bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 21.06.2018 | Vārda dienas: Monvīds, Egita, Emīls
LatviaLatvija

Ekonomikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 17.-21.marts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Autors: SXC

17.marts, pirmdiena:

–  Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrā notiek svinīga līgumu parakstīšana par Eiropas Savienības līdzfinansējuma saņemšanu ražošanas telpu būvniecībai Ventspilī.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par darbaspēka izmaksu izmaiņām 2013.gada 4.ceturksnī.

– Finanšu ministrijas Fiskālās politikas departamenta direktors Nils Sakss piedalīsies Ekonomikas un finanšu komitejas vietnieku sanāksmē Briselē (Beļģija).

–  Izsolē plānots pārdot likvidējamajai AS Latvijas Krājbanka piederošo nekustamo īpašumu.

18.marts, otrdiena:

Birojnīcā (Berga bazārā) notiek preses konference, kurā tiek prezentēta informācija par atalgojuma pētījuma rezultāti. Pasākumā piedalās CV-Online Latvia biznesa attīstības vadītājs Aivis Brodiņš, Latvijas personāla vadīšanas asociācijas valdes priekšsēdētāja Eva Selga  un Izdevniecības IKK (izdod žurnālu Kapitāls) vadītājs Juris Kabakovs.

– IT Demo centrā informē par interneta vidē sastopamajiem aktuālākajiem riskiem un mūsdienu «virtuālās higiēnas» pamatprincipiem. Pasākumu rīko – Latvijā, Informācijas tehnoloģiju drošības incidentu novēršanas institūcija Cert.Lv sadarbībā ar Swedbank un sociālo tīklu Draugiem.lv.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par aizņemtajām un brīvajām darba vietām 2013.gadā

– Izsolē plānots pārdot likvidējamajai AS Latvijas Krājbanka piederošo nekustamo īpašumu.

19.marts, trešdiena:

Swedbank centrālajā ēkā notiek Swedbank un Industriālās energoefektivitātes klastera rīkota ekspertu diskusija.

– Latvijas uzņēmums Vaide rīko preses brokastis, kuru laikā pastāstīs par uzņēmuma darbības rezultātiem 2013.gadā un nākotnes plāniem.

– Notiek Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes sanāksme, kurā apspriež lauksaimniecības nozares prioritātes un citus aktuālus jautājumus.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Baltkrievijas vēstnieci Latvijā Marinu Dolgopolovu.

Swedbank centrālajā ēkā  notiek programmas Atspēriens mentoru kluba sēde.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par mājsaimniecību rīcībā esošo ienākumu pietiekamību 2013.gadā.

– Veselības ministrija rīko semināru Sāls un transtauku daudzuma samazināšana pārtikas produktos – iespējamie risinājumi un stratēģijas.

– Izsolē plānots pārdot likvidējamajai AS Latvijas Krājbanka piederošo nekustamo īpašumu.

20.marts, ceturtdiena:

– Tiek prezentēts SEB Bankas sagatavotais investīciju apskats.

– Sociālā tīkla Draugiem.lv biroja telpās notiek konference Kā pēdējo desmit gadu laikā mainījies internets un sociālie mediji.

– Zemkopības ministrijā notiek Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas piena nozares darba grupas sēde.

– Jelgavas kultūras namā notiek Latvijas Zemnieku federācijas kopsapulce.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par noslēgto laulību, dzimušo un mirušo skaitu 2014.gada februārī.

– Veselības ministrija rīko semināru Sāls un transtauku daudzuma samazināšana pārtikas produktos – iespējamie risinājumi un stratēģijas.

– Izsolē plānots pārdot likvidējamajai AS Latvijas Krājbanka piederošo nekustamo īpašumu.

 21.marts, piektdiena:

–  Zemkopības ministrijā notiek  Latvijas Lauksaimniecības zinātnisko iestāžu direktoru padomes kopsapulce, kurā tiek apspriesta zinātnisko iestāžu turpmākā attīstība.

– Centrālā statistikas pārvalde informē par ražotāju cenu pārmaiņām rūpniecībā 2014.gada februārī.

