bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 21.06.2018 | Vārda dienas: Monvīds, Egita, Emīls
LatviaLatvija

Ekonomikas kalendārs. Latvija, 2014.gada 3.-7.marts

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

3.marts, pirmdiena:

–  Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs  tiekas ar Latvijas Pašvaldību savienības pārstāvjiem, lai apspriestu aktuālos jautājumus lauksaimniecībā, tostarp iespējas izmantot zemes, kas atrodas pašvaldību īpašumā un turpmāko sadarbību. Tāpat ministrs tiksies arī ar gaļas liellopu audzētāju saimniecību pārstāvjiem. Tikšanās laikā tiks apspriests iespējamais atbalsts c nozarei.

–  Notiek likvidējamās AS Latvijas Krājbanka  meitas uzņēmuma SIA Krājinvestīcijas nekustamā īpašuma izsole.

– Eiropas Savienības mājā tiek godināti un apbalvoti Latvijas mazumtirdzniecības tīkla Elvi labākie darbinieki 2013.gadā.

–  Notiek Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras  prezidija sēde.

– Finanšu ministrs Andris Vilks tiekas ar Eiropas stabilitātes mehānisma vadītāju Klausu Reglingu.

– CSP informē par transporta darbības rezultātiem 2013.gadā.

– No šodienas ienākumu deklarāciju var iesniegt gan tie, kam tā ir obligāta, gan tie, kas to vēlas darīt brīvprātīgi, lai saņemtu pārmaksāto iedzīvotāju ienākuma nodokli par ārstniecības, izglītības un citiem attaisnotajiem izdevumiem.

– Zemkopības ministrijas speciālisti Viļņā (Lietuvā) piedalās Eiropas tīkla lauku attīstībai organizētajā seminārā, lai runātu komunikāciju saistībā ar lauku attīstību.

4.marts, otrdiena:

Swedbank centrālajā ēkā notiek brokastis plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, kuru laikā informēs par jauno Pensiju eksperimentu un tā norisi. Tiks prezentēti arī Swedbank jaunākā pētījuma par to, ko Latvijas iedzīvotāji domā par vecumu, rezultāti.

– Kafejnīcā Mākonis norisinās preses konference, kas veltīta kampaņai Uzslavē labu servisu.

– Viesnīcā Avalon notiek preses konference, kuras gaitā Latvijas kredītņēmēju asociācija informēs par jauniem grozījumiem Maksātnespējas likumā un iepazīstinās ar fizisku personu maksātnespējas procesu. Pasākumā piedalās: Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Aboliņš, Latvijas kredītņēmēju asociācijas valdes loceklis Aivars Rudi, tirdzniecības uzņēmuma menedžeris Ivo Krontāls, kredītņēmējs, kurš šobrīd iziet maksātnespējas procesu, kā arī Saeimas deputāts Viktors Valainis.

– Finanšu ministrijā notiek finansu ministra Andra Vilka un Eiropas stabilitātes mehānisma vadītāja Klausa Reglinga preses konference.

– CSP informē par darbaspēka apsekojuma rezultātiem 2013.gadā.

– Zemkopības ministrijas speciālisti Viļņā (Lietuvā) piedalās Eiropas tīkla lauku attīstībai organizētajā seminārā, lai runātu komunikāciju saistībā ar lauku attīstību.

5.marts, trešdiena:

– Notiek Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas sēde.

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs  tiekas ar  Turcijas vēstnieci Latvijā Šerifi Serapu Ozdžoškunu.

– Ainažu Jūrskolas muzejā notiek  Ainažu Jūrskolas 150 gadu jubilejai veltītās monētas izlaišanas svētki.

– Viesnīcā Radisson Blu Hotel Latvija notiek SEB Bankas rīkotā preses konference Inovāciju loma Baltijas uzņēmēju konkurētspējas palielināšanā.

– CSP informē par  mājokļa uzturēšanas izdevumu ietekmi uz mājsaimniecības finansiālo situāciju.

6.marts, ceturtdiena:

– Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tiekas ar Izraēlas vēstnieci Latvijā Hagitu Ben Jakovu.

– Finanšu ministrijā notiek apspriede, kas veltīta finanšu tirgus instrumentu trūkumiem un īstenotajām atbalsta programmām.

– CSP informē par rūpniecības produkcijas izlaidi 2014.gada janvārī. 

7.marts, piektdiena:

–      Notiek Latvijas Aitu audzētāju asociācijas kongress.

