bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 28.07.2017 | Vārda dienas: Cecīlija, Cilda

11 fakti par mūsu ķermeni, kas izrādījās mīti

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

1

Mēs bieži vien uzskatām par patiesību to, ko kaut kur izlasām, bet beigu beigās var izrādīties, ka tā ir vistīrākā nepatiesība.

Šeit mēs piedāvājam vairākus mītus par tavu ķermeni, kurus līdz šim, visticamāk, uzskatīji par petiesību. Mēs tev pierādīsim pretējo!

Vitamīni spēj mūs izārstēt

1

Vitamīns – viena tabletīte, kas spēs mūs izārstēt! Taču tā nav patiesība. Tie ir spējīgi regulēt mūsu organismā notiekošos procesus, tādēļ tos jālieto ļoti uzmanīgi. Reizēm mēdz gadīties, ka pārlieku daudz vitamīnu var nodarīt lielāku kaitējumu nekā to trūkums.

Asinis bez skābekļa ir zilas

2

Asinis, kas dodas virzienā uz sirdi un ir bez skābekļa, nav zilas – tās ir tumši sarkanas. Mācību grāmatās tās zīmē zilā krāsa tikai tādēļ, lai spētu atšķirt. Asinsvadi caur ādu izskatās zili refrakcijas gaismas iespaidā.

Brūnais cukurs ir daudz veselīgāks par balto

3

Patiesība ir tāda, ka baltais un brūnais cukurs ir vienādi. Atšķirība ir tikai viena sastāvdaļa – melase. Tā spēj produktam piešķirt tumšu toni. Brūnais cukurs tiek uzskatīts par veselīgāku, jo tas nav tik salds kā baltais – tā sastāvā ir vairāk ūdens.

Alkohols nogalina smadzeņu šūnas

4

Alkohola lietošana kaitē organisma vilemaiņai, kas, savukārt, sevī iekļauj arī skābekļa padevi. Šādā veidā tiek traucēta saikne starp smadzeņu šūnām, taču tiešā veidā tās netiek bojātas.

Cukura dēļ bērni kļūst hiperaktīvi

5

Saldumi nevar padarīt bērnus hiperaktīvus – tas ir tikai mīts. Cukurs ir kalorijas, un no kalorijām ir iespējams iegūt enerģiju. Tieši tādēļ bērniem rodas daudz enerģijas pēc tam, kad tie ir ēduši saldumus. Atcerieties gan to, ka cukurs lielos daudzumos ir ļoti kaitīgs zobiem.

Nervu šūnas neatjaunojas

6

Visiem labi zināmais mīts, ka nervu šūnas neatjaunojas, ir nepatiess. Patiesībā nervu šūnas atmirst nemitīgi un pēc tam arī atjaunojas – tas ir organismam pieņemts un dabīgs process. Pārlieka stresa gadījumā samazinās to vielu skaits, kas nodrošina nervu šūnu savstarpējo darbību.

Kreisā smadzeņu puslode – radošums, bet labā – loģika

7

Tā ir patiesība, ka katra smadzeņu puslode atbild par noteiktu funkciju veikšanu, taču zinātnieki līdz šim nav atraduši dzīvu piemēru, kad kāda no puslodēm būtu daudz attīstītāka. Tas viss tādēļ, ka abās smadzeņu puslodēs atrodas daļas, kas atbild, piemēram, par cilvēka radošumu.

Diennaktī nepieciešams gulēt 8 stundas

8

Visi zina, ka labs un pilnvērtīgs miegs ilgst vismaz 8 stundas. Taču jāņem vērā, ka katram cilvēkam nepieciešams citāds miega daudzums, kura trūkums var negatīvi atainoties dienas laikā. Piemēram, ir cilvēki, kuriem pietiek vien ar 6 stundām miega, bet citi pēc 9 stundām vēl nav izgulējušies un jūtas vārgi.

