bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 22.04.2018 | Vārda dienas: Armanda, Armands
LatviaLatvija

Bordāns: Valdošo partiju cinisms apdraud valsts pamatus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jānis Bordāns

Parlamenta un valdības darba uzsākšana Latvijā vērtējama tikai kā daļēji tiesiska, un drošības sajūta valstī ir visai fragmentāra, izvērtējot pašreizējo politisko situāciju valstī pēc 12.Saeimas vēlēšanām, secina bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija.

«Diemžēl korupcija, apzināta likumu nepilnību radīšana un to mērķtiecīga izmantošana privātās interesēs ir kā fons joprojām nepabeigtai īpašumu pārdalei un privatizācijai. Valdošo partiju cinisms, turpinot atbalstīt un piesegt mahinācijas, apdraud valsts pamatus,» teikts politiskā spēka pieņemtajā rezolūcijā.

«Vēlēšanu process un valdības darbība uzreiz pēc tās izveidošanas ir skaidri iezīmējusi valsti pārvaldošās nomenklatūras stagnāciju. Tieši šī stagnācija ir patiesais valsts apdraudējums. Taču, izmantojot reāli pastāvošā ārējā apdraudējuma faktoru, aizvien biežāk dažādu ekonomisku, jo īpaši – lielkapitāla, grupējumu labā tiek manipulatīvi virzīti viņus interesējoši jautājumi, pasniedzot tos tikai no Krievijas draudu perspektīvas,» norāda partijā.

Jaunā konservatīvā partija aicina sabiedrību nestāvēt malā un principiāli pieprasīt valdošajiem politiķiem nekavējoties nodrošināt kvalitatīvus uzlabojumus tieslietu un iekšlietu sistēmā, kā arī steidzami pārstrādāt valsts vadošo drošības dokumentu paketi un no jauna izvērtēt valsts drošības apdraudējumus – paplašināt izpratni par ekonomiskajiem, valsts varas neefektivitātes, koruptīvajiem un citiem apdraudējumiem.

Tāpat iedzīvotājiem no politiķiem jāpieprasa straujāk palielināt valsts militāro, iekšlietu un drošības struktūru finansējumu un tā lietderīgas izmantošanas kontroli un pārtraukt investīciju tautsaimniecībā un godīga darba augļu apdraudējumu. Tāpat arī izvērtēt plašsaziņas līdzekļu darbību Latvijas sabiedrības interesēs visā valsts teritorijā, nevis sekmēt mediju telpas «privatizāciju» un sabiedrisko mediju aktīvu izmantošanu šauras nomenklatūras interesēs. Īstenot pilnvērtīgu, kvalitatīvu informācijas un diskusiju telpu visā valsts teritorijā, nodrošinot sabiedrības tiesības uz Latvijas nacionālām interesēm atbilstošu komunikāciju medijos. Nodrošināt Eiropas informācijas plašu pārstāvniecību Latvijas informācijas telpā, kā arī principiāli vērsties pret korupciju, mahinācijām un amatu piešķiršanu pēc «savējo principa», tādējādi veicinot neprofesionālu un nekompetentu praksi valsts pārvaldē un tautsaimniecībā kopumā.

BNN jau vēstīja, ka līdzīgu viedokli nesen pauda Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis, norādot, ka «nodevēji» sēž Saeimā, Ministru krēslos, ieņem ierēdņu amatus. Laimdotas Straujumas vadītos Ministru Kabinetus (arī iepriekšējo) pilnā mērā un apjomā var saukt par «nodevēju» Ministru kabinetiem, jo šo kabinetu patiesais veidotājs un krusttēvs ir smagos kriminālnoziegumos apsūdzētais, tiesiski ierobežotais Aivars Lembergs.

«Mēs esam nodzīvojušies tik tālu, ka ministru kandidāti vairs pat neslēpj viņu apstiprināšanas patiesos apstākļus un lēmuma pieņēmējus. Tā, pirms satiksmes ministra Anrija Matīsa atkārtotas apstiprināšanas amatā, Anrijs Baltkrievijas vizītes laikā kuluāros esot lielījies, ka noteikti būšot satiksmes ministrs, jo viņa kandidatūru esot akceptējis pats Aivars Lembergs. Arī fakts, ka valsts 2015.gada budžeta apspriešanas laikā (22.novembra slēgtajā Ministru Kabineta sēdē) ministrus izglītoja tas pats tiesājamais Lembergs, «nodevēju» statusu tikai pastiprina,» iepriekš uzsvēra Landmanis.

