Jauns Covid-19 vilnis noslogo Ķīnas slimnīcas un bēru namus

Slimnīcas un apbedīšanas biroji Ķīnā izjūt milzīgu spiedienu, kamēr pāri valstij brāžas jauns Covid-19 vilnis, kas licis citām valstīm apsvērt jaunus nosacījumus ieceļotājiem no Ķīnas, raksta aģentūra Reuters.

Pēc plašiem protestiem Ķīna strauji mainījusi Covid-19 ierobežošanas politiku. Līdz šim Ķīnā bija saglabājušies stingrākie ierobežojumi pasaulē – regulāras karantīnas, plaša testēšana, ceļošanas ierobežojumi. Tomēr pēkšņā ierobežojumu atcelšana ļauj vīrusam viegli izplatīties, un, visticamāk, ik dienu inficējas miljoniem cilvēku, un līdz ar to Ķīnas trauslā veselības sistēma jau tagad ir pārslogota.

27.decembrī Ķīna ziņojusi par trīs ar Covid-19 saistītiem nāves gadījumiem, tomēr šāda informācija ir pretrunā ar apbedīšanas biroju ziņojumiem, un pilnīgi atšķirīga no citu valstu pieredzes pēc ierobežojumu atcelšanas. Huaksi slimnīca Ķīnas dienvidrietumos ziņo, ka ir ļoti noslogota ar koronavīrusa pacientu ārstēšanu. Viens no slimnīcas ātrās palīdzības automašīnas šoferiem, kas vēlējās palikt anonīms, Reuters sacīja:

«Es daru šo darbu jau 30 gadus, un tāda slodze nekad nav bijusi.»

Pie slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļas un drudža klīnikas 27.decembra vakarā veidojās garas rindas, un tiem pacientiem, kurus atveda ar neatliekamās palīdzības automašīnām, lielākoties dots skābeklis, lai atvieglotu elpošanu. Kā norādīja personāls, teju visiem atvestajiem bija Covid-19. Slimnīcā nav pieejami specifiski medikamenti vīrusa ārstēšanai, un vienīgais, ko iespējams darīt, ir simptomu atvieglošana.

Tikmēr stāvlaukums pie viena no pilsētas lielākajiem apbedīšanas namiem ir pārpildīts. Bēru ceremonijas notiek nepārtraukti, un dūmu kūpēšana no krematorijas skursteņa neapstājas. Kāds no darbiniekiem sacīja: «Mēs to darām apmēram 200 reizes dienā, un nav laika pat paēst. Tā tas ir, kopš atcēla ierobežojumus. Pirms tam bija 30 – 50 bēres dienā.» Kāds cits piebilda, ka daudzi miruši no Covid-19.

Ķīna par Covid-19 izraisītiem nāves gadījumiem uzskata tikai tos, kuru iemesls ir plaušu karsonis vai elpošanas funkciju apstāšanās. Pekinas slimnīcas pārstāve Žang Juhua informēja, ka lielākā daļa pacientu pēdējās dienās bija gados veci vai ar citām smagām saslimšanām. Viņa sacīja, ka katru dienu slimnīcā neatliekamo palīdzību saņem 450 – 550 pacienti, kas ir ievērojams pieaugums no apmēram 100 pacientiem iepriekš.

Medmāsām un ārstiem ir jāstrādā pat tad, ja viņi paši ir saslimuši, savukārt lauku apvidos darbā atjaunoti mediķi, kas bija devušies pensijā.

Atsevišķas pilsētas jau saskārušas ar medikamentu trūkumu.

No 8.janvāra Ķīnā iekšzemes ceļotājiem vairs nebūs nepieciešama karantīna. Honkonga ziņo, ka tiks atcelta lielākā daļa vēl spēkā esošo ierobežojumu.

27.decembrī Ķīnā strauji pieauga meklējumu skaits tiešsaistē, lai iegādātos lidojumus, tomēr sagaidāms, ka atgriešanās pie normāla iepriekšējā ceļošanas apjoma var prasīt vēl vairāku mēnešus. Turklāt vairāku valstu valdības apsver ieviest papildus ieceļošanas nosacījumus ceļotājiem no Ķīnas. ASV amatpersonas norāda, ka uz to mudina caurskatāmu un atklātu datu trūkums.

Indija, Japāna un Taivāna pieprasīs negatīvu Covid-19 testa rezultātu ceļotājiem, kas ierodas no Ķīnas. Tiem, kam tests izrādīsies pozitīvs, ieceļojot Japnā, nedēļu nāksies pavadīt karantīnā. Tokija plāno ierobežot lidojumu skaitu uz Ķīnu. ARī Filipīnu amatpersonas domā par testēšanas uzsākšanu ceļotājiem.

Lasiet arī: Pasaule satraukta par jaunu Covid-19 vilni Ķīnā

Saistītie raksti

Jaunākās Ziņas