bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 20.04.2018 | Vārda dienas: Mirta, Ziedīte
LatviaLatvija

Ekonomikas dienasgrāmata. Lai spekulanti te nenāk

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

BNN, Baltic news, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUŠonedēļ Ministru kabineta Komiteja apstiprinājusi grozījumus likumā Par zemes privatizāciju lauku apvidos, kas paredz nepieļaut lauksaimniecības zemes izpārdošanu, ierobežot tirgū aktīvo spekulantu un citu ar lauksaimniecību nesaistītu tirgus dalībnieku aktivitāti. Kā zināms, šī gada 1.maijā spēku zaudē moratorijs par lauksaimniecības zemes iegādi, kas stājās spēkā pēc Latvijas iestāšanās ES.

Lai izvairītos no spekulācijām, likumprojektā ieskicēts vērtīgā resursa pircēja portrets: kandidātam jābūt reģistrētam Valsts ieņēmumu dienestā kā saimnieciskās darbības veicējam, jābūt vērā ņemamai saiknei ar nozari, vai arī līdz darījuma veikšanai šim cilvēkam (vai uzņēmumam) ir bijuši ienākumi no lauksaimnieciskās preču ražošanas, viņš atbilst vienotā platības maksājuma saņemšanas nosacījumiem, vai arī viņam ir ar lauksaimniecības nozari saistīta izglītība.

Lai atzītu par cienīgu pircēju, pretendentam pietiek ar atbilstību vienam no kritērijiem. Turklāt viņam būs jāiesniedz rakstisks apliecinājums par zemes izmantošanu lauksaimniecībā trīs gadu laikā pēc tās iegādes. Ja zemesgabalu būs iekārojis kāds ārvalstu investīciju fonds, īpaša pašvaldības komisija, kuras teritorijā zemesgabals atrodas, viņam sniegs atteikumu. Tomēr Zemkopības ministrija, kas sagatavoja minētos grozījumus, atzīst: ierobežojumi skar tikai darbības sfēru, taču nekādas īpašas priekšrocības latviešu zemniekiem pret, piemēram, dāņiem, tās nesniedz.

Eiro palīdzēs

Aizvadītajā nedēļā Vācijas – Baltijas tirdzniecības kamera (VBTK) informēja žurnālistus par organizācijas plāniem 2014.gadā, kā arī izteica savu vērtējumu notikumiem, kas valstī risinājušies pēdējā laikā. Preses konferencē piedalījās Vācijas Federatīvās Republikas vēstniece Latvijā Andrea Viktorīna. Pasākuma ievadrunā viņa uzteica Latvijas valdību par lieliski noorganizētu pārejas procesu uz eiro. Saskaņā ar viņas teikto, par mūsu valsts iestāšanos eirozonā priecājas visa Eiropa, tostarp lielākā daļa Latvijas uzņēmumu un viņu starptautisko sadarbības partneru.

Kā norādīja VBTK izpilddirektore Mārena Diāle Šelšmidta, pāreja uz eiro nenozīmē to, ka strauji pieaugs Vācijas investīcijas mūsu valstī. Tomēr ilgtermiņa perspektīvā pozitīvs efekts noteikti būs, viņa uzskata. Igaunijai iestāšanās eirozonā 2011.gadā arī sakrita ar gadu, kad Tallinai bija Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss. Pēc kaimiņvalsts piemēra redzam, ka valsts biežāka pieminēšana presē vienmēr veicina intereses pieaugumu no biznesa sektora puses. Uzņēmēji pakāpeniski apzināsies, ka Latvija – tā ir zeme, kurā var kaut ko pasākt. Līdz konkrētiem rezultātiem investīciju veidā jāpagaida divi trīs gadi.

Sākusies grantu dalīšana

Šajā nedēļā Latvijas investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) sākusi pieņemt iesniegumus dalībai atklātajā konkursā par tiesībām saņemt grantu videi draudzīgu tehnoloģiju ieviešanai ražošanā.

Programmas oficiālais nosaukums Atbalsts «zaļo» tehnoloģiju ieviešanai ražošanā. Kopējā programmas ietvaros piešķiramo grantu summa – 7,7 miljoni eiro. Lauvas tiesu – 6,9 miljonus eiro nodrošina stratēģiskais donors, Norvēģijas valsts uzņēmums Innovation Norway, kas specializējies videi draudzīgu projektu atbalstā visā pasaulē. Pārējie 776,9 tūkstoši eiro tiks piešķirti no valsts budžeta. Līdzekļi, galvenokārt, paredzēti vecā aprīkojuma nomaiņai pret jaunu, apkārtējai videi daudz draudzīgāku.

Visas ieinteresētās personas līdz 20.martam var iesniegt pieteikumu finansējuma saņemšanai. Viens pretendents nevar saņemt vairāk par 700 tūkstošiem eiro.

