bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 19.03.2018 | Vārda dienas: Jāzeps
LatviaLatvija

Atgriezusies tendence amata kandidātiem neierasties uz darba intervijām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 3 balsojumi)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVidējais darba meklētājs pašlaik ir sieviete vai vīrietis gados, ar ilgstošu darba pieredzi, latviešu un krievu valodas zināšanām un bieži vien bez augstākās izglītības, biznesa ziņu portālam BNN.LV atzinis CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Iepriekšējās darba pieredzes saistītas ar administratīvo darbu vai pārdevēja, strādnieka darbu. Šāds darba meklētāja profils bija aktuāls arī pirms diviem gadiem, bet iepriekš bija daudz lielāks vilnis ar augsti kvalificētiem darbiniekiem, kuriem bija vadoši amati un vairākas augstākās izglītības, pārmērīgas atalgojuma prasības un neizpratne par tirgus situācijas izmaiņām. Šobrīd pieminētais meklētāju slānis ir mazinājies, atzīst Brodiņš.

Tomēr vienlaikus viņš uzsver, ka darba meklētājiem pašlaik raksturīgi iesniegt «copy/paste» motivācijas vēstules, darba pieteikumus ar gramatikas kļūdām, kā arī neadekvātas bildes. Tāpat, salīdzinot ar pagājušo gadu, atgriežas tendence kandidātiem neierasties uz darba intervijām, par to nebrīdinot.

Turklāt darba meklētājs vairs nepiekrīt veikt vairāku amatu pienākumu apvienojumu, par to saņemot mazu atalgojumu, savukārt strādājošo vidū arvien vairāk pieaug rotācija.

Arī WorkingDay pārstāvis Māris Silinieks uzskata, ka pēdējo divu gadu laikā darba meklētāja profils ir mainījies kvalitatīvi. Pirms diviem gadiem vēl darba meklētāju vidū bija liels īpatsvars augsti kvalificētu speciālistu, jo bija uzņēmumi, kuriem strauji samazinājās biznesa apjomi vai pat tika pārtraukta komercdarbība. Šobrīd jau lielākā daļa kvalificēto speciālistu ir atraduši jaunus darba devējus, savukārt darba meklētājiem ar pamatizglītību darba meklējumos iet grūtāk.

Turpretī CV Market pārstāvis Vladimirs Korickis portālam BNN.LV atzīst, ka vidējā darba meklētāja profils jau ilgu laiku saglabājas nemainīgs – tie ir gan studenti bez ilgstošas darba pieredzes konkrētās nozarēs, gan vīrieši vecumā pēc 45 gadiem ar vidējo vai vidējo speciālo izglītību, kuri līdz darba zaudēšanai ilgstoši strādājuši apkalpošanas sfērā.

Nodarbinātības valsts aģentūrā norāda, ka vidējais bezdarbnieks 2010. gadā bija mazkvalificēts darbinieks, bez profesijas – visbiežāk jaunietis, kā arī gados vecāks cilvēks (45 – 60 gadi) ar profesionālo izglītību. Tāpat vidējais bezdarbnieks bijis ar tendenci uz ilgstošo bezdarbu un ar neatbilstošām prasmēm.


Pievienot komentāru

 1. L teica:

  tāpat turpinās/pieaug arī darba devēkju tendence apsolīt vismaz painformēt par rezultātiem (arī par nepieņemšanu darbā), kas rezultējas absolūtā klusumā…

  +1 0 -1 0

  • MV teica:

   Tur nu es tev piekrītu, no izsūtītajiem ntajiem cv, retais uzņēmums papūlas atsūtīt “Paldies Jūs CV ir saņemts”. Kā lai cilvēks kurš sūta pieteikumu uz kādu vakanci pārliecinās ka CV ir saņemts? Iespējams daudzi tūlīt aizbildināsies ar “Jā bet mums sūta tik daudz pieteikumus… utt.” – Mīļie cilvēki, pietiktu ar copy / paste vēstuli visiem kandidātiem, paldies saņēmām, ja nesazinamies ar jums līdz tādam un tādam datumam, tad uzskatiet ka Jūsu kandiatūra netiek virzīta tālāk… utt. Uz šo pat nepalīdz frāze, kad varētu no Jums gaidīt atbildi par konkursa rezultātiem…..
   Es teiktu attieksme ir abpusēji nepieņemama…. Tas ir tas pats kas kavēt tikšanos, un nepabrīdināt ja jūti ka kavē…

   +1 0 -1 0

 2. samanta teica:

  Bet…vai ir godīgi, ja uz nosūtīto CV un motivācijas vēstuli netiek atbildēts?
  Vismaz ar “paldies, saņēmām”?

