bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 16.01.2018 | Vārda dienas: Lida, Lidija
LatviaLatvija

Bordāns: Valdošo partiju cinisms apdraud valsts pamatus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+4 vērtējums, 4 balsojumi)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Jānis Bordāns

Parlamenta un valdības darba uzsākšana Latvijā vērtējama tikai kā daļēji tiesiska, un drošības sajūta valstī ir visai fragmentāra, izvērtējot pašreizējo politisko situāciju valstī pēc 12.Saeimas vēlēšanām, secina bijušā tieslietu ministra Jāņa Bordāna vadītā Jaunā konservatīvā partija.

«Diemžēl korupcija, apzināta likumu nepilnību radīšana un to mērķtiecīga izmantošana privātās interesēs ir kā fons joprojām nepabeigtai īpašumu pārdalei un privatizācijai. Valdošo partiju cinisms, turpinot atbalstīt un piesegt mahinācijas, apdraud valsts pamatus,» teikts politiskā spēka pieņemtajā rezolūcijā.

«Vēlēšanu process un valdības darbība uzreiz pēc tās izveidošanas ir skaidri iezīmējusi valsti pārvaldošās nomenklatūras stagnāciju. Tieši šī stagnācija ir patiesais valsts apdraudējums. Taču, izmantojot reāli pastāvošā ārējā apdraudējuma faktoru, aizvien biežāk dažādu ekonomisku, jo īpaši – lielkapitāla, grupējumu labā tiek manipulatīvi virzīti viņus interesējoši jautājumi, pasniedzot tos tikai no Krievijas draudu perspektīvas,» norāda partijā.

Jaunā konservatīvā partija aicina sabiedrību nestāvēt malā un principiāli pieprasīt valdošajiem politiķiem nekavējoties nodrošināt kvalitatīvus uzlabojumus tieslietu un iekšlietu sistēmā, kā arī steidzami pārstrādāt valsts vadošo drošības dokumentu paketi un no jauna izvērtēt valsts drošības apdraudējumus – paplašināt izpratni par ekonomiskajiem, valsts varas neefektivitātes, koruptīvajiem un citiem apdraudējumiem.

Tāpat iedzīvotājiem no politiķiem jāpieprasa straujāk palielināt valsts militāro, iekšlietu un drošības struktūru finansējumu un tā lietderīgas izmantošanas kontroli un pārtraukt investīciju tautsaimniecībā un godīga darba augļu apdraudējumu. Tāpat arī izvērtēt plašsaziņas līdzekļu darbību Latvijas sabiedrības interesēs visā valsts teritorijā, nevis sekmēt mediju telpas «privatizāciju» un sabiedrisko mediju aktīvu izmantošanu šauras nomenklatūras interesēs. Īstenot pilnvērtīgu, kvalitatīvu informācijas un diskusiju telpu visā valsts teritorijā, nodrošinot sabiedrības tiesības uz Latvijas nacionālām interesēm atbilstošu komunikāciju medijos. Nodrošināt Eiropas informācijas plašu pārstāvniecību Latvijas informācijas telpā, kā arī principiāli vērsties pret korupciju, mahinācijām un amatu piešķiršanu pēc «savējo principa», tādējādi veicinot neprofesionālu un nekompetentu praksi valsts pārvaldē un tautsaimniecībā kopumā.

BNN jau vēstīja, ka līdzīgu viedokli nesen pauda Ventspils pilsētas domes deputāts Aivis Landmanis, norādot, ka «nodevēji» sēž Saeimā, Ministru krēslos, ieņem ierēdņu amatus. Laimdotas Straujumas vadītos Ministru Kabinetus (arī iepriekšējo) pilnā mērā un apjomā var saukt par «nodevēju» Ministru kabinetiem, jo šo kabinetu patiesais veidotājs un krusttēvs ir smagos kriminālnoziegumos apsūdzētais, tiesiski ierobežotais Aivars Lembergs.

«Mēs esam nodzīvojušies tik tālu, ka ministru kandidāti vairs pat neslēpj viņu apstiprināšanas patiesos apstākļus un lēmuma pieņēmējus. Tā, pirms satiksmes ministra Anrija Matīsa atkārtotas apstiprināšanas amatā, Anrijs Baltkrievijas vizītes laikā kuluāros esot lielījies, ka noteikti būšot satiksmes ministrs, jo viņa kandidatūru esot akceptējis pats Aivars Lembergs. Arī fakts, ka valsts 2015.gada budžeta apspriešanas laikā (22.novembra slēgtajā Ministru Kabineta sēdē) ministrus izglītoja tas pats tiesājamais Lembergs, «nodevēju» statusu tikai pastiprina,» iepriekš uzsvēra Landmanis.

