bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 23.08.2017 | Vārda dienas: Valgudis, Ralfs, Vitālijs
LatviaLatvija

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Šā gada piecos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir par 0,3% jeb 11,32 miljoniem eiro lielāki nekā tika plānots.

Piecos mēnešos kopbudžeta ieņēmumi sasniedza 3,421 miljardu eiro, bet piecu mēnešu plāns paredzēja 3,41 miljarda eiro ieņēmumus.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro jeb 6,8%.

Ieņēmumu plāna izpildi galvenokārt nodrošina iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi, kas, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies katrs par 10%. VID atzīmē, ka darba ņēmēju skaits samazinās, tādejādi nodokļu ieņēmumu pieaugumu galvenokārt nodrošina nodarbināto darba ienākumu pieaugums, ko ietekmē arī darba slodzes palielināšana.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa plāns paredzēja 620,8 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi piecos mēnešos bija 650,341 miljons eiro un pārsniedza plānu par 4,8%.

Savukārt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu plāns paredzēja 1,083 miljardu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi par 1,6% pārsniedza plānu un bija 1,1 miljards eiro.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus ietekmē arī diferencētā neapliekamā minimuma piemērošana, saskaņā ar kuru 2017.gadā par 15 eiro mēnesī tiek samazināts izmaksas brīdī piemērojamais neapliekamais minimums. Turklāt diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanas, kā arī darba ņēmēju ienākumu pieauguma 2016.gadā, kas veicināja attaisnoto izdevumu kāpumu, rezultātā palielinājās iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits un sekojoši arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu apmērs.

Kopā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 2017.gada piecos mēnešos atmaksāti 64,54 miljoni eiro, kas ir par 17,84 miljoniem eiro jeb 38,2% vairāk nekā 2016.gada piecos mēnešos.

Līdz plāna izpildei 2017.gada piecos mēnešos visvairāk pietrūkst uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumiem, kas šajā periodā cieši saistīti ar uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju rezultātiem. Ekonomikas lēnā izaugsme, kas 2016.gadā ietekmēja pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumus, tagad atspoguļojas uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos, skaidro VID.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu plāns paredzēja 200 miljonu eiro ieņēmumus piecos mēnešos, bet faktiski tika iekasēti 183,649 miljoni eiro jeb par 8,2% mazāk nekā plānots.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, 2017.gada piecos mēnešos uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi samazinājušies par 13,17 miljoniem eiro jeb 6,7%. Lielākais uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu samazinājums ir no nodokļu maksātājiem, kuriem pamatdarbības veids saistīts ar finanšu pakalpojumiem un apdrošināšanu vai būvniecību.

Saskaņā ar iesniegtajām uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijām, kas VID saņemtas 2017.gada piecos mēnešos, nodokļu maksātājiem kopā ir samazinājusies peļņa pirms nodokļiem un 2016.gadā samaksātie avansa maksājumi pārsniedz aprēķināto uzņēmumu ienākuma nodokļa summu, tādejādi samazinot iemaksas budžetā un palielinot atmaksas.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 843,475 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 835,573 miljoni eiro un tie par 0,9% atpalika no plānotā apjoma.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2017.gada piecos mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies par 54,49 miljoniem eiro jeb 6,9%, tomēr tas ir mazāks nekā tika plānots, salīdzinoši 2016.gada piecos mēnešos ieņēmumi palielinājās par 4,7%. Lielākais ieņēmumu pieaugums ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību un automobiļu un motociklu remontu, kuri 2017.gada piecos mēnešos nodrošināja 66,9% no visiem pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem.

No plānotā ieņēmumu apmēra turpina atpalikt ieņēmumi no nodokļiem, kas ar 2017.gada 1.janvāri piedzīvoja būtiskas izmaiņas (transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, elektroenerģijas nodoklis un dabas resursu nodoklis), lai gan, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, elektroenerģijas nodokļa ieņēmumi palielinājušies 6,9 reizes, dabas resursu nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 23,1%, bet transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi par 7,9%.

Akcīzes nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 346,822 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 346,662 miljoni eiro, nedaudz atpaliekot no plānotā.

Šogad pirmajos piecos mēnešos ieņēmumi no dividendēm (ieņēmumi no valsts (pašvaldību) kapitāla izmantošanas) veidoja 118,766 miljonus eiro, kas ir par 2,5% vairāk, nekā plānots.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 8,529 miljardus eiro.

Ref:224.000.103.1447


Pievienot komentāru

Šogad Nacionālajos bruņotajos spēkos apmācīti vairāk nekā 1 160 zemessargu

Šogad Nacionālajos bruņotajos spēkos militārās pamatapmācības un kolektīvās apmācības nometnēs, kā arī dažādos profesionālajos kursos apmācīti jau vairāk nekā 1 160 zemessargu no 2.Vidzemes, 3.Latgales un 4.Kurzemes brigādes.

