bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 16.01.2018 | Vārda dienas: Lida, Lidija
LatviaLatvija

Atklātā vēstule: Kā «valdošie» Ventspils budžetu dalīja?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+10 vērtējums, 10 balsojumi)

Apveinības "Latvijai un Ventspilij" deputāte Ilze Buņķe (no kreisās) un apvienības priekšsēdētājs Aivars Lembergs

Apveinības “Latvijai un Ventspilij” deputāte Ilze Buņķe (no kreisās) un apvienības priekšsēdētājs Aivars Lembergs

«Pavisam klusiņi, 2014.gada 24.janvāra Ventspils pilsētas domes sēdē, valdošie no partijas «Latvijai un Ventspilij», «Saskaņas Centrs» deputātam Vitālijam Trusevičam piepalīdzot, apstiprināja 2014.gada Ventspils pilsētas domes budžetu. Kā ierasts, budžetā ir paredzēts primāri apmierināt ar vien pieaugošās Ventspils «vareno» iegribas, nodrošināt «līdzskrējēju» sīkās vajadzības, bet pāri palikušos grašus, protams, sevi lielot un cildinot, novirzīt iedzīvotāju vajadzību nodrošināšanai.» Tā, vērtējot Ventspils domes darbību, atklātā vēstulē raksta deputāti Aivis Landmanis un Vladislavs Šafranskis.

BNN pārpublicē vēstuli pilnībā.

Lai šādu, prioritāri ačgārnu budžetu, veiksmīgi varētu apstiprināt, jau no pašām esošā Ventspils pilsētas domes pirmajām sasaukuma dienām, tika darīts viss iespējamais, lai nekādā ziņā ventspilniekiem tik svarīgā dokumenta izstrādes procesā netiktu pielaisti cilvēki, kuri varētu iebilsts Ventspils «vareno» prioritātei: «maize» mums, «sēnalas» – tautai.

Mūs neizbrīnīja budžetu veidotāju nespēja atbildēt ne uz vienu no mūsu uzdotajiem jautājumiem. Pilsētas vadītāji nevarēja atcerēties: cik naudas tiks atvēlētās mārketinga aktivitātēm un publicitātei, tai skaitā laikraksta «Ventas Balss» pabalstīšanai, kuras vienīgais mērķis ir par mūsu naudu mums skalot smadzenes? Vai Pašvaldības budžetā vēl joprojām ir paredzētas izmaksas mūsu «vareno» luksusa dienesta autoparka uzturēšanai un cik lielas tās ir? Kāpēc budžetā nav iekļauts finansējums pensionāru nodrošināšanai ar bezmaksas transportu pilsētas robežās? Kāpēc nespējam adekvāti atbalstīt sociālo aktivitāšu nodrošināšanu caur nevalstiskajām organizācijām, kā biedrības «Žēlsirdības māja», «Cimdiņš» un citām organizācijām, kuras rūpējas par bērniem invalīdiem un dzīves atstumtajiem? Kāpēc ik gadu pašvaldības budžets netiek papildināts par ~ 1,6 miljoniem eiro, no Ventspils pilsētas domes piederošo 26 miljonu eiro vērto aktīvu nomas Ventspils brīvostas pārvaldei? Kāpēc tik dāsni atbalstām iebraucējus (viesmāksliniekus, viessportistus) bet savējiem (bērniem, invalīdiem, pensionāriem, strādājošajiem) naudas nepietiek?

Aivars Lembergs un Co nevēlējās sabiedrībai atbildēt uz šiem un daudziem citiem mūsu uzdotajiem jautājumiem. Arī mūsu ierosinājums samazināt nevajadzīgus pārvaldes tēriņus, vairāk līdzekļu novirzot sabiedrības dzīves apstākļu uzlabošanai, deputātu vairākumam nelikās diskutēšanas vērts. Tāpēc uzskatām par nepieciešamību iepazīstināt ventspilniekus ar lietām par kurām laikraksts «Ventas Balss» neraksta, bet mūsu domes vairākums izvēlas klusēt.

Ventspils pilsētas domes deputātu Aivja Landmaņa un Vladislava Šfranska vēstījums Ventspils pilsētas domes deputātiem apstiprinot 2014.gada Ventspils pilsētas domes budžetu:

Kolēģi!

