bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 28.07.2016 | Vārda dienas: Cecīlija, Cilda
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Latvijas mājsaimniecību patēriņa izdevumi auguši par 5,4%

Pērn mājsaimniecību patēriņa izdevumi Latvijā bija vidēji 316 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, kas ir par 16 eiro jeb 5,4% vairāk nekā 2014. gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Koļegova pārliecināta par uzņēmēju atbalstu viņas apstiprināšanai VID vadītāja amatā

Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova, kura piekritusi kandidēt uz Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatu, jūtas pārliecināta par uzņēmēju atbalstu viņas apstiprināšanai VID vadītāja amatā, pēc tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvjiem žurnālistiem teica Koļegova.

Klaipēdā sāksies starptautiskās nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas mācības

Lietuvā, Klaipēdā, no 29.jūlija līdz 7.augustam notiks ikgadējās starptautiskās nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas mācības EODEX 16.

Naskākie uz mājdzīvnieku apdrošināšanu ir latgalieši

Latvijas iedzīvotāji mājdzīvnieku apdrošināšanu visbiežāk izmanto, lai apdrošinātu liellopus - 96% no pērn izsniegtajām polisēm bija tieši liellopu apdrošināšanā, daudz retāk tiek apdrošināti mājputni un zirgi. Mājdzīvnieku apdrošināšanu visbiežāk iegādājušies Latgales iedzīvotāji - vairāk nekā puse no polisēm pērn tika noslēgtas tieši šajā reģionā.

Hirosimā aicina no Pokémon Go izņemt kodoluzbrukuma memoriālu

Hirosimas pilsētas pašvaldība Japānā novērojusi, ka viedtālruņu virtuālās realitātes spēles Pokémon Go cienītāji spēles varoņus meklē arī traģiskā kodoluzbrukuma memoriāla teritorijā.

Atlūgumu iesniegusi Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore

Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga ir iesniegusi atlūgumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, informējot par lēmumu atstāt amatu VZD. Baklāne-Ansberga lēmumu pamato ar personīgiem apstākļiem, un tas pieņemts, rūpīgi pārdomājot amata atstāšanai piemērotu brīdi VZD attīstībā.

Lido pērno gadu noslēdzis ar 1,9 miljonu eiro peļņu

Pērn Lido grupas apgrozījums audzis par 9%, un, noslēdzot pārskata gadu, sasniedza 38 miljonus eiro. Lido grupas neto peļņa sasniedza 1,9 miljonus eiro. 2015.gadā Lido uzņēmumi Latvijā kopumā valstij nomaksājuši nodokļus 10,7 miljonu eiro apmērā, ierindojoties starp 100 lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā.

Deutsche Bank piedzīvo strauju peļņas kritumu

Vācijas lielākā kredītsabiedrība Deutsche Bank 2016.gada otrajā ceturksnī novērojusi strauju peļņas kritumu, un tās vadība pieļāvusi, ka svārstīgu tirgu un zemu procentlikmju apstākļos tai var nākties turpināt strauju izdevumu iegrožošanu.

Turcijā pēc apvērsuma mēģinājuma slēdz desmitiem mediju

Turcijas varas iestādes trešdien paziņojušas, ka saistībā ar 15.jūlija militārā valsts apvērsuma mēģinājumu valstī tiks slēgti vairāki desmiti mediju.

VID darbinieku rotācija joprojām nav noslēgusies

Joprojām nav izdevies pabeigt visu 39 Valsts ieņēmumu dienesta darbinieku rotāciju, par ko tika paziņots jau maija sākumā.

Lembergs pievienojies lielāko pensiju saņēmēju pulkam

Smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs šovasar oficiāli sasniedzis pensionēšanās vecumu un pievienojies lielāko pensiju saņēmēju pulkam. Pēc Lemberga teiktā, viņa pensijas apmērs ir aptuveni 6 000 eiro mēnesī.

Banku sektors pirmajā pusgadā nopelnījis 268,4 miljonus

Banku sektors kopumā šā gada pirmajos sešos mēnešos darbojās ar peļņu 268.4 miljonu eiro apmērā. Šajā periodā ar peļņu darbojās visas 16 Latvijas bankas un četras no astoņām ārvalstu banku filiālēm, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 98,3%.

Igaunijas medikamentu rūpnīcu pārdos šveiciešiem Acino

Japāņu medikamentu ražotājs Takeda Pharmaceutical Company nācis klajā ar plāniem pārdot tam piederošo medikamentu iepakošanas rūpnīcu, kas atrodas Pelvas pilsētā Igaunijā, Šveice zāļu ražotājam Acino.

Vidējais importēta lietota vieglā auto vecums Latvijā pieaug

Pēdējos 14 mēnešus lietotu automobiļu imports Latvijā samazinās - šī gada pirmajā pusgadā ir reģistrēti 21 271 lietoti vieglie pasažieru automobiļi, kas ir par 9% mazāk nekā 2015. gada attiecīgajā periodā, kad reģistrāciju apjoms sasniedza 23 327 vienības. Arī vieglā komerctransporta reģistrāciju apjoms ir samazinājies par 9% no 2015. gadā reģistrētām 1 705 vienībām uz 1 547 reģistrētām vienībām 2016. gadā.

VID: Budžeta ieņēmumu plāns šogad izpildīts par 99,5%

Valsts ieņēmumu dienesta administrēto budžeta ieņēmumu plāns šā gada pirmajam pusgadam ir izpildīts par 99,5%, liecina (VID) darbības rezultāti.

Augstākā tiesa apmierina Rēvaldes pārsūdzību

Augstākā tiesa apmierinājusi ar Ventspils Augstskolas Satversmes sapulces lēmumu no amata atceltās līdzšinējās rektores Gitas Rēvaldes blakus sūdzību par Administratīvās tiesas atteikšanos pieņemt pieteikumu par atcelšanu no rektores amata un nodevusi pieteikuma virzību jaunai izlemšanai Administratīvajai rajona tiesai.

Armēnijā pēc policijas iecirkņa ieņemšanas padevušies divi opozīcijas kaujinieki

Armēnijas galvaspilsētā Erevānā policijai pēc apšaudes padevušies divi vīrieši no bruņotu kaujinieku grupas, kura nedēļu ieņemtu turējusi vienu no policijas iecirkņa ēkām, pavēstījusi Armēnijas policija.

Vācijā pēc traģisku uzbrukumu nedēļas aicina nevērsties pret migrantiem

Pēc asiņainu uzbrukumu nedēļas, ko 24.jūlijā noslēdza sīriešu terorista pašnāvnieka uzspridzināšanās Bavārijā, Vācijas federālā valdība aicinājusi iedzīvotājus nevērsties pret valstī ieceļojušajiem migrantiem.

Igaunijas zemessardzei pirmajā pusgadā pievienojušies 380 brīvprātīgie

Igaunijas brīvprātīgajā militārajā organizācijā Igaunijas Aizsardzības līga un ar to saistītajās organizācijās 2016.gada pirmajos sešos mēnešos iestājušies 384 brīvprātīgie.

Būvniecības izmaksas sarukušas par 0,2%

Šā gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieauga par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 0,9%, būvmateriālu cenas – par 0,3%, bet mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas būtiski nemainījās.

Viltota alkohola dēļ Latvijas ekonomika ik gadu zaudē 20 miljonus eiro

Viltota nelegālā alkohola dēļ Latvijā katru gadu tiek zaudēti 20 miljoni eiro, kas ir apmēram 9% no kopējā stipro alkoholisko dzērienu un vīna pārdošanas apjoma, secināts Eiropas Savienības Intelektuālā īpašuma biroja ziņojumā.

Pieaug gan fondēto pensiju shēmā, gan privātajos pensiju fondos uzkrātie līdzekļi

Latvijā palielinās valsts fondēto pensiju shēmā uzkrātie līdzekļi – šā gada otrajā ceturksnī uzkrāto līdzekļu apjoms palielinājies par 102 miljoniem, kopumā pārsniedzot 2,5 miljardus eiro.

Turpina samazināties Apple iPhone pārdošanas apjomi

Amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmums Apple 26.jūlijā darījis zināmu, ka otro ceturksni pēc kārtas turpinājies tā viedtālruņu iPhone pārdošanas apjomu kritums. 2016.gada trešajā ceturksnī uzņēmums spējis pārdot 40,4 miljonus tālruņu, kas ir par 15% mazāk nekā iepriekšējos trijos mēnešos, bet vairāk par tirgus analītiķu prognozētajiem 40,02 miljoniem.

Amatā varētu atjaunot atlaisto VID Muitas pārvaldes vadītāju Kravali

Iespējams, amatā varētu tikt atjaunots bijušais Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas vietnieks un Muitas pārvaldes vadītājs Tālis Kravalis, kuru šī gada pavasarī atlaida no darba VID, norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Delna atkārtoti iesniedz pieteikumu ST par emisijas kvotu naudas piešķiršanu Ventspilij

Biedrība Sabiedrība par atklātību Delna iesniegusi atkārtotu (papildinātu) pieteikumu Satversmes tiesai par Ventspils koncertzāles projekta neatbilstību vides uzlabošanas mērķiem.