bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 03.05.2016 | Vārda dienas: Uvis, Gints
LatviaLatvija

Auto līzinga pārņemšana joprojām aktuāla

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neskatoties uz ekonomikas augšupeju un parādnieku situācijas uzlabošanos, līzinga auto pārņemšanas gadījumi savu aktualitāti nezaudē. Tā, piemēram, ik mēnesi lielās līzinga kompānijas vidēji pārņem 20 līdz 30 transportlīdzekļu, vēsta Dienas Bizness.

Tas nozīmē – katru mēnesi no sava auto labprātīgi vai piespiedu kārtā šķiras vismaz trīs līzinga ņēmēji. Jāatzīmē gan, ka tas ir aptuveni 20 reižu mazāk nekā 2009. gadā, kad krīzes ietekmē līzingu kompānijas pārņēma vidēji 600 automašīnu mēnesī jeb 20 auto dienā.

Swedbank, kas savulaik bija aktīvākais un joprojām ir tirgū lielākais spēlētājs pēc auto līzinga portfeļa apjoma, šogad vidēji mēnesī pārņem ap 30 auto. Tā kā auto līzinga kavētāju skaits sarūk, jo neparādās jauni kavētāji, bet esošo skaits samazinās, arī līzinga kompānijas pārņemto auto pārdošanas apjomi ir būtiski sarukuši, atzīst Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš. SEB bankas gadījumā mēneša griezumā tiek pārņemti pārdesmit līzinga objekti, kas faktiski esot pirmskrīzes rādītājs. «To pašu var teikt par līzinga objektiem, kas ir pārņemti un nav pārdoti – arī šis rādītājs ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Tie pārsvarā ir dažādi objekti ar zemu likviditāti, tātad ierobežotu potenciālo pircēju loku,» skaidro SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda.


Pievienot komentāru

Kaimiņa partijai prognozē lielāku dalībnieku skaitu par minimāli nepieciešamo

Pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa topošās partijas KPV dibināšanā varētu piedalīties lielāks skaits personu par minimāli nepieciešamo politiskā spēka izveidošanai.

Čerņeckis pārcelts Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktora amatā

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektores vietnieks noziedzības apkarošanas jomā Kaspars Čerņeckis pārcelts VID Nodokļu parādu piedziņas pārvaldes direktora amatā, līdz ar to patlaban ģenerāldirektora vietnieka noziedzības apkarošanas jomā amats ir vakants, otrdien, 3.maijā preses konferencē par veiktajiem pasākumiem VID darbības efektivitātes uzlabošanai un korupcijas risku mazināšanai sacīja dienesta ģenerāldirektore Ināra Pētersone.

Samazināta eirozonas ekonomikas izaugsmes prognoze

Eiropas Komisija otrdien, 3.maijā, samazināja eirozonas ekonomikas pieauguma prognozi šim gadam, brīdinot par globālajiem riskiem, kas ietver Ķīnas ekonomiskās izaugsmes palēnināšanos un iespējamu Lielbritānijas izstāšanos no Eiropas Savienības.

Konceptuāli atbalsta iespēju laulību reģistrēt arī pie notāra

Personas, kuras vēlēsies reģistrēt savu laulību, turpmāk to varēs darīt arī pie zvērināta notāra. To paredz Saeimas Juridiskajā komisijā otrdien, 3.maijā, konceptuāli atbalstītie grozījumi Civillikumā. Saistītus grozījumus Juridiskā komisija konceptuāli atbalstījusi arī Notariāta likumā un Civilstāvokļa aktu reģistrācijas likumā.

Vējonis: Latvijas ekonomiskās izaugsmes rādītāji nav apmierinoši

«Latvijas ekonomiskās izaugsmes rādītāji šī gada pirmajā ceturksnī nav apmierinoši. Turpinoties šādām tendencēm, valsts tuvināšanos Eiropas Savienības vidējam attīstības līmenim panākt būs ļoti grūti. Lai varētu atļauties vairāk naudas novirzīt prioritārajām nozarēm, it īpaši veselības aprūpei, nepieciešams palielināt valsts budžeta ieņēmumus. To iespējams panākt, efektīvāk cīnoties ar ēnu ekonomiku un izvairīšanos no nodokļu nomaksas,» sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis otrdien, 3.maijā, tiekoties ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

Igaunijā neielaiž Krievijas TV žurnālistus

Igaunijas robežsardze 2.maijā anulējusi vīzas un liegusi valstī iebraukt trim Krievijas televīziju žurnālistiem, ziņo Igaunijas sabiedriskais medijs.

Spānijā atlaidīs parlamentu, kas četros mēnešos neizveido valdību

Politiķiem, kuri Spānijas parlamentā tika ievēlēti pērn 20.decembrī notikušajās vēlēšanās, nav izdevies līdz 2.maija termiņam izveidot valdību, tādēļ Dienvideiropas valstī 26.jūnijā tiks rīkotas ārkārtas vēlēšanas.

NATO apsver 4 000 karavīru dislocēšanu Baltijas valstīs un Polijā

NATO apsver iespēju Baltijas valstīs un Polijā rotācijas kārtībā dislocēt 4 000 karavīru, paziņojis ASV aizsardzības ministrs Eštons Kārters.

Rīkos Vienotības priekšsēdētāja kandidātu publiskās debates

Partija Vienotība pirms 4.jūnijā gaidāmā ārkārtas kongresa rīkos priekšsēdētāja amata kandidātu - Andra Piebalga un Edvarda Smiltēna - publiskās debates.

ES apstiprina nopludināto ASV-ES tirdzniecības dokumentu autentiskumu

Brīvās tirdzniecības nolīgums, ko ilgstošās sarunās apspriež Eiropas Savienība un Amerikas Savienotās Valstis, grautu pastāvošos pārtikas drošības un vides aizsardzības standartus, tā pēc konfidenciālu sarunu dokumentu publicēšanas vērtē organizācija Greenpeace.

Bitcoin nozare skeptiska par elektroniskās valūtas izgudrotāja «pieteikšanos»

Austrāliešu uzņēmējs Kreigs Vraits šonedēļ paziņojis, ka ir noslēpumainais elektroniskās valūtas Bitcoin izgudrotājs, kurš kopš 2009.gada darbojies ar pseidonīmu Satoši Nakamoto.

Gauss: airBaltic kļuvusi par lielāko aviokompāniju Igaunijā

Latvijas lidsabiedrība airBaltic kļuvusi par lielāko aviokompāniju Igaunijā, aprīlī sasniedzot izaugsmi 64% apmērā un apkalpojot 28 474 pasažierus ceļojumos uz un no Igaunijas.

Swedbank aizdos Latvijas dzelzceļam 32 miljonus lokomotīvju modernizācijai

Swedbank AS ir noslēgusi līgumu ar VAS Latvijas dzelzceļš par divu ilgtermiņa kredītu piešķiršanu uz desmit un 15 gadiem ar kopējo summu 32,26 miljoni eiro lokomotīvju modernizācijas finansēšanai.

Baltic Taxi radījis sistēmu, kā nemaksāt valstij PVN

Baltic taxi izmanto uz mikrouzņēmumiem būvētu shēmu, kas ļauj apiet pievienotās vērtības nodokļa maksāšanu, kā arī nenodrošina sociālās garantijas pašiem šoferiem. Savukārt Panda taxi zīmola dīleri jautājumā par nodokļu maksāšanu kļūst gaužām nerunīgi.

EK Turcijai piešķirs bezvīzu režīmu, neraugoties uz prasību neizpildi

Eiropas Komisija šonedēļ ar atrunām dos savu piekrišanu Turcijas-Šengenas zonas bezvīzu režīmam, kaut arī Ankara pret valdības pretiniekiem vēršas ar drīzāk autokrātiskām, ne demokrātiskām metodēm.

Šodien paredzēta Kaimiņa jaunās partijas dibināšana

Rīgā, Lielajā ģildē, otrdien, 3.maijā, notiks pie frakcijām nepiederošā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa jaunās topošās partijas KPV dibināšanas kopsapulce.

Pabeigta airBaltic akciju kapitāla palielināšana

Latvijas lidsabiedrības airBaltic akcionāru sanāksmē pirmdien, 2.maijā, pieņemts lēmums atbalstīt uzņēmuma pamatkapitāla palielināšanu par 131 152 036 akcijām, katras akcijas nominālajai vērtībai veidojot vienu eiro. Tikko apstiprinātais airBaltic pamatkapitāls tagad atbildīs 256 472 824 eiro, kas veidots no 256 472 824 akcijām.

Tallinas lidostā sāk atjaunošanas un paplašināšanas darbus

Tallinas lidostā Igaunijā 1.maijā sākti apjomīgi atjaunošanas un paplašināšanas darbi, no kuriem vairumu plānots veikt naktī, lai netraucētu lidostas darbību.

Pētījums: Puse pasaulē lielāko ieguldītāju ignorē klimata pārmaiņas

Veikts pētījums, lai noskaidrotu, kā investē pasaulē 500 lielākie pensiju fondi, apdrošinātāji un citi ieguldījumu fondi - kuri pārvalda kopumā 33 triljonus eiro -, un secināts, ka gandrīz puse šo ieguldītāju nedara neko, lai mazinātu klimata pārmaiņas.

RSU zinātnieki radījuši jaunu sirds vārstuļa protēzi

Latvijas zinātniekiem izdevies izskaitļot ideālo materiālu sirds vārstuļa protēzes izgatavošanai, turklāt tādu, kurš nenolietotos - šis jaunais un unikālais materiāls pamazām apaugtu ar cilvēka organisma šūnām, kuras ar laiku pilnībā pārņemtu mākslīgo protēzi.

DP: Krievijas uzņēmēji pērn turpināja investēt Latvijas tranzīta nozarē

Valsts ekonomiskās drošības intereses var nelabvēlīgi ietekmēt apstāklis, ka starp Latvijas ostu sadarbības partneriem ir uzņēmumi, kuru īpašnieki ir pietuvināti Krievijas politiskajai elitei. Tas rada risku, ka gadījumā, ja Krievijas elite pieņems lēmumu pārvirzīt kravas uz citām ostām, tai lojālie uzņēmēji, visticamāk, sekos šai norādei, prognozē Drošības policija.

Dzērājšoferim neizdodas piekukuļot policistus, dodot 2 000 eiro

Bauskas novadā Gailīšu pagastā par 2 000 eiro kukuļdošanu aizturēts 1951.gadā dzimis vīrietis, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde.

Ieilgstot piena krīzei, Food Union atkārtoti samazina produktu cenas

Saistībā ar turpinošos piena krīzi, svaigpiena pārprodukcijai Latvijā sasniedzot rekordapjomus un tālāku iepirkuma cenu samazināšanos, piena pārstrādes uzņēmums Food Union atkārtoti nolēmis samazināt cenas piena produktiem.

VK: Pienācis laiks lemt par privatizācijas pabeigšanu

2005.gadā tika pieņemts Valsts un pašvaldību īpašuma privatizācijas un privatizācijas sertifikātu izmantošanas pabeigšanas likums, radot normatīvo bāzi, kam vajadzēja sekmēt privatizācijas procesa drīzu pabeigšanu. Tomēr termiņi privatizācijas pabeigšanai tā arī netika noteikti un privatizācija joprojām turpinās, norāda Valsts kontrole.

Privātās pensijas Latvijā krāj nepilni 259 000 cilvēku

Kopumā Latvijā privātos uzkrājumus vecumdienām pensiju 3.līmenī veido 258,7 tūkstoši cilvēku, no kuriem lielākā daļa – 79% – ir individuālie dalībnieki, savukārt par 21% iemaksas pensiju fondā veic darba devēji. Dalībnieku skaits šā gada pirmajā ceturksnī pieaudzis par 3 663 personām jeb 1%.