bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.06.2017 | Vārda dienas: Līga
LatviaLatvija

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Šā gada piecos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir par 0,3% jeb 11,32 miljoniem eiro lielāki nekā tika plānots.

Piecos mēnešos kopbudžeta ieņēmumi sasniedza 3,421 miljardu eiro, bet piecu mēnešu plāns paredzēja 3,41 miljarda eiro ieņēmumus.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro jeb 6,8%.

Ieņēmumu plāna izpildi galvenokārt nodrošina iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi, kas, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies katrs par 10%. VID atzīmē, ka darba ņēmēju skaits samazinās, tādejādi nodokļu ieņēmumu pieaugumu galvenokārt nodrošina nodarbināto darba ienākumu pieaugums, ko ietekmē arī darba slodzes palielināšana.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa plāns paredzēja 620,8 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi piecos mēnešos bija 650,341 miljons eiro un pārsniedza plānu par 4,8%.

Savukārt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu plāns paredzēja 1,083 miljardu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi par 1,6% pārsniedza plānu un bija 1,1 miljards eiro.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus ietekmē arī diferencētā neapliekamā minimuma piemērošana, saskaņā ar kuru 2017.gadā par 15 eiro mēnesī tiek samazināts izmaksas brīdī piemērojamais neapliekamais minimums. Turklāt diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanas, kā arī darba ņēmēju ienākumu pieauguma 2016.gadā, kas veicināja attaisnoto izdevumu kāpumu, rezultātā palielinājās iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits un sekojoši arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu apmērs.

Kopā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 2017.gada piecos mēnešos atmaksāti 64,54 miljoni eiro, kas ir par 17,84 miljoniem eiro jeb 38,2% vairāk nekā 2016.gada piecos mēnešos.

Līdz plāna izpildei 2017.gada piecos mēnešos visvairāk pietrūkst uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumiem, kas šajā periodā cieši saistīti ar uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju rezultātiem. Ekonomikas lēnā izaugsme, kas 2016.gadā ietekmēja pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumus, tagad atspoguļojas uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos, skaidro VID.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu plāns paredzēja 200 miljonu eiro ieņēmumus piecos mēnešos, bet faktiski tika iekasēti 183,649 miljoni eiro jeb par 8,2% mazāk nekā plānots.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, 2017.gada piecos mēnešos uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi samazinājušies par 13,17 miljoniem eiro jeb 6,7%. Lielākais uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu samazinājums ir no nodokļu maksātājiem, kuriem pamatdarbības veids saistīts ar finanšu pakalpojumiem un apdrošināšanu vai būvniecību.

Saskaņā ar iesniegtajām uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijām, kas VID saņemtas 2017.gada piecos mēnešos, nodokļu maksātājiem kopā ir samazinājusies peļņa pirms nodokļiem un 2016.gadā samaksātie avansa maksājumi pārsniedz aprēķināto uzņēmumu ienākuma nodokļa summu, tādejādi samazinot iemaksas budžetā un palielinot atmaksas.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 843,475 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 835,573 miljoni eiro un tie par 0,9% atpalika no plānotā apjoma.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2017.gada piecos mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies par 54,49 miljoniem eiro jeb 6,9%, tomēr tas ir mazāks nekā tika plānots, salīdzinoši 2016.gada piecos mēnešos ieņēmumi palielinājās par 4,7%. Lielākais ieņēmumu pieaugums ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību un automobiļu un motociklu remontu, kuri 2017.gada piecos mēnešos nodrošināja 66,9% no visiem pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem.

No plānotā ieņēmumu apmēra turpina atpalikt ieņēmumi no nodokļiem, kas ar 2017.gada 1.janvāri piedzīvoja būtiskas izmaiņas (transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, elektroenerģijas nodoklis un dabas resursu nodoklis), lai gan, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, elektroenerģijas nodokļa ieņēmumi palielinājušies 6,9 reizes, dabas resursu nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 23,1%, bet transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi par 7,9%.

Akcīzes nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 346,822 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 346,662 miljoni eiro, nedaudz atpaliekot no plānotā.

Šogad pirmajos piecos mēnešos ieņēmumi no dividendēm (ieņēmumi no valsts (pašvaldību) kapitāla izmantošanas) veidoja 118,766 miljonus eiro, kas ir par 2,5% vairāk, nekā plānots.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 8,529 miljardus eiro.

Ref:224.000.103.1447


Pievienot komentāru

Lietuva grasās noteikt griestus skaidras naudas maksājumiem 3 000 eiro apmērā

Zemnieku un zaļo vadītā Lietuvas valdība pieņēmusi likumprojektu par ierobežojumu noteikšanu skaidras naudas maksājumiem, tiem nosakot griestus 3 000 eiro apmērā.

