bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 04.10.2015 | Vārda dienas: Modra, Francis
LatviaLatvija

FOTO: Getliņos novākta pirmā zemeņu raža

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Atkritumu apsaimniekotāja Getliņi EKO 3 625 kvadrātmetru lielajā siltumnīcā nogatavojušās zemenes, kas iestādītas līdzās tomātiem, lai pilnībā izmantoto siltumnīcas sniegtās siltuma un telpas platības iespējas. Pavasarī Florin šķirnes zemeņu stādu vietā tiks izvietoti nokarenie ziedi podiņos.

Siltumnīca atklāta pērn augustā un tajā tiek audzēti lielaugļu oranžie tomāti, nokarenie ziedi podiņos un arī zemenes podiņos. Pirmo zemeņu ražu piektdien, 9.novembrī, plānots pārdot izsolē vairumtirgotājiem, ar kuru starpniecību zemenes nonāks veikalu plauktos un būs pieejamas pircējiem.

Ref: 102.000.102.2875

 


Pievienot komentāru

  1. kafija saka:

    kas var būt gardāks par zemenēm ziemā :)

    +1 0 -1 0

Ekonomikas dienasgrāmata. Dzīve uz parāda

Šonedēļ finanšu ministrs Jānis Reirs nodeva Saeimā portfeli ar nākamā gada budžetu. Pats Reirs sacīja, ka valsts galvenais finanšu dokuments izstrādāts atbildīgi, ņemot vērā ģeopolitisko un iekšpolitisko situāciju. Tomēr Valsts kontrole apgalvo, ka budžets tiek plānots nekvalitatīvi, bet Fiskālās disciplīnas padome, norāda, ka publiskais sektors turpina tērēt vairāk, nekā plānots, un tas slikti beigsies.

Nedēļa Lietuvā. Lietuvas enerģētikas ministrs veic sarunas par energoresursu importu no ASV

Uzturoties vizītē Amerikas Savienotajās Valstīs, Lietuvas enerģētikas ministrs šonedēļ ticies ar ASV Senāta Enerģētikas un dabas resursu komitejas vadību.

Aktuālie būvdarbi uz Latvijas autoceļiem

Valsts autoceļu tīklā turpinās aktīva remontdarbu sezona - satiksme ir apgrūtināta Rīgas apvedceļa Baltezers-Saulkalne virzienā, tāpat būvdarbi notiek Biķernieku ielas turpinājumā autoceļā P2 un Deglava ielas un Lubānas ielas turpinājumā autoceļā P4.

42 seksuālos noziegumos apsūdzētais RS darbinieks vainu atzīst daļēji

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 2.oktobrī, turpināja aiz slēgtām durvīm skatīt lietu pret Rīgas satiksmes darbinieku, kurā viņš apsūdzēts par 42 seksuāliem noziegumiem pret 20 meitenēm.

Kratīšanās pie Magoņa atrod deklarācijās neuzrādītas ekskluzīvas mantas

Kratīšanās pie Latvijas Dzelzceļa bijušā vadītāja Uģa Magoņa atrastas deklarācijās neuzrādītas ekskluzīvas mantas. Patlaban Magonis tiek turēts aizdomās par liela apmēra kukuļa pieņemšanu, bet tiek pieļauts, ka bijušā LDz vadītāja lieta var «apaugt» ar apsūdzībām par pārkāpumiem, aizpildot valsts amatpersonas deklarāciju, slēpjot ienākumus un nedeklarējot darījumus un dāvanas.

Oktobra pirmās dekādes beigās iespējams pirmais sniegs

Oktobris Latvijā iesācies ar relatīvi siltiem laika apstākļiem, lai gan tas nav nekas neparasts, ja šī mēneša sākumā gaisa temperatūra paaugstinās virs +20 grādiem pēc Celsija, Tā, piemēram, 1966.gada 4.oktobrī Mērsragā bijis pat +24,9 grādus silts.

