bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna
LatviaLatvija

Cīrule: Nepieciešama ārpakalpojuma grāmatvežu sertifikācija

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Nepieciešams izskatīt jautājumu par grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju sertifikāciju, lai viņi sniegtie pakalpojumi būtu kvalitatīvi, trešdien, 3.janvārī, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

VID šo jautājumu jau ir apspriedis arī ar Latvijas Grāmatvežu asociāciju un tuvākajā nākotnē varētu virzīt nepieciešamās izmaiņas.

«Nevajadzētu rasties tādām situācijām, kā patlaban, kad reizēm grāmatvedis saliek revidentam uz galda čekus un rēķinus un paziņo – tagad taisiet pārskatu. Grāmatvedim tomēr jābūt kvalificētam un bilancspējīgam,» uzsver Cīrule.

VID vadītāja arī norāda, ka kvalificētiem grāmatvežiem nebūtu jārodas sūdzībām par to, ka nodokļu reforma nav izprotama. «Par izmaiņām, kas saistītas ar nodokļu reformu, ļoti plaša un viegli uztverama informācija ir atrodama VID mājaslapā, turklāt grāmatvežiem pagājušā gada nogalē notika ļoti daudzi semināri un kursi. Kvalificētam grāmatvedim sarežģījumi neradīsies,» sacījusi Cīrule.

Viņa arī piebildusi, ka joprojām notiek darbs pie nodokļu nomaksas procesa vienkāršošanas mazajiem uzņēmumiem, kuri nevar atļauties algot pastāvīgu grāmatvedi.

«Kad visi darījumi tiks veikti caur vienoto darījumu kontu, VID pats varēs aprēķināt maksājamo nodokli un to iekasēt,» tā Cīrule.

 225.224.103.1999

Pievienot komentāru

 1. liga teica:

  Atkal lobē kādu uzņēmumu , kas taisīs “sertifikāciju”.
  Pārsvarā grāmatvežu jau ir attiecīga izglītība, apmeklēti kursi un semināri!
  Lai tad sertificē tos, kam nav izglītības! Nevis visus!
  VID darbiniekiem vajadzētu sertifikāciju, jo grāmatvedību praktiski nepārzina!

  +1 0 -1 0

 2. Uzņēmēja teica:

  Pilnīgi piekrītu par lobēšanu – noteikti jau zināms, kas to veiks. Zinot, cik izmaksā sertifikātu uzturēšana citās jomās – izprieca padārga, bet kvalitāti absolūti negarantē. Jau tā šogad VID un valdības izklaižu dēļ sadārdzinās grāmatvedības pakalpojumi, tas uzliks vēl papildus naudas. Brīnums, ka nav vēl par obligāto profesionālo apdrošināšanu aizdomājušies.

  +1 0 -1 0

 3. Ilvija teica:

  Nepiekrītu, jo ļoti labi zinu, cik maksā sertifikāta iegūšana un uzturēšana, diemžēl lielai daļai nav tik labi apmaksātas darba vietas, lai varētu atļauties iziet sertifikāciju. Ja ir iegūta attiecīga izglītība un nemitīga sekošana līdzi izmaiņām, tad zināšanas ir pietiekamas. Tādēļ šī izvēle, lai paliek paša ziņā ne likuma! Vai Valsts Ieņēmuma Dienesta vadītājai pienākas lobēt sertifikācijas kompānijas?!

  +1 0 -1 0

 4. uzņēmēja teica:

  Uzņēmējam gan vajadzēja zināt, ka ārpakalpojumu grāmatvežiem jau ir obligātā profesionālā civiltiesiskā apdrošināšana.

  +1 0 -1 0

 5. Edgars Kreics teica:

  Pilnībā nepiekrītu! Iespējams, jādala, ka apkalpojot lielos uzņēmumus, tiem vajag. Kurš apmaksās sertifikātu ap 1000eur gadā grāmatvedim,kas apkalpo mazos? Nu tad man personīgi jābrauc būs sēnes lasīt!

  +1 0 -1 0

 6. Edgars Kreics teica:

  Ja izglītība vismaz 3.līmeņa grāmatvedībā ir un pieredze vismaz 5 gadus. Tos liek mierā.

  +1 0 -1 0

 7. Vērotājs teica:

  Un vispār, kamdēļ tikai arpakalpojuma? Viss baigi ož.

  +1 0 -1 0

 8. bet teica:

  biedrene Cīrule: Kā tad paliek ar liberālajām brīvā tirgus vērtībām? Tās ir pret jeb kādu regulāciju.

  +1 0 -1 0

 9. Timurs teica:

  Atbalstu šo priekšlikumu, jo:
  1. Šobrīd valda uzskats, ka par grāmatvedi var strādāt jebkurš. Daudzos ārpakalpojumu uzņēmumos grāmatveži strādā bez izglītības, vai izglītība iegūta daudzus gadus atpakaļ. Grāmatveža palīgi burtiski nesaprot ko dara. Ārpakalpojumu tirgū valda uzskats, ka grāmatvedības ārpakalpojumi ir lēta alternatīva algotam darbiniekam, bet tas ir maldinošs uzskats. Tieksme pēc zemas cenas būtiski samazina pakalpojuma kvalitāti, būtiski ierobežo grāmatveža (uzņēmuma) spēju piesaistīt kvalificēto darba spēku, un, nodrošināt darba spēka attīstību;
  2. uzskatu, ka nepieciešama NOPIETNA sertifikācija (resertifikācija), kad pastāv liela varbūtība, ka eksāmens nebūs nokārtots. Sertifikācijai ir jābūt pēc daudziem parametriem – grāmatvedība, likumdošana, praktiskas situācijas.
  3. uzskatu, ka tas palīdzes sakārtot tirgu, kurā šobrīd valda liels daudzums nekvalitatīvo pakalpojumu sniedzēju. Bieži vien par salīdzināšanas aktu grūti saņemt, nepieciešams trīs reizes atgādināt.
  4. uzskatu, ka grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs ir unikāla persona, jo šim speciālistam jābūt kompetentam daudzās jomās – grāmatvedībā, nodokļos, IT tehnoloģijās, biznesa procesu integrēšana grāmatvedībā, vadības grāmatvedībā u.c.
  5. Ir zelta likums “Labs speciālists lēti nemaksā”. To pašu var pateikt par pakalpojumiem – “Labs, kvalitatīvs pakalpojums lēti nemaksā”.

  +1 0 -1 0

  • Benita Senkeviča teica:

   Uzskatu, ka ja grāmatvedim ir 4. līmeņa augstākā izglītība grāmatvedībā un finansēs, tad grāmatvedīs ir kompetents veikt grāmatvedības uzskaiti un sniegt arī ārpakalpojumu.
   Serifikācija būtu nepieciešama tiem “grāmatvežiem”, kuri saradušies kā sēnes pēc lietus un pat par pašām primitīvākām nodokļu izmaiņām sniedz savu interpretējumu, nevis grāmatvedim, kam ir bijuši neskaitāmi auditi un uzrēķini nav.

   +1 0 -1 0

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.