bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.04.2018 | Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
LatviaLatvija

Atklātā vēstule: Kā «valdošie» Ventspils budžetu dalīja?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+10 vērtējums, 10 balsojumi)

Apveinības "Latvijai un Ventspilij" deputāte Ilze Buņķe (no kreisās) un apvienības priekšsēdētājs Aivars Lembergs

Apveinības “Latvijai un Ventspilij” deputāte Ilze Buņķe (no kreisās) un apvienības priekšsēdētājs Aivars Lembergs

«Pavisam klusiņi, 2014.gada 24.janvāra Ventspils pilsētas domes sēdē, valdošie no partijas «Latvijai un Ventspilij», «Saskaņas Centrs» deputātam Vitālijam Trusevičam piepalīdzot, apstiprināja 2014.gada Ventspils pilsētas domes budžetu. Kā ierasts, budžetā ir paredzēts primāri apmierināt ar vien pieaugošās Ventspils «vareno» iegribas, nodrošināt «līdzskrējēju» sīkās vajadzības, bet pāri palikušos grašus, protams, sevi lielot un cildinot, novirzīt iedzīvotāju vajadzību nodrošināšanai.» Tā, vērtējot Ventspils domes darbību, atklātā vēstulē raksta deputāti Aivis Landmanis un Vladislavs Šafranskis.

BNN pārpublicē vēstuli pilnībā.

Lai šādu, prioritāri ačgārnu budžetu, veiksmīgi varētu apstiprināt, jau no pašām esošā Ventspils pilsētas domes pirmajām sasaukuma dienām, tika darīts viss iespējamais, lai nekādā ziņā ventspilniekiem tik svarīgā dokumenta izstrādes procesā netiktu pielaisti cilvēki, kuri varētu iebilsts Ventspils «vareno» prioritātei: «maize» mums, «sēnalas» – tautai.

Mūs neizbrīnīja budžetu veidotāju nespēja atbildēt ne uz vienu no mūsu uzdotajiem jautājumiem. Pilsētas vadītāji nevarēja atcerēties: cik naudas tiks atvēlētās mārketinga aktivitātēm un publicitātei, tai skaitā laikraksta «Ventas Balss» pabalstīšanai, kuras vienīgais mērķis ir par mūsu naudu mums skalot smadzenes? Vai Pašvaldības budžetā vēl joprojām ir paredzētas izmaksas mūsu «vareno» luksusa dienesta autoparka uzturēšanai un cik lielas tās ir? Kāpēc budžetā nav iekļauts finansējums pensionāru nodrošināšanai ar bezmaksas transportu pilsētas robežās? Kāpēc nespējam adekvāti atbalstīt sociālo aktivitāšu nodrošināšanu caur nevalstiskajām organizācijām, kā biedrības «Žēlsirdības māja», «Cimdiņš» un citām organizācijām, kuras rūpējas par bērniem invalīdiem un dzīves atstumtajiem? Kāpēc ik gadu pašvaldības budžets netiek papildināts par ~ 1,6 miljoniem eiro, no Ventspils pilsētas domes piederošo 26 miljonu eiro vērto aktīvu nomas Ventspils brīvostas pārvaldei? Kāpēc tik dāsni atbalstām iebraucējus (viesmāksliniekus, viessportistus) bet savējiem (bērniem, invalīdiem, pensionāriem, strādājošajiem) naudas nepietiek?

Aivars Lembergs un Co nevēlējās sabiedrībai atbildēt uz šiem un daudziem citiem mūsu uzdotajiem jautājumiem. Arī mūsu ierosinājums samazināt nevajadzīgus pārvaldes tēriņus, vairāk līdzekļu novirzot sabiedrības dzīves apstākļu uzlabošanai, deputātu vairākumam nelikās diskutēšanas vērts. Tāpēc uzskatām par nepieciešamību iepazīstināt ventspilniekus ar lietām par kurām laikraksts «Ventas Balss» neraksta, bet mūsu domes vairākums izvēlas klusēt.

