bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 21.03.2018 | Vārda dienas: Una, Unigunde, Dzelme, Benedikts
LatviaLatvija

Ernst & Young: galvenais risks jebkurai valdībai - otrā recesijas viļņa izraisīšana

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(0 vērtējums, 2 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Ernst & Young Baltic partnere Daina Beļicka

Lielākais risks, vērtējot valdības un sabiedriskā sektora problemātiku, ir otrā recesijas viļņa izraisīšana, izmantojot fiskālo konsolidāciju, liecina Ernst & Young veiktais jauno pārrobežu pētījums.

Pamatojoties uz padziļinātajām intervijām, kas tika veiktas valdības un sabiedriskā sektora ekspertu vidū, un aptaujājot vairāk nekā 100 valdības un sabiedriskā sektora pārstāvjus 15 valstīs, izdevumā Turn risks and opportunities into results (Pārvērtiet riskus un iespējas rezultātos) ir aplūkoti 10 galvenie uz valdībām un sabiedriskā sektora organizācijām attiecināmie uzņēmējdarbības riski un iespējas pasaulē.

Joprojām dienas kārtībā  pārsvars ir riskiem salīdzinot ar pētījumā norādītajām iespējām. Kā galvenais risks tiek minēts – otrā recesijas viļņa izraisīšana, pamatojoties uz fiskālo konsolidāciju. Samazinātie tēriņi ierobežoja ekonomisko izaugsmi, ilgtspēju un drošību, kas savukārt deva savu pienesumu nenoteiktības ērai, kuru iedzīvotāji pašlaik izjūt visā pasaulē.

Daina Beļicka, Ernst & Young Baltic partnere: «Sākotnēji vairāku valstu valdības īstenoja visaptverošus budžeta tēriņu samazinājumus, jo bija nepieciešams rīkoties ātri. Tai brīdī tā bija nepieciešamība, bet pašlaik valdības varētu izvērtēt iespējas palielināt ieguldījumus jomās, kas veicinās ekonomisko izaugsmi. Šāda pasaules pieredze  varētu tikt ņemta vērā arī Latvijas apstākļos, lai turpinātu ekonomiskās izaugsmes procesus.»

10 galvenie valdību riski 2011. gadā

1. Otrā recesijas viļņa izraisīšana, pamatojoties uz fiskālo konsolidāciju

2. Klimata kontroles un ilgtspējas iniciatīvu novilcināšana

3. Nespēja pārvaldīt parādu un fiskālo politiku

4. Spekulatīvi finanšu uzbrukumi un suverēna parādu lejupslīde

5. Nepietiekams sabiedriskais ieguldījums izglītībā

6. Nespēja uzturēt ražīguma efektivitāti resursu samazinājuma un cilvēkresursu transformācijas nepieciešamības dēļ

7. Nespēja pārvaldīt pensiju, veselības aprūpes un vecu ļaužu aprūpes izmaksas iedzīvotāju vecākajai daļai

8. Nespēja risināt starptautiskā terorisma un robežkontroles jautājumus

9. Nespēja plānot ilgtermiņa demogrāfiskās izmaiņas

10. Trūkumi sabiedriskās pārvaldes jomā un vāja atbildība pret valsti

Pasaules līmenī  bažu par otro vilni pamatā rada bailes, ka krīzes laikā valdību īstenotajiem neatliekamajiem pasākumiem sekojusī fiskālā konsolidācija Eiropā un ASV varētu izraisīt ievērojamu valdības tēriņu samazinājumu ar iespējamu negatīvu ekonomisko ietekmi.

Ekonomiskās krīzes sākumposmā pasaules vadības struktūru spēku līdzsvara izmaiņas kļuva arvien skaidrākas. G8 paplašināšanās uz G20 visticamāk iedrošinās noteiktas valstu grupas spēlēt arvien pieaugošāku lomu pasaules pārvaldībā, t.sk. veidojot speciālas alianses un reģionālos grupējumus.

«Pēdējā  laikā novērotā finanšu nestabilitāte vairāk kā  jebkad agrāk parāda starptautiskās finanšu sistēmas savstarpējo atkarību. Vadošo ekonomiku valdības ir skaidri apjautušas vajadzību pēc ciešākas sadarbības finanšu situācijas pārraudzībā  un aktīvākas sadarbības fiskālo jautājumu risināšanā,» norāda Beļicka.

