bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

Bondars: Ir pietiekami daudz cilvēku, kuri vēlas «noslaucīt kājas» gar mani

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Rīgas domes deputāts Mārtiņš Bondars

Bankrotējušās Latvijas Krājbankas maksātnespējas administrators KPMG Baltics piedzinis 15 miljonu eiro no bankas bijušās valdes, tai skaitā Rīgas domes deputāta Mārtiņa Bondara. Bondars sarunā ar BNN uzsver, ka šī ir politiska izrēķināšanās un viņš neuzskata, ka pieprasītos divus miljonus eiro viņam būtu jāsedz, jo sākumā tiesai ir jāpierāda, ka bankai ir nodarīti zaudējumi nevis radušies zaudējumi.

Krājbankas «skandāliņš» pieprasa Bondaram paprāvu summu

Jāatgādina, ka publiskajā telpā izskanējis, ka Bondaram piedzītā summa saistāma ar diviem kredītiem, kas 2008.gadā izsniegti ar bankas īpašnieku Vladimiru Antonovu saistītiem ārzonu uzņēmumiem un radījuši bankai 3,57 miljonu eiro un 20,7 miljonu dolāru lielus zaudējumus.

***

Intervijā ar BNN Bondars skaidro: «Vispirms ir jāsaprot tas, ko saka likvidators. Likvidators saka, ka bankas valdei ir jābūt atbildīgai par to, ka aktīvu cena ir izmainījusies uz negatīvo pusi un ir jāsedz starpība. Ja bankas valde ir izsniegusi kredītu un tajā laikā, piemēram, ir samazinājušies aktīvi, tad bankas valdei ir jānes atbildība par šiem aktīviem.»

Turpinot, viņš norāda: «Ja skatāmies no likuma viedokļa, tad likvidatoram būtu jāpierāda divas lietas. Pirmā, ka bankai nodarīti zaudējumi nevis radušies zaudējumi un otrā, ka šos zaudējumus nodarījis kāds konkrēts indivīds ar savu darbību. Neviena no šīm lietām tiesā pat nav mēģināta pierādīt,» tā Bondars.

Bondars taujāts arī par to, vai šai lietai, viņaprāt, ir kāds risinājums: «Es atkārtošos, ka šī ir politiska lieta, šobrīd ir pietiekami daudz cilvēku, kuriem ir vēlme «noslaucīt savas kājas» gar mani un to viņi ļoti veiksmīgi dara.»

***

Par savu darbības laiku Krājbankā Bondars saka: «Man vispār nav nekādu sirdsapziņas pārmetumu ne par šiem kredītiem, ne citiem. Tie ir bijuši ļoti labi rezultātu gadi, kad esmu vadījis Krājbanku.»

Jāmin, ka portāla ir.lv publicētā informācija norāda, ka pirmais kredīts saistīts ar ekskluzīvas jahtas Highlander iegādi, bet otrais – ar nekustamā īpašuma attīstības projektu Sanktpēterburgā Krapivny property. Abi šie kredīti līdztekus sešām vēl citām epizodēm tika skatīti Londonas tiesā, kas 2016.gada maijā nolēma no Antonova piedzīt bankai radītos zaudējumus – 60,5 miljonus eiro un 30,8 miljonus dolāru. Baņķieris gan neko nesamaksāja, tā vietā – aizbēga no valsts.

Turpinot sarunu par kredītiem, kuri tikuši izsniegti, un kuri pēc maksātnespējas administratora KPMG Baltics domām bankai radījuši zaudējumus, deputāts apgalvo: «Tos ir pārbaudījusi gan Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) – katru kredītu atsevišķi, gan Ernst & Young, kas ir starptautiska auditoru kompānija. Nevienai no šīm institūcijām nav bijušas pretenzijas ne pret Krājbankas rezultātiem kopumā, ne pret šiem diviem kredītiem.»

***

Komentējot par to, kāpēc šo var saukt par politisku izrēķināšanos, Bondars uzsver, ka tas ir civilprocess, kur ir prasītājs un ir atbildētājs. «Šajā gadījumā prasītājs ir likvidācijas procesā iesaistītas Latvijā organizētas grupas, kuras gūst milzīgu finansiālu labumu un kuras ir saistītas ar politisko vidi. Tāpat tās ir saistītas ar tiesībsargājošajām institūcijām. Jāsaka, ka par nožēlu arī ar tiesām, un tas zināmā mērā kropļo gan ekonomisko, gan tiesisko vidi Latvijā,» savu redzējumu pauž Bondars.

Viņaprāt, Latvijas interesēs ir, «lai noteiktajām grupām atņemtu tiesības darboties šādā biznesā», kas, pēc Bondara domām, ir ekonomiskās un tiesiskās vides kropļošana. «Lai šie indivīdi, kuri ir iesaistīti «legālās aktivitātēs» nekad vairs nevarētu spēt darīt tādu kaitējumu, kādu viņi dara, cilvēkiem, kā tas ir manā gadījumā, vai nu valstī kopumā,» komentē Bondars.

Jautājumā par to, kur tad šie 15 pieprasītie miljoni paliks – tie tiks atmaksāti vai «karāsies gaisā»-, deputāts atbild: «Ir pārsūdzība 1.instancē. Es vēl joprojām ceru, ka Latvijā veselais saprāts uzvarēs.»

«Esmu neērts pie varas esošajiem»

Bondars pārliecināts, ka viņa iesaistīšana Krājbankas lietā ir politiska izrēķināšanās. «Par to, ka no paša sākuma, kopš es esmu politiskajā vidē, esmu bijis neērts pie varas esošajiem, iepriekš Saeimā vai šobrīd Rīgas domē,» sūdzas Bondars. «Pēc būtības es pie rokas nevienu pieķert nevaru, jo man nav noklausīšanās iespējas un man nav vesela armija, kas var skriet ar izmeklētājiem pakaļ tiem, kuri ir iesaistīti šajā lietā.»

Viņaprāt, «šī organizētā grupa» ir apzināti darījusi to, lai izskatītos tā, ka Mārtiņš Bondars ir saistīts ar nedienām Krājbankā viņa darbības laikā. «Bet tikai nez kāpēc visas tās institūcijas, kuras ir bijušas atbildīgas par uzraudzību, vai nu par auditēšanu vai nu pat par tiesisko izvērtējumu – nevienām no viņām nav bijis neviens jautājums Mārtiņam Bondaram visos gados,» par situāciju izsakās pats deputāts.

Vai Bondara vārds ir «aptraipīts»?

«Protams, ka mana reputācija kaut kādā mērā ciešs. Ir cilvēki, kuri šobrīd noslauka savas kājas gar mani. Viņi zināmā mērā nodod arī to kādai daļai sabiedrības,» apstiprina Bondars.

Vienlaikus viņš atzīstas, ka neplāno sevi attaisnot sabiedrības acīs. «Ir lietas, ko nevar izdarīt. Es zinu, ka, skatoties spogulī, man nav kauns par to, ko esmu profesionāli darījis savā Krājbankas darbības laikā. Par nožēlu jāsaka, ka Latvijā valda padomiskās tradīcijas. To apliecina tas, ka cilvēki, kuri ir pie varas, iesaistās tiesiskos procesos un šādā veidā mēģina noņemt no trases savus politiskos oponentus.»

Ref: 225.000.103.2627


Pievienot komentāru

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.