bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra
LatviaLatvija

Rīgas cirks turpina pastāvēt; kur šobrīd «ziemo cirks»?

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas cirks ir viena no vecākajām ēkām Eiropā, kā arī vienīgā patstāvīgā cirka ēka Baltijā, taču tajā šobrīd nevar dzirdēt ne apmeklētāju apbrīnas saucienus, ne aplausus, ne bērnu smieklus, ne klaunu jokus. Šobrīd cirka durvis ir aizslēgtas, jo gadu gaitā ēka ir nolietojusies, kā norādījis būvniecības eksperts, pat bīstama apmeklētājiem. Taču cirka vadība saka, ka tās nav beigas, cirks turpina pastāvēt. Cirka ēkai tas ir jauns sākums, jo šobrīd noris fasādes konservācijas darbi, izsludināts arī starptautisks metu konkurss Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošana un teritorijas attīstības vīzija. Kā saka Rīgas cirka valdes locekle Ināra Kehre: «Manuprāt, ja cirks vispār notiek, kamēr cirka pamatēka ir slēgta, tad tas ir brīnišķīgi.»

Rīgas cirks piedzīvo pārmaiņas; izsludināts metu konkurss

Starptautiskais metu konkurss Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošana un teritorijas attīstības vīzija, pēc Rīgas cirka radošā direktora Mārtiņa Ķibera vārdiem, ir pirmais posms, lai Rīgas cirks kļūtu par kvalitatīvas cirka mākslas, kultūras un izglītības telpu.

Sarunā ar BNN Ķibers stāsta: «Metu konkurss faktiski ir arhitektu vīzija par to, kā var attīstīt šo teritoriju, saglabājot kvartāla vēsturisko mantojumu.» Par piemēru viņš min kupolu, piebilstot, ka Rīgas cirka ēka ir unikāla celtne.

Cirka radošais direktors norāda, ka metu konkurss jau ir sācies un pieteikumus var iesūtīt līdz 4.jūnija pulksten 17.00. Iesūtītos piedāvājumus vērtēs žūrija, kuru veido 11 žūrijas komisijas locekļi ar arhitektu Jāni Dripi priekšgalā. Par konkursa rīkotāja žūrijas komisijas atbildīgo sekretāri iecelta arhitekte Dace Kalvāne. Ar metu konkursa nolikumu var iepazīties šeit.

Komentējot metu konkursa ievirzi, Ķibers saka: «Mēs attīstāmies laikmetīgā cirka virzienā, kur jāmin trīs svarīgākie pīlāri, lai cirks attīstītos ne tikai kā moderna un daudzveidīga ēka, bet arī cirks kā mākslas žanrs. Tās ir – izrādes, izglītība un rezidences.»

Ķibers uzsver, ka svarīgi ir parādīt, cik izrādes var būt dažādas, sakot, ka laikmetīgā cirka pamatā ir naratīvs stāsts, kurā tiek izmantotas vairākas cirka disciplīnas. Tas esot arī viens no cirka galvenajiem uzdevumiem, parādīt publikai, cik dažāds var būt cirks.

Attiecībā uz izglītību, Rīgas cirks pērnā gada septembrī atvēris Rīgas cirka skolu. Jāmin, ka pagaidām cirka skolā var iestāties jebkurš interesents, bet, skatoties tālākā nākotnē, Rīgas cirks cer izaudzināt jaunu cirka mākslinieku paaudzi, lai jaunie mākslinieki tepat uz vietas varētu sagatavoties starptautiskām profesionālajām cirka skolām. «Mēs vēlamies dot iespēju vietējiem māksliniekiem sadarboties ar ārzemju māksliniekiem,» tā Ķibers.

Visbeidzot trešais pīlārs ir kultūras rezidenču izveide, kas kalpos par vietu, kur mākslinieki varēs gatavot savas izrādes.

Kur šobrīd «ziemo» cirks?