Pagājušajā gadā ar LIAA atbalstu investīcijas ražošanā veica 33 Latvijas uzņēmumi. Ieguldījumu kopējā summa bija 81,2 miljoni eiro.

Ref:017.010.102.2435


Pievienot komentāru

DP par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām aizturējusi Gapoņenko

Drošības policija aizturējusi nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko par iespējamām pret Latviju vērstām darbībām, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pārbauda dāsni atalgotā RD deputāta Frolova darbu uzņēmumā Getliņi Eko

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sācis pārbaudi pēc Rīgas domes deputātes Jutas Strīķes iesnieguma, kurā viņa paudusi bažas par domnieka Vladimira Frolova, iespējams, fiktīvu nodarbināšanu uzņēmumā Getliņi Eko.

ASV aicina Krieviju pievērsties vēlēšanu, ķīmisko ieroču un Ukrainas problēmām

Amerikas Savienoto Valstu valdība ir vērsusies pie Krievijas, aicinot to rīkoties attiecībā uz ASV satraukumu par jaukšanos to vēlēšanās, par Salisberī ķīmiskā ieroča uzbrukumu Lielbritānijā un situāciju Ukrainā un Sīrijā.

Nebanku kredītdevēji pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai

Apstiprinot labas prakses kodeksu, nebanku kreditēšanas nozares uzņēmumi pilnveido modeli klientu maksātspējas vērtēšanai, balstot to uz kredītspējas riska sliekšņiem. Ar kodeksu tiek paplašināts arī to aizņēmēju loks, kuriem nozares uzņēmumi aizdevumus neizsniegs, informē Latvijas Alternatīvo finanšu pakalpojumu asociācija.

Izlemts veikt konservācijas darbus pils vēsturisko liecību saglabāšanai

Rīgas pils atjaunošanas padome šonedēļ sēdē nolēma saglabāt vēsturiskās liecības, paralēli turpinot virzīt pils būvniecību, vēsta VAS Valsts nekustamie īpašumi

Basku separātisti ETA, gatavojoties pašlikvidācijai, atvainojas upuriem

Basku kaujinieku grupējums ETA, kas 50 gadus vardarbīgiem līdzekļiem cīnījies par neatkarīgas basku valsts izveidi Spānijas ziemeļos un Francijas dienvidrietumos, gatavojoties pašlikvidācijai, publiski atvainojies uzbrukumos cietušajiem un to tuviniekiem.

Budžeta pārpalikums 2017.gadā vien Sociālās apdrošināšanas fondam, deficīts – 131,1 miljons eiro

Vispārējās valdības budžeta deficīts par 2017.gadu ir 131,1 miljons eiro jeb 0,5% no iekšzemes kopprodukta, bet konsolidētais bruto parāds – 10,8 miljardi eiro jeb 40,1% no IKP, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie rezultāti.

Jēkabpils domē tiek dalīts pīrāgs, nevis pienākumi; vai tiks mainīta vadība?

Jēkabpils domē norit nesaskaņas deputātu vidū – koalīcijas deputāte Kristīne Ozola skaidro, ka mainīt savu nostāju attiecībā uz koalīcijas atbalstu viņai likusi Jēkabpils domes vadības līdzšinējā rīcība: «Ir bijuši jautājumi, kas pieņemti vienprātīgi domes sēdēs, ir bijuši jautājumi, kur mans viedoklis ir atšķīries. Koalīcijas līgumu es nebiju parakstījusi, bet atbalstīju Ragaiņa ievēlēšanu priekšsēža amatā. Šobrīd esmu nedaudz vīlusies viņa vadības stilā, tāpēc nevaru teikt, ka pilnībā viņu atbalstu.»

Balta: Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus

Šī gada pirmajā ceturksnī izmaksātais atlīdzību apjoms par zādzībām nekustamajos īpašumos, salīdzinot ar to pašu laika periodu pērn, pieaudzis par 73%.

Lietuvas CVK domā konsultēties ar Latviju par politiskajām reklāmām Facebook

Sakarā ar prezidenta, pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanu tuvošanos Lietuvas Centrālā vēlēšanu komisija apsver iespēju konsultēties ar Latviju par politisko reklāmu kontrolēšanu sociālajos tīklos.

Slapjā vasara nākusi par labu Tallinas lidostas rādītājiem

Pasažieru aviopārvadājumu nozarē Igaunijā 2017.gadā novērota izaugsme 19% apmērā, un tās cēloņi esot sliktie laikapstākļi, kas tik ļoti pelti citās nozarēs, kā arī Igaunijas ekonomiskā augšupeja, tā liecina Tallinas lidostas aplēses.

