bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.11.2017 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Šā gada piecos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir par 0,3% jeb 11,32 miljoniem eiro lielāki nekā tika plānots.

Piecos mēnešos kopbudžeta ieņēmumi sasniedza 3,421 miljardu eiro, bet piecu mēnešu plāns paredzēja 3,41 miljarda eiro ieņēmumus.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro jeb 6,8%.

Ieņēmumu plāna izpildi galvenokārt nodrošina iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi, kas, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies katrs par 10%. VID atzīmē, ka darba ņēmēju skaits samazinās, tādejādi nodokļu ieņēmumu pieaugumu galvenokārt nodrošina nodarbināto darba ienākumu pieaugums, ko ietekmē arī darba slodzes palielināšana.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa plāns paredzēja 620,8 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi piecos mēnešos bija 650,341 miljons eiro un pārsniedza plānu par 4,8%.

Savukārt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu plāns paredzēja 1,083 miljardu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi par 1,6% pārsniedza plānu un bija 1,1 miljards eiro.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus ietekmē arī diferencētā neapliekamā minimuma piemērošana, saskaņā ar kuru 2017.gadā par 15 eiro mēnesī tiek samazināts izmaksas brīdī piemērojamais neapliekamais minimums. Turklāt diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanas, kā arī darba ņēmēju ienākumu pieauguma 2016.gadā, kas veicināja attaisnoto izdevumu kāpumu, rezultātā palielinājās iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits un sekojoši arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu apmērs.

Kopā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 2017.gada piecos mēnešos atmaksāti 64,54 miljoni eiro, kas ir par 17,84 miljoniem eiro jeb 38,2% vairāk nekā 2016.gada piecos mēnešos.

Līdz plāna izpildei 2017.gada piecos mēnešos visvairāk pietrūkst uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumiem, kas šajā periodā cieši saistīti ar uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju rezultātiem. Ekonomikas lēnā izaugsme, kas 2016.gadā ietekmēja pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumus, tagad atspoguļojas uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos, skaidro VID.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu plāns paredzēja 200 miljonu eiro ieņēmumus piecos mēnešos, bet faktiski tika iekasēti 183,649 miljoni eiro jeb par 8,2% mazāk nekā plānots.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, 2017.gada piecos mēnešos uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi samazinājušies par 13,17 miljoniem eiro jeb 6,7%. Lielākais uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu samazinājums ir no nodokļu maksātājiem, kuriem pamatdarbības veids saistīts ar finanšu pakalpojumiem un apdrošināšanu vai būvniecību.

Saskaņā ar iesniegtajām uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijām, kas VID saņemtas 2017.gada piecos mēnešos, nodokļu maksātājiem kopā ir samazinājusies peļņa pirms nodokļiem un 2016.gadā samaksātie avansa maksājumi pārsniedz aprēķināto uzņēmumu ienākuma nodokļa summu, tādejādi samazinot iemaksas budžetā un palielinot atmaksas.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 843,475 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 835,573 miljoni eiro un tie par 0,9% atpalika no plānotā apjoma.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2017.gada piecos mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies par 54,49 miljoniem eiro jeb 6,9%, tomēr tas ir mazāks nekā tika plānots, salīdzinoši 2016.gada piecos mēnešos ieņēmumi palielinājās par 4,7%. Lielākais ieņēmumu pieaugums ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību un automobiļu un motociklu remontu, kuri 2017.gada piecos mēnešos nodrošināja 66,9% no visiem pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem.

No plānotā ieņēmumu apmēra turpina atpalikt ieņēmumi no nodokļiem, kas ar 2017.gada 1.janvāri piedzīvoja būtiskas izmaiņas (transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, elektroenerģijas nodoklis un dabas resursu nodoklis), lai gan, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, elektroenerģijas nodokļa ieņēmumi palielinājušies 6,9 reizes, dabas resursu nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 23,1%, bet transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi par 7,9%.

Akcīzes nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 346,822 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 346,662 miljoni eiro, nedaudz atpaliekot no plānotā.

