bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 02.10.2014 | Vārda dienas: Skaidris, Ilma
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Latvijas Reģionu Apvienība: Pēc jaunākajiem datiem mūsu atbalstītāju pulks jau ir sasniedzis 11% un arvien turpina pieaugt

Ar joni tuvojas vēlēšanu laiks, kā arī laiks, kad izšķirties par savu izvēli un Latvijas nākotni vismaz nākamajiem četriem gadiem. Kam uzticēt savu balsi un kāpēc? Jau pazīstamajām sejām, vai jaunām personībām? Kā izvērtēt darbus, pieredzi un spējas?

Saeimas vēlēšanas: Graudi un pelavas

Balsojot 12. Saeimas vēlēšanās, ņemot vērā notikumus Ukrainā un arvien biežāk izskanošās bažas, ka ukraiņiem varētu sekot Baltija, jo īpaši svarīgi ir izdarīt gudru izvēli. Tā kā vēlēšanu rezultātā, visdrīzāk, izšķirsies Latvijas virzība uz austrumiem vai rietumiem, sabiedrībā zināmi cilvēki un viedokļu līderi aicina nebūt naiviem un neticēt tukšiem solījumiem, bet gan deputātu kandidātus vērtēt pēc padarītajiem darbiem.

Krievijas diplomāts uzstāj, ka aizstāvēt tautiešu intereses Baltijā ir Krievijas atbildība

Vadoša Krievijas Ārlietu ministrijas amatpersona norādījusi, ka Maskavai ir atbildība aizstāvēt etniskos krievus, kuri ir citu valstu pilsoņi «neatkarīgi no tā, kur tie dzīvo». Jau pazīstamā nostāja pausta tieši saistībā ar Baltijas valstīm un skan apņēmīgāk, ņemot vērā, ka ar šādu pašu argumentu Krievija centās pamatot Ukrainai piederošās Krimas aneksiju.

Izraēlā nebūs iespēja nobalsot Latvijas 12. Saeimas vēlēšanās

Centrālā vēlēšanu komisija 12. Saeimas vēlēšanu iecirkņu saraksta ārvalstīs izslēdza vēlēšanu iecirkni Telavivā, Izraēlā.

Vairāk nekā pusi ugunsgrēku izraisa apkures sistēmas un sodrēji

Iestājoties arvien aukstākam laikam, divtik pieaug īpašumu negadījumu skaits, kas saistīti ar uguns nodarītiem postījumiem. Tam iemesls visbiežāk ir netīrīti skursteņi, bojāti dūmvadi, kā arī neievēroti ekspluatācijas noteikumi.

Lietuva vaino Krieviju zvejas tralera sagrābšanā

Krievija saņēmusi pārmetumus no Lietuvas par starptautisko jūras tiesību pārkāpumu saistībā ar Lietuvas zvejas tralera sagrābšanu, uz kura atradās 30 cilvēku liela apkalpe.

Apkopojums: Straujumas vadītās valdības paveiktais

«Ģeopolitiskā sasprindzinājuma dēļ valdībai nācās pārvērtēt prioritātes un visus svarīgākos jautājumus uzlūkot caur drošības prizmu. Apzinoties, ka valsts nākotne ir tieši saistīta ar saprātīgu politisko rīcību, valdība pieņēma vairākus būtiskus lēmumus, kas tieši saistīti ar drošību,» norāda Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

Latvijā ierodas pieci ASV tanki un 12 bruņumašīnas

Operācijas Atlantic Resolve ietvaros ASV armijas Pirmās kavalērijas divīzijas smagās bruņutehnikas rota nomainīs Ādažu militārajā bāzē izvietotos ASV gaisa desantniekus. Jaunā vienība ieradīsies kopā ar pieciem tankiem Abrams un 12 bruņumašīnām Bradley, kas tiks izmantotas kopīgajās mācībās ar Latvijas karavīriem Ādažos.

Protestējot pret pensijas vecuma celšanu, Beļģijas policija nesodīs autobraucējus

Beļģijā šonedēļ var uzelpot tie satiksmes dalībnieki, kas brauc mazliet par ātru, aizmirst piesprādzēties vai novieto transportlīdzekli neatļautā vietā. Beļģu policija apņēmusies nedēļu nesodīt ceļu satiksmes noteikumu pārkāpējus, tā protestējot pret valdības plāniem policistiem paaugstināt pensionēšanās vecumu.

Saeimas vēlēšanās balsi glabāšanā nodevuši jau 6 730 pilsoņi

12.Saeimas vēlēšanās pirmajā dienā, kad to bija iespējams paveikt, balsi glabāšanā nodevuši 6 730 pilsoņi, informē Centrālās vēlēšanu komisijas Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Septembra nogale nesusi šīs rudens pirmās salnas

Septembra noslēdzošajā dekādē, kas bija 0,8 grādus siltāka par normu, Latvijā rudenīgs dzestrums mijās ar atvasaras siltumu. Perioda laikā visaukstākie bija 23. un 24.septembris, kad diennakts vidējā gaisa temperatūra noslīdēja trīs grādus zem normas.

Vislabākā dzīve senioriem ir Norvēģijā; Latvija 35.vietā

Vislabākā dzīve gados veciem cilvēkiem ir Norvēģijā, bet Latvija globālā pētījumā par vecu cilvēku dzīves apstākļiem ierindojas 35.vietā, gada laikā pakāpjoties par desmit pozīcijām.

Retrospekcija: Virkne nāves gadījumu premjera amata kandidāta Lemberga tuvākajā lokā

Kad Ventspils iedzīvotājiem vaicā par to, vai pašreizējam pilsētas saimniekam ir kāds nopietns konkurents šī gada pašvaldību vēlēšanās, lielākā daļa no viņiem atbild: «Kādas muļķības tu runā – viņš taču ir mūžīgs.» To gan nevar sacīt par cilvēkiem ap viņu. Viņi ir mirstīgi, un, kā mēdza teikt Volands slavenajā Bulgakova darbā, reizēm pēkšņi mirstīgi.

Lemberga iesniegums VARAM: Vai mēģinājums izvairīties no tiesas?

Latvijas vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš saņēmis iesniegumu no pilsoņa Aivara Lemberga, kurā Puzes pagasta iedzīvotājs pieprasa virkni atbilžu uz vērienīgu informācijas apjomu, kas galvenokārt attiecas uz iepriekšējā ministra Edmunda Sprūdža pieprasījumu prokuroram Jurim Jurissam.

ES lietu portāls Dombrovski sauc par «fiskālo vanagu», kas pieskatīs Francijas finanšu ministru

Ziņu portāls EU Observer, kas internetā ir otrais visvairāk citētais ziņu avots par Eiropas Savienības aktualitātēm, Latvijas pārstāvi Eiropas Komisijā Valdi Dombrovski nosaucis par «fiskālo vanagu», kam būs dalītas pilnvaras ar bijušo Francijas finanšu ministru.

Lašu un taimiņu nārsta laikā pastiprināti kontrolēs iekšzemes un jūras ūdeņus

Latvijas upēs sācies lašu un taimiņu nārsts, tāpēc zivju resursu nosargāšanai rudenī Valsts vides dienests uzsācis intensīvu iekšzemes un jūras ūdeņu kontroli.

Vilks: Ienākumu nevienlīdzības mazināšana nevar palikt tikai lozungu līmenī

«Nodokļu politikas stabilitāte ir jautājums, par kuru jābūt atbildīgiem visiem – gan politikas veidotājiem, gan nodokļu maksātājiem un sabiedrībai kopumā. Tas ir viens no priekšnoteikumiem sekmīgai valsts izaugsmei,» norāda finanšu ministrs Andris Vilks.

ASV pirmais Ebolas gadījums; pacientam sākotnēji atteikta hospitalizācija

Laikā, kad Rietumāfrikā turpinās Ebolas vīrusa saslimšanas epidēmija, pirmais saslimšanas gadījums konstatēts arī Amerikas Savienotajās Valstīs. Ārstēt saslimšanu, kas bieži beidzas letāli, Dalasā uzsākts novēloti.

Latvijā noteiks pieļaujamo transtaukskābju daudzumu pārtikā

Lai nodrošinātu veselīgāka uztura pieejamību, pārtikas produktos turpmāk tiks noteikts pieļaujamais transtaukskābju daudzums. To paredz Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijā otrdien, 30.septembrī, konceptuāli atbalstītie grozījumi Pārtikas aprites uzraudzības likumā.

Kohvers tiks iemainīts, pārliecināts sagūstītā igauņu drošībnieka advokāts

Sagūstītais igauņu pretizlūkošanas dienesta darbinieks Estons Kohvers, kam izvirzītas apsūdzības Maskavā, agri vai vēlu tiks iemainīts pret kādu apcietinātu Krievijas amatpersonu, norādījis Jevgēnijs Aksjonovs – advokāts, ko Krievijas valsts iecēlusi par Kohvera advokātu tiesas procesā.

No šodienas vēlētāji var nodot balsi glabāšanā

No trešdienas, 1.oktobra, 61 no 953 Latvijas vēlēšanu iecirkņiem varēs nodot balsi glabāšanā 12.Saeimas vēlēšanās. Šo iespēju vēlētāji aicināti izmantot, ja šajās dienās dosies izbraukumā uz ārvalstīm vai vēlēšanu dienā nevarēs ierasties iecirknī darba dēļ.

Vienotība cer iegūt teju trešdaļu vietu jaunajā Saeimā

Vienotība pēc 12.Saeimas vēlēšanām varētu iegūt 25 līdz 30 vietām parlamentā, prognozē partija līdere Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

Honkongā protesti turpinās arī Ķīnas valsts svētkos

Honkongā protesta kustība, kurā iedzīvotāji pauž atbalstu demokrātiskai reģiona pārvaldei, turpinās arī 1.oktobrī – Ķīnas valsts svētkos, kas veltīti komunistiskās Ķīnas izveidei 1949.gadā. Protestu līderi cer, ka brīvdienā pilsētas ielās izies līdz šim lielākais skaits cilvēku.

Igauņu eiroparlamentāriešu prioritāte - digitālā vienotā tirgus attīstīšana

Eiropas Parlamentā strādā seši deputāti no Igaunijas. Lai arī tie pārstāv piecus atšķirīgus politiskos spēkus, par vienu no galvenajiem darba uzdevumiem visi uzskata digitālā vienotā tirgus attīstīšanu.

Jau šonedēļ parakstīs līgumu par Liepājas metalurga pārdošanu

«Pēc nozīmīga un intensīva darba ar maksātnespējīgo Liepājas metalurgu \varu paziņot, ka jau šonedēļ tiks parakstīts līgums ar investoriem par uzņēmuma pārdošanu,» norāda finanšu ministrs Andris Vilks, kuram Ministru kabinets ir izsniedzis mandātu valsts vārdā parakstīt vienošanos ar pārējiem kreditoriem.