bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 24.05.2018 | Vārda dienas: Marlēna, Ilvija, Ziedone
LatviaLatvija

Darba likuma grozījumi: paredzēti atvieglojumi darbiniekiem ar bērniem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+6 vērtējums, 6 balsojumi)

Autors: SXC

Saeima ceturtdien, 5.jūnijā, otrajā lasījumā pieņēma apjomīgus grozījumus Darba likumā, kas paredz noteikt jaunus pienākumus, atbildību un tiesības gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem. Tā, piemēram, darbiniekam, kura aprūpē ir viens vai divi bērni līdz 14 gadu vecumam, likumprojekta otrā lasījuma redakcijā paredzētas tiesības uz vismaz vienu apmaksātu papildatvaļinājuma dienu gadā.

Paredzēts arī, ka ikgadējo apmaksāto papildatvaļinājumu pārceļ vai pagarina darbinieka pārejošas darbnespējas gadījumā.

Papildināts arī Darba likuma pants, kas paredz darbiniekam tiesības uz īslaicīgu prombūtni. Savlaicīgi paziņojot darba devējam, īslaicīgā prombūtnē varēs atrasties darbinieks, kura aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam, bērna saslimšanas vai nelaimes gadījumā, kā arī, lai piedalītos bērna veselības pārbaudē, ja to nav iespējams veikt ārpus darba laika.

Likumprojektā precizēti ierobežojumi, kas attiecināmi uz no darba samaksas izdarāmiem ieturējumiem. Ja darba devējs veic ieturējumus, lai atlīdzinātu viņam radušos zaudējumus, šie ieturējumi nedrīkstēs pārsniegt 20 procentus no darbiniekam izmaksājamās mēneša darba samaksas. Jebkurā gadījumā darbiniekam saglabājama darba samaksa minimālās algas apmērā un par katru apgādībā esošu nepilngadīgo bērnu līdzekļi valsts sociālā nodrošinājuma pabalsta apmērā.

Attiecībā uz atpūtas dienu pēc asins nodošanas plānots noteikt, ka darbinieks, vienojoties ar darba devēju, to var izmantot citā laikā, bet ne vēlāk kā gadu pēc asins nodošanas. Darba devējam būs pienākums apmaksāt ne vairāk kā piecas šādas dienas kalendārā gada laikā. Patlaban ne dienu skaits, ne to izmantošanas termiņš likumā nav ierobežots.

Darba likuma grozījumi Saeimai jāskata vēl trešajā galīgajā lasījumā.

«Gatavojot likumprojektu otrajam lasījumam, esam papildinājuši to ar vairākiem jauninājumiem, taču 5.jūnijā pieņemtā likuma redakcija vēl joprojām neparedz izmaiņas attiecībā uz virsstundu darba apmaksu – vienu no tēmām, kas bija diskusiju krustpunktā, gatavojot šo likumprojektu iesniegšanai parlamentā. Darba devēju organizācijas šajā jautājumā pagaidām nav spējušas rast kompromisu ar arodbiedrībām, un arī politiķi šobrīd nav gatavi bez abu pušu piekrišanas virzīt kādu jaunu virsstundu apmaksas modeli. Taču sociālais dialogs turpinās un, iespējams, uz trešo lasījumu varam sagaidīt kompromisa risinājumu,» skaidro par likumprojekta virzību atbildīgās Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča.

«No vienas puses redzam daudz piemēru, ka pašreizējā virsstundu apmaksas sistēma praksē reāli nedarbojas, un darbinieki tā vietā, lai saņemtu apmaksu dubultā, pārstrādātās stundas vispār neuzskaita un nesaņem neko. No otras puses, ir saprotamas arī arodbiedrību bažas par minimālās algas saņēmējiem, piemēram, mazumtirdzniecībā, kuriem jauna virsstundu apmaksas kārtība varētu nozīmēt ieņēmumu samazinājumu,» situāciju raksturo komisijas vadītāja.

