bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 25.04.2018 | Vārda dienas: Līksma, Bārbala
LatviaLatvija

Ar Mārtiņa Kvēpa palīdzību apkrāpti Kālija Parks akcionāri

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN news from Latvia: Mārtiņš Kvēps (Martins Kveps)

Oļegs Stepanovs ar jurista Mārtiņa Kvēpa palīdzību 2010.gada 29.aprīlī, atkal izmantojot pretlikumīgas metodes un viltotus dokumentus, pārņēma varu Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumā AS Kālija Parks.

AS Kālija Parks, kas ir viens no nozīmīgākajiem uzņēmumiem Ventspils tranzītbiznesā un ir specializējies kālija sāls pārkraušanā, akcionāru sapulci sasauca uz 2010.gada 29.aprīli plkst 14:00. Kompānijai ir trīs lieli akcionāri – starptautiskā investīciju kompānija Geit B.V. (57% Kālija Parks akciju īpašniece), Geit B.V. 90% meitas kompānija SIA Mineral-Trans-Serviss (30% Kālija Parks akciju īpašniece) un starptautiskā kompānija Transfides Holding B.V. (12% Kālija Parks akciju īpašniece), preses paziņojumā norāda apkrāptie Kālija parka akcionāri.

Kad Geit un Trasfides pārstāvji ieradās uz nozīmēto akcionāru sapulci Ventspils biznesa centrā (tā īpašnieks ir Kālija Parks) plkst. 13:40, viņiem par pārsteigumu sapulces norises vietā iekļūt nebija iespējams, jo ap ēku kompleksu bija izvietota policistu ķēde, kā arī uz vietas atradās vairākas policijas automašīnas, medicīniskās palīdzības automašīna, ugunsdzēsēji. Ķēdē stāvošie policisti informēja, ka kāds esot ziņojis par ēkā ievietotu spridzekli (tikai vēlāk akcionāriem kļuva skaidrs, ka viltus ziņojums par spridzekli acīmredzot bijusi daļa no varas pārņemšanas plāna). Policija neļāva iekļūt ēkā akcionāriem, jo tai esot bijis jāpārbauda, vai tiešām ēkā ir spridzeklis. Tiesa, ir pamatotas aizdomas, ka tieši šajā laikā savu “sapulci” Ventspils biznesa centrā aizvadīja Oļega Stepanova grupējums.

Pēc tam, kad valsts policija paziņoja, ka sapulcei paredzētajā ēkā tomēr drīkstot ieiet, Geit un Transfides pārstāvjus pārsteidza visas Ventspils biznesa centra slēgtās durvis. Ēkā atradās apsardze, kas raudzījās uz akcionāru pārstāvjiem, bet durvis netika atvērtas. Plkst. 14:10 Geit un Trasfides pārstāvji (pārstāvot vairāk nekā 69% Kālija Parka kapitāla) beidzot tomēr iekļuva biznesa centrā, kur bija jānotiek akcionāru sapulcei. Vienā no sapulcei paredzētajām telpām atradās Oļega Stepnova pārsteigtā sekretāre Nadežda Tirtova, kas beigu beigās ieslēdzās telpās, liedzot akcionāru pārstāvjiem tām piekļuvi.

“Šis traģikomiskais stāsts iezīmē jaunu posmu Latvijas kriminālajā akcionāru sapulču viltojumu vēsturē. Lai arī atsevišķi Ventspils tranzītbiznesa darboņi ļoti bieži rīkojuši viltotas “akcionāru sapulces”, tomēr šajā gadījumā izskatās, ka kāda persona ar šobrīd vēl nenoskaidrotām kriminālām metodēm visdrīzāk ir uzdevusies par Geit B.V. un Trasfides pārstāvi, lai varētu novadīt “akcionāru sapulci”, kas vērtējama kā vēl nebijusi krimināla nekaunība Latvijā. Geit B.V. rīcībā nonākusi konfedenciāla informācija, ka šo “akcionāru sapulci” O.Stepnova uzdevumā visdrīzāk atkal sarīkojis jau iepriekš pieminētais M. Kvēps. Viss vedina domāt, ka viņš sarīkojis “savu” akcionāru spaulci, pirms Geit B.V. un Trasfides pārstāvji iekļuva Ventspils Biznesa Centra telpās,” norāda Kālija parka akcionāri savā paziņojumā.