Kā zināms, šobrīd Rīgas cirkā notiek fasādes konservācijas darbi. Ēka 2016.gada februārī tika slēgta plašizklaides pasākumiem, jo gadu gaitā, fasādes sēšanās rezultātā, ēkas sienās bija izveidojušās plaisas, kas radīja potenciālu bīstamību apkārtējiem.

BNN jau iepriekš ziņoja arī to, ka 2016.gadā, izvērtējot būves tehnisko nolietojumu, SIA CMB konstatēja, ka pēc pamatkonstrukciju tehniskā nolietojuma kopumā ēka ir apmierinošā tehniskā stāvoklī ar nolietojumu 39%.

Pēc Kehres teiktā, šobrīd norisinās pamatu pastiprināšanas darbi, kas fasādi iekonservēs tā, lai «tā nevarētu vairs kustēties ne uz vienu, ne otru pusi». Kamēr darbi turpinās, cirka telpas nevar izmantot plašizklaides pasākumiem.

Tomēr cirks turpina pastāvēt un izrādes norisinās dažnedažādās vietās. Kehre stāsta, ka ne visas telpas cirkam ir derīgas, tāpēc, izrietot no izrādes un mākslinieku vajadzībām, telpas tiek piemeklētas. «Cirks ir ļoti daudzveidīgs savā vajadzību ziņā,» saka Kehre.

Viņa atzīmē, ka cirku nevar parādīt jebkurā telpā, jo jāņem vērā telpas griestu augstums, drošināšana, kā arī skatītāju izvietojums. «Cirkam pārsvarā neder, ka mākslinieks ir uz skatuves un skatītāji sēž vairākās rindās kā koncertā. Mums nepieciešams, lai skatītāji var izrādi vērot tribīnēs, redzot arī skatuves grīdu. Cirka tribīņu novietojums nav radies nejauši,» stāsta cirka valdes locekle.

Cirka nākotnes vīzijas

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kehre saka, ka nepieciešams iezīmēt divas vīzijas par nākotni, sakot, ka pirmā vīzija ir par to, kad tieši beigsies šie fasādes konservācijas darbi, jo tas nav viss, kas ēkai ir vajadzīgs. Ēka ir diezgan nolietota, tā darbojas kopš 1888.gada, un savas dzīves laikā faktiski tikai vienu reizi ir piedzīvojusi fundamentālu remontu. Tas bija 20.gadsimta 50.gados.

«Ejot šodien pa Merķeļa ielu, redzams, ka ēkai ir piebūvēts trešais stāvs un ēkas kupolu nemaz nevar saskatīt, agrāk fasāde bija baltā krāsā un tur, kur šobrīd ēkai ir logu un durvju ailes, tur kādreiz bija vārti, jo tas bija zirgu cirks,» vēsturi iezīmē cirka vadītāja.

Kehre atklāj, ka fasādes konservācijas darbi varētu beigties aptuveni līdz šī gada Jāņiem. «Taču jāsaka, ka ir diezgan grūti prognozēt, jo būvdarbu gaitā var atklāties jauni fakti,» viņa piebilst.

Ņemot vērā, ka paies vēl vismaz trīs gadi, līdz sāksies reālie būvdarbi, Ķibers atklāj ideju, pēc fasādes konservācijas darbu beigām līdz ēkas atjaunošanas darbu sākšanai, piešķirt cirka jaunu apriti.

«Mums radās ideja, ka ēkā varētu izveidot nelielu pagaidu skatuvi mazās formas izklaidēm, kā arī veidot ekskursijas pa «veco» cirku, dodot iespēju iepazīt Solomonska arhitektūru, cirka vēsturi un aizkulises.»

Runājot par būvdarbu finansiālo pusi, cirka radošais direktors Ķibers atzīmē, ka šobrīd ir paredzēti trīs miljoni eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda finanšu instrumenta ēkas energoefektivitātes veicināšanai. Rīgas cirks sadarbībā ar Kultūras ministriju meklēs pārējā nepieciešamā finansējuma iespējas. «Mums ir svarīgi, lai gala rezultāts dzīvotu ilgi, lai tas, iespējams, kalpotu nākamajiem 100 gadiem,» smaidot, saka Ķibers.