FM: Nākamgad budžeta izdevumiem papildus varētu atvēlēt ap 79 miljoniem eiro

Veidojot nākamā gada valsts budžetu, fiskālā telpa varētu būt ap 79 miljoniem eiro, bet 2019.gadā - aptuveni 30 miljoni eiro, pauž  finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Izbeigts kriminālprocess par iespējamām manipulācijām ar Ventspils naftas akcijām

Valsts policija pirms aptuveni pusgada izbeigusi kriminālprocesu, kas bija sākts pēc Finanšu un kapitāla tirgus komisijas iesnieguma par iespējamu iekšējās informācijas izmantošanu un manipulācijām darījumos ar AS Ventspils nafta akcijām, pavēsta VP preses pārstāve Ilze Jurēvica.

Antāne atzīst, ka situācija Latvijas tranzīta nozarē ir traģiska

Tranzīta jomas situāciju Baltijas Asociācijas Transports un Loģistika prezidente Inga Antāne skaidro kā traģisku. Kravu apjoma kritums ir vērojams kopš 2012.gada. Viņa min arī to, ka, atskatoties nesenā pagātnē, pērnais gads bijis viens no sliktākajiem gadiem Latvijas tranzīta vēsturē, RīgaTV24 raidījumā Dienas personība ar Veltu Puriņu saka eksperte.

Pulks: Rīgas bērnudārzos ēdināšanai jābūt bez maksas

Rīgas domes Vienotības deputātu frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Olafs Pulks nosūtījis vēstuli RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktoram, pieprasot nekavējoties veikt aprēķinus un sagatavot priekšlikumu 2018.gada Rīgas pilsētas budžeta projektā, lai nākamajā gadā nodrošinātu bezmaksas ēdināšanu visiem Rīgas pirmsskolas iestāžu audzēkņiem.

Daugavpiliešu deputāts Eigims pamet koalīciju ar Saskaņu

Daugavpils partija Mūsu partija, kuras saraksta līderis ir Rihards Eigims, ir nolēmusi izstāties no koalīcijas Daugavpils domē ar Saskaņu.

Pētījums: Trūcīgās mājsaimniecības no nodokļu reformas iegūs maz

Trūcīgākās mājsaimniecības no nesen apstiprinātās nodokļu reformas iegūs salīdzinoši maz: Tajās ir liels nestrādājošu cilvēku īpatsvars, kuri neizjūt izmaiņas Iedzīvotāju ienākuma nodoklī, liecina Rīgas Ekonomikas augstskolas un ekonomikas politikas pētījumu centra Biceps veiktās izpētes rezultāti.

Iedzīvotāji vislabprātāk izvēlas dzīvokļus lietuviešu projektos un «hruščovkās»

Patlaban Latvijā vispieprasītākie sērijveida dzīvokļi ir lietuviešu un Hruščova laika projektos - tā liecina DNB bankas sadarbībā ar nekustamo īpašuma kompāniju Ober-Haus apkopotā informācija par situāciju Latvijas dzīvokļu tirgū.

Pūce: Vai nu Kučinskim ir atmiņa kā zelta zivtiņai, vai vienkārši savus izteikums neuztver nopietni

Partija Latvijas attīstībai aicina premjeru Māri Kučinski apliecināt solījumu Latvijas nodokļu maksātājiem nemainīt nodokļus tuvākos trīs gadus, šāds aicinājums pieņemts, ņemot vērā otrdienas, 22.augusta, Ministru kabineta sēdē izskanējušo informāciju, ka tiks meklētas iespējas fiskālās telpas paplašināšanai.

ss.lv piekritis sniegt nepieciešamo informāciju VID

Sludinājumu portāls ss.lv piekritis sniegt nepieciešamo informāciju Valsts ieņēmumu dienestam, telekanāla LNT raidījumā 900 sekundes ir teicis Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Brīvais vilnis: Ēnu ekonomikas īpatsvars zivrūpniecībā varētu būt apmēram 40%

Ēnu ekonomikas kopējais īpatsvars zivrūpniecības nozarē Latvijā varētu būt apmēram 40%, saka zivju pārstrādes uzņēmuma Brīvais vilnis valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

VID: Restorānos lielākoties konstatēti pārkāpumi ar nelegālo nodarbinātību

Valsts ieņēmumu dienests, veicot pārbaudes restorānos Rīgas centrā un Jūrmalā, galvenokārt konstatējis pārkāpumus saistībā ar nelegālo nodarbinātību un ieņēmumu neuzrādīšanu, trešdien, 23.augustā, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma sacīja dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

23.augustā visa Eiropa piemin staļinisma un nacisma režīmu upurus

Pirms deviņiem gadiem Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere kopā ar vēl četriem ārvalstu kolēģiem panāca, ka Eiropas Parlaments oficiāli pieņem un izsludina rakstisku deklarāciju Par 23.augusta pasludināšanu par Eiropas staļinisma un nacisma upuru atceres dienu, teikts Eiropas parlamenta ziņojumā.

Līdz ar ūdensvada avāriju izmaiņas Rīgas sabiedriskā transporta maršrutos

No trešdienas, 23.augusta, pulksten 10.45 līdz nākamās nedēļas pirmdienai, 28.augustam, saistībā ar ūdensvada avārijas seku likvidēšanu Krišjāņa Valdemāra ielā un Raiņa bulvārī, slēgts labais pagrieziens no Krišjāņa Valdemāra ielas uz Raiņa bulvāri, vēsta Rīgas satiksme.

