bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 23.04.2018 | Vārda dienas: Jurģis, Juris, Georgs
LatviaLatvija

Eksperts: Par jaunās Datu regulas neievērošanu uzņēmējiem var nākties maksāt sodos līdz 4% no apgrozījuma

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Sergejs Volvenkins

Digitālā mārketinga joma šogad piedzīvos lielas pārmaiņas, tā kā uzņēmējus būtiski ietekmēs jaunā Datu aizsardzības regula, ko papildinās bargāki sodi par prasību neievērošanu. Lai rastu skaidrību, kādas tieši izmaiņas gaidāmas uzņēmējiem un interneta patērētājiem nozarē, BNN stāsta iMarketings.lv digitālās nodaļas vadītājs Sergejs Volvenkins.

Mājaslapu īpašniekiem būs jāinformē katrs mājaslapas apmeklētājs, kādā veidā var tikt izmantoti viņa personas dati

2018.gads ir tas brīdis, kad visā Eiropas Savienības teritorijā sāks darboties jauna Datu aizsardzības regula (GDPR). Jaunie noteikumi paredz krietni stingrākas prasības attiecībā uz lietotāju datu aizsardzību. Turpmāk mājaslapu īpašniekiem būs jāinformē katrs mājaslapas apmeklētājs, kādā veidā var tikt izmantoti viņa personas dati (ja tādi tiek ievākti un izmantoti) un arī jāpiedāvā lietotājam iespēja aizliegt izmantot šos datus, skaidro eksperts.

Būtiski atzīmēt, ka, pēc Volvenkina sacītā, lai uzņēmējiem būtu nopietna attieksme pret jauno prasību ievērošanu, tiks ieviests bargs sodu mehānisms. «Soda naudas «griesti» var sasniegt pat 20 miljonus eiro, vai arī līdz 4% no apgrozījuma,» atklāj eksperts.

Jaunā regula tiks piemērota ar šī gada 25.maiju, turklāt tā paredz vairākus jauninājumus un izmaiņas.

Reklāmas saturam, ko redz lietotājs, jābūt krietni saistošākam

Eksperts norāda, ka, pateicoties tādiem gigantiem kā Google un Microsoft, mašīnmācīšanās (Machine Learning jeb ML) algoritmi tagad ir pieejami publiski (open source), un tas dos ievērojamu atspērienu šī virziena attīstībai.

Digitālās nodaļas vadītājs norāda: «Lai jūs gūtu priekštatu par ML darbības iespējām, izskaidrosim vienu vienkāršu piemēru. Lietotājs ienāks jūsu mājaslapā (interneta veikalā), un sistēma (ML) pēc lietotāju uzvedības pati sapratīs, par kādu produktu lietotājam ir interese un cik liela varbūtība, ka šis lietotājs ir «silts» pircējs un ir gatavs nopirkt produktu. Pēc tam sistēma rādīs jau pielāgotu atgādinošo reklāmu un pie atkārtotas vizītes pati pielāgos saturu mājaslapā (baneri, piedāvājumi, produkta apraksti utt.), ko rādīt šim lietotājam,» komentē eksperts.

Piemērs: ««Siltie» apmeklētāji ar augstu gatavību pirkt var tikt iedalīti, piemēram, pēc maksātspējas līmeņiem (segments). Ja viena lietotāja uzvedība parāda, ka viņš ir «nejūtīgs» pret cenu, tad sistēma (ML) rādīs viņam saturu mājaslapā (produkta apraksti utt.), kas būs svarīgs tieši šim lietotājam – dārgākie produkti un konkrētie zīmoli vispirms, cena bez atlaides, pasvītros konkrētā produkta kvalitāti, papildinātas garantijas utt. Savukārt, ja otra lietotāja uzvedība parāda, ka cena viņam ir viens no vissvarīgākajiem izvēles parametriem, tad sistēma to ņems vērā un pielāgos reklāmu un saturu mājaslapā tieši šim lietotājam. Piemēram, rādīs lētākus produktus vispirms, akcentēs atlaidi utt.»

Jāpiezīmē, ka mašīnmācīšanās korekti var strādāt tikai pie lieliem datu apjomiem (liels interneta veikala apmeklējums), tā eksperts.

«Uzbāzīgas» reklāmas rada lielus zaudējumus

Nesaistošas un «uzbāzīgas» reklāmas rada lielus zaudējumus tādiem interneta «milžiem» kā Google un Facebook. Arvien vairāk lietotāju izmanto reklāmas bloķēšanas programmas (Ad Blocker), lai izvairīties no reklāmas internetā.

Pēc dažu ekspertu aplēsēm, 2020.gadā tiks lejupielādētas vairāk nekā 100 miljoni programmas. 2016.gadā tika lejupielādētas 44 miljoni reklāmas bloķēšanas programmas.

Eksperti paredz, ka darba devēji izsludinās vakances uz blogeru amatiem

«Daudzi uzņēmumi pietiekami sen praktizē Influencer mārketinga izmantošanu, jo tas jau ir pierādījis savu efektivitāti. Dati pārliecinoši rāda, ka cilvēki vairāk uzticas ekspertu padomiem vai sabiedrībā populāriem cilvēkiem, nekā reklāmai,» skaidro digitālā mārketinga nodaļas vadītājs.

Šobrīd viedokļu līderiem sekotāju skaits YouTube un Facebook kanālos pārsniedz daudzu žurnālu un avīžu tirāžas, tāpēc, kā norāda Volvenkinsnav brīnums, ka uzņēmumi tik aktīvi vēlas izmantot šo iedarbīgo kanālu.

Kas ir papildinātā realitāte?

Eksperts atzīst, ka uzņēmēji meklē arvien jaunas un efektīvas iespējas, kā var prezentēt un pasniegt savu produktu internetā. Papildinātā realitāte ir lielisks veids, kā var to izdarīt.

Volvenkins stāsta: «Piemēram, pērkot skapi, klients vēlētos saprast, kā tas izskatīsies istabā. Vairākas kompānijas pasaulē jau šobrīd piedāvā inovatīvu risinājumu, kas strauji iekaro popularitāti. Pateicoties papildinātajai realitātei, daži mēbeļu tirgotāji piedāvā iespēju «ievietot» šo skapi nepieciešamajā istabā pirms iegādāties. Klientam tikai nepieciešams ieslēgt mobilā telefona kameru un pavērst to pret vietu, kur vēlas ievietot skapi.» iMarketings.lv digitālās nodaļas vadītājs piebilst, ka spēle PokemonGo ir viens no papildinātās realitātes piemēriem.


Pievienot komentāru

  1. McB teica:

    Žvankstēšanas experc.

    +1 0 -1 0

Armēnijā negaidīti atkāpjas premjerministrs Sargsjans

Armēnijā pēc ilgstošiem masu protestiem no premjerministra amata pirmdien, 23.aprīlī, negaidīti atkāpies eksprezidents Seržs Sargsjans.

Reirs: Labojumi pensiju likumā palīdzēs atraitņos palikušajiem

Tiks izskatīti grozījumi likumā Par valsts pensijām, kurā viens no būtiskajiem punktiem ir noteikt tiesības miruša pensijas saņēmēja laulātajam 12 mēnešus saņemt pabalstu 50% apmērā no mirušā laulātā pensijas pašreizējā vienreizējo pabalstu divu pensiju apmērā.

LKS piketā Gapoņenko atbalstam pulcējušies aptuveni 30 cilvēki

Latvijas Krievu savienības rīkotajā piketā pirmdien, 23.aprīlī, pie Drošības policijas ēkas, pieprasot atbrīvot apcietināto nereģistrētā veidojuma Nepilsoņu kongress vadītāju Aleksandru Gapoņenko, pulcējušies aptuveni 30 protestētāji.

Izskatīšanai valdībā virza jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu

Ministru kabineta komiteja nolēma virzīt izskatīšanai valdībā Ekonomikas ministrijas izstrādāto jauno Dzīvojamo telpu īres likumprojektu.

Latvijā pērn bijis otrs mazākais budžeta deficīts ES

Latvijā pērn bija otrs mazākais vispārējās valdības budžeta deficīts attiecībā pret iekšzemes kopproduktu Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, liecina pirmdien publicētie ES statistikas departamenta Eurostat sākotnējie dati.

Teju pusmiljons kontrabandas cigarešu konfiscēts ceļā uz Vāciju

Valsts robežsardzes amatpersonas Liepājas ostā 22.aprīlī aizturēja kādu Latvijas pilsoni, kurš ar prāmi uz Vāciju grasījās nelikumīgi izvest teju pusmiljons kontrabandas cigarešu, informē Valsts robežsardzes Galvenās pārvaldes Stratēģiskās attīstības un sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Infektoloģijas centrā atrasta pirmā ar encefalītu inficētā ērce

Šogad Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Latvijas Infektoloģijas centra laboratorijā pārbaudīta pirmā ar encefalīta vīrusu inficētā ērce, informē slimnīcas pārstāve Aija Lietiņa.

«Ministrija, kas nevēlas vērsties pret sev draudzīgiem politiskajiem spēkiem»; Tiesā iesniegti Ventspils domes pārkāpumi

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai nav nekādas ietekmes un brīžiem, šķiet, nav arī vēlēšanās realizēt tai piešķirtās tiesības un uzliktos pienākumus. Šo situāciju, visticamāk, rada tas, ka VARAM vada ministrs, kurš arī pārstāv konkrētu politisko spēku jeb partiju. Līdz ar to ministrs, kā arī pati ministrija nevēlas vērsties pret pašvaldībām, kuras vada tas pats vai tam draudzīgs politiskais spēks. No tā var secināt, ka Latvijā nepastāv efektīvs tiesisks mehānisms, kas risinātu Ventspilī radušos opozīcijas deputātu tiesību ierobežojumus, uzskata Ventspils domes deputāts Ģirts Valdis Kristovskis.

Ar Memoranda parakstīšanu grib veicināt Latvijas rūpniecības attīstību

Kaut gan šobrīd rūpniecība attīstās dinamiski, Latvijas ekonomikas modelis joprojām galvenokārt balstās uz darbaspēka zemo izmaksu priekšrocībām. Tāpēc Ekonomikas ministrija radījusi vairāku pasākumu kopumu rūpniecības atbalstam un vietējās rūpniecības un ražošanas uzņēmumu konkurētspējas celšanai, tostarp energoefektivitātes veicināšanai un energoresursu izmaksu samazināšanai, vēsta ministrija.

Latvijas iedzīvotājs kosmētikai gadā iztērē aptuveni 81 eiro

Latvijas iedzīvotāji kosmētikai gadā vidēji tērē 81 eiro, kas ir viens no zemākajiem rādītājiem Eiropā. Arī salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm Latvijas iedzīvotāji kosmētikai atvēl mazāk līdzekļu, liecina Latvijas Kosmētikas ražotāju asociācijas apkopotie dati.

Māris Bremze: Eiropā velosipēds jau ir izgudrots, mums tikai tas jāpārņem

Ventspils dzelzceļa mezglā 13.aprīlī notika zināmā mērā vēsturisks notikums – pirmo reizi atjaunotās Latvijas valsts dzelzceļa transporta nozares vēsturē privātais kravu pārvadātājs – AS Baltijas Ekspresis nogādāja vagonus ne tikai līdz Ventspils 1 stacijai, kā tika praktizēts līdz šim, bet arī līdz kravu izkraušanas vietai termināla privātajā infrastruktūrā. Kāpēc šis notikums ir tik būtisks, un kāda ir dzelzceļa kravu pārvadājumu nākotne? – saruna ar AS Baltijas Ekspresis valdes priekšsēdētāju Māri Bremzi.

Parīzes iespējamo teroristu Abdeslamu notiesā par slepkavības mēģinājumu

Salahu Abdeslamu, kuru Francijā uzskata par vienīgo izdzīvojušo 2015.gada Parīzes teroraktu vaininieku, tiesa Beļgijā atzinusi par vainīgu policista slepkavības mēģinājumā, kad 2016.gada martā Briselē viņš iesaistījies apšaudē ar policiju.

Rail Baltica infrastruktūras pārvaldības modeli pētīs britu uzņēmums Atkins

Baltijas valstu kopuzņēmums RB RAIL AS izziņojis uzvarētāju novembrī izsludinātajā atklātajā konkursā par Rail Baltica infrastruktūras pārvaldības modeļa pētījumu. Tā uzvarētājs ir britu projektēšanas, inženierijas un projektu vadības konsultāciju uzņēmums Atkins – SNC-Lavalin Group grupas uzņēmums.

Ķīmisko ieroču izmeklētāji Sīrijā pielaisti ņemt paraugus Dumas pilsētā

Sīrijā, vietu, kur saskaņā ar Francijas, Lielbritānijas un Amerikas Savienoto Valstu pausto militārā uzbrukumā izmantoti ķīmiskie ieroči, apmeklējuši izmeklētāji no Ķīmisko Ieroču aizlieguma organizācijas. Tie paņēmuši paraugus, ko analizēt neatkarīgās laboratorijās.

Kurš izvērtē, cik «kvalitatīva» ir kultūra un cik lietderīgi tiek tērēti valsts līdzekļi kultūras jomai?

Darbības stratēģiju neesamība teātros un koncertorganizācijās, pilnvērtīgas informācijas trūkums par teātra un mūzikas mākslas tirgu, lieka birokrātija, pieprasot formālas atskaites, un atšķirīgi dotāciju aprēķināšanas principi ir apstākļi, kas rada jautājumus par Kultūras ministrijas rīcības efektivitāti profesionālās teātra un mūzikas mākslas jomā, secinājusi Valsts kontrole.

Aizvadītajā nedēļas nogalē nodeguši vairāk nekā 169 hektāri

Aizvadītajās brīvdienās reģistrēti 167 kūlas ugunsgrēki, laika posmā no 21.aprīļa pulksten 6.30 līdz 23.aprīļa pulksten 6.30, ar kopējo degšanas platību vairāk nekā 169 hektāri, ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests.

Igaunija un Somija caur «kiberdrošu» sistēmu mainīsies medikamentu receptēm

Kamēr pasaulē uzticību datu drošībai internetā grauj skandāls pēc skandāla, Igaunija un Somija gatavojas savienot nacionālos ārsta recepšu interneta reģistrus, lai receptes, kas izrakstītas vienā valstī, varētu aplūkot katrs aptiekārs otrā valstī. Turklāt sistēmas veidotāji jauno starptautisko datu savienojumu uzskata par drošu pret kiberuzbrukumiem.

PTAC atklāj pārkāpumus sporta klubu līgumos

Atveroties arvien jauniem sporta klubiem un pieaugot to popularitātei, patērētājiem diemžēl nākas saskarties ar dažādiem nepatīkamiem pārsteigumiem, kuri rodas izlasot sporta klubu piedāvātos līgumus.

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē vislabāk gājis finanšu sektoram

Ar nodarbināto skaita samazināšanu valsts pārvaldē pagājušajā gadā vislabāk gājis Valsts ieņēmumu dienestam un visam finanšu sektoram kopumā, intervijā Latvijas Radio norāda Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Afganistānā traģisks terora akts vēlētāju reģistrācijas centrā

Afganistānas galvaspilsētā Kabulā nograndis terorista pašnāvnieka sarīkots sprādziens, kurā nonāvēti ne mazāk kā 57 cilvēki un miesas bojājumi nodarīti vēl 119.

Kamēr Saskaņa un ZZS bauda sponsoru labvēlību, NSL saņēmusi vien «piecīti» partiju ziedojumos

Latvijas partijas kopš šī gada sākuma kopā ir saņēmušas vairāk nekā pusmiljonu eiro ziedojumos un biedru naudās. Saskaņā ar KNAB uzturēto partiju finanšu datubāzi, visātrāk maciņi, vismaz pagaidām, pildās valstī un Rīgā pie varas esošajiem spēkiem. Visdāsnākie biedra naudu maksātāji ir partijai Saskaņa, savukārt ziedotāji šogad visvairāk ir iecienījuši Zaļo un Zemnieku savienību, secinājis Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Armēnijā turpinās masu protesti, policija aiztur opozīcijas līderi Pašinjanu

Armēnijā nedēļas nogalē turpinājušies masu protesti pret ilggadējā prezidenta Serža Sargsjana apstiprināšanu premjerministra amatā. Opozīcijas mītiņi Erevānā turpinās jau vairāk nekā nedēļu. Protestu līderis, opozīcijas politiķis Nikols Pašinjans ticis arestēts drīz pēc tam, kad piedalījies televīzijas tiešraides sarunā ar premjerministru Sargsjanu.

Kučinskis: Linuža darījums ar ofšoru prasās pēc izpētes

Satiksmes ministrs Uldis Augulis atteicies komentēt Latvijas Televīzijas raidījuma de facto pirms nedēļas vēstīto, ka projekta Rail Baltica ieviesējs Andris Linužs pirms vairākiem gadiem slēdzis darījumu ar Seišelu salu ofšoru, ko izmanto ietekmīgi uzņēmēji no Sanktpēterburgas. Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis raidījumam minēja, ka «šādi darījumi, kas attiecas uz valsts drošību, ja tādi ir bijuši, tas jau ir jautājums, kas prasa izskatīšanu un izpēti.»

Šonedēļ būs vēss, bet nedēļas nogalē kļūs siltāks

Tuvākajā nedēļā laiks būs nedaudz vēsāks, kā arī gandrīz katru dienu kādā no reģioniem gaidāmi nokrišņi. Laiks sāks pamazām uzlaboties brīvdienās, kad dienas atkal kļūs siltākas un sausākas, vēsta Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Latvijas tenisistes uzvar Krieviju un atkārto 24 gadus senu sasniegumu

Latvijas vadošās tenisistes Aļona Ostapenko un Anastasija Sevastova svētdien, 22.aprīlī, Hantimansijskā nodrošināja uzvaru pārspēlēs par ceļazīmi uz Federāciju kausa pasaules otro grupu, ar 3-1 uzveicot Krieviju.