Šogad pirmajos piecos mēnešos ieņēmumi no dividendēm (ieņēmumi no valsts (pašvaldību) kapitāla izmantošanas) veidoja 118,766 miljonus eiro, kas ir par 2,5% vairāk, nekā plānots.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 8,529 miljardus eiro.

Ref:224.000.103.1447


Pievienot komentāru

Pārslimota ērču encefalīta sekas - depresija, miega traucējumi un uzvedības izmaiņas

Slikts miegs, uzvedības un garastāvokļu maiņa, produktivitātes kritums darbā un depresija ir dažas no pazīmēm, kas var liecināt par savulaik pārslimotu ērču encefalītu.

Autovadītājus biedē intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi

Visbiežāk autovadītājus no sēšanās pie stūres attur bailes no dalības intensīvā pilsētas satiksmē un bailes no apgrūtinošiem laikapstākļiem. Dienas tumšais laiks autovadītājus neietekmē - tikai 3% no aptaujātajiem jūtas droši tikai dienas gaišajā laikā, liecina Circle K un Drošas Braukšanas skolas  aptaujas dati. 

Nedēļa Lietuvā. Seims pieņem «Magņitska likumu»

Lietuvas Seims ceturtdien, 16.novembrī, pieņēmis tiesību normas, ar kurām valstī tiks ieviests tā sauktais «Magņitska likuma» princips, kas paredz liegt valstī ieceļot ārvalstniekiem, kuri iesaistīti liela apmēra korupcijā, naudas atmazgāšanā vai cilvēktiesību pārkāpšanā.

BNN nedēļas apkopojums: Medicīniskā marihuāna Lietuvā. Kravu pārvadājumu antirekordi. Lemberga ietekme ZSS

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne

Kopš neatkarības atgūšanas vērienīgākā militārā parāde godinās Latvijas izveidošanu

18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13:30 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

19.novembris - Ceļu satiksmē bojāgājušo piemiņas diena

Jau svētdien, 19.novembrī, visā pasaulē atzīmēs atceres dienu, kurā pieminēs ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušos cilvēkus.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 6 194 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti 6 194 pieteikumi. Uz šī gada 16.novembri pieņemti 4 416 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 46 047 157,81 eiro.

Ventspilī joprojām neatklāj, kāpēc pēc kataraktas operācijas cieta desmit cilvēki

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība joprojām klusē saistībā ar Ventspils slimnīcā veiktajiem bakteoroloģiskajiem izmeklējumiem pēc tam, kad pēc katarakta operācijas dažādas nopietnības pakāpes komplikācijas skāra desmit pacientus, kuriem šī operācija tika veikta Ventspilī.

«Oligarhu lietas» izmeklēšanas komisijā izvaicāšanā kārta pienākusi Lembergam

No Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs aicināts 27.novembrī ierasties un atbildēt uz deputātu jautājumiem tā dēvētās «oligarhu lietas» Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē. Viņš kļūs par otro oligarhu, kurš klātienē tiks izvaicāts saistībā ar iepriekš žurnālā Ir publiskotajām tā dēvētajām «Rīdzenes sarunām».

CSDD teorijas eksāmenos iekļaus arī video jautājumus

Ceļu satiksmes drošības direkcija teorētiskajā eksāmenā ieviesīs nebijušu jaunumu – video jautājumus, kas būs pietuvināti reālām dzīves situācijām uz ceļa.

NBS: Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai

Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai, telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Aicina pārdomātāk izvēlēties atbilstošas riepas ziemas sezonai

Ņemot vērā faktu, ka šajā gadalaikā būtiski pagarinās bremzēšanas ceļa garums, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina patērētājus atbildīgi izvēlēties atbilstošas ziemas riepas. Tāpat eksperti uzsver, ka ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāatceras, ka neatkarīgi no riepu klases, bremzēšanas ceļa garums uz sausa seguma un uz slidena ceļa var atšķirties pat vairākas reizes.

Eksperti iesaka nelietot antibiotikas nepamatoti; baktērijas var kļūt rezistentas

Pēdējo gadu laikā par vienu no nopietnākajiem sabiedrības veselības apdraudējumiem visā pasaulē tiek uzskatīta antimikrobā rezistence, kad baktēriju izraisītu slimību ārstēšanā antibiotikas vairs nepalīdz, jo baktērijas ir kļuvušas rezistentas jeb nejūtīgas pret antibiotikām.

