportlīdzekļu īpašniekiem un komerctransporta vadītājiem, šķērsojot Latvija robežu.

Pērn visaugstākā satiksmes intensitāte bijusi uz Ventspils šosejas Jūrmalas šosejas posmā

Pērn ikgadējā valsts autoceļu tīkla apsekošana veikta 20 208 kilometros valsts autoceļu un konstatēts, ka palielinās labā stāvoklī esošo asfaltēto autoceļu īpatsvars. 2017.gadā labā un ļoti labā tehniskajā stāvoklī bija 57% valsts galveno autoceļu, kas ir par 20% vairāk nekā 2012.gadā, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

96% darba devēju gatavi nodarbināt vecākus pēc bērna kopšanas atvaļinājuma

Lai gan lielākā daļa jeb 96% Latvijas darba devēju pauž gatavību pieņemt atpakaļ darbinieku pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, tikai 6% no tiem sniedz atbalstu bērnu uzraudzībai, liecina Korporatīvās ilgtspējas un atbildības institūta un pētījumu kompānijas Kantar TNS jaunākās darba devēju aptaujas rezultāti.

Krievijas sociologi pārtrauc priekšvēlēšanu aptauju publicēšanu

Krievijas vadošā, neatkarīgā socioloģisko pētījumu organizācija Levada-Centrs paziņojis, ka pārtrauc to aptauju rezultātu publicēšanu, kas saistītas ar 18.marta Krievijas prezidenta vēlēšanām, lai organizāciju neslēgtu varasiestādes, kas tās darbu var uztvert kā neatļautu jaukšanos politikā.

Rīgas birža jau šogad cer uz jauniem akciju emitentiem

Jau šogad ir cerības sagaidīt jaunas Latvijas uzņēmumu akciju emisijas biržā, norāda biržas Nasdaq Riga valdes priekšsēdētāja Daiga Auziņa-Melalksne.

Stājies spēkā attaisnojošais spriedums bērnudārza darbiniecēm lietā par meitenītes iekrišanu akā

Augstākās tiesas Krimināllietu departaments otrdien, 16.janvārī, nolēma atteikt pārbaudīt kasācijas kārtībā Rīgas apgabaltiesas spriedumu, ar kuru divas bērnudārza darbinieces attaisnotas apsūdzībā par nolaidīgu darbu pirmsskolas mācību iestādē pēc negadījuma, kad 2013.gada pavasarī četrus gadus veca meitenīte iekrita kanalizācijas akas šahtā.

Aizvadītajā diennaktī uguns laupījusi dzīvību četriem cilvēkiem, vēl četri cietuši

Turpinoties salam, pieaug traģisko ugunsnelaimju skaits - aizvadītajā diennaktī uguns dzīvību atņēmusi jau četriem cilvēkiem, bet vēl četri cietuši, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā operatīvā informācija.

McDonald’s iepakojumu, kas nav pārstrādāts, izmantos vēl 7 gadus

Pasaulē lielākā ātrās ēdināšanas ķēde McDonald’s izvirzījusi sev mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt, ka tās izmantotie iepakojumi ir izgatavoti no pārstrādātiem vai atjaunojamiem materiāliem.

Latvijas augstskolās studentiem tiks veidota inovāciju grantu sistēma

Lai sekmētu studējošo inovāciju un uzņēmējdarbības spēju attīstību, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu studentu grantu sistēmas modeli, kura galvenais mērķis ir atbalstīt studentu inovāciju projektus un pētījumus.

Opel palielina pārdoto auto skaitu

Opel oficiālā zīmola pārstāvja Auto Blitz pārdoto automašīnu skaits 2017.gadā pieaudzis no 519 uz 527 vienībām, un uz gada sākumu jaunu pasūtījumu skaits sastāda 115 jaunas Opel automašīnas.

Tiesa apķīlājusi Bondara bankas kontus un īpašumus

Tiesa ir apķīlājusi Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara īpašumus un bankas kontus, lai varētu no viņa piedzīt 15 miljonus eiro, Latvijas Krājbankas krimināllietā. Raidījums ziņo, ka pret Bondaru rudenī piemērots prasības nodrošinājums, tādējādi apķīlājot visus Bondaram piederošos īpašumus, kā arī viņa algu.

Ināra Mūrniece: Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai

Tieslietu padomes darbībai jākļūst redzamākai, tiekoties ar Tieslietu padomes priekšsēdētāju un Augstākās tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču un iepazīstoties ar Tieslietu padomes pašreizējo darbu, uzsvērusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.

Ogres novada pašvaldības budžeta tēriņi par teju 21 milj. eiro pārsniegs ieņēmumus

Ogres novada pašvaldības 2018.gada budžeta deficīts būs 20,99 miljoni eiro. Deficītu plānots segt ar 8,07 miljonu eiro pārpalikumu no 2017.gada budžeta un 16,96 miljonu lielu aizņēmumu.

Audžuģimenes saņems lielāku pabalstu

Pašvaldībām ir pienākums izmaksāt lielāku pabalstu par bērna uzturu, kurš ievietots audžuģimenē, pielīdzinot to divkāršam minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

Precizēta patentmaksas režīma piemērošanas kārtība un profesiju saraksts

Apstiprinot Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, valdība lēma pilnveidot arī patentmaksas režīmu un noteikt vienotu patentmaksas apmēru. Tiek plānots atteikties no pārāk detalizēta saimnieciskās darbības veidu sadalījuma, vienkāršot patentmaksu samaksu un piemērot samazinātās patentmaksas režīmu arī personām ar I un II grupas invaliditāti, vēsta Ekonomikas ministrijā.

Pērn ugunsgrēkos gāja bojā 80 cilvēki; mazākais skaits pēdējo gadu laikā

Pērn samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēku dzēšanu, bojāgājušo skaits, savukārt palielinājies glābšanas darbu skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika.