bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.09.2014 | Vārda dienas: Vera, Vaira, Vairis
LatviaLatvija

Auto līzinga pārņemšana joprojām aktuāla

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neskatoties uz ekonomikas augšupeju un parādnieku situācijas uzlabošanos, līzinga auto pārņemšanas gadījumi savu aktualitāti nezaudē. Tā, piemēram, ik mēnesi lielās līzinga kompānijas vidēji pārņem 20 līdz 30 transportlīdzekļu, vēsta Dienas Bizness.

Tas nozīmē – katru mēnesi no sava auto labprātīgi vai piespiedu kārtā šķiras vismaz trīs līzinga ņēmēji. Jāatzīmē gan, ka tas ir aptuveni 20 reižu mazāk nekā 2009. gadā, kad krīzes ietekmē līzingu kompānijas pārņēma vidēji 600 automašīnu mēnesī jeb 20 auto dienā.

Swedbank, kas savulaik bija aktīvākais un joprojām ir tirgū lielākais spēlētājs pēc auto līzinga portfeļa apjoma, šogad vidēji mēnesī pārņem ap 30 auto. Tā kā auto līzinga kavētāju skaits sarūk, jo neparādās jauni kavētāji, bet esošo skaits samazinās, arī līzinga kompānijas pārņemto auto pārdošanas apjomi ir būtiski sarukuši, atzīst Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš. SEB bankas gadījumā mēneša griezumā tiek pārņemti pārdesmit līzinga objekti, kas faktiski esot pirmskrīzes rādītājs. «To pašu var teikt par līzinga objektiem, kas ir pārņemti un nav pārdoti – arī šis rādītājs ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Tie pārsvarā ir dažādi objekti ar zemu likviditāti, tātad ierobežotu potenciālo pircēju loku,» skaidro SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda.


Pievienot komentāru

Saeimā lems par atvieglojumiem mājokļa iegādei ģimenēm ar bērniem

Trūcīga vai maznodrošināta ģimene pēc elektroenerģijas tirgus atvēršanas 2015.gadā 100, bet daudzbērnu ģimene 300 kilovatstundas katru mēnesi varēs iegādāties par pašreizējā starta tarifa cenu - 11,64 centiem par kilovatstundu. To paredz grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā, par kuriem ceturtdien, 18.septembrī, Saeima lems galīgajā lasījumā.

Bordāns: Situācija izmeklēšanas struktūrās ir traģiska

Pašlaik policija galvenokārt spēj tikai fiksēt noziegumus, bet problēmas ir ar izmeklēšanu policijas darbinieku izglītības trūkuma un nesagatavotības dēļ, uzskata Jaunās konservatīvās partijas priekšsēdētājs un bijušais tieslietu ministrs Jānis Bordāns.

NBS komandieris: Ukrainā norisinās jauna modeļa karadarbība

Latvijai vēl jāveic pietiekami daudz pasākumu, lai krīzes gadījumā reaģētu uz tādu hibrīdkaru, kāds patlaban vērojams Ukrainā, turklāt nav izslēgts, ka nākotnē pasaulē var parādīties jauna veida kara formas, atzīst Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube.

Dzīvnieku brīvība atkal piketēs pret dzīvnieku izmantošanu Rīgas cirkā

Biedrība Dzīvnieku brīvība piektdien, 19.septembrī, plkst. 17:45 rīkos kārtējo piketu pie Rīgas cirka, norādot, ka tas nolīdzis dzīvnieku dresētājus Oleksii un Veroniku Pinko, kuri no 19.septembra uzstāsies ar dresētu lauvu programmu.

Kritizē Donbasa rajonu īpašo statusu un separātistu amnestiju Ukrainā

Ukrainas politiķi un eksperti ir neapmierināti ar šonedēļ parlamentā pieņemto likumu, kas pieļauj īpaša statusa noteikšanu vairākiem Donbasa reģiona apgabaliem. Tāpat viņi iebilst pret separātistu amnestijas likumu.

Delna: Tiesiskuma ziņā šis bijis viens no spēcīgākajiem Saeimas sasaukumiem

Lai gan nākamajai Saeimā pūrā atstāta vēl virkne sasāpējušu un neatrisinātu jautājumu, deputātu līdz šim padarītais liecina, ka tiesiskuma ziņā šis ir bijis viens no spēcīgākajiem Saeimas sasaukumiem, atzīst Sabiedrība par atklātību – Delna.

Ukrainas krīzes dēļ LDz zaudējis pusmiljonu tonnu kravu

Ilgtermiņā Eiropas vēlme mazināt atkarību no Krievijas energoresursiem un pašas Krievijas plāni attīstīt savas ostas un transporta infrastruktūru varētu mazināt Latvijas Dzelzceļa kravu apgrozījumu, atzīst uzņēmuma prezidents Uģis Magonis.

Dombrovskis sola ES Padomē atbalstīt Latvijas prezidentūru

Pašreizējais Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis, kuru nākamais Eiropas Komisijas prezidents Žans Klonds Junkers nominējis viceprezidenta amatam eiro un sociālā dialoga jautājumos, ir gatavs iesaistīties Latvijas prezidentūras atbalstīšanā ES Padomē.

Eksperts: Maskava gatavo augsni Ukrainas scenārijam Baltijā

Krievijas valdība gatavo augsni Ukrainas scenārija realizācijai Baltijas valstīs, izplatot paziņojumus, ka Latvijā, Lietuvā un Igaunijā slikti apietas ar krieviem un ka Maskava ir spiesta šajos apstākļos aizsargāt šos «krievu pasaules» pārstāvjus, brīdina pazīstamais amerikāņu analītiķis un eksperts bijušās PSRS lietās Pols Goubls.

Valdība akceptē Citadeles pārdošanu Ripplewood Holdings

Valdība akceptējusi ASV fonda Ripplewood Holdings izteikto bankas Citadele iegādes piedāvājumu, atklājusi valdības vadītāja Laimdota Straujuma, atsakoties pašlaik sniegt sīkāku informāciju par darījuma nosacījumiem.

Starp pasaulē labākajām atzītas arī septiņas universitātes no Baltijas

Pasaules labāko universitāšu reitingā QS World University Rankings šogad iekļautas septiņas Baltijas valstu augstskolas, no kurām Latviju pārstāv tikai Latvijas Universitāte.

Palielināts bezakcīzes degvielas daudzums lauksaimniekiem

Ar mērķi samazināt finansiālo slogu, valdība lēmusi 2014./2015.saimnieciskajā gadā palielināt bezakcīzes degvielas daudzumu lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem no 80 līdz 88 litriem.

Eiropas Parlaments ratificē ES - Ukrainas asociācijas nolīgumu

Eiropas Parlaments otrdien, 16.septembrī, Strasbūrā sniedza piekrišanu ES-Ukrainas asociācijas nolīgumam, kas ietver arī brīvās tirdzniecības nolīgumu. Vienlaikus Kijevā līgumu ratificēja arī Ukrainas Parlaments. Nolīgums izveido padziļinātu ES un Ukrainas politisko asociāciju, kā arī nodrošina abpusēji brīvu tirgus piekļuvi.

Atsākoties būvniecībai un kredītu pieejamībai, aug apaļkoku iepirkuma cenas

Šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2013.gada otro pusgadu apaļo kokmateriālu vidējās iepirkuma cenas turpināja pieaugt, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Latvijā sarucis aizņemto darba vietu skaits

Šā gada pirmā pusgada beigās aizņemto darbvietu skaits bija 872,5 tūkst., kas ir par 2,2 tūkst. jeb 0,2% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā.