– Finanšu ministrs Andris Vilks tiekas ar Eiropas Komisijas pārstāvjiem.

Ref:017.010.103.5082


Pievienot komentāru

Saeima ļauj KNAB uzsākt zaļzemnieka Kļaviņa mājas un auto kratīšanu

Saeimas deputāti deva atļauju uzsākt kratīšanu Zaļo un zemnieku savienības deputāta Askolda Kļaviņa deklarētajā dzīvesvietā un automašīnā.

Lietuvas asins plazmas korupcijas skandāls aizsniedzas līdz Latvijas veselības ministrei

Bijusī Lietuvas Nacionālā Asins centra vadītāja Joana Bikulčiene, kuru tur aizdomās par korupciju un neatļautu shēmu organizēšanu asins plazmas savākšanas jomā, šonedēļ saņēmusi sliktas vēstis no Latvijas, kur Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienests nopratinājis Latvijas veselības ministri Andu Čakšu.

Maršruts nedēļas nogalei: līgošana visā Latvijā

Nevienam nav noslēpums, ka šajā nedēļas nogalē visā Latvijā tiks sagaidīti Jāņi. Ja nu kādam vēl nav grandiozu plānu, kā pavadīt vienu no gada īsākajām naktīm, tad ir vērts ielūkoties BNN sagatavotajā maršrutā, kurš aizvedīs uz kādu zaļumballi visā Latvijā.

Protestētāji sadzirdēti – priekšlikums liegt nedzemdējušām sievietēm ziedot olšūnas noraidīts

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, atteicās no iepriekš atbalstītā nosacījuma, ka dzimumšūnas var ziedot tikai tās sievietes, kuras ir dzemdējušas. Tāpat kā līdz šim, par dzimumšūnu donoru varēs būt veseli cilvēki - vīrieši vecumā no 18 līdz 45 gadiem un sievietes vecumā no 18 līdz 35 gadiem. 

Atbalsta grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā

Saeimas deputāti ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus Starptautisko un Latvijas Republikas nacionālo sankciju likumā, kas pilnveido ar sankciju režīmiem saistīto regulējumu, lai efektīvi varētu piemērot un izpildīt nacionālās un starptautiskās sankcijas.

Mazinās administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem

Atvieglos administratīvo slogu ārvalstu studentiem un pētniekiem, kā arī viņus uzņemošajām izglītības un pētniecības iestādēm. To nosaka Saeimas trešajā lasījumā pieņemtie grozījumi Imigrācijas likumā.

Par tālruņa izmantošanu pie stūres piemēros naudas sodu līdz 100 eiro

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas palielina administratīvo atbildību par atsevišķiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem.

Atbalsta Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, galīgajā lasījumā atbalstījusi Fizisko personu datu apstrādes likuma projektu. Grozījumi nosaka nacionālo regulējumu, lai sekmētu Eiropas Savienības Vispārīgās datu aizsardzības regulas piemērošanu.

Jaunzēlandes premjerministrei piedzimst meitiņa

Jaunzēlandiešu politiķe Džesinda Ārderna kļuvusi pār māti, atrodoties premjerministres amatā, kas tālajā Okeānijas valstī ir augstākā pozīcija pēc Jaunzēlandes formālās vadītājas, Lielbritānijas karalienes Elizabetes II. Sociāldemokrātiski un progresīvi noskaņotā politiķe gan nav pirmā premjerministre, kura dzemdējusi, būdama tik augstā amatā.

Ašeradens iztur neuzticības balsojumu

Saeima noraida opozīcijas deputātu pieprasījumu par ekonomikas ministra Arvila Ašeradena demisiju.

No aprobežojumiem atbrīvo valsts un pašvaldību zemes

Līdz ar izmaiņu stāšanos spēkā no iepriekš noteiktajiem aprobežojumiem tiks atbrīvotas zemes, kas valsts un pašvaldības īpašumā nonākušas valsts un pašvaldības funkciju īstenošanai.

Saeima par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprina Mārtiņu Kazāku

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, par Latvijas Bankas padomes locekli apstiprinājusi Mārtiņu Kazāku, ziņo Saeimas Preses dienests.

