bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 08.02.2016 | Vārda dienas: Aldona
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Nedēļa Lietuvā. Ukrainas ekonomikas ministra – lietuvieša - atkāpšanās met ēnu uz Kijevu

Šonedēļ negaidīti no Ukrainas ekonomikas ministra amata atkāpies lietuvietis Aivars Abromavičs. Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs notikušo nosaucis par «aukstu dušu» Kijevas politiskajai elitei.

Ekonomikas dienasgrāmata. Tirgus priekšlaicīga atvēršana

Šonedēļ mēs saņēmām vēl vienu apstiprinājumu Eiropas pilnīgai bezspēcībai migrācijas krīzes priekšā un tam, ka trūkst līdzekļu šīs krīzes risinājumam. Eiropas Komisija atbalstīja Vācijas Finanšu ministra Volfganga Šoibles ideju par papildu degvielas nodokļa ieviešanu ES. Līdzekļi tiks izmantoti, lai finansētu bēgļu masveida uzņemšanu. Aktīvākie šīs iniciatīvas lobisti ir tieši Latvijas pārstāvji Briselē.

VUGD: Šobrīd laivot pa Latvijas upēm ir bīstami

Šobrīd Latvijas upēs notiek aktīvs ledus kušanas, lūšanas un ledus krāvumu veidošanās posms, tāpēc Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests aicina aktīvās atpūtas cienītājus neriskēt ar savu dzīvību un veselību un atturēties no laivošanas.

Lukoil DUS Latvijā, Lietuvā un Polijā pārdod austriešiem

Krievijas naftas kompānija Lukoil parakstījusi līgumu ar Austrijas kompāniju AMIC Energy Management par 230 degvielas uzpildes staciju pārdošanu Latvijā, Lietuvā un Polijā.

KNAB šogad kriminālvajāšanai varētu nodot Magoņa lietu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs šogad plāno nodot kriminālvajāšanas sākšanai prokuratūrā krimināllietu, kurā par kukuļņemšanu aizdomās turētais ir AS Latvijas Dzelzceļš bijušais valdes priekšsēdētājs Uģis Magonis.

KVV Liepājas metalurgu brīdina par gāzes padeves pārtraukšanu

AS Latvijas Gāze ir brīdinājusi AS KVV Liepājas metalurgs par dabasgāzes padeves pārtraukšanu. Brīdinājums izteikts, jo uzņēmums ir secīgi nokavējis jau vairākus maksājumu termiņus.

Vēsturiska atklājuma dēļ līdz martam ierobežos satiksmi 11.novembra krastmalā

Autovadītājiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem 11.novembra krastmalā, Rīgā, vēl apmēram mēnesi šajā vietā atklāto seno būvkonstrukciju dēļ. Kā ziņots iepriekš, būvdarbu laikā starp Mārstaļu un Minsterejas ielām tranšejas atrakšanas gaitā tika atklātas ļoti nozīmīgas senas būvkonstrukcijas – Mārstaļu bastiona paliekas, kā rezultātā darbi tika apstādināti.

Lietuvas Darba partijas dibinātājam Uspaskiham atceļ cietumsodu

Apelācijas instances tiesa Lietuvā šonedēļ atcēlusi cietumsodu Darba partijas dibinātājam, eiroparlamentārietim Viktoram Uspaskiham, kurš tiek tiesāts par izvairīšanos no nodokļu nomaksas un krāpšanos grāmatvedībā.

Latvijā nomedīta jau 7 871 sieviešu kārtas meža cūka

Divarpus mēnešu laikā - no pērnā gada 20.novembra līdz piektdienai, 5.februārim - Pārtikas un veterinārajā dienestā (PVD) mednieki iesnieguši 7 871 nomedītu sieviešu kārtas meža cūku paraugu. Aktīvākie bijuši mednieki Kurzemes pusē - tur nomedītas vairāk nekā 3 000 sieviešu kārtas meža cūku.

Vējonis turpina ārstēšanos kardioķirurģijas nodaļā

Pēc papildu izmeklējumu veikšanas ārsti piektdien, 5.februārī, atzinuši, ka Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa veselības stāvoklis uzlabojies tiktāl, ka intensīvā terapija vairs nav nepieciešama. Valsts prezidents turpmāk ārstēties kardioķirurģijas nodaļā.

Irāna interesējas par kravu transportēšanu, izmantojot Rīgas brīvostu

Rīgā aizvadītā pirmā Latvijas - Irānas Kopējās komisijas sanāksme. Lai gan komisijas sanāksmes galvenais uzsvars bija uz autopārvadājumiem, Irānas delegācija izrādīja interesi par kravu transportēšanu, izmantojot jūras pārvadājumus.

ANO: Lielbritānijai jābeidz turēt Asanžu patvaļīgā apcietinājumā

ANO darba grupa atzinusi, ka Lielbritānijai ir jāatbrīvo no apcietinājuma organizācijas Wikileaks izveidotājs Džulians Asanžs , kurš kopš 2010.gada uzturas Ekvadoras vēstniecībā Londonā, un jāizmaksā viņam kompensācija par brīvības atņemšanu.

Pērn fiksēti 479 pārkāpumi par latviešu valodas nelietošanu darbā

Lai gan pērn situācija valsts valodas lietošanas jomā ir nedaudz uzlabojusies, joprojām pārkāpumu ir daudz. Aizvadītajā gadā Latvijā kopumā par administratīvajiem pārkāpumiem sāktas 3 167 lietvedības, bet administratīvi sodītas 708 personas.

DNB grupa Latvijā pērn nopelnījusi 17,7 miljonus

DNB grupas Latvijā operacionālā peļņa 2015.gadā sasniedza 17,7 miljonus eiro. Kredītu uzkrājumiem saglabājoties zemā līmenī, 2015. gada tīrā peļņa ir 14,7 miljoni eiro. DNB grupas Latvijā kopējo ienākumu apjoms pērn sasniedza 55,5 miljonus eiro, savukārt administratīvo izmaksu apjoms bija 37,8 miljoni eiro.

Šteinmeiers pauž bažas par pamiera pārkāpumiem Ukrainā un aicina izbeigt karadarbību

Ukrainas austrumos karojošajām pusēm nekavējoties jāpārtrauc karadarbība un pilnā mērā jāievēro pamiers, tā 4.februārī paziņojis Eiropas Drošības un sadarbības organizācijas priekšsēdētājs Franks Valters Šteinmeiers.

Nākamnedēļ Latvijā gaidāmi pavasarīgi laika apstākļi

Lai arī naktī uz sestdienu, 6.februāri, sals ir gaidāms gandrīz visā Latvijā, jaunnedēļ atkal Latvijā valdīs meteoroloģiskā pavasara laika apstākļi, kas aizsākās janvāra beigās.

Bijušo skolas dežurantu aiztur aizdomās par mazgadīgu meiteņu seksuālu izmantošanu

Valsts policija Baldonē aizturējusi bijušo skolas dežurantu aizdomās par mazgadīgu bērnunama iemītnieču seksuālu izmantošanu, informē policijā. Pagājušā gada novembrī Kriminālpolicija saņēma informāciju no bērnunama administrācijas par kādu aizdomīgu vīrieti, kurš, iespējams, veic netiklas darbības ar mazgadīgām un nepilngadīgām meitenēm.

Latvijas IKP izaugsmi 2016.gadā prognozē 3,2% apmērā

Pēdējos gados Latvijas ekonomiskā izaugsme bija viena no straujākajām Eiropas Savienībā. Iekšzemes kopprodukta pieauguma temps 2011. – 2014. gados bija 4,4%. Arī 2015. gadā, neskatoties uz ģeopolitisko nestabilitāti un tās sekām, Latvijas IKP turpināja pieaugt un sasniedza 2,8%.

Kirkups: Tranzīta nozarei ir nepieciešams valsts atbalsts

Aizvadītā gada divpadsmit mēnešos AS Ventspils nafta meitas sabiedrība SIA LatRosTrans transportēja 4,7 miljonus tonnu naftas produktu. Savukārt SIA Ventspils nafta termināls šajā laika posmā pārkrāva 9,2 miljonus tonnu kravas.

Pērn elektrība biržā bijusi lētāka nekā fiksētas cenas līgumos

Pērn Nord Pool biržas cenas Latvijas reģionā bija zemākas nekā vidējais cenu līmenis fiksētas elektroenerģijas cenas līgumos tam pašam periodam 2014.gada izskaņā. Patērētājiem, kas bija izvēlējušies iegādāties elektroenerģiju par biržas cenām, gada griezumā izdevās ietaupīt aptuveni 11,5%, liecina Enefit apkopotā informācija.

Rinkēvičs: Sīrijas konfliktam iespējams tikai politisks risinājums

Piecus gadus ilgušajam Sīrijas konfliktam ir iespējams tikai politisks risinājums, ceturtdien, 4.februārī, piedaloties Londonā notiekošajā starptautiskajā donoru konferencē par atbalstu Sīrijai un tās kaimiņvalstīm, uzsvēris Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Eiropā, tostarp Baltijā, raidīs papildus sešus Ukrainas televīzijas kanālus

Satelītu operators SES, kura viens no teleportiem darbojas Rīgā, nodrošinot satelītu komunikāciju starp translāciju pakalpojumu sniedzējiem un satelītu floti ar vairāk nekā 50 orbitāliem satelītiem, paziņojis, ka Eiropā, tostarp Baltijas valstīs tiks raidīti papildus seši Ukrainas TV kanāli.

SEB banka pērno gadu noslēgusi ar 35 miljonu peļņu

Pagājušajā gadā SEB banka piešķīrusi finansējumu 549 miljonu eiro apmērā. No tiem 87 miljoni eiro izsniegti privātpersonām un 462 miljoni eiro – uzņēmumiem. Mazajiem un vidējiem uzņēmumiem SEB banka pērn izsniegusi aizdevumus 185 miljonu apmērā jeb par 11% vairāk nekā 2014.gadā.

Dombrovskis: Latvijas ekonomikas izaugsme ir labāka, nekā prognozēts

Eiropas ekonomika uzsāk ceturto atlabšanas gadu, un turpinās mērena izaugsme, ko galvenokārt rada patēriņš. Vienlaikus lielākā daļa pasaules ekonomikas saskaras ar būtiskiem izaicinājumiem, un tādējādi pieaug Eiropas izaugsmes riski, secināts Eiropas Komisijas ziemas prognozē.

Turpmāk pārbaudīs arī politiski nozīmīgu personu vecvecāku, mazbērnu, brāļu un māsu darījumus

Deputāti šodien atbalstīja priekšlikumu, kas paredz, ka atbildīgajām iestādēm turpmāk būs jāpārbauda arī politiski nozīmīgas personas vecvecāku, mazbērnu, brāļu un māsu darījumi. Līdz šim likums paredzēja darījumu pārbaudi tikai attiecībā uz vecākiem, laulātajiem, bērniem un viņu laulātajiem.

Jaunākie komentāri