bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 28.03.2017 | Vārda dienas: Ginta, Gunda, Gunta

11 fakti par mūsu ķermeni, kas izrādījās mīti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 no 1)

1

Mēs bieži vien uzskatām par patiesību to, ko kaut kur izlasām, bet beigu beigās var izrādīties, ka tā ir vistīrākā nepatiesība.

Šeit mēs piedāvājam vairākus mītus par tavu ķermeni, kurus līdz šim, visticamāk, uzskatīji par petiesību. Mēs tev pierādīsim pretējo!

Vitamīni spēj mūs izārstēt

1

Vitamīns – viena tabletīte, kas spēs mūs izārstēt! Taču tā nav patiesība. Tie ir spējīgi regulēt mūsu organismā notiekošos procesus, tādēļ tos jālieto ļoti uzmanīgi. Reizēm mēdz gadīties, ka pārlieku daudz vitamīnu var nodarīt lielāku kaitējumu nekā to trūkums.

Asinis bez skābekļa ir zilas

2

Asinis, kas dodas virzienā uz sirdi un ir bez skābekļa, nav zilas – tās ir tumši sarkanas. Mācību grāmatās tās zīmē zilā krāsa tikai tādēļ, lai spētu atšķirt. Asinsvadi caur ādu izskatās zili refrakcijas gaismas iespaidā.

Brūnais cukurs ir daudz veselīgāks par balto

3

Patiesība ir tāda, ka baltais un brūnais cukurs ir vienādi. Atšķirība ir tikai viena sastāvdaļa – melase. Tā spēj produktam piešķirt tumšu toni. Brūnais cukurs tiek uzskatīts par veselīgāku, jo tas nav tik salds kā baltais – tā sastāvā ir vairāk ūdens.

Alkohols nogalina smadzeņu šūnas

4

Alkohola lietošana kaitē organisma vilemaiņai, kas, savukārt, sevī iekļauj arī skābekļa padevi. Šādā veidā tiek traucēta saikne starp smadzeņu šūnām, taču tiešā veidā tās netiek bojātas.

Cukura dēļ bērni kļūst hiperaktīvi

5

Saldumi nevar padarīt bērnus hiperaktīvus – tas ir tikai mīts. Cukurs ir kalorijas, un no kalorijām ir iespējams iegūt enerģiju. Tieši tādēļ bērniem rodas daudz enerģijas pēc tam, kad tie ir ēduši saldumus. Atcerieties gan to, ka cukurs lielos daudzumos ir ļoti kaitīgs zobiem.

Nervu šūnas neatjaunojas

6

Visiem labi zināmais mīts, ka nervu šūnas neatjaunojas, ir nepatiess. Patiesībā nervu šūnas atmirst nemitīgi un pēc tam arī atjaunojas – tas ir organismam pieņemts un dabīgs process. Pārlieka stresa gadījumā samazinās to vielu skaits, kas nodrošina nervu šūnu savstarpējo darbību.

Kreisā smadzeņu puslode – radošums, bet labā – loģika

7

Tā ir patiesība, ka katra smadzeņu puslode atbild par noteiktu funkciju veikšanu, taču zinātnieki līdz šim nav atraduši dzīvu piemēru, kad kāda no puslodēm būtu daudz attīstītāka. Tas viss tādēļ, ka abās smadzeņu puslodēs atrodas daļas, kas atbild, piemēram, par cilvēka radošumu.

Diennaktī nepieciešams gulēt 8 stundas

8

Visi zina, ka labs un pilnvērtīgs miegs ilgst vismaz 8 stundas. Taču jāņem vērā, ka katram cilvēkam nepieciešams citāds miega daudzums, kura trūkums var negatīvi atainoties dienas laikā. Piemēram, ir cilvēki, kuriem pietiek vien ar 6 stundām miega, bet citi pēc 9 stundām vēl nav izgulējušies un jūtas vārgi.

Antibiotikas nogalina vīrusus

9

Patiesībā antibiotikas nogalina baktērijas. Gripu, piemēram, izraisa vīrusi, kas nereaģē uz antibiotikām. Jēga no antibiotiku lietošanas gripas laikā ir tikpat liela kā sasaitēt roku, ja sāp galva.

Šokolāde izraisa pinnes

10

Zinātnieki veica eksperimentu, kura laikā cilvēkiem baroja šokolādes batoniņus, kuru saturā ir 10 reižu vairāk šokolādes nekā parastajos. Tie tika pārbaudīti pirms un pēc, taču piņņu skaits neatšķīrās. Izklausās neticami, taču šokolāde nespēj to nodarīt mūsu organismam.

Cukurs izraisa pieradumu

11

2009. gadā tika veikts pētījums, kura laikā laboratorijas pelēm vairāku stundu garumā tika dots ļoti liels daudzums cukura. Pēc pētījuma peles kļuva atkarīgas no saldumiem, taču uz cilvēkiem šis neiedarbojās. Turklāt neviens nevarētu apēst tik lielu cukura daudzumu, neēdot pilnīgi neko citu.