Latvijas Krājbankas administrators martā atguvis 114 800 eiro

Likvidējamās Latvijas Krājbankas administrators šogad martā atguvis 114 823 eiro, kas ir par 16,9% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Maršruts nedēļas nogalei: laivu brauciens, dzīvā mūzika un labs kino

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kas dos iespēju kvalitatīvi pavadīt brīvdienas ikvienam – gan bērnam, gan pieaugušajam – un jebkur – gan dabā, gan iekštelpās. BNN komanda aicina ielūkoties Maršrutā, lai varētu izvēlēties, kurš pasākums ir vispiemērotākais šīs nedēļas nogales noskaņojumam.

Autovadītāju ievērībai: Plānojot brīvdienu braucienus jārēķinās ar ceļu būvdarbiem

Valsts autoceļu tīklā ir atsākušies remontdarbi un autobraucējiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem, kas ieviesti būvdarbu laikā, informē VAS Latvijas Valsts ceļi.

Ekonomikas ministriju un tās iestādes grib pārcelt uz ēku Elizabetes ielā

Ekonomikas ministriju un tās pakļautībā esošās iestādes varētu pārcelt uz ēku Elizabetes ielā 2, Rīgā, kas pazīstama ar nosaukumu Pasaules tirdzniecības centrs Rīga.

Katram otrajam iedzīvotājam ir kredīts, katrs trešais – kavē kādu maksājumu

Pēdējā gada laikā privātpersonu aizņēmumu līgumu skaits palielinājies gandrīz par 10%, liecina Kredītinformācijas Birojs datu apmaiņas sistēma.

Valsts sekretārs: Latviju un Ķīnu vieno labas ekonomiskās sadarbības perspektīvas

Lai iepazīstinātu uzņēmējus ar Latvijas un Ķīnas ekonomiskās sadarbības aktualitātēm, kā arī sekmētu jaunu biznesa kontaktu veidošanos, notiek Latvijas un Ķīnas pilsētas Ninbo ekonomiskās un tirdzniecības sadarbības simpozijs. Tas norisinās Ninbo pašvaldības ģenerālsekretāra Ļangcai Džanga un pavadošās uzņēmēju delegācijas vizītes laikā Latvijā, vēsta Ārlietu ministrija.

ABLV Bank aicina atsaukt FinCEN «pārspīlētās apsūdzības»

Pašlikvidācijas proceša esošās ABLV Bank advokāti aicina ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas institūciju atsaukt publicēto priekšlikumu, kurā ziņots, ka ABLV Bank vadība ir izmantojusi kukuļošanu, lai ietekmētu Latvijas valsts amatpersonas, un, iespējams, pārkāpusi Ziemeļkorejas sankcijas.

EP deputāti satraukti par vakcinācijas līmeņa krituma ietekmi uz veselību

Rūkošā uzticība vakcinācijai ir izaicinājums, kas jau tagad ietekmē sabiedrības veselību, pieņemtā rezolūcijā norāda Eiropas Parlamenta deputāti.

Berlīnē masu evakuācija pēc 500 kg smaga spridzekļa atrašanas

Berlīnē atrasta nesprāgusi Otrā Pasaules kara laika bumba, tādēļ piektdien, 20.aprīlī, tiek evakuēta daļa Vācijas galvaspilsētas, lai sapieri varētu padarīt spridzekli nekaitīgu.

Stoltenbergs: NATO neplāno palielināt militāro klātbūtni Baltijas valstīs

NATO neplāno pastiprināt savu militāro klātbūtni Baltijas valstīs, kas pieprasījušās papildus aizsardzību pret Krievijas iespējamo agresiju, paziņo alianses ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs.

Kubas jaunais prezidents nepieļauj kapitālisma atgriešanos

Kubā, noslēdzot ilgos Kastro ģimenes valdīšanas gadus, prezidenta amatā stājies šīs komunistiskās Karību jūras salu valsts pirmais viceprezidents Migels Diazs-Kanels.

Piektdiena vēl būs silta un saulaina, turpmāk – vēsāk un lietaināks laiks

Darba nedēļas pēdējā diena būs silta, tomēr brīvdienās laiks kļūs vēsāks un vējaināks. Savukārt nākamajā nedēļā laika apstākļus noteiks plašs zema spiediena apgabals virs Ziemeļeiropas un tā ietekmē bieži līs.

Lietuvas politiskās kukuļošanas lieta atklāj «korupcijas sistēmu»

Tiesā Lietuvā šonedēļ nonākusi liela politiskās korupcijas lieta, kurā ierauti divi politiskie spēki, Darba partija un Liberālā kustība, kā arī viena lielākajām uzņēmumu grupām valstī MG Baltic.

Pieņemts lēmums par «Rīgas slavenākā grausta» piespiedu sakārtošanu

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pirmdien, 16.aprīlī, atbalstījusi lēmumprojektu par grausta Marijas ielā 6 piespiedu sakārtošanu, dodot ēkas īpašniekiem četrus mēnešus laika izstrādāt ēkas sakārtošanas būvprojektu.