bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 06.05.2016 | Vārda dienas: Didzis, Gaidis
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Autovadītājiem: Aktuālie satiksmes ierobežojumi uz Latvijas ceļiem

Šajās dienās - 6. un 7.maijā - turpināsies rallija Kurzeme 2016 sacensības, līdz ar to piektdien no plkst.16:00 līdz vēlam vakaram, kā arī sestdien apkaimē starp Rudbāržiem un Durbi uz laiku tiks slēgti vairāki valsts vietējās nozīmes autoceļi. Par apvedceļiem katrā konkrētā vietā informēs rallija rīkotāji.

ECB pārtrauks laist apgrozībā 500 eiro banknotes

Eiropas Centrālā banka šonedēļ paziņojusi, ka pārtrauks laist apgrozībā 500 eiro banknotes saistībā ar bažām, ka tās ļauj vieglāk veikt nelikumīgas darbības.

Turcijas premjerministrs paziņo par ieceri atkāpties

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu 5.maijā negaidīti paziņojis, ka vēl šomēnes atkāpsies no amata.

SM: Tranzīta jomu nelabvēlīgi ietekmē ģeopolitiskie apstākļi un sankcijas

Situāciju tranzīta un loģistikas jomā Latvijā negatīvi ietekmē vairāki faktori – nelabvēlīgi ģeopolitiski apstākļi reģionā un pasaulē, ekonomiskās sankcijas un to pretpasākumi, energoresursu cenu samazinājums, valūtas kursa kritums Krievijā, kā arī apturētās investīcijas lielos industriālos projektos Krievijā, norāda Satiksmes ministrijas Tranzīta politikas departamenta direktors Andris Maldups.

Brīvdienās Latvijā saglabāsies silti laika apstākļi

Lai arī Latvijā ir aizsācies ievu ziedēšanas laiks, siltās gaisa masas no mūsu reģiona ne šajā nedēļas nogalē, ne arī nākamajā darba nedēļā vēl neatkāpsies - dienas pakāpeniski kļūs pat vēl siltākas.

Ziedkāposta pēdējais piliens un lietuviešu neizpratne par pārtikas cenām

Viens vienīgs lielveikala ziedkāposts izsaucis plašu domu apmaiņu par augstām pārtikas cenām Lietuvā, kurā ierauta slavenība, sociālo tīklu lietotāji, premjerministrs un statistiķi. Uzmanību – dārzenis pārtikas lielveikalā dokumentēts ar cenu 3,49 eiro gabalā.

Uz gadu varētu atlikt jaunu kadastrālo vērtību noteikšanu īpašumiem

Saeima ceturtdien, 5.maijā, pirmajā lasījumā kā steidzamu atbalstīja likumprojektu, kas paredz uz vienu gadu atlikt jaunu kadastrālo vērtību noteikšanu nekustamajiem īpašumiem, vēl 2017.gadā saglabājot tās pašreizējā līmenī.

Vienlaicīgi visā Latvijā sāk remontēt bedres uz ceļiem

Vienlaicīgi visā Latvijas teritorijā ir uzsākti bedru masveida remonti uz asfalta seguma valsts autoceļiem. Remontdarbi uz asfalta seguma ceļiem tiek veikti prioritārā secībā.

Prezentē gaidāmo 16+1 valstu sadarbības formāta transporta ministru tikšanos Rīgā

Bosnijas un Hercegovinas galvaspilsētā Sarajevā šajās dienās - 4.un 5.maijā - norisinās septītais ikgadējais investīciju forums, kura mērķis ir Ķīnas un 16 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstu sadarbības veicināšana lauksaimniecības, enerģētikas, infrastruktūras un būvniecības, tūrisma, izglītības jomā.

Igaunijai pieaug elektrības cena Nord Pool biržā

Ziemeļvalstu elektroenerģijas biržā Nord Pool aprīlī par 0,32 eiro pieaugusi vidējā elektrības cena Igaunijas izsoļu zonā, sasniedzot 29,41 eiro par megavatstundu.

Krievija sola izvietot jaunas divīzijas gar kaimiņvalstu robežām

Maskava 4.maijā brīdinājusi, ka, ja NATO īstenos ieceri palielināt militāro klātbūtni Baltijas valstīs un Polijā, Krievija atbildēs, pastiprinot savus rietumu un dienvidu flangus ar trim jaunām divīzijām.

Rūpniecības produkcijas apjoms audzis par 2,7%

Šā gada martā, salīdzinot ar pērnā gada martu, rūpniecības produkcijas izlaide pēc kalendāri izlīdzinātiem datiem salīdzināmajās cenās pieauga par 2,7%, tai skaitā apstrādes rūpniecībā – par 3,7%, elektroenerģijas un gāzes apgādē – par 0,1%, bet ieguves rūpniecībā un karjeru izstrādē bija samazinājums par 4,9%.

