bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 31.05.2016 | Vārda dienas: Jūsma, Alīda
LatviaLatvija

Būvniecības izmaksas aug, būvmateriālu cenas – samazinās

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Šā gada augustā, salīdzinot ar jūliju, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās vidēji par 0,2%. Strādnieku darba samaksa pieauga par 1,0%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,5%. Savukārt būvmateriālu cenas samazinājās par 0,4%.

Būvniecības izmaksu kopējo līmeni visvairāk ietekmēja izmaksu pieaugums izglītības, veselības aprūpes un sporta ēku celtniecībā, kā arī pazemes maģistrālo cauruļvadu izbūvē, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Salīdzinot ar iepriekšējā gada augustu, būvniecības izmaksu kopējais līmenis pieauga par 8,6%. Strādnieku darba samaksa palielinājās par 20,8%, mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 11,2% un būvmateriālu cenas – par 2,4%.

Lielākā paaugstinošā ietekme uz būvniecības izmaksu kopējo līmeni bija izmaksu kāpumam transporta objektu būvē.

Ref: 102.000.102.2599


Pievienot komentāru

Lietuva interesējas par Irānas dabasgāzes importu

Lietuva paudusi vēlmi no Irānas importēt dabasgāzi, jēlnaftu un citus energoresursus, ziņo Irānas prese.

Apsūdzētā Sormuļa neierašanās dēļ atliek tā dēvēto Lemberga krimināllietu

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 30.maijā, līdz 6.jūnija plkst.11 atlika tā dēvētās Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietas izskatīšanu. Kā informēja tiesas preses pārstāvis Raimonds Ločmelis, pirmdien tiesa lietas izskatīšanu atlika sakarā ar apsūdzētā Anša Sormuļa neierašanos.

Mūrniece: Ķīna - viens no pievilcīgākajiem Latvijas produktu un pakalpojumu tirgiem

«Latvija ir ieinteresēta turpināt aktīvu un pragmatisku politisko dialogu ar Ķīnu, kas kalpo par pamatu veiksmīgai sadarbībai ekonomikas, izglītības, zinātnes un kultūras jomā,» uzsvēra Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, tiekoties ar Ķīnas Tautas Republikas parlamenta vicespīkeru Dzji Binsjuaņu.

Igaunijā sākušās militārās mācības Saber Knight

No pirmdienas, 30.maija līdz 9.jūnijam Tapā, Igaunijā, norisināsies Dānijas divīzijas organizēts brigādes līmeņa komandvadības mācības Saber Knight, kurās piedalīsies arī vairāk nekā 120 karavīru no Latvijas Sauszemes spēku kājnieku brigādes un citām bruņoto spēku vienībām.

Atklātā auto kontrabanda radījusi vairāk nekā 220 000 eiro zaudējumus

Satiksmes ministrs Uldis Augulis ir pieprasījis Ceļu satiksmes drošības direkcijas valdei steidzami sniegt detalizētu informāciju par uzņēmuma iekšējās pārbaudes uzsākšanu un tās rezultātiem saistībā ar publiskoto informāciju par Muitas policijas atklāto ekskluzīvo automašīnu kontrabandas shēmu un iespējamo CSDD amatpersonu dalību tajā.

Pērnavā atklāj pirmo «beziepakojumu» pārtikas veikalu

Pērnavas pilsētā pagājušajā nedēļā atvērts Igaunijā pirmais pārtikas veikals, uz kuru jādodas pašam ar saviem trauciņiem, burkām un maisiņiem, kuros iesvērt dažādas pārtikas un kosmētikas preces, jo produkti veikalā tiek pārdoti bez iepakojuma.

Mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums audzis par 1,8%

Šā gada aprīlī, salīdzinot ar 2015. gada aprīli, mazumtirdzniecības uzņēmumu apgrozījums pieauga par 1,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie kalendāri izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču grupā apgrozījums samazinājās par 0,4%, bet nepārtikas preču tirdzniecības apjoms pieauga par 3,0%.

Vidējā alga Latvijā šogad varētu augt lēnāk

Šā gada 1.ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī bija 827 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati. Salīdzinot ar 2015.gada 1.ceturksni, vidējā alga palielinājās par 5,3%, turklāt pieauguma temps ir zemāks nekā iepriekšējā gadā.

Polija: Pretraķešu aizsardzības sistēma Krieviju neapdraudēs

Pretraķešu aizsardzības sistēma, ko Polijā izvietos Amerikas Savienotās Valstis, neapdraud Krievijas drošību, tā 29.maijā norādījis Polijas ārlietu ministrs Vitolds Vaščikovskis.

Aerodium atver lidošanas amfiteātri pie slavenā Šaolinas klostera

Uzņēmums Aerodium sadarbībā ar Ķīnas investoriem, atver pasaulē pirmo lidošanas amfiteātri, kas paredzēts pastāvīgu šovu un klientu apkalpošanas nodrošināšanai. Vēja tunelis Flying Dream atrodas unikālā vietā - svēto kalnu SongShan vidū, netālu no pasaulslavenā Šaolinas klostera Ķīnā.

Rīgas apgabaltiesa atceļ rīkojumu par disciplinārsoda piemērošanu Strīķei

Rīgas apgabaltiesa pirmdien, 30.maijā pasludinājusi spriedumu lietā par Jutas Strīķes prasību pret Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju par piemērotā disciplinārsoda atcelšanu, neizmaksātās algas starpības piedziņu un morālā kaitējuma 25 000 eiro apmērā piedziņu.

