bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.07.2014 | Vārda dienas: Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Vācijā tiesa atļauj sāpju māktajiem slimniekiem audzēt savu «zālīti»

Tiesa Vācijas pilsētā Ķelnē 22.jūlijā nolēmusi atļaut atsevišķām personām, kuras cieš hroniskas sāpes, audzētu savu marihuānu «terapeitiskā nolūkā».

Āfrikas cūku mēris strauji izplatās arī Polijā

Polijas pierobežā ar Baltkrieviju, septiņu kilometru attālumā no robežas, sešām atrastām mirušajām meža cūkām apstiprināta Āfrikas cūku mēra vīrusa klātbūtne.

Lietuvai dots pēdējais apstiprinājums eiro ieviešanai no 2015.gada

Eiropas Savienības Vispārējo lietu padome devusi pēdējo apstiprinājumu Lietuvas uzņemšanai eirozonā no nākamā gada sākuma.

EM: Latvijas ekonomikas izaugsme šogad varētu sasniegt 3,5%

Latvijas ekonomikas izaugsme kopumā šogad var sasniegt 3,5 %, taču tās turpmākā attīstība joprojām būs cieši saistīta ar eksporta iespējām. Tāpēc lielākais Latvijas izaugsmes risks saistīts ar globālās ekonomikas attīstību, prognozē Ekonomikas ministrija.

Pasažieru vilciena jaunā valde pārtrauc vilcienu iepirkuma procedūru

AS Pasažieru vilciens jaunā valde trešdien, 23.jūlijā, pieņēmusi lēmumu pārtraukt vilcienu iepirkuma procedūru, jo tās turpināšana neatbilst uzņēmuma interesēm un finansiālajām iespējām.

Sinoptiķi brīdina par karstumu līdz pat 32 grādiem pēc Celsija

No trešdienas, 23.jūlija, līdz pat nedēļas nogalei Rīgā gaidāms stiprs karstums, brīdina sinoptiķi.

Saistībā ar traģēdiju SUV pie disciplinārās atbildības plāno saukt piecas personas

Saistībā ar maijā notikušo traģēdiju Speciālo uzdevumu vienībā (SUV), kad gāja bojā SUV dižkareivis, bet viņa kolēģis cieta, pārkāpumus izdarījušas piecas amatpersonas, kuras nolemts saukt pie disciplinārās atbildības.

Igaunijā darba ņēmēju reģistrs ļauj atklāt nelegāli nodarbinātos

Igaunijā, sākot no jūlija, darba devējiem obligāti jāreģistrē savi darbinieki darba ņēmēju reģistrā. Igaunijas Nodokļu un muitas pārvaldei tas ļāvis atklāt, ka 2 600 nelegāli strādājošie vienlaikus reģistrējušies kā bezdarbnieki un saņem bezdarbnieka pabalstu.

Ļoti daudz ukraiņu pieprasa uzturēšanās atļaujas Latvijā

Pēdējā laikā ļoti daudz ukraiņu pieprasa uzturēšanās atļaujas Latvijā, atzīst Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes priekšnieka vietniece Maira Roze.

Vēsturnieks: Par VDK dokumentu izpētes rezultātiem pagaidām grūti spriest

Komisijai, kas zinātniski pētīs Valsts drošības komitejas dokumentus, vispirms jāapzinās, pie kādiem dokumentiem tai būs pielaide, un tikai tad varēs spriest par uzdevumiem un darba rezultātiem, norāda komisijas iespējamais vadītājs, vēsturnieks Kārlis Kangeris.

Aviolainera upurus pārvedīs uz Nīderlandi; trešdaļas mirstīgo atlieku trūkst

Gatavojoties Ukrainas austrumos notikušās aviokatastrofas upuru pārvešanai uz Nīderlandi, izmeklētāji norādījuši, ka nav saņēmuši 98 no 298 upuru mirstīgajām atliekām.

ES draud pastiprināt sankcijas, ja Maskava neizpildīs izvirzītās prasības

Eiropas Savienības ārlietu ministri otrdien, 22.jūlijā, vienbalsīgi nolēmuši pieprasīt, lai Krievija tuvākajās dienās pārtrauc ieroču piegādi prokrieviskajiem separātistiem Ukrainā, kuri tiek uzskatīti par atbildīgiem Malaizijas aviolainera notriekšanā.

Aviokompānijas, tostarp airBaltic, daļēji pārtrauc lidojumus uz Telavivu

Vairāku valstu aviokompānijas uz laiku ir pārtraukušas lidojumus uz Izraēlas galvaspilsētu Telavivu. Atcelts arī trešdien, 23.jūlijā, paredzētais Latvijas nacionālās aviokompānijas airBaltic reiss uz Telavivu.

Skandināvi interesējoties par NP Foods iegādi

Skandināvijas uzņēmums Orkla ir ieinteresējies par ievērojamā Latvijas pārtikas ražošanas uzņēmumaNP Foods iegādi.