Ar vēlētāja apliecībām Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties 27 520 cilvēku

Tiesības piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās, uzrādot personas apliecību un vēlētāja apliecību, ir 27 520 Latvijas balsstiesīgo pilsoņu, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Centrālajai vēlēšanu komisijai sniegtā informācija.

Latvijā maksājumu kartes populārākas nekā vidēji ES

Puse jeb 50,93% no pagājušā gada laikā Latvijā veiktajiem maksājumiem ir notikuši ar kartēm, kas ir par 2,46 procentpunktiem vairāk nekā 2012.gadā.

Lembergam drošības līdzekli nemaina

Rīgas apgabaltiesas sastāvs tiesneša Borisa Geimana vadībā lēmis atstāt spēkā pašreizējos ierobežojumus, kas attiecas uz drošības līdzekļu noteikšanu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

Mediķi: Ilgstošs smēķētājs pīpēšanai velta divus gadus no savas dzīves

«Ilgstošs smēķētājs tieši smēķēšanai velta divus gadus no savas dzīves. Mūsdienu cigarešu dūmos ir aptuveni 7 000 vielu (tā saucamā darva), no kurām vairāk nekā 250 ir toksiskas un 80 – kancerogēnas,» norāda asociēts profesors, Latvijas Tuberkolozes un plaušu slimību ārstu un asociācijas valdes priekšsēdētājs Alvils Krams.

Saeimā diskutēs par jaunu nodokļu politikas stratēģiju

Saeimā piektdien, 19.septembrī, diskutēs par aktuālajiem valsts budžeta un nodokļu politikas jautājumiem, kā arī prezentēs sadarbībā ar tautsaimniecības nozaru ekspertiem un to līderiem tapušo jauno nodokļu politikas stratēģiju 2015.-2018. gadam.

Ekonomists: Sankciju dēļ lielākā zaudētāja šobrīd ir Krievija

Eiropas Savienības un Krievijas savstarpēji noteikto sankciju rezultātā pagaidām lielākais zaudētājs ir Krievija, norāda DnB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš. Tikmēr Latvijas ekonomika pagaidām cieš minimālus zaudējumus – aptuveni 0,6% no iekšzemes kopprodukta.

Latvijas kuģniecība dibina uzņēmumu Medical Invest ar 457 300 eiro pamatkapitālu

Pagājušajā nedēļā Uzņēmumu reģistrā reģistrēta AS Latvijas kuģniecība dibināta SIA Medical Invest, vēsta SIA Firmas.lv informācija. Medical Invest pamatdarbība būs ar kuģošanas biznesu nesaistītā aktīva pārvaldība, biržas NASDAQ OMX Riga ziņojumā skaidro uzņēmums.

Premjere: Investors par Citadeli piedāvā vairāk nekā izskanējis iepriekš

Potenciālais valstij daļēji piederošās bankas Citadele pircējs, ASV fonds Ripplewood holding par kredītiestādi piedāvā vairāk nekā 63 miljonus eiro – summu, kas izskanējusi iepriekš, norāda premjerministre Laimdota Straujuma.

Metalurga pircējs pārreģistrē kompāniju Krimā, tā atzīstot okupācijas varu

Par spīti tam, ka Liepājas metalurga izraudzītā pircēja KVV group līdzīpašnieks Valērijs Krištals pēdējās dienās uzsvēris, ka kompānija ir reģistrēta Kijevā un ir lojāla Ukrainas virzībai uz Eiropas Savienību, cita biznesmenim piederoša kompānija Karbon 12.augustā pārreģistrējusies Krievijas okupētās Krimas uzņēmumu reģistrā, tā apliecinot pakļaušanos okupācijas varai.

TV3: VID atgūst teju miljonu no nodokļus nemaksājošas picērijas

Valsts ieņēmumu dienests atguvis no zīmola Čili Pica Liepājas franšīzes turētājas SIA Pica serviss nesamaksātos nodokļus gandrīz viena miljona eiro apmērā.