bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 17.09.2014 | Vārda dienas: Vera, Vaira, Vairis
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Starp pasaulē labākajām atzītas arī septiņas universitātes no Baltijas

Pasaules labāko universitāšu reitingā QS World University Rankings šogad iekļautas septiņas Baltijas valstu augstskolas, no kurām Latviju pārstāv tikai Latvijas Universitāte.

Palielināts bezakcīzes degvielas daudzums lauksaimniekiem

Ar mērķi samazināt finansiālo slogu, valdība lēmusi 2014./2015.saimnieciskajā gadā palielināt bezakcīzes degvielas daudzumu lauksaimnieciskās produkcijas ražotājiem no 80 līdz 88 litriem.

Eiropas Parlaments ratificē ES - Ukrainas asociācijas nolīgumu

Eiropas Parlaments otrdien, 16.septembrī, Strasbūrā sniedza piekrišanu ES-Ukrainas asociācijas nolīgumam, kas ietver arī brīvās tirdzniecības nolīgumu. Vienlaikus Kijevā līgumu ratificēja arī Ukrainas Parlaments. Nolīgums izveido padziļinātu ES un Ukrainas politisko asociāciju, kā arī nodrošina abpusēji brīvu tirgus piekļuvi.

Atsākoties būvniecībai un kredītu pieejamībai, aug apaļkoku iepirkuma cenas

Šā gada pirmajā pusgadā salīdzinājumā ar 2013.gada otro pusgadu apaļo kokmateriālu vidējās iepirkuma cenas turpināja pieaugt, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Latvijā sarucis aizņemto darba vietu skaits

Šā gada pirmā pusgada beigās aizņemto darbvietu skaits bija 872,5 tūkst., kas ir par 2,2 tūkst. jeb 0,2% mazāk nekā pagājušā gada attiecīgajā laika periodā.

Ar vēlētāja apliecībām Saeimas vēlēšanās varēs piedalīties 27 520 cilvēku

Tiesības piedalīties 12.Saeimas vēlēšanās, uzrādot personas apliecību un vēlētāja apliecību, ir 27 520 Latvijas balsstiesīgo pilsoņu, liecina Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Centrālajai vēlēšanu komisijai sniegtā informācija.

Latvijā maksājumu kartes populārākas nekā vidēji ES

Puse jeb 50,93% no pagājušā gada laikā Latvijā veiktajiem maksājumiem ir notikuši ar kartēm, kas ir par 2,46 procentpunktiem vairāk nekā 2012.gadā.

Lembergam drošības līdzekli nemaina

Rīgas apgabaltiesas sastāvs tiesneša Borisa Geimana vadībā lēmis atstāt spēkā pašreizējos ierobežojumus, kas attiecas uz drošības līdzekļu noteikšanu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

Mediķi: Ilgstošs smēķētājs pīpēšanai velta divus gadus no savas dzīves

«Ilgstošs smēķētājs tieši smēķēšanai velta divus gadus no savas dzīves. Mūsdienu cigarešu dūmos ir aptuveni 7 000 vielu (tā saucamā darva), no kurām vairāk nekā 250 ir toksiskas un 80 – kancerogēnas,» norāda asociēts profesors, Latvijas Tuberkolozes un plaušu slimību ārstu un asociācijas valdes priekšsēdētājs Alvils Krams.

Saeimā diskutēs par jaunu nodokļu politikas stratēģiju

Saeimā piektdien, 19.septembrī, diskutēs par aktuālajiem valsts budžeta un nodokļu politikas jautājumiem, kā arī prezentēs sadarbībā ar tautsaimniecības nozaru ekspertiem un to līderiem tapušo jauno nodokļu politikas stratēģiju 2015.-2018. gadam.

Ekonomists: Sankciju dēļ lielākā zaudētāja šobrīd ir Krievija

Eiropas Savienības un Krievijas savstarpēji noteikto sankciju rezultātā pagaidām lielākais zaudētājs ir Krievija, norāda DnB bankas ekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš. Tikmēr Latvijas ekonomika pagaidām cieš minimālus zaudējumus – aptuveni 0,6% no iekšzemes kopprodukta.

Latvijas kuģniecība dibina uzņēmumu Medical Invest ar 457 300 eiro pamatkapitālu

Pagājušajā nedēļā Uzņēmumu reģistrā reģistrēta AS Latvijas kuģniecība dibināta SIA Medical Invest, vēsta SIA Firmas.lv informācija. Medical Invest pamatdarbība būs ar kuģošanas biznesu nesaistītā aktīva pārvaldība, biržas NASDAQ OMX Riga ziņojumā skaidro uzņēmums.

Premjere: Investors par Citadeli piedāvā vairāk nekā izskanējis iepriekš

Potenciālais valstij daļēji piederošās bankas Citadele pircējs, ASV fonds Ripplewood holding par kredītiestādi piedāvā vairāk nekā 63 miljonus eiro – summu, kas izskanējusi iepriekš, norāda premjerministre Laimdota Straujuma.

