bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Piektdiena 29.07.2016 | Vārda dienas: Vidmants, Edmunds, Edžus
LatviaLatvija

FOTO: Getliņos novākta pirmā zemeņu raža

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Atkritumu apsaimniekotāja Getliņi EKO 3 625 kvadrātmetru lielajā siltumnīcā nogatavojušās zemenes, kas iestādītas līdzās tomātiem, lai pilnībā izmantoto siltumnīcas sniegtās siltuma un telpas platības iespējas. Pavasarī Florin šķirnes zemeņu stādu vietā tiks izvietoti nokarenie ziedi podiņos.

Siltumnīca atklāta pērn augustā un tajā tiek audzēti lielaugļu oranžie tomāti, nokarenie ziedi podiņos un arī zemenes podiņos. Pirmo zemeņu ražu piektdien, 9.novembrī, plānots pārdot izsolē vairumtirgotājiem, ar kuru starpniecību zemenes nonāks veikalu plauktos un būs pieejamas pircējiem.

Ref: 102.000.102.2875

 


Pievienot komentāru

  1. kafija saka:

    kas var būt gardāks par zemenēm ziemā :)

    +1 0 -1 0

Latgales uzņēmēji strādā visgarākās stundas

Visgarākā darba diena ir Latgales uzņēmējiem, kuri vidēji dienā strādā deviņas stundas un sešas minūtes. Turklāt katrs otrais Latvijas uzņēmējs ir atzinis, ka strādā arī brīvdienās, liecina bankas Citadele ceturkšņa pētījums Citadele Index, ko banka veic, lai sekotu līdzi uzņēmēju noskaņojumam un ekonomikas attīstības prognozei.

Kanādas provincē Nunavutā dzīve kā Latvijā

Kanādā līdzīgi kā pie mums ir cieņā mērošanās panākumiem ar citām valstīm. Kādā pētījumā vērtēts dzīves līmenis, kāds sasniegts dažādās Kanādas provincēs un teritorijās, un secināts, ka ļaudis Nunavutā dzīvo līdzīgi kā Latvijā.

Proporcionāli visvairāk ceļu satiksmes negadījumus bez OCTA izraisa Latgalē

Latvijā ir vairāki novadi, kuros statistiski daudz biežāk kā citā Latvijas teritorijā, tiek izraisīti negadījumi ar neapdrošinātu transportlīdzekli. 2015.gadā starp Latvijas kultūrvēsturiskajiem reģioniem proporcionāli lielākais ceļu satiksmes negadījumu skaits, ko izraisījis neapdrošināts auto, bijis Latgalē – 2,21% no visiem negadījumiem, bet starp novadiem – Ciblas novads, kur katrs trešais CSNg pērn izraisīts ar neapdrošinātu transportlīdzekli.

Pirmais pusgads noslēdzies ar pārpalikumu pašvaldību budžetā

Šā gada pirmā pusgada beigās pašvaldību budžetā bija vērojams 127,8 miljonu eiro pārpalikums, kas salīdzinājumā ar 2015.gada pirmo pusgadu ir palielinājies par 72,3 miljoniem eiro, liecina Valsts kases publicētā informācija.

Spānija septīto mēnesi ar pagaidu valdību, krīzes atrisinājums nav manāms

Pēc otrajām neizšķirīgajām parlamenta vēlēšanām pusgada laikā Spānijas karalis valdības veidošanu uzticējis premjerministra pienākumu izpildītājam Mariano Rahojam, taču vairums no 26.jūnija vēlēšanās parlamentā ievēlētajām partijām tiešām apņēmušās neatbalstīt Rahoja vadītu kabinetu.

Deutsche Bank plānojot pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku

Vācijas lielākā banka Deutsche Bank gatavojas pārtraukt ASV dolāru maksājumus daļai Latvijas banku, ziņo aģentūra Bloomberg, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem.

