bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra

Astoņi ieteikumi, kā Ziemassvētku iepirkšanās drudzī saglabāt vēsu prātu un naudu makā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Svētku laikā šķiet, ka nauda pazūd līdz ar katru veikalā sperto soli. Arī DNB bankas ikdienas pakalpojumu kategorijas vadītājs Jānis Dambergs apstiprina, ka gada griezumā tieši decembrī karšu norēķinu apjomi pieaug visbūtiskāk, savukārt janvārī – tikpat ļoti sarūk.

«Decembris jau izsenis ir viens no aktīvākajiem iepirkšanās periodiem. Turklāt nereti svētkiem tiek tērēts vairāk, nekā bijis uzkrāts. Tas savukārt liecina par savlaicīgu un stratēģiski izplānotu pirkumu nepieciešamību, lai finansiālais stāvoklis pēc svētkiem nekļūst par apgrūtinājumu. Svētkus baudīt vēlas ikviens, tādēļ mēs aicinām – tērējiet, radiet sev svētkus, tikai dariet to ar apdomu,» tā Dambergs.

Lūk, bankas speciālistu apkopoti iepirkšanās padomi un risinājumi, kas gada gaidītāko svētku dāvanu iegādes procesu padarīs vienkāršāku, kontrolētāku un patīkamāku.

Saraksta burvība. Šim padomam jau ilgu laiku piemīt pievienotā vērtība, ko izmantot ne tikai dāvanu, bet arī ikdienas preču iegādē. Tik bieži esam tikuši līdz preču plauktiem un, aizmirstot par nepieciešamo, saredzam tikai to, kas acu priekšā glīti izkārtots. Lai arī to nevar attiecināt uz visiem gadījumiem, bieži vien spontānie pirkumi pēc laika rada vilšanos. Tāpēc jau šo nedēļas nogali velti nesteidzīgai saraksta sagatavošanai (ne tikai dāvanām, bet arī citiem svētku atribūtiem). Pēc tam atliks vien ar sarakstu un sevis noteikto budžetu doties komerciālā piedzīvojumā.

Aizņemies gudri. Ne mazums cilvēku ir saskārušies ar nepatīkamo atklāsmi, ka mēneša alga diemžēl nespēs nosegt visus svētku tēriņus. Šajā gadījumā pirmais solis būtu kritiski pārskatīt nepieciešamo lietu sarakstu – iespējams, no kaut kā tomēr var atteikties vai atrast citu alternatīvu. Ja tomēr ne, iespēja ir maksājumu kartei piesaistīta kredītlīnija, kad pats vari kontrolēt, cik lielu summu aizņemies, piemēram 50 vai 200 eiro.

Internets kā lielisks veikals. Bieži vien internetā tās pašas lielveikalā piedāvātās preces varam iegādāties par daudz zemākām cenām. Lai arī veikalu ķemmēšana ir izveidojusies gluži kā tradīcija pirmssvētku laikā, nebaidies šo paradumu pārtraukt. Vēl svarīgi – interneta veikali palīdz ietaupīt ne tikai naudu, bet arī laiku.

Internets kā iedvesma. Nu jau pagājis ievērojams laiks, kopš esam atzinuši pašu gatavotas dāvanas. Internetā atradīsi ne vienu vien ideju ikvienam cilvēkam savas ģimenes un draugu lokā. Dāvanu materiālus iegādājies bāzes tipa veikalos, kur vairumā iepirkti izejmateriāli par zemāku cenu var kalpot kā materiāls vairākām dāvanām.

Atalgo sevi un ģimeni ar skaistu piedzīvojumu. Pēc kārtīgas iepirkšanās tūres, kad vairākas stundas pavadītas telpās, būtiski ir „izvēdināt galvu” svaigā gaisā.

Esi gatavs! Bieži vien saņemam negaidītu dāvanu no kaimiņa vai kolēģa un, steigā vēloties atdarīt ar to pašu, iegādājamies ko dārgāku, bet tai pašā laikā nevērtīgāku. Taču, krājumos turot kādu simbolisku, bet praktisku dāvanu, piemēram, saldumus vai karstos dzērienus ar skaistu krūzi, nekas nepārsteigs nesagatavotu. Un, ja tomēr kaimiņi tā arī neparādās, šīs dāvanas būs vienlīdz noderīgas pašu mājsaimniecībā.

Dāvanu savlaicīga iegāde. Šis, protams, nav unikāls šī gada atklājums, tomēr ir vērtīgi par to atgādināt. Laikus izplānoti pirkumi nekad nezaudēs savu vērtību, jo īpaši svētku trakumā, kad dažkārt ar svētkiem saistītām precēm ir uzcenojums. Tāpat, atstājot iepirkumus uz pēdējo brīdi, psiholoģiskais spiediens atrast dāvanu pēc iespējas ātrāk var likt iztērēt vairāk, nekā sākotnēji paredzēts.

Ir labi kopā būt. Ziemassvētku iepirkuma tracī ir svarīgi nepazust aiz veikalu durvīm, jo kopā būt ir patiesi nozīmīga svētku dāvana. Pat paštaisīta koka figūriņa tās saņēmējam nozīmēs daudz vairāk nekā pie ādas somas piekārta cenu zīme, tādēļ ne velti aizvien vairāk ģimeņu pasniedz rokām darinātas dāvanas. Savukārt neskaitāmas labdarības programmas sniedz iespēju ikvienam padarīt pasauli labāku. Dāvanas – tas ir skaisti, taču kopīgi pavadīti un labiem darbiem piepildīti svētki pārspēj visu.

Ref: 102.000.102.14063


Pievienot komentāru

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Igauņu komponisti nopelna rekordlielu autoratlīdzību naudu

Igaunijas Autoru biedrība, kas Igaunijā iekasē autoratlīdzības gan par vietējās, gan ārzemju mūzikas atskaņošanu, autoratlīdzībās par 2017.gadu ir saņēmusi kopumā 6,27 miljonus eiro, kas ir līdz šim nebijusi summa.

Juglas vecais dzelzceļa tilts arī gaida rekonstrukciju; foto liecības

Jau ziņots, ka 4.marta pēcpusdienā sabrukušas Vanšu tilta kāpnes un tām klāt esošās metāla konstrukcijas, kas no Vanšu tilta ved lejā uz 11.novembra krastmalu. Tāpat arī Būvniecības valsts kontroles birojs secinājis, ka Zemitāna tiltam mitruma ietekmē varētu atdalīties betona elementi, līdzīgi kā tas notika uz Vanšu tilta. Pirms diviem gadiem portāls lsm.lv ziņoja: «VAS Latvenergo piedāvā izsolē pārdot Juglas veco dzelzceļa tiltu, kas uzņēmumam vairs nav vajadzīgs. Rīgas domei gan pagaidām neesot plānu pirkt šo tiltu.»

Par 60% pieaug airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits

Pērn Latvijas lidsabiedrības airBaltic mobilo biļešu rezervāciju skaits pieaudzis par 60%, salīdzinot ar 2016.gadu. Savukārt biļešu rezervāciju īpatsvars, kas veiktas tieši no mobilajām ierīcēm, pieaudzis par 30%.

Pētījums: Latvijā pieaug pudelēs iepildītā ūdens patēriņš

Latvijā nepārtraukti pieaug pudelēs iepildītā ūdens patēriņš, liecina 2017.gada Euromonitor dati. Eksperti to skaidro ar intensīvāku sabiedrības pievēršanos aktīvam dzīvesveidam un sportam, kā arī vēlmi saglabāt veselību.

Plāno atvieglot prasības jaunu augļu koku un ogulāju šķirņu ieviešanā

Zemkopības ministrija ir sagatavojusi grozījumu projektu augļu koku un ogulāju šķirņu saraksta veidošanas noteikumos un grozījumu projektu augļu koku un ogulāju pavairošanas materiāla aprites noteikumos.

Facebook atvainojas par pieļauto 50 miljonu lietotāju datu izmantošanu politiskajiem mērķiem

Facebook izpilddirektors Marks Cukerbergs atzinis, ka populārā sociālā tīklā uzturētāji pieļāvuši kļūdas, kas ļāvušas aptuveni 50 miljoniem lietotāju datu nonākt politisku konsultāciju uzņēmuma rīcībā.

Arvien vairāk skolu izvēlas diagnosticējošo darbu dabaszinībās kārtot tiešsaistē

Šī gada 6.martā iespēju diagnosticējošo darbu dabaszinībās 6.klasei kārtot tiešsaistē izglītības portālā Uzdevumi.lv izmantoja 234 skolas visā Latvijā, un kopumā digitālā formātā darbu aizvadīja 7 674 skolēni jeb 44% no Latvijas sestklasniekiem, vēsta portāla pārstāvji.

Tiesībsargs: Problēmas pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs lielā mērā saistītas ar finanšu trūkumu

Problēmas pansionātos un sociālās aprūpes iestādēs lielā mērā ir saistītas ar finanšu trūkumu, jo nav iespējams kvalitatīvi izdarīt darbu ar atvēlētajiem resursiem, un tā ir atbildīgās ministrijas un valdības kopumā atbildība, Latvijas Radio norāda tiesībsargs Juris Jansons.

Biržu indeksi un ASV dolāra vērtība krītas, naftas cenas pieaug

ASV biržu indeksi un ASV dolāra vērtība trešdien kritās pēc tam, kad ASV centrālā banka – Federālā rezervju sistēma – nolēma paaugstināt bāzes procentlikmi, bet lika saprast, ka nepaātrinās tempu jaunām procentlikmju paaugstināšanām šogad.

Francijas eksprezidents Sarkozī kļūst par aizdomās turēto

Francijā tās bijušais prezidents Nikolā Sarkozī nosaukts kā aizdomās turētais oficiālā izmeklēšanā par iespējamu nelikumīgu priekšvēlēšanu kampaņas finansēšanu, Lībijas valsts naudas līdzekļu piesavināšanos un pasīvu korupciju.

Mitrofanovs kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu

Mandātu nolikušās Eiropas Parlamenta deputātes Tatjanas Ždanokas vietu ieņēmušais Miroslavs Mitrofanovs kā vienu no pirmajiem EP plāno aktualizēt nepilsoņu jautājumu.

Uz kurām Rīgas ūdenstilpēm vēl drīkst atrasties?

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no ceturtdienas, 22.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

RD komiteja atbalsta pašvaldības budžeta izdevumu palielināšanu par 42,38 milj. eiro

Pēc Finanšu departamenta ierosinājuma, pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta ieņēmumu prognoze tiek palielināta par 1,66 miljoniem eiro. Tikmēr pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta izdevumu apjoms tiek palielināts par 42,377 milj. eiro.

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.