«Kur vēl trakāk. Mūsu valsts Ministru Kabinets par valsts budžeta sastādīšanu konsultējas ar smagos kriminālnoziegumos apsūdzētu personu. Nevienam no ministriem neienāk prātā noskaidrot, kāds statuss ir ziņotājam Aivaram Lembergam. Neviens neuzdrošinās noraidīt ziņotāju un parādīt viņam durvis. Tā vietā, ministri izpilda kārtējo Lemberga vēlmi – valdes locekļu maiņu brīvostās, tādējādi sabiedrībai atklāti norādot, ka valsts primāri rūpēsies par smagos kriminālnoziegumos apsūdzētā labklājību. Skolotāji, mediķi var pagaidīt,» tā politiķis.

Pēc viņa sacītā, pazīstamā politoloģe Vita Matīsa 25.novembra Latvijas Televīzijas raidījumā 1 : 1 skaidri nodefinēja Latvijas problēmas un to vaininiekus. Pie katastrofiski zemā uzticības līmeņa politiķiem un politiskai sistēmai kopumā, kas divdesmit gadu garumā veidota un ir rezultatējusies kā ļoti vājš punkts Latvijas aizsardzībai, ir vainojami politiķi, ierēdņi, biznesmeņi, kuri pielikuši roku un veidojuši šos neuzticības apstākļus. «Latvija ir caurausta ar šiem vājo punktu mezgliem, tas ir viņu [nodevēju] nopelns,» sacīja Matīsa, piebilstot, ka «Pēdējos desmit gados Latvijas politikā es redzu cilvēkus, kurus nebūtu problēmas nosaukt par valsts nodevējiem.» Kā vēl vienu valsts vājinošo faktoru Matīsa piesauc jau par sistemātisku problēmu kļuvušo latviešu slikto īpašību – iztapību varai, varas nesējam a priori tikai tādēļ, ka viņi ir varas nesēji.

«Viss kā uz delnas. Matīsa izskaidroja to, ko daudzi zināja, redzēja, juta. To, kamdēļ daudzi pamet dzimteni uz neatgriešanos,» izteicies Ventspils pilsētas domes deputāts.

Ref: 102.000.102.8752


Pievienot komentāru

  1. Aivars B. teica:

    Žēl,ka Bordāna partija neiekļuva Saeimā,bet iekļuva visādi prokrieviski lielas naudas ielikteņi.

    +1 0 -1 0

  2. rasa teica:

    Saeimā vajadzētu vēl kādus desmit Artūrus Kaimiņus,tad varbūt,Āboltiņa nevīpsnātu ,tik gudri nerunātu un Straujumai tik bieži nekristu ap kaklu.Katram savs laiks-gan jau arī Vienotība izšķīdīs kā ziepju burbulis un paliks tikai atmiņas (Latvijas ceļš ,Tautas partija,Pirmā partija un vēl citas jau aizmirstas).Latvijai vislielākais kauna traips bija,ir un būs bēdīgi slavenais viszinis Lembergs.Tauta,atveriet acis un ausis.Pietiek klausīties vienu frāzi-naudas nepietiek!Vadiet valsti tā,lai pietiktu nauda,domājiet un pēdējais laiks sākt strādāt(bet ne Lemberga pavadā)!

    +1 0 -1 0

Masu protesti Grieķiju neattur no aizdevuma reformu pieņemšanas

Grieķijas parlaments ir pieņēmis apjomīgu reformu kopumu, lai valsts no starptautiskiem aizdevējiem saņemtu nākamos miljardus eiro. Politiķiem pret reformām prasījuši balsot aptuveni 20 000 cilvēku, kuri balsojuma laikā piedalījušies demonstrācijā pie parlamenta.

Eksperts: Kailsals līdz šim vairumam dārza kultūru nevarētu būt vērā ņemami kaitējis

Līdz šim gaisa temperatūra Latvijā nav bijusi tik zema, lai kailsals vairumam dārza kultūru būtu vērā ņemami kaitējis, saka Latvijas Lauku konsultācijas un izglītības centra Augkopības nodaļas vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Brexit: EP deputāti nobažījušies par Apvienotās Karalistes valdības prioritātēm

Eiropas Parlamenta deputāti atzīst, ka Brexit sarunās panākts progress, taču uzsver, ka sarunu sarežģītākā daļa vēl ir priekšā.

Pilnveidos regulējumu attiecībā uz emisiju kvotām un gaisa piesārņojumu

Izmaiņas likumā Par piesārņojumu paredz pienākumu kuģiem katru gadu veikt oglekļa dioksīda emisiju monitoringu un sniegt šo informāciju Eiropas Komisijai un Valsts vides dienestam. Jaunas prasības uzliktas arī degvielas piegādātājiem, un paredzēts, ka viņiem līdz 2020.gadam būs jānodrošina aprites cikla siltumnīcefekta gāzu emisijas uz vienu enerģijas vienību samazinājums vismaz par 6%.

Ogres novada pašvaldības budžeta tēriņi par teju 21 milj. eiro pārsniegs ieņēmumus

Ogres novada pašvaldības 2018.gada budžeta deficīts būs 20,99 miljoni eiro. Deficītu plānots segt ar 8,07 miljonu eiro pārpalikumu no 2017.gada budžeta un 16,96 miljonu lielu aizņēmumu.

Audžuģimenes saņems lielāku pabalstu

Pašvaldībām ir pienākums izmaksāt lielāku pabalstu par bērna uzturu, kurš ievietots audžuģimenē, pielīdzinot to divkāršam minimālo uzturlīdzekļu apmēram.

Precizēta patentmaksas režīma piemērošanas kārtība un profesiju saraksts

Apstiprinot Valsts nodokļu politikas pamatnostādnes 2018.-2021.gadam, valdība lēma pilnveidot arī patentmaksas režīmu un noteikt vienotu patentmaksas apmēru. Tiek plānots atteikties no pārāk detalizēta saimnieciskās darbības veidu sadalījuma, vienkāršot patentmaksu samaksu un piemērot samazinātās patentmaksas režīmu arī personām ar I un II grupas invaliditāti, vēsta Ekonomikas ministrijā.

Pērn ugunsgrēkos gāja bojā 80 cilvēki; mazākais skaits pēdējo gadu laikā

Pērn samazinājies izsaukumu skaits uz ugunsgrēku dzēšanu, bojāgājušo skaits, savukārt palielinājies glābšanas darbu skaits, liecina Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika.

Čehijas prezidentu noskaidros duelī starp Zemanu-Drahošu

Čehijas prezidenta vēlēšanu pirmajā kārtā vairāk nekā pusi balsu nav spējis savāktcis neviens kandidāts, tādēļ janvāra beigās tiks rīkota balsojuma otrā kārta, kur čehu vēlētājiem būs jāizšķiras, vai atbalstīt pašreizējo eiroskeptisko prezidentu vai tomēr viņa vietā likt proeiropeisku akadēmiķi.

Valsts amatpersona savu amatu drīkstēs savienot ar darbu konsultatīvajā padomē

Valsts amatpersonas savu amatu varēs savienot ar darbu konsultatīvajās padomēs, darba grupās, komisijās, vēsta Saeimas Preses dienests.

Valdība plāno uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā

Ministru kabineta sēdē apstiprināts Veselības ministrijas izstrādātais likumprojekts, kas paredz izmaiņas Sporta likumā ar mērķi uzlabot antidopinga sistēmu Latvijā. Grozījumi paredz Latvijas Nacionālās antidopinga padomes izveidi, kas darbotos kā konsultatīva institūcija ar antidopinga jomu saistītu jautājumu risināšanai.

Tikai 12% darbinieku pilnīgi pārzina savas organizācijas IT drošības politiku

Uzņēmumos visā pasaulē joprojām ir novērojams satraucošs informētības trūkums Informācijas tehnoloģijas drošības jautājumos, liecina Kaspersky Lab un B2B International veiktais pētījums.

Organizācija: Latvijā atgriežas daļa valsti pametušo patvēruma meklētāju

Pēdējo mēnešu laikā ir vērojama tendence, ka Latvijā atgriežas daļa to patvēruma meklētāju statusu ieguvušo cilvēku, kuri iepriekš izbrauca no valsts, informē biedrības Patvērums Drošā māja vadītāja Sandra Zalcmane.

Neskatoties uz pagaidu aizliegumu atrasties uz ledus, vecāki ved savus bērnus slidot

Aizvadītās nedēļas nogales svētdienā, 14.janvārī, Rīgas pašvaldības policijas videonovērošanas centra darbinieki caur kameras aci ievēroja, ka uz Uzvaras parka dīķa ledus slido divas personas. Ņemot vērā, ka no 10.janvāra ir spēkā aizliegums atrasties uz Rīgas ūdenstilpnēm, uz notikuma vietu nosūtīta tuvākā Rīgas pašvaldības policijas ekipāža.