Attiecībā uz darba līgumā norādāmo informāciju likumprojekts otrajā lasījumā papildināts ar normu, ka darba līgumā neietver noteikumus par svešvalodas prasmi, ja tā nav pamatoti nepieciešama darba pienākumu veikšanai.

Ref:103.000.103.6318


Pievienot komentāru

 1. tanta teica:

  Sanāk ka man būs jāstrādā pa to pašu algu+ bērnu mammas vietā kad tā būs prom???Š o prombūtni vajadzētu apmaksāt no valsts līdzekļiem,jo strādāt vienu darbu ar bērnu mammu kas regulāri atprasās no darba nevēlos!!!!!!!!!!!!!!!

  +1 0 -1 0

  • A teica:

   Gribētu dzirdē,t kā dziedāsi, kad pašai būs bērni?!

   +1 0 -1 0

   • tanta teica:

    Mani bērni sen jau izauguši.Savā laikā strādāju tāpat kā visas,nekādu atlaižu nebija.Neviens manu darbu nepalīdzēja,bij jātur kolēģēm līdzi

    +1 0 -1 0

    • Mamma teica:

     Un tāpēc tagad jāatriebjas visai pasaulei? Kamēr man nebija bērna, es arī daudzus gadus strādāju un nekurnēju, ka kolēģēm bērni slimoja. Tagad, kad arī man ir bērns, esam mainītās lomās, jo kolēģu bērni jau izauguši un viņas var atkal strādāt ar lielāku atdevi.

     +1 0 -1 0

    • vēsā teica:

     visas pasakas sākas ar-reiz bija.Nevajag jau,tikai tāpēc,ka pašas bērni jau izauguši,būt tik nenovīdīgai.Gan jau tāpat atprasījās,vai ne,skrēja persob\niskās darīšanās,vai kā citādāk.

     +1 0 -1 0

    • klacas teica:

     Tad ari zale bij zalaka un saulite spozaka..:d

     Tas nenozime ka katru dienu jaskrien prom,bet gan ir gadijumi kad tiesham vajag izskriet.
     Un ja ir mates kuras atprasas parak biezi,tad lai par to spriez darba devejs.,nevis tresha persona.

     +1 0 -1 0

  • To tanta from MP teica:

   nešaubos,ka arī tava mamma KĀDREIZ ir atprasījusies no darba- TEVIS DĒĻ… Un apdomā varbūt labāk kādreiz tiksi pie bērniņa un vēl pati priecāsies, ka šādas iespējas tiek piešķirtas.

   +1 0 -1 0

  • ja? teica:

   Tad jau Tu pati esi aita, ja strādā cita vietā.

   +1 0 -1 0

  • lolita teica:

   Piekrītu teiktajam! Man pašai bērni 21un 18 gadīgi.Pašai 40.Ar bērnu veselības problēmām tiku galā bez visiem atvieglojumiem.Un ja tā loģiski padomā-kas tad TIE par atvieglojumiem-smiekli nāk…

   +1 0 -1 0

 2. B teica:

  Tantai bērnu nav bijis un nebūs. Tad kad tanta būs pensijā, tad mūsu bērni viņu uzturēs, jo tanta būs veca, nevarīga, vientuļa un maznodrošināta pensionāre, kura regulāri saņems pabalstus.

  +1 0 -1 0

  • tanta teica:

   Man ne tikai lieli bērni,bet arī mazbērni paaugušies.Strādāju kā visas un vecumā viena nebūšu.Tagad jaunās mammas neko nevar,visu gatavu jāiedod.Lai noīrē aukli

   +1 0 -1 0

   • Anonīms teica:

    Kadreiz bija algas,normali draba laiki.
    Un cilveki vareja ari atlauties to pashu aukli…,bet tagad aukle izmaxa dubulta neka spej nopelnit.
    Un ko lai dara tas mammas kuram jau ir tris bernini…
    Shitas vecas nestimulejoshas smadzenes…

    +1 0 -1 0

   • Anonīms teica:

    tikai nabadzīte nepārsstrādājies egoiste

    +1 0 -1 0

 3. es teica:

  Forši, beidzot padomāts par vecākiem ar bērniem!