Antibiotikas nogalina vīrusus

9

Patiesībā antibiotikas nogalina baktērijas. Gripu, piemēram, izraisa vīrusi, kas nereaģē uz antibiotikām. Jēga no antibiotiku lietošanas gripas laikā ir tikpat liela kā sasaitēt roku, ja sāp galva.

Šokolāde izraisa pinnes

10

Zinātnieki veica eksperimentu, kura laikā cilvēkiem baroja šokolādes batoniņus, kuru saturā ir 10 reižu vairāk šokolādes nekā parastajos. Tie tika pārbaudīti pirms un pēc, taču piņņu skaits neatšķīrās. Izklausās neticami, taču šokolāde nespēj to nodarīt mūsu organismam.

Cukurs izraisa pieradumu

11

2009. gadā tika veikts pētījums, kura laikā laboratorijas pelēm vairāku stundu garumā tika dots ļoti liels daudzums cukura. Pēc pētījuma peles kļuva atkarīgas no saldumiem, taču uz cilvēkiem šis neiedarbojās. Turklāt neviens nevarētu apēst tik lielu cukura daudzumu, neēdot pilnīgi neko citu.

Avots: adme.ru

zeltene_logo_v1


Pievienot komentāru

  1. Fifa teica:

    Kāpēc nav uzrakstīti avoti , kur ņemti šie “FAKTI”? Jeb tos sacerējis kāds no šejienes žurnālistiem?

    +1 0 -1 0

Jukers sola līdzēt pārtraukt «nepieņemamo» pārtikas diskrimināciju Austrumeiropā

Reaģējot kritiku no Slovākijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu puses par pārtikas kvalitāti, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žans Klods-Junkers apņēmies palīdzēt izskaust, viņa vārdiem «absolūti nepieņemamo» produktu piedāvājuma praksi.

Graudu cenas ir augstākas nekā pērn šajā laikā, taču tām ir tendence kristies

Patlaban graudu cenas ir augstākas nekā pērn šajā laikā, tomēr negatīvi vērtējams, ka tām ir tendence kristies, uzsver Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības Latraps ģenerāldirektors Edgars Ruža.

Noraida opozīcijas priekšlikums ietvert sociālās rehabilitācijas programmu

Saeima noraida opozīcijas deputātu sagatavotos grozījumus Izglītības likumā, kas paredz tajā ietvert sociālās rehabilitācijas programmu.

Reirs sola divreiz lielāku pensiju indeksāciju nekā pērn

Šogad oktobrī pensiju indeksācija varētu būt divreiz lielāka nekā pērn, telekanālā LNT sola labklājības ministrs Jānis Reirs.

No nelegālās atkritumu glabātavas Jūrmalā izvesti 12,5 tūkstošus tonnu atkritumu

Vides pakalpojumu uzņēmums Clean R no ugunsgrēkā cietušās nelikumīgās atkritumu glabātavas Slokas apkaimē ir izvedis 12,5 tūkstošus tonnu atkritumu un veicis teritorijas sakopšanas darbus. Turpmākos divus mēnešus norisināsies izvesto atkritumu šķirošana un tālāka pārstrāde.

Apstiprina «oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvu

Saeima apstiprina frakciju pārstāvjus darbam izmeklēšanas komisijā par valsts nozagšanas pazīmēm un pirmstiesas izmeklēšanas kvalitāti.

Vai ar bojātu vējstiklu var iziet tehnisko apskati?

Atlīdzības par bojātiem vējstikliem tiek pieteiktas arvien biežāk - šogad reģistrēto apdrošināšanas gadījumu skaits palielinājies par 5%, savukārt izmaksāto atlīdzību apjoms par 14%, sasniedzot 820 tūkstošus eiro, liecina apdrošināšanas sabiedrības Balta dati.

Baltijas valstīs īpašuma pirkšanas un īrēšanas tendences ir līdzīgas

Pašlaik Rīgā sērijveida dzīvokļu īpatsvars attiecībā pret jaunajiem projektiem ir visnotaļ būtisks - ja sērijveida namu galvaspilsētā ir aptuveni 3 200, tad jaunie projekti ir vien 300 ēku, liecina apkopotā informācija par sērijveida dzīvokļu pieprasījumu Latvijā.

Būvniecības izmaksas pieaugušas par 0,2 %

Šī gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, būvniecības izmaksu līmenis Latvijā pieaudzis par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Tallink pētīs maršruta Helsinki-Rīga iespējas

Igauņu kuģniecības uzņēmums Tallink, vēloties pārbaudīt, vai pasažieri ir ieinteresēti doties uz Rīgu, šonedēļ rīko izmēģinājuma braucienu ar kruīza kuģi no Helsinkiem uz Rīgu.

Alus ražotāji: Palielinot akcīzes nodokli alum, daudzi zaudēs darbu

Ja Saeima atbalstīs atsevišķu deputātu lēmumu par 50% paaugstināt akcīzes nodokli alum, tad tuvākajā nākotnē darbinieku skaits alus nozarē var sarukt par aptuveni 30%, uzskata Latvijas Alus darītāju savienība.

Paraksta līgumu, lai Latvijā aktivizētu digitālo datu aizsardzību

KPMG Baltics un Microsoft Latvia ir noslēguši sadarbības līgumu ar mērķi, papildus starptautiskajai stratēģiskajai sadarbībai, arī Latvijā aktivizēt datu aizsardzības, analītikas, kā arī citu digitālo biznesa risinājumu izstrādi.

Igaunijā novēro biežākus krāpšanas gadījumus dzīvokļu izīrēšanā

Policija Igaunijā vēsta, ka šovasar novēroti biežāki krāpšanas gadījumi dzīvokļu izīrēšanas jomā, krāpniekiem, piemēram, piedāvājot internetā dzīvokļus, kas tiem nepieder, un prasot priekšapmaksu vai īres maksas depozītu.

LLKA: Eiropas Komisija ignorē un ierobežo Baltijas valstu lauku intereses un attīstību

«Joprojām Eiropas Komisija ignorē un ierobežo Baltijas valstu, tostarp, Latvijas lauku intereses un attīstību, neņemot vērā mūsu reģiona no citām valstīm atšķirīgos klimatiskos apstākļus un aizvien lauksaimniekiem maksājot zemākos tiešmaksājumus.»

Vai atrasta ostas zeme, par kuru Dūklava kompanjoni gribēja «15 ļimončikus» ?

Žurnāls Ir  uzmeklējis vairākus hektārus plašu zemesgabalu Daugavas kreisajā krastā, Rīgas brīvostas teritorijā, par kura pārdošanu, iespējams, savulaik viesnīcā Rīdzene runājis zemkopības ministrs Jānis Dūklavs.

Uz robežas notverts meklēšanās esošs Latvijas pilsonis - 1988.gadā dzimis vīrietis

Valsts robežsardzes amatpersonas uz ārējām robežām un valsts iekšienē aizvadītajā dienā konstatēja 36 likumpārkāpējus. Jāatzīmē, ka uz ārējām robežām aizturēts viens meklēšanā esošs Latvijas pilsonis

Sporta organizācijas: Nepārdomāta nodokļu reforma var sagraut sporta sistēmu

Latvijas lielākās sporta organizācijas, uzmanīgi sekojot valdības piedāvātās nodokļu sistēmas reformas paketes apspriešanai Saeimā, atkārtoti vērš uzmanību, uz reformas lielo ietekmi uz sabiedriskā labuma organizāciju darbību, kas var novest pie SLO darbības ievērojamas sašaurināšanās vai pat izbeigšanās.