Jau iepriekš ne vienu reizi vien esam norādījuši, ka nav pieļaujams, ka pilsētai tik svarīga dokumenta izstrāde notiek bez diskusijām un tās izstrādes procesā piedalās tikai un vienīgi viena Ventspils pilsētas domē iekļuvušā politiskā spēka «Latvijai un Ventspilij» pārstāvji.

Atgādinām, ka:

– pretēji likumam «Par pašvaldībām» partijas «Latvijai un Ventspilij» deputāti un Vitālijs Trusevičs (SC) ar savu lēmumu vairākkārtēji ir lieguši mūsu, kā Ventspils pilsētas domē iekļuvušā otrā lielākā politiskā spēka dalību Domes komisijās un padomēs, tai skaitā vitāli svarīgajā Ekonomikas un budžeta komisijā.

– partijas «Latvijai un Ventspilij» deputāti līdz ar Vitālija Truseviča (SC) atbalstu nodrošināja, ka Ventspils pilsētas domes sēdes netiktu translētas, lai to protokoli, audio un video ieraksti nebūtu pieejami vēlētājiem;

– domes vairākums («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») atteica mums jebkādu informāciju, kas saistīta ar budžeta izstrādi. Proti – mūsu prasība iepazīstināt mūs ar Ekonomikas un budžeta komisijas materiāliem un protokoliem vairākkārtīgi tika noraidīta;

– arī mūsu iesniegtais lēmuma projekts, skatīt Ventspils pilsētas pašvaldības budžetus Ventspils pilsētas domes sēdēs un lasījumos, tādējādi dodot deputātiem iespēju komunicēt ar saviem vēlētājiem un iesniegt savu vēlētāju interešu aizstāvošus priekšlikumus, no domes deputātu vairākuma («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») puses tika noraidīts.

– visbeidzot, domes vairākums («Latvijai un Ventspilij»; «Saskaņas Centrs») ir noraidījis mūsu ierosinājumu papildināt Ventspils pilsētas domes budžetu ar ienākumiem no aktīvu nomas, kurus Ventspils pilsētas dome ir nodevusi bezatlīdzības lietošanā Ventspils brīvostas pārvaldei. Atgādinām, ka Ventspils pilsētas domes brīvostai nodoto aktīvu kadastrālā vērtība ir 26 miljoni eiro. Nepieprasot nomas maksu, Ventspils pilsētas domes budžets ik gadu neieņem kā minimums 1,6 miljonus eiro tai likumīgi piekrītošos līdzekļus, kurus būtu iespējams novirzīt pilsētnieku labākas dzīves nodrošināšanai.

Visas mūsu uzskaitītās Ventspils pilsētas domes vairākuma darbības norāda uz to, ka deputātiem no «Latvijai un Ventspilij» un Vitālijam Trusevičam (SC) ir bail pilsētas iedzīvotājus iepazīstināt ar viņu sagatavotā pilsētas budžeta iztirzājumiem, jo vairākuma deputāti apzinās, ka pilsētās budžetā iestrādātās un rūpīgi slēptās lietas iedzīvotāju vairākumam var izrādīties nepieņemamas. Esam pārliecināti, ka iedzīvotāju vairākumam nebūs izprotams, kāpēc dome ievērojamus resursus tērē valdošā politiskā spēka reklamēšanai, tēla spodrināšanai, «vajadzīgo» cilvēku dāsnai uzturēšanai, vienlaikus liedzot adekvātu finansējumu:

sociālām aktivitātēm – «Žēlsirdības māja»;

pensionāriem – bezmaksas transports, pabalsti;

bērniem – pulciņiem, sporta klubiem, vispārizglītojošo, mākslas un mūzikas skolu vajadzību nodrošināšanai;

kultūrai, veselības aprūpei, izglītībai un savu darbinieku darba adekvātai novērtēšanai.

Īpaši dīvains ir lēmuma projektā iekļautais piedāvājums Ventspils pilsētas domei pilnvarot Ventspils pilsētas domes izpilddirektoru apstiprināt pašvaldības iestāžu budžetus, noteikt pašvaldības finansējuma apmēru pašvaldības un pašvaldības kontrolētajās kapitālsabiedrībās un Ventspils Augstskolai. Nepieņemami ir atļaut atsevišķām amatpersonām operēt ar pašvaldības budžeta rezerves fonda līdzekļiem, un Ventspils pilsētas domes Finanšu nodaļai piešķirt tiesības vienpersoniski atvērt pašvaldības budžeta asignējumus (ņemt kredītus).