Cirka mājas lapā pieejamā informācija liecina, ka, lai noteiktu finansiālās robežas, kas arhitektiem jāievēro, veidojot vīziju, metu konkursa nolikumā norādīts – Rīgas cirka vēsturiskās ēkas atjaunošanas būvdarbu izmaksas nevar pārsniegt 3 000 eiro/m², bet jaunbūves realizācijas izmaksas ne vairāk kā 2 000 eiro/m².

Cirks ārpus cirka ēkas – drīzāk ieguvums, nevis zaudējums

Runājot par to, kāda ir sabiedrības attieksme par to, ka šobrīd izrādes notiek ārpus cirka ēkas, Kehre uzsver: «Mūsu uzdevums ir nodrošināt profesionālas cirka mākslas pieejamību sabiedrībai. Tas nenozīmē tikai to, ka cirkam jānotiek cirka ēkā, tā vispār ir liela veiksme, ka šāda cirka ēka Latvijā vēl eksistē.»

Viņa atzīmē, ka, domājot par sabiedrības attieksmi, būtu vēlams ņemt vērā, ka sabiedrība nav monolīts organisms. Tāpat jāņem vērā, ka Rīgas cirks nav vienīgais cirka nodrošinātājs Latvijā.

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Kehre dalās savos novērojumos: «Pērnā gada nogalē mums bija jaunzēlandiešu Toma Monktona  (Thom Monckton) izrāde, kas norisinājās gan Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra ēkā Zirgu pasts, gan  K. K. fon Stricka villā. Visas izrādes bija pilnas. Tas, ko varēja novērot, cilvēki, iespējams, jūtas un uzvedas atšķirīgi atkarībā no vides, kurā viņi ir nonākuši.»

Pēc Kehres domām, tas drīzāk ir ieguvums, nevis zaudējums, apmeklējot šīs dažādās vietas, «jo cilvēki, kuriem šīs vietas ir mīļas, un kuri nekad iepriekš nebija apmeklējuši cirku, tika iepazīstināti ar cirka pasauli sev iemīļotajās telpās». «Mums arī pavīdēja ideja, ka cirku varētu rādīt dažādos teātros, tādējādi piepulcinot arī teātra apmeklētājus cirka apmeklētājiem un otrādi.»

Kopumā Kehre atklāj, ka nav dzirdējusi pārmetumus, ka cirks notiek ārpus cirka ēkas. «Manuprāt, ja cirks vispār notiek, kamēr cirka pamatēka ir slēgta, tad tas ir brīnišķīgi.»

Kehre atzīst: « Ir jāpaiet vismaz sezonai, lai redzētu un saprastu, kas ir tas «mūsu» skatītājs, ar ko skatītāju var pārliecināt, ka ir vērts pirkt biļeti uz konkrētu izrādi. Reizē arī notiek «taustīšanās» par biļešu cenu kategoriju, mēs meklējam, vai cirka izrādes biļešu cena var būt līdzvērtīga teātra izrādes cenai vai kino. Svarīgi saprast, kas ir tas, kam mēs cirku varētu pielīdzināt.»

Cirka vadītāja nenoliedz, ka tas, ka šobrīd cirka māja ir slēgta, meklējot risinājumus, kur rādīt izrādes, rada papildu izdevumus un, protams, atrasties un darboties vienā ēkā būs daudz racionālāk.

 Iniciatīva par savvaļas dzīvnieku aizliegšanu sākusies ilgi pirms Kehres nonākšanas Rīgas cirkā

Jāatgādina, ka Saeima 15.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstīja grozījumus Dzīvnieku aizsardzības likumā, kas aizliedz izmantot savvaļas sugu dzīvniekus atrakcijās un cirkos.

