bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 22.11.2017 | Vārda dienas: Aldis, Alfons, Aldris
LatviaLatvija

EM: Latvijai būs grūti izpildīt ES Energoefiktātes direktīvas 2030.gada mērķi

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Stinka.

Eiropas Savienības (ES) Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanā jāievēro dalībvalstu intereses un iespējas, komentē Ekonomikas ministrijas (EM) valsts sekretārs Juris Stinka.

EM ziņo, ka pirmdien, 27.februārī, Briselē notiekošajā ES Transporta, telekomunikāciju un enerģētikas ministru padomes sanāksmēs Stinka pārstāvēs Latvijas viedokli sarunās par Tīrās enerģijas pakotni un Enerģētikas savienību, uzsverot, ka svarīgi nodrošināt savlaicīgu ES Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanu, bet tas nevar notikt sasteigti un uz dalībvalstu interešu un iespēju rēķina.

Ministrija BNN informē, ka sanāksmes laikā plānota enerģētikas ministru diskusija par Eiropas Komisijas (EK) publicēto Tīrās enerģijas pakotni (Pakotne), kura ietver priekšlikumus izmaiņām virknē ES enerģētikas tiesību aktos, tai skaitā saistībā ar elektroenerģijas iekšējo tirgu, atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanu, energoefektivitāti un ēku energoefektivitāti, ar kuriem plānots virzīties uz Enerģētikas savienības mērķu sasniegšanu.

Prezidējošā valsts ES Padomē – Malta – aicinās ministrus paust sākotnējo izvērtējumu par Pakotnes elementiem.

Šobrīd EM izstrādā un saskaņo ar līdzatbildīgajām pusēm nacionālo viedokli attiecībā uz Pakotnē ietvertajiem priekšlikumiem. Vienlaikus Stinka sanāksmē uzsvērs, ka Enerģētikas savienības ieviešanas procesā īpaša vērība jāvelta grozījumiem Energoefektivitātes direktīvā, Ēku energoefektivitātes direktīvā un Atjaunojamo energoresursu direktīvā.

Energoefektivitātes direktīvas pārskatīšanas procesā Latvijai ir svarīgi panākt, ka energofektivitātes mērķis 2030.gadam, īpaši dalībvalstu līmenī, būtu sasniedzams izmaksu efektīvā veidā, BNN uzsver EM.

«Energoefektivitātes direktīvā ietvertajiem pasākumiem un to apjomam ir jāveicina ekonomiskā attīstība katrā valstī un, lai to īstenotu, arī pēc 2020.gada ir jābūt pieejamiem papildu atbalsta instrumenti, tai skaitā ES fondu ietvaros,» norāda Stinka.

Vienlaikus, Latvijai bažas rada obligātā galapatēriņa ietaupījuma būtisks pieaugums 2021.-2030.gada periodā, kas plānots vismaz divas reizes lielāks kā 2014.-2020.gadam. Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi 2020.gada mērķa īstenošanā, Latvijai būs grūti izpildīt ievērojami lielāku mērķi 2030.gadā tikai ar nacionālajiem finanšu resursiem, informē EM.

Latvija kopumā atzinīgi vērtē EK izstrādāto priekšlikumu Ēku energoefektivitātes direktīvas pārskatīšanai un atzinīgi vērtē izvirzīto mērķi – palielināt ēku atjaunošanas tempus,  vienkāršot šobrīd pastāvošos noteikumus, tādā veidā samazinot administratīvo slogu, kā arī pielāgojot tos straujajai tehnoloģiju attīstībai. «Latvija uzskata, ka ir nepieciešams papildu stimulēt ēku atjaunošanas procesu, nodrošinot ārējā finansējuma un citu atbalsta mehānismu pieejamību. Ēku īpašnieku ierobežotā maksātspēja liedz vien pašu spēkiem veikt būtiskas investīcijas ēku fonda energoefektivitātes uzlabošanā,» BNN skaidro EM.

EM norāda, ka arī runājot par Atjaunojamo energoresursu direktīvas pārskatīšanu, Latvija uzsvērs, ka atjaunojamo energoresursu izmantošanas veicināšanai jānotiek izmaksu ziņā efektīvākajā veidā, lai gūtu pozitīvu efektu ekonomikas izaugsmei.

Diskutējot par jaunā elektroenerģijas iekšējā tirgus uzbūvi, Latvija pozitīvi vērtē priekšlikumu mērķi, jo iekšējais tirgus ir jāstiprina ne tikai ar infrastruktūras palīdzību, kas neapšaubāmi ir priekšnosacījums brīvas elektroenerģijas plūsmai, bet arī attīstot tiesisko ietvaru un stiprinot reģionālo sadarbību. Tāpat Latvija uzskata, ka būtiska ir arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības nosacījumu uzlabošana, kā arī elektroenerģijas starpsavienojumu tālāka attīstība un Baltijas valstu elektroenerģijas tīklu sinhronizācija ar ES tīkliem.