Lietuva bez ģenerālprokurora varētu palikt vēl gadu

Lietuvā kopš jūnija nav ģenerālprokurora un, šķiet, tā tas paliks vēl ilgi. Pēc tam, kad Seims noraidījis divus iespējamos iepriekšējā ģenerālprokurora pēctečus – jūnijā Neriju Meiluti un pagājušajā nedēļā Edīti Dambrauskieni - prezidente Daļa Grībauskaite pasteigusies paziņot, ka viņa vairs nelūgšot šo Seimu apstiprināt ģenerālprokurora amata kandidātu.

Coface: VW skandāls ietekmēs Centrālās un Austrumeiropas valstu ekonomiku

Vācu autobūves koncerna Volkswagen kaitīgo izmešu skandāls ietekmēs ne tikai Vāciju kā automobiļu ražošanas nozares līderi, bet arī citas ekonomikas, ieskaitot Centrālās un Austrumeiropas valstis ar nozīmīgu klātbūtni vācu ražošanas ķēdē, vērtē starptautiskais kredītrisku apdrošinātājs Coface.

Krievijas uzlidojumi pastiprina interešu un ārvalstu varu jūkli Sīrijā

Krievijas sāktā Sīrijas bombardēšana vēl vairāk pastiprinājusi pilsoņu kara jūkli, kur dažādas konkurējošas varas ar līdzīgām pūlēm «velk deķi» katra uz savu pusi, vērtē eksperts.

Parīzē par izsmēķa nomešanu – 68 eiro naudas sods

Francijas galvaspilsētā Parīzē 1.oktobrī stājusies spēkā jauna kārtība – personām, kuras tiks pieķertas, nometot cigaretes izsmēķi zemē nevis miskastē, būs jāmaksā naudassods 68 eiro apmērā.

Aizvadītais septembris bijis 1,6 grādus siltāks, nekā parasti

Septembris Latvijā kopumā bija siltāks nekā parasti, vidējai gaisa temperatūrai sasniedzot +13,3 grādus pēc Celsija, kas ir 1,6 grādus virs normas. Mēneša laikā tika pārspēti vairāki maksimālās temperatūras rekordi - 17.septembrī Dobelē temperatūra sasniedza 26,9 grādus, bet Kuldīgā tika novērota šī mēneša visaugstākā gaisa temperatūra: +28,2 grādi.

Eiropas līderi aicina ieviest globālu bēgļu kvotu sistēmu

Eiropas Savienības valstu valdību vadītāji trešdien, 30.septembrī, Ņujorkā aicinājuši ANO dalībvalstis ieviest globālu bēgļu kvotu sistēmu, lai risinātu migrācijas viļņa radīto slogu.

Likvidē piesārņojumu Olaines bīstamo ķīmisko atkritumu izgāztuvē

Likvidēts bīstamais piesārņojums Olaines šķidro bīstamo atkritumu izgāztuvē, kā arī novērsti draudi turpmākai piesārņojošo vielu emisijai gruntsūdeņos. Tāpēc turpmāk Olaines novada iedzīvotāji var justies droši par apkārtējās vides stāvokli, norāda Valsts Vides dienests.

Politoloģe: Ilgtermiņa izaugsmei valsts pārvaldes algas būtu jāpalielina

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK ierosinājums iesaldēt Saeimas deputātu algas, kuru ceturtdien, 1.oktobrī, noraidīja parlaments, ir populistisks, turklāt valsts ilgtermiņa izaugsmei politiskās elites un augstākās ierēdniecības algas būtu jāpalielina, uzskata politoloģe Iveta Kažoka.

LU iekļūst Times Higher Education labāko pasaules universitāšu Top 800

Latvijas Universitāte kā vienīgā no Latvijas augstskolām pirmo reizi ir iekļuvusi The Times Higher Education World University Rankings 2015-2016, ieņemot 601.-800.vietu.

