bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.03.2018 | Vārda dienas: Tamāra, Dziedra

Diena kontrolpaketi nopērk Koziols

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

AS Diena 51% akciju nopircis pazīstamais uzņēmējs Viesturs Koziols, šodien tika paziņots preses konferencē.

Koziols šodien preses konferencē žurnālistiem darījuma summu, par kādu iegādājies AS Diena, neizpauda, taču norādīja, ka darījums un tā nosacījumi bijuši viņam ļoti labvēlīgi. Viņš arī norādīja, ka 49% AS Diena akciju paliek Roulendu ģimenes īpašumā.

AS Dienas kontrolpaketi Koziols iegādājies par saviem brīvajiem līdzekļiem un norādīja, ka viņam vēl nauda palikusi arī pāri.

Atbildot uz žurnālistu jautājumiem par saistību ar politisko apvienību Par labu Latviju, Koziols apliecināja, ka ir LPP/LC līdera Aināra Šlesera draugs un biznesa partneris un viņam simpatizē Šlesera darbība. Viņš atzina, ka ir parakstījis politiskās apvienības Par labu Latviju manifestu, taču pēdējā laikā aizņemtības dēļ neesot apmeklējis apvienības sēdes. Koziols norādīja, ka darīs visu iespējamo, lai laikraksta Diena saturā neparādītos viņa personiskais politiskais redzējums.

Koziols sacīja, ka patlaban nevienu no laikraksta darbiniekiem atlaist negrasās, taču no rītdienas sāks tikties ar laikraksta un citiem AS Diena darbiniekiem un vadību, lai noskaidrotu, kādēļ laikraksts Diena ir kļuvis par «baumu un apsmieklu projektu». Viņa mērķis ir to padarīt par ietekmīgu mediju.

Koziols nemācēja raksturot savus ilgtermiņa mērķus saistībā ar AS Diena un atzina, ka nemāk pateikt, kas ar šo uzņēmumu būs pēc gada vai diviem.

AS Diena valdes priekšsēdētājs Uldis Salmiņš informēja, ka no šodienas Diena galvenā redaktora pienākumus pildīs līdzšinējais SIA Dienas Mediji galvenais redaktors Guntis Bojārs, un atzina, ka Dienas vadībai Bojāra lēmums par laikraksta Diena galvenā redaktora Sergeja Ancupova un portāla Diena.lv galvenās redaktores Gunitas Ogriņas atlaišanu ir bijis pamatots.

Guntis Bojārs žurnālistiem sacīja, ka vēl pāragri spriest par to, kā sakārtosies situācija izdevniecībā un laikrakstā Diena, un norādīja, ka viņam personīgi vēl nepieciešams saprast jaunā īpašnieka skatījumu un zināšanas par mediju biznesu.

Bojārs arī norādīja, ka šorīt, atbrīvojot no amata Ancupovu, ir rīkojies pēc labākās sirdsapziņas un aizstāvot darbinieku intereses un patlaban viss atkarīgs no jaunā īpašnieka turpmākā izvēlētā kursa.

Laikraksta Diena komentētāju nodaļas vadītāja Madara Fridrihsone sacīja, ka diezin vai sagaidāms masveida laikraksta žurnālistu demaršs: katram žurnālistam tas ir individuāls lēmums – turpināt strādāt šai izdevumā vai nē, taču Fridrihsone apliecināja, ka viņa, visticamāk, pārtrauks darba attiecības ar laikrakstu Diena, jo, viņasprāt, arī jaunā īpašnieka Koziola draugam Šleseram varētu nepatikt Fridrihsones profesionālā darbība.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Koziolam jau ir izdevēja pieredze. SIA Žurnāls, kas 100% piederēja Koziolam, no 2006.gada 17.februāra līdz 2007.gada 20.aprīlim izdeva žurnālu Republika.lv. Kopumā klajā nāca mazliet pāri 60 žurnāla numuriem.

Koziols dzimis 1963.gada 24.augustā Rīgā. 1981.gadā beidzis Rīgas 39.vidusskolu, bet 1986.gadā – Latvijas Valsts universitātes Ģeogrāfijas fakultāti, iegūstot ģeogrāfa-pasniedzēja kvalifikāciju, liecina LETA arhīva informācija.

Koziols aktīvi darbojas gan biznesā, gan politikā. Viņš no 1995.gada oktobra bijis Varner Baltija projektu vadītājs Latvijā, bet 1997.gadā – nekustamo īpašuma pārvaldes direktors Varner Hakon Invest. Savukārt no1994.gada decembra līdz 1998.gada novembrim Šlesers ir bijis SIA Varner Baltija ģenerāldirektors (piederējušas 20% Varner Baltija akciju), bet no 1996.gada novembra līdz 1998.gada septembrim – SIA Varner Hakon Invest ģenerāldirektors.

