bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 20.06.2018 | Vārda dienas: Rasa, Rasma, Maira

Eksperts - Rail Baltica - savienojamība, kas sniedz ieguvumus visiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rail Baltica projekta galvenā būtība ir nevis mēģināt apkarot tās tendences, kas šobrīd notiek pasaulē, bet tieši otrādi – mēģināt tās izmantot savā labā, savu nostāju pauž Latvijas Bankas padomnieks Andris Strazds, kā arī norāda uz to, ka arvien vairāk ekonomiskā un sociālā attīstība koncentrējas lielajos un urbānajos pilsētu centros.

Pēc starptautiskās konferences Rail Baltica Global Forum 2017 – Building A New Economic Corridor pulcēja ne vien iespaidīgu runātāju pulku, bet arī daudzas ietekmīgas amatpersonas, politiķus, lēmuma pieņēmējus un ekspertus no Baltijas, Eiropas Savienības un citām pasaules valstīm, informē Komunikācijas un sadarbības ar valsts iestādēm vadītāja Ilze Rassa.

Starptautiskās konferences dalībnieki piekrita, ka šis bija nozīmīgs pagrieziena punkts projekta attīstībā, jo tā laikā tika prezentēta Rail Baltica Globālā projekta izmaksu un ieguvumu analīze, kas pierādīja projekta vērtību un uzskaitīja vairākus ieguvums, ko projekta nodrošinātā savienojamība sniegs, norāda Rassa.

Pēc starptautiskās konferences, kura norisinājās 24.aprīlī Rīgā, publiskoti galvenie ekspertu secinājumi par projektu.

Viens no konferences dalībniekiem Latvijas Bankas padomnieks Strazds pauda savu viedokli par vērienīgo projektu: «Rail Baltica projekta galvenā būtība ir nevis mēģināt apkarot tās tendences, kas šobrīd notiek pasaulē, bet tieši otrādi – mēģināt tās izmantot savā labā. Ir būtiski redzēt, ka ieguvumi no Rail Baltica projekta sabiedrībai kopumā ir lielāki nekā projekta izmaksas. Tas, manuprāt, pietiekami skaidri tika parādīts pasākuma laikā. Būtiska arī bija šī karte, kas pierādīja, ka trīs Baltijas valstis kopā ir vērtas daudz vairāk nekā trīs atsevišķu valstu summa. Tas, manuprāt, bija ļoti spilgts atgādinājums, ka Baltijai ir jāsadarbojas savā starpā.»

«Projektu nedrīkst skatīt tikai no lielo metropoļu perspektīvas,» piebilst Tālis Linkaits, Baltijas jūras telpiskās plānošanas iniciatīvas VASAB sekretariāta vadītājs.

Tāpat Linkaitis piebilda: «Mums ir iespējas attīstīt jaunus, ne tikai lielpilsētām, bet arī sekundārājām pilsētām pieguļošus reģionus. Latvijā tās ir Bauska un Salacgrīva, kur var rasties jaunas attīstības iespējas, pateicoties savienojumiem ar lielajām Baltijas valstu pilsētām un Eiropu.»

Pērnavas mērs Romeks Kosenkranius (Romek Kosenkranius) konferencē atzīmēja, ka daudzi jau ir pauduši interesi par pārcelšanos no Tallinas uz Pērnavu gadījumā, ja savienojamība ar galvaspilsētu uzlabotos. Tāpat Pērnava cer arī piesaistīt Rīgā strādājošos latviešus. Savienojamība paplašināsies arī vēl lielākā mērogā.

«Rail Baltica būs ievērojama ietekme uz reģionālajiem savienojumiem starp visām trim Baltijas valstīm, bet tā ietekmēs arī Poliju, jo ir vērojama ļoti izteikta tūrisma plūsma no Polijas uz Viļņu un tās apkaimi. Tieši šim transporta veidam, manuprāt, ir lieliskas izaugsmes iespējas,» saka Jakubs Kapturzaks (Jakub Kapturzak), Polijas Infrastruktūras un būvniecības ministrijas Dzelzceļa transporta departamenta direktora vietnieks.

Viņš arī uzsvēra, ka šī konference ir bijis svarīgs solis, lai pārliecinātu Poliju, ka projekts tiešām tiks īstenots.