Viedoklis: Pēdējās prezidentu kandidatūras bijušas intelektuāli vājas

Viena no šīs vasaras «karstākajām» un apspriestākajām ziņām bijusi par tautas vēlētu prezidentu. Plašākas diskusijas izraisīja Latvijas prezidenta Raimonda Vējoņa 22.jūnija uzruna parlamentam, aicinot Saeimu noteikt, ka Valsts prezidentu jau 2019.gadā ievēlētu tauta. BNN apvienojis vairāku sabiedrībā pazīstamu cilvēku viedokļus šajā jautājumā. 

Tiesībsargs: Rīgas dome diskriminē un nepamatoti ierobežo eiropiešus

Tiesībsargs Juris Jansons aicina Rīgas domi līdz septembra beigām labot saistošos noteikumus Par nekustamā īpašuma nodokli Rīgā. Jansons, veicot padziļinātu izpēti, atzinis, ka vairāki punkti pašvaldības saistošajos noteikumos par nekustamā īpašuma nodokļa piemērošanu Rīgā ir pretrunā ar tiesiskās vienlīdzības principam, proti, tie aizskar tiesības uz īpašumu un ir diskriminējoši.

Čigāne sagaida arī citu Vienotības politiķu pārnākšanu uz jauno politisko kustību

Uz jaunizveidoto sabiedriski politisko kustību Par varētu pārnākt arī citi partijas Vienotība politiķi,  bet ne masveidā, pieļauj no šī politiskā spēka aizgājusī Saeimas deputāte Lolita Čigāne, kura augusta beigās plāno būt viena no jaunās partijas dibinātājām.

Vērtē vistas gaļas tirgus drošumu Latvijā; tiek meklētas antibiotikas

Latvijas Diētas un Uztura speciālistu asociācijas vadītāja, dietoloģe Lolita Neimane turpina analizēt kvalitatīvas un drošas vistas gaļas pieejamību tirgū, par ko lika aizdomāties putnu fabrikas Ķekava reklāma, kurā pausts, ka Ķekavā audzētie putni aug «bez jebkādas hormonu un antibiotiku izmantošanas».

Latvijas karavīri un zemessargi piedalīsies mācībās Northern Strike ASV

No 27.jūlija līdz 14.augustam vairāk nekā 70 Nacionālo bruņoto spēku karavīri un zemessargi piedalīsies Mičiganas Nacionālās Gvardes organizētajās apvienotajās sauszemes un gaisa spēku mācībās Northern Strike 2017.

Keris: Ģimenes ārsti devalvē streika jēdzienu

Ģimenes ārsti, kas apgalvo, ka streiko, tomēr turpina strādāt, devalvē streika jēdzienu, šādu viedokli Latvijas televīzijas raidījumā Rīta panorāma pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības vadītājs Valdis Keris.

Delna: Ja premjers izvēlas «apslāpēt emocijas», prezidentam jāiestājas par sabiedrības interesēm

Sabiedrība par atklātību Delna trešdien, 26.jūlijā, saņēma ministru prezidenta Māra Kučinska atbildes vēstuli uz biedrības  vēstulēm, kurās aicināja premjeru pieprasīt zemkopības ministra Jāņa Dūklava demisiju. Vēstulē premjers skaidro, ka demisiju nepieprasīs , jo «(..) katram ir jāatbild par savu rīcību, ja tā bijusi prettiesiska, bet neatbalstu sasteigtus un nepārdomātus lēmumus, kas balstīti uz emocijām vai antipātijām.»

Galīgajā lasījumā atbalsta nodokļu reformas likumus

Saeimas Budžeta un finanšu komisija, noslēdza darbu pie nodokļu reformas likumiem, atbalstot tos izskatīšanai galīgajā lasījumā parlamenta sēdē. Daļu priekšlikumu par papildu atvieglojumiem un vairākiem citiem jautājumiem paredzēts atlikt uz vēlāku laiku un lemt par tiem nākamā gada valsts budžeta izskatīšanas laikā.