Pāvests aicina poļus uzņemt migrantus

Romas katoļu baznīcas pāvests Francisks, apmeklējot Poliju, aicinājis tūkstošiem svētceļnieku izrādīt līdzjūtību pret migrantiem.

Ventspils nafta: Esam gatavi lielākām investīcijām, taču nav varas iestāžu atbalsta

AS Ventspils nafta meitas uzņēmums SIA Ventspils nafta termināls šā gada pirmajā pusgadā pārkrāva 4,29 miljonus tonnu naftas produktu, savukārt SIA LatRosTrans transportēja 2,4 miljonus tonnu.

Lietuvā mazāk jauno studentu, bet augstskolu skaits saglabājas rekordaugsts

Ir mazāk studiju pretendentu un mazāk uzņemto studentu, taču augstākās izglītības iestāžu skaits Lietuvā saglabājas rekordaugstā līmenī - to joprojām ir 47.

Kopš vakardienas turpinās pazudušā bērna meklēšana Saulkrastos

Turpināsnepilnus trīs gadus vecā Rūdolfa meklēšana, kurš pazudis ceturtdien, 28.jūlijā, Saulkrastos. Tikmēr informācija par meklētā bērna atrašanu izrādījusies neprecīza, ziņo Valsts policijā.

Autovadītājiem jārēķinās ar intensīvu satiksmi ceļā uz Liepāju

Saistībā ar mūzikas festivālu LMT Summer Sound Liepājā šajā nedēļas nogalē būs intensīvāka satiksme uz Liepājas šosejas (A9), Liepājā un tās apkārtnē, kā arī Pierīgā. Remontdarbi uz Liepājas šosejas (A9) nenotiek, bet, braucot uz Liepāju no Ventspils, ir jārēķinās ar papildus laiku ceļā, jo darbi notiek posmā no Lečiem līdz Užavai.

Iecelta Latvijas Pasta valde; valdes priekšsēdētāja amatā darbu turpinās Vilcāns

Latvijas Pasta padome atbilstoši Publiskas personas kapitāla daļu un kapitālsabiedrību pārvaldības likumam no 1.augusta uz piecu gadu pilnvaru termiņu iecēlusi uzņēmuma valdi. Par Latvijas Pasta valdes priekšsēdētāju iecelts līdzšinējais pagaidu valdes vadītājs Mārcis Vilcāns, kurš iepriekš vadīja uzņēmuma Eksprespasta departamentu.

Igauniju ierindo demokrātijas attīstības indeksa galvgalī

Salīdzinājumā ar 29 citām Eiropas un Āzijas valstīm, kuras astoņdesmito nogalē un deviņdesmitajos gados pārgāja no komunistiska un demokrātisku režīmu, 2016.gadā demokrātija vistālāk attīstīta Igaunijā, secināts organizācijas Freedom House veiktajā pētījumā.

FM: Nodokļu ieņēmumi šogad par 22,9 miljoniem eiro augstāki, nekā plānots

Kopbudžeta nodokļu ieņēmumu plāns sešos mēnešos Latvijā izpildīts par 100,6%, pārsniedzot plānotos ieņēmumus par 22,9 miljoniem eiro. Salīdzinājumā ar pagājušā gada pirmo pusi nodokļu ieņēmumi palielinājušies par 183,3 miljoniem eiro jeb 5,4%, kur lielāko kāpumu nodrošināja darbaspēka nodokļu ieņēmumi, pievienotās vērtības un akcīzes nodokļu ieņēmumi.

Lietuvā: Izbijusī koncentrācijas nometne kļūst par kāzinieku iecienītu vietu

Viļņā Lietuvā par iecienītu vietu kāzu pasākumu un bērnu vasaras nometņu rīkošanai kļuvis vēsturiskais militārais komplekss Septītais Forts, tomēr Izraēlas prese vēsta, ka tā teritorijā savulaik atradusies koncentrācijas nometne.

