bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 30.05.2016 | Vārda dienas: Lolita, Vitolds
LatviaLatvija

Auto līzinga pārņemšana joprojām aktuāla

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neskatoties uz ekonomikas augšupeju un parādnieku situācijas uzlabošanos, līzinga auto pārņemšanas gadījumi savu aktualitāti nezaudē. Tā, piemēram, ik mēnesi lielās līzinga kompānijas vidēji pārņem 20 līdz 30 transportlīdzekļu, vēsta Dienas Bizness.

Tas nozīmē – katru mēnesi no sava auto labprātīgi vai piespiedu kārtā šķiras vismaz trīs līzinga ņēmēji. Jāatzīmē gan, ka tas ir aptuveni 20 reižu mazāk nekā 2009. gadā, kad krīzes ietekmē līzingu kompānijas pārņēma vidēji 600 automašīnu mēnesī jeb 20 auto dienā.

Swedbank, kas savulaik bija aktīvākais un joprojām ir tirgū lielākais spēlētājs pēc auto līzinga portfeļa apjoma, šogad vidēji mēnesī pārņem ap 30 auto. Tā kā auto līzinga kavētāju skaits sarūk, jo neparādās jauni kavētāji, bet esošo skaits samazinās, arī līzinga kompānijas pārņemto auto pārdošanas apjomi ir būtiski sarukuši, atzīst Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš. SEB bankas gadījumā mēneša griezumā tiek pārņemti pārdesmit līzinga objekti, kas faktiski esot pirmskrīzes rādītājs. «To pašu var teikt par līzinga objektiem, kas ir pārņemti un nav pārdoti – arī šis rādītājs ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Tie pārsvarā ir dažādi objekti ar zemu likviditāti, tātad ierobežotu potenciālo pircēju loku,» skaidro SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda.


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Saskaņo atļaujas eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju

Lietuvas un Alžīrijas atbildīgie dienesti ir noslēdzošajā posmā sarunās par atļauju Lietuvai eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju.

Ekonomikas dienasgrāmata. Ķīnas un globalizācijas zīmē

Šonedēļ Ārlietu ministrijā notika ekspertu diskusija par ES un ASV Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerību.

Aicina ieviest skaidrību par mājokļu atbalsta programmas mērķauditoriju un kritērijiem

Valsts budžeta likumā 2015. un 2016.gadam norādīts, ka Ekonomikas ministrijai valsts budžeta līdzekļi jānovirza pirmā mājokļa iegādes finansēšanai ģimenēm ar bērniem, vienlaikus galvojuma piešķiršanu reglamentējošie normatīvie akti neparedz tā piešķiršanu atbilstoši nosacījumam «pirmā mājokļa iegāde», turklāt nevienā normatīvajā aktā nav skaidrots, kas tieši ir «pirmais mājoklis».

Investori: Šī gada prioritāte Latvijā - ēnu ekonomikas apkarošana

Šī gada prioritātes ir ilgtspējīga tautsaimniecības izaugsme, tiesiskums un likuma vara, darbaspēka pieejamība un izglītība, ēnu ekonomikas apkarošana, piektdien, 27.maijā, valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā sēdē vienojās tās dalībnieki.

FM: Visus ministriju pieprasījumus nākamā gada budžetā nevarēs apmierināt

Ministrijas nākamā gada budžetā prasa vismaz papildu 400 miljonus eiro, bet ir skaidrs, ka visus pieprasījumus nevarēs apmierināt, atzinusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Ministre uzskata, ka notikušās individuālās sarunas ar ministriem un ministru kopīgā diskusija par nākamā gada budžetu bijušas vērtīgas.

Krievija pagarina Rietumvalstu produktu embargo līdz nākamā gada beigām

Maskava pagarinās Eiropas Savienībai un citām rietumvalstīm noteikto lauksaimniecības produktu embargo līdz 2017.gada beigām, piektdien, 27.maijā, paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Maija nogalē gaidāmas karstas dienas

Maijs noslēgsies ar vasarīgi siltiem laika apstākļiem, gaidāmas pat karstas dienas, bet jūnija sākumā uz dažām dienām Latvijas reģionā atkal ieplūdīs vēsāks gaiss.

Būvniecības izmaksas samazinājušās par 1,2%

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar martu, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,7%. Būvmateriālu cenas samazinājās par 1,6%, bet strādnieku darba samaksa paaugstinājās par 0,6% un mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1%.

Latvijas iedzīvotāju skaits gada laikā sarucis par 17,1 tūkstoti

Šā gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 969 000 iedzīvotāju, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati. Pērn iedzīvotāju skaits samazinājās par 0,86% jeb 17,1 tūkstoti, salīdzinājumam 2014. gadā iedzīvotāju skaits saruka par 0,77% jeb 15,4 tūkstošiem.

Spāņu tūrists pamatīgā alkohola reibumā atkailinās Vecrīgas ielās

Tuvojoties siltajam laikam, aizvien biežāk Rīgas pašvaldības policija saņem informāciju no Videonovērošanas centra darbiniekiem, kuri pamana vairākas personas, kuras asu emociju iegūšanas nolūkos atkailinās Vecrīgas ielās.

Obama apmeklē Hirosimas kodoluzbrukuma memoriālu

Baraks Obama kā pirmais amatā esošais Amerikas Savienoto Valstu prezidents 27.maijā apmeklējis Hirosimu, lai pieminētu pasaulē pirmo kodoluzbrukumu, kurā Otrā Pasaules kara beigās amerikāņu spēki nonāvēja ap 140 000 cilvēku.

Kolektīvās iepirkšanās portāls Cherry pārtrauc darbību

Latvijā un Igaunijā strādājošais e-komercijas uzņēmums Cherry Media no piektdienas, 27.maija pārtrauc savu darbību. Visi līdz šim uzņēmumā iegādātie pakalpojumi ir nodrošināti ar līgumiem, un vairākums klientu necietīs zaudējumus.

Aicina veidot virtuālās valūtas uzraugu cīņai pret naudas mazgāšanu un terorismu

Eiropas Komisijai ir jāveido uzdevumu grupa cīņai ar virtuālās valūtas, piemēram, Bitcoin izmantošanu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijai un terorisma finansēšanai, norāda Eiropas Parlaments ceturtdien, 26.maijā pieņemtajā rezolūcijā.

G7 valstis vienotas par Krievijas sankcijām un darbu pret klimata pārmaiņām

G7 lielvalstu līderi, tiekoties Japānā, spējuši vienoties, ka 2016.gada gaitā būtu jāstājas spēkā Parīzes klimata pārmaiņu nolīgumam, savukārt sankcijām pret Krievijas amatpersonām un uzņēmējiem jāturpinās līdz Minskas nolīgumu izpildei.

Pieauguši AS Latvijas kuģniecība koncerna ceturkšņa ieņēmumi

AS Latvijas kuģniecība un tās meitas sabiedrību kopējie ienākumi šā gada pirmajā ceturksnī sasnieguši 25,16 miljonus USD, šajā periodā sasniedzot uzlabotu un stabilu neto reisu rezultātu 22,80 miljonu USD apmērā.

Izvēlēti juridisko pakalpojumu sniedzēji Rail Baltica būvniecībai

Triju Baltijas valstu kopuzņēmums RB Rail AS konkursā ir izvēlējies piecus juridiskos birojus, kas turpmāk sniegs pakalpojumus Eiropas platuma dzelzceļa līnijas Rail Baltic/Rail Baltica projektēšanas un būvniecības laikā.

Naftas cena šogad pirmoreiz sasniedz 50 dolārus par barelu

Naftas cena šonedēļ - pirmoreiz 2016.gadā - sasniegusi 50 ASV dolārus par barelu. Cenas kāpumu izraisījuši piegāžu traucējumi vienlaikus ar augošu «melnā zelta» pieprasījumu.

Īsi pirms ES referenduma migrācija uz Lielbritāniju - rekordaugsta

Tuvojoties 23.jūnijā gaidāmajam britu referendumam par izstāšanos no Eiropas Savienības, Lielbritānijas oficiālā statistika liecina, ka 2015.gadā valstī iebraukuši par 333 000 cilvēku vairāk nekā izbraukuši.

EP: Eiropā nevienam nevajadzētu būt spiestam izvēlēties starp apkuri un ēšanu

Eiropas Parlamenta deputāti pieprasījuši sniegt patērētajiem vairāk ietekmes uz enerģijas tirgu. Viņi rosina stimulēt kolektīvo iepirkumu, enerģijas ražošanu mājsaimniecībās, cenu salīdzināšanas iespējas un prasa atvieglot enerģijas piegādātāja vai tarifa maiņu.

FKTK piemēro ABLV Bank vairāk nekā trīs miljonu eiro sodu

Finanšu un kapitāla tirgus komisija, ABLV Bank un tās valdes loceklis Aleksandrs Pāže ir noslēguši trīspusēju administratīvo līgumu par tiesisko attiecību noteikšanu Kredītiestāžu likuma un Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma piemērošanas jomā, lai panāktu uzlabojumus bankas iekšējās kontroles sistēmas darbībā.

Pētersone pagaidām neplāno atkāpties no amata

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone pagaidām neplāno atkāpties no amata. Tā pēc iepriekš neplānotas tikšanās ceturtdien, 26.maijā ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu informēja Pētersone.

Uzņēmējs: Strādāt Ventspilī ir tāpat kā iet pa šķēršļu joslu

SIA Ventspils nafta termināls, viens no lielākajiem nodokļu maksātājiem Ventspilī ar lielāko kravu apgrozījumu Ventspils brīvostā, atvēlējis piecus miljonus eiro pastāvīgas tvaiku savākšanas iekārtas (TSI) uzstādīšanai Ventspils ostas teritorijā. TSI projekta nodošanu ekspluatācijā VNT plānoja veikt līdz 2017.gada novembrim, taču Ventspils pašvaldības iestāžu un Ventspils brīvostas pārvaldes radītie birokrātiskie šķēršļi kavē projekta ātru un efektīvu izpildi, portālu BNN informē uzņēmums.

DNB Latvijas barometrs: Ilgtermiņā finansiāli droši jūtas vien 10%

Latvijas iedzīvotāji savā ikdienā aizvien vēl izjūt ekonomiskās krīzes, kas pasauli skāra 2008.-2010. gadā, sekas. Vēl jo vairāk - vien 2% aptaujāto uzskata, ka mūsu valstij pilnībā izdevies krīzi pārvarēt, bet 13% respondentu atbildēja, ka pārvarēta lielākā daļa krīzes radīto problēmu, apliecina DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti.

Viedoklis: «ZZS piedēklis jeb apendikss» Lembergs šai partijai jau sāk traucēt

Šonedēļ aprit pieci gadi kopš toreizējā prezidenta Valda Zatlera vēsturiskā rīkojuma Nr. 2 par Saeimas atlaišanas ierosināšanu. Laiks pēc oligarhiem — tā varētu raksturot šā posma Latvijas politiku. Diviem no kādreiz varenās LŠŠ trijotnes — Andrim Šķēlem un Aināram Šleseram, kuri savas tolaik jau gaistošās ietekmes paliekas bija apvienojuši politprojektā «Par labu Latviju», — Zatlera 2011.gada 28.maija rīkojums un tam sekojusī tautas nobalsošana bija galīgais spriedums par izraidīšanu no politikas, raksta izdevuma Ir žurnālists Aivars Ozoliņš.

Vai nāksies sadalīt Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmumu?

Eiropas Komisija, kas drīzumā noslēgs izmeklēšanu pret Lietuvos Geležinkeliai saistībā ar sliežu demontāžu posmā līdz Latvijas robežai pie Reņģes, pieļāvusi, ka Lietuvas valsts dzelzceļa uzņēmums tiks sodīts ar prāvu naudas sodu un tam būs sliežu ceļš jāatjauno. Otra iespēja ir sadalīt Lietuvos Geležinkeliai divos atsevišķos uzņēmumos.