Eiroparlaments iekustina Polijas sodīšanas procedūru

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju, aicinot piemērot tā saucamo «atomiespēju» jeb «Līguma par Eiropas Savienību» 7.panta pieļauto sodīšanas procedūru pret Poliju saistībā ar plaši izskanējušām bažām, ka Austrumeiropas lielākajā valstī ir apdraudēta likuma vara.

Kredītu reģistrā ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām

Kredītu reģistrā šogad septembra beigās bija ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām, kas ir par 1,1% vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Kā Latvijas valsts svētkus svinēs dažādas latviešu kopienas pasaulē

Latvijas Republikas neatkarības svētki allaž ir bijusi būtiska tradīcija, kas latviešu diasporai visos laikos ir ļāvusi saglabāt saikni ar dzimteni - šogad šis notikums ir vēl gaišāks, jo vienlaikus notiek dažādi valsts simtgadi ieskandinoši pasākumi teju visā pasaulē.

Mazākumtautību skolās nav vienotas latviešu valodas mācību programmas

Krievu skolās šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības eksperte Irina Avdejeva.

Čekas maisu saturs ar nolūku ir izrevidēts, uzsver Vīķe-Freiberga

Tā dēvēto «čekas maisu» saturs ar nolūku ir izrevidēts, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tas esot darīts ar nolūku «ne jau mums labu darīt», uzskata bijusī prezidente. Viņasprāt, «čekas maisos» ir apslēptas dažādas «dziļbumbas».

LLKC: Ziemāju lauki Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis; izdzīvošana sarežģīta

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, - pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši - tos nāksies pārsēt ar vasarājiem.

Igaunija ar 700 000 eiro atbalsta Somijas-Igaunijas Kultūras fondu

Igaunijas valdība ir nolēmusi piešķirt 700 000 eiro Somijas-Igaunijas Kultūras Fondam, kas kopš 2015.gada veicina abu tautu sadarbību kultūras, radošas ekonomikas un izglītības jomā.

Darba samaksas noteikumu pārkāpšana visbiežāk saistīta ar «aplokšņu» algām

Lai veicinātu sabiedrības informētību, kā arī komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests papildinās VID publiskojamo datu bāzi ar jaunu informāciju par nodokļu maksātājiem.

Vienotības Saeimas frakcijas vadība mainīsies 21.decembrī

«Ir noslēgušās politiskās konsultācijas ar visām Vienotības sadarbības partijām, kas pārstāvētas Saeimas frakcijā, un panākta vienošanās, ka frakcijas vadības maiņa notiks līdz ar Saeimas rudens sesijas beigām 21.decembrī,» norāda partijas Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Krievija ANO bloķē Sīrijas ķīmiskā uzbrukuma izmeklēšanas turpināšanu

ANO Drošības padomē Krievija ir izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu rezolūciju, ar ko tiktu ļauts turpināt izmeklēt Sīrijā šopavasar notikušo uzbrukumu ar aizliegtiem ķīmiskiem ieročiem, kas tolaik pamudināja Amerikas Savienotās Valstis ar raķetēm apšaudīt Sīrijas militārās aviācijas bāzi.

EM prognozēto reemigrācijas dinamiku nosauc par utopisku

Ekonomikas ministrijas prognozētā reemigrācijas dinamika ir utopiska, turklāt ar Latvijas pilsoņu atgriešanos dzimtenē ir saistīti dažādi izaicinājumi, ko līdz šim neviens nav uzņēmies risināt, norāda domnīcas PROVIDUS pētniece Agnese Lāce.

Privātās ārstniecības iestādes sašutušas par ierobežojumiem valsts naudas sadalē

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vienbalsīgi ir atbalstījusi ierobežojumus valsts naudas piešķiršanai privātajām ārstniecības iestādēm, kas radījis lielu sašutumu privāto ārstniecības iestāžu īpašnieku vidū.