Avots: adme.ru

zeltene_logo_v1


Pievienot komentāru

  1. Fifa teica:

    Kāpēc nav uzrakstīti avoti , kur ņemti šie “FAKTI”? Jeb tos sacerējis kāds no šejienes žurnālistiem?

    +1 0 -1 0

Somu uzņēmums Pērnavā cels 50 miljonus vērtu saplākšņa rūpnīcu

Igaunijas pilsētā Pērnavā somu kapitāla kokrūpniecības uzņēmums Metsä Wood Eesti iegādājies zemesgabalu, kur par 50 miljoniem eiro celtu saplākšņa rūpnīcu, kas nākotnē nodarbinātu 200 strādājošos.

Loginova pēctecis joprojām tiek meklēts; līdz 29.martam nolikumu komisija gan nepagūs apstiprināt

Rīgas brīvostas pārvaldnieka amata pretendentu atlases komisija turpina darbu pie kandidātu pieredzes un kompetences kritēriju un konkursa nolikuma izstrādes, stāsta komisijas pārstāvis, Latvijas Jūras administrācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Krastiņš.

No Tallinas lidostas vasarā varēs aizlidot uz 36 galamērķiem

Tallinas lidostas vasaras lidojumu grafikā iekļauti tiešie lidojumi uz kopumā 36 ārvalstu lidostām, un jaunie maršruti 2017.gada vasaras sezonā būs uz Hamburgu Vācijā, Sanktpēterburgu Krievijā un Gēteborgu Zviedrijā.

Par spīti iebildumiem valdībā virza ieceri samazināt medicīnas iekārtu amortizācijas izmaksas

Par spīti Latvijas Radiologu asociācijas, Latvijas Ultrasonogrāfistu asociācijas, Latvijas Dzemdību speciālistu un ginekologu asociācijas un citu iebildumiem Ministru kabineta komiteja pirmdien, 27.martā, izskatīšanai valdībā nolēma virzīt Veselības ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, kas samazinās iekārtu amortizācijas izmaksas.

Elektroenerģijas biržās Baltijā pieaug vidējā cena

Pagājušajā nedēļā salīdzinājumā ar nedēļu iepriekš elektroenerģijas biržas Nord Pool Baltijas valstu cenu apgabalos pieauga vidējā cena, liecina biržas informācija.

Pērn pieaudzis kopējais zāļu lieltirgotavu apgrozījums Latvijā

2016.gadā zāļu lieltirgotavas realizējušas preces Latvijā un ārvalstīs par kopējo summu 799,24 miljoniem eiro, kas salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieaugums par 10%, norāda Zāļu valsts aģentūras apkopotie dati par lieltirgotavu darbību.

Jau šonedēļ DNB un Swedbankai ieviesīs izmaiņas internetbankas lietošanā

Ņemot vērā Eiropas Savienības regulu jaunākās prasības, no šī gada 1.aprīļa arī DNB banka ieviesīs izmaiņas internetbankas kodu karšu lietošanā. Papildus jau esošajam kodam no kodu kartes būs jāizmanto unikāls drošības kods, kas bezmaksas īsziņas veidā tiks nosūtīts klientam pirms maksājuma veikšanas.

EK izstrādā stingrākas prasības ES konkurences iestādēm

Eiropas Komisija aicina nodrošināt konkurences iestādes ar nepieciešamiem resursiem, neatkarību un efektīvām pilnvarām, BNN ziņo Konkurences padome.

No 1.aprīļa Latvijā mainās nosacījumi tiesību iegūšanai uz bezdarbnieka pabalstu

Personām, kuras bezdarbnieka statusu iegūs, sākot no 2017.gada 1.aprīļa, tiesības uz bezdarbnieka pabalstu būs, ja par viņām sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas veiktas vai bija jāveic 12 mēnešus pēdējo 16 mēnešu periodā pirms bezdarbnieka statusa iegūšanas dienas.

Cīņā pret «troļļiem» izveidota «elfu» kustība

«Laikā, kad interneta platformas kļūst par vadošo avotu, kur vēršamies lai iegūtu aktuālo informāciju, tās arī kļuvušas par vidi, kurā izplatās apzināt dezinformācijā un meli,» savu uzskatu pauž Austrumeiropas politikas pētījumu centra pētnieks Māris Cepurītis.

Būvnieku darba samaksa februārī pieaugusi par 0,8%

2017.gada februārī, salīdzinot ar janvāri, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā palielinājās par 0,2%. Savukārt strādnieku darba samaksa pieauga par 0,8%, būvmateriālu cenas, kā arī mašīnu un mehānismu uzturēšanas un ekspluatācijas izmaksas – par 0,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Rīgas namu pārvaldnieka apsaimniekoto ēku dzīvokļu īpašnieki sāk atslēgt apkuri

Šogad pirmajai pašvaldības SIA Rīgas namu pārvaldnieks apsaimniekotajai dzīvojamai mājai apkure atslēgta jau 15.martā, vēsta uzņēmumā.

