bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 28.09.2016 | Vārda dienas: Sergejs, Svetlana, Lana
LatviaLatvija

Auto līzinga pārņemšana joprojām aktuāla

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neskatoties uz ekonomikas augšupeju un parādnieku situācijas uzlabošanos, līzinga auto pārņemšanas gadījumi savu aktualitāti nezaudē. Tā, piemēram, ik mēnesi lielās līzinga kompānijas vidēji pārņem 20 līdz 30 transportlīdzekļu, vēsta Dienas Bizness.

Tas nozīmē – katru mēnesi no sava auto labprātīgi vai piespiedu kārtā šķiras vismaz trīs līzinga ņēmēji. Jāatzīmē gan, ka tas ir aptuveni 20 reižu mazāk nekā 2009. gadā, kad krīzes ietekmē līzingu kompānijas pārņēma vidēji 600 automašīnu mēnesī jeb 20 auto dienā.

Swedbank, kas savulaik bija aktīvākais un joprojām ir tirgū lielākais spēlētājs pēc auto līzinga portfeļa apjoma, šogad vidēji mēnesī pārņem ap 30 auto. Tā kā auto līzinga kavētāju skaits sarūk, jo neparādās jauni kavētāji, bet esošo skaits samazinās, arī līzinga kompānijas pārņemto auto pārdošanas apjomi ir būtiski sarukuši, atzīst Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš. SEB bankas gadījumā mēneša griezumā tiek pārņemti pārdesmit līzinga objekti, kas faktiski esot pirmskrīzes rādītājs. «To pašu var teikt par līzinga objektiem, kas ir pārņemti un nav pārdoti – arī šis rādītājs ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Tie pārsvarā ir dažādi objekti ar zemu likviditāti, tātad ierobežotu potenciālo pircēju loku,» skaidro SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda.


Pievienot komentāru

PTO par trešdaļu samazina pasaules tirdzniecības izaugsmes prognozi

Pasaules Tirdzniecības organizācija šonedēļ nākusi klajā ar koriģētu globālās tirdzniecības pieauguma prognozi šim gadam, kas, salīdzinot ar iepriekšējo prognozi, samazināta par trešdaļu.

Apkopos studējošo un absolventu datus efektīvākai valsts budžeta plānošanai

Valsts izglītības informācijas sistēmas attīstības ietvaros tiks paplašināta VIIS augstākās izglītības sadaļa, izveidojot studējošo un absolventu reģistru - to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi Augstskolu likumā, ko atbalstīja Ministru kabinets.

Latvija ES pārvietošanas programmas ietvaros uzņēmusi 82 bēgļus

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas deviņas personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā pieci nepilngadīgi bērni, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

TM: Nav samērīgi liegt uzturlīdzekļu nemaksātājam vadīt auto

Uzturlīdzekļu nemaksātājam nevar automātiski liegt izmantot autovadītāja tiesības, jo šādas normas formulējumam jābūt samērīgam, tā 27.septembrī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzinusi Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina.

Turpmāk vienoti nosacījumi visām Altum izsniegtajām kredīta garantijām

Lai visas finanšu iestādes, ka apvienojušās akciju sabiedrībā Attīstības finanšu institūcija «Altum», kredīta ņēmējiem nodrošinātu ātrāku finansējuma pieejamību projektu īstenošanai, valdība otrdien, 27.septembrī, apstiprināja grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas programmas kārtībā.

Augustā būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās par 0,4 %

Šogad augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas kritās par 0,8 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1 %, bet strādnieku darba samaksa būtiski nemainījās.

Nolemj trešdaļai valsts iestāžu vairs neprasīt ziņas par darbinieku atlīdzībām

Ne bez oponentiem valdība 27.septembrī atbalstījusi grozījumus «Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā», lai 233 valsts iestādes un uzņēmumus atbrīvotu no pienākuma sniegt informāciju par to amatpersonu un darbinieku saņemtajām atlīdzībām.

Augustā krities ģimenes materiālā stāvokļa un valdības darba vērtējums

Līdz ar vasaras beigām iedzīvotāju noskaņojums kļuvis salīdzinoši pesimistiskāks savukārt pozitīvākas svārstības parādījušās iedzīvotāju nākotnes prognozēs, secināts jaunākajā «Baltic International Bank Latvijas barometra» pētījumā.

Autoceļu patiltēs slēpņi mēneša laikā apmeklēti 128 reizes

Aizvadīts nepilns mēnesis, kopš biedrība Latvijas Ceļu būvētājs izvietojusi slēpņošanas jeb Geocaching slēpņus zem valsts pārziņā esošajiem tiltiem, un iedzīvotāji to apmeklējuši 128 reizes, turklāt interesentu skaits katru dienu turpina pieaugt, tā 27.septembrī pavēstījis LCB.

Ādažu bāzes Krievijas «novērotāju» tiesāšanu atliek līdz nākamai vasarai

Krimināllieta, kuras ietvaros divi Krievijas pilsoņi apsūdzēti par 2015.gada vasarā notikušo neatļauto iekļūšanu Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē, Rīgas rajona tiesa atlikusi līdz 2017.gada jūlijam.

Rimšēvičs: Latvijai ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm

Latvijai ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm, kas noteikti būs, uzskata Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Valka nākamgad sagaida vēl vairāk alkohola pircēju no Igaunijas

Tā kā no 2017.gada janvāra Igaunijā iecerēts celt akcīzes nodokli alkoholam, pierobežas veikalos Latvijā turpinās augt alkoholisko dzērienu pircēju skaits no kaimiņvalsts, tā prognozējis Valkas novada mērs Vents Armands Krauklis.

