bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 20.02.2018 | Vārda dienas: Smuidra, Vitauts, Smuidris
LatviaLatvija

VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Šā gada piecos mēnešos Valsts ieņēmumu dienesta (VID) administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir par 0,3% jeb 11,32 miljoniem eiro lielāki nekā tika plānots.

Piecos mēnešos kopbudžeta ieņēmumi sasniedza 3,421 miljardu eiro, bet piecu mēnešu plāns paredzēja 3,41 miljarda eiro ieņēmumus.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, VID administrētie kopbudžeta ieņēmumi ir palielinājušies par 217,6 miljoniem eiro jeb 6,8%.

Ieņēmumu plāna izpildi galvenokārt nodrošina iedzīvotāju ienākuma nodokļa un valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu ieņēmumi, kas, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies katrs par 10%. VID atzīmē, ka darba ņēmēju skaits samazinās, tādejādi nodokļu ieņēmumu pieaugumu galvenokārt nodrošina nodarbināto darba ienākumu pieaugums, ko ietekmē arī darba slodzes palielināšana.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa plāns paredzēja 620,8 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi piecos mēnešos bija 650,341 miljons eiro un pārsniedza plānu par 4,8%.

Savukārt valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu plāns paredzēja 1,083 miljardu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi par 1,6% pārsniedza plānu un bija 1,1 miljards eiro.

Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumus ietekmē arī diferencētā neapliekamā minimuma piemērošana, saskaņā ar kuru 2017.gadā par 15 eiro mēnesī tiek samazināts izmaksas brīdī piemērojamais neapliekamais minimums. Turklāt diferencētā neapliekamā minimuma ieviešanas, kā arī darba ņēmēju ienākumu pieauguma 2016.gadā, kas veicināja attaisnoto izdevumu kāpumu, rezultātā palielinājās iesniegto gada ienākumu deklarāciju skaits un sekojoši arī iedzīvotāju ienākuma nodokļa atmaksu apmērs.

Kopā no iedzīvotāju ienākuma nodokļa 2017.gada piecos mēnešos atmaksāti 64,54 miljoni eiro, kas ir par 17,84 miljoniem eiro jeb 38,2% vairāk nekā 2016.gada piecos mēnešos.

Līdz plāna izpildei 2017.gada piecos mēnešos visvairāk pietrūkst uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumiem, kas šajā periodā cieši saistīti ar uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarāciju rezultātiem. Ekonomikas lēnā izaugsme, kas 2016.gadā ietekmēja pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumus, tagad atspoguļojas uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumos, skaidro VID.

Uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu plāns paredzēja 200 miljonu eiro ieņēmumus piecos mēnešos, bet faktiski tika iekasēti 183,649 miljoni eiro jeb par 8,2% mazāk nekā plānots.

Salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, 2017.gada piecos mēnešos uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumi samazinājušies par 13,17 miljoniem eiro jeb 6,7%. Lielākais uzņēmumu ienākuma nodokļa ieņēmumu samazinājums ir no nodokļu maksātājiem, kuriem pamatdarbības veids saistīts ar finanšu pakalpojumiem un apdrošināšanu vai būvniecību.

Saskaņā ar iesniegtajām uzņēmumu ienākuma nodokļa deklarācijām, kas VID saņemtas 2017.gada piecos mēnešos, nodokļu maksātājiem kopā ir samazinājusies peļņa pirms nodokļiem un 2016.gadā samaksātie avansa maksājumi pārsniedz aprēķināto uzņēmumu ienākuma nodokļa summu, tādejādi samazinot iemaksas budžetā un palielinot atmaksas.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 843,475 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 835,573 miljoni eiro un tie par 0,9% atpalika no plānotā apjoma.

Pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi 2017.gada piecos mēnešos, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, ir palielinājušies par 54,49 miljoniem eiro jeb 6,9%, tomēr tas ir mazāks nekā tika plānots, salīdzinoši 2016.gada piecos mēnešos ieņēmumi palielinājās par 4,7%. Lielākais ieņēmumu pieaugums ir no nodokļu maksātājiem, kuru pamatdarbības veids saistīts ar tirdzniecību un automobiļu un motociklu remontu, kuri 2017.gada piecos mēnešos nodrošināja 66,9% no visiem pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumiem.

No plānotā ieņēmumu apmēra turpina atpalikt ieņēmumi no nodokļiem, kas ar 2017.gada 1.janvāri piedzīvoja būtiskas izmaiņas (transportlīdzekļa ekspluatācijas nodoklis, elektroenerģijas nodoklis un dabas resursu nodoklis), lai gan, salīdzinot ar 2016.gada pieciem mēnešiem, elektroenerģijas nodokļa ieņēmumi palielinājušies 6,9 reizes, dabas resursu nodokļa ieņēmumi palielinājušies par 23,1%, bet transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa ieņēmumi par 7,9%.

Akcīzes nodokļa ieņēmumu plāns piecos mēnešos paredzēja 346,822 miljonu eiro ieņēmumus, bet faktiskie ieņēmumi bija 346,662 miljoni eiro, nedaudz atpaliekot no plānotā.

Šogad pirmajos piecos mēnešos ieņēmumi no dividendēm (ieņēmumi no valsts (pašvaldību) kapitāla izmantošanas) veidoja 118,766 miljonus eiro, kas ir par 2,5% vairāk, nekā plānots.

Šogad kopumā nodokļos plānots iekasēt 8,529 miljardus eiro.

Ref:224.000.103.1447


Pievienot komentāru

Melbārža un Strengas divnieku ekipāža izšķirošajā braucienā izcīna olimpisko spēļu bronzas medaļu

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža un stūmēja Jāņa Strengas divnieku ekipāža pirmdien, 19.februārī, izcīnīja bronzas medaļu Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, no zelta medaļām atpaliekot nieka piecas sekundes simtdaļas.

Luminor sper nākamos juridiskos soļus, lai pabeigtu apvienošanos

Pēc pirmajiem Luminor darbības mēnešiem Baltijas valstīs uzsākts Luminor juridiskās apvienošanās noslēguma posms. Nākamie juridiskie soļi paredz banku pilnīgu integrāciju, izveidojot Luminor galveno biroju Igaunijā un filiāles Lietuvā un Latvijā.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 19.februārī, atbalstīja Brīvības laukuma nosaukuma piešķiršanu teritorijai ap Brīvības pieminekli, vēsta domē.

Kučinskis ir «pazudis», bet finanšu ministre katrā intervijā saka ko citu, tā Pūce

«Tas, ko mēs pēdējās dienās novērojam, kad Latvijas finanšu sektoru ir skāruši vairāki smagi triecieni, ir valdības nekoordinēta un haotiska darbība. Premjers Māris Kučinskis ir «pazudis» un nepiedāvā skaidru plānu krīzes risināšanai, bet finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola katrā intervijā saka ko citu. Šāda rīcība esošo krīzi ne tikai nepalīdz risināt, bet var visu Latvijas finanšu sektoru ievilkt vēl dziļākā purvā,» norāda partijas Latvijas attīstībai valdes priekšsēdētājs Juris Pūce.

Latvijā būvniecības izlaides kāpums ceturtajā ceturksnī trešais straujākais ES

Latvijā būvniecības produkcijas izlaide pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada oktobri-decembri pieaugusi par 20,9%, kas ir trešais lielākais rādītājs to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami dati.

Polija pietaupa seno mežu, lai mazinātu asumus ar ES, bet postījumi jau nodarīti

Lai arī Polija, cenšoties mazināt saspīlējumu attiecībās ar Eiropas Savienību, ir paziņojusi, ka vienā no pēdējiem Eiropas senajiem mežiem, Belovežas gāršā, ir pārtraukta mežistrāde, tā nav paziņojusi, cik koku jau nocirsts.