Liedz valstī ievest gandrīz 795 000 kontrabandas cigarešu

Veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju un Krieviju, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 794 960 cigarešu kontrabandu. Šā gada 25.jūlijā Terehovas muitas kontroles punktā, veicot no Krievijas Federācijas iebraukuša kravas transportlīdzekļa skenēšanu, tika atklāts, ka zem automobiļa un piekabes ar siksnām ir piestiprinātas vairākas kastes.

Latvijas mājsaimniecību patēriņa izdevumi auguši par 5,4%

Pērn mājsaimniecību patēriņa izdevumi Latvijā bija vidēji 316 eiro uz vienu mājsaimniecības locekli mēnesī, kas ir par 16 eiro jeb 5,4% vairāk nekā 2014.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes jaunākie dati.

Koļegova pārliecināta par uzņēmēju atbalstu viņas apstiprināšanai VID vadītāja amatā

Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova, kura piekritusi kandidēt uz Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatu, jūtas pārliecināta par uzņēmēju atbalstu viņas apstiprināšanai VID vadītāja amatā, pēc tikšanās ar Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības pārstāvjiem žurnālistiem teica Koļegova.

Klaipēdā sāksies starptautiskās nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas mācības

Lietuvā, Klaipēdā, no 29.jūlija līdz 7.augustam notiks ikgadējās starptautiskās nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas mācības EODEX 16.

Naskākie uz mājdzīvnieku apdrošināšanu ir latgalieši

Latvijas iedzīvotāji mājdzīvnieku apdrošināšanu visbiežāk izmanto, lai apdrošinātu liellopus - 96% no pērn izsniegtajām polisēm bija tieši liellopu apdrošināšanā, daudz retāk tiek apdrošināti mājputni un zirgi. Mājdzīvnieku apdrošināšanu visbiežāk iegādājušies Latgales iedzīvotāji - vairāk nekā puse no polisēm pērn tika noslēgtas tieši šajā reģionā.

Hirosimā aicina no Pokémon Go izņemt kodoluzbrukuma memoriālu

Hirosimas pilsētas pašvaldība Japānā novērojusi, ka viedtālruņu virtuālās realitātes spēles Pokémon Go cienītāji spēles varoņus meklē arī traģiskā kodoluzbrukuma memoriāla teritorijā.

Atlūgumu iesniegusi Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore

Valsts zemes dienesta ģenerāldirektore Elita Baklāne-Ansberga ir iesniegusi atlūgumu tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam, informējot par lēmumu atstāt amatu VZD. Baklāne-Ansberga lēmumu pamato ar personīgiem apstākļiem, un tas pieņemts, rūpīgi pārdomājot amata atstāšanai piemērotu brīdi VZD attīstībā.

Lido pērno gadu noslēdzis ar 1,9 miljonu eiro peļņu

Pērn Lido grupas apgrozījums audzis par 9%, un, noslēdzot pārskata gadu, sasniedza 38 miljonus eiro. Lido grupas neto peļņa sasniedza 1,9 miljonus eiro. 2015.gadā Lido uzņēmumi Latvijā kopumā valstij nomaksājuši nodokļus 10,7 miljonu eiro apmērā, ierindojoties starp 100 lielākajiem nodokļu maksātājiem Latvijā.

Deutsche Bank piedzīvo strauju peļņas kritumu

Vācijas lielākā kredītsabiedrība Deutsche Bank 2016.gada otrajā ceturksnī novērojusi strauju peļņas kritumu, un tās vadība pieļāvusi, ka svārstīgu tirgu un zemu procentlikmju apstākļos tai var nākties turpināt strauju izdevumu iegrožošanu.

Turcijā pēc apvērsuma mēģinājuma slēdz desmitiem mediju

Turcijas varas iestādes trešdien paziņojušas, ka saistībā ar 15.jūlija militārā valsts apvērsuma mēģinājumu valstī tiks slēgti vairāki desmiti mediju.