bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 01.07.2016 | Vārda dienas: Rimants, Imants, Ingars, Intars
LatviaLatvija

Auto līzinga pārņemšana joprojām aktuāla

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Neskatoties uz ekonomikas augšupeju un parādnieku situācijas uzlabošanos, līzinga auto pārņemšanas gadījumi savu aktualitāti nezaudē. Tā, piemēram, ik mēnesi lielās līzinga kompānijas vidēji pārņem 20 līdz 30 transportlīdzekļu, vēsta Dienas Bizness.

Tas nozīmē – katru mēnesi no sava auto labprātīgi vai piespiedu kārtā šķiras vismaz trīs līzinga ņēmēji. Jāatzīmē gan, ka tas ir aptuveni 20 reižu mazāk nekā 2009. gadā, kad krīzes ietekmē līzingu kompānijas pārņēma vidēji 600 automašīnu mēnesī jeb 20 auto dienā.

Swedbank, kas savulaik bija aktīvākais un joprojām ir tirgū lielākais spēlētājs pēc auto līzinga portfeļa apjoma, šogad vidēji mēnesī pārņem ap 30 auto. Tā kā auto līzinga kavētāju skaits sarūk, jo neparādās jauni kavētāji, bet esošo skaits samazinās, arī līzinga kompānijas pārņemto auto pārdošanas apjomi ir būtiski sarukuši, atzīst Swedbank Privātpersonu finansēšanas daļas vadītājs Dzintars Kalniņš. SEB bankas gadījumā mēneša griezumā tiek pārņemti pārdesmit līzinga objekti, kas faktiski esot pirmskrīzes rādītājs. «To pašu var teikt par līzinga objektiem, kas ir pārņemti un nav pārdoti – arī šis rādītājs ir atgriezies pirmskrīzes līmenī. Tie pārsvarā ir dažādi objekti ar zemu likviditāti, tātad ierobežotu potenciālo pircēju loku,» skaidro SEB bankas Korporatīvās komunikācijas vadītāja Agnese Strazda.


Pievienot komentāru

Ventspils inovāciju un zinātnes centra metu konkursā uzvar lietuviešu radīts projekts

Braucot pār Ventas tiltu Ventspils pilsētas centra virzienā, jau drīzā nākotnē pašlaik tukšās pļavas vietā starp divām degvielas uzpildes stacijām sliesies arhitektoniski modernākā, izteiksmīgā un interesantākā ēka Ventspilī. Tajā atradīsies daudzfunkcionālais zinātnes un inovāciju centrs.

Par solidaritātes nodokļa atcelšanu tiesā vērsušies uzņēmumi un privātpersonas

Pēc Latvijas lielākās uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras aicinājuma vērsties Satversmes tiesā, lai tiktu atcelts solidaritātes nodoklis, 20 privātpersonas un deviņi uzņēmumi nolēmuši realizēt savas tiesības un iesniegt prasību, lai atgūtu pārmaksātos līdzekļus un panāktu šī jaunieviestā nodokļa atcelšanu.

Aktuāli autovadītājiem: Iespējami sastrēgumi ceļā uz Valmieru un Jūrmalu

Nedēļas nogalē Valmierā notiks Latvijas IV olimpiāde, bet Jūrmalā - Jūrmalas krāsu skrējiens, tādēļ šajās pilsētās jārēķinās ar vairākiem satiksmes ierobežojumi.

Igaunija NATO karavīru uzņemšanai paredz 13 miljonus eiro

Igaunijas valdība 30.jūnijā nolēmusi piešķirt vairāk nekā 13 miljonus eiro, lai segtu izmaksas, kas saistītas ar sabiedroto karavīru uzņemšanu valstī, tostarp lai celtu jaunas kazarmas.

No šodienas Rīgas sabiedriskajā transportā pieejamas vienas stundas biļetes

No piektdienas, 1.jūlija, pieejamas jaunās laika biļetes vienai stundai darba dienām un brīvdienām, kā arī 5x24 stundu biļete, kuru var izmantot 15 dienu laikā. Jaunās biļetes paredzētas braucieniem tramvajos, trolejbusos un autobusos. Šīs biļetes ar atšķirīgiem tarifiem var iegādāties gan Rīdzinieka kartes īpašnieki, gan pasažieri, kuri izmanto e-talonus.

