bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 21.11.2014 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Winergy vērsies pret Latviju, pieprasot vismaz 51 miljonu

Vēja parku attīstītāja SIA Winergy īpašnieks Indreks Kuivaliks sācis starptautiskās šķīrējtiesas procesu pret Latvijas valsti, prasot ne mazāk kā 51 miljona eiro kompensāciju.

Putina runasvīrs apspriež valsts apvērsuma iespējamību Latvijā

Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs intervijā raidorganizācijai BBC par krīzi Ukrainā un tās ietekmi uz Rietumu un Maskavas attiecībām apspriedis teorētisku valsts apvērsuma iespējamību Latvijā.

Sportisti Biedriņš un Ozoliņš pievienojušies «savādajiem» miljonāriem

Latvijas miljonāru Top 100 veidotāji sportistus Andri Biedriņu un Sandi Ozoliņu ierindojuši «savādo» miljonāru sarakstā.

Lembergu ģimenes īpašumu vērtība sarukusi par 28 miljoniem

Latvijas bagātākā ģimene joprojām ir Lembergu ģimene - Aivars, Anrijs un Līga, kuru īpašumu kopvērtība gada laikā samazinājusies par 28 miljoniem eiro - līdz 171 miljonam eiro.

Jauno audzēkņu skaits profesionālās izglītības iestādēs audzis par 1,6%

2014./2015. mācību gadā 11,7 tūkstoši audzēkņu uzsāka mācības 62 profesionālās izglītības iestādēs, kā arī 14 koledžās Latvijā, kuras realizē profesionālās izglītības programmas.

Baltijā dzīvojošos nabadzība biedē vairāk par vardarbību

Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāji vairāk baidās no nabadzības nekā vardarbības. Tikai nedaudz vairāk nekā trešdaļa Baltijas valstu iedzīvotāju baidās no uzbrukuma uz ielas. Tikmēr 60% latviešu, 55% lietuviešu un 47% igauņu norāda, ka viņi baidās zaudēt darbu.

Miljonāru saraksta virsotnē joprojām ABLV Bank īpašnieki

Trešo gadu pēc kārtas Latvijas 100 bagātāko cilvēku saraksta pirmajās vietās ierindoti AS ABLV Bank īpašnieki Oļegs Fiļs un Ernests Bernis.

Lidostas noklausīšanās lietu drīzumā varētu nosūtīt kriminālvajāšanai

Līdz mēneša beigām vai ne vēlāk kā decembrī uz Ģenerālprokuratūru kriminālvajāšanas uzsākšanai varētu tikt nosūtīta Drošības policijas gandrīz gadu izmeklētā lieta par nelikumīgu noklausīšanos Starptautiskajā lidostā Rīga.

Saeimā izvēlēti parlamenta delegāciju vadītāji starptautiskajās organizācijās

Saeima ceturtdien, 20.novembrī, apstiprināja vairāku starptautisko organizāciju delegāciju vadītājus.

NATO ģenerālsekretārs: Mēs spējam aizstāvēt Baltiju

NATO spēj aizstāvēt visas savas dalībvalstis, tostarp Baltijas valstis, balstoties uz kolektīvās aizsardzības principu, - šādu apņemšanos izteicis jaunais NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs, ko ceturtdien gaida ierodamies Latvijā un piektdien - Lietuvā.

Valdība nākamā gada budžetu varētu akceptēt jau šonedēļ

Valdība nākamā gada budžetu varētu akceptēt šo sestdien, tā trešdien, 19.novembrī, pēc valdības sēdes atzina premjerministre Laimdota Straujuma. Viņa informēja, ka valdība trešdien par budžetu nesprieda, bet atlika šī jautājuma izskatīšanu uz šo sestdienu, kad plkst.11 tiek plānota Ministru kabineta sēde.

Latvijas lauksaimnieki gatavojas protestam Briselē

Eiropas Komisijas lēmums piešķirt Latvijas piensaimniekiem 7,7 miljonus eiro atbalstam krīzes situācijā Krievijas embargo dēļ varētu segt tikai divu mēnešu zaudējumus nozarei, līdz ar to zemnieku organizācijas plāno protesta akcijas Briselē, atzina uzrunātie lauksaimnieku organizāciju vadītāji.

