bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 23.03.2018 | Vārda dienas: Mirdza, Žanete, Žanna

EP atbalsta ātrāku vīzu režīma atjaunošanu trešo valstu pilsoņiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Parlamenta (EP) ceturtdien, 15.decembrī,  apstiprinātie jaunie noteikumi paredz ātrāku vīzu režīma atjaunošanu trešo valstu pilsoņiem gadījumos, kad Eiropas Savienības (ES) valstis saskarsies ar nelegālu migrācijas pieaugumu vai drošības riskiem.

«Mums ir izdevies izveidot elastīgāku un operatīvu instrumentu, vienlaikus nodrošinot cilvēktiesību ievērošanu un atslēgas lomu Eiropas Parlamentam. Es esmu pārliecināts, ka pēc vīzu režīma atjaunošanas instrumenta apstiprināšanas ES Padome pilnībā sadarbosies, lai nodrošinātu, ka priekšlikumi ieviest bezvīzu režīmu ar Gruziju un Ukrainu gludi virzās uz priekšu, ņemot vērā, ka abas valstis prasītos kritērijus ir izpildījušas pirms kāda laika,» norāda deputāts Eiropas Parlamenta ziņotājs Augustīns Diazs de Mera (Agustín Díaz de Mera) no Spānijas.

Viņa ziņojumu apstiprināja ar 485 balsīm par, 132 pret un 21 atturoties, portālu BNN informē EP Informācijas birojs Latvijā.

Saskaņā ar jaunajiem noteikumiem ES var atjaunot vīzu režīmu ar trešo valsti, un šādā gadījumā attiecīgās valsts iedzīvotājiem atkal būs nepieciešama vīza ieceļošanai ES, vienā vai vairākos šādos gadījumos: ja būtiski palielinājies šīs valsts pilsoņiem ieceļošanai atteikto gadījumu skaits vai nelegālas uzturēšanās gadījumu skaits ES teritorijā; ja būtiski palielinājies nepamatotu patvēruma pieteikumu skaits; ja mazinājusies sadarbība par atpakaļuzņemšanu (migrantu atgriešana), vai ja palielinājušies riski vai nenovēršami draudi sabiedriskajai kārtībai vai iekšējai drošībai, kas saistīti ar attiecīgās trešās valsts pilsoņiem.

Gan ES dalībvalstis, gan Eiropas Komisija varēs iedarbināt vīzu atjaunošanas mehānismu. Tomēr ziņojuma tekstā uzsvērts, ka lēmumam uz laiku atjaunot vīzu režīmu ir jābalstās uz «pamatotiem un objektīviem datiem».

Pēc ES dalībvalsts paziņojuma vai ES dalībvalstu vairākuma prasības, vai pamatojoties uz savu ziņojumu, Eiropas Komisijai būs viens mēnesis laika pieņemt lēmumu par vīzu režīma atjaunošanu uz deviņiem mēnešiem. Šis lēmums stāsies spēkā automātiski.

Atjaunotā vīzu režīma laikā Eiropas Komisijai vajadzētu mēģināt kopā ar attiecīgo valsti rast risinājumu apstākļiem, kuru dēļ tika atjaunots vīzu režīms.  Eiropas Komisija būs atbildīga arī par situācijas uzraudzību no vīzu režīma atbrīvotajās valstīs un ziņošanu, vismaz reizi gadā, Eiropas Parlamentam un ES Padomei (ES dalībvalstu ministriem) par to, vai valstis joprojām izpilda vīzu atcelšanas nosacījumus, piemēram, ievēro cilvēktiesības.

Ja problemātiskā situācija saglabāsies, Eiropas Komisijai vēlākais divus mēnešus pirms deviņu mēnešu perioda beigām būs jāiesniedz priekšlikums pagarināt pagaidu vīzu režīma atjaunošanu vēl uz 18 mēnešiem. Gan Eiropas Parlamenta deputāti, gan ES dalībvalstis varēs iebilst pret šo lēmumu.

Eiropas Komisija varēs arī pieņemt lēmumu jebkurā brīdī iesniegt tiesību akta priekšlikumu, lai trešo valsti, kas atbrīvota no vīzu režīma, iekļautu to trešo valstu sarakstā, uz kurām attiecas vīzu režīms. Šīs izmaiņas būtu jāapstiprina gan Eiropas Parlamentam, gan ES Padomei.

Vīzu atcelšanas mehānisma, kas ES tiesību aktos ir nostiprināts kopš 2013.gada, pārskatīšana ir saistīta ar priekšlikumu ieviest bezvīzu režīmu ar Gruziju, par ko jau ir panākta vienošanās ar Eiropas Parlamenta deputātiem un ES Padomi, kā arī priekšlikumiem vīzu režīma atcelšanai ar Ukrainu un Kosovu.

Regulas projekts vēl ir oficiāli jāapstiprina ES Padomei (ES dalībvalstu ministriem). Tā stāsies spēkā divdesmitajā dienā pēc tās publicēšanas Eiropas Savienības Oficiālajā Vēstnesī.

Vīzu atcelšanas mehānisms neattiecas uz Apvienoto Karalisti vai Īriju.

Ref: 102.000.102. 14137


Pievienot komentāru

Maršruts nedēļas nogalei: Sarunas, koncerti, Nameja gredzena tērpu izstāde

Arī šajā nedēļas nogalē visā Latvijā norisināsies daudz un dažādi pasākumi, kuri šķitīs interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem, gan dabas mīļotājiem, gan dzīvnieku mīļotājiem. BNN komanda aicina pavadīt savu nedēļas nogali, apmeklējot kādu no pasākumiem, kuri norisināsies gan svaigā gaisā, gan iekštelpās.

Franču veikaliem nepārdotā pārtika jau 2 gadus jāziedo labdarībai

Lai samazinātu nepārdotās pārtikas izmešanu, Francijā kopš 2016.gada sākuma veikaliem ir aizliegts nodot akritumos patēriņam vēl derīgu pārtiku. Tā vietā veikaliem nerealizētie produkti ir jāziedo vai arī jārēķinās ar 3 600 eiro naudassodu par katru izmešanas reizi.

Latvijā realizētās degvielas apmērs janvārī pieaudzis par 1%

Šī gada janvārī kopumā Latvijā realizēja 101 130 tonnas naftas produktu, kas ir par 1037 tonnām jeb 1% vairāk nekā attiecīgajā laikā 2017.gadā, liecina Valsts ieņēmumu dienesta apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Konceptuāli atbalsta ES un Armēnijas partnerības nolīguma ratificēšanu

Saeima konceptuāli atbalstījusi likumprojektu, ar kuru plānots ratificēt Visaptverošo un pastiprināto partnerības nolīgumu starp Eiropas Savienību un Eiropas Atomenerģijas kopienu un to dalībvalstīm, no vienas puses, un Armēnijas Republiku, no otras puses.

Vēlas biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot ES finansējumu

Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus likumā Par sociālajiem dzīvokļiem un sociālajām mājām, kas paredz iespēju invalīdu biedrību un nodibinājumu sociālo māju siltināšanai izmantot Eiropas Savienība finansējumu.

Atkal noraida pieprasījumus Ašeradenam par EM rīcību OIK sistēmas jautājumos

Saeima kārtējo reizi noraidīja opozīcijas trīs pieprasījumus ekonomikas ministram Arvilam Ašeradenam, tajā skaitā par Ekonomikas ministrijas rīcības atbilstību normatīvo aktu prasībām, sabiedrības interesēm un valdības noteiktajam «OIK moratorijam».

Lauksaimnieki neapmierināti ar elektroenerģijas problēmjautājumu risināšanu

Kopš lauksaimnieki saņēma neadekvāti augstos elektroenerģijas rēķinus, ir pagājuši gandrīz divi mēneši. Šajā laikā ir notikušas neskaitāmas tikšanās un diskusijas, tomēr joprojām nav pieņemts lēmums par problēmas risinājumu. Lauksaimnieki ir neizpratnē par lēmumpieņēmēju neizlēmību tautsaimniecībai tik būtiskā jautājumā, norāda biedrībā Zemnieku saeima.

Latvijā par teju 90% iespējams samazināt nešķiroto atkritumu daudzumu

Līdz pat 87% patlaban nešķiroto sadzīves atkritumu iespējams nodot pārstrādei, tādējādi gan samazinot mājsaimniecības izdevumus, gan rūpējoties par apkārtējo vidi, norāda Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Pēc pusotra gada mazākumtautību skolās sāks pakāpenisku pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusksolās

Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā, kas paredz ar 2019./2020.mācību gadu mazākumtautību izglītības iestādēs sākt pakāpenisku pāreju uz izglītību latviešu valodā vidusskolu posmā.

Dzīve pēc 25.maija. Vai pasākumu foto galerijas vairs nevarēs brīvi publicēt?

Pēc populāra koncerta, plašas konferences vai sporta pasākuma apmeklējuma daudziem no mums patīk klikšķināt fotogrāfiju galerijas portālos un sociālajos tīklos, lai apskatītu pasākuma viesus. No šā gada 25.maija, kad spēkā stāsies Vispārējā datu aizsardzības regula, situācija vairs nebūs tik viennozīmīga - proti, ja persona nebūs piekritusi, tad tās foto vairs nebūs tik vienkārši publicēt. Tomēr attēlu publicēšanu žurnālistikas vajadzībām jaunajam regulējumam nevajadzētu ietekmēt.

Par LDDK prezidentu vienbalsīgi ievēlēts Vitālijs Gavrilovs

Latvijas Darba devēju konfederācijas ikgadējā biedru sapulcē par LDDK prezidentu uz trīs gadiem atkārtoti ievēlēts Vitālijs Gavrilovs.

Nostiprinās tiesisko regulējumu Baltijas sadarbībai katastrofu novēršanas jomā

Saeima ceturtdien, 22.martā, otrajā galīgajā lasījumā atbalstīja likumprojektu, ar kuru ratificēs Latvijas, Igaunijas un Lietuvas valdību nolīgumu par sadarbību katastrofu novēršanas, gatavības un reaģēšanas jomā ar mērķi aizsargāt cilvēkus, vidi un īpašumu, tostarp kultūras mantojumu.

Patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms palielinājies par 18,2%

Šā gada janvārī patēriņam Latvijā nodoto alkoholisko dzērienu apjoms ir palielinājies par 18,2% salīdzinājumā ar 2017.gada janvāri.

Vācija nosoda NATO kolēģes Turcijas iebrukumu Sīrijā

Vācijas kanclere Angela Merkele nosodījusi Turcijas veikto uzbrukumu Sīrijas ziemeļu pilsētai Afrinai, un arī nopēlusi Krieviju, ka tā vienkārši noskatoties, kā Sīrijas valdības spēki turpina uzbrukumu aplenktai austrumu Gutas teritorijai.

Iestājas par dzeramā ūdens pieejamību visur un bez maksas

«Cilvēkam vajag vitamīnus. A, B, C un daudzus citus. Bet visvairāk cilvēkam vajag ūdeni. Ūdens ir kā vitamīns. Tāpēc Innocent Cafe kopā ar domubiedriem dibina biedrību «Ū vitamīns», kas rūpēsies, lai visiem tik nepieciešamais dzeramais ūdens būtu pieejams visur un bez maksas,» norāda uzņēmuma Innocent Cafe pārstāvji.

