bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 28.04.2015 | Vārda dienas: Terēze, Gundega
LatviaLatvija

Auto līzinga pārņemšana joprojām aktuāla

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neskatoties uz ekonomikas augšupeju un parādnieku situācijas uzlabošanos, līzinga auto pārņemšanas gadījumi savu aktualitāti nezaudē. Tā, piemēram, ik mēnesi lielās līzinga kompānijas vidēji pārņem 20 līdz 30 transportlīdzekļu, vēsta Dienas Bizness.

Tas nozīmē – katru mēnesi no sava auto labprātīgi vai piespiedu kārtā šķiras vismaz trīs līzinga ņēmēji. Jāatzīmē gan, ka tas ir aptuveni 20 reižu mazāk nekā 2009. gadā, kad krīzes ietekmē līzingu kompānijas pārņēma vidēji 600 automašīnu mēnesī jeb 20 auto dienā.

Swedbank, kas savulaik bija aktīvākais un joprojām ir tirgū lielākais spēlētājs pēc auto līzinga portfeļa apjoma, šogad vidēji mēnesī pārņem ap 30 auto. Tā kā auto līzinga kavētāju skaits sarūk, jo neparādās jauni kavētāji, bet esošo skaits samazinās, arī līzinga kompānijas pārņemto auto pārdošanas apjomi ir būtiski sarukuši, atzīst Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš. SEB bankas gadījumā mēneša griezumā tiek pārņemti pārdesmit līzinga objekti, kas faktiski esot pirmskrīzes rādītājs. «To pašu var teikt par līzinga objektiem, kas ir pārņemti un nav pārdoti – arī šis rādītājs ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Tie pārsvarā ir dažādi objekti ar zemu likviditāti, tātad ierobežotu potenciālo pircēju loku,» skaidro SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda.


Pievienot komentāru

Analizē, kādēļ igauņi strādā vairāk, nopelnot mazāk nekā Nīderlandē

Statistikas dati rāda, ka igauņi strādā krietni vairāk nekā nīderlandieši un vairums citu Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas dalībvalstu iedzīvotāji, tomēr nopelna mazāk.

Lielajā Talkā piedalījušies 175 tūkstoši cilvēku

Šogad Lielās Talkas aktivitātēs piedalījušies aptuveni 175 tūkstoši iedzīvotāju, turklāt aptuveni 40% oficiālo talkas vietu notikusi ne vien atkritumu vākšana, bet arī vides labiekārtošanas darbi.

Kremļa dezinformācijas kampaņa Baltijā mudina ASV atdzīvināt «propagandas rīkus»

Reaģējot uz Krievijas dezinformācijas vilni Austrumeiropā, Amerikas Savienoto Valstu kongresā izskan arvien skaļāki aicinājumi iedvest jaunu dzīvību savos valsts medijos reģionā.

DNB Latvijas barometrs: pavasaris vēl nav atnesis pozitīvu noskaņojumu

Neskatoties uz to, ka tradicionāli, tuvojoties pavasarim, Latvijā iedzīvotāju noskaņojums kļūst optimistiskāks, jaunākā DNB Latvijas barometra pētījuma rezultāti rāda, ka šoreiz kopējais noskaņojums nedaudz pasliktinājies.

Pēc spridzekļa draudu novēršanas lidostā Rīga atsākta pasažieru apkalpošana

Pēc anonīma zvana saņemšanas par lidostā ievietotu sprādzienbīstamu priekšmetu, lidostā Rīga izsludināta ārkārtas situācija un veikta termināļa evakuācija. Šobrīd, apzinot situāciju un novērošot draudus, lidosta Rīga pilnībā atjaunojusi savu darbību un atgriežas normālā darba režīmā.

Nepālā pieaug postošās zemestrīces upuru skaits

Spēcīgā zemestrīcē, kas notikusi Nepālā sestdien, 25.aprīlī, bojā gājuši vismaz 3 218 cilvēki.

Ekonomikas dienasgrāmata. Divi skandāli, abi ar smaciņu: viens - dūmu, otrs - gāzes

Aizejošajā nedēļā noticis kārtējais gadījums ar šprotēm. Tiesa, šoreiz runa nav par kādu aizliegumu ievest mūsu oriģinālo zivju produkciju. Vietējie zivju produkcijas ražotāji vaino LR Ārlietu ministriju, ka tā «norāvusi» viņu produkcijas piegādes Ķīnai.

Lietuvas notikumu dienasgrāmata. Mobilizācijas mācības sasniedz cerēto rezultātu

Pēc mobilizācijas mācībām valstī Lietuvas bruņoto spēku vadība secinājusi, ka gatavi militārajam dienestam vajadzības gadījumā būtu deviņi no katriem 10 armijas rezervistiem.

Tiesneši plēnumā AT priekšsēdētāja amatam izvirza Bičkoviču

Augstākās tiesas plēnumā tiesneši par AT priekšsēdētāja kandidātu izvirzīja pašreizējo tiesas priekšsēdētāju Ivaru Bičkoviču.

Lietuvas liberāļi atdzīvina ieceri par dubultpilsonības referendumu

Lietuvas Liberālā kustība ierosinājusi līdz ar Seima vēlēšanām 2016.gada oktobrī sarīkot arī juridiski saistošu referendumu par dubultpilsonības atļaušanu.

