bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 23.09.2017 | Vārda dienas: Vanda, Veneranda, Venija
LatviaLatvija

Ekonomikas kalendārs, Latvija. 2012. gada 27. februāris – 2. marts.

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirmdiena, 27. februāris

– Ministru kabineta komitejas sēde. Dienas kartībā grozījumi MK Noteikumos Par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem.

– Ikgadējo Notāru dienu atklāšana, kuru laikā tiks prezentēts pētījums Sākumdeklarēšanas likums no iedzīvotāju skatu punkta.

– ES mājā norisināsies diskusija par Baltijas inovatīvo Pētījumu un Tehnoloģiju institūta izveidi. Diskusijā piedalīsies Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, RTU rektors Leonīds Ribickis un Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš.

– Rīgas dārzkopības biedrība Valsts Augu aizsardzības dienesta (VAAD) telpās organizēs protesta akciju saistībā ar konfliktu starp dārzkopības biedrību un VAAD par iespējamu nelikumīgu sēklu tirdzniecību.

– Stelpē notiks minerālūdens ražotnes izsole.

– Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš  piedalīsies Eirokomisijas organizētajā seminārā Briselē, kas veltīts reformām zivsaimniecības politikā.

– Konkursa komisija paziņos uzvarētāju konkursā Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja amatu.

Otrdiena, 28. februāris

– Notiks Bīstamo kravu aprites konsultatīvās padomes sēde.

– Notiks Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē tiks izskatīti grozījumi likumā Fizisko personu datu aizsardzības likumā un likumā par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē tiks izskatīti grozījumi Komerclikumā, Kooperatīvo sabiedrību likumā, likumā Par privatizācijas sertifikātiem un Brīvas pakalpojumu sniegšanas likumā.

– Valsts reģionālās attīstības aģentūra informēs par Elektronisko iepirkumu sistēmas darbības rezultātiem un nākotnes plāniem.

– Notiks Ministru kabineta sēde, kurā citu starpā tiks izskatīti arī grozījumi noteikumos “Kārtība, kādā komersanti nodrošina un sniedz drošības rezervju pakalpojumu valsts naftas produktu (degvielas) drošības rezervju izveidei noteiktā apjomā” un “Noteikumos par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību”. Tiks izskatīts arī jautājums par Latvijas Republikas delegācijas piedalīšanos Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas grupas pavasara sanāksmē Vašingtonā 2012.gada aprīlī.

– SEB banka un ziņu aģentūra LETA viesnīca Islande Hotel rīkos konferenci „Vadītāja izaicinājums – ārpakalpojumu izvēle!”

– Biznesa augstskolā Turība notiks DDB Worldwide Latvia izpilddirektora Andra Rubīna lekcija „Sociālā kreativitāte. Idejas, kas ceļo un vieno cilvēkus”

– Finanšu ministrs Andris Vilks tiksies ar Lielbritānijas kompānijas RSA Group (apdrošināšanas sabiedrības Balta mātes kompānija) Centrāleiropas un Austrumeiropas prezidentu Endrjū Bērku, lai apspriestu situāciju Centrāleiropas un Austrumeiropas finanšu tirgos un tendencēm apdrošināšanas nozarē.

Trešdiena, 29. februāris

– Centrālā statistikas pārvalde informēs par mazumtirdzniecības apgrozījumu un būvniecības izmaksu pārmaiņām 2012.gada janvārī.

– Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkoto semināru cikla Komunikācijas trešdienas ietvaros norisināsies diskusija Cik maksā komunikācija?

– Finanšu ministrs Andris Vilks tiksies ar Eiropas Komisijas ekonomikas un monetāro lietu komisāru Olli Rēnu, lai apspriestu tehniskus jautājumus, saistītus ar starptautisko aizdevumu.

– Notiks Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīs grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, Gada pārskatu likumā, likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pirmajam lasījumam gatavos grozījumus Publisko iepirkumu likumā;

– Parlamentārās izmeklēšanas komisija pētīs kā AS Latvijas Krājbanka maksātnespēja ietekmēs Latvijas finanšu sistēmu.

– Latvijas prezidents Andris Bērziņš piedalīsies seminārā Izaugsmei: kopā ir ātrāk, kas veltīts investīciju piesaistei uzņēmumiem.

Ceturtdiena, 1. marts

– Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par Latvijas Krājbankas uzraudzības nodrošināšanas, darbības apturēšanas un maksātnespējas procesa ietekmi uz Latvijas Republikas finanšu sistēmu locekļi tiksies ar Latvijas Komercbanku asociācijas prezidentu Mārtiņu Bičevski.

– Amerikas Tirdzniecības palāta un Rīgas Ekonomikas augstskola rīkos demogrāfijas jautājumiem veltītu diskusiju.

Ref: 017.011.103.445


Pievienot komentāru

Kooperatīvs: Samazinātais PVN augļiem un dārzeņiem jāizvērtē ilgākā periodā

Samazinātās pievienotās vērtības nodokļa likmes Latvijai raksturīgiem augļiem un dārzeņiem ietekmes izvērtēšanai būtu jāatvēl pieci gadi, jo ar diviem gadiem ir par maz, lai izvērtētu reālo ietekmi, saka lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības Mūsmāju dārzeņi vadītāja Edīte Strazdiņa.

Latvijā darbojas 453 apsardzes komersanti, derīgi apsardzes sertifikāti ir 9'767 cilvēkiem

Latvijā darbojas 453 apsardzes komersanti, un pašlaik ir 9 767 derīgu apsardzes sertifikātu, liecina Iekšlietu ministrijas pārstāvju sniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē.

McDonald’s attīstībai investē desmit miljonus eiro

Maltas uzņēmums Premier Capital plc, kam pieder McDonald’s restorānu attīstīšanas licence sešās Eiropas valstīs, īsteno desmit miljonu eiro investīciju programmu, vēsta uzņēmuma McDonald’s pārstāvji.

Pieaugs cena par pensiju un pabalstu piegādi dzīvesvietā

No 2018.gada 1.janvāra tiks mainīta cena par Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras piešķirto valsts pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi saņēmēja dzīvesvietā.

Treneris Bagatskis neturpinās darbu ar Latvijas basketbola izlasi

Treneris Ainars Bagatskis nepaliks pie Latvijas basketbola izlases stūres, līdz ar to valstsvienību 2019.gada Pasaules kausa kvalifikācijas turnīrā vadīs kāds cits speciālists, piektdien, 22.septembrī, pavēstīja Latvijas Basketbola savienības prezidents Valdis Voins.

Elksniņš nesola «komforta zonu» Daugavpils domes koalīcijai

Septembra sākumā Daugavpils mēra amatu zaudējušais Andrejs Elksniņš atkārtoti apgalvo, ka iet projām no Daugavpils neplāno un Saeimas vēlēšanās nepiedalīšoties.

Apsardzes jomā mainīsies minimālā alga

Drošības nozares kompāniju asociācija un Latvijas Drošības biznesa asociācija piektdien, 22.septembrī, Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē parakstīja nodomu protokolu, lai nākotnē vienotos par minimālo algu līmeni apsardzes nozarē.

IZM: Veicot RPIVA auditu, aizdomas par nepamatotām izmaksām

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas iekšējā auditā konstatētas, iespējams, nepamatotas izmaksas par sabiedrisko attiecību uzņēmumu un advokātu pakalpojumiem, ko vērtē tiesībsargājošās iestādes.

Eiropas dienā ceļu satiksmes negadījumos Latvijā nav bojā gājušo

Kad visā Eiropā tika atzīmēta diena bez ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušiem, Latvijā tika reģistrēti 133 ceļu satiksmes negadījumi, kuros cieta 13 cilvēki, taču izdevās iztikt bez upuriem uz ceļiem.

CSP: Palielinās lauku saimniecību vidējais lielums

Pērn lauku saimniecību vidējais lielums bija 43,2 ha, kas ir par 15,5% vairāk nekā 2013.gadā, kad to vidējā zemes platība bija 37,4 ha. To kopējā standarta izlaide pieaugusi par 24,5%, lai arī ekonomiski aktīvo lauku saimniecību skaits ir samazinājies par 14,5%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie 2016.gada lauku saimniecību struktūras apsekojuma provizoriskie rezultāti.

Kardiologi brīdina: Augsts holesterīna līmenis var novest pie infarkta vai nāves

Augsts holesterīna līmenis var būt ne tikai neveselīga dzīvesveida sekas, bet arī iedzimta slimība, kas var novest pie agrīna infarkta vai pat pāragras nāves, uzsver kardiologi.

Regulators apstiprina jaunu metodiku, kā turpmāk tiks aprēķināts OIK

Turpmāk lietotāju maksājumi būs atkarīgi ne tikai no patēriņa apjoma, bet arī no izvēlētā pieslēguma veida un pieslēguma izmantošanas efektivitātes, ziņo Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padomē.

Kariņš: Vienotība sāka dreifēt, kad Valdis Dombrovskis atstāja tās vadību

Nopietni jāapsver iespēja Vienotībai Saeimas vēlēšanās startēt kopā ar citām partijām, intervijā Latvijas Radio norāda eiroparlamentārietis, partijas domes vadītājs Krišjānis Kariņš.

Aptauja: Latvieši iet uz darbu arī slimi un ārstējas ar kolēģu dotām zālēm

Neskatoties uz to, ka sasirdzis darbinieks nedrīkst turpināt strādāt un ar darba devēja atļauju viņam būtu jādodas mājās ārstēties, 83% Euroaptiekas veiktās aptaujas dalībnieku atzīst, ka uz darbu dodas arī tad, ja izjūt slimības pazīmes.

EK: Turpmākais Rail Baltica finansējums būs atkarīgs no sarunām ES

Vienošanās par naudu Eiropas sliežu platuma dzelzceļa projektam Rail Baltica laika posmam pēc 2020.gada tiks panākta sarunās par Eiropas Savienības nākamā perioda finanšu plānu, tā skaidrojusi eirokomisāre.

Antāne ar vairāk nekā 350 domubiedriem Ventspilī dibina jaunu politisko partiju

Ventspilī ceturtdien, 21.septembrī, tika nodibināta jauna reģionālā politiskā partija Laiks Pārmaiņām, kuras dibināšanas iniciatore ir Inga Antāne ar domubiedriem.

Aizdomas par mācībām Zapad 2017 bija pamatotas, uzskata NATO

NATO savas aizdomas par Krievijas un Baltkrievijas manevriem Zapad 2017 uzskata par pamatotām, jo to mērogs un ģeogrāfija bija plašāki par sākotnēji teikto.

Eksperts: Latvijā pieaug elektronikas nozares produktivitātes indekss

Elektronikas un elektrotehnikas nozare ir visstraujāk augošā apstrādes rūpniecības nozare Latvijā. Nozares apgrozījuma izaugsme Latvijā ir bijusi straujākā, tā pārsniegusi gan Eiropas Savienības, gan pārējo Baltijas valstu rādītājus, pauž uzņēmuma SIA Lemona Latvija vairumtirdzniecības vadītājs Sergejs Nikiforovs.

Kaimiņš: Manuprāt, Aivars Lembergs ir Latvijas lielākā nelaime

Nevienam vairs nav noslēpums, ka «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijā piedalās tā sauktie «eksperti», kuri ir saistīti ar politiķi Aivaru Lembergu vai viņa ģimeni. Intervijā ar BNN viens no skaļākajiem Saeimas deputātiem Artuss Kaimiņš izsaka savu viedokli par pēdējo laiku skandalozāko notikumu Latvijā «oligarhu sarunām». Lembergu viņš nosauc par Latvijas lielāko nelaimi.

Igaunija veselības aprūpē novirzīs papildu 300 miljonus eiro

Ar mērķi uzlabot Igaunijas veselības aprūpes kvalitāti un pieejamību Igaunijas valdība ir atbalstījusi tiesību aktu grozījumus, kas piecu gadu laikā paredz nozares finansējumu pacelt par 300 miljoniem eiro.

Latvieši joprojām neapmierināti ar medicīnisko pakalpojumu dārdzību

Vairākums Latvijas iedzīvotāju vairāk rūpētos par veselību, ja uzlabotos profilaktisko pārbaužu pieejamība, liecina liecina jaunākais Baltic International Bank Latvijas barometra pētījums.

Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri vienojas izveidot Baltu balvu

Baltu vienības dienas priekšvakarā, kad latvieši un lietuvieši piemin vēsturisko Saules kauju, Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri Edgars Rinkēvičs un Lins Linkevičs ir nākuši klajā ar paziņojumu izveidot Baltu balvu, ziņo Ārlietu ministrijā.

Augusta plūdos bojāti vairāk nekā 150 valsts autoceļu posmi

Augusta beigās notikušie plūdi Latgales reģionā bija skāruši vairāk kā 150 valsts autoceļu posmus un radījuši zaudējumus 1 300 000 eiro apmērā.

Google vienojas pārpirkt HTC pētniekus savu datorierīču attīstīšanai

Amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmums Google ir panācis vienošanos ar Taivānas viedtālruņu ražotāju HTC, lai tas par 0,9 miljardiem eiro dalītos ar savu produktu attīstīšanas jomas personālu un ļautu izmantot HTC intelektuālo īpašumu.

Sudraba parlamentārās izmeklēšanas mājaslapā publicējusi «nepatiesu informāciju»

Parlamentārietis Andrejs Judins prasa izvērtēt Ingunas Sudrabas iespējamo ētikas pārkāpumu, «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas mājaslapā publicējot «nepatiesu informāciju».