Ventspils pilsētas domes deputātu Aivja Landmaņa un Vladislava Šfranska vēstījums Ventspils pilsētas domes deputātiem apstiprinot 2014.gada Ventspils pilsētas domes budžetu:

Kolēģi!

Jau iepriekš ne vienu reizi vien esam norādījuši, ka nav pieļaujams, ka pilsētai tik svarīga dokumenta izstrāde notiek bez diskusijām un tās izstrādes procesā piedalās tikai un vienīgi viena Ventspils pilsētas domē iekļuvušā politiskā spēka «Latvijai un Ventspilij» pārstāvji.

Atgādinām, ka:

– pretēji likumam «Par pašvaldībām» partijas «Latvijai un Ventspilij» deputāti un Vitālijs Trusevičs (SC) ar savu lēmumu vairākkārtēji ir lieguši mūsu, kā Ventspils pilsētas domē iekļuvušā otrā lielākā politiskā spēka dalību Domes komisijās un padomēs, tai skaitā vitāli svarīgajā Ekonomikas un budžeta komisijā.

– partijas «Latvijai un Ventspilij» deputāti līdz ar Vitālija Truseviča (SC) atbalstu nodrošināja, ka Ventspils pilsētas domes sēdes netiktu translētas, lai to protokoli, audio un video ieraksti nebūtu pieejami vēlētājiem;

– domes vairākums («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») atteica mums jebkādu informāciju, kas saistīta ar budžeta izstrādi. Proti – mūsu prasība iepazīstināt mūs ar Ekonomikas un budžeta komisijas materiāliem un protokoliem vairākkārtīgi tika noraidīta;

– arī mūsu iesniegtais lēmuma projekts, skatīt Ventspils pilsētas pašvaldības budžetus Ventspils pilsētas domes sēdēs un lasījumos, tādējādi dodot deputātiem iespēju komunicēt ar saviem vēlētājiem un iesniegt savu vēlētāju interešu aizstāvošus priekšlikumus, no domes deputātu vairākuma («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») puses tika noraidīts.

– visbeidzot, domes vairākums («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») ir noraidījis mūsu ierosinājumu papildināt Ventspils pilsētas domes budžetu ar ienākumiem no aktīvu nomas, kurus Ventspils pilsētas dome ir nodevusi bezatlīdzības lietošanā Ventspils brīvostas pārvaldei. Atgādinām, ka Ventspils pilsētas domes brīvostai nodoto aktīvu kadastrālā vērtība ir 26 miljoni eiro. Nepieprasot nomas maksu, Ventspils pilsētas domes budžets ik gadu neieņem kā minimums 1,6 miljonus eiro tai likumīgi piekrītošos līdzekļus, kurus būtu iespējams novirzīt pilsētnieku labākas dzīves nodrošināšanai.

Visas mūsu uzskaitītās Ventspils pilsētas domes vairākuma darbības norāda uz to, ka deputātiem no «Latvijai un Ventspilij» un Vitālijam Trusevičam (SC) ir bail pilsētas iedzīvotājus iepazīstināt ar viņu sagatavotā pilsētas budžeta iztirzājumiem, jo vairākuma deputāti apzinās, ka pilsētās budžetā iestrādātās un rūpīgi slēptās lietas iedzīvotāju vairākumam var izrādīties nepieņemamas. Esam pārliecināti, ka iedzīvotāju vairākumam nebūs izprotams, kāpēc dome ievērojamus resursus tērē valdošā politiskā spēka reklamēšanai, tēla spodrināšanai, «vajadzīgo» cilvēku dāsnai uzturēšanai, vienlaikus liedzot adekvātu finansējumu:

sociālām aktivitātēm – «Žēlsirdības māja»;

pensionāriem – bezmaksas transports, pabalsti;

bērniem – pulciņiem, sporta klubiem, vispārizglītojošo, mākslas un mūzikas skolu vajadzību nodrošināšanai;

kultūrai, veselības aprūpei, izglītībai un savu darbinieku darba adekvātai novērtēšanai.