Kā uzsver dzelzceļa jomas eksperts un NExTEO SNCF Reseau un SNCF Mobilites bijušais attīstības direktors Dominiks Do (Dominique Deau), ātrgaitas dzelzceļu projekti un to radītie savienojumi patiesi spēj sniegt ievērojamus ieguvumus. Tomēr tie nav pašsaprotami, tāpēc iepriekš ieguldāms ļoti liels darbs, iesaistot visas ieinteresētās puses.

Atsaucoties uz konkrēto projektu, viņš uzskata, ka tā īstenošanas laikā viss tiks izdarīts precīzi, jo foruma laikā saskatījis entuaziasmu no visām iesaistītajām pusēm – valstu ministriem, kā arī no Eiropas Komisijas -, kas ir ārkārtīgi nozīmīgi šāda projekta īstenošanā.

Ref: 225.000.103.963


Pievienot komentāru

Čakša apstiprina Lietuvas dienestu veiktu pratināšanu, tomēr detaļās neieslīgst

Lietuvas dienesti lietā par iespējamu korupciju Nacionālajā asins centrā ir nopratinājuši arī Latvijas veselības ministri Andu Čakšu, atzīst amatpersona.

Cilvēktiesību komiteja: VDK dokumentiem jābūt publiski pieejamiem

Latvijas PSR Valsts drošības komitejas dokumenti ir daļa no nacionālā dokumentārā mantojuma, kas jānodod mūžīgai glabāšanai kā nedalāms kopums un kuriem jābūt publiski pieejamiem pētniecībai Latvijas Nacionālajā arhīvā.

Francijas prezidents publiski audzina pusaudzi par nepieklājīgu izturēšanos

«Kā iet, Manu?» tā Francijas prezidentu Emanuelu Makronu uzrunājis kāds jaunietis svinīgas ceremonijas laikā, turklāt liberāli noskaņotā politiķa priekšā dziedājis starptautisko sociālistu himnu.

VARAM joprojām nav izdevies saskaņot iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai ar iesaistītajām pusēm joprojām nav izdevies vienoties par iepakojuma depozīta sistēmas ieviešanu, apstiprina ministrijas pārstāve Anda Zaļepska.

Krievijas «melnajā sarakstā» iekļauti vairāki Saeimas deputāti un sabiedriski politiskie aktīvisti

Krievijas Ārlietu ministrijas Latvijai iesniegtajā «melnajā sarakstā» ir iekļauti vairāki Saeimas deputāti, kā arī sabiedriski politiskie aktīvisti, liecina šo cilvēku ieraksti sociālajos tīklos.

Pērn mediķi nepamatoti iekasējuši samaksu par pakalpojumiem 255 000 eiro apmērā

Pagājušajā gadā ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēta nepamatoti prasīta samaksa par pakalpojumiem 254 994 eiro apmērā.

Krievija liedz iebraukt Latvijas pilsoņiem, kuri atbalstīja sankciju noteikšanu Magņitska lietā iesaistītajām personām

Krievijas Ārlietu ministrija iesniegusi Latvijas vēstniecībai Maskavā Latvijas pilsoņu sarakstu, kuriem noteikts iebraukšanas liegums Krievijā par sankciju atbalstīšanu advokāta Sergeja Magņitska lietā iesaistītajām personām.

Budžeta komisija par Latvijas Bankas padomes locekli virza Mārtiņu Kazāku

Saeimas Budžeta un finanšu komisija, vienbalsīgi lēma virzīt izskatīšanai Saeimā lēmuma projektu par Mārtiņa Kazāka apstiprināšanu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā.

Lietuva uzņēmusi Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektorus

Krievijas un Baltkrievijas ieroču inspektori apmeklējuši Lietuvu, kamēr tās teritorijā Lietuvas un citu NATO dalībvalstu spēki attīstījuši prasmes militārajās mācībās Zobena cirtiens 2018.

Zemnieku saeima aicina izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā

Biedrība Zemnieku saeima nosūtīja vēstuli Valsts kancelejai, Zemkopības ministrijai, Finanšu ministrijai un Latvijas Pašvaldību savienībai ar aicinājumu Ministru kabinetam izsludināt un Saeimai apstiprināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ilgstošā sausuma dēļ.

Vairāk saules lietā apcietinātā IT speciālista aizstāvji pārsūdzējuši tiesas piemēroto drošības līdzekli

Krimināllietā par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā Vairāk saules aizdomās turētā IT speciālista Edgara Štromberga aizstāvji ir pārsūdzējuši viņam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu, atklāja zvērināts advokāts Mareks Halturins.