10 galvenās valdību iespējas 2011. gadā

1. Jaunu pasaules pārvaldes formu stiprināšana

2. Finanšu sektora regulējuma rūpīga pārskatīšana

3. Valdības galvenā mērķa pārskatīšana

4. Izmaiņu īstenošana, izmantojot IT

5. Jaunu ražīguma modeļu izstrāde

6. Publiskās – privātās partnerības palielināšana

7. Industriālā politika vadošo sektoru izaugsmes veicināšanai

8. Reģionālās un pilsētu attīstības pārdomāšana

9. Korporatīvās sociālās atbildības prakses veicināšana un uzlabošana alternatīvajiem sabiedrisko pakalpojumu sniegšanas modeļiem

10. Valdības lomas ekonomikā vairošana


Pievienot komentāru

Finanšu sektora attīstības padome atbalsta čaulas kompāniju aizliegšanu

Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītā Finanšu sektora attīstības padome trešdien, 21.martā, atbalstīja čaulas kompāniju aizliegšanu, norāda Kučinskis.

Latgalē izņemts iespaidīgs šaujamieroču arsenāls; aizturētas astoņas personas

Latgalē Valsts policija izņēmusi plašu šaujamieroču arsenālu un par pretlikumīgu ieroču apriti aizturējusi astoņas personas, vēsta Valsts policijā.

Latvijā darbinieki strādā visilgākās stundas no baltiešiem, tā «Bagāto valstu klubs»

Pētījumā salīdzinot, cik stundas darbam gadā velta strādājošie 35 valstīs, kuras darbojas Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā, secināts, ka vidējais latviešu strādājošais gadā darbam velta 1 910 stundas, kamēr vidējais igaunis darba gaitās pavada mazāk – 1 855 stundas.

VUGD: Cilvēkiem ir interese par ugunsdrošību, bet tai neseko rīcība

Latvijas sabiedrība ir ieinteresēta saņemt informāciju par ugunsdrošību, bet joprojām nav gatava veikt nepieciešamos pasākumus un darbības, lai savu mājokli un apkārtējo vidi padarītu ugunsdrošu, konstatēts pētījumā par iedzīvotāju uzskatiem un attieksmi pret ugunsdrošību.

Vēlas vienotus izsoļu veikšanas nosacījumus radiofrekvenču lietošanai

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija ir izstrādājusi Noteikumu projektu, kas noteiks vienotu pieeju, ko turpmāk piemērot radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanai izsoles kārtībā, vēsta komisijā. 

Ražotāju cenu līmenis rūpniecībā pieaudzis par 3,4%

Šī gada februārī, salīdzinot ar 2017.gada februāri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir palielinājies par 3,4%.Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenas pieauga par 3,9%, savukārt eksportētajai produkcijai – par 3%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas augušas par 3,3%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 2,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Latvijas attīstībai mudina uz Rīgas tiltu ārpuskārtas ekspertīzes veikšanu

Ņemot vērā, ka Vanšu un Zemitāna tilti atrodas pirmsavārijas stāvoklī, partijas Latvijas attīstībai Rīgas domes deputāts Juris Pūce aicinājis Satiksmes departamentu veikt izmaksu aprēķinu visu Rīgas tiltu un satiksmes pārvadu ārkārtas ekspertīzes veikšanai, lai noskaidrotu Rīgas inženiertehnisko būvju tehnisko stāvokli.

Vājais brīvās tirdzniecības zonas regulējums – labvēlīga vide viltotu preču plūsmām

Vairāk nekā 3 500 brīvās tirdzniecības zonas pasaulē ir veicinājušas tirdzniecības ceļu attīstību, savukārt vāja regulējuma dēļ tas kļuva par labvēlīgu vidi viltotu preču plūsmām, liecina Eiropas Savienības intelektuālā īpašuma biroja un Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas publicētais pētījums par viltotu preču tirdzniecību brīvajās tirdzniecības zonās.

Krievija vēsta par militārām mācībām Somu līča salās

Krievijas Aizsradzības ministrija pavēstījusi, ka krievu militāristi Somu līcī, kas apskalo Somijas, Krievijas un Igaunijas krastus, īstenojuši mācības, piedaloties taktisko, īpašo uzdevumu vienībām.

Latvijā – rekordzems par nacionālā un rasu naida kurināšanu kriminālprocesu skaits

Drošības policija pagājušā gadā ierosinājusi vien divus kriminālprocesus par nacionālā un rasu naida izraisīšanu, kas ir zemākais rādītājs pēdējo gadu laikā

Lietuvā datorspēļu studiju atvērs britu Lockwood Publishing

Lielbritānijas mobilo datorspēļu izstrādātājs Lockwood Publishing paziņojis par ieceri atvērt savu pirmo ārvalstu studiju Lietuvā, novērtējot šīs jomas uzņēmumu un darbinieku saniegumus Baltijas valstī un plašāk – reģionā.

