bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 19.06.2018 | Vārda dienas: Nils, Viktors
LatviaLatvija

Cīrule: Nepieciešama ārpakalpojuma grāmatvežu sertifikācija

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-4 vērtējums, 4 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule

Nepieciešams izskatīt jautājumu par grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzēju sertifikāciju, lai viņi sniegtie pakalpojumi būtu kvalitatīvi, trešdien, 3.janvārī, Latvijas Radio raidījumā Krustpunktā sacīja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ilze Cīrule.

VID šo jautājumu jau ir apspriedis arī ar Latvijas Grāmatvežu asociāciju un tuvākajā nākotnē varētu virzīt nepieciešamās izmaiņas.

«Nevajadzētu rasties tādām situācijām, kā patlaban, kad reizēm grāmatvedis saliek revidentam uz galda čekus un rēķinus un paziņo – tagad taisiet pārskatu. Grāmatvedim tomēr jābūt kvalificētam un bilancspējīgam,» uzsver Cīrule.

VID vadītāja arī norāda, ka kvalificētiem grāmatvežiem nebūtu jārodas sūdzībām par to, ka nodokļu reforma nav izprotama. «Par izmaiņām, kas saistītas ar nodokļu reformu, ļoti plaša un viegli uztverama informācija ir atrodama VID mājaslapā, turklāt grāmatvežiem pagājušā gada nogalē notika ļoti daudzi semināri un kursi. Kvalificētam grāmatvedim sarežģījumi neradīsies,» sacījusi Cīrule.

Viņa arī piebildusi, ka joprojām notiek darbs pie nodokļu nomaksas procesa vienkāršošanas mazajiem uzņēmumiem, kuri nevar atļauties algot pastāvīgu grāmatvedi.

«Kad visi darījumi tiks veikti caur vienoto darījumu kontu, VID pats varēs aprēķināt maksājamo nodokli un to iekasēt,» tā Cīrule.

 225.224.103.1999

Pievienot komentāru

 1. liga teica:

  Atkal lobē kādu uzņēmumu , kas taisīs “sertifikāciju”.
  Pārsvarā grāmatvežu jau ir attiecīga izglītība, apmeklēti kursi un semināri!
  Lai tad sertificē tos, kam nav izglītības! Nevis visus!
  VID darbiniekiem vajadzētu sertifikāciju, jo grāmatvedību praktiski nepārzina!

 2. Uzņēmēja teica:

  Pilnīgi piekrītu par lobēšanu – noteikti jau zināms, kas to veiks. Zinot, cik izmaksā sertifikātu uzturēšana citās jomās – izprieca padārga, bet kvalitāti absolūti negarantē. Jau tā šogad VID un valdības izklaižu dēļ sadārdzinās grāmatvedības pakalpojumi, tas uzliks vēl papildus naudas. Brīnums, ka nav vēl par obligāto profesionālo apdrošināšanu aizdomājušies.

 3. Ilvija teica:

  Nepiekrītu, jo ļoti labi zinu, cik maksā sertifikāta iegūšana un uzturēšana, diemžēl lielai daļai nav tik labi apmaksātas darba vietas, lai varētu atļauties iziet sertifikāciju. Ja ir iegūta attiecīga izglītība un nemitīga sekošana līdzi izmaiņām, tad zināšanas ir pietiekamas. Tādēļ šī izvēle, lai paliek paša ziņā ne likuma! Vai Valsts Ieņēmuma Dienesta vadītājai pienākas lobēt sertifikācijas kompānijas?!

 4. uzņēmēja teica:

  Uzņēmējam gan vajadzēja zināt, ka ārpakalpojumu grāmatvežiem jau ir obligātā profesionālā civiltiesiskā apdrošināšana.

 5. Edgars Kreics teica:

  Pilnībā nepiekrītu! Iespējams, jādala, ka apkalpojot lielos uzņēmumus, tiem vajag. Kurš apmaksās sertifikātu ap 1000eur gadā grāmatvedim,kas apkalpo mazos? Nu tad man personīgi jābrauc būs sēnes lasīt!

 6. Edgars Kreics teica:

  Ja izglītība vismaz 3.līmeņa grāmatvedībā ir un pieredze vismaz 5 gadus. Tos liek mierā.

 7. Vērotājs teica:

  Un vispār, kamdēļ tikai arpakalpojuma? Viss baigi ož.

 8. bet teica:

  biedrene Cīrule: Kā tad paliek ar liberālajām brīvā tirgus vērtībām? Tās ir pret jeb kādu regulāciju.

 9. Timurs teica:

  Atbalstu šo priekšlikumu, jo:
  1. Šobrīd valda uzskats, ka par grāmatvedi var strādāt jebkurš. Daudzos ārpakalpojumu uzņēmumos grāmatveži strādā bez izglītības, vai izglītība iegūta daudzus gadus atpakaļ. Grāmatveža palīgi burtiski nesaprot ko dara. Ārpakalpojumu tirgū valda uzskats, ka grāmatvedības ārpakalpojumi ir lēta alternatīva algotam darbiniekam, bet tas ir maldinošs uzskats. Tieksme pēc zemas cenas būtiski samazina pakalpojuma kvalitāti, būtiski ierobežo grāmatveža (uzņēmuma) spēju piesaistīt kvalificēto darba spēku, un, nodrošināt darba spēka attīstību;
  2. uzskatu, ka nepieciešama NOPIETNA sertifikācija (resertifikācija), kad pastāv liela varbūtība, ka eksāmens nebūs nokārtots. Sertifikācijai ir jābūt pēc daudziem parametriem – grāmatvedība, likumdošana, praktiskas situācijas.
  3. uzskatu, ka tas palīdzes sakārtot tirgu, kurā šobrīd valda liels daudzums nekvalitatīvo pakalpojumu sniedzēju. Bieži vien par salīdzināšanas aktu grūti saņemt, nepieciešams trīs reizes atgādināt.
  4. uzskatu, ka grāmatvedības ārpakalpojumu sniedzējs ir unikāla persona, jo šim speciālistam jābūt kompetentam daudzās jomās – grāmatvedībā, nodokļos, IT tehnoloģijās, biznesa procesu integrēšana grāmatvedībā, vadības grāmatvedībā u.c.
  5. Ir zelta likums “Labs speciālists lēti nemaksā”. To pašu var pateikt par pakalpojumiem – “Labs, kvalitatīvs pakalpojums lēti nemaksā”.

  • Benita Senkeviča teica:

   Uzskatu, ka ja grāmatvedim ir 4. līmeņa augstākā izglītība grāmatvedībā un finansēs, tad grāmatvedīs ir kompetents veikt grāmatvedības uzskaiti un sniegt arī ārpakalpojumu.
   Serifikācija būtu nepieciešama tiem “grāmatvežiem”, kuri saradušies kā sēnes pēc lietus un pat par pašām primitīvākām nodokļu izmaiņām sniedz savu interpretējumu, nevis grāmatvedim, kam ir bijuši neskaitāmi auditi un uzrēķini nav.

Francijas prezidents publiski audzina pusaudzi par nepieklājīgu izturēšanos

«Kā iet, Manu?» tā Francijas prezidentu Emanuelu Makronu uzrunājis kāds jaunietis svinīgas ceremonijas laikā, turklāt liberāli noskaņotā politiķa priekšā dziedājis starptautisko sociālistu himnu.

VARAM joprojām nav izdevies saskaņot iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar iesaistītajām pusēm joprojām nav izdevies vienoties par iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu, apstiprina ministrijas pārstāve Anda Zaļepska.

Krievijas «melnajā sarakstā» iekļauti vairāki Saeimas deputāti un sabiedriski politiskie aktīvisti

Krievijas Ārlietu ministrijas Latvijai iesniegtajā «melnajā sarakstā» ir iekļauti vairāki Saeimas deputāti, kā arī sabiedriski politiskie aktīvisti, liecina šo cilvēku ieraksti sociālajos tīklos.

Pērn mediķi nepamatoti iekasējuši samaksu par pakalpojumiem 255 000 eiro apmērā

Pagājušajā gadā ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēta nepamatoti prasīta samaksa par pakalpojumiem 254 994 eiro apmērā.

Krievija liedz iebraukt Latvijas pilsoņiem, kuri atbalstīja sankciju noteikšanu Magņitska lietā iesaistītajām personām

Krievijas Ārlietu ministrija iesniegusi Latvijas vēstniecībai Maskavā Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijā par sankciju atbalstīšanu advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Budžeta komisija par Latvijas Bankas padomes locekli virza Mārtiņu Kazāku

Saeimas Budžeta un finanšu komisija, vienbalsīgi lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par Mārtiņa Kazāka apstiprināšanu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā.

Lietuva uzņēmusi Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektorus

Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektori apmeklējuši Lietuvu, kamēr tās teritorijā Lietuvas un citu NATO dalībvalstu spēki attīstījuši prasmes militārajās mācībās Zobena cirtiens 2018.

Zemnieku saeima aicina izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā

Biedrība Zemnieku saeima nosūtīja vēstuli Valsts kancelejai, Zemkopības ministrijai, Finanšu ministrijai un Latvijas Pašvaldību savienībai ar aicinājumu Ministru kabinetam izsludināt un Saeimai apstiprināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ilgstošā sausuma dēļ.