Velorikšām Tallinā prasīs drošības jostas

Tallinas velorikšu pakalpojumos līdz šim pastāvējusi minimāla pilsētas vadības kontrole, taču tas mainīsies no jūlija, kad, stājoties spēkā jauniem noteikumiem, šis dabai draudzīgais pasažieru pārvadājumu veids tiks pielīdzināts automašīnu taksometra pakalpojumiem.

Latvijas ostās šī gada pirmajos piecos mēnešos pārkrauts par 7,5% mazāk kravu

Latvijas ostās šogad pirmajos piecos mēnešos pārkrāva 27,072 miljonus tonnu kravu, kas ir par 7,5% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija.

Vācijā apcietina Audi vadītāju saistībā ar dīzeļauto shēmas izmeklēšanu

Izmeklētāji Vācijā ir apcietinājuši autobūves uzņēmuma Audi izpilddirektoru Rupertu Štadleru saistībā ar izmeklēšanu izplūdes mērierīču maldināšanas shēmā Volkswagen grupas uzņēmumos.

Saeimas vēlēšanu laikā Rīga plānots atvērt 158 vēlēšanu iecirkņus

Rudenī gaidāmo Saeimas vēlēšanu laikā Rīga plānots atvērt 158 vēlēšanu iecirkņus, liecina Rīgas domes sagatavotie dokumenti.

Apple par patērētāju tiesību pārkāpumu Austrālijā soda ar 5 miljoniem eiro

Tiesa Austrālijā piespriedusi amerikāņu datortehnoloģiju uzņēmumam Apple 5,7 miljonus eiro lielu naudassodu par atteikšanos labot tā ražotos viedtālruņus un planšetdatorus, ja tos jau labojuši citi uzņēmumi.

30% Latvijas iedzīvotāju neapmierināti ar ģimenes materiālo stāvokli

Iedzīvotāji visnegatīvāk izteikušies par pašreizējo Latvijas ekonomikas situāciju – 31% aptaujāto uzskata, ka tā tikai pasliktinoties.

Koalīcijā aizvien domstarpības jautājumā par augsti kvalificētu viesstrādnieku piesaisti

Viedokļu atšķirību dēļ starp ministrijām valdība, visticamāk, neatbalstīs un neskatīs rosinājumu atvieglot Eiropas Savienības «zilās kartes» saņemšanu augsti kvalificētiem viesstrādniekiem bez atbilstošas augstākās izglītības, norāda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Biržu indeksi krītas, bažījoties par tirdzniecības karu

ASV un Eiropas biržu indeksi pirmdien, 18.jūnijā, kritušies, tirgu dalībniekiem bažījoties par tirdzniecības kariem un Eiropas Savienībā esošajām domstarpībām migrācijas jautājumā.

Latvijas Banka samazinājusi IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 3,9%

Latvijas Banka samazinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstā 4,1% līdz 3,9%, teikts centrālās bankas publiskotajā jaunākajā Makroekonomisko norišu pārskatā.

KNAB prokuratūrai lūdz sākt kriminālvajāšanu pret Rimšēviču un Martinsonu

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nosūtījis krimināllietas materiālus prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai pret Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču un uzņēmēju Māri Martinsonu.

Rīgas domes komiteja ārkārtas sēdē nobalso par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā

Rīgas domes Pilsētas īpašuma attīstības komiteja, opozīcijai balsojot pret, ārkārtas sēdē atbalstījusi Vidzemes tirgus iekļaušanu AS Rīgas Centrāltirgus pamatkapitālā. Galējo lēmumu vēl pieņems Rīgas dome.

Latvijas krājbankas administrators maijā atguvis 149 200 eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad maijā atguvis 149 218 eiro, kas ir par 27% mazāk nekā mēnesi iepriekš.

Aiztur nelikumīgu akcīzes preču glabātāju un transportētāju grupu

Veicot muitas kontroles pasākumus Rīgas pasažieru ostā, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas pamanīja, ka vienā no transportlīdzekļiem atrodas aizdomīga krava. Piesaistot Valsts policiju, tika noskaidrots, ka transportlīdzeklī ir vairāk nekā 2,3 miljoni nelegālo cigarešu un 960 litru spirta.