bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 16.12.2017 | Vārda dienas: Alvīne
LatviaLatvija

Ekonomikas kalendārs, Latvija. 2012. gada 27. februāris – 2. marts.

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Pirmdiena, 27. februāris

– Ministru kabineta komitejas sēde. Dienas kartībā grozījumi MK Noteikumos Par iepirkuma procedūru un tās piemērošanas kārtību pasūtītāja finansētiem projektiem.

– Ikgadējo Notāru dienu atklāšana, kuru laikā tiks prezentēts pētījums Sākumdeklarēšanas likums no iedzīvotāju skatu punkta.

– ES mājā norisināsies diskusija par Baltijas inovatīvo Pētījumu un Tehnoloģiju institūta izveidi. Diskusijā piedalīsies Latvijas Universitātes rektors Mārcis Auziņš, RTU rektors Leonīds Ribickis un Latvijas Organiskās sintēzes institūta direktors Ivars Kalviņš.

– Rīgas dārzkopības biedrība Valsts Augu aizsardzības dienesta (VAAD) telpās organizēs protesta akciju saistībā ar konfliktu starp dārzkopības biedrību un VAAD par iespējamu nelikumīgu sēklu tirdzniecību.

– Stelpē notiks minerālūdens ražotnes izsole.

– Zemkopības ministrijas Zivsaimniecības departamenta direktors Normunds Riekstiņš  piedalīsies Eirokomisijas organizētajā seminārā Briselē, kas veltīts reformām zivsaimniecības politikā.

– Konkursa komisija paziņos uzvarētāju konkursā Iepirkumu uzraudzības biroja vadītāja amatu.

Otrdiena, 28. februāris

– Notiks Bīstamo kravu aprites konsultatīvās padomes sēde.

– Notiks Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē tiks izskatīti grozījumi likumā Fizisko personu datu aizsardzības likumā un likumā par Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumā;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdē tiks izskatīti grozījumi Komerclikumā, Kooperatīvo sabiedrību likumā, likumā Par privatizācijas sertifikātiem un Brīvas pakalpojumu sniegšanas likumā.

– Valsts reģionālās attīstības aģentūra informēs par Elektronisko iepirkumu sistēmas darbības rezultātiem un nākotnes plāniem.

– Notiks Ministru kabineta sēde, kurā citu starpā tiks izskatīti arī grozījumi noteikumos “Kārtība, kādā komersanti nodrošina un sniedz drošības rezervju pakalpojumu valsts naftas produktu (degvielas) drošības rezervju izveidei noteiktā apjomā” un “Noteikumos par akcīzes nodokļa deklarācijas veidlapām un to aizpildīšanas kārtību”. Tiks izskatīts arī jautājums par Latvijas Republikas delegācijas piedalīšanos Starptautiskā Valūtas fonda un Pasaules Bankas grupas pavasara sanāksmē Vašingtonā 2012.gada aprīlī.

– SEB banka un ziņu aģentūra LETA viesnīca Islande Hotel rīkos konferenci „Vadītāja izaicinājums – ārpakalpojumu izvēle!”

– Biznesa augstskolā Turība notiks DDB Worldwide Latvia izpilddirektora Andra Rubīna lekcija „Sociālā kreativitāte. Idejas, kas ceļo un vieno cilvēkus”

– Finanšu ministrs Andris Vilks tiksies ar Lielbritānijas kompānijas RSA Group (apdrošināšanas sabiedrības Balta mātes kompānija) Centrāleiropas un Austrumeiropas prezidentu Endrjū Bērku, lai apspriestu situāciju Centrāleiropas un Austrumeiropas finanšu tirgos un tendencēm apdrošināšanas nozarē.

Trešdiena, 29. februāris

– Centrālā statistikas pārvalde informēs par mazumtirdzniecības apgrozījumu un būvniecības izmaksu pārmaiņām 2012.gada janvārī.

– Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras rīkoto semināru cikla Komunikācijas trešdienas ietvaros norisināsies diskusija Cik maksā komunikācija?

– Finanšu ministrs Andris Vilks tiksies ar Eiropas Komisijas ekonomikas un monetāro lietu komisāru Olli Rēnu, lai apspriestu tehniskus jautājumus, saistītus ar starptautisko aizdevumu.

– Notiks Saeimas pastāvīgo komisiju sēdes:

– Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija izskatīs grozījumus likumā Par nodokļiem un nodevām, Gada pārskatu likumā, likumā Par iedzīvotāju ienākuma nodokli;

– Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija pirmajam lasījumam gatavos grozījumus Publisko iepirkumu likumā;

– Parlamentārās izmeklēšanas komisija pētīs kā AS Latvijas Krājbanka maksātnespēja ietekmēs Latvijas finanšu sistēmu.