Kolēģi!

Mums, ne Ventspils pilsētas domes izpilddirektoram vai kādai no domes struktūrām, pilsētas iedzīvotāji ir deleģējuši funkcijas pārvaldīt pilsētu. Tāpēc mums ir jāuzņemas pilna atbildība un pašiem jāapstiprina pašvaldības, to iestāžu, kapitālsabiedrību, biedrību izvērsti budžeti un ar tiem jāiepazīstina sabiedrība, lai nevienam nerastos šaubu par budžeta kvalitāti, paredzēto izmaksu lietderību un prioritāšu sadali tikai un vienīgi sabiedrības interesēs.

Šodien piedāvātais dokuments par to neliecina.

Tāpēc piedāvāju lemt par sekojošu mūsu piedāvāto lēmuma projektu.

PIEDĀVĀTAIS LĒMUMA PROJEKTS:

1. Pieņemt zināšanā apstiprināšanai piedāvāto Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžetu 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.1.), Ventspils pilsētas pašvaldības speciālo budžetu (īpašiem mērķiem iezīmētos līdzekļus) 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.2.), Ventspils pilsētas pašvaldības ziedojumu un dāvinājumu budžetu 2014.gadam (saskaņā ar pielikumu Nr.3.);

2. Ventspils pilsētas domes Izpilddirektoram un Ventspils pilsētas domes finanšu nodaļai nodrošināt:

2.1. Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžeta 2014.gada ieņēmuma daļas palielināšanu par 1,6 miljoniem eiro uz Ventspils pilsētas domes aktīvu iznomāšanas Ventspils Brīvostas Pārvaldei rēķina;

2.2. Ventspils pilsētas pašvaldības pamatbudžeta 2014.gada izdevumu daļas palielināšanu par Lēmuma punktā 2.1. daļā minēto ieņēmumu daļas palielināšanas summu 1,6 miljoni eiro apmērā. Samazināt piedāvāto mārketinga, reklāmas un publicitātes budžetu sadaļu par 0,3 miljoniem eiro un iegūto kopsummu – 1,9 miljonus eiro – novirzīt sekojošu domes funkciju nodrošināšanai:

– bezmaksas transporta pakalpojumi pensionāriem pilsētas robežās;

– sociālo aktivitāšu nodrošināšana caur nevalstiskajām organizācijām – biedrība «Žēlsirdības māja», «Cimdiņš» utt.

– bērnu un jauniešu brīvā laika nodrošināšanai pilsētas izveidotajā infrastruktūrā (sporta klubi un skola, dažādi interešu pulciņi kurus nodrošina vispārizglītojošās skolas, mākslas, mūzikas skolas; kultūras, jaunrades nami utt.)

– pilsētnieku kultūras, sporta un citu brīvā laika aktivitāšu veicināšanai.

3. Ventspils pilsētas domes finanšu nodaļai nodrošināt «Ventspils pilsētas pašvaldības 2014.gada budžeta» izskatīšanu Ventspils pilsētas domes sēdēs trīs lasījumos:

3.1. starp kuriem Ventspils pilsētas domes deputātiem tiek dots ne mazāk kā 10 darba dienu ilgs laiks rakstisku priekšlikumu sagatavošanai un iesniegšanai;

3.2. balsojums par deputātu sagatavotajiem priekšlikumiem notiek nākošajā domes sēdē, kurā tiek izskatīti saistošie noteikumi «Ventspils pilsētas pašvaldības 2014.gada budžets» nākamajā lasījumā un kurā atbildīgiem speciālistiem ir uzdevums pamatot, kāpēc sagatavotie un iesniegtie deputātu priekšlikumi ir atbalstāmi vai noraidāmi.

3.3. Ventspils pilsētas domes deputātiem budžeta projekts pirms kārtējā lasījuma Ventspils pilsētas domes sēdē tiek izsniegts ne vēlāk kā desmit darba dienu laikā, pilnā apmērā ar pilniem atšifrējumiem, kādu to ir akceptējusi Ekonomikas un budžeta komisija, un budžeta pieņemšanas gadījumā, pēc kuriem vadīsies par budžetu izpildi atbildīgās domes struktūrvienības un iestādes.

Lieki piebilst, ka ar balsu vairākumu mūsu (Aivja Landmaņa un Vladislava Šafranska) piedāvātais lēmuma projekts tika noraidīts. PRET ierosinājumam samazināt «valdošo» izmaksas un naudu novirzīt ventspilnieku vajadzību nodrošināšanai balsoja:

Aivars Lembergs, Jānis Vītoliņš, Didzis Ošenieks, Ilze Buņķe, Dainis Gīlis, Andris Grigalis, Aigo Gūtmanis, Aldis Savinskis, Vitālijs Trusevičs.

ATTURĒJĀS: Dace Korna.

SĒDĒ NEPIEDALĪJĀS: Guntis Blumbergs.

P.S.

Vitālijs Trusevičs, kurš tika ievēlēts no Saskaņas Centrs saraksta pretēji vēlētajiem dotajiem solījumiem atteicās nodrošināt pilsētas pensionārus ar bezmaksas transporta pakalpojumiem. Iebilda pret adekvāta finansējuma piešķiršanu biedrībām «Cimdiņš», «Žēlsirdības māja» utt.

Ar cieņu,

Ventspils pilsētas domes deputāti

Aivis Landmanis

Vladislavs Šafranskis


Pievienot komentāru

 1. ik teica:

  Malači. Ir vēl ļaudis, kuri nebaidās pretīm stāties valsts izlaupītājiem. Diez vai jaunās valdības ministri sekos šo puišu piemēram.

  +1 0 -1 0

 2. vents teica:

  Kāpēc Tiesājamais ir turpina šķērdet sabiedrības mantu. Kur skatās Straujums VARM

  +1 0 -1 0

 3. ventspilnieks teica:

  Malači, Aivi un Vladislav! Gribam vairāk zināt patiesību, kas īsti notiek Domē. “Ventas Balss” ir tīrākais Lemberga rupors, kas pilsētas tēvu slavē vienā slavēšanā. Ja kāds iedzīvotājs uzraksta vai pazvana uz redakciju un pakritizē to, kas Ventspilī notiek, tas protams netiek atspoguļots. Tie Lemberga ņirdzīgie smaidiņi noriebušies. Viņš ņirgājas par mums visiem ventspilniekiem. Turieties, puiši!!! Vismaz ir arī kādi godīgi cilvēki Domē.

  +1 0 -1 0

 4. tiveta no Ventspils teica:

  konkrēti jautājumi pēc būtības: 1) vai tos 1.6 milj eur jāiekasē papildus no uzņēmējiem (jo ja dome neprasa naudu,tad jau BO arī nē?) un vai tad Ventspils BO būs interesanta investoriem? Ka tik nesanāk kā ar Rīgas lidostu un Rynair 2) kā nodrošināt vienlīdzīgu atbalstu pensionāru transportam jo Ventspils jau nav Rīga (viens brauc kaut kur katru dienu,otrs nebrauc nemaz 3) cik zinu, tad visi pulciņi bērniem ir bezmaksas, ja nu vienīgi kādas papildus aktivitātes (kulinārijas pulciņā paši nopērk produktus un paši apēd) Tātad, kad ieviesa maksas pulciņus? 4) NVO_ līdz šim bija diezgan liels atbalsts pilsētas NVO, t.sk. Cimdiņam un Žēlsirdības mājai. Par cik eur samazināja atbalstu un kādām konkrēti aktivitātēm? Jāņem vērā, ka NVO raksta projektus un sānem finansējumu no dažādiem fondiem + biedra naudas + ziedojumi. Līdz šim + vēl pilsētas nauda. Tātad 2014.g. pilsēta neatbalstīs šis organizācijas nemaz? Cik zinu, tad Cimdiņš iebilda Jūsu informācijai. 5) par budžeta pieņemšanu un apstiprināšanu tehniski (3 vai 2 lasījumi vai 1- varētu būt) nezinu. Ja budžeta apstiprināšana prettiesiska, tad uz tiesu vai VARAM 6) pilsētas mārketingā kautkā neesmu pamanījusi AL slavināšanu- visur tikai par jaunumiem pilsētā, dažādiem objektiem, pasākumiem utt.

  +1 0 -1 0

Tikai 12% darbinieku pilnīgi pārzina savas organizācijas IT drošības politiku

Uzņēmumos visā pasaulē joprojām ir novērojams satraucošs informētības trūkums Informācijas tehnoloģijas drošības jautājumos, liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktais pētījums.

Organizācija: Latvijā atgriežas daļa valsti pametušo patvēruma meklētāju

Pēdējo mēnešu laikā ir vērojama tendence, ka Latvijā atgriežas daļa to patvēruma meklētāju statusu ieguvušo cilvēku, kuri iepriekš izbrauca no valsts, informē biedrības Patvērums Drošā māja vadītāja Sandra Zalcmane.

Neskatoties uz pagaidu aizliegumu atrasties uz ledus, vecāki ved savus bērnus slidot

Aizvadītās nedēļas nogales svētdienā, 14.janvārī, Rīgas pašvaldības policijas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci ievēroja, ka uz Uzvaras parka dīķa ledus slido divas personas. Ņemot vērā, ka no 10.janvāra ir spēkā aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpnēm, uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža.

Igaunijas pensiju fondi piesardzīgi par Sāremā tilta ieguldījumu ideju

Saistībā ar 500 miljonus eiro vērtu ieceri būvēt maksas tiltu no Igaunijas rietumu krasta līdz valsti lielākajai salai, Sāremā, un pieņēmumu, ka to varētu finansēt no igauņu pensiju fondiem, piesardzīgu attieksmi paudusi banka Swedbank.

Pētījums: cilvēki maldīgi uzskata, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti

Vairākums cilvēku (82%) uzskata, ka ikdienā ir veselīgi uzturā lietot pilngraudu produktus. Taču vienlaikus cilvēki maldīgi domā, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti, liecina Cereal Partners Worldwide veiktais pētījums.

Līdz ar salu uz grants autoceļiem atceļ transporta masas ierobežojumus

Iestājoties ziemai raksturīgiem laika apstākļiem un salam, uz grants autoceļiem tiek atcelti sakarā ar šķīdoni ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Novaturas: Vairāk nekā 61 000 Baltijas iedzīvotāju pavadīs vasaras atpūtu ārvalstīs

Tūroperators Baltijas valstīs Novaturas, kas 2018.gadā plāno debitēt Varšavas un Viļņas fondu biržās, ir novērojis rekordlielu klientu aktivitāti, salīdzinot ar iepriekšējā gada rādītājiem.

Aldaris: Bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā pieaudzis par 9%

AS Aldaris 2017.gadu noslēdzis ar bezalkoholiskā alus kategorijas ievērojamu pieaugumu. Pieprasījums pēc bezalkoholiskā alus pieaudzis visā Latvijas tirgū kopumā - bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā audzis par 9%, vēsta AS Aldaris pārstāvji.

Politiķe paziņo par ielaušanos e-veselības sistēmā; premjers informāciju neapstiprina

Pagājušajā ceturtdienā, 11.janvārī, e-veselības sistēmai «tika izdarīti traucējumi» un tajā ielauzušies ļaundari, Latvijas Radio paziņo Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča. Premjers Māris Kučinskis gan uzsver, ka informācija par iespējamo ielaušanos nav apstiprinājusies.

airBaltic pērn pārvadājusi vislielāko pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2017.gadā kopumā pārvadājusi 3 523 300 pasažierus jeb par 22% vairāk nekā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Tas ir vislielākais pārvadāto pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē.

Iedzīvotāju skaits Igaunijā pieaug trešo gadu pēc kārtas

Igaunijas iedzīvotāju skaits audzis trešo gadu pēc kārtas. 1.janvārī tas sasniedzis 1 318 700, kas ir par 3 070 cilvēkiem vairāk nekā 2017.gada sākumā. Tā aplēsuši igauņu statistiķi, kuri gan brīdinājuši, ka aplēse balstīta uz sākotnējiem datiem, kas vēl varētu būtiski mainīties, jo nav ņemta vērā nereģistrētā imigrācija.

Bildēs: Gleznainās Rīgas ainavas

Gleznainās fotogrāfijās iemūžināts dzelzceļa tilts pār Daugavu, Rīgas panorāma, biedrības Latvijas karogs dāvinātais Latvijas valsts karogs, kurš uzstādīts 60 metrus augstā mastā uz AB dambja, viesnīca Radisson Blu Daugava, kā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka. 

Pētījums: Latviju pametuši 100'000 cilvēku ar augstāko izglītību

No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

Nacionālā apvienība rosina aizliegt «ofšoriem» piedalīties iepirkumos

Apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Saeimas frakcija ir iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, piedāvājot aizliegt «ofšoriem» jeb zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs un teritorijās reģistrētiem uzņēmumiem piedalīties publiskajos iepirkumos.

Krievijas skolā iebrūk ar nažiem

Skolā Permas pilsētā Krievijā pusaudži ar nažiem uzbrukuši skolotājai un skolēniem, nodarot miesas bojājumus kopumā 12 cilvēkiem.

Volkswagen komerctransports uzstādījis jaunu pārdošanas rekordu

Pērn Volkswagen komerctransports visā pasaulē pārdevis gandrīz pusmiljonu jeb 497 900 automašīnas, uzstādot jaunu rekordu.

Pētījums: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju neuzticas līdzcilvēkiem

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka lielākajai daļai cilvēku nevar uzticēties, kamēr pilnībā uzticēties ir gatavi vien 5%. Savukārt lēmumu pieņēmējiem uzticas mazāk nekā piektā daļa Latvijas iedzīvotāju.

Ekonomikas eksperts: Gaidāms labs gads investoriem

«Arī šis gads solās būt labs investoriem, jo globālā ekonomika aug un uzņēmumu peļņa ir ar augšupejošu tendenci,» norāda Luminor ekonomikas eksperts Gints Belēvičs.

Rumānijā valdības vadītājs, jau otrais septiņu mēnešu laikā

Rumānijā septiņu mēnešu laikā atkāpies otrais premjerministrs Mihajs Tudose, kurš līdzīgi kā iepriekšējais valdības vadītājs zaudējis paša pārstāvētās Sociāldemokrātiskās partijas atbalstu.

Pilsētas īpašuma komiteja atbalsta vairāku graustu sakārtošanu piespiedu kārtā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma komitejas deputāti atbalsta vairāku pilsētā atrodošos graustu sakārtošanu piespiedu kārtā. Tās ir būves Bauskas ielā 69, Bauskas ielā 69A, Miera ielā 14 un Jāņa Asara ielā 22.

NA: Domei jāizvērtē partnerības pieeja Āgenskalna tirgus attīstībā

Rīgas domes deputātiem ir jāizvēlas, vai slēgtā Āgenskalna tirgus situācijā svarīgākais ir temps vai kvalitāte. Ir divas iespējas: forsēt slēgtā tirgus attīstību ar izsoli par ilgtermiņa nomas tiesībām vai pirms gala lēmuma veltīt laiku, lai izvērtētu publiskās privātās partnerības modeļa iespēju. To paredz Rīgas domes Nacionālās apvienības frakcijas deputātu sagatavotais priekšlikums RD Pilsētas īpašuma komitejas sēdei.

Rubenim mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei

Mākslinieciskajā jomā svarīgākais ir gatavošanās Nacionālā teātra simtgadei, līdz kurai ir atlicis gads, atzīst teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis.

Eksperts: Graudu cenas lielā mērā ietekmē politiskā situācija pasaulē

Patlaban graudu cenas ir stabilizējušās un joprojām ir salīdzinoši zemas, saka Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža. «Graudu cenas ir tajā pašā zemajā līmenī, kurā tās ir kopš [pagājušā gada] rudens, vasaras,» teic Ruža.

LPS aicina mazināt birokrātisko slogu dokumentu iesniegšanai Zemesgrāmatā

Ministru kabinets neatbalsta Latvijas Pašvaldību savienības ierosinājumu - atļaut nostiprinājuma lūgumus Zemesgrāmatā iesniegt arī bez notāru starpniecības.

Pērn nedaudz sarucis nodotā piena apmērs; arī govju skaits turpināja samazināties

Pagājušajā gadā zemnieku nodotā svaigpiena apmērs salīdzinājumā ar 2016.gadu ir samazinājies par 0,1% līdz 813 463 043 kilogramiem, liecina Lauksaimniecības datu centra apkopotā informācija.