FKTK izsniedz atļauju AS Latvijas Centrālais depozitārijs sniegt pakalpojumus

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padome ir pieņēmusi lēmumu atļaut AS Latvijas Centrālais depozitārijs no šā gada 18.septembra sniegt centrālā vērtspapīru depozitārija pakalpojumus.

Nespējot atrast lētus būvniekus, Liepājas cietuma celtniecība varētu ieilgt

Ņemot vērā, ka būvnieku iesniegtie piedāvājumi jaunā Liepājas cietuma celtniecībai pārsniedz projektam pieejamo finansējumu, attiecīgo iepirkumu plānots pārtraukt, tā vietā sludinot jaunu, pēc valdības sēdes otrdien, 22.augustā, pastāstīja Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Raivis Kronbergs.

Sudraba apgalvo, ka KNAB savu darbu «oligarhu lietā» veicis maksimāli atbildīgi

Tā dēvētās «oligarhu lietas» izmeklētāji, kas aizvien strādā KNAB, savu darbu veikuši maksimāli atbildīgi, taču būtiski negatīva ietekme bija informācijas noplūdei izmeklēšanas gaitā, šādus secinājumus pēc vizītes KNAB izdarījusi «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētāja Inguna Sudraba.

Ķirsis: Jāpārtrauc arodbiedrības Laba bosu iedzīvošanās uz rīdzinieku rēķina

Rīgas domes Vienotības deputāts Vilnis Ķirsis nosūtījis vēstuli Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam, ar aicinājumu izvērtēt, vai, pērkot arodbiedrības LABA vadītājam Raimondam Gailim piederošo zemi sporta bāzes Pļavnieki vajadzībām, Arodbiedrību koordinācijas centra amatpersonas izšķērdējušas vai piesavinājušās pašvaldības līdzekļus.

Prognoze: Latvijas ekonomikas izaugsme šogad paātrināsies līdz pat 3,7%

Uzsākot 2018.gada budžeta sagatavošanu, Finanšu ministrija atjaunojusi makroekonomisko rādītāju prognozes 2017.-2020.gadam. Atbilstoši jaunajām prognozēm, Latvijas ekonomikas izaugsme šogad paātrināsies līdz pat 3,7%, bet 2018.gadā būs 3,4% līmenī.

Atbalstīti jauni pedagogu darba kvalitātes kritēriji - kas jauns gaidāms pedagogiem?

Valdība otrdien, 22.augustā, atbalstījusi Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādāto jauno pedagogu profesionālās darbības kvalitātes novērtēšanas organizēšanas kārtību. Tajā kā svarīgākais pedagoga darba kvalitātes novērtējuma kritērijs izvirzīts pedagoga ikdienas darbs mācību stundā, sadarbības prasmes un skolotāja atbalsts skolēnu spēju attīstībā un virzībā.

Pētījums: 43% internetveikalu lietotāju pirkumus veic reizi mēnesī

Kopumā Latvijas patērētāji ir apmierināti ar interneta veikalos veiktajiem pirkumiem: 65,3% aptaujāto uzskata šos veikalus par drošiem un uzticamiem, savukārt 44,7% respondentu atzina, ka nekad nav saskārušies ar problēmām, iepērkoties internetā, liecina salīdzināšanas portāla Gudriem.lv veiktā aptauja.

Valdība nosaka ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus

Valdība otrdien, 22.augustā, atbalstījusi Tieslietu ministrijas izstrādāto Sejas aizsegšanas ierobežojuma likumprojektu, kas nosaka ierobežojumus publiskās vietās nēsāt seju aizsedzošus apģērbus.

Dāvināt, pārdot vai novēlēt mantojumā - kā labāk atstāt īpašumu pēcnācējiem

Nekustamā īpašuma nodošana pēcnācējiem ir notāru birojos visbiežāk apspriestais temats, par to kā labāk noformēt nekustamo īpašumu, padomus dod Latvijas Zvērinātu notāru padomes priekšsēdētāja Sandra Stīpniece.

Krievijā atkārtoti aizturēts režisors Serebreņņikovs

Krievijas varasiestādes aizturējušas teātra Gogoļa centrs galveno režisoru Kirilu Serebreņņikovu, pamatojoties uz aizdomām par krāpšanas organizēšanu, vēstīts Krievijas Izmeklēšanas komitejas mājaslapā.

Pusaudža «es nezinu»: Kāpēc tas tik bīstams, skaidro eksperti

Visbiežāk «es nezinu» sakām tāpēc, ka mums ir bail pieņemt lēmumus. Sasniedzot pusaudža vecumu, jaunieši kļūst arvien neatkarīgāki, un nespēja atbildīgi pieņemt lēmumus un pateikt «nē» var atstāt paliekošas sekas, uzsver uzsver izglītības psiholoģe Sabīne Vilciņa un jauniešu motivācijas programmas MOT. Izvēlies drosmi! vadītāja Ilze Paidere-Staķe.