– Latvijas prezidents Andris Bērziņš piedalīsies seminārā Izaugsmei: kopā ir ātrāk, kas veltīts investīciju piesaistei uzņēmumiem.

Ceturtdiena, 1. marts

– Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par Latvijas Krājbankas uzraudzības nodrošināšanas, darbības apturēšanas un maksātnespējas procesa ietekmi uz Latvijas Republikas finanšu sistēmu locekļi tiksies ar Latvijas Komercbanku asociācijas prezidentu Mārtiņu Bičevski.

– Amerikas Tirdzniecības palāta un Rīgas Ekonomikas augstskola rīkos demogrāfijas jautājumiem veltītu diskusiju.

Ref: 017.011.103.445


Pievienot komentāru

Šonedēļ reģistrēts dienas laikā lielākais avāriju skaits

Aizvadītajā dienā Latvijā reģistrēts 121 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši desmit cilvēki, bet viens cilvēks gājis bojā, informē Valsts policija. Šis šonedēļ esot lielākais vienas dienas laikā reģistrēto avāriju skaits.

Samazināts atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta

Lai paaugstinātu satiksmes drošību no piektdienas, 15.decembrī, samazināts atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta līdz 50 kilometriem stundā, informē Rīgas domes Satiksmes departaments.

Citadele Index: Uzņēmēji optimistiski par ekonomikas izaugsmi

Pēc četru gadu pārtraukuma optimisms novērojams visās Latvijas uzņēmējdarbības nozarēs. Jau trešo ceturksni pēc kārtas Citadele Index vērtība pārsniedz 50 punktu robežu, un uzņēmēji ir pozitīvi noskaņoti gan par ekonomiku valstī, gan savām finansēm.

Vaidere: Breksit sarunu pirmajā kārtā vairāk piekāpusies Lielbritānija

Breksit sarunu pirmajā kārtā vairāk piekāpusies Lielbritānija, norāda Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

No katra nodokļos samaksātā eiro 10 centi paredzēti veselības nozarei

Ņemot vērā, ka par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm ir noteiktas veselības aprūpe, valsts iekšējā un ārējā drošība, kā arī atbalsts demogrāfijas pasākumiem. Veselībai 2018.gadā tiek novirzīts 11,1%, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018,2 miljoni eiro. Līdz ar to no viena nodokļos samaksātā eiro desmit centi tiek paredzēti veselības nozarei, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā.

Rīgas siltums pirks Rīgas BioEnerģijas kapitāldaļas

AS Rīgas siltums valde pieņēmusi lēmumu izmantot pirmpirkuma tiesības 50% SIA Rīgas BioEnerģija kapitāla daļu iegādei, informē Rīgas siltums pārstāvji. Turklāt pirkuma summa netiek atklāta.

Advokāte mēģina cietumā ienest narkotikas

Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu attiecībā pret kādu advokāti, kura mēģināja ienest narkotiskās un psihotropās vielas personai, kura ievietota ieslodzījuma vietā Rīgas Centrālcietumā.

ES līderi nespēj vienoties par bēgļu politiku; gaidāms smags uzdevums

Eiropas Savienības līderi piektdien, 15.decembrī, rītā nav spējuši atrisināt bloka austrumu un rietumu valstu domstarpības par bēgļu politiku, un viņus sagaida smags uzdevums reformēt patvēruma politiku līdz nākamā gada jūnijā noteiktajam gala termiņam, vēsta samita dalībnieki.

Latvijas Banka paaugstina IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 4,7%

Latvijas Banka paaugstinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 4,2% līdz 4,7%, vēsta Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Iedzīvotāju noskaņojums par valdības darbu joprojām ir negatīvs

Vislielāko neapmierinātību iedzīvotāji pauduši par Latvijas situācijas attīstību kopumā, kā arī par valdības darbu. Lai gan iepriekš valdības darba vērtējums bija pakāpies par četriem punktiem, tagad tas atkal par diviem ir noslīdējis, liecina jaunākais Baltic International Bank Latvijas barometrs dati.

Plūdu dēļ slēgts vēl viens autoceļu posms

Ilgstošu nokrišņu dēļ no piektdienas, 15.decembra, ir slēgts vietējas nozīmes ceļš Iecava-Lambārte, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Baltijas jūrā uz trim mēnešiem aizliedz zušu zveju

Eiropas Savienības Zivsaimniecības padome ir pieņēmusi lēmumu - aizliegt zušu zveju uz trim mēnešiem 2018.gadā visos ūdeņos, tostarp arī Baltijas jūrā. Lai gan Pasaules Dabas Fonds un citas Eiropas vides organizācijas to vērtē kā atzīstamu pirmo soli, tomēr šiem centieniem būs maza ietekme uz būtiskāko problēmu - zušu populācijas apjomi dramatiski sarūk.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 12%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad desmit mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 12% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 4,32 miljonus.