Baltija un Islande vienojas par sadarbības stiprināšanu

Atzīmējot 25 gadus kopš Islandes un Baltijas valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 26.septembrī apmeklēja Islandes galvaspilsētu Reikjavīku, lai kopā ar Islandes, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministriem un Islandes valsts augstākajām amatpersonām pārrunātu reģionālās sadarbības aktualitātes un svarīgākos starptautiskos jautājumus.

SVF bijušo vadītāju Spānijā apsūdz par liela apmēra krāpšanos

Bijušais ietekmīgās finanšu institūcijas Starptautiskā Valūtas fonda vadītājs Rodrigo Rato 26.septembrī Spānijā stājies tiesas priekšā saistībā ar krāpšanas praksi Bankia bankā, ko glābt nācies ar valsts līdzekļiem.

Eksperts: Vidējais tūrists Latvijā - pensijas vecuma vācietis

27.septembrī pasaulē atzīmē Tūrisma dienu, šī diena ir tūrisma sezonas beigas ziemeļu platuma grādos un sezonas sākums dienvidu platuma grādos. Zīmīgajā datumā Biznesa augstskolas Turība docētājs un Tūrisma pētniecības centra vadītājs Ēriks Lingebērziņš skaidro, kādas ir aktuālākās tūrisma tendences un kas mainījies globālo terorisma draudu ietekmē.

1/3 iedzīvotāju par sapņu hobiju nosauc pašizglītošanos un pasākumu apmeklēšanu

Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem salīdzinoši visbiežāk kā savu sapņu hobiju norādījuši pašizglītošanos - dažādu kursu un lekciju apmeklēšanu, kultūras pasākumu apmeklēšanu un dažādus sporta veidus.

Latvijas «start-up» stiprās nozares - finanšu tehnoloģijas un virtuālā

Latvijas «start-up» jeb jaunuzņēmumi piesaistījuši investīcijas vismaz 110 miljonu eiro apmērā, atzīmē Latvijas «Start-up» uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka.

ES meklēs iespējas uzlabot attiecības ar Krieviju, neatceļot sankcijas

Eiropas Savienības dalībvalstu līderi oktobrī izskatīs iespējas, kā uzlabot saspīlētās attiecības ar Krieviju, blokam reaģējot uz pieaugošo nepatiku vairākās valstīs pret Krievijas amatpersonām un uzņēmumiem noteiktajām sankcijām.

Kriminālvajāšanai nodod lietu par piekaramo griestu nobrukšanu skolā

Valsts policija noslēgusi izmeklēšanu un nodevusi kriminālvajāšanai lietu par piekaramo griestu nobrukšanu Pumpuru vidusskolā Jūrmalā. Procesa ietvaros par aizdomās turamajiem atzītas četras personas - arhitekts, būvuzraugs, būvdarbu vadītājs un apakšuzņēmēja firmas pārstāvis.

Gobiņš: Igauņiem bija vairāki ļoti spēcīgi prezidenta amata kandidāti

Igaunija nedrīkst nobīties no spēcīga prezidenta amata kandidāta, uzskata Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.

Vienotība: FM draud sagraut vienotās atlīdzības sistēmas principus

Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā, kas paredz atteikties no valsts un pašvaldību kapitālsabiedrību darbinieku atlīdzības uzskaites, negatīvi ietekmēs vienotās atlīdzības sistēmas principus, tā, izvērtējot Ministru kabinetā iesniegtos FM priekšlikumus, norāda partijas Vienotība valde.

Tallina plāno attīstīt pilsētas centru, kamēr Viļņa un Rīga - atslogot

Baltijas valstu galvaspilsētām ir dažādas pilsētbūvniecības attīstības stratēģijas - ja Tallinā uzsvars tiek likts uz pilsētas centra renovēšanu un attīstību, tad Viļņā un Rīgā vairāk domā par attīstības projektiem ārpus centra, pirmdien, 26.septembrī, Baltijas nekustamo īpašumu attīstītāju forumā sacīja galvaspilsētu galvenie arhitekti.

Bildēs: Polijā masu gājiens pret valdību

Varšavas ielās aizvadītajā nedēļas nogalē izgājuši vairāki desmiti tūkstoši iedzīvotāju, vēršoties pret Polijas labēji noskaņotās valdības rīcību, kas protestētāju ieskatā, nereti nonākusi pretrunā valsts konstitūcijai un citiem likumiem.

Igaunijā joprojām neizdodas ievēlēt prezidentu

Bez iznākuma 24.septembrī noslēgusies Igaunijas prezidenta vēlēšanu trešā kārta.

Reizniece-Ozola un Dombrovskis: Latvijai jābūt eirozonas spēcīgāko valstu kodolā

«Eiropas Savienības valstu viedoklis par Ekonomikas un monetārās savienības tālāko integrāciju atšķiras, bet atšķirīgas ir tikai domas par taktiku, nevis stratēģiju un kopējo apņēmību veikta pārmaiņas. Stabila eirozona ir garantija tam, ka ekonomiskajiem satricinājumiem būsim labāk sagatavoti kā jebkad,» pirmdien, 26.septembrī, sacījusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Jaunākie komentāri