  +1 0 -1 0

 4. oka teica:

  Visi likuma grozījumi vērsti ierēdņu un valsts institūcijā strādājošo virzienā!Kāpēc darba devējam būtu jāapmaksā papildus brīvdienas?Viņš jau tā katru mēnesi aizšķipelē valstij milzīgu naudu.Donori ir valstiska lieta un bērnu daudzums arī ir valstiska lieta,ne darba devēja.Vai tas nozīmē,ka tagad daudzbērnu vecākiem darbu atrast būs daudz grūtāk,un donoriem arī?var redzēt,kurš sastāda likumus.

  +1 0 -1 0

  • teica:

   Kāpēc daudzbērnu vecākiem grūtāk atrast darbu? Neviens Tev CV neprasa uzrādīt ģiemens stāvokli + pārrunās to nedrīkst jautāt

   +1 0 -1 0

   • oka teica:

    tad kad Tev gribēsies papildus darba devēja apmaksātas brīvdienas,ja vajadzēs kādu saīsināt-kurš būs pirmais?

    +1 0 -1 0

    • good advice teica:

     Jā šādi domā, tad kaut kādai kopīgai apziņai, morālei vispār nekur nav vietas. Valdība un valsts esam tie paši mēs. nav tā, ka valsts ir kaut kāds amorfs atribūts, no kā pasmeļ naudu. Varbūt, ja nebūtu tāds pī, tev ietu labāk biznesā.

     +1 0 -1 0

     • es teica:

      Diez kāda tā Tanta ir vecāmāte ja neizprot jaunās māmiņas,laikam ļoti slikta.Kā lai māmiņas algo aukli,ja saņem minimālo.Tā arī kaut kā lāpās.Pati esu strādājoša vecmāmiņa,palīdzu cik spēju ,bet par mūsu valsts likumdošanu neko labu pateikt nevaru,viņiem vienkārša tauta nav vajadzīga.

      +1 0 -1 0

 5. mamma teica:

  ha ha.likums ir likums bet dzīvē un darbā notiek savādāk.ja priekšnieks nevarēs vai negribēs palaist tad tā arī notiks.ne jau visur priekšnieki ir saprotoši.

  +1 0 -1 0

 6. vēsā teica:

  Būtu priecājušies,ka kaut kas notiek,kā normālā sabiedrībā.Es piemēram nebļauju,ka nav nepavisam taisnīgi,ka es,izaudzinājusi,izskolojusi 5 bērnus,pensijā aiziešu tāpat,kā bezbērnu tantes

  +1 0 -1 0

 7. lolita teica:

  Nu atvainojiet-15,16,17,18 gadīgs bērns pats var aiziet pie ārsta(protams ir arī izņēmumi-garīgi slimi utt.) tad arī tādu bērnu vecākiem vajadzētu nākt pretīm,bet ne jau tādiem kuri aiz stūra smēķē un neapmeklē skolu!Par tādiem bērniem es arī neēsmu gatava stradāt vecāku vietā!

  +1 0 -1 0

  • oka teica:

   Nosauksim to pareizajaa vaardaa-tas ir jauns nodoklis uzneemeejiem-jo jaaapmaksaa papildus briivdienas saviem darbiniekiem un veel visiem iereedniem!!!

   +1 0 -1 0

 8. daalija teica:

  Tanta toch kaut kaada tanta nevis normaala maate un ome…pirmkaart, slimam beernam ir vajadziiga mamma nevis aukle. 2.kaart- vai maz ir vajadziigs beerns, ja primaarais ir darbs un 3.kaart- aukle arii mazpilseetaas maksaa naudu, bet ar algaam gan nevar lieliities, labi, ja nedaudz virs minimaalaas sanaak…kaada veel aukle?!