Problēmas likumdošanā

Geit B.V. un Trasfides direktors Rūdolfs Meroni (Rudolf Meroni) uzsver, ka šis nav pirmais gadījums , kad jurists Mārtiņš Kvēps, ignorējot jebkādas likuma normas un pēc visa spriežot viltojot dokumentus, cenšas pārņemt varu Ventspils tranzītbiznesa uzņēmumos.

Vienlaikus abi KP akcionāri akcentē milzīgo problēmu, kas radusies Latvijas likumdošanas nepilnību dēļ. Latvijā Uzņēmumu Reģistra (UR) pienākums nav pārbaudīt iesniegto dokumentu patiesumu, līdz ar to personu grupa ar noziedzīgiem nodomiem var pārņemt varu teju ikvienā Latvijas uzņēmumā.

„Mārtiņš Kvēps un cilvēki ap viņu iesniedza UR dokumentus par Kālija Parka padomes pārvēlēšanu un akcionāru sapulci, tomēr nekādas tiesīgas akcionāru sapulces Kvēpa izpildījumā nevarēja būt. Nedz Geit, nedz Transfides nav pilnvarojušas M. Kvēpu pārstāvēt abus uzņēmumus. Tomēr šados gadījumos, sūdzoties UR, tiek saņemta atbilde, ka UR uzdevums nav pārbaudīt dokumetu izdošanas apstākļus un to patiesīgumu – tas neesot paredzēts likumā,” uzsver R. Meroni. Šāda kārtība nozīmē to, ka pilnīgi neviens uzņēmums Latvijā nav pasargāts no šādiem uzbrukumiem. „Šādas normas ir jāizlabo. Piemēram, Rietumeiropā ir iesviestas procedūras, kuru ietvaros, kādam iebilstot pret reģistrācijai iesniegtajiem dokumentiem, tie tiek īpaši pārbaudīti, iekams tiek reģistrētas lūgtās izmaiņas pamatojoties uz šādiem apstrīdētiem dokumentiem. Visi apšaubāmie un strīdīgie gadījumi tiek nodoti īpašām tiesām” uzsver R. Meroni.

Geit B.V. un Transfides Holding B.V. vērsīsies tiesībsargājošas instancēs, lai tās izmeklē un noskaidro, kādā veidā M. Kvēps varējis šādi rīkoties. “Nedz Kvēpam, nedz kādam citam, izņemot oficiālajai akcionāru delegācijai zvērināta advokāta Daimāra Škutāna vadībā, nebija tiesību pārstāvēt Geit B.V. un Transfides B.V. akcionāru sapulcē. Lai kurš arī neuzdevās par abu šo kompāniju pārstāvi safabricētajā Kālija Parks akcionāru spaulcē, ir pilnībā ignorējis likumu. Šāda rīcība ir krimināli sodāma“, norāda R. Meroni.

Kālija Parka akcionāri uzsver, ka kriminālu metožu izmantošanai Ventspils tranzītbiznesā ir jāpieliek punkts – Latvija ir Eiropas Savienības dalībvalsts, un augsti biznesa ētikas standarti ir jāievieš arī Ventspilī. Visu starptautisko un vietējo investoru interesēs ir to paveikt iespējami ātrāk.

AS Kālija parks akcionāru sapulce tika sasaukta, lai ievēlētu jaunu uzņēmuma padomi, jo iepriekšējai padomei beidzās pilnvaru termiņš.


Pievienot komentāru

Slovākijā nominē jaunu iekšlietu ministru, gatavojas mainīt policijas priekšnieku

Slovākijā, kur turpinās žurnālista Jāna Kuceka slepkavības izmeklēšana, pēc otrā iekšlietu ministra atkāpšanās šogad, valdošā partija amatam nominējusi savu pārstāvi. Opozīcijas acīs šāds solis nevairo cerības uz neatkarīgu slepkavības izmeklēšanu, kas metusi ēnu arī valstī valdošo polistko eliti.

Virza iniciatīvu par pabalstu pensionāru atraitņiem

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 24.aprīlī, nolēma iesniegt izskatīšanai Saeimā grozījumus pensiju likumā, kas paredz ieviest pabalstu pensionāru atraitņiem.