Igaunijas pensiju fondi piesardzīgi par Sāremā tilta ieguldījumu ideju

Saistībā ar 500 miljonus eiro vērtu ieceri būvēt maksas tiltu no Igaunijas rietumu krasta līdz valsti lielākajai salai, Sāremā, un pieņēmumu, ka to varētu finansēt no igauņu pensiju fondiem, piesardzīgu attieksmi paudusi banka Swedbank.

Pētījums: cilvēki maldīgi uzskata, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti

Vairākums cilvēku (82%) uzskata, ka ikdienā ir veselīgi uzturā lietot pilngraudu produktus. Taču vienlaikus cilvēki maldīgi domā, ka rīsi, rieksti un banāni ir pilngraudu produkti, liecina Cereal Partners Worldwide veiktais pētījums.

Līdz ar salu uz grants autoceļiem atceļ transporta masas ierobežojumus

Iestājoties ziemai raksturīgiem laika apstākļiem un salam, uz grants autoceļiem tiek atcelti sakarā ar šķīdoni ieviesti autotransporta masas ierobežojumi, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Novaturas: Vairāk nekā 61 000 Baltijas iedzīvotāju pavadīs vasaras atpūtu ārvalstīs

Tūroperators Baltijas valstīs Novaturas, kas 2018.gadā plāno debitēt Varšavas un Viļņas fondu biržās, ir novērojis rekordlielu klientu aktivitāti, salīdzinot ar iepriekšējā gada rādītājiem.

Aldaris: Bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā pieaudzis par 9%

AS Aldaris 2017.gadu noslēdzis ar bezalkoholiskā alus kategorijas ievērojamu pieaugumu. Pieprasījums pēc bezalkoholiskā alus pieaudzis visā Latvijas tirgū kopumā - bezalkoholiskā alus tirgus 2017.gadā audzis par 9%, vēsta AS Aldaris pārstāvji.

Politiķe paziņo par ielaušanos e-veselības sistēmā; premjers informāciju neapstiprina

Pagājušajā ceturtdienā, 11.janvārī, e-veselības sistēmai «tika izdarīti traucējumi» un tajā ielauzušies ļaundari, Latvijas Radio paziņo Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas vadītāja Aija Barča. Premjers Māris Kučinskis gan uzsver, ka informācija par iespējamo ielaušanos nav apstiprinājusies.

airBaltic pērn pārvadājusi vislielāko pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2017.gadā kopumā pārvadājusi 3 523 300 pasažierus jeb par 22% vairāk nekā pērn uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Tas ir vislielākais pārvadāto pasažieru skaits lidsabiedrības vēsturē.

Iedzīvotāju skaits Igaunijā pieaug trešo gadu pēc kārtas

Igaunijas iedzīvotāju skaits audzis trešo gadu pēc kārtas. 1.janvārī tas sasniedzis 1 318 700, kas ir par 3 070 cilvēkiem vairāk nekā 2017.gada sākumā. Tā aplēsuši igauņu statistiķi, kuri gan brīdinājuši, ka aplēse balstīta uz sākotnējiem datiem, kas vēl varētu būtiski mainīties, jo nav ņemta vērā nereģistrētā imigrācija.

Bildēs: Gleznainās Rīgas ainavas

Gleznainās fotogrāfijās iemūžināts dzelzceļa tilts pār Daugavu, Rīgas panorāma, biedrības Latvijas karogs dāvinātais Latvijas valsts karogs, kurš uzstādīts 60 metrus augstā mastā uz AB dambja, viesnīca Radisson Blu Daugava, kā arī Latvijas Nacionālā bibliotēka. 

Pētījums: Latviju pametuši 100'000 cilvēku ar augstāko izglītību

No 2000. līdz 2016.gadam Latviju pametuši 100 000 iedzīvotāju ar augstāko izglītību, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes teica Latvijas Universitātes profesors Mihails Hazans.

Nacionālā apvienība rosina aizliegt «ofšoriem» piedalīties iepirkumos

Apvienības Visu Latvijai-Tēvzemei un brīvībai/LNNK Saeimas frakcija ir iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, piedāvājot aizliegt «ofšoriem» jeb zemu nodokļu vai beznodokļu valstīs un teritorijās reģistrētiem uzņēmumiem piedalīties publiskajos iepirkumos.