Sanāksmes noslēgumā enerģētikas ministrus plānots iepazīstināt ar EK novērtējumu par padarīto Enerģētikas savienības ieviešanā.

Ref:224.000.103.462


Pievienot komentāru

Turcijā žurnālistam cietumsods par Twitter ierakstu

Tiesa Turcijā žurnālistam no opozīcijas laikraksta piespriesti trīs gadi cietumā par teroristiskas propagandas izplatīšanu saistībā ar ierakstu mikroemuāru vietnē Twitter, kas uz brīdi bijis internetā.

Latvijas pilsonībā uzņem vēl 60 personas

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 21.novembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 60 personas, tajā skaitā divus nepilngadīgos, kuri naturalizējušies kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē.

Apšauba Ogres novada domes ieceri ieviest maksu par iebraukšanu Ogrē

Latvijas valsts ceļi apšauba Ogres novada domes ieceri citu teritoriju iedzīvotājiem piemērot nodevu par iebraukšanu Ogres pilsētā un Ogresgala pagastā, norāda LVC pārstāve Anna Kononova.

Pētījums: Latvijā nodokļi uzņēmumiem - pievilcīgākie Baltijas valstīs

Latvijā nodokļu sistēma ir pievilcīgākā Baltijas valstu vidū, bet kopumā 190 pasaules valstu vidū tā ir 13.pievilcīgākā, liecina jaunākais Pasaules Bankas un audita kompānijas PricewaterhouseCoopers ziņojums par nodokļu sistēmām pasaulē. Igaunija reitingā Paying Taxes 2018 ierindojas 14.vietā, bet Lietuva - 18.vietā.

Būvniecībā varēs izmantot EEZ valstu standartiem atbilstošu stiegrojuma tēraudu

Ministru kabinets otrdien, 21.novembra sēdē, apstiprināja grozījumus būvizstrādājumu tirgus uzraudzības kārtībā, ar kuriem turpmāk Latvijā būvdarbos tiek atļauts izmantot tādu stiegrojuma tēraudu, kurš ir ieguvis atbilstības novērtējumu ikvienam Eiropas Ekonomikas zonas dalībvalstu standartam, kā arī atbilst noteikumos izvirzītajām minimālajām prasībām.

Decembrī uz «oligarhu lietas» izmeklēšanu aicinās Šķēli, Dūklavu un Ameriku

Decembrī uz «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdi aicināts ekspolitiķis Andris Šķēle, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Lai samazinātu OIK izmaksas, mazina atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām

Valdība, otrdien, 21.novembra sēdē, nolēma par 75% samazināt atbalstu AS Latvenergo TEC stacijām, nodrošinot elektroenerģijas obligātā iepirkuma izmaksu samazināšanu gan uzņēmumiem, gan mājsaimniecībām.

Militāro karjeru sāks vairāk nekā 30 profesionālajā dienestā pieņemto karavīru

Vairāk nekā 30 karavīru, kuri sekmīgi pabeiguši Rekrutēšanas un atlases centra veikto atlasi, trešdien, 22.novembrī, sāks dienestu bruņotajos spēkos, vispirms apgūstot profesijas pamatiemaņas Kājnieku skolā Alūksnē.

FM: Nodokļu reforma nodrošinās atvieglojumus ziedojumiem

Nākamgad spēkā stāsies vērienīga nodokļu reforma, kuras ietvaros tostarp tiks īpaši atbalstīti tie uzņēmumi, kuri labprāt ziedo līdzekļus sabiedriskā labuma organizācijām, pauž Finanšu ministrijas Tiešo nodokļu departamenta direktore Astra Kaļāne.

Latvija 35.vietā pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju attīstībā

Latvija šogad sasniegusi 35.vietu pasaulē informācijas un komunikāciju tehnoloģiju jomas attīstībā, liecina publiskotais jaunākais ANO Starptautiskās Telekomunikāciju savienības pētījums.

Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā apstiprināts Aivars Lapiņš

Valdība otrdien, 21.novembri, Veselības ministrijas valsts sekretāra amatā pārcēla bijušo Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietnieku Aivaru Lapiņu, informē ministrijā.

Lietuvā atrod miljona vērtu hašišu, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju

Lietuvas policisti, pārbaudot kādu vieglo automašīnu, atraduši 100 kilogramus hašiša ar «melnā tirgus» vērtību ap miljonu eiro, kuru caur Latviju bijis plānots vest uz Krieviju, paziņojusi Lietuvas policija.

Zibmaksājumu infrastruktūra ieviesta Eiropas mērogā

Otrdien, 21.novembrī, zibmaksājumu infrastruktūra tiek ieviesta Eiropas mērogā, darbību sākot Eiropas banku dibinātā uzņēmuma EBA Clearing ātro maksājumu sistēmai RT1. Eiropas līmeņa risinājums ir saslēgts ar Latvijas Bankas Latvijā 2017.augustā ieviesto zibmaksājumu infrastruktūru.

Konstatē atšķirības Latvijā un citās valstīs pieejamos ārvalstu izcelsmes produktos

Atšķirības starp Latvijā pieejamiem ārvalstu izcelsmes pārtikas produktiem un citās valstīs iegādātiem pārtikas produktiem ir, taču tās nav būtiskas, secina Pārtikas un veterinārā dienesta, salīdzinot pārtikas produktu marķējumus un laboratoriski pārbaudot to sastāvu.

Igaunijā valdošā Centra partija izslēdz 31 deputātu par startēšanu no cita saraksta

Centra partija, kuras rokās pašlaik ir gan Igaunijas valdības, gan Tallinas domes groži, pieņēmusi apakšnodaļu priekšlikums par biedriem, kuri 2017.gada pašvaldību vēlēšanās startējuši no atsevišķa saraksta, un izslēgusi no politiskā spēka rindām 31 šādu biedru.

Pārtrauc grupējuma darbību, kas valstij nodarījis zaudējumus 7 miljonu eiro apmērā

Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde, veicot 34 kratīšanas, par aizdomās turētām atzīstot divas personas, šī gada novembrī apturēja noziedzīga grupējuma darbību.

BVKB šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas

Būvniecības valsts kontroles birojs šogad Latvijā par nedrošām atzinis 39 sabiedriski nozīmīgas ēkas, vēst biroja pārstāvji.

Biržu indeksi kāpj, naftas cenas krītas

Biržu indeksi Amerikas Savienotajās Valstīs un Eiropā pirmdien, 21.novembrī, kāpa, bet eiro kritās, valdot bažām par politisko krīzi Vācijā. Spēcīgi rezultāti Volstrītā palīdzējuši stiprināt arī biržu rezultātus Eiropā. Tikmēr eiro vērtība pret dolāru jūtami saruka, un daži analītiķi prognozē turpmāku kritumu.

Reaģējot uz e-tirdzniecības izaugsmi, Omniva steidz Baltijā izvērst pakomātu tīklu

Igaunijas valsts pasta uzņēmums Eesti Post, kas darbojas ar zīmolu Omniva, pavēstījis, ka paplašinās savu pasta paciņu skapīšu tīklu Baltijā un līdz Ziemassvētkiem paplašinās 100 esošos pakomātus.

Zariņš: Deputāti, balsojot par budžetu bez grozījumiem, pārkāps tautai doto zvērestu

Nav pieļaujams, ka Saeimas koalīcija iet Ministru kabineta pavadā un neievēro likumus budžeta pieņemšanas procesā, norāda Saeimas deputāts Ivars Zariņš, piebilstot, ka deputātiem, balsojot par budžetu bez grozījumiem, nāksies pārkāpt Latvijas tautai doto zvērestu.

Eiropā joprojām jāskaidro, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības

Diemžēl arī Eiropas Savienībā joprojām nākas skaidrot, ka sieviešu tiesības ir cilvēktiesības, Briselē notiekošajā ikgadējā konferencē Sieviešu tiesības trauksmainajos laikos atzīst ES Pamattiesību aģentūras direktors Maikls O'Flahertijs.

Pabriks: Valsts intereses ir jātur augstāk par partiju interesēm

Latvija nedrīkst atļauties iestigt provinciālismā, un tās interesēs ir saglabāt Eiropas un NATO vērtību kursu. Situācijā, kad centriski un eiropeiski orientēto partiju skaits ir liels, to izdarīt paliek aizvien grūtāk, jo notiek politiskā fragmentācija, kurā galvenais pašmērķis ir 5% vēlēšanu barjeras pārvarēšana, nevis Latvijas izaugsme un attīstība, pauž Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pabriks.

Uber un Volvo vienojas par 24 000 pašgājēju automašīnu iegādi

Amerikāņu neformālo taksometru pakalpojumu platformas uzturētājs Uber ir vienojies ar ķīniešu uzņēmējiem piederošo autoražotāju Volvo par 24 000 tādu automašīnu iegādi, kuras sevi vada pašas.

SEB: Vidējais uzkrājums pensiju 2. līmenī vienam dalībniekam pieaudzis par 18%

Ekonomiskās situācijas uzlabošanās, algu pieaugums, kā arī investīcijas stratēģijas pareiza izvēle palīdzējuši šī gada desmit mēnešos kāpināt SEB pārvaldīto pensiju 2. līmeņa plānu dalībnieku kapitālu par 97 miljoniem eiro.

Vācijā izjūk ilgstošas koalīcijas sarunas

Vācijas federālajā parlamentā septembrī iekļuvušās politiskās partijas joprojām nespēj vienoties par koalīcijas un vairākuma valdības izveidi, bet Vācijas kanclere Angela Merkele norādījusi, ka labākas par mazākuma valdību būtu jaunas vēlēšanas.