Būs jāpublicē arī valsts iestāžu darbinieku atalgojums

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma likuma grozījumus, atbalstot deputāta Inta Dāldera priekšlikumu, ka būs jāpublicē arī valsts iestāžu darbinieku atalgojums.

Par apzināti mainītiem transportlīdzekļa nobraukuma rādītājiem piemēros sodus

Personām, kas apzināti mainījušas transportlīdzekļa nobraukuma rādītājus, varēs piemērot ar administratīvo atbildību un naudas sodu.

Skudra: Prezidents maldās, ja domā, ka tautas vēlēts prezidents ieviesīs uzticamību valdībai

Valsts prezidents Raimonds Vējonis dziļi maldās, ja domā, ka tautas velēts prezidents palīdzēs celt sabiedrības uzticību prezidenta institūtam, parlamentam un valdībai, saka Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

VPR: Reģioni spēj piedāvāt vairāk nekā metropoles

Reģionu sabalansētu un ilgtspējīgu attīstību iespējams panākt vienīgi ar mērķtiecīgu un pamatotu rīcību. Piemēri no citām ES valstīm parāda, ka vislabākos rezultātus uzrāda tie reģioni, kuros stratēģijas tiek īstenotas ar spēcīgu reģionālo finanšu instrumentu palīdzību, kas mūsu valstī joprojām iztrūkst, pauž Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības un projektu nodaļas vadītāja Laila Gercāne.

Ļaunprātīgi izveidotas mājaslapas preventīvos nolūkos varēs uz laiku atslēgt

Lai pilnveidotu mājaslapu atslēgšanas kārtības regulējumu, Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi grozījumu Elektronisko sakaru likumā.

«Lembergs: Tev viņus vajag pazemot, pazemot. Lai viņi nāk pie oligarha - lai nāk lūgties pie tā, ko apd****»

Politbiznesmenis Ainārs Šlesers ar saviem sarunu biedriem - Ventspils mēru Aivaru Lembergu, Rīgas domnieku Andri Ameriku, partijas Saskaņa valdes locekli Jāni Urbanoviču, zemkopības ministru Jāni Dūklavu un eksbaņķieri Valēriju Karginu - viesnīcā Rīdzene apspriedis gan Valda Dombrovska valdības gāšanu, gan vairāku augstu valsts amatpersonu nomaiņu, turklāt ar Dūklavu pārrunātas arī iespējas pārdot kādu viņam pastarpināti piederošu zemesgabalu Rīgas brīvostas teritorijā, liecina žurnālā Ir publicētie sarunu atšifrējumi, kas esot iegūti «no avotiem, kas lūdz savu identitāti neatklāt».

Atvieglo prasības izmaiņām būvniecības iecerē

Lai veicinātu būvniecības procesa efektivitāti, Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus pieņēma grozījumus Būvniecības likumā. Tie paredz atvieglot prasības izmaiņām būvniecības iecerē, kā arī veicināt Būvniecības informācijas sistēmas izmantošanu.

Nacionālie bruņotie spēki nogādās Ukrainā jau septīto labdarības sūtījumu

Nākamnedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies uz Ukrainu, lai nogādātu jau septīto humānās palīdzības kravu Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem.

Sesku atkārtoti ievēl par Liepājas mēru

Notikušajā pirmajā jaunā sasaukuma Liepājas domes sēdē  piektdien, 22.jūnijā, par Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēts līdzšinējais pašvaldības vadītājs Uldis Sesks,  informē Liepājas vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Simona Petrovica.

Policijai daudz darba: Atklātas vairākas nelikumīgas alkohola ražotnes

Valsts policija mērķtiecīga darba rezultātā vairākās vietās Latvijā pagājušajā nedēļas izskaņā vien izņēmusi ievērojamu skaitu nelegālo akcizēto preču. Kopumā šajās dienās likumsargi izņēmuši teju sešas tonnas alkoholiskā dzēriena, kuru izcelsmi skaidros ekspertīzēs un 110 tūkstošus cigarešu bez Latvijas akcīzes markām. Tāpat Pierīgā aizvērtas divas nelikumīgas alkohola ražotnes.

Rumānijā krīt Grindeanu valdība

Pēc mazāk nekā sešiem mēnešiem pie varas Rumānijā gāzta premjerministra Sorina Grindeanu vadītā valdība.

Aizliedz izceļot no valsts personām, kuras apdraud drošību

Lai novērstu radikalizācijas un ekstrēmisma izplatīšanos, izceļot no valsts aizliegs personām, kuras var apdraudēt valsts drošību, BNN informē Saeimas Preses dienestā. Izmaiņas saistītas ar ierobežojumiem militārās un kaujas gūšanas pieredzei ārvalstīs, lai atturētu personas piedalīties šādos pasākumos.