LG prezentē pirmo Android Wear viedpulksteni ar mobilo datu atbalstu

Ražotājs LG Electronics izstrādājis viedpulksteni LG Watch Urbane 2nd Edition, kas ir pirmā Android Wear nēsājamā ierīce, kura nodrošina mobilo datu savienojamību.

Tallinas mēru atstādina no amata uz aizdomu pamata par kukuļošanu

Harju apriņķa tiesa Igaunijā 30.septembrī no amata atstādinājusi Tallinas mēru un Rīgikogu otrās lielākās partijas priekšsēdētāju Edgaru Savisāru saistībā ar krimināllietu, kurā viņš tiek turēts aizdomās par kukuļošanu lielā apmērā.

LRA rosina bēgļu izmitināšanai izmantot esošo pašvaldību infrastruktūru

Apzinoties, ka patvēruma meklētāju izmitināšanas centra Mucenieki iespējas un kapacitāte varētu būt nepietiekama to bēgļu uzņemšanai un izmitināšanai, ko Latvijas valsts ir uzņēmusies, Latvijas Reģionu apvienība rosina izskatīt iespēju nevis investēt ievērojamus līdzekļus esošā centra paplašināšanai, bet gan izmantot jau esošo Latvijas novadu pašvaldību infrastruktūru.

Eirozonā septembrī atgriežas deflācija

Eirozonas valstīs atgriezusies deflācija, jo septembrī gada salīdzinājumā preču un pakalpojumu cenas kritušās par 0,1%, liecina Eiropas Savienības statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Eksperts: Krievijas gaisa uzlidojumi Sīrijā palielinās bēgļu plūsmu

Krievijas gaisa uzlidojumi Sīrijā prezidenta Bašara al Asada pretinieku pozīcijām varētu palielināt bēgļu straumes, ja šie opozīcijas spēki atbildes reakcijā pastiprinās savas operācijas, norāda Latvijas Universitātes asociētais profesors, ārpolitikas eksperts Ojārs Skudra.

No Latvijai paredzētajiem bēgļiem trešdaļa varētu būt bērni

Starp Latvijai paredzētajiem patvēruma meklētājiem viena trešdaļa, iespējams, būs bērni, liecina Ministru kabineta konceptuāli atbalstītais indikatīvais rīcības plāns patvēruma meklētāju pārvietošanai un uzņemšanai Latvijā.

Latvijā identificēti 5 087 VW auto ar datus falsificējošo programmatūru

Latvijā identificēti 5 087 Vācijas autobūves koncernā Volkswagen ražotie auto, kuri aprīkoti ar programmatūru, kas var falsificēt kaitīgo izmešu datus.

Saeima lems, vai skatīt izmaiņas likumos cīņai pret sarunātajām spēlēm sportā

Saeima ceturtdien, 1.oktobrī, lems, vai nodot izskatīšanai Saeimas komisijās grozījumus Sporta likumā un Krimināllikumā. Izmaiņas rosinātas, lai efektīvāk cīnītos pret tā saucamajām sarunātajām spēlēm sportā – ieviestu jaunu pantu par manipulācijām ar sporta sacensībām, tostarp par nopietniem pārkāpumiem noteiktu kriminālatbildību.

Krievija brīdinājusi, ka sāks uzlidojumus Sīrijā

Amerikas Savienoto Valstu aizsardzības resora amatpersona 30.septembrī izplatījusi informāciju, ka Krievija brīdinājusi ASV par plāniem trešdienas laikā sākt Sīrijas prezidenta pretinieku spēku bombardēšanu.

Patur apcietinājumā abus uzbrukumā Kažociņam vainotos vīriešus

Rīgas apgabaltiesa trešdien, 30.septembrī, aiz slēgtām durvīm noraidīja advokātes sūdzību par apcietinājuma atcelšanu vienam no vīriešiem, kurš tiek turēts aizdomās par pērn janvārī veikto uzbrukumu bijušajam Satversmes aizsardzības biroja vadītājam Jānim Kažociņam.

Mēs iesakām