bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 04.03.2015 | Vārda dienas: Alise, Auce
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Saakašvili: Baltijas valstis nav drošībā

Baltijas valstu aizsardzības līnija šobrīd atrodas Ukrainā, savukārt iespējamā kara gadījumā pašām Baltijas valstīm nav tādu stratēģisko priekšrocību kā milzīgajai Ukrainai, uzskata bijušais Gruzijas prezidents Mihails Saakašvili.

Ukrainā uz pamiera pārkāpumu vietām vienojas nosūtīt EDSO novērotājus

Ukrainas, Krievijas, Vācijas un Francijas līderi vienojušies, ka uz vietām Ukrainas austrumos, kur, iespējams, pārkāpts kara pamiers, tiks nosūtīti Eiropas Drošības un Sadarbības organizācijas novērotāji - tā otrdien, 3.martā, paziņojis Ukrainas prezidents Petro Porošenko.

Āboltiņa: Būt par Valsts prezidenti nav mana karstākā vēlēšanās

Partijas Vienotība līdere Solvita Āboltiņa atklāj, ka šobrīd politiskais spēks iekšienē apspriež iespējamos Valsts prezidenta amata kandidātus, turklāt «kāds ir uzrunāts» un ar «cilvēkiem ir runāts».

Eksperts: Kalnietes neielaišana Krievijā ir pliķis ES un Latvijai

Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes neielaišana Krievijā ir simbolisks pliķis Eiropas Savienībai un Latvijai, uzskata Austrumeiropas politikas pētījumu centra izpilddirektors Andis Kudors.

Bildēs: Maskavā pēdējā gaitā izvada nošauto Kremļa oponentu Ņemcovu

Maskavā otrdien, 3.martā, stingrā drošības orgānu apsardzībā rit nošautā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bēres. Liberāli noskaņotā politiķa slepkavība vēlreiz apliecinājusi, cik bīstami Krievijā ir atklāti iestāties pret pašreizējo Kremļa politiku.

Latvijas apdrošinātāju parakstīto prēmiju apjoms pārsniedz pusmiljardu eiro

Latvijā darbojošos apdrošinātāju kopējais parakstīto prēmiju apjoms 2014. gadā pieaudzis par 10%, pārsniedzot pusmiljardu eiro. Ārzemēs Latvijas apdrošinātāji pērn parakstījuši prēmijas 168,3 milj. eiro apmērā, kas ir par 7% vairāk nekā 2013. gadā.

Sarūk ar sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits

Pagājušajā gadā kopējais ar sabiedrisko transportu pārvadāto pasažieru skaits samazinājies par 0,7%. Ar pilsētu elektrisko transportu 2014. gadā tika pārvadāti 92 milj. pasažieru, kas ir par 0,2% mazāk nekā 2013. gadā. Ar trolejbusiem pārvadāto pasažieru skaits samazinājās par 1,9%, bet ar tramvajiem – pieauga par 1,7%.

KNAB rosina sākt kriminālvajāšanu pret diviem Valsts policijas darbiniekiem

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs nosūtījis Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai krimināllietas materiālus par divu Valsts policijas amatpersonu iespējamiem izdarītajiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Kanādas tiesa par labu Belokoņam arestē Kirgizstānas akcijas Centerra Gold

Ontario Augstākā Justīcijas tiesa par labu Latvijas uzņēmējam Valērijam Belokoņam ir pieņēmusi lēmumu arestēt 6 500 240 Kirgizstānai piederošo akciju 20,5 miljonu Kanādas dolāru vērtībā uzņēmumā Centerra Gold.

Viļņas mēra vēlēšanās gaidāma otrā kārtā

Lietuvā svētdien, 1.martā, aizvadītas pašvaldību un mēru vēlēšanās. Viļņā neizdevās noskaidrot nākamo mēru, tā kā neviens no amata kandidātiem nesaņēma ievēlēšanai nepieciešamo 51% balsu, pavēstījusi Lietuvas Centrālā Vēlēšanu komisija.

Marta sākumā valdīs agram pavasarim raksturīgi laika apstākļi

Martā stabilu ziemas laika apstākļu iestāšanās nav gaidāma, tomēr šobrīd nevar runāt par strauju siltuma ienākšanu, norāda Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra speciālisti.

Alus darītāji rosina trīs gadu laikā pakāpeniski celt akcīzes nodokli alkoholam

Lai nodrošinātu alkoholisma ierobežošanas plāna izpildi, kas paredz alkoholisko dzērienu patēriņa samazināšanu, Latvijas Alus darītāju asociācija ir izstrādājusi priekšlikumus akcīzes nodokļa likmju pakāpeniskai paaugstināšanai alkoholiskajiem dzērieniem. Piedāvātās izmaiņas trīs gadu laikā ļaus valsts budžeta ieņēmumus palielināt par aptuveni 20 miljoniem eiro, kā arī izveidot ar pārējām Baltijas valstīm konkurētspējīgāku akcīzes nodokļa sistēmu.

LG un Huawei nāk klajā ar jauniem viedpulksteņiem

Elektroierīču ražotāji LG un Huawei nākuši klajā ar jauniem datorizētajiem rokas pulksteņiem, kaut arī pieprasījums pēc šāda tipa ierīcēm pasaulē joprojām ir salīdzinoši mazs.

Kalnietei atsaka iebraukšanu Krievijā uz Ņemcova bērēm

Eiropas Parlamenta deputātei Sandrai Kalnietei, kura bija devusies uz Maskavu, lai piedalītos pagājušās nedēļas piektdienā nogalinātā Krievijas opozīcijas politiķa Borisa Ņemcova bērēs, atteikta iebraukšana Krievijā.

Valsts galvotos studiju un studējošo kredītus šogad izsniegs SEB banka

Finanšu ministrijas atkārtoti rīkotajā izsolē kredītiestādēm par tiesībām šajā gadā izsniegt studiju un studējošo kredītus ar valsts vārdā sniegtu galvojumu pirmdien, 2.martā, uzvarēja vienīgais izsoles dalībnieks - SEB banka.

VP lūdz atļauju par avārijas izraisīšanu sodīt deputātu Bergmani

Valsts policija prasa Saeimai atļauju Zaļo un zemnieku savienības deputāta Raimonda Bergmaņa saukšanai pie administratīvās atbildības par avārijas izraisīšanu.

Pērn kravu kopējais apjoms audzis par 2,5%

Aizvadītajā gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, svarīgākajās transporta nozarēs Latvijā pārvadāto kravu kopējais apjoms pieaudzis par 2,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotā informācija par kravu pārvadājumiem.

Mazumtirdzniecības apgrozījumam 6,7% pieaugums

Šā gada janvārī, salīdzinot ar 2014.gada decembri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums Latvijā palielinājās par 1,7%. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms pieauga par 2,4%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 1,2%.

Zolitūdes traģēdijas lietā aizdomās turēto statusu piemēro vēl četrām personām

Zolitūdes traģēdijas kriminālprocesā pēdējo divu nedēļu Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes darbinieki aizdomās turēto personu statusu piemērojuši vēl četrām personām - trim Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem par noziedzīgu bezdarbību un vienai iesaistītā uzņēmuma darbiniecei par darba aizsardzības noteikumu pārkāpšanu.

Vējonis: Ar ziņām par spiegošanas skandālu mēģina mazināt sabiedroto uzticēšanos

Krievijas plašsaziņas līdzekļos publicētā informācija par Latvijas iedzīvotāja Andreja Dudareva pieķeršanu spiegošanā ir gadījums, kas spilgti ilustrē mēģinājumu graut uzticēšanos starp sabiedrotajiem un Latvijas bruņotajiem spēkiem, uzskata aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Arī Latvijā piemin nogalināto krievu opozicionāru Ņemcovu

Brutālajā slepkavībā nogalinātā Krievijas opozīcijas līdera Borisa Ņemcova mērķis bija demokrātiskāka, tiesiskāka un cilvēcīgāka vara un tiesības visiem Krievijas iedzīvotājiem, uzsver Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, izsakot līdzjūtību politiķa tuviniekiem.

Bildēs: Tūkstošiem cilvēku Maskavā piedalās Ņemcova piemiņas gājienā

Paužot sēras un sašutumu par Krievijas opozicionāra Borisa Ņemcova slepkavību,svētdien, 2.martā, Maskavā noticis gājiens, kurā piedalījušies vairāki desmiti tūkstoši cilvēku.

Katru dienu no vardarbības Eiropā mirst septiņas sievietes

Vidēji Eiropas Savienībā 45% sieviešu ir pieredzējušas kādu vardarbības formu. 20-25% sieviešu ir bijušas pakļautas fiziskai vardarbībai vismaz reizi savā dzīvē, bet vairāk nekā 10% sieviešu bijušas pakļautas seksuālai vardarbībai.

Starp prezidenta amata kandidātiem izskanējuši arī drošībnieku vārdi

Valsts prezidenta Andra Bērziņa pilnvaras beidzas šā gada 7.jūlijā. Likums paredz, ka prezidenta kandidatūra ir jāvirza vismaz 45 dienas pirms šī termiņa. Taču vienošanos politiķi gribētu panākt jau laikus.

Parlamenta vēlēšanās Igaunijā uzvar valdošā Reformu partija

Igaunijas Rīgikogu vēlēšanās, kas aizvadītas svētdien, 1.martā, uzvarējusi līdzšinējā premjerministra Tāvi Reivasa pārstāvētā Reformu partija.