Zaļzemnieks Krauze ar «neatkarības atgušanu» neuzskata, ka arī dzīvnieki cirkā pelnījuši «brīvību»

«Toreiz, kad mēs cīnījāmies par neatkarību, man sapņos nerādījās, ka mēs sāksim aizliegt «kaut kādus cirkus», jo tā ir kultūrvēsturiska vertība. Es uzskatu, ka mums kopumā likumdošanā tas nav jāierobežo. Ja kāds konkrēts cirka īpašnieks vēlas, viņš to var darīt, bet kopumā valstī mums tādu aizliegumu nevajag,» Tautsaimniecības komisijas sēdē norāda Zaļo un zemnieku savienības deputāts Armands Krauze.

Raidorganizāciju asociācija: Jāveicina latviešu mūzikas pieprasījums

Latvijas Raidorganizāciju asociācija ir vērsusies Nacionālajā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomē ar lūgumu nodrošināt lietderīgu un efektīvu valsts piešķirto līdzekļu izlietojumu - lai veicinātu latviešu mūzikas pieprasījumu.

Centrāltirgus atsakās no apsardzes firmas, lai veidotu savu 50 apsargu kolektīvu

Rīgas Centrāltirgus pērn atteicies no apsardzes firmu pakalpojumiem, lai veidotu savu piecdesmit apsargu kolektīvu, vēsta raidījums Nekā personīga svētdien, 26.martā. Savukārt Latvijas apsardzes kompāniju asociācijas valdes priekšsēdētājs Arnis Vērzemnieks teica, ka Centrāltirgus vadības lēmums veidot savu apsardzes dienestu ir neloģisks un pretējs tirgus tendencēm.

Krievijā aiztur Navaļniju un simtiem citu protestētāju

Vadošais Krievijas opozīcijas aktīvists Aleksejs Navaļnijs aizturēts viņa rīkotā gājienā Maskavā, kas vērsts pret korupciju valstī.

Raidījums: Jaunais TV3 un LNT īpašnieks, visticamāk, drīz vien kanālus pārdos tālāk

Nākamais televīzijas kanālu TV3 un LNT un īpašnieks Amerikas Savienotās Valsts privātā kapitāla investīciju uzņēmums Providence Equity Partners pēc laika šos kanālus atkal pārdos, secināts Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Latvijā startup ideju realizācijai pieejami 15 miljoni eiro no ERAF fonda

Attīstības finanšu institūcija Altum pirmo reizi Latvijā ir izsludinājusi akcelerācijas fondu pārvaldnieku atlasi, kuros agrīnas stadijas uzņēmumi varēs saņemt, tā saucamo, «gudro naudu» jeb investīciju atbalstu līdz pat 250 tūkstošiem eiro idejas realizācijai, kā arī konsultācijas un mentoringu, vēsta uzņēmumā.

Providus/Delna saskata valsts sagrābšanas pazīmes KNAB priekšnieka izdienas pensijas atbalstīšanā

Saeimas lēmumā atbalstīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka izdienas pensijas likuma grozījumus ir saskatāmas valsts sagrābšanas pazīmes, uzskata domnīca Providus un Sabiedrība par atklātību Delna, 2017.gada februārī turpinot Saeimas darba monitoringu.

Bildēs: Baltkrievijā apcietina vairākus simtus protestētāju

Baltkrievijā apcietināti vairāki simti cilvēku, kuri aizvadītajā nedēļās nogalē Minskā un citās pilsētās piedalījušies protesta akcijās.

Andris Gobiņš: Ideja par «vairāku ātrumu» attīstību Eiropā neatbilst Latvijas interesēm

Eiropas Savienības dalībvalstu parakstītajā Romas deklarācijā ietvertā ideja par «vairāku ātrumu» Eiropu neatbilst Latvijas interesēm, pauž Eiropas kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš.

Latvijas Dzelzceļš darbinieks apcietināts par spiegošanu

2017.gada 23.martā Zemgales tiesas apgabala prokuratūras prokurore saukusi pie kriminālatbildības Latvijas Dzelzceļš darbinieku par Krimināllikuma 85.panta pirmajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu.

Šonedēļ gaidāmi laika apstākļu kontrasti

Pēdējā marta nedēļā Latvijā būs vērojami laika apstākļu kontrasti - lietainu un drēgnu laiku nedēļas vidū nomainīs ievērojami siltāks laiks nedēļas nogalē,vēsta Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sinoptiķi.

Nedēļa Lietuvā. Ārlietu ministrs noraida Lukašenko pārmetumus

Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs noraidījis kā izdomājumus Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko izteikumus, ka Lietuvā, iespējams, apmācīti bruņoti provokatori.

BNN nedēļas apkopojums: 5G Latvijā. Cīņa pret Lembergu. Ārējās tirdzniecības bilances deficīts Igaunijā

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne.