bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 28.09.2016 | Vārda dienas: Sergejs, Svetlana, Lana
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Starptautiskā izmeklēšana: MH17 raķete nāca no Krievijas

Nīderlandes vadīta starptautiskā prokuroru grupa 28.septembrī nākusi klajā ar secinājumu, ka raķete ar ko 2014.gada vasarā virs Ukrainas austrumiem tika notriekta pasažieru lidmašīna, izšauta no prokremlisko kaujinieku kontrolētas teritorijas.

Ašeradens: Latvijā gaidāms elektroenerģijas cenas samazinājums

Ja izdosies veikt reformas elektroenerģijas tirgū, vidējā termiņā Latvijā piedzīvosim elektroenerģijas cenas samazinājumu, paziņojis ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Aptauja: Vairums bērnu Rīgas skolās nākotni nesaista ar eksaktajām zinātnēm

Gandrīz trīs ceturtdaļas jeb 73,5% meiteņu un 49,1% zēnu savu nākotni redz profesijā, kas nav saistīta ar eksaktajām zinātnēm, liecina Rīgas skolu astoto klašu skolēnu aptaujas rezultāti pētījuma «Jaunieši IT» ietvaros.

Uzņēmēji: E-pirkumu sistēmas ātrāka ieviešana sekmētu godīgu konkurenci

Lai nodrošinātu iespējami caurspīdīgākus publiskos iepirkumus ar godīgu, uzņēmēji mudina pēc iespējas ātrāk ieviest elektronisko valsts un pašvaldību iepirkumu sistēmu, norāda Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.

WEF: Latvija konkurētspējas indeksā atkāpusies uz 49.vietu pasaulē

Latvija globālajā konkurētspējas indeksā šogad ir atkāpusies uz 49.vietu pretstatā 44.pozīcijai pērn, un mūsu valsts konkurētspējas ziņā joprojām atpaliek no Lietuvas un Igaunijas, liecina trešdien, 28.septembrī, publiskotais Pasaules Ekonomikas foruma jaunākais gadskārtējais pētījums.

Pienrūpnieki novērojuši: Top strauji nomaina vietējo preci uz importa

Latvijas Piensaimnieku centrālā savienība novērojusi, ka pēdējo mēnešu laikā mazumtirdzniecības tīkla SIA Iepirkumu grupa veikalos Top notikusi strauja sortimenta maiņa, vietējo piena produktu vietā parādoties importa precei, kuras izcelsme neesot vienmēr viegli nosakāma.

Vējonis: KNAB uzraugošajām iestādēm jānoskaidro valsts noslēpuma dokumentu pazušana

Iestādēm, kas uzrauga Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbību, ir jānoskaidro, kas noticis saistībā ar valsts noslēpumu saturošu dokumentu pazušanu, tā šonedēļ pavēstījis Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Drošības eksperti brīdina - aktivizējas vīruss Cerber

Pēdējā laikā sevišķi aktīvi izplatās un datorlietotājiem uzbrūk viens no bīstamākajiem izspiedējvīrusiem Cerber, brīdina antivīrusu programmu eScan izstrādātāji. Šobrīd šī ir visaktīvākā izpirkumu pieprasošā ļaunatūra, kuraskonstatēšanas reitings sasniedz 25,97%.

PTO par trešdaļu samazina pasaules tirdzniecības izaugsmes prognozi

Pasaules Tirdzniecības organizācija šonedēļ nākusi klajā ar koriģētu globālās tirdzniecības pieauguma prognozi šim gadam, kas, salīdzinot ar iepriekšējo prognozi, samazināta par trešdaļu.

Apkopos studējošo un absolventu datus efektīvākai valsts budžeta plānošanai

Valsts izglītības informācijas sistēmas attīstības ietvaros tiks paplašināta VIIS augstākās izglītības sadaļa, izveidojot studējošo un absolventu reģistru - to paredz Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātie grozījumi Augstskolu likumā, ko atbalstīja Ministru kabinets.

Latvija ES pārvietošanas programmas ietvaros uzņēmusi 82 bēgļus

Eiropas Savienības pārvietošanas programmas ietvaros uz Latviju no Grieķijas pārvietotas deviņas personas, kurām nepieciešama starptautiskā aizsardzība, tai skaitā pieci nepilngadīgi bērni, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

TM: Nav samērīgi liegt uzturlīdzekļu nemaksātājam vadīt auto

Uzturlīdzekļu nemaksātājam nevar automātiski liegt izmantot autovadītāja tiesības, jo šādas normas formulējumam jābūt samērīgam, tā 27.septembrī Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē atzinusi Tieslietu ministrijas valsts sekretāra vietniece Irēna Kucina.

Turpmāk vienoti nosacījumi visām Altum izsniegtajām kredīta garantijām

Lai visas finanšu iestādes, ka apvienojušās akciju sabiedrībā Attīstības finanšu institūcija «Altum», kredīta ņēmējiem nodrošinātu ātrāku finansējuma pieejamību projektu īstenošanai, valdība otrdien, 27.septembrī, apstiprināja grozījumus Lauksaimniecības un lauku attīstības kredītu garantēšanas programmas kārtībā.

Augustā būvniecības izmaksas Latvijā samazinājās par 0,4 %

Šogad augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā samazinājās par 0,4 %, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Būvmateriālu cenas kritās par 0,8 %, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1 %, bet strādnieku darba samaksa būtiski nemainījās.

Nolemj trešdaļai valsts iestāžu vairs neprasīt ziņas par darbinieku atlīdzībām

Ne bez oponentiem valdība 27.septembrī atbalstījusi grozījumus «Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā», lai 233 valsts iestādes un uzņēmumus atbrīvotu no pienākuma sniegt informāciju par to amatpersonu un darbinieku saņemtajām atlīdzībām.

Augustā krities ģimenes materiālā stāvokļa un valdības darba vērtējums

Līdz ar vasaras beigām iedzīvotāju noskaņojums kļuvis salīdzinoši pesimistiskāks savukārt pozitīvākas svārstības parādījušās iedzīvotāju nākotnes prognozēs, secināts jaunākajā «Baltic International Bank Latvijas barometra» pētījumā.

Autoceļu patiltēs slēpņi mēneša laikā apmeklēti 128 reizes

Aizvadīts nepilns mēnesis, kopš biedrība Latvijas Ceļu būvētājs izvietojusi slēpņošanas jeb Geocaching slēpņus zem valsts pārziņā esošajiem tiltiem, un iedzīvotāji to apmeklējuši 128 reizes, turklāt interesentu skaits katru dienu turpina pieaugt, tā 27.septembrī pavēstījis LCB.

Ādažu bāzes Krievijas «novērotāju» tiesāšanu atliek līdz nākamai vasarai

Krimināllieta, kuras ietvaros divi Krievijas pilsoņi apsūdzēti par 2015.gada vasarā notikušo neatļauto iekļūšanu Nacionālo bruņoto spēku Ādažu bāzē, Rīgas rajona tiesa atlikusi līdz 2017.gada jūlijam.

Rimšēvičs: Latvijai ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm

Latvijai ir jāgatavojas nākamo gadu krīzēm, kas noteikti būs, uzskata Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Valka nākamgad sagaida vēl vairāk alkohola pircēju no Igaunijas

Tā kā no 2017.gada janvāra Igaunijā iecerēts celt akcīzes nodokli alkoholam, pierobežas veikalos Latvijā turpinās augt alkoholisko dzērienu pircēju skaits no kaimiņvalsts, tā prognozējis Valkas novada mērs Vents Armands Krauklis.

Baltija un Islande vienojas par sadarbības stiprināšanu

Atzīmējot 25 gadus kopš Islandes un Baltijas valstu diplomātisko attiecību nodibināšanas, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs 26.septembrī apmeklēja Islandes galvaspilsētu Reikjavīku, lai kopā ar Islandes, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministriem un Islandes valsts augstākajām amatpersonām pārrunātu reģionālās sadarbības aktualitātes un svarīgākos starptautiskos jautājumus.

SVF bijušo vadītāju Spānijā apsūdz par liela apmēra krāpšanos

Bijušais ietekmīgās finanšu institūcijas Starptautiskā Valūtas fonda vadītājs Rodrigo Rato 26.septembrī Spānijā stājies tiesas priekšā saistībā ar krāpšanas praksi Bankia bankā, ko glābt nācies ar valsts līdzekļiem.

Eksperts: Vidējais tūrists Latvijā - pensijas vecuma vācietis

27.septembrī pasaulē atzīmē Tūrisma dienu, šī diena ir tūrisma sezonas beigas ziemeļu platuma grādos un sezonas sākums dienvidu platuma grādos. Zīmīgajā datumā Biznesa augstskolas Turība docētājs un Tūrisma pētniecības centra vadītājs Ēriks Lingebērziņš skaidro, kādas ir aktuālākās tūrisma tendences un kas mainījies globālo terorisma draudu ietekmē.

1/3 iedzīvotāju par sapņu hobiju nosauc pašizglītošanos un pasākumu apmeklēšanu

Latvijas iedzīvotāji ekonomiski aktīvajā vecumā no 18 līdz 55 gadiem salīdzinoši visbiežāk kā savu sapņu hobiju norādījuši pašizglītošanos - dažādu kursu un lekciju apmeklēšanu, kultūras pasākumu apmeklēšanu un dažādus sporta veidus.

Latvijas «start-up» stiprās nozares - finanšu tehnoloģijas un virtuālā

Latvijas «start-up» jeb jaunuzņēmumi piesaistījuši investīcijas vismaz 110 miljonu eiro apmērā, atzīmē Latvijas «Start-up» uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka.

Jaunākie komentāri