Īpaši dīvains ir lēmuma projektā iekļautais piedāvājums Ventspils pilsētas domei pilnvarot Ventspils pilsētas domes izpilddirektoru apstiprināt pašvaldības iestāžu budžetus, noteikt pašvaldības finansējuma apmēru pašvaldības un pašvaldības kontrolētajās kapitālsabiedrībās un Ventspils Augstskolai. Nepieņemami ir atļaut atsevišķām amatpersonām operēt ar pašvaldības budžeta rezerves fonda līdzekļiem, un Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļai piešķirt tiesības vienpersoniski atvērt pašvaldības budžeta asignējumus (ņemt kredītus).

Kolēģi!

Mums, ne Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram vai kādai no domes struktūrām, pilsētas iedzīvotāji ir deleģējuši funkcijas pārvaldīt pilsētu. Tāpēc mums ir jāuzņemas pilna atbildība un pašiem jāapstiprina pašvaldības, to iestāžu, kapitālsabiedrību, biedrību izvērsti budžeti un ar tiem jāiepazīstina sabiedrība, lai nevienam nerastos šaubu par budžeta kvalitāti, paredzēto izmaksu lietderību un prioritāšu sadali tikai un vienīgi sabiedrības interesēs.

Šodien piedāvātais dokuments par to neliecina.

Tāpēc piedāvāju lemt par sekojošu mūsu piedāvāto lēmuma projektu.

PIEDĀVĀTAIS LĒMUMA PROJEKTS:

1. Pieņemt zināšanā apstiprināšanai piedāvāto Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžetu 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.1.), Ventspils pilsētas pašvaldības speciālo budžetu (īpašiem mērķiem iezīmētos līdzekļus) 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.2.), Ventspils pilsētas pašvaldības ziedojumu un dāvinājumu budžetu 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.3.);

2. Ventspils pilsētas domes Izpilddirektoram un Ventspils pilsētas domes finanšu nodaļai nodrošināt:

2.1. Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžeta 2014.gada ieņēmuma daļas palielināšanu par 1,6 miljoniem eiro uz Ventspils pilsētas domes aktīvu iznomāšanas Ventspils Brīvostas Pārvaldei rēķina;

2.2. Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžeta 2014.gada izdevumu daļas palielināšanu par Lēmuma punktā 2.1. daļā minēto ieņēmumu daļas palielināšanas summu 1,6 miljoni eiro apmērā. Samazināt piedāvāto mārketinga, reklāmas un publicitātes budžetu sadaļu par 0,3 miljoniem eiro un iegūto kopsummu – 1,9 miljonus eiro – novirzīt sekojošu domes funkciju nodrošināšanai:

– bezmaksas transporta pakalpojumi pensionāriem pilsētas robežās;

– sociālo aktivitāšu nodrošināšana caur nevalstiskajām organizācijām – biedrība «Žēlsirdības māja», «Cimdiņš» utt.

– bērnu un jauniešu brīvā laika nodrošināšanai pilsētas izveidotajā infrastruktūrā (sporta klubi un skola, dažādi interešu pulciņi kurus nodrošina vispārizglītojošās skolas, mākslas, mūzikas skolas; kultūras, jaunrades nami utt.)

– pilsētnieku kultūras, sporta un citu brīvā laika aktivitāšu veicināšanai.

3. Ventspils pilsētas domes finanšu nodaļai nodrošināt «Ventspils pilsētas pašvaldības 2014.gada budžeta» izskatīšanu Ventspils pilsētas domes sēdēs trīs lasījumos:

3.1. starp kuriem Ventspils pilsētas domes deputātiem tiek dots ne mazāk kā 10 darba dienu ilgs laiks rakstisku priekšlikumu sagatavošanai un iesniegšanai;

3.2. balsojums par deputātu sagatavotajiem priekšlikumiem notiek nākošajā domes sēdē, kurā tiek izskatīti saistošie noteikumi «Ventspils pilsētas pašvaldības 2014.gada budžets» nākamajā lasījumā un kurā atbildīgiem speciālistiem ir uzdevums pamatot, kāpēc sagatavotie un iesniegtie deputātu priekšlikumi ir atbalstāmi vai noraidāmi.