Standard&Poor's saglabā Latvijas kredītreitingu A- līmenī

Starptautiskā reitingu aģentūra Standard&Poor's Latvijas kredītreitinga ilgtermiņa saistības vietējā un ārvalstu valūtā saglabā A- līmenī, saglabājot arī stabilu nākotnes prognozi, informē Valsts kase.

VK: Pastāv bažas par tiesisku līdzekļu izlietojumu Datu valsts inspekcijā

Datu valsts inspekcijas darbības nodrošināšanai pērn papildus piešķirti 314 330 eiro, taču Valsts kontrolei revīzijā nav izdevies pārliecināties par šīs summas nepieciešamību un efektīvu izlietošanu atbilstoši mērķiem. Šādu situāciju radījuši trūkumi Datu valsts inspekcijas iekšējās kontroles sistēmā, ierobežojot izlietoto finanšu līdzekļu izsekojamību.

Rēvalde: Augstskolai ir jābūt augstskolai, nevis «naudas atmazgāšanas iestādei»

Ventspils Augstskola var pastāvēt bez Ventspils domes atbalsta, vairāk sadarbojoties ar uzņēmumiem, līdzdarbojoties kopīgos projektos, norādījusi atstādinātā augstskolas rektore Gita Rēvalde.

ANO vēsta par vairākiem simtiem Vidusjūrā noslīkušo

ANO Bēgļu aģentūra pavēstījusi, ka Vidusjūrā migrācijas ceļā starp Ziemeļāfriku un Itāliju, nogrimstot vairākām liellaivām, aizvadītajā nedēļā varētu būt noslīkuši līdz pat 700 migrantu.

Kučinskis neizslēdz tieslietu ministra nomaiņu

Kopš 2011.gada Tieslietu ministriju vadījuši Nacionālās apvienības ministri, un lai arī partija noliedz, ka tās politiķi lobējuši maksātnespējas administratoru intereses, šo gadu laikā reformēt nozari nav izdevies. 2014.gada novembrī Laimdotas Straujumas otrajā valdībā tieslietu ministra amatam izvirzīja Dzintaru Rasnaču. Tikmēr lielāko banku vadītāji brīdināja, ka Maksātnespējas administratoru shēmas jau apdraud valsts drošību.

Valsts uzņēmumu padomes joprojām izvēlas politiķi

Padomju atjaunošana lielajos valsts uzņēmumos nāca ar amatpersonu solījumiem, ka turpmāk tās tiks veidotas saskaņā ar Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā pieņemtajiem principiem un vairs nebūs politisko ielikteņu barotavas, kā tas bijis senāk. Tomēr jau pirmās izveidotās padomes rāda, ka politiķi interesi par šo procesu nav zaudējuši.

Aprūpes centrā Ukrainā notiek traģisks ugunsgrēks

Ukrainā ciematā pie Kijevas izcēlies traģisks ugunsgrēks ēkā, kur aprūpēti sirmgalvji. Ugunsnelaimē gājuši bojā 17 cilvēki.

Nedēļa Lietuvā. Saskaņo atļaujas eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju

Lietuvas un Alžīrijas atbildīgie dienesti ir noslēdzošajā posmā sarunās par atļauju Lietuvai eksportēt liellopu gaļu uz Alžīriju.

Ekonomikas dienasgrāmata. Ķīnas un globalizācijas zīmē

Šonedēļ Ārlietu ministrijā notika ekspertu diskusija par ES un ASV Transatlantisko tirdzniecības un investīciju partnerību.

Aicina ieviest skaidrību par mājokļu atbalsta programmas mērķauditoriju un kritērijiem

Valsts budžeta likumā 2015. un 2016.gadam norādīts, ka Ekonomikas ministrijai valsts budžeta līdzekļi jānovirza pirmā mājokļa iegādes finansēšanai ģimenēm ar bērniem, vienlaikus galvojuma piešķiršanu reglamentējošie normatīvie akti neparedz tā piešķiršanu atbilstoši nosacījumam «pirmā mājokļa iegāde», turklāt nevienā normatīvajā aktā nav skaidrots, kas tieši ir «pirmais mājoklis».

Investori: Šī gada prioritāte Latvijā - ēnu ekonomikas apkarošana

Šī gada prioritātes ir ilgtspējīga tautsaimniecības izaugsme, tiesiskums un likuma vara, darbaspēka pieejamība un izglītība, ēnu ekonomikas apkarošana, piektdien, 27.maijā, valdības un Ārvalstu investoru padomes Latvijā sēdē vienojās tās dalībnieki.

FM: Visus ministriju pieprasījumus nākamā gada budžetā nevarēs apmierināt

Ministrijas nākamā gada budžetā prasa vismaz papildu 400 miljonus eiro, bet ir skaidrs, ka visus pieprasījumus nevarēs apmierināt, atzinusi finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola. Ministre uzskata, ka notikušās individuālās sarunas ar ministriem un ministru kopīgā diskusija par nākamā gada budžetu bijušas vērtīgas.

Krievija pagarina Rietumvalstu produktu embargo līdz nākamā gada beigām

Maskava pagarinās Eiropas Savienībai un citām rietumvalstīm noteikto lauksaimniecības produktu embargo līdz 2017.gada beigām, piektdien, 27.maijā, paziņojis Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

Maija nogalē gaidāmas karstas dienas

Maijs noslēgsies ar vasarīgi siltiem laika apstākļiem, gaidāmas pat karstas dienas, bet jūnija sākumā uz dažām dienām Latvijas reģionā atkal ieplūdīs vēsāks gaiss.