bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 30.06.2015 | Vārda dienas: Tālivaldis, Mareks
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Aicina veidot sabiedrisko komisiju NEPLP darbības kompleksai izvērtēšanai

Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes saimnieciskās darbības izvērtējums ir Saeimas kompetencē, taču tas jāskata atsevišķi no padomes darbības mediju uzraudzībā visa nozarē. Tādēļ Latvijas Žurnālistu asociācija aicina veidot sabiedrisko komisiju NEPLP darbības kompleksai izvērtēšanai, kurā ir gatava deleģēt savu pārstāvi.

Būvniecības izmaksām Latvijā 0,1% kāpums

Šā gada maijā, salīdzinot ar iepriekšējā gada maiju, būvniecības izmaksas Latvijā pieaugušas par 0,1%.

LTRK: Lielās investīcijas jaunu kases aparātu ieviešanā nedos cerēto rezultātu

Šobrīd izstrādātais Ministru kabineta noteikumu projekts par nodokļu un citu maksājumu reģistrēšanas elektronisko ierīču un iekārtu tehniskajām prasībām ir jāpārskata, jo nedos vēlamo rezultātu ēnu ekonomikas mazināšanā, bet uzliks pienākumu tirgotājiem Latvijā ieviest neadekvāti dārgus kases aparātus un sistēmas, uzskata Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvji.

Iekšlietu ministrs: Latvija var uzņemt 50 - 60 bēgļus

Pašlaik Latvija var uzņemt apmēram 50 - 60 bēgļus - Tas ir cilvēku daudzums, kuru iekšlietu sistēma spēj uzņemt jau pašlaik, ar esošajiem resursiem. Ja tiek piešķirts papildu finansējums, tad varēs uzņemt vairāk bēgļu, norāda iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis.

LRA: Nav indikāciju par pārmaiņām valdībā tuvākajā laikā

Par spīti dažu cilvēku kuluāru sarunās izteiktajai neapmierinātībai nekādas pārmaiņas valdībā tuvākajā laikā nav gaidāmas, norāda Latvijas Reģionu apvienības līderis Mārtiņš Bondars.

Rinkēvičs: Rietumi pārāk maz uzmanības pievērš darbam ar musulmaņiem

Teroristu organizācijas Islāma valsts sakaušanai būs nepieciešama ilgstoša cīņa. Rietumi pašlaik pārāk maz uzmanības pievērš darbam ar musulmaņu kopienām, lai ierobežotu radikālu un estrēmistisku ideju popularizēšanu Eiropas Savienībā un ārpus ES, uskata Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Grieķijā uz nedēļu slēdz bankas

Grieķijas valdība ar rīkojumu likusi valstī visu šo nedēļu turēt bankas slēgtas. Šāds lēmums pieņemts pēc tam, kad Eiropas Centrālā banka nolēma nepagarināt termiņu, kādā Grieķijai piešķir ārkārtas finansējumu.

Ekonomikas dienasgrāmata. Valsts nākotne atkarīga no ekoloģijas

Kamēr mūsu valsts ir gatavojās svinēt Jāņus, ES un Krievija uzsākusi sankciju kara nākošo kārtu, kas noteikti ietekmēs Latvijas ekonomiku un, attiecīgi, iedzīvotāju materiālo labklājību.

Tiesās tiek izskatītas astoņas Zolitūdes traģēdijas civilprasības

Dažādās Latvijas tiesās patlaban kopumā tiek skatītas astoņas civillietas saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Divas lietas tiek izskatītas Jūrmalas pilsētas tiesā, viena tiek vērtēta Liepājas tiesā, divas Talsu rajona tiesā, viena Rīgas apgabaltiesā, viena Rīgas pilsētas Ziemeļu rajona tiesā un viena Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Bērziņš izsludina likumu par pensiju pārrēķināšanas sākšanu nākamgad

Valsts prezidents Andris Bērziņš sestdien, 27.jūnijā, izsludinājis Saeimas pieņemtos grozījumus likumā par valsts pensijām, kas paredz sākt pārrēķināt pensijas no nākamā gada, lai novērstu negatīvu kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru.

Foto: Simtiem koristu vienojas Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku gājienā

Rīgas centrā piektdien, 26.jūnijā, norisinājies Ziemeļu un Baltijas valstu Dziesmu svētku dalībnieku gājiens, koriem gājienā dodoties no Pils laukuma valstu alfabēta secībā.

Kaimiņš: Sabiedriskajos medijos parādījušies morālās panikas cēlāji

Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš no Latvijas Reģionu apvienības kritizē izteikumus par politiķu uzbrukumu mediju neatkarībai, aicinot beigt «pārspīlēt un muldēt».

Islāma ideoloģijas eksperts: Cilvēkiem jābūt gataviem jaunam vardarbības vilnim

Tunisijā, Francijā un Kuveitā piektdien, 26.jūnijā, notikuši vairāki asiņaini uzbrukumi, kuros, iespējams, vainojami islāmistu teroristi. Islāma ideoloģijas eksperts atzīst, ka cilvēkiem visā pasaulē jābūt gataviem jaunam vardarbības vilnim.

Augustā Latvijā atvērs sporta preču milža Sports Direct veikalu

Latvijā pirmo britu sporta preču tirgotāja Sports Direct veikalu tirdzniecības centrā Olimpia plānots atvērt šī gada augustā, atklāj Olimpia direktore Zane Šulca.

DP negatīvi vērtē Russia Today iespējamo darbošanos Latvijā

Neraugoties uz to, ka atsevišķi Krievijā veidoti raidījumi jau šobrīd tiek retranslēti Latvijā, pastāvīgas mediju klātbūtnes izveide ievērojami paplašinātu iespējas Latvijas informatīvajā telpā izplatīt Krievijai vēlamus vēstījumus, komentējot Krievijai piederošās informatīvās aģentūras Russia Today plānus reģistrēt filiāli Latvijā, atzina Drošības policijā.

Ekonomists: Grieķija nonākusi strupceļā - vienīgā izeja ir referendums

Darījums starp Grieķiju un tās kreditoriem būs sasteigts un problēma netiks atrisināta, jo Grieķijas valdība nevēlas veidot nozīmīgas reformas, uzskata dāņu investīciju uzņēmuma Saxo Bank galvenais ekonomists Stīns Jākobsens.

Izsludina konkursu uz Stradiņa slimnīcas valdes locekļa amatu

Veselības ministrija izsludinājusi atklātu konkursu uz Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekļa vakanto amata vietu. Pretendentiem jābūt ar iegūtu akadēmisko augstāko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību medicīnā, ekonomikā vai vadībzinības un vismaz ar piecu gadu pieredzi vadītāja amatā.

Šoferiem jārēķinās ar ceļu remontiem vairāk nekā 70 būvobjektos visā Latvijā

Pēc svētku brīvdienām atsākušies aktīvi ceļu būvdarbi uz Latvijas autoceļiem - kopumā vairāk nekā 70 būvobjektos visā valsts teritorijā.

Pētījums: Sieviešu un vīriešu līdztiesība Eiropā ir vēl tikai pusceļā

Latvijā dzimumu līdztiesības indekss - 46,9 punkti - ir zemāks nekā vidēji Eiropas Savienībā, kur šis rādītājs ir 52,9 punkti, taču augstāks nekā tas bijis 2010.gadā - 45,3. Dzimumu līdztiesības indekss parāda atšķirības dažādās jomās starp sievietēm un vīriešiem individuālā līmenī par visām ES dalībvalstīm.

Nākamajos gados ES varētu uzņemt 60 000 bēgļu

Eiropas Savienības valstu un valdību vadītāji vienojušies, ka ES dalībvalstis nākamajos gados varētu uzņemt 60 000 bēgļu, tomēr par konkrētu risinājumu bēgļu uzņemšanai un sadalīšanai pa valstīm diskusijas vēl turpināsies.

Nedēļas beigās gaidāms nepastāvīgs laiks

Piektdienas, 26.jūnija pēcpusdienā, pāri Latvijai virzīsies atmosfēras fronte, kas piektdien pa dienu un sestdienas naktī nesīs īslaicīgu lietu. Līdz ar to laika apstākļi brīvdienās būs nepastāvīgi.

Lūdz sākt kriminālvajāšanu pret četriem PV bijušajiem valdes locekļiem

Valsts policijas lūgums prokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret četriem AS Pasažieru vilciens bijušajiem valdes locekļiem saistībā ar pārtraukto pasažieru vilcienu iepirkumu ir sasteigta rīcība, norāda bijušā PV valdes priekšsēdētāja Nila Freivalda advokāts Normunds Duļevskis.

Lietuvas prezidente: Bēgļu kvotas Baltijas valstīm ir diskriminējošas

Lietuva ir gatava palīdzēt Vidusjūras bēgļiem, bet ir svarīgi, lai tiktu noteikts objektīvs un visām valstīm vienāds kritērijs, kā to darīt un cik bēgļu katra no tām uzņems, ceturtdien, 25.jūnijā, uzsvērusi Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite. Viņa Briselē piedalās Eiropadomes sanāksmē par migrācijas un drošības jautājumiem.

Banku sektora peļņa Latvijā sasniegusi 192 miljonus eiro

Banku sektors Latvijā šā gada pirmajos piecos mēnešos darbojās ar peļņu 192 miljonu eiro apmērā. Ar peļņu darbojās 16 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 97,1%.

ASV Miera fonda pētījumā Krievija strauji pietuvojas nestabilo valstu saimei

i ASV Miera fonda ikgadējā globālajā pētījumā par apdraudētajām valstīm Latvija ierindojoties starp tām valstīm, kurās situācija atzīta par stabilu.