bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 23.11.2017 | Vārda dienas: Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds
LatviaLatvija

Atgriezusies tendence amata kandidātiem neierasties uz darba intervijām

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 3 balsojumi)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVidējais darba meklētājs pašlaik ir sieviete vai vīrietis gados, ar ilgstošu darba pieredzi, latviešu un krievu valodas zināšanām un bieži vien bez augstākās izglītības, biznesa ziņu portālam BNN.LV atzinis CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš.

Iepriekšējās darba pieredzes saistītas ar administratīvo darbu vai pārdevēja, strādnieka darbu. Šāds darba meklētāja profils bija aktuāls arī pirms diviem gadiem, bet iepriekš bija daudz lielāks vilnis ar augsti kvalificētiem darbiniekiem, kuriem bija vadoši amati un vairākas augstākās izglītības, pārmērīgas atalgojuma prasības un neizpratne par tirgus situācijas izmaiņām. Šobrīd pieminētais meklētāju slānis ir mazinājies, atzīst Brodiņš.

Tomēr vienlaikus viņš uzsver, ka darba meklētājiem pašlaik raksturīgi iesniegt «copy/paste» motivācijas vēstules, darba pieteikumus ar gramatikas kļūdām, kā arī neadekvātas bildes. Tāpat, salīdzinot ar pagājušo gadu, atgriežas tendence kandidātiem neierasties uz darba intervijām, par to nebrīdinot.

Turklāt darba meklētājs vairs nepiekrīt veikt vairāku amatu pienākumu apvienojumu, par to saņemot mazu atalgojumu, savukārt strādājošo vidū arvien vairāk pieaug rotācija.

Arī WorkingDay pārstāvis Māris Silinieks uzskata, ka pēdējo divu gadu laikā darba meklētāja profils ir mainījies kvalitatīvi. Pirms diviem gadiem vēl darba meklētāju vidū bija liels īpatsvars augsti kvalificētu speciālistu, jo bija uzņēmumi, kuriem strauji samazinājās biznesa apjomi vai pat tika pārtraukta komercdarbība. Šobrīd jau lielākā daļa kvalificēto speciālistu ir atraduši jaunus darba devējus, savukārt darba meklētājiem ar pamatizglītību darba meklējumos iet grūtāk.

Turpretī CV Market pārstāvis Vladimirs Korickis portālam BNN.LV atzīst, ka vidējā darba meklētāja profils jau ilgu laiku saglabājas nemainīgs – tie ir gan studenti bez ilgstošas darba pieredzes konkrētās nozarēs, gan vīrieši vecumā pēc 45 gadiem ar vidējo vai vidējo speciālo izglītību, kuri līdz darba zaudēšanai ilgstoši strādājuši apkalpošanas sfērā.

Nodarbinātības valsts aģentūrā norāda, ka vidējais bezdarbnieks 2010. gadā bija mazkvalificēts darbinieks, bez profesijas – visbiežāk jaunietis, kā arī gados vecāks cilvēks (45 – 60 gadi) ar profesionālo izglītību. Tāpat vidējais bezdarbnieks bijis ar tendenci uz ilgstošo bezdarbu un ar neatbilstošām prasmēm.


Pievienot komentāru

 1. L teica:

  tāpat turpinās/pieaug arī darba devēkju tendence apsolīt vismaz painformēt par rezultātiem (arī par nepieņemšanu darbā), kas rezultējas absolūtā klusumā…

  +1 0 -1 0

  • MV teica:

   Tur nu es tev piekrītu, no izsūtītajiem ntajiem cv, retais uzņēmums papūlas atsūtīt “Paldies Jūs CV ir saņemts”. Kā lai cilvēks kurš sūta pieteikumu uz kādu vakanci pārliecinās ka CV ir saņemts? Iespējams daudzi tūlīt aizbildināsies ar “Jā bet mums sūta tik daudz pieteikumus… utt.” – Mīļie cilvēki, pietiktu ar copy / paste vēstuli visiem kandidātiem, paldies saņēmām, ja nesazinamies ar jums līdz tādam un tādam datumam, tad uzskatiet ka Jūsu kandiatūra netiek virzīta tālāk… utt. Uz šo pat nepalīdz frāze, kad varētu no Jums gaidīt atbildi par konkursa rezultātiem…..
   Es teiktu attieksme ir abpusēji nepieņemama…. Tas ir tas pats kas kavēt tikšanos, un nepabrīdināt ja jūti ka kavē…

   +1 0 -1 0

 2. samanta teica:

  Bet…vai ir godīgi, ja uz nosūtīto CV un motivācijas vēstuli netiek atbildēts?
  Vismaz ar “paldies, saņēmām”?

  +1 0 -1 0

 3. samanta teica:

  Man vispār sāk apnikt klausīties, ka ir darbaspēka trūkums valstī!!! Kurā vietā? Jā, esmu sieviete 45 gadu vecumā, ar augstāko izglītību, bet, lai cik CV sūtīts, man pilnīgi neviens darba devējs neko nav atbildējis!!! Jā, man trūkst iemaņu citās profesijās, jo neesmu mētājusies pa darba vietām (tas laikam tagad ir nemoderni)!!! Bet, kur tad lai gūstu citu darba pieredzi, ja pat klusums no nosūtītajām vakancēm? Ir dusmas vnk!

  +1 0 -1 0

 4. secinājums teica:

  ja jau šāda rendence, tātad darba meklētāji atkal var izvēlēties labāko no darba piedāvājumiem

  +1 0 -1 0

 5. B teica:

  Kā sauc, tā atskan.Personāla atlase ir abpusējs process.Vai var runāt par labu uzņēmuma kultūru, ja darba devējs neuzskata par nepieciešamu paziņot par rezultātu pat pēc intervijas?Vai tiešām uzņēmumu pārstāvjiem trūkst izpratnes par to, ka amata pretendenti var būt arī viņu uzņemuma klienti un ka šādi gadījumi, t.i., necieņa pret cilvēkiem , ir ļoti slikta reklāma pašam uzņēmumam.

  +1 0 -1 0

 6. rojs2 teica:

  Reizēm ir tāda, sajūta, ka CV tiek sūtīts tukšumā, neka’das atbildes, ne reakcijas. Par kādu uzņēmuma kultūru liecina tas, ka neatbild cilvēkam, kas ir sūtījis savus datus, kas meklē darbu, utt. Par necieņu no darba devēju puses neviens nerunā.

  +1 0 -1 0

 7. Personāla vadītāja teica:

  Ko tas Brodiņš tur fleitē. Vajag mācēt sarunāt intervijas, tad kandidāti ieradīsies. Par sadarbību ar CV Online palikušas tikai tās sliktākās atmiņas. :(

  +1 0 -1 0

 8. sardīne teica:

  uzskatu, ka bezdarbnieki atkal kļūst izlepuši vai arī visi, kas gribējuši, atraduši darbu un palikuši bez darba tikai tie, par kuriem nemaz nevar saprast, kāpēc viņi kaut kur izsūta savus cv

  +1 0 -1 0

 9. pūce teica:

  kā sauc, tā atsaucas. Arī darba devēji nav bez vainas

  +1 0 -1 0

 10. tapat teica:

  Tas galigi nav zolidi nepazvanit vai vismaz e-pastu aizsutit, pasakot, ka intervija nebus. Bet zolidi nav ari par piemineto neatbildesanu uz iesutitajiem cv. Nav tacu gruti uzikt auto replay, kur norada, paldies sanemam, ja bus atbilstosa kandidatura uzaicinasim uz interviju, ja ne velam veiksmi turpmakajos darba meklejumos.

  +1 0 -1 0

Kā ogļu Polija gausi palielina atjaunojamo energoresursu īpatsvaru

Polija ir spērusi platus soļus, lai samazinātu oglekļa dioksīdu veidojošo energoresursu īpatsvaru savā enerģētikā, pie viena izaicinot iesakņojušos stereotipus par to kā Eiropas akmeņogļu bastionu, taču pievēršanās atjaunojamiem enerģijas avotiem, šķiet apstājusies 2015.gadā.

Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniedz 2% no iekšzemes kopprodukta

Saeimas apstiprinātais Latvijas aizsardzības budžets pirmo reizi sasniegs 2% no iekšzemes kopprodukta, izpildot NATO ieteikumu dalībvalstīm atvēlēt vismaz divus procentus aizsardzības izdevumiem, informē Aizsardzības ministrija.

Likvidēts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs

Līdz ar šī gada oktobri slēgts Rīgas Patvēruma meklētāju uzņemšanas koordinācijas centrs, apstiprina Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājs Uģis Vidauskis. Viņš informē, ka centrs ir likvidēts kopš šī gada 1.oktobra un tas ticis likvidēts pēc tā darbības lietderības izvērtēšanas.

Prezentē Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekciju

Prezentēta Latvijas Olimpiskās komandas apģērbu kolekcija 2018.gada Ziemas Olimpiskajām spēlēm Phjončhanā. Katrs sporta komplekts sastāv no apģērba Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijai, treniņiem, ikdienai un plaša aksesuāru klāsta, kopā 45 priekšmeti katrā komplektā, vēsta sporta preču zīmols 4F pārstāvji. 

Video: Policija meklē iespējamo degvielas zagli

Valsts policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka video redzamais vīrietis, iespējams, 2017.gada rudenī regulāri izdarījis zādzības no degvielas uzpildes stacijām Saulkrastu iecirkņa apkalpojamā teritorijā.

Saeima pieņem nākamā gada budžetu, paredzot būtiski vairāk līdzekļu veselībai un aizsardzībai

Saeima ceturtdien, 23.novembrī, pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, bet izdevumi - 8,95 miljardu eiro apmērā. Nākamā gada budžetā lielākais līdzekļu pieaugums ir paredzēts veselības aprūpei, savukārt aizsardzības jomas budžets sasniegs NATO prasītos 2% no iekšzemes kopprodukta.

Ķuzis: 94% gadījumos dzimumnoziegumus paveic bērniem pazīstami cilvēki

Aptuveni puse no seksuālā rakstura noziegumiem, kas ir vērsti pret nepilngadīgajiem, tiek paveikta interneta vidē, preses konferencē par bērnu aizsardzību pret seksuālo vardarbību, teic Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis.

Saeima piešķir papildu līdzekļus augstākajai izglītībai

Apstiprinot nākamā gada budžetu un budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem, Saeima piešķīrusi papildu līdzekļus augstākajai izglītībai, trīs gadu periodā paredzot kopumā 906 750 eiro.

Vadītāju digitālais portrets: Teju puse informāciju biznesa lēmumiem iegūst mobilajās ierīcēs

Latvijas uzņēmumu vadītāji aizvien vairāk uzticas mobilajām tehnoloģijām, un nu jau 43% vadītāju, atrodoties ārpus biroja, iegūst lēmumu pieņemšanai nepieciešamo informāciju, pieslēdzoties uzņēmuma sistēmām no viedtālruņa vai planšetdatora.

Mjanma un Bangladeša slēgs vienošanos par simtiem tūkstošu bēgļu atgriešanos

Dienvidaustrumāzijā Mjanma, no kuras šoruden bēgļu gaitās uz Bangladešu devušies vairāk nekā pusmiljons iedzīvotāju, grasās šonedēļ noslēgt ar kaimiņvalsti vienošanos par bēgļu atgriešanos, tikmēr Rietumos pieaug satraukums par iespējamām militāristu pastrādātām zvērībām.

Pusotra mēneša laikā strauji audzis zādzību skaits no privātmājām

Pēdējā pusotra mēneša laikā Rīgas un Zemgales reģionā novērots, ka strauji pieaudzis zādzību skaits no privātmājām. Pēdējā laika tendence liecina, ka daļa zādzību tiek veiktas brīžos, kad saimnieki ir pārradušies mājās un atslēguši signalizāciju, ziņo Valsts policija.

Rīgas dome atgādina: Lai saņemtu samazināto NĪN, dzīvesvietu jādeklarē

Rīgas domes Pašvaldības ieņēmumu pārvalde atgādina - lai 2018.gadā dzīvošanai paredzētajam nekustamajam īpašumam tiktu piemērota samazinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 0,2% - 0,6% no kadastrālās vērtības, tad īpašumā jābūt deklarētai dzīvesvietai.

Apstiprina ES Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem

Eiropas Parlamenta Budžeta komiteja ir apstiprinājusi EP deputātes Ineses Vaideres virzīto ziņojumu par Eiropas Savienības Solidaritātes fonda izmantošanu avansa maksājumiem 2018.gadā.

BTA: Nepatīkamākos savainojumus cilvēki gūst pavisam ikdienišķās situācijās

Ikdienišķas, šķietami nekaitīgas situācijas nereti mēdz izvērsties nepatīkamos pārdzīvojumos un beigties ar ilgstošu ārstēšanos. AAS BTA Baltic Insurance Company vidēji mēnesī saņem 350 pieteikumus medicīnisko izdevumu atlīdzināšanai pēc visdažādākajiem nelaimes gadījumiem. Oktobrī cilvēki visbiežāk guvuši pirkstu lūzumus, kā arī sasitušies un lauzuši kaulus, krītot no privātmāju jumta vai pārlūzuša trepju pakāpiena.

Atmasko tirdzniecību ar Latvijā un Pasaulē īpaši aizsargātu dzīvnieku izstrādājumiem

Dabas aizsardzības pārvalde sadarbībā ar Valsts policiju pēdējā mēneša laikā pastiprinājusi apdraudēto savvaļas sugu izstrādājumu tirdzniecības kontroli un šajā periodā ir izņemtas dažādas preces, kas veidotas no Latvijā un Pasaulē aizsargātiem dzīvniekiem.

Poļu kuģu būvnieku apsūdz kukuļdošanā Igaunijas ostu pārvaldnieka vadībai

Vadošs Polijas kuģubūves uzņēmuma Remontowa Shipbuilding darbinieks apsūdzēts par to, ka devis kukuļus Igaunijas valsts ostu pārvaldnieka Tallina Sadam bijušiem vadības pārstāvjiem.

Swedbank aptauja: jaunieši vēlas stabilitāti, aug ticība Latvijas darba tirgum

Stabilitāte un ienākumu prognozējamība Latvijas jauniešiem šobrīd ir būtiskākās vērtības, domājot par savu nākotnes darba vietu. Kā liecina Swedbank veiktā jauniešu aptauja*, vairāk nekā puse no studiju vecuma jauniešiem vislabprātāk uzsāktu darba gaitas kādā jau sevi apliecinājušā uzņēmumā.

Igaunijā varēs izmantot Somijas zāļu receptes

Igaunijā no 2018.gada vasaras stāsies spēkā kārtība, kas ļaus valstī izmantot Somijā izrakstītas elektroniskās zāļu receptes.

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Lībiņa-Egnere

Par Saeimas Nacionālās drošības komisijas vadītāju varētu kļūt Vienotības deputāte Inese Lībiņa-Egnere, raksta Latvijas Avīze.

Aptauja: Tikai puse no vecākiem runā ar bērniem par seksuālu pāridarījumu riskiem

Par izvairīšanos no seksuālu pāridarījumu riskiem ar saviem bērniem runā tikai 51% vecāku, turklāt pieaugot seksuālas vardarbības riskiem interneta vidē, par tiem ar saviem bērniem runā vien 46% vecāku.liecina Centrs Dardedze aptaujas dati. 

Biržu indeksi pārsvarā krītas, taču naftas cenas pieaug

Divi no trim Amerikas Savienoto Valstu biržu indeksiem trešdien. 22.novembrī, kritās, bet indekss Nasdaq Composite pieauga līdz jaunam rekordam, savukārt ASV dolāra vērtība samazinājās pēc Federālo rezervju bankas sanāksmes, kurā tika runāts par pastāvīgi zemu inflāciju.

Nogalinātās maltiešu žurnālistes tuvinieki iesūdz tiesā policiju

Maltā nogalinātās žurnālistes Dafnes Karuanas Galicijas ģimene ir vērsusies tiesā pret policiju, uzskatot, ka tā neveic objektīvu nozieguma izmeklēšanu.

Eksperts: NĪ darījumu apmērs Latvijā šogad varētu sasniegt 100 miljonus eiro

Komerciālo nekustamo īpašumu darījumu apmērs šogad Baltijā varētu pārsniegt miljardu eiro, bet Latvija gan šajā ziņā ievērojami atpaliek no savām kaimiņvalstīm un darījumu apmērs varētu sasniegt 100 miljonus eiro, stāsta nekustamo īpašumu konsultāciju uzņēmuma Colliers International izpilddirektors Deniss Kairāns.

Ulbrokā atrasti divi miruši cilvēki ar šautām brūcēm; VP uzsākts kriminālprocess

Valsts policija, ierodoties uz izsaukumu Stopiņu novada Ulbrokā, daudzdzīvokļu nama kāpņutelpā konstatēja mirušu sievieti ar šautām brūcēm, savukārt šī paša nama pagalmā tika atrasts miris vīrietis ar šautām brūcēm.

Valdībai ļauj noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs

Saeima galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Izglītības likumā, kas paredz iespēju valdībai noteikt minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasēs.

Jaunākie komentāri