Pāvesta vizītes laikā Latvijā būs brīvdiena

Saeima galīgajā lasījumā pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24.septembri, kad Latviju apmeklēs pāvests Francisks.

Ungārija par palīdzību migrantiem paredz cietumsodu

Ungārijas Nacionālā Asambleja pieņēmusi tiesību aktu kopumu, kas paredz valstī ieviest cietumsodu par palīdzības sniegšanu nelegāliem imigrantiem un tiesības valstij atteikties no ārvalstu iedzīvotāju uzņemšanas.

Saeima atbalsta likumprojektu Likteņdārza attīstībai

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, trešajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja jauna likuma projektu Likteņdārza attīstībai, kas paredz nostiprināt zemes piederību Latvijas valstij.

Latvijā IKT speciālistu skaits ir krietni zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa

Latvijā informācijas un komunikācijas tehnoloģiju speciālistu skaits veido vien 2,2% no visiem strādājošajiem, kas ir ievērojami zem Eiropas Savienības vidējā līmeņa jeb 3,7%. No visām ES dalībvalstīm vēl mazāk nekā Latvijā IKT speciālistu ir tikai Rumānijā un Grieķijā.

Čakša apgalvo, ka Lietuvas izmeklētājus pamatā informējusi par Latvijas pieredzi

Latvijas veselības ministre Anda Čakša Lietuvas dienestus, kuri sākuši lietu par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā, pamatā informējusi par Latvijas pieredzi un regulējumu asins plazmas savākšanā.

Igaunijā vēlas ražot mīnas un granātas

Igaunijas parlaments jūnijā pieņēmis jaunus noteikumus par militāro ieroču un munīcijas ražošanu valstī, kas papumidinājis igauņu uzņēmumu Eesti Arsenal nākt klajā ar ieceri būvēt rūpnīcu, kur tiktu ražotas mīnas, granātas un citas kara sprāgstvielas.

LLKC: Ražas dārzkopībā – cerības un realitāte

Nepietiekams agro dārzeņu, tostarp – jauno kartupeļu klāsts, kā arī ievērojami zemākas ražas visu uzglabājamo dārzeņu un augļu kategorijā, – tā situāciju pēc ilgstošā sausuma novērtē Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra vecākais dārzkopības speciālists Māris Narvils.

Saskaņa vērsīsies Satversmes tiesā, lai nepieļautu pāreju uz mācībām latviešu valodā

«Kāpēc reforma ir nerealizējama? Tādēļ, ka skolas nav gatavas kardinālām izmaiņām vienlaicīgi ar desmitiem citu reformu, kas satricinājušas visu vispārējās izglītības sistēmu valstī. Reformas ieviešana neizbēgami samazinās izglītības kvalitāti, ko mēs arī pierādīsim Satversmes tiesā.»

Laikapstākļu dēļ pieaug sausās zāles ugunsgrēku skaits

Laika posmā no 20.jūnija plkst. 6.30 līdz 21.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 102 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu un 25 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

Uz eksāmenu laiku valstī izslēdz internetu – Alžīrijas pieeja

Lai nepieļautu špikošanu un krāpšanos vidusskolas eksāmenu laikā, Ziemeļāfrikas valsts Alžīrija ir nolēmusi izslēgt internetu visā tās teritorijā.

Kaimiņš un Tamužs nav atzīti par aizdomās turētajiem; visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos

Kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas KPV LV finansēšanu aizturētais Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš un uzņēmējs Viesturs Tamužs patlaban vēl nav atzīti par aizdomās turētajiem un abi atrodas policijas izolatorā, lai gan, visticamāk, Kaimiņu šodien atbrīvos.

Spirta ražošana Latvijā četros mēnešos samazinājusies par 13,4%

Latvijā saražotā spirta apmērs šogad pirmajos četros mēnešos samazinājies par 13,4%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Rinkēvičs: Latvija atbalstīs Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar ES

«Latvija turpinās atbalstīt Ukrainas vēlmi veidot ciešākas attiecības ar Eiropas Savienību,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Jaunākie komentāri