Metalurga pircējs pārreģistrē kompāniju Krimā, tā atzīstot okupācijas varu

Par spīti tam, ka Liepājas metalurga izraudzītā pircēja KVV group līdzīpašnieks Valērijs Krištals pēdējās dienās uzsvēris, ka kompānija ir reģistrēta Kijevā un ir lojāla Ukrainas virzībai uz Eiropas Savienību, cita biznesmenim piederoša kompānija Karbon 12.augustā pārreģistrējusies Krievijas okupētās Krimas uzņēmumu reģistrā, tā apliecinot pakļaušanos okupācijas varai.

TV3: VID atgūst teju miljonu no nodokļus nemaksājošas picērijas

Valsts ieņēmumu dienests atguvis no zīmola Čili Pica Liepājas franšīzes turētājas SIA Pica serviss nesamaksātos nodokļus gandrīz viena miljona eiro apmērā.

EP un Ukraina plāno ratificēt asociācijas līgumu

Sagaidāms, ka otrdien, 16.septembrī, Eiropas Parlaments (EP) un Ukraina vienlaicīgi ratificēs šovasar parakstīto asociācijas līgumu starp Kijevu un Briseli. Tikai pirms dažām dienām, pakļaujoties arī Krievijas spiedienam, puses nolēma līdz 2016.gada 1.janvārim atlikt asociācijas līguma ekonomiskās daļas ieviešanu dzīvē.

ĀCM konstatē septiņām meža cūkām Ziemeļvidzemē

Aizvadītajā nedēļā - no 9. līdz 15.septembrim - saņemtie laboratorisko analīžu rezultāti apstiprinājuši Āfrikas cūku mēra vīrusu septiņām meža cūkām Ziemeļvidzemes pusē.

Elektroenerģijas cenu kāpums Baltijā apstājies

Augustā Latvijas un Lietuvas Nord Pool spot biržas reģionos elektroenerģijas cenas samazinājās par 3,5%, salīdzinot ar jūliju, bet Igaunijā cenas kritums sasniedza pat 11,5%. Tādējādi ir apstājies kopš šī gada marta visā Baltijā novērotais elektroenerģijas cenu kāpums.

Teju pusei partiju sarakstu līderu ir reputācijas problēmas

Gandrīz pusei jeb 46% no partiju sarakstu līderiem ir reputācijas problēmas, apkopojot informāciju par desmit partiju pazīstamākajiem 12. Saeimas deputāta amata kandidātiem, secinājusi sabiedrība par atklātību Delna.

Arī šonedēļ turpināsies atvasara

Šonedēļ saglabāsies atvasara, tomēr, salīdzinot ar pagājušo nedēļu, tā nedaudz mainīs savu raksturu, prognozē Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

Darbaspēka izmaksām Latvijā 6% kāpums

Vienas stundas darbaspēka izmaksas Latvijā šā gada otrajā ceturksnī, salīdzinot ar iepriekšējā gada otro ceturksni, pieauga par 51 centu stundā jeb 8,6% un sasniedza 6,58 eiro stundā.

Latvija nosoda vēlēšanu organizēšanu Krimā

Latvijas Ārlietu ministrija stingri nosoda svētdien, 14.septembrī, Krievijas Federācijas sarīkotās tā dēvētās «Krimas Republikas» un Sevastopoles likumdevēju institūciju vēlēšanas un neatzīst tās par leģitīmām.

Linkevičs: Krievijas centieni apdraudēt NATO dalībvalstis būtu «totāli ārprātīgi»

Baltijas valstis kā NATO teritorija ir drošībā un Krievija nemēģinās apdraudēt alianses dalībvalstis, jo tas būtu «totāli ārprātīgi», uzskata Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs.

Rīgas dome par 252 000 eiro izvēlējusies advokātu Zolitūdes lietā

252 tūkstoši eiro - šādu summu par juridiskajiem pakalpojumiem Rīgas domei Zolitūdes traģēdijas lietā varēs saņemt zvērināts advokāts Erlens Kalniņš, kurš šo iespēju ieguvis, uzvarot sešos vienāda apmēra iepirkumos.

Radarus Krievijas pierobežas uzraudzībai Latvija plāno iepirkt nākamgad

Maijā netālu no valsts robežas Latvijas armija novēroja 30 Krievijas lidaparātus, jūnijā divreiz vairāk – 65. Visvairāk lidojuši iznīcinātāji un izlūklidmašīnas. Laika posmā kopš Ukrainas konflikta sākuma pamanīti 53 iznīcinātāji un 42 izlūki. Kopumā mūsu spēki no aprīļa līdz septembrim konstatējuši 123 Krievijas lidaparātus.

Par ko balsosiet 12.Saeimas vēlēšanās?

Skatīt rezultātus

Ielādējas ... Ielādējas ...

ArhīvsKategorijas feed: Feed: