bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 01.12.2015 | Vārda dienas: Emanuels, Arnolds
LatviaLatvija

FOTO: Getliņos novākta pirmā zemeņu raža

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Atkritumu apsaimniekotāja Getliņi EKO 3 625 kvadrātmetru lielajā siltumnīcā nogatavojušās zemenes, kas iestādītas līdzās tomātiem, lai pilnībā izmantoto siltumnīcas sniegtās siltuma un telpas platības iespējas. Pavasarī Florin šķirnes zemeņu stādu vietā tiks izvietoti nokarenie ziedi podiņos.

Siltumnīca atklāta pērn augustā un tajā tiek audzēti lielaugļu oranžie tomāti, nokarenie ziedi podiņos un arī zemenes podiņos. Pirmo zemeņu ražu piektdien, 9.novembrī, plānots pārdot izsolē vairumtirgotājiem, ar kuru starpniecību zemenes nonāks veikalu plauktos un būs pieejamas pircējiem.

Ref: 102.000.102.2875

 


Pievienot komentāru

  1. kafija saka:

    kas var būt gardāks par zemenēm ziemā :)

    +1 0 -1 0

Banku sektora peļņa šogad - 356 miljoni eiro

Banku sektora kopējo noguldījumu apmērs pieauga par 1,4% jeb 326 miljoniem eiro, liecina Finanšu un kapitāla tirgus komisijas operatīvā informācija par Latvijas banku darbības rezultātiem 2015.gada oktobrī. Tai skaitā rezidentu noguldījumu atlikums palielinājās par 0,7% jeb 73 miljoniem eiro.

Saeima apstiprina nākamā gada valsts budžetu

Saeima pirmdien, 30.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma nākamā gada valsts budžetu, paredzot, ka nākamgad valsts ieņēmumi varētu augt līdz aptuveni 7,4 miljardiem eiro, bet izdevumi - līdz 7,69 miljardiem eiro.

Viens no atjaunotās Lietuvas tēviem – Landsberģis - paliek bez Seima «Brīvības balvas»

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas Seims lēma par to, kam piešķirt ikgadējo «Brīvības balvu». Deputāti nespēja vienoties ne par vienu no septiņiem kandidātiem, neraugoties uz to, ka pretendentu vidū bija Vītauts Landsberģis - viens no Lietuvas atmodas kustības līderiem un pirmais atjaunotā Seima spīkers.

No nākamā gada pakāpeniski ieviesīs diferencēto neapliekamo minimumu

Saeima pirmdien, 30.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli», kas no nākamā gada paredz pakāpeniski ieviest diferencēto neapliekamo minimumu.

Ķīnas uzņēmēji iepazīstas ar Latvijas tranzīta un loģistikas nozares piedāvājumu

Satiksmes ministriju pirmdien, 30.novembrī, apmeklēja Ķīnas uzņēmēju delegācija, kas piedalās Baltkrievijas industriālā parka Lielais akmens izveidē, lai ar SM vadību pārrunātu Latvijas iespēju līdzdarboties šajā projektā.

No nākamā gada būs jāmaksā solidaritātes nodoklis

Saeima pirmdien, 30.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma Solidaritātes nodokļa likumu. Šis nodoklis attieksies uz sociāli apdrošinātām personām – darba ņēmējiem, pašnodarbinātajiem, kuru ienākumi kalendāra gadā pārsniedz valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu maksimālo apmēru – 48 600 eiro.

Lufthansa vienojas ar 30 000 darbinieku par algu celšanu

Cerībā novērst, ka lidsabiedrībā Lufthansa atkārtojas apjomīgi streiki, vācu uzņēmums 28.novembrī vienojies ar 30 000 darbinieku par vienreizējas prēmijas izmaksu un algu kāpumu 2,2% apmērā.

Mazumtirdzniecības apgrozījums pieaudzis par 5,7%

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, mazumtirdzniecības uzņēmumu kopējais apgrozījums Latvijā pieauga par 1,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie sezonāli izlīdzinātie dati salīdzināmajās cenās. Pārtikas preču mazumtirdzniecības apjoms palielinājās par 1,0%, bet nepārtikas preču apgrozījums – par 1,7%.

Latvijas IKP 3.ceturksnī palielinājies par 1%

Šā gada 3.ceturksnī, salīdzinot ar 2.ceturksni Latvijas iekšzemes kopprodukts salīdzināmajās cenās pēc sezonāli izlīdzinātiem datiem palielinājās par 1,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati. 2015.gada 3.ceturksnī iekšzemes kopprodukts faktiskajās cenās bija 6,4 miljardi eiro.

Reirs 2016.gada budžetu novērtē ar astoņām ballēm

Nākamā gada budžetu desmit ballu sistēmā var novērtēt ar astoņām ballēm, pirms Saeimas ārkārtas sēdes atzina finanšu ministrs Jānis Reirs.

Ievieš vairākas izmaiņas PVN piemērošanā

Saeima pirmdien, 30.novembrī, galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, ieviešot vairākas izmaiņas nodokļa piemērošanā.

Spēcīgais vējš Ventspils slimnīcai norauj daļu jumta seguma

Pirmdien, 30.novembrī, līdz plkst. 8:00 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma četrus izsaukumus saistībā ar lielā vēja radītajiem postījumiem - visi izsaukumi saņemti no Ventspils novada, kur trijos gadījumos koki bija pārkrituši pār ceļa braucamo daļu un vienā gadījumā ēkai norauta daļa jumta seguma.

ES un Turcija vienojas par migrantu plūsmas mazināšanu

Eiropas Savienības un Turcijas galotņu sanāksmē Briselē 29.novembrī Turcija apņēmusies samazināt migrantu plūsmu uz Eiropu apmaiņā pret naudu, potenciālu bezvīzu režīmu un Turcijas ES iestāšanās sarunu turpināšanu.

DP: Islāma valsts video, draudot Baltijai, neapliecina konkrētus plānus uzbrukt

Teroristu organizācijas Islāma valsts (Daesh) paziņojums par draudiem Baltijas valstīm Drošības policijas vērtējumā ir daļa no organizācijas īstenotās propagandas kampaņas pret saviem ideoloģiskajiem pretiniekiem, nevis apliecinājums konkrētiem plāniem rīkot uzbrukumus Baltijas valstīs.

Rosinātas izmaiņas attiecībā uz drošības naudu, kas sarežģīšot dzīvi aizturētajiem

Drīz pēc tam, kad par bijušā Latvijas dzelzceļa vadītāja Uģa Magoņa izpestīšanu no cietuma tika savākta drošības nauda 400 tūkstošu eiro apmērā, Saeimā tika iesniegts priekšlikums, ka izmeklētājiem būtu jāzina, kas drošības naudas iemaksā. Līdz šim tas nevienam nebija jāuzrāda.

Nedēļa Lietuvā. «Islāma valsts» ieskaita Lietuvu «velnišķo valstu apvienībā»

Teroristiskais grupējums «Islāma valsts» šonedēļ publiskojis video materiālu, kurā grupējuma ienaidnieku skaitā ierindota arī Lietuva.

Brīvdienās vietām Latvijā gaidāms sniegs

Kopš 22.novembra, kad Latvijā diennakts vidējā gaisa temperatūra pazeminājās zem 0 grādu atzīmes, meteoroloģiskās ziemas apstākļi pamatā ir pieturējušies Latgalē, Vidzemes lielākajā daļā, izņemot līcim tuvākos reģionus, kā arī Zemgalē.

FOTO: Stradiņa slimnīcas jaunajā korpusā daļēji iestiklots ātrijs

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas jaunā ēka iegūst arvien spožākas aprises – pilnsabiedrība SBRE jau ir daļēji veikusi ēkas korpusus savienojošā ātrija stiklojuma montāžu. Turklāt novembrī diviem slimnīcas blokiem pieslēgta pagaidu apkure. Tas nozīmē, ka jaunais korpuss gada aukstākajā periodā jau tiks apsildīts, un tikmēr tajā tiks veikti visi plānotie iekšdarbi.

Būvniecības izmaksas sarukušas par 0,2%

Šā gada oktobrī, salīdzinot ar septembri, būvniecības izmaksas Latvijā palielinājās par 0,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Balsu pirkšanas lietā par labu Zaķim prasa piespriest reālus cietumsodus

Rēzeknes tiesā krimināllietā, kurā divas personas apsūdzētas par desmit vēlētāju balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās par labu Vienotības politiķim Dzintaram Zaķim, piektdien, 27.novembrī, prokurors apsūdzētajiem prasījis piespriest reālus cietumsodus.

Latvieši joprojām pēc nodokļu nomaksas saņem mazāko algu Baltijā

Šā gada trešajā ceturksnī mēneša vidējā bruto darba samaksa Latvijā bija 829 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati. Salīdzinot ar iepriekšējā gada 3.ceturksni, tā palielinājās par 7,3%, apsteidzot gada pieauguma tempu šā gada pirmajā (6,2%) un otrajā (6,4%) ceturksnī.

Igaunijā izstrādā aizliegumu nēsāt musulmaņu tradicionālo sieviešu apģērbu

Igaunijas Iekšlietu ministrija pašlaik izstrādā tiesību aktu grozījumu projektu, kas valstī paredz aizliegt publiskās vietās – valsts iestādēs, skolās un slimnīcās – nēsāt seju aizklājošu apģērbu, ko dažādās musulmaņu tradīcijās nēsā daļa sieviešu.

Izglītības iestādēs strādājošie rīko vienas dienas brīdinājuma streiku

Piektdien, 27.novembrī, 912 izglītības un zinātnes iestādēs notiek izglītības un pedagogu streiks, tiem uz vienu dienu pārtraucot savu pienākumu pildīšanu.

Krievija gatavo sankcijas, Turcija sola notriekt katru robežpārkāpēju

Vārdu kauja par bumbvedēja notriekšanu Turcijas un Krievijas starpā ar jaunu vilni uzbangojusi 26.novembrī, kad Maskava gatavojusi ekonomiskas sankcijas pret Ankaru, bet Turcijas prezidents nepiekāpīgi paziņojis, ka gaisa spēki notrieks katru jaunu gaisa telpas robežpārkāpēju.

Ventspils nafta šogad strādājusi ar 26,89 miljonu peļņu

AS Ventspils nafta koncerns šā gada deviņos mēnešos strādājis ar 26,89 miljonu eiro neto peļņu, savukārt konsolidētie ieņēmumi pieauga par 8,1% līdz 134,91 miljonam eiro.