bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 28.05.2015 | Vārda dienas: Vilhelms, Vilis
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Latvijai, iespējams, būs jāuzņem 737 bēgļi

Eiropas Komisija pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varēt būt jāuzņem 737 bēgļi.

Tūristu skaits Jūrmalā turpina pieaugt

Jūrmalas naktsmītnēs nakšņojušo pilsētas viesu skaits šī gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar 2014.gada pirmo ceturksni, ir palielinājies par 3,9%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

No augusta plāno celt akcīzes nodokli alkoholam

Akcīzes nodoklis alkoholiskajiem dzērieniem Latvijā tiks paaugstināts no šā gada 1.augusta - tā trešdien, 27.maijā, nolēma Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija, virzot izskatīšanai Saeimā otrajā lasījumā grozījumus likumā par akcīzes nodokli.

Sākot ar ceturtdienu, Latvijā kļūs siltāks

Sākot ar ceturtdienu, termometra stabiņš Latvijā nedaudz pakāpsies un kļūs siltāks. Maija pēdējās darba dienās starp mākoņiem pavīdēs saule, pēc kāda laika atkal paslēpjoties mākoņos un dodot vaļu neliela lietus klātbūtnei.

Latvijas iedzīvotāju skaits gada laikā sarucis par 15 400

Šā gada sākumā Latvijā dzīvoja 1 986 100 iedzīvotāju, kas ir par 15 400 mazāk nekā pirms gada, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Banku sektora peļņa četros mēnešos pārsniedz 148 miljonus eiro

Banku sektors Latvijā kopumā šā gada pirmajos četros mēnešos darbojās ar peļņu 148,6 miljonu eiro apmērā. Minētajā periodā ar peļņu darbojās 15 Latvijas bankas un piecas ārvalstu banku filiāles, kuru tirgus daļa kopējos banku sektora aktīvos ir 96,4%.

Prezidenta amata pretendenti sola rīkoties izlēmīgi, ja Latvijā ienāktu «zaļie cilvēciņi»

Valsts prezidenta amata kandidāti - aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis no Zaļo un zemnieku savienības, tiesību eksperts Egils Levits, parlamentārietis Mārtiņš Bondars no Latvijas Reģionu apvienības un Sergejs Dolgopolovs no Saskaņas - sola rīkoties izlēmīgi gadījumā, ja Latvijā ienāktu «zaļie cilvēciņi».

Baltijas gaisa telpā darbosies NATO izlūklidmašīnas

Triju Baltijas valstu gaisa telpās, sākot no 2017.gada, NATO Alianses teritorijas novērošanas sistēmas ietvaros lidos bezpilota izlūklidmašīnas.

Teju katrs ceturtais latvietis šogad plāno doties peļņā uz ārzemēm

No Baltijas valstīm vislielākais darba ņēmēju īpatsvars, kas gada laikā ieplānojis doties strādāt uz ārzemēm, ir prognozējams Latvijā. Gandrīz katrs ceturtais jeb 23% Latvijā aptaujāto šī gada laikā plāno doties strādāt uz ārzemēm.

Trīs prezidenta amata kandidāti būtu gatavi strādāt divus termiņus pēc kārtas

Trīs no četriem Valsts prezidenta amata kandidātiem - aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis no Zaļo un zemnieku savienības, tiesību eksperts Egils Levits un parlamentārietis Mārtiņš Bondars no Latvijas Reģionu apvienības - būtu gatavi valsts pirmās personas amatā nostrādāt divus termiņus pēc kārtas.

Policija Šveicē arestē FIFA amatpersonas saistībā ar apsūdzībām kukuļošanā

Policija Šveicē apcietinājusi vairākus Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas darbiniekus saistībā ar apsūdzībām kukuļošanā. Tas noticis nedēļā, kad šajā ietekmīgajā un bagātajā organizācijā plānots vēlēt nākamo priekšsēdētāju.

Atklāj noziegumu, ko izdarījusi agrāk sodītu kokaīna kontrabandistu grupa

Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvalde nodevusi kriminālvajāšanai kriminālprocesu pret trīs personām par kokaīna kontrabandu, glabāšanu un realizāciju lielā apmērā personu grupā pēc iepriekšējas vienošanās.

Nedēļu pirms prezidenta vēlēšanām joprojām cer ievēlēt Vējoni

Nedēļu pirms Valsts prezidenta vēlēšanām Saeimā ievēlētie politiķi joprojām atturas prognozēt, kurš no kandidātiem varētu tikt ievēlēts šajā amatā. Tomēr politikas kuluāros turpinās sarunas, lai nodrošinātu atbalstu Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim aizsardzības ministram Raimondam Vējonim.

Vīķe – Freiberga: Prezidenta neievēlēšana pirmajā kārtā neliecinātu par krīzi valstī

Vērtējot prezidenta amata kandidātus, eksprezidente Vaira Vīķe – Freiberga atzīst, ka visi līdz šim izvirzītie kandidāti ir spējīgi, tādēļ būtiskākais jautājums ir par to, kurš no viņiem ir politiski adekvātākais esošajā politiskajā situācijā.

Lūgs nodrošināt pastāvīgu NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā

Ministru kabinets otrdien, 26.maijā, slēgtajā sēdes daļā izskatīja informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību NATO un piekrita, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā, atklāj Ministru prezidente Laimdota Straujuma.

FM šogad IKP pieaugumu prognozē 2,1%, bet inflāciju - 0,4% apmērā

Kopumā šajā gadā Latvijas iekšzemes kopprodukta pieaugums var sasniegt 2,1%, bet inflācija - 0,4%, prognozē Finanšu ministrija.

Bondars: Prezidentam jānodrošina drošības situācija valstī

Valsts prezidenta amatam oficiāli izvirzītie tiesību eksperts Egils Levits un parlamentārietis Mārtiņš Bondars no Latvijas Reģionu apvienības prezidenta amatā lielu uzmanību gatavi pievērst Latvijas ārpolitikai un iekšpolitikai.

Darbiem uz Salu un Dienvidu tilta plāno piešķirt papildu 2,086 miljonus eiro

Rīgas domes Satiksmes un transporta lietu komiteja otrdien, 26.maijā, akceptēja papildu līdzekļu 2 086 500 eiro apmērā piešķiršanu iepriekš neparedzētiem darbiem Salu tilta rekonstrukcijā, kā arī atsevišķiem darbiem uz Dienvidu tilta un citviet.

Saeimā atbalsta sodu palielināšanu par būtisku ātruma pārsniegšanu

Saeimas Juridiskā komisija otrdien, 26.maijā, noslēdza darbu pie izmaiņām Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz palielināt naudas sodus par būtisku atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Skype Beļģijā izsaukts uz tiesu par atteikšanos atklāt ziņu saturu

Tiesa Beļģijā aicinājusi ierasties tiesā sakaru pakalpojumu sniedzēju Skype pēc tam, kad uzņēmums atteicies atklāt teksta ziņu un zvanu saturu saistībā ar kādas krimināllietas izmeklēšanu.

Noslīkušo Latvijas bērnu un jauniešu īpatsvars – lielākais Eiropas Savienībā

Izglītības un zinātnes ministrijai jādomā par obligātu peldēšanas apmācības programmas ieviešanu skolās, uzskata Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks.

Igaunijā Reivass pārvēlēts Reformu partijas priekšsēdētāja amatā

Igaunijas premjerministrs Tāvi Reivass ticis pārvēlēts Reformu partijas priekšsēdētāja amatā, tiesa viņš bijis arī vienīgais pretendents uz šo posteni.

Šogad uz Latvijas ceļiem pieaudzis satiksmes negadījumu skaits

Šā gada pirmajā ceturksnī par 8,9%, salīdzinājumā ar līdzīgu periodu pērn, palielinājies Latvijā notikušo ceļu satiksmes negadījumu skaits, par kuriem ir iesniegti zaudējumu pieteikumi apdrošināšanas sabiedrībās.

Piebalgs: Saeimai prezidentu vajadzētu ievēlēt jau pirmajā kārtā

Bijušais eirokomisārs, prezidenta padomnieks Andris Piebalgs uzskata, ka Saeimai vajadzētu ievēlēt Valsts prezidentu pirmajā kārtā, pretējā gadījumā tā būtu parlamenta neveiksme.

Par nelikumīgu Latvijas robežas šķērsošanu šogad aizturēti jau 102 vjetnamieši

Šogad nepilnu piecu mēnešu laikā par nelikumīgu Latvijas «zaļās» robežas šķērsošanu aizturēti 110 trešo valstu piederīgie, no kuriem 102 ir Vjetnamas pilsoņi. Savukārt par viņu pārvietošanu un pārvietošanas organizēšanu aizturēti septiņi Krievijas, deviņi Latvijas, trīs Polijas un pa vienam Kirgizstānas, Tadžikistānas un Igaunijas valsts piederīgajam.