3.3. Ventspils pilsētas domes deputātiem budžeta projekts pirms kārtējā lasījuma Ventspils pilsētas domes sēdē tiek izsniegts ne vēlāk kā desmit darba dienu laikā, pilnā apmērā ar pilniem atšifrējumiem, kādu to ir akceptējusi Ekonomikas un budžeta komisija, un budžeta pieņemšanas gadījumā, pēc kuriem vadīsies par budžetu izpildi atbildīgās domes struktūrvienības un iestādes.

Lieki piebilst, ka ar balsu vairākumu mūsu (Aivja Landmaņa un Vladislava Šafranska) piedāvātais lēmuma projekts tika noraidīts. PRET ierosinājumam samazināt «valdošo» izmaksas un naudu novirzīt ventspilnieku vajadzību nodrošināšanai balsoja:

Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Didzis Ošenieks, Ilze Buņķe, Dainis Gīlis, Andris Grigalis, Aigo Gūtmanis, Aldis Savinskis, Vitālijs Trusevičs.

ATTURĒJĀS: Dace Korna.

SĒDĒ NEPIEDALĪJĀS: Guntis Blumbergs.

P.S.

Vitālijs Trusevičs, kurš tika ievēlēts no Saskaņas Centrs saraksta pretēji vēlētajiem dotajiem solījumiem atteicās nodrošināt pilsētas pensionārus ar bezmaksas transporta pakalpojumiem. Iebilda pret adekvāta finansējuma piešķiršanu biedrībām «Cimdiņš», «Žēlsirdības māja» utt.

Ar cieņu,

Ventspils pilsētas domes deputāti

Aivis Landmanis

Vladislavs Šafranskis


Pievienot komentāru

 1. ik teica:

  Malači. Ir vēl ļaudis, kuri nebaidās pretīm stāties valsts izlaupītājiem. Diez vai jaunās valdības ministri sekos šo puišu piemēram.

  +1 0 -1 0

 2. vents teica:

  Kāpēc Tiesājamais ir turpina šķērdet sabiedrības mantu. Kur skatās Straujums VARM

  +1 0 -1 0

 3. ventspilnieks teica:

  Malači, Aivi un Vladislav! Gribam vairāk zināt patiesību, kas īsti notiek Domē. “Ventas Balss” ir tīrākais Lemberga rupors, kas pilsētas tēvu slavē vienā slavēšanā. Ja kāds iedzīvotājs uzraksta vai pazvana uz redakciju un pakritizē to, kas Ventspilī notiek, tas protams netiek atspoguļots. Tie Lemberga ņirdzīgie smaidiņi noriebušies. Viņš ņirgājas par mums visiem ventspilniekiem. Turieties, puiši!!! Vismaz ir arī kādi godīgi cilvēki Domē.

  +1 0 -1 0

 4. tiveta no Ventspils teica:

  konkrēti jautājumi pēc būtības: 1) vai tos 1.6 milj eur jāiekasē papildus no uzņēmējiem (jo ja dome neprasa naudu,tad jau BO arī nē?) un vai tad Ventspils BO būs interesanta investoriem? Ka tik nesanāk kā ar Rīgas lidostu un Rynair 2) kā nodrošināt vienlīdzīgu atbalstu pensionāru transportam jo Ventspils jau nav Rīga (viens brauc kaut kur katru dienu,otrs nebrauc nemaz 3) cik zinu, tad visi pulciņi bērniem ir bezmaksas, ja nu vienīgi kādas papildus aktivitātes (kulinārijas pulciņā paši nopērk produktus un paši apēd) Tātad, kad ieviesa maksas pulciņus? 4) NVO_ līdz šim bija diezgan liels atbalsts pilsētas NVO, t.sk. Cimdiņam un Žēlsirdības mājai. Par cik eur samazināja atbalstu un kādām konkrēti aktivitātēm? Jāņem vērā, ka NVO raksta projektus un sānem finansējumu no dažādiem fondiem + biedra naudas + ziedojumi. Līdz šim + vēl pilsētas nauda. Tātad 2014.g. pilsēta neatbalstīs šis organizācijas nemaz? Cik zinu, tad Cimdiņš iebilda Jūsu informācijai. 5) par budžeta pieņemšanu un apstiprināšanu tehniski (3 vai 2 lasījumi vai 1- varētu būt) nezinu. Ja budžeta apstiprināšana prettiesiska, tad uz tiesu vai VARAM 6) pilsētas mārketingā kautkā neesmu pamanījusi AL slavināšanu- visur tikai par jaunumiem pilsētā, dažādiem objektiem, pasākumiem utt.

  +1 0 -1 0

DP par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām aizturējusi Gapoņenko

Drošības policija aizturējusi nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pārbauda dāsni atalgotā RD deputāta Frolova darbu uzņēmumā Getliņi Eko

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi pēc Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes iesnieguma, kurā viņa paudusi bažas par domnieka Vladimira Frolova, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu uzņēmumā Getliņi Eko.

ASV aicina Krieviju pievērsties vēlēšanu, ķīmisko ieroču un Ukrainas problēmām

Amerikas Savienoto Valstu valdība ir vērsusies pie Krievijas, aicinot to rīkoties attiecībā uz ASV satraukumu par jaukšanos to vēlēšanās, par Salisberī ķīmiskā ieroča uzbrukumu Lielbritānijā un situāciju Ukrainā un Sīrijā.

Nebanku kredītdevēji pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai

Apstiprinot labas prakses kodeksu, nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai, balstot to uz kredītspējas riska sliekšņiem. Ar kodeksu tiek paplašināts arī to aizņēmēju loks, kuriem nozares uzņēmumi aizdevumus neizsniegs, informē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

Izlemts veikt konservācijas darbus pils vēsturisko liecību saglabāšanai

Rīgas pils atjaunošanas padome šonedēļ sēdē nolēma saglabāt vēsturiskās liecības, paralēli turpinot virzīt pils būvniecību, vēsta VAS Valsts nekustamie īpašumi

Basku separātisti ETA, gatavojoties pašlikvidācijai, atvainojas upuriem

Basku kaujinieku grupējums ETA, kas 50 gadus vardarbīgiem līdzekļiem cīnījies par neatkarīgas basku valsts izveidi Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos, gatavojoties pašlikvidācijai, publiski atvainojies uzbrukumos cietušajiem un to tuviniekiem.

Budžeta pārpalikums 2017.gadā vien Sociālās apdrošināšanas fondam, deficīts – 131,1 miljons eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts par 2017.gadu ir 131,1 miljons eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet konsolidētais bruto parāds – 10,8 miljardi eiro jeb 40,1% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie rezultāti.

Jēkabpils domē tiek dalīts pīrāgs, nevis pienākumi; vai tiks mainīta vadība?

Jēkabpils domē norit nesaskaņas deputātu vidū – koalīcijas deputāte Kristīne Ozola skaidro, ka mainīt savu nostāju attiecībā uz koalīcijas atbalstu viņai likusi Jēkabpils domes vadības līdzšinējā rīcība: «Ir bijuši jautājumi, kas pieņemti vienprātīgi domes sēdēs, ir bijuši jautājumi, kur mans viedoklis ir atšķīries. Koalīcijas līgumu es nebiju parakstījusi, bet atbalstīju Ragaiņa ievēlēšanu priekšsēža amatā. Šobrīd esmu nedaudz vīlusies viņa vadības stilā, tāpēc nevaru teikt, ka pilnībā viņu atbalstu.»

Balta: Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%.

Lietuvas CVK domā konsultēties ar Latviju par politiskajām reklāmām Facebook

Sakarā ar prezidenta, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apsver iespēju konsultēties ar Latviju par politisko reklāmu kontrolēšanu sociālajos tīklos.

Slapjā vasara nākusi par labu Tallinas lidostas rādītājiem

Pasažieru aviopārvadājumu nozarē Igaunijā 2017.gadā novērota izaugsme 19% apmērā, un tās cēloņi esot sliktie laikapstākļi, kas tik ļoti pelti citās nozarēs, kā arī Igaunijas ekonomiskā augšupeja, tā liecina Tallinas lidostas aplēses.

Latvijas Krājbankas administrators martā atguvis 114 800 eiro

Likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators šogad martā atguvis 114 823 eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Maršruts nedēļas nogalei: laivu brauciens, dzīvā mūzika un labs kino

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šīs nedēļas nogales noskaņojumam.

Autovadītāju ievērībai: Plānojot brīvdienu braucienus jārēķinās ar ceļu būvdarbiem

Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministriju un tās iestādes grib pārcelt uz ēku Elizabetes ielā

Ekonomikas ministriju un tās pakļautībā esošās iestādes varētu pārcelt uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, kas pazīstama ar nosaukumu Pasaules tirdzniecības centrs Rīga.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais – kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs datu apmaiņas sistēma.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnu vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

Lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos, notiek Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpozijs. Tas norisinās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā, vēsta Ārlietu ministrija.

ABLV Bank aicina atsaukt FinCEN «pārspīlētās apsūdzības»

Pašlikvidācijas proceša esošās ABLV Bank advokāti aicina ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūciju atsaukt publicēto priekšlikumu, kurā ziņots, ka ABLV Bank vadība ir izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas valsts amatpersonas, un, iespējams, pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas.

EP deputāti satraukti par vakcinācijas līmeņa krituma ietekmi uz veselību

Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Berlīnē masu evakuācija pēc 500 kg smaga spridzekļa atrašanas

Berlīnē atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara laika bumba, tādēļ piektdien, 20.aprīlī, tiek evakuēta daļa Vācijas galvaspilsētas, lai sapieri varētu padarīt spridzekli nekaitīgu.

Stoltenbergs: NATO neplāno palielināt militāro klātbūtni Baltijas valstīs

NATO neplāno pastiprināt savu militāro klātbūtni Baltijas valstīs, kas pieprasījušās papildus aizsardzību pret Krievijas iespējamo agresiju, paziņo alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Kubas jaunais prezidents nepieļauj kapitālisma atgriešanos

Kubā, noslēdzot ilgos Kastro ģimenes valdīšanas gadus, prezidenta amatā stājies šīs komunistiskās Karību jūras salu valsts pirmais viceprezidents Migels Diazs-Kanels.

Piektdiena vēl būs silta un saulaina, turpmāk – vēsāk un lietaināks laiks

Darba nedēļas pēdējā diena būs silta, tomēr brīvdienās laiks kļūs vēsāks un vējaināks. Savukārt nākamajā nedēļā laika apstākļus noteiks plašs zema spiediena apgabals virs Ziemeļeiropas un tā ietekmē bieži līs.

Lietuvas politiskās kukuļošanas lieta atklāj «korupcijas sistēmu»

Tiesā Lietuvā šonedēļ nonākusi liela politiskās korupcijas lieta, kurā ierauti divi politiskie spēki, Darba partija un Liberālā kustība, kā arī viena lielākajām uzņēmumu grupām valstī MG Baltic.

Pieņemts lēmums par «Rīgas slavenākā grausta» piespiedu sakārtošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 16.aprīlī, atbalstījusi lēmumprojektu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu, dodot ēkas īpašniekiem četrus mēnešus laika izstrādāt ēkas sakārtošanas būvprojektu.