  +1 0 -1 0

 3. samanta teica:

  Man vispār sāk apnikt klausīties, ka ir darbaspēka trūkums valstī!!! Kurā vietā? Jā, esmu sieviete 45 gadu vecumā, ar augstāko izglītību, bet, lai cik CV sūtīts, man pilnīgi neviens darba devējs neko nav atbildējis!!! Jā, man trūkst iemaņu citās profesijās, jo neesmu mētājusies pa darba vietām (tas laikam tagad ir nemoderni)!!! Bet, kur tad lai gūstu citu darba pieredzi, ja pat klusums no nosūtītajām vakancēm? Ir dusmas vnk!

  +1 0 -1 0

 4. secinājums teica:

  ja jau šāda rendence, tātad darba meklētāji atkal var izvēlēties labāko no darba piedāvājumiem

  +1 0 -1 0

 5. B teica:

  Kā sauc, tā atskan.Personāla atlase ir abpusējs process.Vai var runāt par labu uzņēmuma kultūru, ja darba devējs neuzskata par nepieciešamu paziņot par rezultātu pat pēc intervijas?Vai tiešām uzņēmumu pārstāvjiem trūkst izpratnes par to, ka amata pretendenti var būt arī viņu uzņemuma klienti un ka šādi gadījumi, t.i., necieņa pret cilvēkiem , ir ļoti slikta reklāma pašam uzņēmumam.

  +1 0 -1 0

 6. rojs2 teica:

  Reizēm ir tāda, sajūta, ka CV tiek sūtīts tukšumā, neka’das atbildes, ne reakcijas. Par kādu uzņēmuma kultūru liecina tas, ka neatbild cilvēkam, kas ir sūtījis savus datus, kas meklē darbu, utt. Par necieņu no darba devēju puses neviens nerunā.

  +1 0 -1 0

 7. Personāla vadītāja teica:

  Ko tas Brodiņš tur fleitē. Vajag mācēt sarunāt intervijas, tad kandidāti ieradīsies. Par sadarbību ar CV Online palikušas tikai tās sliktākās atmiņas. :(

  +1 0 -1 0

 8. sardīne teica:

  uzskatu, ka bezdarbnieki atkal kļūst izlepuši vai arī visi, kas gribējuši, atraduši darbu un palikuši bez darba tikai tie, par kuriem nemaz nevar saprast, kāpēc viņi kaut kur izsūta savus cv

  +1 0 -1 0

 9. pūce teica:

  kā sauc, tā atsaucas. Arī darba devēji nav bez vainas

  +1 0 -1 0

 10. tapat teica:

  Tas galigi nav zolidi nepazvanit vai vismaz e-pastu aizsutit, pasakot, ka intervija nebus. Bet zolidi nav ari par piemineto neatbildesanu uz iesutitajiem cv. Nav tacu gruti uzikt auto replay, kur norada, paldies sanemam, ja bus atbilstosa kandidatura uzaicinasim uz interviju, ja ne velam veiksmi turpmakajos darba meklejumos.

  +1 0 -1 0

Rīgas autoelektroaparātu rūpnīca piedzīvo lielus zaudējumus

Uzņēmuma Rīgas autoelektroaparātu rūpnīca neto apgrozījums 2017.gadā bijis 5 566 eiro, bet saimnieciskās darbības rezultāts pērn veidojis zaudējumus 285 562 eiro apmērā.

Latvijā šonedēļ lielākoties dienās gaidāma pozitīva gaisa temperatūra

Nedēļas sākumā laika apstākļi Latvijā mainīsies – pirmdien, 19.martā, Latvijai no ziemeļiem pietuvosies zema spiediena ieplaka ar atmosfēras fronti - diena būs vēl kopumā saulaina, bet  mākoņu daudzums pakāpeniski pieaugs, vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Bildēs: Putins Krievijā pārvēlēts ar lielu balsu pārsvaru

Pēc Krievijas prezidenta vēlēšanu pirmās kārtas, kas aizvadīta svētdien, 18.martā, par vēlēšanu uzvarētāju atzīts ilggadējais valsts vadītājs Vladimirs Putins, kurš šoreiz iedzīvotājiem solījis uzlabot valsts aizsardzību pret Rietumvalstīm un arī uzlabot dzīves apstākļus.

Nedēļa Lietuvā. 5 000 protestētāju nopeļ Seima lēmumu pasargāt kolēģi-pārkāpēju

Aptuveni 5 000 cilvēki ceturtdien, 15.martā, sapulcējušies Viļņā pie Seima ēkas, lai paustu neapmierinātību ar to, ka parlamentārieši balsojumā nolēmuši neatbrīvot no amata deputātu Mindaugu Basti.

BNN nedēļas apkopojums: «Oligarhu sarunas» nepieder KNAB. Skandāli Lietuvā. Igaunijā aicina atjaunot tiešo demokrātiju

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Paziņojums; Cīņa; Kritums; Nākotne; Skandāli; Viedoklis.

Valka lūdz VID vēl vienu darbnieku karstākajā deklarāciju iesniegšanas laikā

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem.

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.