Lielākais atlīdzību apjoms šogad izmaksāts veselības apdrošināšanas jomā

Šī gada pirmajā ceturksnī Latvijā vislielākā tirgus daļa jeb 28,3% ir veselības apdrošināšanai, sasniedzot straujāko izaugsmi – prēmiju apjoms pieaudzis par 10%, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Veselības apdrošināšanas klienti saņēmuši arī vislielāko atlīdzību apjomu – 13,5 miljonus eiro.

Mājokļu kredītu segmentā Latvija atpaliek no pārējās Baltijas

Pieprasījums pēc mājokļa kredītiem Baltijas valstīs palielinās jau trešo gadu pēc kārtas. Iedzīvotāju aktivitāte, izvēloties finansējumu mājokļa iegādei vai remontam, visaugstākā ir Igaunijā, tai seko Lietuva, bet Latvijas iedzīvotāju aktivitāte joprojām stipri atpaliek.

Sagrauj krievu bandu, kas caur Portugāles futbolu atmazgājusi naudu

Eiropols un Portugāles policija paziņojuši, ka ir sagrauta galvenokārt krievu veidota banda, kas caur Portugāles futbolu atmazgājusi naudu.

Katrs trešais interneta lietotājs paroles pieraksta uz lapas

Katrs trešais Latvijas interneta lietotājs paroles pieraksta uz lapas, bet 7% iedzīvotāju visiem interneta profiliem lieto tikai vienu paroli – šādus faktus ceturtdien, 5.maijā, Vispasaules paroļu dienā atklāj Digitālās drošības alianse Gemius pētījumā.

Banku eksperti: Latvijā valda aizspriedumi pret ieguldījumiem vērtspapīros

Kaut arī Latvijā ir izveidota laba biržas infrastruktūra un ir pieejami augsti kvalificētu brokeru un ieguldījumu fondu pakalpojumi, Latvijas iedzīvotāju uzkrājumu ieguldījumi vērtspapīros proporcionāli ir ceturtie zemākie Eiropas Savienībā, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas Pensiju fondu apskata ekspertu pētījumi.

Maijā Latvijā varētu ierasties 20 līdz 30 bēgļi

Bēgļu pārvietošanas programmas ietvaros maijā Latvijā, iespējams, varētu ierasties 20 līdz 30 cilvēki divās grupās, informē Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes direktora vietniece Maira Roze. Pašlaik programmas ietvaros Latvijā ir ieradušies 23 cilvēki, pirmie no kuriem jau ir ieguvuši alternatīvo statusu.

ASV no cīņas ar Trampu izstājas pēdējais republikāņu sāncensis

Amerikas Savienotajās Valstīs no cīņas par Republikāņu partijas kandidatūru prezidenta vēlēšanām izstājies pēdējais pretrunīgi vērtētā Donalda Trampa sāncensis Džons Kasičs.

Igaunija un Lietuva neatbalsta naudassodu par atteikšanos uzņemt migrantus

Igaunija nepiekrīt Eiropas Komisijas ierosinājumam noteikt Eiropas Savienības dalībvalstīm naudassodu 250 000 eiro apmērā par katru patvēruma meklētāju, ko tās atteiktos uzņemt, paziņojis Igaunijas iekšlietu ministrs Hanno Pevkurs.

Ostu padome uzklausīs ziņojumu par situāciju tranzīta un loģistikas nozarē

Latvijas Ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdē ceturtdien, 5. maijā, tiks izskatīti jautājumi par situāciju ostu, tranzīta un loģistikas jomā Latvijā, tranzītu traucējošiem faktoriem un priekšlikumiem to risinājumiem.

Brisele rosina naudas sodus patvēruma meklētājus atraidošām valstīm

Eiropas Komisija šonedēļ nākusi klajā ar ierosinājumu grozīt Eiropas Savienībā spēkā esošo patvēruma piešķiršanas kārtību, cita starpā paredzot dalībvalstīm, kuras atsakās uzņemt savu daļu patvēruma meklētāju, prāvus naudas sodus.

Grozījumi Izglītības likumā un citi lēmumi, ko Saeima skata šonedēļ

Saeima ceturtdien, 5.maijā, galīgajā lasījumā skatīs grozījumus Valsts pārvaldes iekārtas likumā, kas nosaka vienotu kārtību valsts un pašvaldību pakalpojumu sniegšanas jomā. Grozījumi paredz likumu papildināt ar nosacījumu, ka pakalpojumi iedzīvotājiem jāsniedz pēc iespējas viena klientu apkalpošanas centra ietvaros arī tad, ja to sniegšanā iesaistītas vairākas iestādes vai institūcijas.

Latvijā atzīmē Neatkarības atjaunošanas dienu

Trešdien, 4.maijā, Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienā Saeima sanāks uz svinīgo sēdi. Tā sāksies pulksten 12:00, un tajā uzrunu teiks Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

Nodibināta deputāta Kaimiņa partija

Partija KPV noslēgs jaunu sociālo līgumu starp nodokļu maksātājiem un valsti, otrdien, 3.maijā partijas dibināšanas kopsapulcē par politiskā spēka mērķi izteicās partijas veidošanas iniciators, Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš.