bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.02.2018 | Vārda dienas: Diāna, Dina, Dins
LatviaLatvija

Attīstīt biznesu citā kultūrā - padomi veiksmīgiem komandējumiem Ķīnā un ASV

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eksperti norāda, ka šobrīd pieaug tendence biznesa braucienu skaitam uz Ķīnu un Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV), aviokompānijas Aeroflot ceļojumu servisa direktore Baltijas valstīs Laura Kārkliņa – Cimdiņa vērš uzmanību praktiskiem aspektiem, kas ir jāņem vērā, dodoties komandējumos uz šīm lielvalstīm.

Pēdējo piecu gadu laikā, Latvijas uzņēmumi ir īpaši mērķtiecīgi centušies realizēt eksporta potenciālu uz tādām pasaules lielvalstīm, kā Ķīna un ASV. Ik gadu kopējais preču tirdzniecības apgrozījums starp šim valstīm stabili pieaug un arī turpmāk ir paredzama augšupejoša tendence savstarpējās biznesa attiecībās. Uzņēmumiem tas ir izaicinoši un reizē pieprasa arī ievērojami lielāku mobilitāti, zināšanas par eksporta tirgus ekonomiskajiem, politiskajiem un sociālajiem apstākļiem, un spēju pielāgoties tiem.

Ieceļošanas dokumenti

Kā liecina Baltic Travel Group un aviokompānijas Aeroflot augustā veiktā pētījuma rezultāti, visbiežāk (68%) aptaujātie komandējumos dodas līdz četrām reizēm gadā, lielākoties apmeklējot profesionālās izaugsmes pasākumus vai piedaloties biznesa tikšanās ar partneriem.

Vienlaikus minēts, ka dodoties gan uz Ķīnu, gan uz ASV, Eiropas Savienības pilsoņiem ir nepieciešams nokārtot tūrisma vīzu. Parasti to izsniedz sešu darba dienu laikā, taču svarīgi ņemt vērā, ka tās noformēšanai ir nepieciešams iesniegt vairākus dokumentus, sākot ar pasi, iesnieguma veidlapu, viesnīcas rezervācijas kopiju vai ielūgumu un citus dokumentus.

Tāpat tiek norādīts, ka laicīgi pirms došanās komandējumā, jāpārbauda identifikācijas dokumentu derīguma termiņi, jānokārto apdrošināšana un citas formalitātes. ASV bezvīzas programmas ESTA ietvaros, Latvijas iedzīvotāji var doties uz ASV bez papildu vīzas, vispirms aizpildot ESTA pieteikumu un saņemot apstiprinājumu. Tomēr, svarīgi ir atcerēties, ka ASV ļoti rūpīgi izvērtē, kam sniegt atļauju un kam liegt iebraukt valstī. Pat ar apstiprinātu ESTA nepastāv garantijas, tādēļ ar vienmēr ir jārēķinās ar iespējamo atteikumu.

Lidojumi

«Ņemot vērā pieprasījumu, ceļošanas iespējas starp Latviju un lielvalstīm ir kļuvušas pieejamākas – ir atklāti jauni galamērķi, lidojumi ir kļuvuši biežāki, ir uzlaboti apstākļi lidostās, lai pārlidojumi būtu ērti, kā arī lidojumu cenas ir kļuvušas «draudzīgākas»,» stāsta Cimdiņa-Kārkliņa.

Turklāt viņa saka, ka, izvēloties lidojumu uz tāliem galamērķiem, īpaši Ķīnu, būtiski ir izvēlēties lidojumu, lai starp nosēšanos un ieplānoto tikšanos ir vairākas stundas vai diena starpā. Lai arī kavēšanās nav vēlama jebkurā situācija, Ķīnā punktualitāte tiek uztverta īpaši nopietni un kavēšana var sabojāt pirmo iespaidu.

Datu drošība

Kā zināms, Ķīnā nav iespējams vai ir apgrūtinoši izmantot neskaitāmas citviet pasaulē ikdienā plaši izmantotas mājaslapas, piemēram Facebook, Gmail, kā arī datu glabāšanas vietni DropBox.

Speciāliste saka arī to, ka, lai izvairītos no nepatīkamām situācijām, pirms došanās komandējumā vajadzētu laicīgi noskaidrot, kuras mājaslapas būs pieejamas un savus datus noglabāt drošā vietā, kā arī izmantot dubulto autentifikāciju. Pilnīgai drošībai, atrodoties Ķīnā, ir ieteikts izmantot arī citu telefonu un datortehniku, nekā tiek izmantots ikdienā. ASV, savukārt, jārēķinās, ka ne visur ir pieejams Wi-Fi.

Komunikācija

Aeroflot ceļojumu servisa direktore Baltijas valstīs Kārkliņa – Cimdiņa uzsver, ka atrodoties komandējumā citā valstī, ir būtiski cienīt attiecīgās valsts kultūru un to pareizi izrādīt. Kamēr amerikāņi ir pēc dabas atvērti, draudzīgi un pārāk formālas sarunas tos mulsina, ķīnieši ievēro striktu hierarhiju un to uzticība ir iegūstama daudz lēnāk. Ceļojot uz abām valstīm, dāvanas tiks uztverts kā patīkams cieņas un draudzīguma žests, kā arī pamatzināšanas un interese par attiecīgās valsts kultūru sniegs tikai papildu labumu, īpaši Ķīnā.

Baltic Travel Group un aviokompānijas Aeroflot pētījums «Darba braucienu tendences Latvijā» tika veikts 2017.gada augustā, un tajā piedalījās 350 respondenti, kas vismaz pēdējā gada laikā ir devušies biznesa braucienos.

Ref: 225.000.103.2457


Pievienot komentāru

Rīgā iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu

Lai cīnītos ar ilgstošu un ļaunprātīgu nemaksāšanu par Rīgas pašvaldības autostāvvietu izmantošanu, iecerēts atkal ieviest automašīnu riteņu bloķēšanu. To gan plānots pielietot tikai kā galējo līdzekli gadījumā, ja sods par iepriekšējiem pārkāpumiem nebūs samaksāts jau divas reizes.

Latvijā janvārī bijusi augstāka inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šā gada janvārī bijusi augstāka inflācija nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Ārvalstu investoru padome pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai

Ārvalstu investoru padome Latvijā pauž bažas par negatīvajām sekām Latvijai, ko izraisa apgalvojumi par Latvijas Bankas vadītāja iesaistīšanos korupcijā un apsūdzības naudas atmazgāšanā trešajai lielākajai bankai Latvijā.

Pabriks: Valsts naidnieka mērķis ir parādīt Latviju kā neveiksmīgu valsti

Ir jārēķinās, ka jebkuras Latvijas iekšpolitikas problēmas vēlēšanu gadā, valsts ārējie naidnieki var pastiprināt un izmantot kā iemeslu uzbrukumam informācijas telpā. Mērķis ir diskreditēt valsti, sagraut tai ticību un izplatīt vēstījumu, ka esam tā sauktā failed state jeb neizdevusies valsts, pauž bijušais aizsardzības un ārlietu ministra un tagadējais Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uzsākts kriminālprocess par Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim

Pēc Latvijas attīstībai Rīgas domes frakcijas deputāta Viestura Zepa iesnieguma Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvaldes Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvalde uzsākusi kriminālprocesu saistībā ar Āgenskalna tirgus novešanu līdz avārijas stāvoklim.

Straujuma: Pedagogu izglītība jāpielāgo laikmeta prasībām

«Ļoti svarīga loma izglītības reformā ir augstskolām, jo to īstenotās izglītības programmas pedagogiem ir jāpielāgo laikmeta prasībām,» uzsver Saeimas Ilgtspējīgas attīstības komisijas priekšsēdētāja Laimdota Straujuma.

VK: VID uzlabojis pārmaksāto nodokļu atmaksas sistēmu nodokļu maksātāju interesēs

Pēc Valsts kontroles ieteikuma Finanšu ministrija un Valsts ieņēmumu dienests ir uzlabojis pārmaksātā iedzīvotāju ienākuma nodokļa un pievienotās vērtības nodokļa atmaksas kārtību. Tāpēc nodokļu maksātājiem ir pamats sagaidīt, ka VID pārmaksāto PVN un IIN atmaksās laikus un samaksās arī nokavējuma naudu, ja nebūs ievērojis noteikto atmaksas termiņu.

Lielā Talka aicina ziņot par piesārņotām teritorijām dabā

Lai arī laikapstākļi šonedēļ īpaši nelutina, pavasaris lēniem soļiem tuvojas, tāpēc Lielās Talkas organizatori aicina iedzīvotājus ziņot par piegružotām un piesārņotām teritorijām dabā, lai Lielās Talkas desmitgadē - 28.aprīlī - tās kopīgiem spēkiem sakoptu.

Grausta statuss ēkai, kurā dzīvo bijušie Valsts prezidenti

Ēka Rīgā, Brīvības ielā 38, kurā diviem bijušajiem Latvijas Valsts prezidentiem piešķirti dzīvokļi, klasificēta par B kategorijas graustu un tai piemērota paaugstinātā nekustamā īpašuma nodokļa likme 3% apmērā.

Baltijas valstis EK prasa saglabāt finansiāli spēcīgu ES Kohēzijas politiku

Baltijas valstu finanšu ministri ir apvienojušies kopīgā aicinājumā Eiropas Komisijai saglabāt finansiāli spēcīgu Eiropas Savienības Kohēzijas politiku, veidot to stratēģisku un orientētu uz rezultātiem, BNN vēsta Finanšu ministrijā. 

Policija sākusi pārbaudi par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank

Valsts policija sākusi resorisko pārbaudi par ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla paziņojumā minēto par iespējamām naudas atmazgāšanas shēmām ABLV Bank.

Latkovskis: Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu Maizīša nepārvēlēšanu SAB vadītāja amatā

Latvijas sabiedrotie Rietumos nesaprastu, ja Saeima nepārvēlētu amatā Satversmes aizsardzības biroja vadītāju Jāni Maizīti, šādu viedokli telekanālā LNT pauda Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis.

S&P Global apstiprinājusi Latvijas kredītreitingu līdzšinējā «A-» līmenī

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra S&P Globalpārapstiprināja Latvijas kredītreitingu esošā «A-» līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējuma, BNN vēsta Valsts kasē.

Kristovskis: Valsts amatpersonām jābūt vienlīdz stingrām kā pret Rimšēviču, tā pret Lembergu

«Konsekvences trūkums - tāds pārsteidzošs vērtējums rodas, vērojot valsts augstāko amatpersonu pēdējo dienu uzstājīguma uzplaiksnījumu, prasot Latvijas bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča nekavējošu atkāpšanos,» izbrīnu pauž Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Valmieras stikla šķiedra: OIK reformai izšķiroša loma apstrādes rūpniecības attīstībā

Obligātās iepirkumu komponentes diferencētā maksājuma ieviešana ir pozitīvs signāls visam rūpniecības sektoram, kas ļauj drošāk raudzīties nākotnē un plānot uzņēmuma ilgtermiņa darbību Latvijā, paziņo viens no vadošajiem Eiropas stikla šķiedras produktu ražotājiem AS Valmieras stikla šķiedra.

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās devīto labdarības sūtījumu

Šīs nedēļas nogalē Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies ceļā uz Ukrainu, lai nogādātu devīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

LVRTC: Zaķusalas TV torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro

Zaķusalas televīzijas torņa rekonstrukcija izmaksās vairākus desmitus miljonus eiro, stāsta Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Uztraucas, ka pedagogiem pietrūks laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu

Pedagogiem var pietrūkt laika sagatavoties strādāt ar jauno mācību saturu, bažas pauž Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības vadītāja Inga Vanaga. Vanaga pauda viedokli, ka, pārejot uz jauno mācību standartu, pedagogiem vajag dot vairāk laika individuālam darbam, lai sagatavotos stundām, bet tas prasot papildus finanses un līdz ar to par šo aspektu «neviens negrib dzirdēt».

Judins, Loskutovs, Čigāne un Dālderis arī turpmāk strādās Vienotības frakcijā

Saeimas deputāti Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs,  Lolita Čigāne un Ints Dālderis turpinās darbu politiskās partijas Vienotība frakcijā un valdošajā koalīcijā.

No jauna jāvērtē noteiktā summa, kas Dinamo Rīga jāieskaita valsts budžetā

Augstākās tiesas Administratīvo lietu departaments, 22.februārī, atcēla Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru apmierināts pieteicējas AS Dinamo Rīga pieteikums un atcelts Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja lēmums.

Pagarināts pieteikšanās termiņš uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu

Konkursa nominācijas komisija lēmusi pagarināt pieteikšanās termiņu uz Latvijas Nacionālā teātra valdes locekļa amatu - pretendenti pieteikumus aicināti iesniegt līdz šī gada 23. martam.

Atbalsta Dāldera ierosinājumu publiskot Latvijas Bankas darbinieku atlīdzību

Saeima atbalsta vairākus Inta Dāldera priekšlikumus, kas paredz publiskot arī Latvijas Bankas, izglītības iestāžu, kā arī valsts vai pašvaldības kapitālsabiedrību darbinieku un amatpersonu atlīdzību.

FM: Pērn sasniegts vēsturiski augstākais ekonomiskās aktivitātes līmenis

Straujā ekonomikas izaugsme pērn atspoguļojusies arī darba tirgū. Bezdarba līmenis pērn samazinājies līdz 8,7% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem. Tas ir par 0,9 procentpunktiem mazāk nekā 2016.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Nedēļas izskaņā gaidāms sniegs, nākamajā nedēļā gaidāms vēl stiprāks sals

Naktī uz piektdienu, 23.februārī, teju visā Latvijā gaisa temperatūra pazeminājās līdz -21..-27 grādiem pēc Celsija, mazāks sals bija daļā Kurzemes piekrastes un dažviet Vidzemē, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Maršruts nedēļas nogalei: Gaismas parāde, smiekli, svinības

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.