  +1 0 -1 0

 9. es teica:

  Jā, par ģimenes stāvokli darba intervijā prasīt nevar, bet realitātē prasa. Man tā arī pa jautāja vai ir, cik vecs, vai ir kas pieskata utt. AR ko man teikt, neteikšu tak ka nav ja ir! Gan jau treknu mīnusu man ievilka. Darbu protams nedabūju jo bērnam tikai 2 gadiņi.
  Tagad vēl vairāk negribēs pieņemt jaunos vecākus.

  +1 0 -1 0

 10. esse teica:

  Jā, par ģimenes stāvokli darba intervijā prasīt nevar, bet realitātē prasa. Man tā arī pa jautāja vai ir, cik vecs, vai ir kas pieskata utt. AR ko man teikt, neteikšu tak ka nav ja ir! Gan jau treknu mīnusu man ievilka. Darbu protams nedabūju jo bērnam tikai 2 gadiņi.
  Tagad vēl vairāk negribēs pieņemt jaunos vecākus.

  +1 0 -1 0

 11. Aivariņš teica:

  Es būtu laimīgs ja man iedotu parasto atvaļinājumu

  +1 0 -1 0

 12. Santa teica:

  Audzinu četrus bērnus,bet svrīgākais ko esmu sapratusi…ne valsts,ne valdība man nevarēs palīdzēt,ja savas vajadzības vispirms netikšu darījusi zināmas Dievam. Tas ir visa pamatā. Mūsu kā valsts vienīgā problēma ir BEZDIEVĪBA.Jāsāk ar šo jomu,tad arī pārējais sakārtosies. Tā ir mana personīgā pieredze.

  +1 0 -1 0

 13. likums teica:

  palasiet uzmanīgi. darba nedeļā ir LĪDZ 40H nedēļā. “”Līdz””, tas nozīmē, ka ne vairāk un var jeblurš darba devējs piemērot mazāk stundu nedēļā. LV ir drastiski un nekaunīgi darba devēji. No darbiniekiem izspeiž pēdējo sulu un maksāt negrib.
  Par kuru laiku var bērnu aizvest pie ārsta?! Pēc darba, tas nozīmē jau , ka nevar paspēt tikt līdz ārstam. Vācijā un citās ES valstīs ir gana lielākas brīvās stundas un ērtāki darba laiki. Valstst iestādēs vispār šausmas. Pēdējā laikā spiež nevis uz darba kvalitāti, bet kvantitāti. Iet uz to, ka nevis labāk un cilvēcīgāk veikt klienta pieņemšanu, bet ka tik ātrāk un ka tik vairāk klientu. Bieži to liek darīt vienam diviem cilvēkiem, virs kuriem izrīko 20 pārbaudītājus un 30 kontrolētājus, kuri faktiski kuļ pelavu maisus un traucē strādāt tiem dieviem parastajiem darbiniekiem.
  Kamēr valsts medomās par saviem cilvēkiem, tikmēt te nebūs normāli. Nekur, pat Lietuvā nav tā kā te.