«Kur vēl trakāk. Mūsu valsts Ministru Kabinets par valsts budžeta sastādīšanu konsultējas ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzētu personu. Nevienam no ministriem neienāk prātā noskaidrot, kāds statuss ir ziņotājam Aivaram Lembergam. Neviens neuzdrošinās noraidīt ziņotāju un parādīt viņam durvis. Tā vietā, ministri izpilda kārtējo Lemberga vēlmi – valdes locekļu maiņu brīvostās, tādējādi sabiedrībai atklāti norādot, ka valsts primāri rūpēsies par smagos kriminālnoziegumos apsūdzētā labklājību. Skolotāji, mediķi var pagaidīt,» tā politiķis.

Pēc viņa sacītā, pazīstamā politoloģe Vita Matīsa 25.novembra Latvijas Televīzijas raidījumā 1 : 1 skaidri nodefinēja Latvijas problēmas un to vaininiekus. Pie katastrofiski zemā uzticības līmeņa politiķiem un politiskai sistēmai kopumā, kas divdesmit gadu garumā veidota un ir rezultatējusies kā ļoti vājš punkts Latvijas aizsardzībai, ir vainojami politiķi, ierēdņi, biznesmeņi, kuri pielikuši roku un veidojuši šos neuzticības apstākļus. «Latvija ir caurausta ar šiem vājo punktu mezgliem, tas ir viņu [nodevēju] nopelns,» sacīja Matīsa, piebilstot, ka «Pēdējos desmit gados Latvijas politikā es redzu cilvēkus, kurus nebūtu problēmas nosaukt par valsts nodevējiem.» Kā vēl vienu valsts vājinošo faktoru Matīsa piesauc jau par sistemātisku problēmu kļuvušo latviešu slikto īpašību – iztapību varai, varas nesējam a priori tikai tādēļ, ka viņi ir varas nesēji.

«Viss kā uz delnas. Matīsa izskaidroja to, ko daudzi zināja, redzēja, juta. To, kamdēļ daudzi pamet dzimteni uz neatgriešanos,» izteicies Ventspils pilsētas domes deputāts.

Ref: 102.000.102.8752


Pievienot komentāru

  1. Aivars B. teica:

    Žēl,ka Bordāna partija neiekļuva Saeimā,bet iekļuva visādi prokrieviski lielas naudas ielikteņi.

    +1 0 -1 0

  2. rasa teica:

    Saeimā vajadzētu vēl kādus desmit Artūrus Kaimiņus,tad varbūt,Āboltiņa nevīpsnātu ,tik gudri nerunātu un Straujumai tik bieži nekristu ap kaklu.Katram savs laiks-gan jau arī Vienotība izšķīdīs kā ziepju burbulis un paliks tikai atmiņas (Latvijas ceļš ,Tautas partija,Pirmā partija un vēl citas jau aizmirstas).Latvijai vislielākais kauna traips bija,ir un būs bēdīgi slavenais viszinis Lembergs.Tauta,atveriet acis un ausis.Pietiek klausīties vienu frāzi-naudas nepietiek!Vadiet valsti tā,lai pietiktu nauda,domājiet un pēdējais laiks sākt strādāt(bet ne Lemberga pavadā)!

    +1 0 -1 0

Indijā upes krastā atrasts sakropļots pazudušās Latvijas pilsones līķis

Indijā upes krastā atrasts pirms vairāk nekā mēneša pazudušās Latvijas pilsones Līgas Skromanes līķis, vēsta tīmekļa izdevums India Today.

VL-TB/LNNK Saeimas sēdē plāno atbalstīt aizliegumu «ofšoriem» piedalīties publiskajos iepirkumos

Nacionālā apvienība Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Saeimas sēdē tomēr atbalstīs priekšlikumu, kas paredz aizliegumu publiskajos iepirkumos piedalīties «ofšoriem», vēsta VL-TB/LNNK.

EM: Ražotāju cenas ietekmēs izejvielu cenu dinamika

Apstrādes rūpniecības ražotāju cenas šogad pieaugs līdzīgi kā 2017.gadā. Ražotāju cenu līmeni lielā mērā ietekmēs eksportētās produkcijas ražotāju cenu svārstības, ko pamatā nosaka pasaules izejvielu cenu dinamika, prognozē Ekonomikas ministrija.

Lidostā Rīga ražīgākais marts tās darbības vēsturē

Lidostā Rīga trīs mēnešos apkalpoti jau 1 352 776 pasažieri – par 19,4% vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā. Martā lidostā apkalpoti vairāk nekā pusmiljons pasažieru, kas ir lielākais gada trešajā mēnesī apkalpoto pasažieru skaits lidostas vēsturē. Pasažieru skaits martā, salīdzinot ar 2017.gada martu, pieaudzis par 20,4%, liecina operatīvie dati par lidostas darbības rezultātiem šā gada pirmajā ceturksnī.

Lietā par Depo būvniecību Jelgavā zemes īpašnieks prasa noraidīt visu tiesas sastāvu

SIA Auras centrs, kas uz sev piederoša zemesgabala Jelgavā vēlas izbūvēt lielveikalu Depo, Administratīvajā rajona tiesā iesniegusi noraidījumu visam tiesas sastāvam, jo šaubās par tā objektivitāti, izskatot jelgavnieku pieteikumus ar lūgumu atcelt Jelgavas domes lēmumus, ar kuriem atstāta spēkā lielveikala Depo būvēšanai izsniegtā būvatļauja.

Latvijas karavīri piedalīsies Apvienoto reaģēšanas spēku mācībās

No 21.aprīļa līdz 3.maijam, Lielbritānijā, Solsberī poligonā norisināsies Apvienoto reaģēšanas spēku mācības, kurās Latvijas bruņotos spēkus pārstāvēs aptuveni 80 Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes karavīru.

Gapoņenko tiek apcietināts par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šodien nolēma piemērot drošības līdzekli apcietinājumu nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongres vadītajam Aleksandram Gapoņenko.

SPRK: Gaso juridiskā nodalīšana no Latvijas Gāzes atbilst likuma prasībām

Izvērtējot sadales sistēmas operatora iesniegtos dokumentus atbilstoši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas noteikumiem un papildu informāciju, SPRK ir atzinusi, ka AS Gaso veiktie pasākumi AS Latvijas Gāze reorganizācijas procesā neatkarības prasību nodrošināšanai ir pietiekami, vēsta SPRK pārstāvji.

No 2.maija būs izmaiņas 34. un 48. autobusa kustības sarakstā

No 2.maija pasažieru ērtībām 34. un 48. autobusa maršrutam tiks mainīts kustības saraksts darba dienām, informē Rīgas satiksme.

Nolemts atteikties ieviest normu, kas apgrūtinātu «ģimenes bankrotu» veikšanu

Skatot piedāvātos grozījumus Maksātnespējas likumā, nolemts atteikties no sākotnēji plānotās normas, kas būtu apgrūtinājusi tā dēvēto «ģimenes bankrotu» veikšanu.

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,5%

Šī gada martā, salīdzinot ar 2017.gada martu, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,5%. Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 4%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,2%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,9%, vēsta CSP dati.

Tiesā nonāk krimināllieta par maksātnespējas administratoru pretlikumīgām darbībām

Latvijas prokuratūra tiesai nodevusi krimināllietu par divu maksātnespējas administratoru pretlikumīgām darbībām, tai skaitā izspiešanu, kukuļa pieprasīšanu un pienākumu nepildīšanu.

Pašvaldība: Pēc tikšanās vasarā British Steel atteicās pirkt KVV Liepājas metalurgu

Pēc tikšanās pagājušā gada augusta beigās Lielbritānijas uzņēmums British Steel, kas pašlaik izrāda interesi par Liepājas metālapstrādes uzņēmumu, atteicās pirkt maksātnespējīgo AS KVV Liepājas metalurgs. Tā apgalvo domes priekšsēdētāja padomnieks sabiedrisko attiecību jautājumos Andrejs Rjabcevs.

Lielākie valsts amatpersonu ienākumi Spurei un Čakšai, lielākā alga – Rimšēvičam

Īpašumu pārdošanas dēļ lielākos ienākumus starp valsts amatpersonām 2017.gadā ir guvusi Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure un veselības ministre Anda Čakša, bet lielāko algu joprojām ir saņēmis Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, liecina apkopotie Valsts ieņēmumu dienestā iesniegto valsts amatpersonu deklarāciju dati.

Pašvaldības policisti no Hapaka grāvja izceļ 25 metrus garu nelegālu zvejas tīklu

Rīgas pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes darbinieki, veicot rūpnieciskās zvejas noteikumu ievērošanas kontroli, Hapaka grāvī atrada un izcēla nemarķētu zvejas rīku.

Kopējie nodokļu parādi Latvijā – 1,255 miljardi eiro

Latvijā šogad aprīļa sākumā kopējie nodokļu parādi, ieskaitot aktuālos, apturētos parādus un atmaksas termiņa pagarinājumus, bija 1,255 miljardu eiro apmērā, kas ir par 3,2% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Spānijā teroraktu upuri nepieņem basku separātistu ETA atvainošanos

Spānijā iedzīvotāji, kuri savulaik cietuši basku separātistu organizācijas ETA sarīkotos vardarbīgos uzbrukumos, ir noraidījuši atvainošanos, ko organizācija paudusi šonedēļ attiecībā tiem upuriem, kurus tā negribot nonāvējusi vai ievainojusi.

Noslēdzies astoņus gadus ilgušais Latvijas-Krievijas robežas demarkācijas process

Stājas spēkā Latvijas-Krievijas valsts robežas demarkācijas dokumenti. Līdz ar to 2018.gada 21.aprīlī ir noslēdzies abu valstu kopējā robežposma demarkācijas process, kas ilga astoņus gadus. Demarkācijas procesa gaitā tika veikta 283,6 km garās robežlīnijas iezīmēšana dabā.

Ģenerālprokurors vēršas Satversmes tiesā par OIK regulējuma neatbilstību Satversmei

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers iesniedzis Satversmes tiesai pieteikumu par elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes regulējuma neatbilstību Satversmei.

Veģetāro desiņu Francijā aizliegs saukt par «desiņu»

Francijā iecerēts aizliegt no dārzeņiem gatavotus pārtikas produktus pārdot ar nosaukumiem, kas attiecas uz gaļas izstrādājumiem, tā vēršoties pret tādiem apzīmējumiem kā, piemēram, «sojas steiks» un «veģetārā desiņa».

Vienotība varētu kļūt par Jauno Vienotību, bet par premjera kandidātu Kariņš

Līdzšinējā partija Vienotība Saeimas vēlēšanās varētu startēt ar jaunu nosaukumu - Jaunā Vienotība, bet par Ministru prezidenta amata kandidātu izvirzīs eiroparlamentārieti Krišjāni Kariņu. Tā vēsta LTV raidījums Panorāma.

Atklās pirmo vēstures grāmatu vācu valodā par Latvijas simtgadi

Berlīnē Latvijas vēstniecība Vācijā pirmdien, 23.aprīlī, notiks Latvijas valsts simtgadei veltītās vēstures grāmatas Lettland 1918-2018. Ein Jahrhundert Staatlicheit atklāšana, kurai sekos augsta līmeņa politiska diskusija par Latvijas, Vācijas un Eiropas nākotni.

Pieaug pārkāpumu intensitāte uz Latvijas valsts robežas

Aprīlī aizturētas divas valsts robežu nelikumīgi šķērsojušas Vjetnamas pilsoņu grupas un konstatēti vairāki cigarešu nelikumīgas pārvietošanas gadījumi, vēsta Latvijas Valsts robežsardze.

Starptautiska organizācija: Latvija «izkrīt» no pasaules demokrātiskāko valstu saimes

Uz Saeimas mēģinājumiem Latvijā ierobežot pilsoņu pamata brīvības, norādījusi starptautiskā organizācija CIVICUS, kas pasaulē novēro pilsoniskās līdzdalības iespējas. CIVICUS reitingā, piecu punktu skalā Latvijas pilsoniskā telpa vairs nav «atvērta», bet gan«sašaurināta».

ES fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes

Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu jaunu produktu ieviešanai ražošanā projektu atlases otrajā kārtā komersanti vēlas izmantot 51 projekta īstenošanai. Kopumā pieprasītais ERAF līdzfinansējums 64,3 miljonu eiro apmērā par 88% pārsniedz pieejamo līdzfinansējumu. Visvairāk Eiropas Savienības fondu atbalstu jaunu produktu ieviešanai visvairāk vēlas izmantot Zemgales ražotnes, informē Centrālajā finanšu un līgumu aģentūra.