Rīgas dome apstiprina pilsētas 2018.gada budžetu ar 48 miljonu eiro deficītu

Rīgas dome apstiprina pašvaldības 2018.gada budžetu, kas paredz, ka galvaspilsēta nākamo gadu noslēgs ar 48,28 miljonu eiro lielu budžeta deficītu.

Somijas gaļas lielražotājs ieguldīs Igaunijas rūpnīcā 8 miljonus

Patēriņam gatavo gaļas produktu tirgus segmentā pastāv strauja izaugsme, tā novērojis Baltijā strādājošais Somijas gaļas pārstrādes uzņēmums HKScan, kas gatavojas ieguldīt astoņus miljonus eiro tam piederošā pārstrādes rūpnīcā Igaunijā.

LTRK: Elektrības rēķinu palielināšana desmitiem tūkstošu uzņēmumu ir nepieļaujama

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera kategoriski iebilst pret to, ka lielākajai daļai mazo un vidējo uzņēmumu, obligātās iepirkuma komponentes diferencēšanas dēļ no nākamā gada sākuma pieaugs rēķins par elektroenerģiju, uzskatot, ka tādējādi šai komersantu grupai tiek ieviests jauns papildu nodoklis, padarot viņus vēl konkurēt nespējīgākus.

Citadele banka izsniegusi miljonu eiro Rigvir ražotājam

Rigvir holdinga uzņēmums SIA Latima no bankas Citadele saņēmis 994 000 eiro aizdevumu jaunā Rigvir Zinātniskā centra - aktīvās substances ražotnes un pētniecības laboratorijas pabeigšanai, vēsta uzņēmumā.

Bondars svētku brīvdienās domās, vai palikt LRA

Nepamierināts ar vairākiem Latvijas Reģionu apvienības lēmumiem, Rīgas domnieks Mārtiņš Bondars svētku brīvdienās domāšot, vai palikt šajā politiskajā spēkā.

Tusks atzīst ES bēgļu kvotu sistēmu par neiedarbīgu un norāda uz austrumu-rietumu šķelšanos

Pirms Eiropas Savienības galotņu sanāksmes šonedēļ, tās priekšsēdētājs un arī ES Padomes galva Donalds Tusks (Donald Tusk) vērtējis, ka bēgļu kvotu sistēma bloka teritorijā izrādījusies neiedarbīga, turklāt tā izgaismojusi asas pretrunas šajā jomā starp austrumu un rietumu dalībvalstīm.

Asociācija: Nepērc dāvanu kredītā; grimšana parādos turpināsies

Ziemassvētku dāvanu pirkšanas drudžainākajā laikā ar aicinājumu Nepērc dāvanu kredītā! pie iedzīvotājiem vēršas Latvijas kredītņēmēju asociācija, kas ir pārliecināta - pēc svētkiem, kad neapdomīgi un pārlieku viegli pieejamie kredīti būs jāsāk atdot, būs simtiem, pat tūkstošiem cilvēku, kuri to nespēs izdarīt.

Bičkovičs aicina tiesnešus būt atbildīgiem un stiprināt tiesu varas reputāciju

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs aicina tiesnešus departamentos objektīvi izvērtēt situāciju, kad publiskajā telpā tiek apšaubīta tiesu sistēmas reputācija saistībā ar maksātnespējas procesu tiesvedībām.

Aptur vēl vienu «aplokšņu algas» izmaksātāju grupējumu

VID Finanšu policijas pārvalde, veicot 26 kratīšanas Rīgā, Ikšķilē un Valmierā, apturējusi kārtējā noziedzīgā grupējuma darbību, kas izvairījusies no nodokļu nomaksas izmaksājot darbiniekiem «aplokšņu algas». Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 220 tūkstošus eiro.

Cido Grupa trīs ceturkšņos pieaudzis līdz 49 miljoniem eiro

Dzērienu ražotāja Baltijā SIA Cido Grupa apgrozījums šogad pirmajos trīs ceturkšņos ir pieaudzis līdz 49 miljoniem eiro, kas ir par 4% vairāk, salīdzinot ar pērnā gada tādu pašu periodu.

Ievestā benzīna apmērs desmit mēnešos sarucis par 7,3%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad desmit mēnešos samazinājies par 7,3% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 3,9% mazāk.

Ļauj Igaunijas fondam iegādāties vairākus Latvijas enerģijas ražošanas uzņēmumus

Konkurences padome atļauj Igaunijas fondam iegādāties vairākus Latvijas enerģijas ražošanas un lauksaimniecības uzņēmumus.