bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 28.07.2016 | Vārda dienas: Cecīlija, Cilda
LatviaLatvija

Auto līzinga pārņemšana joprojām aktuāla

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neskatoties uz ekonomikas augšupeju un parādnieku situācijas uzlabošanos, līzinga auto pārņemšanas gadījumi savu aktualitāti nezaudē. Tā, piemēram, ik mēnesi lielās līzinga kompānijas vidēji pārņem 20 līdz 30 transportlīdzekļu, vēsta Dienas Bizness.

Tas nozīmē – katru mēnesi no sava auto labprātīgi vai piespiedu kārtā šķiras vismaz trīs līzinga ņēmēji. Jāatzīmē gan, ka tas ir aptuveni 20 reižu mazāk nekā 2009. gadā, kad krīzes ietekmē līzingu kompānijas pārņēma vidēji 600 automašīnu mēnesī jeb 20 auto dienā.

Swedbank, kas savulaik bija aktīvākais un joprojām ir tirgū lielākais spēlētājs pēc auto līzinga portfeļa apjoma, šogad vidēji mēnesī pārņem ap 30 auto. Tā kā auto līzinga kavētāju skaits sarūk, jo neparādās jauni kavētāji, bet esošo skaits samazinās, arī līzinga kompānijas pārņemto auto pārdošanas apjomi ir būtiski sarukuši, atzīst Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš. SEB bankas gadījumā mēneša griezumā tiek pārņemti pārdesmit līzinga objekti, kas faktiski esot pirmskrīzes rādītājs. «To pašu var teikt par līzinga objektiem, kas ir pārņemti un nav pārdoti – arī šis rādītājs ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Tie pārsvarā ir dažādi objekti ar zemu likviditāti, tātad ierobežotu potenciālo pircēju loku,» skaidro SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda.


Pievienot komentāru

Banku sektors pirmajā pusgadā nopelnījis 268,4 miljonus

Banku sektors kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos darbojās ar peļņu 268.4 miljonu eiro apmērā. Šajā periodā ar peļņu darbojās visas 16 Latvijas bankas un četras no astoņām ārvalstu banku filiālēm, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 98,3%.

Igaunijas medikamentu rūpnīcu pārdos šveiciešiem Acino

Japāņu medikamentu ražotājs Takeda Pharmaceutical Company nācis klajā ar plāniem pārdot tam piederošo medikamentu iepakošanas rūpnīcu, kas atrodas Pelvas pilsētā Igaunijā, Šveice zāļu ražotājam Acino.

Vidējais importēta lietota vieglā auto vecums Latvijā pieaug

Pēdējos 14 mēnešus lietotu automobiļu imports Latvijā samazinās - šī gada pirmajā pusgadā ir reģistrēti 21 271 lietoti vieglie pasažieru automobiļi, kas ir par 9% mazāk nekā 2015. gada attiecīgajā periodā, kad reģistrāciju apjoms sasniedza 23 327 vienības. Arī vieglā komerctransporta reģistrāciju apjoms ir samazinājies par 9% no 2015. gadā reģistrētām 1 705 vienībām uz 1 547 reģistrētām vienībām 2016. gadā.

VID: Budžeta ieņēmumu plāns šogad izpildīts par 99,5%

Valsts ieņēmumu dienesta administrēto budžeta ieņēmumu plāns šā gada pirmajam pusgadam ir izpildīts par 99,5%, liecina (VID) darbības rezultāti.

Augstākā tiesa apmierina Rēvaldes pārsūdzību

Augstākā tiesa apmierinājusi ar Ventspils Augstskolas Satversmes sapulces lēmumu no amata atceltās līdzšinējās rektores Gitas Rēvaldes blakus sūdzību par Administratīvās tiesas atteikšanos pieņemt pieteikumu par atcelšanu no rektores amata un nodevusi pieteikuma virzību jaunai izlemšanai Administratīvajai rajona tiesai.

Armēnijā pēc policijas iecirkņa ieņemšanas padevušies divi opozīcijas kaujinieki

Armēnijas galvaspilsētā Erevānā policijai pēc apšaudes padevušies divi vīrieši no bruņotu kaujinieku grupas, kura nedēļu ieņemtu turējusi vienu no policijas iecirkņa ēkām, pavēstījusi Armēnijas policija.

Vācijā pēc traģisku uzbrukumu nedēļas aicina nevērsties pret migrantiem

Pēc asiņainu uzbrukumu nedēļas, ko 24.jūlijā noslēdza sīriešu terorista pašnāvnieka uzspridzināšanās Bavārijā, Vācijas federālā valdība aicinājusi iedzīvotājus nevērsties pret valstī ieceļojušajiem migrantiem.

Igaunijas zemessardzei pirmajā pusgadā pievienojušies 380 brīvprātīgie

Igaunijas brīvprātīgajā militārajā organizācijā Igaunijas Aizsardzības līga un ar to saistītajās organizācijās 2016.gada pirmajos sešos mēnešos iestājušies 384 brīvprātīgie.

Būvniecības izmaksas sarukušas par 0,2%

Šā gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 0,9%, būvmateriālu cenas – par 0,3%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas būtiski nemainījās.

Viltota alkohola dēļ Latvijas ekonomika ik gadu zaudē 20 miljonus eiro

Viltota nelegālā alkohola dēļ Latvijā katru gadu tiek zaudēti 20 miljoni eiro, kas ir apmēram 9% no kopējā stipro alkoholisko dzērienu un vīna pārdošanas apjoma, secināts Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja ziņojumā.

Pieaug gan fondēto pensiju shēmā, gan privātajos pensiju fondos uzkrātie līdzekļi

Latvijā palielinās valsts fondēto pensiju shēmā uzkrātie līdzekļi – šā gada otrajā ceturksnī uzkrāto līdzekļu apjoms palielinājies par 102 miljoniem, kopumā pārsniedzot 2,5 miljardus eiro.

Turpina samazināties Apple iPhone pārdošanas apjomi

Amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmums Apple 26.jūlijā darījis zināmu, ka otro ceturksni pēc kārtas turpinājies tā viedtālruņu iPhone pārdošanas apjomu kritums. 2016.gada trešajā ceturksnī uzņēmums spējis pārdot 40,4 miljonus tālruņu, kas ir par 15% mazāk nekā iepriekšējos trijos mēnešos, bet vairāk par tirgus analītiķu prognozētajiem 40,02 miljoniem.

Amatā varētu atjaunot atlaisto VID Muitas pārvaldes vadītāju Kravali

Iespējams, amatā varētu tikt atjaunots bijušais Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas vietnieks un Muitas pārvaldes vadītājs Tālis Kravalis, kuru šī gada pavasarī atlaida no darba VID, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Delna atkārtoti iesniedz pieteikumu ST par emisijas kvotu naudas piešķiršanu Ventspilij

Biedrība Sabiedrība par atklātību Delna iesniegusi atkārtotu (papildinātu) pieteikumu Satversmes tiesai par Ventspils koncertzāles projekta neatbilstību vides uzlabošanas mērķiem.

Datu regulatori piekrīt jaunajam ES-ASV «Privātuma vairogam»

Eiropas Savienības dalībvalstu datu drošības regulatori akceptējuši, ka vismaz vienu gadu darbosies jaunais ES-Amerikas Savienoto Valstu datu apmaiņas nolīgums. Saukts par «Privātuma vairogu» tas nosaka kārtību, kādā uzņēmumiem ļauts pārsūtīt personu datus no ES uz ASV.

Bēgļu bērniem izglītību nodrošinās valsts valodā valsts vai pašvaldības skolās

Nepilngadīgajiem patvēruma meklētājam vispārējās izglītības ieguves uzsākšana jānodrošina triju mēnešu laikā no dienas, kad Valsts robežsardzei iesniegts iesniegums par bēgļa vai alternatīvā statusa piešķiršanu. Izglītību nodrošina valsts valodā valsts vai pašvaldības izglītības iestādēs, paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātā kārtība.

Tallinas lidostā lidojumi turpinās pastiprinātas drošības apstākļos

Lidmašīnu satiksme Tallinas lidostā 26.jūlijā turpinās pastiprinātos drošības apstākļos pēc tam, kad 25.jūlijā lidostā saņemti draudi šonedēļ detonēt spridzekli kādā avioreisā no Igaunijas uz Vāciju.

Turpina pieaugt izglītības iestādēs nereģistrēto bērnu skaits

2015./2016.mācību gadā nevienā izglītības iestādē nebija reģistrēti 15 912 bērni, no tiem pašvaldībai nebija nekādas informācijas par 365 bērniem, liecina Izglītības kvalitātes valsts dienesta Publiskais pārskats par 2015.gadu.

Par Valsts valodas likuma neievērošanu uzsāktas 249 lietvedības

Valsts valodas centra Valodas kontroles departamenta amatpersonas šā gada pirmajā pusgadā veikušas 1 592 valsts valodas lietojuma pārbaudes, uzsākot 249 lietvedības par administratīvajiem pārkāpumiem.

Lielāko iekšlietu dienestu vadītājiem pagarināti pienākumu pildīšanas termiņi

Ministru kabinets otrdien, 26.jūlijā, atbalstīja amata pienākumu termiņa pagarināšanu Valsts policijas priekšniekam ģenerālim Intam Ķuzim, Valsts robežsardzes priekšniekam ģenerālim Normundam Garbaram un Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšniekam pulkvedim Oskaram Āboliņam.

Francijā traģiska ķīlnieku sagrābšana

Kādā baznīcā Francijā 26.jūlijā notikusi ķīlnieku sagrābšana, kuras laikā nonāvēts mācītājs.

No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Rīgas cirkam piešķir 263 211 eiro

Ministru kabineta sēdē otrdien, 26.jūlijā, atbalstīts Kultūras ministrijas lūgums piešķirt 263 211 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem VSIA Rīgas cirks vienreizēju izdevumu segšanai.

Junkers: Turcija pašreizējā stāvoklī nekļūs par ES dalībvalsti

Turcija šobrīd nav tādā situācijā, lai tuvākā laikā kļūtu par Eiropas Savienības dalībvalsti un, ja valsts ieviesīs nāves sodu, iestāšanās sarunas tiks nekavējoties pārtrauktas, tā 25.jūlijā norādījis Eiropas Komisijas vadītājs Žans Klods Junkers.

Atšķirības mājsaimniecību izdevumos par elektrību Baltijā saglabājas

Elektroenerģijas vairumtirgus cenas Baltijas reģionā pastāvīgi samazinās un aizvadītā gada laikā ir kritušās gandrīz par piektdaļu, neliels kritums ir novērojams arī mājsaimniecību kopējos rēķinos. Vienlaikus būtiskas cenu atšķirības starp Latviju, Lietuvu un Igauniju uztur atbalsta maksājumi atjaunojamo energoresursu atbalstam.

Uzņēmējus Centrālajā un Austrumeiropā satrauc ģeopolitiskā neskaidrība

Teju puse jeb 48% uzņēmumu vadītāju Centrālajā un Austrumeiropā prognozē globālās ekonomikas stagnācijas turpināšanos. Vienlaikus 63% uzskata, ka uzņēmumu izaugsmi šobrīd apdraud lielāks skaits faktoru nekā pirms trim gadiem.