Vairāk saules lietā apcietinātā IT speciālista aizstāvji pārsūdzējuši tiesas piemēroto drošības līdzekli

Krimināllietā par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā Vairāk saules aizdomās turētā IT speciālista Edgara Štromberga aizstāvji ir pārsūdzējuši viņam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu, atklāja zvērināts advokāts Mareks Halturins.

Velorikšām Tallinā prasīs drošības jostas

Tallinas velorikšu pakalpojumos līdz šim pastāvējusi minimāla pilsētas vadības kontrole, taču tas mainīsies no jūlija, kad, stājoties spēkā jauniem noteikumiem, šis dabai draudzīgais pasažieru pārvadājumu veids tiks pielīdzināts automašīnu taksometra pakalpojumiem.

Latvijas ostās šī gada pirmajos piecos mēnešos pārkrauts par 7,5% mazāk kravu

Latvijas ostās šogad pirmajos piecos mēnešos pārkrāva 27,072 miljonus tonnu kravu, kas ir par 7,5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija.

Vācijā apcietina Audi vadītāju saistībā ar dīzeļauto shēmas izmeklēšanu

Izmeklētāji Vācijā ir apcietinājuši autobūves uzņēmuma Audi izpilddirektoru Rupertu Štadleru saistībā ar izmeklēšanu izplūdes mērierīču maldināšanas shēmā Volkswagen grupas uzņēmumos.

Saeimas vēlēšanu laikā Rīga plānots atvērt 158 vēlēšanu iecirkņus

Rudenī gaidāmo Saeimas vēlēšanu laikā Rīga plānots atvērt 158 vēlēšanu iecirkņus, liecina Rīgas domes sagatavotie dokumenti.

Apple par patērētāju tiesību pārkāpumu Austrālijā soda ar 5 miljoniem eiro

Tiesa Austrālijā piespriedusi amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmumam Apple 5,7 miljonus eiro lielu naudassodu par atteikšanos labot tā ražotos viedtālruņus un planšetdatorus, ja tos jau labojuši citi uzņēmumi.

30% Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar ģimenes materiālo stāvokli

Iedzīvotāji visnegatīvāk izteikušies par pašreizējo Latvijas ekonomikas situāciju – 31% aptaujāto uzskata, ka tā tikai pasliktinoties.

Koalīcijā aizvien domstarpības jautājumā par augsti kvalificētu viesstrādnieku piesaisti

Viedokļu atšķirību dēļ starp ministrijām valdība, visticamāk, neatbalstīs un neskatīs rosinājumu atvieglot Eiropas Savienības «zilās kartes» saņemšanu augsti kvalificētiem viesstrādniekiem bez atbilstošas augstākās izglītības, norāda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Biržu indeksi krītas, bažījoties par tirdzniecības karu

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien, 18.jūnijā, kritušies, tirgu dalībniekiem bažījoties par tirdzniecības kariem un Eiropas Savienībā esošajām domstarpībām migrācijas jautājumā.

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 3,9%

Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstā 4,1% līdz 3,9%, teikts centrālās bankas publiskotajā jaunākajā Makroekonomisko norišu pārskatā.

KNAB prokuratūrai lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Rimšēviču un Martinsonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rīgas domes komiteja ārkārtas sēdē nobalso par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma attīstības komiteja, opozīcijai balsojot pret, ārkārtas sēdē atbalstījusi Vidzemes tirgus iekļaušanu AS Rīgas Centrāltirgus pamatkapitālā. Galējo lēmumu vēl pieņems Rīgas dome.

Latvijas krājbankas administrators maijā atguvis 149 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad maijā atguvis 149 218 eiro, kas ir par 27% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Aiztur nelikumīgu akcīzes preču glabātāju un transportētāju grupu

Veicot muitas kontroles pasākumus Rīgas pasažieru ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas pamanīja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas aizdomīga krava. Piesaistot Valsts policiju, tika noskaidrots, ka transportlīdzeklī ir vairāk nekā 2,3 miljoni nelegālo cigarešu un 960 litru spirta.

Iedzīvotājiem trūkst izpratnes par galvojuma saistību uzņemšanos, tā bankā

Vairums Latvijas iedzīvotāju pauž gatavību kļūt par galvotāju citas personas kredītam gadījumā, ja saņemtu šādu lūgumu, – liecina Swedbank Finanšu institūta veiktā aptauja.

ABLV Bank apturējusi procentu pieaugumu tās emitētajām parastajām obligācijām

Likvidējamā ABLV Bank apturējusi procentu pieaugumu tās emitētajām parastajām obligācijām, teikts bankas sniegtajā informācijā biržai Nasdaq Riga.