Aizturēts iespējamais bijušās prokurores Birutas Lozes slepkava

Valsts policija atradusi iepriekš meklēšanā izsludināto bijušo totalitāro režīmu noziegumu izmeklēšanas prokurori Birutu Lozi mirušu ar vardarbīgas nāves pazīmēm. Aizdomās par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ir aizturēts 1967.gadā dzimis vīrietis, kuram tiesa piemērojusi drošības līdzekli – apcietinājumu, informē VP.

Nordea nedaudz palielinājusi Latvijas un Igaunijas šā gada IKP pieauguma prognozi

Nordea nedaudz palielinājusi Latvijas un Igaunijas šā gada iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi, vienlaikus samazinot IKP pieauguma prognozi Lietuvai, liecina jaunākais bankas ekonomikas apskats.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī – otrs mazākais valsts parāda kritums ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada bijis otrs mazākais vispārējā valdības parāda kritums attiecībā pret iekšzemes kopproduktu Eiropas Savienībā, liecina otrdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

No jūlija OIK saruks līdz 22,68 eiro par megavatstundu

Elektroenerģijas kopējās obligātā iepirkuma un jaudas komponentes vidējā vērtība no šā gada 1.jūlija saruks no 25,79 eiro par megavatstundu līdz 22,68 eiro par megavatstundu, lēmusi valdība.

Mūrniece Tallinā: Jāstiprina ES un NATO sadarbība drošībā un aizsardzībā

Cieša Eiropas Savienības un NATO sadarbība aizsardzības jomā ir svarīgāka nekā jebkad agrāk, īpaši kiberdrošības un hibrīddraudu jomā. To otrdien, 24.aprīlī, uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece ES dalībvalstu parlamentu spīkeru sanāksmē Tallinā, sakot vienu no programmatiskajām uzrunām sesijā par ES drošību un aizsardzību.

Ar likumprojektu stiprinās konkrētākas transfertcenu dokumentācijas prasības

Ministru kabinets apstiprinājis grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām ar mērķi uzlabot transfertcenu dokumentācijas tiesisko regulējumu. Likumprojektā ietvertās transfertcenu dokumentācijas prasības būs konkrētākas, salīdzinot ar šobrīd spēkā esošajām.

Ukrainā pastiprinās karadarbība, ievainoti karavīri

Donbasa karā, kas jau piekto gadu nerimst Ukrainas austrumu Luhanskas un Doņeckas apgabalos, Krievijas hibrīdspēki nedēļas pirmajās dienās jau veikuši 44 uzbrukumus un ievainojuši piecus ukraiņu karavīrus. Tā ziņo Ukrainas bruņotie spēki, tikmēr Krievijas Aizsardzības ministrija klusē par jaunākajiem notikumiem frontē.

Martā pieprasījums pēc hipotekārajiem kredītiem audzis par 53%

Martā bija vērojama īpaši liela interese par hipotekārajiem kredītiem ar valsts garantiju. Pagājušajā mēnesī gandrīz katrs otrais aizdevuma pieteikums mājokļa iegādei ir ar Altum garantiju. Īpaši lielu interesi izrāda ģimenes ar bērniem, vēsta banka Citadele.

Valsts meža dienests atgādina: Meža ugunsnedrošais laikposms sākas 27.aprīlī

Meža ugunsnedrošā laikposma sākums visā valsts teritorijā šogad tiek noteikts ar 27.aprīli. Meža īpašniekiem un tiesiskajiem valdītājiem līdz ar šī laikposma iestāšanos ir jānodrošina ugunsdrošības noteikumu prasību ievērošana mežā, vēsta Valsts meža dienests.

Aprīļa vidū Latvijā elektroenerģijas cenas samazinājušās par 2%

Laikā no 16. līdz 22.aprīlim, Latvijā novērots elektroenerģijas cenu samazinājums par nepilniem 2% līdz 39,51 eiro par megavatstundu, liecina energokompānijas AS Latvenergo apkopotā informācija.

Somijas cietumos ieslodzītie radikalizējas gan islāma, gan labējā ekstrēmisma virzienā

Somijā, lai nepieļautu iespējamus teroraktus, tiesībsargājošās iestādes pēta likumpārkāpēju radikalizēšanos cietumu vidē. Kādā pētījumā identificēti vairāk nekā simts ieslodzīto, kuri simpatizē vardarbīgam ekstrēmismam saistībā vai nu ar vardarbīgu islāma interpretāciju, vai ar galēji labējiem uzskatiem.