Ziņojums: Pasaulē laimīgākā valsts ir Šveice; Latvija 89.vietā

Šveice kļuvusi par pasaules laimīgāko valsti, bet tai ar nelielu atstarpi seko Islande, Dānija, Norvēģija un Kanāda, liecina ceturtdien publiskotais ANO ekspertu ziņojums.

Reirs: ES strādā, lai Grieķijas izvēle būtu palikšana eirozonā

Eiropas Savienības (ES) ekonomisko un finanšu jautājumu ministru vidu neviens nedomā par sliktāko scenāriju Grieķijas finanšu problēmu risināšanā un tiek strādāts, lai Grieķijas izvēle būtu palikšana eirozonā, intervijā Latvijas Radio sacīja Latvijas finanšu ministrs Jānis Reirs.

ES vienojas trīskāršot finansējumu imigrantu glābšanas darbiem Vidusjūrā

Trīskāršot finansējumu imigrantu meklēšanas un glābšanas darbiem Vidusjūrā – par šādu lēmumu ceturtdien, 23.aprīlī, tiekoties Briselē, vienojušies Eiropas Savienības dalībvalstu un valdību vadītāji.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā martā samazinājās par 0,1%

Rražotāju cenu līmenis 2015.gada martā salīdzinājumā ar februāri Latvijas rūpniecībā samazinājās par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

VM četrās slimnīcu valdēs no jauna apstiprina iepriekš bez konkursa jau ieceltos valdes locekļus

Noslēdzies konkurss uz vairāku slimnīcu valdes locekļu amatiem, un Veselības ministrija no jauna amatos apstiprinājusi tos pašus četru slimnīcu valdes locekļus, kurus bez konkursa 18.februārī amatos iecēla VM valsts sekretāre Solvita Zvidriņa.

Brisele ierosina pilnvarot dalībvalstis aizliegt ĢMO izmantošanu pārtikas produktos

Piešķirt dalībvalstīm pilnvaras aizliegt cilvēku un dzīvnieku pārtikas produktos izmantot ģenētiski modificētus organismus – tā paredz priekšlikums, ar ko trešdien, 22.aprīlī, nākusi klajā Eiropas Komisija.

Vējonis: Sabiedroto atbalsts ir svarīgs Latvijas drošībai

Turpinot vizīti ASV, vakar, 22.aprīlī, aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis tikās ar ASV senatoru Džeku Rīdu, lai pārrunātu ASV īstenoto Eiropas drošības atbalsta iniciatīvu.

Eiro vērtība saglabājas pēdējo nedēļu līmenī, naftas cenas stabilizējas

Eirozonas kvantitatīvajai stimulēšanai ritot pilnā sparā, vienotās valūtas vērtība saglabājas pēdējo nedēļu līmenī.

Bondars: Liepiņa situācijā solidarizējos ar likumīgu metožu izmantošanu pret tiesiskuma trūkumu

Komentējot Saeimas deputāta Daiņa Liepiņa lēmumu nepamest 16.aprīļa Saeimas sēdi, Latvijas Reģionu apvienības valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars solidarizējas ar to, ka ar likumīgām metodēm ir jāvēršas pret tiesiskuma trūkumu.

Tranzīta cenu cīņā Igaunija zaudē Latvijai un Somijai

Cauri Igaunijai vesto preču tranzīta apjoms samazinās, savukārt Latvija un Somija spējušas nodrošināt pretēju tendenci, vērtē Igaunijas Loģistikas un tranzīta asociācija.

ASV: Krievija Ukrainā izvieto papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas

Amerikas Savienotās Valstis trešdien, 22.aprīlī, vainojušas Krieviju pamiera pārkāpšanā, jo tā Ukrainas austrumos izvieto papildu pretgaisa aizsardzības sistēmas.

Pieaug noslēgto laulību skaits un dzimstība

Pēdējos četros gados pieaudzis noslēgto laulību skaits – no 10,8 tūkstošiem laulību 2011.gadā līdz 12,5 tūkstošiem laulību 2014.gadā. Šī gada trīs mēnešos jau reģistrētas 1 757 laulības, kas ir par 307 laulībām jeb par 21% vairāk nekā 2014.gada pirmajā ceturksnī, liecina CSP apkopotie provizoriskie demogrāfijas rādītāji 2014.gadā un 2015.gada pirmajos trīs mēnešos.

Vējonis: Rietumi ir pieļāvuši lielu kļūdu, vērtējot Krieviju pēc saviem standartiem

Rietumvalstis nav pareizi novērtējušas Krievijas uzvedību un attieksmi pret citām valstīm, jo būtībā Krievijas attīstība ir atkarīga tikai un vienīgi no tās iekšējās attīstības dinamikas. Tieši tāpēc ir svarīgi saglabāt stingras pozīcijas un sabiedroto, īpaši ASV, atbalstu Baltijas valstu teritorijā. Tā Stratēģisko un starptautisko pētījumu centra diskusijā uzsvēris aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Tallinā risinās NATO kiberdrošības mācības

Tallinā šonedēļ notiek ikgadējās NATO kiberdrošības mācības, kur 400 dalībnieki no 16 valstīm pulcējušies, lai vairotu prasmes kiberuzbrukumu atvairīšanā.

Āzijas un Āfrikas valstu vadītāji aicina mainīt «novecojušo» pasaules kārtību

Indonēzijā notiekošajā Āzijas-Āfrikas valstu galotņu sanāksmē izskanējuši aicinājumi mainīt pasaules ekonomisko kārtību, mazinot Pasaules Bankas un Starptautiskā Valūtas fonda ietekmi.