Likums tika papildināts ar jaunu pantu, nosakot, ka gan savvaļas, gan nebrīvē audzētus dzīvniekus aizliegts apmācīt un izmantot kā atrakciju dzīvniekus. Tas attiecas galvenokārt uz ceļojošajiem cirkiem gan no Eiropas Savienības, gan no trešajām valstīm. Tas nozīmē aizliegt dzīvnieka izmantošanu un apmācīšanu, liekot tam veikt pretdabiskas darbības, kaitējot dzīvnieka veselībai un radot tam ciešanas, teikts likumprojekta anotācijā.

Kehre atklāj, ka šī iniciatīva par savvaļas dzīvnieku aizliegšanu sākusies ilgi pirms viņas nonākšanas Rīgas cirkā. Viņa stāsta, ka jau 2016.gadā Kultūras ministrija vaicāja, kādā veidā cirks varētu darboties, ja būtu jādarbojās bez savvaļas dzīvnieku piesaistes. «Iepriekšējā cirka direktore Lolita Lipinska, cik es sapratu, neredzēja veidu, kā cirks varētu darboties bez dzīvniekiem, līdz ar to arī Kultūras ministrija nepagarināja līgumu ar iepriekšējo direktori,» atklāj Kehre.

2017.gada 16.martā tika paziņots, ka Kultūras ministrijas (KM) konkursā uz VSIA Rīgas cirks valdes locekļa amatu uzvarējusi Ināra Kehre un ka viņas rokās turpmāk būs Rīgas cirka nākotne.

Viena cirka izrādes tehniskās izmaksas sasniedz līdz pat 15 tūkstošus eiro

Taujājot cirka valdes locekli par to, kādas varētu būt aptuvenās vienas izrādes izmaksas, viņa atzīmē, ka katras izrādes izmaksas, protams, ir atšķirīgas.

«Man gribētos teikt, ka tehniskās izmaksas vidēji ir divas līdz trīs reizes lielākas par mākslinieku honorāriem, tai skaitā, arī ceļa izdevumi un uzturēšanās izmaksas, tāpat arī uzbūve, skaņa, gaisma, tribīnes. Honorāri ir atkarīgi no izrāžu skaita, cik reizes mēs viņu varam parādīt,» skaidro cirka vadītāja.

Turpinot, viņa saka: «Māksla kā vērtība ir kaut kas tāds, ko mums neglābjami nāksies subsidēt. Tai brīdī, kad mēs uz mākslu skatāmies kā uz pievienoto vērtību, ka māksla mums ir nepieciešama, lai radītu radošas personības un sabiedrību kopumā, nākas viņu subsidēt, līdz ar to šie honorāri ir pietiekami lieli naudas izteiksmē.»

Kehre atklāj, ka konceptuāli vienas izrādes aplēses robežojas no diviem līdz piecpadsmit tūkstošiem eiro, piebilstot, ka tās iekļauj tehniskās izmaksas. «Protams, ka tas lielā mērā ir atkarīgs no mākslinieku prasībām un jāmin arī to, ka tajā brīdī, kad mums ir savas telpas, tehniskās izmaksas samazinās, jo mums ir tribīnes, kuras var izmantot, mums ir gaismas, kuras ir stacionāras, un tad pārējie pielāgojumi ir salīdzinoši nelieli,» saka cirka valdes locekle.

Jāatzīmē, ka aprīlī cirkam tiks veltīta īpaša nedēļa, ar dažādiem pasākumiem aktualizējot Pasaules Cirka dienu, kas ierasti svinēta aprīļa trešajā sestdienā. Būtiski atzīmēt, ka Rīgas cirks šogad 29.decembrī svin savu 130 dzimšanas dienu.


Pievienot komentāru

  1. Murrey teica:

    Nebalsojiet nākamajās vēlēšanās par idiotiem, kuri aizliedza dzīvnieku cirku! Boikotējiet izrādes, kur

    +1 0 -1 0

  2. Murrey teica:

    Boikotējiet izrādes, kurās nav dzīvnieku! Atbalstiet iniciatīvu “Par dzīvnieku cirku” portālā “Mana Balss!”

    +1 0 -1 0

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.