Rosina mazināt krāpšanas apmērus publiskajos iepirkumos

Latvijas Reģionu Apvienība izskatīšanai Saeimā iesniegusi grozījumus Publisko iepirkumu likumā, saskaņā ar kuriem tiks noteikta lielāka kontrole valsts un pašvaldību iestāžu Iepirkumu komisiju darbā, izslēdzot iespēju par uzvarētāju konkursā atzīt to pretendentu, kura piedāvājums bijis vairākkārt dārgāks nekā sākotnējā līgumā noteiktā līgumcena.

Sociālo iemaksu nemaksātājiem valsts medicīnas pakalpojumu saņemšanai būs jāsamaksā 51,60 eiro

Personas, kas ikdienā neveic sociālās iemaksas, valsts obligātajai veselības apdrošināšanai 2018.gadā varēs pievienoties par 51,60 eiro jeb 1% no minimālās mēnešalgas.

Pieaug lietotāju sūdzību skaits pasta nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir apkopojusi informāciju par pasta pakalpojumu lietotāju iesniegtajām sūdzībām 2017.gadā. Līdz ar domstarpībām par pakomātu sniegtajiem pakalpojumiem, aizvadītajā gadā sūdzību skaits ir palielinājies – Regulators kopumā ir saņēmis 37 sūdzības.

Pērn pieauguši saražotās lopkopības produkcijas apjomi

2017.gadā, salīdzinot ar 2016.gadu, saražotās gaļas apjoms pieauga par 4,6%, bet iegūtā piena apjoms – par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie provizoriskie dati.

Lietuvā sāk reorganizēt reģionu slimnīcas, mēriem bažas, ka cietīs pacienti

Ja Lietuvas Veselības ministrijas izmēģinājuma iecere par medicīnas pakalpojumu reorganizāciju neatdursies pret kādu grābekli, tad mazākas lauku slīmnīcas valstī drīz sniegs tikai pamata aprūpi, bet nopietnāki ārstēšanas pakalpojumi būs pieejami lielajās slimnīcās.

Šodien tiesu izpildītāji bez maksas konsultē par administratīvo naudas sodu piedziņu

Iedzīvotājiem ir iespēja saņemt bezmaksas juridiskās konsultācijas par administratīvo naudas sodu piedziņas jautājumiem šodien, 22.martā, Tiesu izpildītāju dienās. Konsultācijas klātienē var saņemt visu 101 tiesu izpildītāja birojos visā Latvijā no pulksten 10.00 līdz 17.00 bez iepriekšējas pieteikšanās.

Uzsāks bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programmu ārstu palīgiem

Veselības ministrija uzsāk Eiropas Sociālā fonda līdzfinansētu projektu, kura ietvaros ārstu palīgiem būs pieejama akreditēta bezmaksas kvalifikācijas paaugstināšanas programma.

Šonedēļ topā Ventspils pludmale, nepamanīts nepaliek arī Lemberga kungs

Ventspils pilsēta šonedēļ kļuvusi populāra nedaudz neierastākā skatījumā. Uzmanību izpelnījušies Ventspils pludmalē izskalotie roņi. Biedrība Dzīvnieku brīvība uzsver, ka roņu mazuļiem var kaitēt kontakts ar cilvēkiem, tāpēc lūdz ievērot 50 metru distanci. Neskatoties uz ekspertu norādījumiem, pat Ventspils mērs Aivars Lembergs šo lūgumu neievēro, fotografējoties ar roņu mazuļiem.

Reizniece-Ozola joprojām tic, ka nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus

«Nodokļu reforma ir devusi gaidītos rezultātus, īpaši aplokšņu algu apkarošanas jomā,» intervijā LNT raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

VUGD brīdina: Nededzini savu zemi

Ja ilgstoši nav bijis lietus un ir vēss vai silts, pērnā gada zāle kļūst aizvien sausāka, bet kūlas ugunsgrēku skaits un platības pieaug, norāda Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Mēs iesakām