bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 26.05.2018 | Vārda dienas: Varis, Eduards, Edvards
LatviaLatvija

Azartspēļu reklāmai grožus grib palaist vaļīgāk, vēsta de facto

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUAzartspēļu reklāma ārpus azartspēļu organizēšanas vietām Latvijā ir aizliegta. Taču noteikumu pārkāpējus, īpaši interneta vidē, neviens neķer. Azartspēļu uzraugi uzskata, ka reklāmu aizliedzošā norma īsti nestrādā un piedāvā ierobežojumus mīkstināt, ziņo Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto.

Pienākumu uzraudzīt azartspēļu reklāmu savā starpā dala divas institūcijas – Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (NEPLP) un Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP).

NEPLP pēdējos piecos gados piecas reizes sodījusi televīzijas par azartspēļu reklamēšanu. Šogad sodīts Lattelecom meitas uzņēmums Media 360 par sporta raidījumā Hattrick”izvietoto reklāmu.

«NEPLP viedoklis bija tāds, ka mūsu raidījums popularizēja azartspēles, bet mēs, izpētot šo gadījumu, secinājām, ka mūsu raidījuma vadītāji atsaucās uz bukmeikeru likmēm par nākamās nedēļas kādu no spēlēm. Nebija ne zīmola, ne kā tāda, kas varētu vizuāli atspoguļot šo bukmeikeru uzņēmumu,» uzskata Media 360 vadītājs  Kaspars Ozoliņš.

Turpretim mediju uzraugs uzskata, ka tā bija nepārprotama totalizatora viensviens.lv reklāma.

«Tas nebija vienreizējs gadījums, tā bija sistēma, ka vienā no raidījuma segmentiem ir iestrādātas derības starp raidījuma vadītājiem, tajā pašā laikā, atsaucoties uz vienu azartspēļu pakalpojumu sniedzēju un tā interneta vietni,» de facto skaidro NEPLP pārstāvis Kristers Pļešakovs.

Raidījumā atzīmē, ka Lattelecom meitas uzņēmums Media 360 nolēmis tiesāties. Līdz šim gan visos gadījumos tiesas nostājušās padomes pusē. Arī tad, kad televīzijas mēģina apiet likumu, kā sponsorus piesaistot nevis tieši azartspēļu kompānijas, bet sporta bārus, kas nosaukti totalizatoru vārdos.

Tomēr NEPLP rokas ir pārāk īsas, ja televīzijas kanāli reģistrēti ārpus Latvijas. Tad sodīt nevar.  De facto piefiksēja, ka Latvijas azartspēļu reklāmas pašlaik ir, piemēram, Lielbritānijā reģistrētā Discovery kanāla rotācijā.

LTV vēsta, ka Lielbritānijas regulators NEPLP paskaidrojis, ka programmas, kas tiek retranslētas Latvijā, nav domātas tikai skatītājiem Latvijā, bet arī valstīs, kur azartspēļu reklāma ir atļauta, tādēļ nevarot to aizliegt.

Ja NEPLP mēģina izķert reklāmas televīzijā, tad PTAC tā nav prioritāte. Taču tieši PTAC būtu jāsoda vainīgie par neatbilstošu reklāmu sporta pasākumos un interneta lapās.

Tāpat De factopamanīja, ka, piemēram, izklaides bloga Fenikss Fun logo ļoti atgādina spēļu zāļu Fenikss Laimētava identitāti. Vietne reģistrēta Venecuēlā. Spēļu zāļu Fēnikss”līdzīpašnieks Jānis Zuzāns gan skaidri neatbild, vai viņa kompānijām ar šo blogu ir kāds sakars. «Esam pamanījuši interneta vietnes fenikssfun.com nosaukuma un zīmola vizuālo līdzību ar mūsu zīmolu. Šajā vietnē netiek organizētas vai reklamētas azartspēles, līdz ar to mēs neuzskatām, ka ar to varētu tikt veicināta mūsu kā preču zīmes Fenikss Laimētava īpašnieka sniegto pakalpojumu reklamēšana,» rakstiski atbild Zuzāns.

Lielākajām sporta federācijām ir līgumi ar kādu no totalizatoriem – Optibet, Olybet, Synotip . To reklāmas parādās federāciju vai čempionātu mājas lapās un pasākumos. Totalizatoru reklāmas ir arī lielāko ziņu portālu sporta lapās, atzīmē raidījumā.

PTAC mājas lapā rakstīts, ka «aizliegta ir azartspēļu reklāma ziņu interneta portālos.»

Taču PTAC vadītāja Baiba Vītoliņa skaidro, ka pēdējos gados šis jautājums nav bijis PTAC prioritāšu lokā. Neviens neesot aktīvi sūdzējies, arī nozares uzraugs – Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija – neesot skubinājuši aktīvāk pievērsties. PTAC vadītāja Vītoliņa uzskata, ka tieši inspekcijai pašai būtu jānodarbojas arī ar reklāmas uzraudzību.

Spēļu bizness uzskata, ka Latvijā būtu jānodrošina iespēja reklamēt interaktīvās azartspēles. Tam sliecas piekrist arī inspekcijas vadītāja Signe Birne: «Šobrīd reklāmas regulējums ir absolūti nepietiekams. Likumā ar vienu teikumu pateikt, ka tas ir aizliegts, ar to nepietiek. Uzņēmēji ir gana atjautīgi, izdomas bagāti un izdomā dažādus veidus kā sevi reklamēt, bet ne vienmēr sodus var piemērot.»

Azartspēļu inspekcija grasās piedāvāt atbildīgajai Finanšu ministrijai atļaut reklāmu, vienlaikus skaidrāk aprakstot situācijas, kad tā ir aizliegta, vēsta LTV.


Pievienot komentāru

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Biržu indeksi un naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 24.maijā, kritušies, jo pastāvošās globālās bažas par tirdzniecības karu pastiprināja ASV prezidenta Donalda Trampa pēkšņais lēmums atcelt samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Visās ES dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu

Ar piektdienu, 25.maiju, visās Eiropas Savienības dalībvalstīs sāk piemērot Vispārīgo datu aizsardzības regulu, kas paredz stingrākas prasības piekrišanai kā personas datu apstrādes pamatam.

Jaunākie komentāri