Krievijas parlamentārieši aicina Jauno vilni pārcelt uz Krimu

Krievijas Valsts domes deputāti Valērijs Raškins un Sergejs Obuhovs, kas parlamentā pārstāv kompartiju, vērsušies pie Jūrmalā tradicionāli notiekošā popmūzikas festivāla Jaunais vilnis organizatoriem Igora Krutoja un Aleksandra Rumjanceva ar ierosinājumu pārcelt festivālu uz Krievijas okupēto Krimu, šādi reaģējot uz Latvijas varasiestāžu aizliegumu iebraukt valstī dažiem Krievijas estrādes māksliniekiem

ĀCM ārkārtas situācijas zonā iekļauj visu pierobežu ar Krieviju un Igauniju

Āfrikas cūku mēra ārkārtas situācijas zonā iekļaujama visa Latvijas pierobeža ar Krieviju un Igauniju, otrdien, 22.jūlijā, nolēma Ministru kabinets. Šāds lēmums pieņemts, jo ĀCM laboratoriski apstiprināts vēl trīs mājas cūku novietnēs ārkārtējās situācijas zonā un ir apstiprināts ĀCM Valkas novada Ērģemes pagastā.

Veikalu tīkla Maxima apgrozījums Latvijā krities par 1% gadā

Mazumtirdzniecības uzņēmuma SIA Maxima Latvija šī gada pirmās puses apgrozījums atpaliek no pirmā pusgada apgrozījuma pērn, apstiprina uzņēmuma pārstāvis Jānis Beseris.

Par spīti vārda maiņai, Krievijas dziedātāja Valērija ieceļot Latvijā nevarēs

Ieceļošanas aizliegumu reģistrā jeb tā dēvētajā melnajā sarakstā tiek iekļauti visi personas vārdi, kas norādīti personu apliecinošos dokumentos, vai kompetentām iestādēm ir zināms, ka persona tos lieto sevis identificēšanai. Tāpēc Krievijas popzvaigzne Valērija jeb Alla Perfilova, neskatoties uz vārda maiņu, nevarēs ieceļot Latvijā ar mērķi piedalīties festivālā Jaunais vilnis 2014.

Latvijas karavīri piedalīsies militārās mācībās Ukrainā

Ministru kabinetā otrdien, 22.jūlijā, apstiprināts Aizsardzības ministrijas sagatavotais rīkojuma projekts, kas paredz Nacionālo bruņoto spēku karavīru dalību mācībās Rapid Trident 2014 Ukrainā.

Aicina atslepenot Citadeles pārdošanas procesu

Latvijas Reģionu apvienība nosūtījusi vēstuli Valsts prezidentam Andrim Bērziņam, Saeimas priekšsēdētājai Solvitai Āboltiņai un Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai ar aicinājumu atslepenot bankas Citadele pārdošanas dokumentus un pamatot sabiedrībai, kāpēc izvēlēts tieši šis pārdošanas modelis.

Pētnieks: Kremlis sāk distancēties no separātistiem Ukrainā

Konflikts Ukrainā, kur austrumu apgabalos prokrieviskie separātisti pasludinājuši neatkarību no Kijevas un kur notiek kaujinieku sadursmes ar ukraiņu armiju, visticamāk, ieilgs un tam nebūs ātra risinājuma, uzskata Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Rinalds Gulbis.

Nīderlandē simtiem sērojošo gājienā piemin aviolainera upurus

Nīderlandes pilsētā Roterdamā simtiem sērojošu iedzīvotāju devušies gājienā, lai pieminētu cilvēkus, kuri nonāvēti aviokatastrofā Ukrainas austrumos. No 298 upuriem 193 ir Nīderlandes pilsoņi.

ES fondu apguvē Latvija atpaliek no Igaunijas un Lietuvas

Baltijas valstis Eiropas Savienības fondu apguvē ir vienas no sekmīgākajām dalībvalstīm, tomēr Latvija kopumā nedaudz atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.

Aizdomas par korupciju PMLP, nelikumīgi izsniedzot termiņuzturēšanās atļaujas

Veicot pretizlūkošanas un operatīvos pasākumus, Drošības policija ieguvusi informāciju, kas norāda uz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes vairāku amatpersonu iespējamu iesaistīšanos nelikumīgās aktivitātēs, kas saistītas ar termiņuzturēšanās atļauju izsniegšanu.

Arī Behmane atteikusies kļūt par veselības ministri

Latvijas Veselības ekonomikas asociācijas vadītāja Daiga Behmane atteikusies no piedāvājuma ieņemt vakanto veselības ministra amatu. Kā atzina Behmane, viņa par savu lēmumu jau informējusi Ministru prezidenti Laimdotu Straujumu.

Jaunākie komentāri