Ref:017.010.103.5064


Pievienot komentāru

Ukrainas plānotā pretkorupcijas tiesa nestrādātu iedarbīgi, tā aizdevēji SVF

Ieklausoties Rietumu spiedienā aktīvāk cīnīties ar korupciju, Ukrainas parlaments jūnijā ir pieņēmis likumu par īpašas pretkorupcijas tiesas izveidi, tomēr Kijevas naudas devējs Starptautskais Valūtas fonds jau aicinājis likumu grozīt, lai panāktu, ka tiesa tiešām var strādās iedarbīgi.

Latvijā preču un pakalpojumu cenu līmenis pērn bijis 72% no ES vidējā

Patēriņa preču un pakalpojumu cenu līmenis Latvijā pērn bijis 72% no Eiropas Savienībā vidējā, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat jaunākie dati.

Diplomātisko pasi plāno izsniegt arī Satversmes tiesas tiesnešiem un Augstākās tiesas priekšsēdētājam

Saeima trešdien, 20.jūnijā, konceptuāli atbalstījusi grozījums likumā Par diplomātisko pasi, kas paredz tiesības diplomātisko pasi saņemt arī Satversmes tiesas tiesnešiem un Augstākās tiesas priekšsēdētājam, vēsta Saeimas Preses dienests.

Atbalsta konvencijas par kuģu balasta ūdens kontroli un pārvaldību ratificēšanu

Saeima otrajā galīgajā lasījumā, trešdien, 20.jūnijā, atbalstīja likumprojektu ar kuru ratificē 2004.gada Starptautisko konvenciju par kuģu balasta ūdens un nosēdumu kontroli un pārvaldību. Konvencija paredz tās dalībvalstu vienotu rīcību, lai ar kuģu balasta ūdens un nosēdumu kontroli un pārvaldību novērstu, samazinātu un likvidētu kaitīgu ūdens organismu un patogēnu pārnesi.

Saeima par atzīmējamo dienu nosaka Latgales kongresa dienu

Saeima trešdien, 20.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja grozījumus likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, kas par atzīmējamo dienu nosaka 27.aprīli – Latgales kongresa dienu.

Turpmāk sabiedriskie mediji vairs nebūs reklāmas tirgū

Saeima otrajā lasījumā steidzamības kārtā atbalstījusi grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas paredz sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu iziešanu no reklāmas tirgus visās platformās no 2021.gada, vēsta Saeimas Preses dienests.

Gobzems: Mums šodien cenšas aizvērt muti; KPV LV nav izdevīgi esošajai varai

«Mēs neesam izdevīgi esošajai varai, jau ierastajai kārtībai, jo pirmo reizi priekšvēlēšanu laikā kāda partija ir gatava runāt ar faktiem. Mums šodien cenšas aizvērt muti,» tā preses konferencē pēc KPV LV deputāta Artusa Kaimiņa KNAB aizturēšanas izsakās partijas izvirzītais premjera kandidāts Aldis Gobzems.

Turpmāk mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas process būs paātrināts

Saeima trešdien, 20.jūnijā, trešajā lasījumā atbalstīja izmaiņas Kriminālprocesa likumā, ar kurām vienkāršos un paātrinās mazāk smagu noziegumu izmeklēšanas procesu, ziņo Saeimas Preses dienests.

Vjetnamā strādājošos Latvijas uzņēmumus ar ienākuma nodokļiem neapliks dubulti

Vjetnamā strādājošiem Latvijas uzņēmējiem turpmāk paredzēts nodrošināt stabilu nodokļu maksāšanas režīmu, ko neietekmēs Vjetnamas normatīvo aktu grozījumi, ziņo Saeimas Preses dienests.

Igaunijas nodevēju Simmu tiesa atstāj cietumā uz visiem 12 gadiem

Tartu Apgabaltiesa nolēmusi, ka Igaunijas Aizsardzības ministrijas bijušajam vadošam darbiniekam Hermanam Simmam, kurš notiesāts par valsts nodevību, ir jāizcieš tam piespriestie 12 ar pusi gadi cietumā bez iespējas tik atbrīvotam agrāk.

Paplašinās atbildību par valsts karoga zaimošanu

Par dekoratīvos nolūkos lietota Latvijas valsts karoga vai karoga attēla zaimošanu vainīgās personas būs saucamas pie atbildības, tāpat stingrāk uzraudzīs karoga izgatavošanu un izplatīšanu tirdzniecībai. To paredz Saeimas Juridiskajā komisijā galīgajam lasījumam parlamentā atbalstītie grozījumi Latvijas valsts karoga likumā.

HES un vēja elektrostacijās pērn saražots par 70,5% vairāk elektroenerģijas

Kopējais energoresursu patēriņš 2017.gadā bijis 194,9 petadžouli, kas ir par 5,5% vairāk nekā 2016.gadā. Pēdējo piecu gadu laikā no 2013.gada  līdz 2017.gadam kopējais energoresursu patēriņš nav būtiski mainījies, bet par 2,55 procentpunktiem palielinājies atjaunīgo energoresursu īpatsvars tajā.