Biedrība: Restorāniem izkļūt no «pelēkās zonas» Latvijā liedz augstais nodokļu slogs

Latvijas restorāniem izkļūt no «pelēkās zonas» liedz nesamērīgi augstais nodokļu slogs, tāpēc godīga restorānu biznesa pastāvēšana ir nopietni apdraudēta, uzskata Latvijas Restorānu biedrība.

Aizsardzības ministrija akreditē Baltkrievijas aizsardzības atašeju

Darbam Latvijā Aizsardzības ministrija akreditēja Baltkrievijas aizsardzības atašeju pulkvedi Juriju Harinu, kurš nomainīs līdzšinējo Baltkrievijas aizsardzības atašeju Latvijā pulkvedi Igoru Tereško.

Kučinskis: Rimšēvičam piemēros aizliegumu ieņemt amatu

Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam, nosakot drošības līdzekli, kā minimums tiks piemērots aizliegums ieņemt amatu, pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes atzina premjers Māris Kučinskis.

Igaunijā vienkāršāku ārvalstu studentu uzņemšanu gaida ar atbildību

Igaunijas valdība ir atbalstījusi grozījumus valsts Ārvalstnieku likumā ar mērķi ieviest vietējos tiesību aktos Eiropas Savienības direktīvu, kas maina kārtību, kādā studentiem un akadēmiskiem pētniekiem no valstīm, kas neietilpst ES, atļauts ieceļot un uzturēties Igaunijā. Prestižajā Tartu Universitātē savukārt prognozē administratīvo darbinieku atbildības pastiprināšanos.

Latvijas Banka piešķīrusi ABLV Bank aizdevumu 97,5 milj. eiro apmērā pret vērtspapīru ķīlu

Latvijas Banka piešķīrusi ABLV Bank aizdevumu 97,5 miljonu eiro apmērā pret vērtspapīru ķīlu, uzzināja Latvijas Bankā.

Labs draugs par Rimšēviču iemaksājis 100'000 eiro drošības naudu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja aizturētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam noteikta 100 000 eiro drošības nauda, kura jau esot iemaksāta valsts kases kontā, apliecina viņa advokāts Saulvedis Vārpiņš.

airBaltic šo gadu iesāk ar ievērojamu pārvadāto pasažieru skaita pieaugumu

Latvijas lidsabiedrība airBaltic 2018.gada janvārī ir pārvadājusi 233 334 pasažierus, kas ir par 24% vairāk nekā pērn, uz galamērķiem lidsabiedrības maršrutu tīklā Eiropā, Skandināvijā, Krievijā, NVS un Tuvajos Austrumos. Jāatzīmē, ka pārvadāto pasažieru skaits ir lielākais, kādu lidsabiedrība jebkad ir pārvadājusi janvāra mēnešos.

Domina Shopping investēs 7 miljonus eiro jaunas atpūtas zonas būvniecībā

«Sasniedzot rekordlabus darbības rezultātus 2017.gadā, tirdzniecības centrs Domina Shopping šī gada vasarā plāno uzsākt jaunas Izklaides un atpūtas zonas būvniecību ar kopējo platību 7 000 m2. Tās izveidē tiks investēti vairāk nekā septiņi miljoni eiro, radot jaunas un Latvijā vēl nebijušas izklaides iespējas visai ģimenei,» vēsta uzņēmumā. 

Nedēļas nogalē robežsargi aiztur 71 likumpārkāpēju

Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē nedēļas nogalē kopumā konstatēja 71 likumpārkāpēju. Sestdien, 17.februārī, ieceļošanu Latvijā liedza septiņiem ārzemniekiem.

Bukmeikeri: Ekonomikas ministram Ašeradenam amata zaudēšana nedraud

Vienotības līdera Arvila Ašeradena vadītā Ekonomikas ministrija tā arī nav nespējusi noslāpēt emocijas ap obligātā iepirkuma komponenti, tomēr alternatīvu trūkums un vēlēšanu tuvums ļaus Ašeradenam izturēt iespējamo neuzticības balsojumu Saeimā, pauž bukmeikeri. Iespēju, ka Ašeradens atstās ekonomikas ministra amatu, Betsafe novērtējis tikai ar 25% varbūtību. 

Pavļuts: Par! neiesaistīsies Vienotības piedāvātajā apvienībā ar reģionu partijām

Partija Kustība Par! neplāno iesaistīties Vienotības piedāvātajā politiskajā apvienībā kopā ar reģionu partijām, laikrakstam Diena norāda Par! līderis Daniels Pavļuts.

Aicina VK izvērtēt RD finanšu izlietojumu Satiksmes departamenta direktora amatam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija ir nosūtījusi vēstuli Valsts kontrolei, kurā lūdz izvērtēt Rīgas domes finanšu līdzekļu izlietojuma lietderību Satiksmes departamenta direktoram amatam.

ASV apsūdz 13 Krievijas pilsoņus un trīs uzņēmumus par iejaukšanos vēlēšanās

Amerikas Savienoto Valstu prokurori izvirdzījuši apsūdzības 13 Krievijas pilsoņiem un trim uzņēmumiem par iejaukšanos ASV vēlēšanās, tā norādījis ASV īpašā prokurora Roberta Millera birojs, kurš vada izmeklēšanu par iespējamiem Krievijas centiemiem jaukties ASV prezidenta vēlēšanu norisē.

NP: ABLV vaino Latvijas centrālās finanšu institūcijas amatpersonu ārvalstu institūciju maldināšanā

Aizvadītajā nedēļā smagi iedragāta otras lielākās Latvijas bankas ABLV reputācija. Tiek uzskatīts, ka naudas atmazgāšanas bijusi šīs bankas pamatdarbība, banka nav ievērojusi aizliegumu sadarboties ar Ziemeļkoreju un maksājusi kukuļus. Amerikas Savienoto Valstu Finanšu ministrijas izmeklēšanas birojs FInCEN reti par kuru kredītiestādi izteicies tik tieši.

Sīrijas kurdi, cenšoties atvairīt Turcijas uzbrukumu, ziņo par vienošanos ar Sīrijas valdības spēkiem

Kurdu kaujinieki kara plosītās Sīrijas ziemeļaustrumos pavēstījuši, ka ir panākuši vienošanos ar Sīrijas valdību, lai tā sūtītu savu karaspēku palīdzēt kurdiem atvairīt Turcijas uzbrukumu.

Naktī uz pirmdienu ugunsgrēkā gāja bojā četri cilvēki

Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no šī gada 17.februāra plkst. 6.30 līdz 19.februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 68 izsaukumus – 30 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem.

Plāno Latvijas reģionos izveidot četras masu nemieru novēršanai paredzētas vienības

Valsts policija šī gada laikā plāno reģionos izveidot četras masu nemieru novēršanai paredzētas vienības, stāsta priekšnieks Ints Ķuzis.

De facto: Koļegovas deklarāciju lietā aizdomas par darbībām ar SIA Pallogs

Skandāls par Valsts vides dienesta ģenerāldirektores Ingas Koļegovas amatpersonas deklarācijām, kas izcēlās pirms pusotra gada, kad viņa pretendēja uz Valsts ieņēmumu dienesta vadītājas amatu, uzvirmojis ar jaunu jaudu. Koļegovas tā arī netapusī darbavieta pabeidza izmeklēšanu un nosūtīja prokuratūrai kriminālprocesu par nepatiesām ziņām viņas deklarācijās.

Bildēs: Lietuvas simtgades svinības

Lietuvā aizvadīti valsts svētki, 100.gadadiena kopš Lietuvas Natkarības akta parakstīšanas. BNN piedāvā fotoieskatu svinīgajos pasākumos.

Jaunākie komentāri