Ministrs: Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm

Latvijā digitalizācijas un e-prasmju jomā būtiski atpaliek no kaimiņvalstīm un pārējās Eiropas, intervijā Latvijas Radio teic ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

12.Saeima nav izpildījusi pusi no priekšvēlēšanu solījumiem tiesiskuma jomā

Delna un domnīca Providus 2014.gadā no visām 12.Saeimā ievēlētajām partijām ieguva atbalstu tiesiskuma nostiprināšanas rīcības plānam, kurā iekļauti 45 uzdevumi. Organizācijas ir izpētījušas, ka no šiem uzdevumiem pilnīgi vai daļēji ir izpildīta tikai puse: 7 solījumi īstenoti pilnībā un 16 – daļēji.

Kučinskis nav pārliecināts par Burkāna spējām radikāli mainīt dienesta darbu

«Dienesta darbs jāuzlabo radikāli,» sacīja politiķis, «vai to var izdarīt esošais vadītājs [Viesturs Burkāns], par to es neesmu drošs,»  šorīt telekanālā LNT uzsvēra Ministru prezidents Māris Kučinskis, komentējot Latvijas Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta darbu.

Saņemti deviņi pieteikumi uz Kontroles dienesta priekšnieka amatu

Valsts kanceleja ir saņēmusi deviņu kandidātu pieteikumus atklātā konkursā uz Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieka amatu.

Kanādā tiecas iegrožot šaujamieroču apriti

Ziemeļamerikā, kur šaujamieroču pieejamība, popularitāte un arī izmantošana slepkavībās ir ievērojami lielāka nekā Eiropas valstīs, Kanādas valdība ierosinājusi pastiprināt šaujamieroču aprites kontroli.

Var uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā

No trešdienas, 21.marta, vieglā transportlīdzekļa vadītājiem, tajā skaitā arī taksometru vadītājiem, ir iespēja uzsākt reģistrāciju Taksometru vadītāju reģistrā gan klātienē kādā no Autotransporta direkcijas nodaļām, gan attālināti, izmantojot e-pakalpojumu sistēmu.

LPS: pašvaldībām pašām jāorganizē darba kārtība

Latvijas Pašvaldību savienības Valdes sēdē pēc pašvaldību lūguma izskatīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas vēstuli, kurā pašvaldības tiek aicinātas pārskatīt savus nolikumus un neierobežot ne debašu ilgumu, ne deputātu jautājumu skaitu.

Pansionātā Rauda tiesībsargs konstatē virkni normatīvo aktu pārkāpumu

Vairākkārt apmeklējot Engures novada domes pansionātu Rauda, Tiesībsarga biroja pārstāvji konstatējuši virkni pārkāpumu, kas ir pretrunā ne tikai ar normatīvajiem aktiem, bet arī pārkāpj cilvēktiesības.

Slovākijas prezidents noraida jauno valdību

Slovākijā turpinoties politiskam saspīlējumam, tās valsts prezidents Andrejs Kiska ir noraidījis viņam piedāvāto jauno valdības sastāvu, uzskatot, ka tas var būt nepiemērots tam, lai objektīvi uzraudzītu pētnieciskā žurnālista un viņa dzīvesbiedres slepkavību.

Rīgas vides aizsardzības fonds plāno īstenot vairākus projektus, tērējot 824 736 eiro

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas sēdē deputāti apstiprināja Rīgas vides aizsardzības fonda līdzekļu izlietojuma programmu 2018.gada pirmās kārtas projektiem. Kopējā summa pirmās kārtas projektiem plānota 824 736 eiro apmērā.

Rinkēvičs: ES jāstrādā pie regulējuma, lai ar sociālajiem tīkliem nevarētu manipulēt

Eiropas Savienībai ir jāreaģē uz Facebook datu skandālu un jāstrādā pie stingra Eiropas regulējuma, lai ar sociālo tīklu palīdzību nevarētu manipulēt ar cilvēkiem,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Latvijas valsts ceļu peļņa pērn pieaugusi par 8,6%

VAS Latvijas valsts ceļi apgrozījums pērn pēc provizoriskiem datiem sasniedzis 14,529 miljonus eiro, kas ir par 10,3% vairāk nekā 2016.gadā, bet peļņa pieaugusi par 8,6% – līdz 59 485 eiro, liecina LVC publiskotais starpperiodu finanšu pārskats.

LLKA: Latvijas piena lopkopji zemo iepirkuma cenu dēļ var tikai izdzīvot, bet ne attīstīties

Latvijas piena lopkopības saimniecības ar pašreizējām piena iepirkuma cenām, kas ir krietni zemākas nekā vidēji Eiropas Savienībā, var tikai izdzīvot, taču ne attīstīties, vēstīja Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas Piena grupas vadītāja Mirdza Feldmane.

Francijā aizturēts eksprezidents Sarkozī par sakariem ar Lībiju

Francijas eksprezidents Nikolā Sarkozī otrdien, 20.martā, aizturēts, lai izmeklētāji varētu viņu nopratināt par iespējamu finansējuma saņemšanu 2007.gada vēlēšanu kampaņai no toreizējā Lībijas vadītāja Muamara Kadāfi.