Aplēses: Igaunijā 15% pusaudžu cieš no psihiskām slimībām

Igaunijā aptuveni 30 000 pusaudžu vecumā no 15 līdz 19 gadiem, kas ir ap 15% no visiem iedzīvotājiem šajā vecuma grupā, ir konstatēta kāda psihiska slimība vai traucējumi, bet recepšu antidepresantus lieto tuvu pie 3 000 nepilngadīgajiem, tā liecina oficiālās aplēses, kaut arī precīzu datu šajā jomā nav.

Saeima balsojumā neatbalsta Rasnača demisiju

Trešdien, 20.jūnijā, Saeima ar balsojumu 33 par un 41 pret, deviņiem deputātiem atturoties, neatbalstīja tieslietu ministra Dzintara Rasnača (VL–TB/LNNK) demisiju.

Maigāki sodi digitālās televīzijas krimināllietā apsūdzētajiem; idejas autori cietumsodu nesaņem

Rīgas apgabaltiesa pasludināja saīsināto spriedumu tā dēvētās digitālās televīzijas lietā, ar kuru attaisnoja iepriekš notiesāto bijušo Nacionālā teātra direktoru Ojāru Rubeni, taču piemēroja naudas sodus un reālu brīvības atņemšanu citiem apsūdzētajiem.

Pēc Saeimas sēdes KNAB darbinieki aiztur Kaimiņu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki  pēc Saeimas sēdes aizturēja parlamentārieti Artusu Kaimiņu. Viņš zināja teikt, ka uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju izsaukta partijas grāmatvede, un piebilda, ka nespējot saprast, kāpēc birojs to darījis, jo partijai tā dēvētās «melnās kases» neesot.

ASV izstājas no ANO Cilvēktiesību padomes

Amerikas Savienotās Valstis ir paziņojušas par izstāšanos no ANO Cilvēktiesību padomes, kas uzrauga cilvēktiesību ievērošanu pasaulē, Vašingtonai uzskatot, ka organizācijā tiek ievēlētas valstis, kuras ilgstoši pieļauj rupjus cilvēktiesību pārkāpumus.

Vai atklāto «mafijas» shēmu dēļ kriminālvajāšanai izdos Kaimiņu?

Pašlaik Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija izskata Ģenerālprokuratūras lūgumu izdot kriminālvajāšanai Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu,  apstiprināja KPV LV premjera amata kandidāts advokāts Aldis Gobzems.

Kontroles dienests nedrīkstētu atrasties viena cilvēka pakļautībā, tā Znotiņa

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests nedrīkstētu atrasties viena cilvēka pakļautībā, norāda Kontroles dienesta priekšniece Ilze Znotiņa.

Kanāda legalizē marihuānu lietošanai vienkārši tāpat

Kanādas parlaments pieņēmis likumu, kas paredz atļaut lietot marihuānu atpūtas nolūkos. Šīs psihoaktīvā auga lietošana medicīniskos nolūkos Kanādā bijusi atļauta kopš 2001.gada.

Deputāti: kredītņēmēju spēju atmaksāt aizdevumu vērtēs stingrāk

Latvijā vēlas stingrāk vērtēt kredītņēmēju spēju aizdevumu atmaksāt, informē Saeimas Preses dienests.

Plāno aizliegt militārās apmācības, kas netiek organizētas valsts aizsardzībai

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisija otrdien, 19.jūnijā, otrajā lasījumā atbalstīja priekšlikumu, kas paredz noteikt aizliegumu veikt, organizēt un piedalīties militāri taktisku uzdevumu izpildes apmācībās.

Čakša apstiprina Lietuvas dienestu veiktu pratināšanu, tomēr detaļās neieslīgst

Lietuvas dienesti lietā par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā ir nopratinājuši arī Latvijas veselības ministri Andu Čakšu, atzīst amatpersona.

Cilvēktiesību komiteja: VDK dokumentiem jābūt publiski pieejamiem

Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumenti ir daļa no nacionālā dokumentārā mantojuma, kas jānodod mūžīgai glabāšanai kā nedalāms kopums un kuriem jābūt publiski pieejamiem pētniecībai Latvijas Nacionālajā arhīvā.

Francijas prezidents publiski audzina pusaudzi par nepieklājīgu izturēšanos

«Kā iet, Manu?» tā Francijas prezidentu Emanuelu Makronu uzrunājis kāds jaunietis svinīgas ceremonijas laikā, turklāt liberāli noskaņotā politiķa priekšā dziedājis starptautisko sociālistu himnu.

Jaunākie komentāri