No e-pārvaldes atpakaļceļa nav, tā SVF vadītājai skaidro Igaunijas prezidente

Igaunijas prezidente Kersti Kaljulaida tikusies ar Starptautiskā Valūtas fonda rīkotājdirektori Kristīni Lagardu, kurai izklāstījusi Igaunijas sasniegto elektronisko pakalpojumu un pārvaldības jomā.

Vairums uzņēmumu un iestāžu joprojām nav gatavi datu aizsardzības regulai

Vairums uzņēmumu un iestāžu Latvijā joprojām nav gatavi Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas ieviešanai, kura stāsies spēkā jau 25.maijā, norāda auditorkompānijas KPMG juriste un sertificēta datu aizsardzības speciāliste Sanita Pētersone.

Somijā neturpinās minimālo ienākumu programmu bezdarbniekiem

Eiropā unikālo Somijas minimālo mēneša ienākumu programmu bezdarbniekiem Ziemeļvalstī nolemts neturpināt, jo Somijas valdība pieņēmusi lēmumu izmēģināt citus veidus, kā reformēt Somijas sociālā nodrošinājuma sistēmu.

Uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatē 46 likumpārkāpējus

Pirmdien, 23.aprīlī Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatēja 46 likumpārkāpējus, vēsta robežsardzē.

Ušakovs uz simtgades pasākumiem uzaicinājis arī Maskavas un Sanktpēterburgas mērus

Rīgas mērs Nils Ušakovs uzaicinājis apmeklēt Rīgu un piedalīties kādā no Latvijas simtgadei veltītajiem pasākumiem 56 pilsētu vadītājus, tostarp Maskavas un Sanktpēterburgas mērus, apstiprina mēra preses sekretāre Laila Ivāna.

Norvēģija ir ieinteresēta attīstīt plašāku sadarbību ar Latviju tūrisma jomā

«Latvija novērtē veiksmīgo reģionālo un ekonomisko sadarbību ar Norvēģiju, turklāt mūsu valstīm ir kopīgas vērtības un mērķi – attīstīt Baltijas un Ziemeļvalstis kā pārtikušu un drošu Eiropas reģionu ilgtermiņā,» tiekoties ar Norvēģijas tirdzniecības, rūpniecības un zivsaimniecības valsts sekretāru Roju Angelvīku uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Toronto Kanādā traģisks uzbrukums gājējiem

Kanādas pilsētā Toronto kāds vīrietis triecies ar transportlīdzekli virsū gājējiem, tā nonāvējot 10 cilvēkus un nodarot miesas bojājumus vēl 15 cilvēkiem.

Biržu indeksi ASV lielākoties krīt, bet Eiropā – pieaug

ASV biržu indeksi pirmdien, 23.aprīlī, lielākoties kritušies, ko noteica ASV obligāciju ienesīguma pieaugums, kas savukārt nostiprināja dolāra kursu pret citām vadošajām valūtām.

Kariņš: Jaunā Vienotība varētu būt valdībā kopā ar partijām, kurām ir līdzīgi mērķi

Pēc Saeimas vēlēšanām veidojot valdību, Jaunā Vienotība sadarbosies ar tām partijām, kuras būs gatavas strādāt apvienības noteikto mērķu sasniegšanai,  norāda Jaunās Vienotības līderis, Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Armēnijā negaidīti atkāpjas premjerministrs Sargsjans

Armēnijā pēc ilgstošiem masu protestiem no premjerministra amata pirmdien, 23.aprīlī, negaidīti atkāpies eksprezidents Seržs Sargsjans.

Reirs: Labojumi pensiju likumā palīdzēs atraitņos palikušajiem

Tiks izskatīti grozījumi likumā Par valsts pensijām, kurā viens no būtiskajiem punktiem ir noteikt tiesības miruša pensijas saņēmēja laulātajam 12 mēnešus saņemt pabalstu 50% apmērā no mirušā laulātā pensijas pašreizējā vienreizējo pabalstu divu pensiju apmērā.

LKS piketā Gapoņenko atbalstam pulcējušies aptuveni 30 cilvēki

Latvijas Krievu savienības rīkotajā piketā pirmdien, 23.aprīlī, pie Drošības policijas ēkas, pieprasot atbrīvot apcietināto nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko, pulcējušies aptuveni 30 protestētāji.