  +1 0 -1 0

 14. Invalidi teica:

  Vai kāds sniedz papildus darba tiesību aizsardzību cilvēkam, kuram ģimenē ir bērns invalīds?! Vai kāds aizsargā cilvēka ar invaliditāti tiesības darba tirgū? Invalīdi joprojām tiek diskriminēti. 1) Tiem nav atvieglojumu 2) tie strādā bieži vien vairāk par citiem un saņem mazāk, lai gan izglītība ir atbilstoša ieņemamajam amatam. Joprojām darbos aizkulisēs ir kāda maita, kura skaita cilvēka ienākumus un uzskata, ka invalīds tā jau ir bagāts, jo tam klāt vēl ir pensija un bezdarba gadijumā tam, nekas nenotiks un tātad tam var uzkraut tik daudz darba, lai tas aizdomātos, vai ir vērts palikt šādā darbā. Jo ja tas aizies, tad tam būs pensija kā iztika. Tā domā viena liela daļa darbinieku, kuru kolektīvos ir cilvēki ar invaliditāti. Par to skaļi nerunā, taču aizkulisēs šādi jautājumi tiek apspriesti. Tādējādi labs un pieredzējis darbinieks ar invaliditāti gadiem paliek nepasargāts no šāda veida uzskatiem. Protams, ka ir arī iecietīgie darba devēji un saprotošie un invalīdiem nāk pretī cilvēkam ar invaliditāti un pieļauj šo darba nedēļu ar mazāku stundu tarifu. Būtu labi, ja ar likumu noteiktu obligātu mazāku stundu skaitu cilvēkam ar invaliditāti. Jo tas ir tikai loģiski., ka tam tomēr ir invaliditāte un tādējādi tam darba spēju % ir mazāks par veselā cilvēka spējām. Vai vismaz ieviestu likumā obligāto rehabilitāciju 1x gadā cilvēkam ar smagām invaliditātēm. Invalīdi strādā smagas stundas tādēļ, ka ar savām pensijām nespēj izdzīvot. Nav cilvēkam ar invaliditāti jācieš darba devēju dēļ un nav ar pirkstu katru reizi jānorāda kādas ir invalīda tiesības. Kur lai cilvēks ar invaliditāti atrod darbu, ja pat valsts un pašvaldību iestādes joprojām nav pielāgotas cilvēkiem ratiņkrēslos?! Valsts nerāda pozitīvo piemēru un ja valsts attieksme pret invalīdiem ir pavirša, tad kapēc firmām par to jāuztraucas.

  +1 0 -1 0

 15. zile teica:

  valdiba pamodusies. laiks domat par jauno paauzi kas vinem algas pelnis? likumus jau pienem bet kas pildis?

  +1 0 -1 0

Maršruts nedēļas nogalei: Saldējuma festivāls un Džeimss Arturs

Arī šajā garajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šo garo brīvdienu pavadīšanai.

Fiļs vērsies policijā par bijušās sievas iespējamajiem kriminālpārkāpumiem

ABLV Bank līdzīpašnieks un padomes priekšsēdētājs Oļegs Fiļs vērsies Valsts policijā par bijušās sievas Santas Zāmueles iespējamajiem kriminālpārkāpumiem, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Lietuvā virza plašas pensiju un nodokļu izmaiņas

Lietuvas valdība virza grozījumus iedzīvotāju ienākuma nodokļa, sociālo iemaksu un pamata pensiju jomā, kuri to pieņemšanas gadījumā būtiski ietekmētu lietuviešu dzīvi.

Saeima konceptuāli atbalsta jauna Diasporas likuma projektu

Saeima ceturtdien, 24.maijā, konceptuāli pirmajā lasījumā atbalstīja jauna Diasporas likuma projektu, kura mērķis ir stiprināt diasporas kā neatņemamas Latvijas sabiedrības daļas piederību Latvijai, nodrošināt diasporai iespējas brīvi veidot, uzturēt un paplašināt saites ar Latviju, kā arī sekmēt latviešu valodas, kultūras un piederības sajūtas Latvijai saglabāšanu diasporā.

Sastrīdoties par dokumenta slepenību, neskata jautājumu par pretkorupcijas pasākumiem Rīgas satiksmē

Netiekot skaidrībā par to, vai jautājums par SIA Rīgas satiksme pretkorupcijas pasākumu izpildi 2017.gadā būtu jāskata sēdes slēgtajā vai atvērtajā daļā, Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komiteja pārcēla jautājuma skatīša

EK vienojas ar Gazprom lietā par dominējošā stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu Centrālajā un Austrumeiropā

Eiropas Komisija ceturtdien, 24.maijā, paziņo, ka panākusi vienošanos ar Krievijas valsts dabasgāzes kompāniju Gazprom, kas tikusi apsūdzēta dominējošā stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā Eiropas Savienības dalībvalstīs Centrālajā un Austrumeiropā, tādējādi uzņēmumam izvairoties no naudassoda piemērošanas.

Saeima konceptuāli atbalsta likuma izmaiņas, lai mazinātu IIN parāda veidošanos

Saeima ceturtdien, 24.maijā, pirmajā lasījumā kā steidzamus pieņem grozījumus likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli, kas rosināti, lai mazinātu iespēju veidoties iedzīvotāju ienākuma nodokļa parādam saistībā ar gada diferencētā neapliekamā minimuma vai progresīvās likmes piemērošanu ienākumiem.

Plāno noteikt vēl trīs atzīmējamās dienas

Saeima ceturtdien, 24.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas paredz par atzīmējamām dienām noteikt 6.jūliju – Latvijas aviācijas dienu –, 10.jūliju –Latvijas karavīru dienu –, un septembra trešo svētdienu – Autotransporta darbinieku dienu

Mozaīka: Aicinājums mainīt Baltijas praida norises vietu ir sabiedrības kūdīšana

Rīgas domes apvienības Visu Latvijai–Tēvzemei un brīvībai/LNNK (VL–TB/LNNK) frakcijas aicinājums manīt Baltijas praida gājiena vietu ir sabiedrības kūdīšana, šādu viedokli pauda LGBT un viņu draugu apvienības Mozaīka valdes loceklis Kaspars Zālītis.

MH17 aviokatastrofas izmeklētāji: lidmašīnu notrieca Krievijas militārā vienība

Nīderlandes prokurori, kuri izmeklē 2014.gada Malaizijas pasažieru lidmašīnas avāriju Ukrainas austrumos, paziņojuši, ka tā notriekta ar raķeti, ko izšāvusi Krievijas Bruņoto spēku vienība.

Plāno uzlabot mehānismu naudas sodu iekasēšanai no ārvalstu pārvadātājiem

Saeimas deputāti ceturtdien, 24.maijā, pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz efektivizēt naudas sodu iekasēšanu no ārvalstu pārvadātājiem, kuri veikuši ceļu satiksmes vai autopārvadājumu jomas noteikumu pārkāpumus.

Reirs: Latvijas galvenais izaicinājums vairs nav bezdarbs

Latvijas galvenais izaicinājums nodarbinātības jomā vairs nav bezdarbs, bet gan kvalificēta darbaspēka trūkums, konferencē Nodarbinātība Latvijā vakar, šodien un rīt atklāšanā norāda labklājības ministrs Jānis Reirs.

Lietuva uzņems sieviešu politiķu samitu, kur apbalvos Vīķi-Freibergu

Sievietes politiķes, kuras strādājušas augstos politiskos amatos, jūnija sākumā pulcēsies Lietuvā, kur norisināsies Sieviešu politisko līderu galotņu sanāksme. Cita starpā forumā tiks apbalvota bijusī Latvijas prezidente Vaira Vīķe-Freiberga un bijusī valdības vadīja Laimdota Straujuma.

Pētījums: 23% Latvijas uzņēmumu joprojām nezina, kas ir Vispārīgā datu aizsardzības regula

Par Vispārīgo datu aizsardzības regulu nav informēti 27% Eiropas uzņēmumu. Salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības valstīm, 23% Latvijas uzņēmumu apgalvo, ka vispār nezina, kas ir GDPR, bet Lietuva ierindojas starp valstīm, kurām ir visvājākās zināšanas – 49%. Igaunijas uzņēmumi ir visinformētākie Baltijā – tikai 21% uzņēmumu nav dzirdējuši par GDPR.

Rīgas mežos šopavasar iestādīs 388 hektāru jauna meža

SIA Rīgas meži šopavasar apņēmušies iestādīt 387,93 hektāru jauna meža, kopumā iestādot 1 154 000 jaunu kociņu

Bērnu slimnīcai virsstundu apmaksai saistībā ar ST lēmumu papildu nepieciešams aptuveni miljons eiro

Sākotnējie Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas aprēķini liecina, ka gada laikā virsstundu apmaksai saistībā ar Satversmes tiesas lēmumu par pagarinātā normālā darba laika atalgojuma neatbilstību Satversmei slimnīcai papildu būtu nepieciešams aptuveni viens miljons, norāda slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Banku izdevumi padomes un valdes atalgojumam pirmajā ceturksnī pieauguši par 1,1%

Latvijas banku izdevumi padomes un valdes atalgojumam šogad pirmajā ceturksnī bijuši 4,007 miljoni eiro, kas ir par 1,1% jeb 44 tūkstošiem eiro vairāk nekā 2017.gada attiecīgajā periodā, skaidro Finanšu un kapitāla tirgus komisijā.

Ugunsgrēkā cietušā Tartu dzelzceļa atjaunošana prasīs miljonus

Igaunijā autjaunota dzelzceļa kustība maršrutos uz Tartu pilsētu, kas uz laiku bijusi apturēta, jo pagājušajā nedēļā aizdegās Tartu dzelzceļa stacijas signalizēšanas mezgla vadu sistēma.

Vjetnamā Latvijas uzņēmējiem paredzēts stabils nodokļu maksāšanas režīms

Vjetnamā strādājošiem Latvijas uzņēmējiem turpmāk paredzēts nodrošināt stabilu nodokļu maksāšanas režīmu, ko neietekmēs Vjetnamas normatīvo aktu grozījumi.

Būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā

Stājas spēkā būtiskas izmaiņas lauksaimniecības zemes iegādes atbalsta programmā, kuru īsteno Attīstības finanšu institūcija Altum. Pateicoties izmaiņām, saimniecības lauksaimniecības zemi ar atvieglotiem nosacījumiem varēs iegādāties arī situācijās, kuras iepriekš neļāva pretendēt uz šīs programmas atbalstu. Izmaiņas stājas spējā no 24.maija..

Saeima dod zaļo gaismu antidopinga regulējuma pilnveidei

Saeima ceturtdien, 24.maijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstījusi grozījumus Sporta likumā, kas paredz pilnveidot antidopinga regulējumu Latvijā un nodrošināt lielāku valsts antidopinga organizācijas autonomiju, izveidojot Latvijas Antidopinga biroju.

Latvijas iedzīvotājiem zaļās enerģijas izmantošana šķiet arvien vilinošāka

Attīstoties tehnoloģijām, zaļās enerģijas izmantošana Latvijas iedzīvotājiem šķiet arvien vilinošāka. Vairums aptaujāto norāda, ka tuvāko desmit gadu laikā viņi varētu sākt izmantot biomasu, saules baterijas un pat vēja turbīnas, liecina Jaunākais Baltic International Latvijas barometra pētījuma dati.

Jūlija Skripaļa pirmajā video paziņojumā: «Mums ļoti paveicies, ka izdzīvojām»

Jūlija Skripaļa, Salisberī indēšanas uzbrukuma upuris, dalījusies savās domās pirmajā video paziņojumā kopš pārcietusi slepkavības mēģinājumu, kas politiskajā jomā pastiprinājis Krievijas starptautisko izolāciju.

Atklāj teju 170 tūkstošus kontrabandas cigarešu akmeņogļu un kukurūzas kravās

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 168 400 cigarešu kontrabandu.

Neapstiprina Kušneru uz atkārtotu termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā

Saeimas vairākums nolēma neapstiprināt Edvardu Kušneru uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā.