bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 18.03.2018 | Vārda dienas: Ilona, Adelīna
LatviaLatvija

Ar Šķēles vārdu saistīto kriminālprocesu izbeigs noilguma dēļ

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Andris Šķēle

Kriminālprocess, ko prokuratūra savulaik izdalīja no digitālās televīzijas krimināllietas, lai izmeklētu iespējamus noziegumus kompānijās, aiz kurām slēpās ekspremjera Andra Šķēles ģimene, tiks izbeigts noilguma dēļ, ziņo Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Vēl iepriekšējās nedēļas sākumā prokuratūra minēja, ka virsprokurora Modra Adlera pārziņā esošajā kriminālprocesā par kompānijas Ratcliff Limited patiesā labuma guvēju un viņu atbalstītāju iespējamiem noziegumiem aizvien notiek izmeklēšana. Tajā nav apsūdzēto un pat ne aizdomās turamo. Plašākus komentārus prokuratūra nesniedza.

Taču ceturtdien ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers atzinis, ka lietu jāslēdz noilguma dēļ. Tajā runa ir par notikumiem 2000.gadu sākumā.

«Šim procesam bija jābūt izbeigtam, jo tur jau sen ir iestājies noilgums. Cik es zinu, sakarā ar prokuroru maiņu un noslodzi tīri tehniski tas vēl nav izdarīts,» sacīja Kalnmeiers.

Kompānija Ratcliff Limited digitālās televīzijas prāvā tiek saistīta ar Šķēli, ko gan viņš pats publiski mēģinājis noliegt. Saskaņā ar lietas materiāliem, Ratcliff Limited piederēja 25% digitālās televīzijas ieviesējā, britu pastkastītes firmā Kempmayer Media Limited. Īpašumtiesību ķēdē Ratcliff Limited atradās zem trasta Yew Tree Trust, ko bija dibinājis Šķēle un kurā patiesā labuma guvējas bija viņa pirmā sieva un meitas.

Šķēle digitālās televīzijas lietā nav apsūdzēts, bet tādu iespēju nākotnē tomēr nevar pilnībā izslēgt.

Jautājumus par Šķēles lomu digitālās televīzijas projektā atkal uzjundīja viņa bijušā advokāta, apsūdzētā Jāņa Lozes liecības tiesā. Loze līdz šim bija klusējis, piesedzoties ar advokāta-klienta noslēpumu, bet novembra sākumā negaidīti atklāja, ka projektā darbojies Šķēles interesēs.

«Tieši un tikai pēc Andra Šķēles kā sava klienta norādījuma es iesaistījos digitālās televīzijas projektā kā advokāts,» tiesā sacīja Loze. Viņš uzsvēra, ka darbojies likumīgi un pēc klienta norādījumiem. «Tas attiecas gan uz līguma projektu saturu, gan iekārtu piegāžu līgumu saturu,» pauda advokāts.

Kā liecinieks Šķēle šonedēļ apliecināja, ka Loze «daļēji» pārstāvējis viņu. Šķēle arī minēja, ka viņa intereses projektā, «ja tā var teikt, mainījās, līguma noslēgšanas brīdī, ja atmiņa mani neviļ, tie bija 25%, jau vēlāk viņi sasniedza 35 vai vairāk procentus.»

Prokurors Monvīds Zelčs pēc sēdes pauda, ka par īpašumtiesībām nevienu nevar apsūdzēt. «Ja būtu pierādīts, ka viņš [Šķēle] ir piedalījies līguma slēgšanā, tad varētu būt runa par viņa apsūdzēšanu. (..) Ja Loze nevar pamatot to, ko viņš pieteica savā lūgumā par Šķēles aicināšanu, nevar to pamatot ar dokumentiem, ar ko vairāk, ne tikai ar plikiem vārdiem, pie tam dažiem, tad tā arī tas viss paliks,» sacīja Zelčs.

Šķēle tiesā minēja, ka līguma slēgšanā starp Kempmayer un valsts uzņēmumu nepiedalījās: «Godātā tiesa, es no digitālās televīzijas komponentēm tobrīd nesapratu neko. Tagad kaut ko pa 14 gadiem es esmu spējis saprast. Mana atbilde ir «nē».»

Šķēle arī domāja, ka nav nekādu rakstisku dokumentu par viņa norādījumiem Lozem.

Lielākā intriga tagad – kādi pierādījumi ir Lozem. Viņš par to pagaidām izteikties negribēja.

Ja advokāts Loze spēj iesniegt jaunus pierādījumus, piemēram, par Šķēles dalību līguma tapšanā, ko pats pieminējis, tad laika atlicis maz. Pēc prokurora teiktā, noilgums kriminālatbildībai iestātos aptuveni pēc gada.

Ref: 102.000.102. 14148


Pievienot komentāru

  1. tdi teica:

    Pretekli!!!!!!!!! Pazūdi no LV.

    +1 0 -1 0

Nedēļa Lietuvā. 5 000 protestētāju nopeļ Seima lēmumu pasargāt kolēģi-pārkāpēju

Aptuveni 5 000 cilvēki ceturtdien, 15.martā, sapulcējušies Viļņā pie Seima ēkas, lai paustu neapmierinātību ar to, ka parlamentārieši balsojumā nolēmuši neatbrīvot no amata deputātu Mindaugu Basti.

BNN nedēļas apkopojums: «Oligarhu sarunas» nepieder KNAB. Skandāli Lietuvā. Igaunijā aicina atjaunot tiešo demokrātiju

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Paziņojums; Cīņa; Kritums; Nākotne; Skandāli; Viedoklis.

Valka lūdz VID vēl vienu darbnieku karstākajā deklarāciju iesniegšanas laikā

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem.

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.