Koziols 2000.gada jūlijā kopā ar Arnoldu Laksu nodibināja konsultāciju firmu SIA Mērķkapitāla komercsabiedrība, kuras mērķis bija ieguldīt Ls 400 000 Latvijas Krājbankā. 2000.gada decembrī akcionāru pilnsapulce atkārtoti ievēlējusi Koziolu par AS Latvijas Krājbanka padomes locekli, bet 2001.gada janvārī – par AS Latvijas Krājbanka padomes priekšsēdētāju.

2002.gada nogalē viņš iecelts par ekonomikas ministra Jura Lujāna padomnieku investīciju piesaistes, tirdzniecības un ostu jautājumos. 2004.gada janvārī ievēlēts par jaunizveidotās Latvijas Hokeja savienības prezidentu.

2005.gada decembrī Koziols atstājis Zaķusala Estates valdes priekšsēdētāja amatu pēc tam, kad 50% uzņēmuma kapitāldaļu iegādājās SIA Merks, viņš turpina darbu Zaķusala Estates valdē.

2007.gada jūnijā Koziols atkāpies no hokeja kluba Rīgas 2000 prezidenta amata. No 2008.gada oktobra līdz 2009.gada martam bijis AS Hokeja kluba Dinamo Rīga valdes priekšsēdētājs.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka Koziols 1993.gadā bijis partijas Latvijas ceļš (LC) biedrs – dibinātājs. Viņš vairākkārt ziedojis ievērojamas summas gan LC, gan partijai Jaunais laiks un Latvijas pirmajai partijai. 2004.gadā viņš izstājies no LC.

Savulaik, 2004.gadā, mediji ziņoja, ka Koziols un Šlesers, izkārtojot SIA Ķīpsalas saules akmens būvniecības projektu un vēlāk to pārdodot būvniekam, katrs saņēmuši 900 000 eiro (630 000 latu).

Koziols vairākkārt minēts dažādos Latvijas miljonāru sarakstos.

Jau ziņots, ka SIA Dienas Mediji galvenais redaktors Guntis Bojārs šorīt no amata atbrīvojis laikraksta Diena galveno redaktoru Sergeju Ancupovu un portāla Diena.lv galveno redaktori Gunitu Ogriņu.

Ancupova līdzšinējais pirmais vietnieks Dzintars Zaļūksnis pazemināts amatā un turpmāk Dienā ieņems redaktora amatu ar pārbaudes laiku.

Kā ziņots, Ancupovs un Zaļūksnis amatos tika iecelti 12.jūlijā.

Bojārs savu lēmumu pamato ar Dienas Mediju darbinieku 29.jūlija iesniegumu AS Diena padomes priekšsēdētājam Jānim Ogstam un AS Diena valdes priekšsēdētājam Uldim Salmiņam. Iesniegumā darbinieki, satraukti par negatīvu ietekmi uz Dienas zīmolu, aicinājuši nekavējoties no amatiem atbrīvot Ancupovu, Ogriņu un Zaļūksni.

Atbilde uz šo iesniegumu tika lūgta līdz 2.augustam, bet tā nav saņemta līdz šim brīdim. Šis fakts novedis pie ļoti saspīlētas situācijas laikrakstu redakcijā un uzņēmumā kopumā.

«Es nevaru riskēt ar 200 cilvēku reputāciju, ar laikraksta un uzņēmuma zīmolu, tikai tāpēc, ka Diena administratīvā vadība, iespējams, bijusi pavirša laikraksta redakcijas jaunās vadības izvēlē, turklāt par šiem lēmumiem nav bijusi pietiekama komunikācija ar darbiniekiem,» skaidro Bojārs. «Man kā Dienas Mediju galvenajam redaktoram ar nožēlu jāatzīst, ka Ancupovs līdz pat šim brīdim nav centies saprasties ar redakciju un strādāt vienotā komandā, kas atstāj negatīvu iespaidu uz uzņēmuma mikroklimatu un laikraksta attīstību. Savukārt Ogriņa nav apliecinājusi, ka ir laba profesionāle.»

Bojārs norāda, ka Zaļūksnim tiek dota iespēja sevi pierādīt, jo šajā cilvēkā viņš redz gan degsmi rūpēties par laikraksta nākotni, gan spēju sastrādāties ar ilggadējiem Dienas darbiniekiem.

Bojārs arī informē, ka laikraksts Diena līdz Saeimas vēlēšanām laikraksta lappusēs nepaudīs jelkādu savu politisko pozīciju. Laikraksta otrā lappuse vairs netiks publicēta ierastajā izskatā, tā piedāvās platformu un diskusiju vietu ikvienai politiskai partijai, kas kandidē Saeimas vēlēšanām.

Kā ziņots, jūlijā notika būtiskas izmaiņas Dienas koncernā, plašsaziņas līdzekļos radot kārtējās runas, vai britu Roulendu ģimene ir patiesie laikraksta īpašnieki. Trīs saistībā ar šīm aizdomām visbiežāk pieminētie ir Ventspils mērs Aivars Lembergs, Tautas partijas priekšsēdētājs Andris Šķēle un partijas LPP/LC vadītājs Ainārs Šlesers. Tomēr viņi publiski noliedza savu saistību ar Dienu.


Pievienot komentāru

RD komiteja atbalsta pašvaldības budžeta izdevumu palielināšanu par 42,38 milj. eiro

Pēc Finanšu departamenta ierosinājuma, pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta ieņēmumu prognoze tiek palielināta par 1,66 miljoniem eiro. Tikmēr pašvaldības 2018.gada pamatbudžeta izdevumu apjoms tiek palielināts par 42,377 milj. eiro.

Latviešu ēdamā espreso ražotāji meklē finansējumu, lai paplašinātos Eiropā, ASV

Latviešu uzņēmēju un kafijas entuziastu izstrādāto kafijas tāfelīti Coffee Pixels, kas radīta kā alternatīva krūzei rīta kafijas, ir pamēģinājusi žurnāliste no britu ziņu portāla Wired. Acīmredzot, viņai labi gājis pie sirds, jo nu portāls vēsta par ražotāja investīciju ieceri.

Rimšēvičs pret Latviju vērsies Eiropas Savienības Tiesā

Kukuļņemšanā aizdomās turētā Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča advokāti vērsušies ar prasību Eiropas Savienības Tiesā par nelikumīgu bankas prezidenta amata pilnvaru ierobežošanu.

Reirs sola, ka senioriem būs pieejamāki zobārstniecības pakalpojumi

Parakstīts savstarpējās sadarbības memorands par iespēju palīdzēt pensijas vecuma iedzīvotājiem zobārstniecības jautājumos. Parakstot šo memorandu, puses apņēmās izstrādāt modeli, kas veicinātu zobārstniecības pakalpojumu pieejamību senioriem visā Latvijas teritorijā.

Ģimenes ārsti saskata nelielus uzlabojumus e-veselības darbībā

E-veselības sistēmas darbībā, tostarp e-recepšu izrakstīšanā, ir vērojami nelieli uzlabojumi, Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē atzina abu ģimenes ārstu asociāciju vadītājas

Policijas video: Āgenskalnā uz ielas aizmieg pamatīgi piedzēries un bruņots apsargs

Svētdien, 18.martā, neilgi pirms pulksten 23.00 Rīgas pašvaldības policijas darbinieki saņēma izsaukumu uz Nometņu ielu Āgenskalnā, kur garāmgājēji bija pamanījuši uz ielas guļošu vīrieti

Čigāne: Ķīmisko ieroču lietošana Solsberijā ir uzbrukums drošībai visā ES

«Ķīmisko ieroču izmantošana Solsberijā, Apvienotajā Karalistē, ir nopietns uzbrukums drošībai visā Eiropas Savienības teritorijā. Īstenotais uzbrukums Sergejam Skripaļam un viņa meitai ir smags starptautisko normu un tiesību pārkāpums,» norāda Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne.

Igaunija jau apsveikusi Putinu, Lietuva izlēmusi to nedarīt, bet Latvija – vēl domā

Valsts prezidents Raimonds Vējonis vēl nav izšķīries, vai apsveikt Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu ar pārvēlēšanu amatā. «Apsveikt vai neapsveikt ir katras valsts izšķiršanās. To valsts dara, pamatojoties uz starptautisko organizāciju atzinumiem par to, vai nav bijuši kādi pārkāpumi vēlēšanu procesā,» skaidro Vējonis.

Liepājas enerģija noslēgusi tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbus

Līdz ar pavasara tuvošanos SIA Liepājas enerģija noslēgusi cauruļvadu izolācijas rekonstrukcijas darbus siltumtīkliem, kas atrodas daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos. Šajā apkures sezonā tika veikti pēdējie apjomīgie tranzīta siltumtīklu rekonstrukcijas darbi, un šobrīd siltumizolācija tranzīta siltumtīkliem atjaunota visos daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku pagrabos.

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.