Jau nedēļas nogalē Latviju klās bieza sniega sega

Ja vēl ceturtdien laika apstākļus noteiks anticiklons, nokrišņu būs maz un debesis brīžiem skaidrosies, tad jau naktī uz piektdienu anticiklona ietekme samazināsies un virs Latvijas izveidosies neliels ciklons.

Latvijā verdzības apstākļos dzīvo ap 2 300 cilvēku

Pasaulē mūsdienu verdzības apstākļos dzīvo aptuveni 35,8 miljoni cilvēku, bet Latvijā šādos apstākļos ierauto iedzīvotāju skaits sasniedz 2 300 cilvēku, liecina starptautisks pētījums par mūsdienu verdzību 167 pasaules valstīs.

Iedzīvotāju skaits Latvijā šogad sarucis par 5 462 cilvēkiem

Šī gada pirmajos desmit mēnešos noslēgtas 11 007 laulības, kas ir par 9% vairāk nekā 2013.gada pirmajos desmit mēnešos, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Preču eksports Latvijā pieaug, bet imports samazinās

Šā gada pirmajos deviņos mēnešos Latvijā preču eksporta apjoms faktiskajās cenās salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn palielinājies par 144,1 miljonu eiro jeb 2,0%, bet importa apjoms samazinājies par 103,2 miljoniem eiro jeb 1,1%.

Nesaņemot algu paaugstinājumu, skolotāji piketēs un streikos

Pieprasot algu paaugstinājumu, pedagogi gatavi gan piketēt, gan streikot, pēc tikšanās ar izglītības un zinātnes ministri Mārīti Seili paziņoja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētāja Ingrīda Mikiško.

Politologs: Krievija var pasludināt NATO un ASV par saviem ienaidniekiem

Krievija decembrī oficiāli var pasludināt NATO un Amerikas Savienotās Valstis par ienaidniekiem, kam, iespējams, jau šobrīd tiek gatavota augsne, uzskata politologs Ojārs Skudra.

Latvijas 96. dzimšanas diena fotomirkļos

Valsts svētkiem veltītos pasākumus un svētku uguņošanu krastmalā otrdien, 18.novembrī, apmeklēja ap 100 000 cilvēku.

Pirmajā darba vizītē Latvijā ierodas Igaunijas ārlietu ministre

19.novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Rīgā tiksies ar jauno Igaunijas ārlietu ministri Keitu Pentusu-Rosimannusu viņas pirmās ārvalstu vizītes ietvaros.

Festivālu Staro Rīga šogad apmeklējis rekordliels interesentu skaits

Līdz ar Latvijas Republikas proklamēšanas 96.gadadienas svinībām Rīgā noslēdzies arī gaismas festivāls Staro Rīga. Piecu dienu laikā to apmeklējuši gandrīz 500 000 skatītāju, kas ir absolūts šī festivāla rekords.

Latvijas dzimšanas dienu atzīmē ar Saeimas svinīgo sēdi un militāro parādi

Par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 96. gadadienai otrdien, 18.novembrī, pulksten 12:00 notiks Saeimas svinīgā sēde, informē Saeimas Preses dienests.

Lietuvas notikumu dienasgrāmata. Skolotāji streikā pieprasa iespēju pensionēties 55 gadu vecumā

Lietuvā ceturtdien, 13.novembrī, daļa skolotāju piedalījušies brīdinājuma streikā, lai Izglītības un zinātnes ministrijai pieprasītu iespēju pensionēties 55 gadu vecumā.

Ekonomikas dienasgrāmata. Mikrouzņēmumiem nedod mieru

Mikrouzņēmuma nodokļu režīms šonedēļ bija atkal uzmanības centrā. Kā īpaši sagatavotā ziņojumā apgalvo ministriju Finanšu un Labklājības ministriju eksperti, ideja par deviņu procentu nodokli nav sevi attaisnojusi. Aptuveni 40 tūkstoši uzņēmumu, kas reģistrēti kā mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, neveic nepieciešamo summu iemaksas sociālajā budžetā un nenodrošina saviem darbiniekiem visus sociālos pabalstus.

Krasovickis tiesā pieteicis Revertas maksātnespēju

Bijušais AS Parex banka akcionārs Viktors Krasovickis Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā iesniedzis AS Reverta maksātnespējas pieteikumu, liecina ieraksts Maksātnespējas administrācijas mājaslapā.