bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 23.05.2018 | Vārda dienas: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija
LatviaLatvija

Attīstīt biznesu citā kultūrā - padomi veiksmīgiem komandējumiem Ķīnā un ASV

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eksperti norāda, ka šobrīd pieaug tendence biznesa braucienu skaitam uz Ķīnu un Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), aviokompānijas Aeroflot ceļojumu servisa direktore Baltijas valstīs Laura Kārkliņa – Cimdiņa vērš uzmanību praktiskiem aspektiem, kas ir jāņem vērā, dodoties komandējumos uz šīm lielvalstīm.

Pēdējo piecu gadu laikā, Latvijas uzņēmumi ir īpaši mērķtiecīgi centušies realizēt eksporta potenciālu uz tādām pasaules lielvalstīm, kā Ķīna un ASV. Ik gadu kopējais preču tirdzniecības apgrozījums starp šim valstīm stabili pieaug un arī turpmāk ir paredzama augšupejoša tendence savstarpējās biznesa attiecībās. Uzņēmumiem tas ir izaicinoši un reizē pieprasa arī ievērojami lielāku mobilitāti, zināšanas par eksporta tirgus ekonomiskajiem, politiskajiem un sociālajiem apstākļiem, un spēju pielāgoties tiem.

Ieceļošanas dokumenti

Kā liecina Baltic Travel Group un aviokompānijas Aeroflot augustā veiktā pētījuma rezultāti, visbiežāk (68%) aptaujātie komandējumos dodas līdz četrām reizēm gadā, lielākoties apmeklējot profesionālās izaugsmes pasākumus vai piedaloties biznesa tikšanās ar partneriem.

Vienlaikus minēts, ka dodoties gan uz Ķīnu, gan uz ASV, Eiropas Savienības pilsoņiem ir nepieciešams nokārtot tūrisma vīzu. Parasti to izsniedz sešu darba dienu laikā, taču svarīgi ņemt vērā, ka tās noformēšanai ir nepieciešams iesniegt vairākus dokumentus, sākot ar pasi, iesnieguma veidlapu, viesnīcas rezervācijas kopiju vai ielūgumu un citus dokumentus.

Tāpat tiek norādīts, ka laicīgi pirms došanās komandējumā, jāpārbauda identifikācijas dokumentu derīguma termiņi, jānokārto apdrošināšana un citas formalitātes. ASV bezvīzas programmas ESTA ietvaros, Latvijas iedzīvotāji var doties uz ASV bez papildu vīzas, vispirms aizpildot ESTA pieteikumu un saņemot apstiprinājumu. Tomēr, svarīgi ir atcerēties, ka ASV ļoti rūpīgi izvērtē, kam sniegt atļauju un kam liegt iebraukt valstī. Pat ar apstiprinātu ESTA nepastāv garantijas, tādēļ ar vienmēr ir jārēķinās ar iespējamo atteikumu.

Lidojumi

«Ņemot vērā pieprasījumu, ceļošanas iespējas starp Latviju un lielvalstīm ir kļuvušas pieejamākas – ir atklāti jauni galamērķi, lidojumi ir kļuvuši biežāki, ir uzlaboti apstākļi lidostās, lai pārlidojumi būtu ērti, kā arī lidojumu cenas ir kļuvušas «draudzīgākas»,» stāsta Cimdiņa-Kārkliņa.

Turklāt viņa saka, ka, izvēloties lidojumu uz tāliem galamērķiem, īpaši Ķīnu, būtiski ir izvēlēties lidojumu, lai starp nosēšanos un ieplānoto tikšanos ir vairākas stundas vai diena starpā. Lai arī kavēšanās nav vēlama jebkurā situācija, Ķīnā punktualitāte tiek uztverta īpaši nopietni un kavēšana var sabojāt pirmo iespaidu.

Datu drošība

Kā zināms, Ķīnā nav iespējams vai ir apgrūtinoši izmantot neskaitāmas citviet pasaulē ikdienā plaši izmantotas mājaslapas, piemēram Facebook, Gmail, kā arī datu glabāšanas vietni DropBox.

Speciāliste saka arī to, ka, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, pirms došanās komandējumā vajadzētu laicīgi noskaidrot, kuras mājaslapas būs pieejamas un savus datus noglabāt drošā vietā, kā arī izmantot dubulto autentifikāciju. Pilnīgai drošībai, atrodoties Ķīnā, ir ieteikts izmantot arī citu telefonu un datortehniku, nekā tiek izmantots ikdienā. ASV, savukārt, jārēķinās, ka ne visur ir pieejams Wi-Fi.

Komunikācija

Aeroflot ceļojumu servisa direktore Baltijas valstīs Kārkliņa – Cimdiņa uzsver, ka atrodoties komandējumā citā valstī, ir būtiski cienīt attiecīgās valsts kultūru un to pareizi izrādīt. Kamēr amerikāņi ir pēc dabas atvērti, draudzīgi un pārāk formālas sarunas tos mulsina, ķīnieši ievēro striktu hierarhiju un to uzticība ir iegūstama daudz lēnāk. Ceļojot uz abām valstīm, dāvanas tiks uztverts kā patīkams cieņas un draudzīguma žests, kā arī pamatzināšanas un interese par attiecīgās valsts kultūru sniegs tikai papildu labumu, īpaši Ķīnā.

Baltic Travel Group un aviokompānijas Aeroflot pētījums «Darba braucienu tendences Latvijā» tika veikts 2017.gada augustā, un tajā piedalījās 350 respondenti, kas vismaz pēdējā gada laikā ir devušies biznesa braucienos.

Ref: 225.000.103.2457


Pievienot komentāru

DP: Esot brīvībā, Lindermans var kavēt izmeklēšanu lietā pret viņu

Drošības policija uzskata, ka aizdomās par nacionālā naida izraisīšanu un par masu nekārtību organizēšanu turētais prokrieviskais aktīvists Vladimirs Lindermans, atrodoties brīvībā, var kavēt pirmstiesas izmeklēšanu.

Cukerberga iztaujāšana EP par Facebook datu skandālu šovakar tiešraidē

Eiropas Parlamenta politisko grupu vadītāji otrdienas, 22.maija, vakarā iztaujās sociālā tīkla Facebook vadītāju Marku Cukerbergu par slepenu lietotāju datu vākšanu un izmantošanu politiskos nolūkos.

Ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā līdz gada beigām var sarukt līdz 19%

Šā gada beigās ārvalstu klientu noguldījumu īpatsvars Latvijā varētu samazināties līdz 24%, bet, ja Latvijā neatgriezīsies patlaban iesaldētie ABLV Bank ārvalstu noguldījumi, tad līdz 19%,  Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas sēdē prognozē Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle, Regulējošo prasību un statistikas departamenta direktore Ludmila Vojevoda.

Ventspils brīvostas prasības pret Kālija parku izskatīšanu atliek līdz novembrim

Kurzemes rajona tiesa Ventspilī otrdien, 22.maijā, līdz 12.novembrim atlika tiesas sēdi, kurā plānots skatīt Ventspils brīvostas pārvaldes prasību lauzt ar AS Kālija parks noslēgtos zemes un piestātņu nomas līgumus, informē tiesā.

Pagarina satiksmes ierobežojumus Matīsa ielā

Saistībā ar tramvaju sliežu ceļa rekonstrukcijas darbiem no 24.maija līdz 30.maijam tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Matīsa ielā, 50 m garā posmā no Brīvības ielas.

Latvijas PrivatBank auditētie zaudējumi pērn – 6,533 miljoni eiro; revidenta atzinums ar iebildi

Latvijas PrivatBank pagājušajā gadā strādāja ar auditētajiem zaudējumiem 6,533 miljonu eiro apmērā pretstatā peļņai gadu iepriekš, liecina bankas publiskotais gada pārskats. Savukārt PrivatBank grupas zaudējumi bija 5,378 miljoni eiro pretstatā peļņai 2016.gadā.

Plāno mainīt valsts materiālo rezervju administrēšanas sistēmu

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas deputāti otrdien, 22.maijā, konceptuāli atbalstīja jauna Valsts materiālo rezervju likuma projektu, kas paredz būtiski mainīt valsts materiālo rezervju administrēšanas sistēmu.

Konkursa pēdējā kārtā uz VID ģenerāldirektora amatu virza četrus pretendentus

Konkursa pēdējā kārtā uz Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatu virza četrus pretendentus, informē Valsts kancelejā.

Atbalsta iespēju izvēlēties, kas notiks ar 2.līmeņa pensijas kapitālu pēc cilvēka aiziešanas mūžībā

Saeimas Budžeta un finanšu komisija otrdien, 22.maijā, konceptuāli atbalstīja iespēju mantot valsts fondēto pensiju shēmā uzkrāto kapitālu shēmas dalībnieka nāves gadījumā. Deputāti par to vienojās, otrajā lasījumā skatot grozījumus Valsts fondēto pensiju likumā.

Apstiprina 2018./2019.mācību gada valsts pārbaudes darbu norises laikus

Apstiprināti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz diagnosticējošos darbus 3. un 6.klašu skolēniem organizēt 2019.gada janvārī un februārī.

AT: mātes kompānijas var būt atbildīgas par meitas kompāniju konkurences pārkāpumiem

Augstākā tiesa pieņēma spriedumu, ar kuru Latvijas konkurences tiesībās tiek nostiprināts, ka mātes sabiedrības var būt solidāri atbildīgas par meitas uzņēmumu īstenotajiem konkurences tiesību pārkāpumiem.

Bezdarba līmenis šī gada 1.ceturksnī Latvijā bijis 8,2%

Bezdarba līmenis Latvijā 2018.gada 1.ceturksnī bija 8,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, bezdarba līmenis ir palielinājies par 0,1 procentpunktu, bet gada laikā – samazinājies par 1,2 procentpunktiem.

Šogad 1.ceturksnī Latvijā nodarbināti 63,5% iedzīvotāju

Šī gada 1. ceturksnī Latvijā bija nodarbināti 898,0 tūkstoši jeb 63,5% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Krimas-Krievijas tiltu Krimas tatāru līderis nopeļ kā neizdevīgu

Krimas pussalas pirmiedzīvotāju, Krimas tatāru, līderis, komentējot tilta uzcelšanu no pussalas uz Krieviju, vērtējis, ka ievērojamie līdzekļi, kas iztērēti būvdarbos, neatmaksāšoties.

«Pagarinātā normālā» darba laika atcelšana varētu prasīt līdz desmit miljonus eiro

Satversmes tiesas lēmums ar nākamo gadu Latvijā likvidēt «pagarināto normālo» darba laiku no budžeta papildus varētu prasīt līdz desmit miljonus eiro, Rīta panorāmā pieļauj Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Brīdina par krāpniekiem lauksaimniecības jomā; izkrāpti vairāki desmiti tūkstošu eiro

Šogad Valsts policija ir saņēmusi vairāku iedzīvotāju iesniegumus, kuri, vēloties iegādāties lauksaimniecības tehniku, kļuvuši par krāpšanas upuriem.

Somijā nokūst pēdējais sniegs; pārāk agri, teic meteorologi

Somijā, kur līdzīgi kā Baltijas valstīs laikapstākļi šogad maijā ir neierasti silti un saulaini, daudzus pārsteigusi sniega nokušana aiz ziemeļu polārā loka. Parasti Lapzemē pēdējais sniegs nokūst jūnija vidū.

MNA: Joprojām administratoru prakses vietās ir virkne pārkāpumu

Tāpat kā 2017.gadā, arī šogad Maksātnespējas administrācija pārbaudēs administratoru prakses vietās konstatē virkni pārkāpumu.

Bildēs: Kubā izvadīti pirmie aviokatastrofas upuri

Kubā notikušās aviokatastrofas upuru skaits šonedēļ sasniedzis 111 cilvēkus un tālajā Karību jūras salu valstī ir notikušas pirmās upuru bēres.

Cietuma vadītāja: Latvijā nepieciešams nomainīt novecojušo Sodu izpildes kodeksu

Latvijā nepieciešams jauns likums, kas nomainītu novecojušo Sodu izpildes kodeksu, Latvijas Radio atzīmē Ieslodzījuma vietu pārvaldes vadītāja Ilona Spure.

Biržu indeksi lielākoties pieaug pēc ASV un Ķīnas izlīguma tirdzniecības jautājumos

Biržu indeksi pirmdien, 21.maijā, lielākoties pieaug pēc tam, kad ASV un Ķīna panāk izlīgumu tirdzniecības jautājumu strīdā.

Kaimiņš nosauc Saeimas balsojumu «atturēšanās speciālistus»

«Mani ievēlēja tāpēc, lai pieņemtu lēmumu, nevis, lai atturētos. Atturēties automātiski skaitās pie «pret». To, manuprāt, vajadzētu mainīt. Ir vai nu «par», vai nu «pret». Uzņēmējs, piemēram, normālā dabā nevar atturēties pieņemt lēmumu, savukārt Saeimā ir daudzi «atturēšanās speciālisti»,» saka Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.

Turcijā mūža ieslodzījums 104 cilvēkiem par dalību apvērsuma mēģinājumā

Tiesa Turcijā ir piespriedusi 104 bijušām militārpersonām mūža ieslodzījumu par saistību ar 2016.gadā notikušo valsts apvērsuma mēģinājumu.

NVD: Šogad palielinājies valsts finansējums bērnu veselības aprūpē

Veikti vairāki uzlabojumi bērnu veselības aprūpē, ieviešot jaunus pakalpojumus un palielinot valsts finansējumu ambulatoro pakalpojumu sniegšanai, informē Nacionālais veselības dienests.

Muzeju nakts tradīcija turpinās – kopumā piedalās vairāk nekā 221 284 interesenti

Piedāvājot daudzveidīgas norises, četrpadsmitajā Muzeju naktī 204 ar kultūrvēsturisko mantojumu saistītas apskates vietas visos Latvijas reģionos vēra durvis bezmaksas apmeklējumiem. Līdz ar 122 akreditētajiem muzejiem Muzeju naktī šī gada 19.maijā iesaistījās arī 82 citas kultūras un valsts pārvaldes institūcijas.

Jaunākie komentāri