Ūdens temperatūra upēs un ezeros pārsvarā zemāka par +19 grādiem

Lielākajā daļā upju un ezeru ūdens temperatūra ir +15..+19 grādi pēc Celsija, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Ko Saulgriežos iespējams piedzīvot kaimiņvalstīs Lietuvā un Igaunijā?

Vasaras Saulgriežu un Jāņu svinēšana ir viena no senākajām tradīcijām Baltijas valstīs, ko atzīmē ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā. Šajā laikā cilvēki arvien vairāk dodas ārpus pilsētas, lai iepazītu apkārtni un kaimiņu valstis, liecina autonomas uzņēmumā Payless novērojumi.

Alus patēriņš pēdējos gados Latvijā saglabājas nemainīgs; sieru apēd vairāk

Pirms desmit gadiem viens iedzīvotājs alum iztērēja nedaudz vairāk par 15 eiro gadā, bet pēc pēdējiem pieejamiem datiem viens iedzīvotājs alum iztērēja 17,6 eiro gadā, liecina Centrālā statistikas pārvalde apkopotā statistika.

Saeima nosaka indeksācijas pieaugumu pensionāriem ar lielu darba stāžu

Saeima ceturtdien, 22.jūnijā, divos lasījumos kā steidzamas pieņēma Sociālo un darba lietu komisijas sagatavotās izmaiņas pensiju likumā, nākamgad paredzot pensiju pieaugumu vairākām pensionāru grupām.

Šķērsojot ES robežu, jādeklarē skaidra nauda 10 000 eiro vai vairāk apmērā

Ja persona iebrauc Eiropas Savienībā vai izbrauc no tās un ved skaidru naudu 10 000 eiro apmērā vai vairāk, tā ir jādeklarē, atgādina Valsts ieņēmumu dienests.

Institūts: Valstij jāsaglabā akciju kontrolpakete, taču politiķiem ir bailes šādu soli spert

Pilnīgi neizmantota finansējuma piesaistes iespēja valsts uzņēmumiem ir to akciju daļēja kotācija biržā, atzīst Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta Latvijas pārstāvniecības vadītājs Andris Grafs.

Rail Baltica līgums ļaus vilcieniem sasniegt 240 km/h līdzšinējo 120 vietā

Latvijas Republikas Saeima ratificē Rail Baltica līgumu, kurā paredzēts pasažieru vilcieniem sasniegt ātrumu līdz pat 240 kilometriem stundā līdzšinējo 120 vietā un kravas no Tallinas līdz Polijai nogādāt divās dienās līdzšinējo četru vietā. 

Notiesāts neiroķirurgs par nevērību operācijas laikā, kā rezultātā pacients mira

Rīgas apgabaltiesas Krimināllietu tiesu kolēģija paziņojusi saīsināto spriedumu krimināllietā, ar kuru tika notiesāts SIA Rīgas 1. slimnīca bijušais neiroķirurgs Māris Strazdiņš par ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu.

Mamikins: Latvija kļūst par bagāto Eiropas valstu izgāztuvi

Šonedēļ, nelegālās izgāztuves teritorijā Jūrmalā, notika paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks. Pēc Valsts vides aizsardzības dienesta aplēsēm dega ap 23 tonnām atkritumu, galvenokārt plastmasas atkritumi, uzsver Latvijas eiroparlamentārieša Andrejs Mamikins birojā.

Noderīgi farmaceita padomi drošai līgošanai, ja gadās kāda ķibele

Lai svētkus pavadītu bez raizēm, kārtojot ceļasomas līgošanai, farmaceiti aicina laikus nodrošināties pret sadzīviskām ķibelēm un paredzamām veselības problēmām, proti, ja iedūrusies skabarga, pārēšanās, alerģijas, kukaiņu kodumi un apdegumi ir vienas no biežākajām ķibelēm Saulgriežu laikā.

Latvijas uzņēmēji e-komercijas iespējas izmanto biznesa attīstībai

E-komercijas apmēriem pieaugot visā pasaulē, arī Latvijas uzņēmēji to arvien vairāk izmanto sava biznesa attīstībā, tostarp preču un pakalpojumu eksportam. Kā atzīmē sūtījumu pārvadātājs DPD Latvija, tiešsaistes tirdzniecības ietekmē uz ārvalstīm nosūtīto paku skaits pērn kāpis par 22%.

Latvijā vēlas mainīt Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtību; Vējonis aicina piešķirt tiesības tautai

Saeimas Juridiskā komisija, skatot ierosinājumus izmaiņām Valsts prezidenta ievēlēšanas kārtībā un pilnvaru apjomā, nolēma darba grupas izstrādātos priekšlikumus nodot izvērtēšanai Saeimas frakcijās.