Slovākijas prezidentūra: ES ir pārlieku daudz Briseles

Slovākija, pārņemot Eiropas Savienības prezidentūras grožus, paudusi apņēmību atjaunot saikni starp ES un tās pilsoņiem, kā arī varas sadalījuma svārstu pavirzīt solidārāk uz jauno dalībvalstu pusi.

Sarūk ozona slāņa «caurums»

Pētnieki vēsta, ka ir atrasti pirmie nepārprotamie pierādījumi, ka plānā ozona slāņa kārta, kāda tā ilgus gadus bijusi virs Antarktīdas, sākusi aizaugt.

VNT: Grozījumi likumā par nodokļiem brīvostās rada investīcijām nelabvēlīgu vidi

Plānotie grozījumi likumā «Par nodokļu piemērošanu brīvostās un speciālajās ekonomiskajās zonās» neveicinās biznesa attīstību pašvaldību teritorijās, bet gan radīs neparedzamu, pretrunīgu un investīcijām nelabvēlīgu vidi Latvijā, informēja SIA Ventspils nafta termināls pārstāvji.

Čebureki kā cenu lēciena atspulgs Lietuvas kūrortpilsētā

Vai plānojat apmeklēt Lietuvas vasaras galvaspilsētu – Palangu? Der zināt, ka šovasar cenas eiro valūtā daudzviet sakrīt ar cenām, kādas aizpērnajā vasarā bija litos. Ja šovasar sauļosities Palangas pludmalē un vēlēsieties ātri tikt pie kā uzkožama, ļoti iespējams, ja jūsu uzmanību piesaistīs čebureku pārdevēja piedāvājums.

Kā Stambulas teroristus nosauc Krievijas, Uzbekistānas un Kirgizstānas pilsoņus

Turcijas mediji vēsta, ka trīs vīrieši, kuri 28.jūnijā Stambulas lidostā pastrādāja traģisku terora aktu, bijuši no Uzbekistānas, Krievijas un Kirgizstānas.

ES nākamā gada budžeta prioritātes – izaugsme un reakcija uz bēgļu krīzi

Eiropas Komisija ceturtdien, 30.jūnijā, ierosinājusi Eiropas Savienības (ES) 2017.gada budžeta projektu 134,9 miljardu eiro apmērā, galveno uzmanību vēršot uz divām galvenajām politikas prioritātēm Eiropai: atbalstīt pašreizējo Eiropas ekonomikas atlabšanu un risināt drošības un humānās problēmas mūsu kaimiņvalstīs.

Par baritona Martaka un viņa sievas slepkavību piespriež 17 gadus cietumā

Ventspils tiesa, ceturtdien, 30.jūnijā, pasludinot spriedumu baritona Igora Martaka un viņa sievas Viktorijas slepkavības lietā, atzinusi dubultslepkavībā apsūdzētā vīrieša vainu un piespriedusi viņam brīvības atņemšanu uz 17 gadiem un sešiem mēnešiem, kā arī probācijas uzraudzību uz diviem gadiem, informē Ventspils tiesas pārstāve Dace Grauziņa.

Tallinā sākas ikgadējā Igaunijas ārvalstu draugu tikšanās

Tallinā ceturtdien, 30.jūnijā, sākusies septītā ikgadējā Igaunijas ārvalstu draugu tikšanās, kas vienkopus pulcē vairāk par simts uzņēmējiem, politiķiem, zinātniekiem, žurnālistiem un viedokļa līderiem no 24 ārvalstīm.

Stambulas teroraktā viegli ievainots arī ceļotājs no Latvijas

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA saņēmusi atlīdzības pieteikumu no Latvijas valstspiederīgā, kurš guvis vieglus miesas bojājumus otrdien notikušajā teroraktā Stambulas lidostā. Apdrošinātājs jau sazinājies ar cietušo un sniedzis nepieciešamo atbalstu.

