bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra

Bonnier: Dienas un DB pārdošana pērn notika atbildīgi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Izdevniecību Diena un Dienas bizness pārdošana 2009.gada jūlijā bija nopietns, nesasteigts darījums, kuru piedāvāja divi bijušie Bonnier grupas vadītāji Aleksandrs Tralmaks un Džons Hedbergs, un tas tika veikts iespējami atbildīgā veidā, biznesa portālam Nozare.lv sacīja Bonnier AB komunikāciju vadītājs Mortens Lits.

Lits norāda, ka attiecībā uz jaunāko īpašnieku maiņu, kurā uzņēmējs Viesturs Koziols iegādājies 51% AS Diena un tādējādi arī koncerna meitasuzņēmumam Dienas mediji piederošo laikrakstu Dienas bizness, būtu jāvēršas pie darījuma pusēm, Koziola un kontrolpaketes pārdevējiem – britu Roulendu ģimenes.

Bonnier grupa tobrīd, ņemot vērā abu laikrakstu sliktos finanšu rezultātus, apsvēra vairākas iespējas, tostarp arī slēgšanu. Esot bijis arī daudz mazāk nopietnu piedāvājumu no dažādiem pircējiem, sacīja Lits.

Tralmaka un Hedberga kunga piedāvātais plāns bija uzticības cienīgs un nopietns, tādēļ puses nolēma parakstīt un slēgt darījumu 2009.gada jūlijā, norāda Lits, piebilstot, ka kopš tā laika tirgus apstākļi medijiem Latvijā kļuvuši vēl sliktāki.

Kā ziņots, 51% AS Diena akciju nopircis uzņēmējs Koziols, Roulendu ģimenei paturot 49% mediju koncerna akciju.

2009.gada jūlijā, kad notika darījums, kā abu laikrakstu un Diena meitasuzņēmumu pircēja tika prezentēta bijušajam Dienas izpilddirektoram Tralmakam piederošā, tobrīd nesen dibinātā Luksemburgas kompānija Nedela S.A., bet finansējums darījumam 100% nācis no Luxembourg Financial Services (LFS). Kā tobrīd rakstīja Bonnier Business Press izplatītajā paziņojumā, LFS nodibinājuši un tā pieder turīgu igauņu uzņēmēju grupai, kuru vada Kalle Norbergs, kurš ir arī viens no LFS dibinātājiem.

Mediji arī ziņoja, ka Tralmaka un Norberga turpmākais rīcības plāns būs dibināt investīciju fondu Catella Media Investments, visticamāk, kapitalizējot darījuma finansētāju kredītu Nedela un atverot fondu citiem investoriem. Nozare.lv arī atceras neformālu sarunu ar Norbergu, kurā viņš stāstīja par plāniem nodibināt mediju investīciju fondu.

Tobrīd iecerētais attīstības scenārijs bijis uzticības cienīgais un nopietnais pircēju plāns, uz kuru Bonnier grupa paļāvās, šķiroties no Dienas, tās meitasuzņēmumiem un tobrīd ar AS Diena nesaistīto Izdevniecību Dienas bizness, norāda Lits.

2009.gada oktobrī tika paziņots, ka patiesie pircēji ir Roulendu ģimene no Lielbritānijas, kuriem nekad nav bijuši kontakti ar Latviju un kuru ģimenes bagātība nekad nav pelnīta ar investīcijām medijos. Šis paziņojums pēc Tralmaka vilcināšanās teju trīs mēnešus atklāt patiesos abu avīžu un to meitas uzņēmumu pircējus izraisīja vairāku Dienas redaktoru un žurnālistu atlaišanu vai aiziešanu no avīzes, dažiem no tiem izveidojot interneta izdevumu Cita Diena, kas vēlāk pārtapa par žurnālu un interneta mediju Ir.

Zviedru presē jau 2009.gada nogalē bija debates par to, vai Bonnier grupa rīkojusies bezatbildīgi, pārdodot abas Latvijas avīzes un ļaujot tām nonākt pie īpašniekiem, par kuru patieso interesi un spējām pārvaldīt investīcijas medijus ir pamatotas šaubas.

Bijušais Dienas komentāru redaktors Pauls Raudseps lielā zviedru dienas avīzē Dagens Nyheter publicēja komentāru ar virsrakstu Bonnier izmeta Latvijas labāko laikrakstu miskastē. Dažas dienas vēlāk Dagens Nyheter publicēja Lita komentāru Bonnier grupas vārdā, kurā viņš noliedz, ka zviedru kompānija pārdevusi avīzes pircējiem ar neskaidru finansējumu, kā to savā rakstā apgalvojis Raudseps.

Mēs zinājām, ka finansējums nāca no dažām igauņu privātpersonām ar Norbergu priekšgalā. Tie bija cilvēki, kas ticēja avīzes nākotnei un kuriem bija idejas, kā attīstīt Dienu, 2009.gada decembrī rakstīja Lits.


Pievienot komentāru

RD komiteja atbalsta pašvaldības budžeta izdevumu palielināšanu par 42,38 milj. eiro

Pēc Finanšu departamenta ierosinājuma, pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta ieņēmumu prognoze tiek palielināta par 1,66 miljoniem eiro. Tikmēr pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta izdevumu apjoms tiek palielināts par 42,377 milj. eiro.

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Reirs sola, ka senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos. Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā.

Ģimenes ārsti saskata nelielus uzlabojumus e-veselības darbībā

E-veselības sistēmas darbībā, tostarp e-recepšu izrakstīšanā, ir vērojami nelieli uzlabojumi, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina abu ģimenes ārstu asociāciju vadītājas

Policijas video: Āgenskalnā uz ielas aizmieg pamatīgi piedzēries un bruņots apsargs

Svētdien, 18.martā, neilgi pirms pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Nometņu ielu Āgenskalnā, kur garāmgājēji bija pamanījuši uz ielas guļošu vīrieti

Čigāne: Ķīmisko ieroču lietošana Solsberijā ir uzbrukums drošībai visā ES

«Ķīmisko ieroču izmantošana Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, ir nopietns uzbrukums drošībai visā Eiropas Savienības teritorijā. Īstenotais uzbrukums Sergejam Skripaļam un viņa meitai ir smags starptautisko normu un tiesību pārkāpums,» norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Igaunija jau apsveikusi Putinu, Lietuva izlēmusi to nedarīt, bet Latvija – vēl domā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav izšķīries, vai apsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu amatā. «Apsveikt vai neapsveikt ir katras valsts izšķiršanās. To valsts dara, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai nav bijuši kādi pārkāpumi vēlēšanu procesā,» skaidro Vējonis.

Liepājas enerģija noslēgusi tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbus

Līdz ar pavasara tuvošanos SIA Liepājas enerģija noslēgusi cauruļvadu izolācijas rekonstrukcijas darbus siltumtīkliem, kas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos. Šajā apkures sezonā tika veikti pēdējie apjomīgie tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbi, un šobrīd siltumizolācija tranzīta siltumtīkliem atjaunota visos daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos.

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Mēs iesakām