Pērn augušas meža atjaunošanas izmaksas

Pagājušajā gadā vidējās meža atjaunošanas izmaksas Latvijā bija no 620 līdz 687 eiro uz vienu hektāru atkarībā no meža zemes kvalitātes grupas, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. Salīdzinājumam 2014. gadā izmaksas bija robežās no 558 līdz 662 eiro uz hektāru.

Mazumtirdzniecības apgrozījums audzis par 3,4%

Šā gada maijā, salīdzinot ar pērnā gada maiju, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums Latvijā pieauga par 3,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās.

Sliktākie rezultāti centralizētajos eksāmenos - vēsturē un matemātikā

Valsts izglītības satura centrs ceturtdien, 30.jūnijā, izsniedza 19 427 centralizēto eksāmenu sertifikātus tiem jauniešiem, kuri šogad ieguva vispārējo vidējo izglītību. Tikmēr 10.jūnijā VISC jau izsniedza 4 329 vispārējās pamatizglītības sertifikātus izglītības iestāžu skolēniem mazākumtautību izglītības programmās.

Krievija pagarina lauksaimniecības produktu importa embargo

Krievijas prezidents Vladimirs Putins līdz 2017.gada beigām pagarinājis lauksaimniecības produktu importa embargo no Eiropas Savienības un citām valstīm, kas noteikušas sankcijas pret Krieviju saistībā ar tās agresiju Ukrainā.

Brīdina par žalūziju auklu un ķēdīšu iespējamo apdraudējumu mazuļu dzīvībai

Vai zinājāt, ka nedrošas žalūziju auklas vai ķēdītes var izrādīties nāvējošas bērniem, it sevišķi vecumā līdz četriem gadiem? Nedrošu žalūziju auklas un ķēdītes var veidot bīstamas cilpas, kurās sapinoties bērns var nožņaugties.

Āzijas biržu indeksi atgūstas no britu referenduma sekām

Āzijas fondu biržu indeksi ceturtdien, 30.jūnijā, lielākoties turpinājuši kāpt, liecinot par finanšu tirgu atgūšanos no nestabilitātes, ko pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā izraisīja negaidītais Lielbritānijas referenduma iznākums pamest Eiropas Savienību.

65% pirmsskolas vecuma bērnu strādās profesijās, kādas šodien vēl nepazīstam

Vairāk nekā puse jeb 65% no iedzīvotājiem, kuri pašreiz ir pirmsskolas vecumā, nākotnē strādās profesijās, kādas vēl šodien nepazīstam. Tā secināts augsta līmeņa OECD valstu pārstāvju tikšanās «Digitālā ekonomika: inovācijas, izaugsme un sociālā labklājība» laikā Meksikā.

Skotija meklē ceļus, kā palikt ES

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžona trešdien, 29.jūnijā, apmeklējusi Briseli un paudusi skotu vēlmi palikt Eiropas Savienībā, šādi parādot, ka ir iespējama Lielbritānijas sadalīšanās pēc lēmuma valstij izstādies no ES.

Notiesā divus Luksemburgas selektīvās nodokļu politikas izgaismotājus

Tiesa Luksemburgā 29.jūnijā notiesājusi divus trauksmes cēlējus par to saistību ar dokumentu nopludināšanu, kas Luksemburgā izgaismoja selektīvu nodokļu politiku pret lieliem starptautiskiem uzņēmumiem.

Igauņu miljonārs nenoliedz naudas došanu Magonim

Igaunijas miljonārs Oļegs Osinovskis vainu viņam inkriminētajā korupcijas noziegumā neatzīst, lai gan nenoliedz, ka devis naudu bijušajam AS Latvijas Dzelzceļš valdes priekšsēdētājam Uģim Magonim.

Kučinskis: Darīsim visu, lai aizstāvētu Latvijas valstspiederīgos Lielbritānijā

Eiropas Savienības valstu līderi 28. un 29.jūnijā notikušajā Eiropadomē Briselē, kurā piedalījās arī Latvijas Ministru prezidents Māris Kučinskis, izvērtēja situāciju Eiropā, kas izveidojusies pēc Lielbritānijā notikušā referenduma, kur iedzīvotāju vairākums izteica vēlmi redzēt Apvienoto Karalisti ārpus ES.

Jaunākie komentāri