bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 20.09.2017 | Vārda dienas: Marianna, Ginters, Guntra
LatviaLatvija

Gala rezultāti: pret grozījumiem Satversmē 74,8%

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+2 vērtējums, 2 balsojumi)

Sestdien, 18. februārī Latvijā notikušajā referendumā par valsts valodas statusa piešķiršanu krievu valodai nobalsojuši 273 347 vēlētāji jeb 24,88%, bet pret 821 722 jeb 74,8% vēlētāju. Par nederīgām atzītas 3 524 jeb 0,32% balsošanas zīmju, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Rīgā par grozījumiem Satversmē nobalsojuši 127 772 jeb 36,09% pilsoņu, Vidzemē – 35 164 jeb 11,78%, Latgalē – 78 736 jeb 55,57%, Kurzemē – 122 82 jeb 8,46% un Zemgalē – 19 381 jeb 12,23% balsstiesīgo.

Savukārt pret Rīgā nobalsojuši 224 841  jeb 63,5%, Vidzemē – 262 643 jeb 87,98%, Latgalē – 62 369 jeb 44,02%, Kurzemē – 108 017 jeb 91,99% un Zemgalē – 138 565 jeb 87,42% balstiesīgo.

Par nederīgām atzītas 1 443 zīmes Rīgā, 706 – Vidzemē, 575 -Latgalē, 247 – Kurzemē un 553 balsošanas zīmes Zemgalē.

Minētie skaitļi ir balošanas rezultāti, kas apkopoti no visiem 1 035 iecirkņiem visā Latvijā un ārzemēs.

Apkoptie balsošanas rezultāti ārzemēs liecina, ka 31 461 balsstiesīgie jeb 79,24% nobalsojuši pret grozījumiem Satversmē, kas paredz piešķirt otro valsts valodu krievu valodai. Par šādiem Latvijas valsts pamatlikuma grozījumiem nobalsojuši 8 163 jeb 20,56% pilsoņu.

Par nederīgām atzītas 79 balsis (0,2%).

Jau vēstīts, ka visā Latvijā referendumā par grozījumiem Satversmē, krievu valodai piešķirot otras valsts valodas statusu, ņemot vērā datus no 1 014 iecirkņiem, piedalījies 1 092 908 cilvēks jeb 70,73% vēlētāju.

Kopumā Rīgā nobalsojuši 315 057  pilsoņi jeb 77,11% vēlētāju, Vidzemē – 298 566 jeb 72,95%, Latgalē – 141 707 jeb 60,03%, Kurzemē – 145 250 jeb 70,98%, bet Zemgalē – 158 511 jeb 68,3%, liecina Centrālās Vēlēšanu komisijas dati.

Ārzemēs nobalsojis 33 817 cilvēki jeb 61,99% balstiesīgo.

Ref: 102./103.000.102./103.1065


Pievienot komentāru

 1. latviete teica:

  sirds lūzt, cerēju, ka būs vairāk balsu pret :(

  +1 0 -1 0

 2. kate teica:

  Apsveicu Latviju!

  +1 0 -1 0

 3. antinacionalists teica:

  nacionalisti uzvarej,nu tad sedien savos laukos talak,jo valsts nekur talak nekustas,tikai tere naudas un nekas nenotiek,un tagad vieglak nepaliks jo ir tikai viena valsts valoda,sveice piemeram ir veseli 4 valsts valodas un nevienam slikti no ta nav,tad kapec pie mums nevar but 2 valodas? del tam ka tautam ir slinki palikt labak? ne,parasti tauta nezin ko grib un neprot rikoties ar to kas ir!

  +1 0 -1 0

 4. absurds teica:

  Antinacionālistam un citiem līdzīgiem:

  Kādas muļķības. Un vispār, kas jūs te apspiež. Bērni var iet krievu bērnu dārzā, skolā, visur tiek runāts krieviski. Dokumentus nemākat aizpildīt? Cik bieži jūs viņus pildāt. Brauc arī dzīvot uz Šveici, ja tik ļoti šeit viss riebjas. Ne cieņas, ne goda.
  Un nevajag te iepīt nacionalitāti. Gribētu redzēt kā Krievijā varētu ieviest kādu otro valsts valodu.

  +1 0 -1 0

 5. susurs teica:

  tieši tā, Krievija var daudz runāt, bet otras valsts valodas ieviešanu tā nepieļautu nekad!

  +1 0 -1 0

 6. Ray teica:

  Vēlos apsveikt visus latviešus, kas piedalijās referendumā, izpildot savu pienākumu! Šobrīd ir jāpanāk, lai šādi gadijumi vairs neatkārtotos un mums nevajadzētu aizstāvēt pašaprotamas valsts vērtības!

  +1 0 -1 0

 7. Ive teica:

  Vai nevajadzētu ierosināt parakstu vākšanu par Lindermaņa izraidīšanu no Latvijas? 10 000 savāktu, un bez referenduma

  +1 0 -1 0

 8. jon teica:

  Es domāju, ka tur nav nekas jāierosina. Vienkārši ārā.

  +1 0 -1 0

ES Ungārijā vērtē, cik lietderīgi finansēts Orbāna stadions un «bānītis»

Eiroparlamentārieši Ungārijas premjerministra Viktora Orbāna dzimtajā ciemā apmeklējuši modernu futbola laukumu un šaursliežu dzelzceļa līniju, kas uzbūvēta ar Eiropas Savienības finansējumu, bet kļuvusi slavena ar pasažieru trūkumu.

Reizniece-Ozola: Kosmosa izpētes projektos Latvija līdz šim ieguldījusi 3,2 miljonus eiro

Līdz šim trīs konkursu rezultātā Latvija atbalstījusi 27 kosmosa izpētes projektus, kuros kopā ieguldīti vairāk nekā 3,2 miljoni eiro, Eiropas Planetārās zinātnes kongresā sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola.

Daudzviet Latvijā upes izgājušas no krastiem

Turpinoties ūdens līmeņa kāpumam, jau daudzviet Latvijā applūdušas upju palienes, vietām - arī citas teritorijas, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra apkopotā informācija.

Ekonomists: Naftas tirgus - OECD krājumi mazinās, OPEC turpinās koriģēt tirgu

Pateicoties naftas eksportētājvalstu organizācijai, kas kopš gada sākuma ir samazinājusi ieguvi par vienu miljonu barelu dienā, OECD valstu naftas krājumi kopš marta ir samazinājušies par aptuveni 0,6 miljoniem barelu dienā, pauž SEB bankas makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

Latvijā būvniecības izlaide otrajā ceturksnī bija viena no straujākajām ES

Latvijā būvniecības produkcijas izlaide šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar pagājušā gada aprīli-jūniju pieaugusi par 15,8%, kas ir viens no straujākajiem kāpumiem to 26 Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu vidū, par kurām pieejami dati.

Nosaka jaunu kārtību paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanai

Ministru kabinets otrdien, 19.septembrī, pieņēma Iekšlietu ministrijas izstrādātos MK noteikumus, kuros precizētas tiesību normas saistībā ar paaugstinātas bīstamības objektu apzināšanu, noteikšanas kritērijiem un dokumentācijas izstrādāšanu.

Notiks militārās tehnikas un karavīru pārvietošanās

Turpinoties intensīvam militāro vingrinājumu un mācību posmam Latvijā, Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka to laikā pa Latvijas autoceļiem pārvietojas gan Latvijas, gan sabiedroto bruņoto spēku militārā tehnika.

Pārdala vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un KNAB  efektivitātes uzlabošanai

Pārdalīs vairāk nekā miljonu eiro Valsts kancelejas un Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbības efektivitātes uzlabošanai, otrdien, 19.septembrī, lēma valdība.

Digitālas valsts pārvaldes aizstāvi Ilvesu nebaida Igaunijas ID karšu problēma

Reaģējot uz ziņām, ka atklāts iespējams drošības «robs» Igaunijas iedzīvotāju identifikācijas kartēs, Igaunijas eksprezidents Tomass Hendriks Ilvess noraidījis, ka tehniskas kļūmes neapdraud viņa pārstāvētās valsts kā e-pārvaldes celmlauža reputāciju.

Jauniešiem būs lielākas iespējas izglītības iestādē saņemt karjeras konsultācijas

Turpmāk izglītības iestādes varēs daudz aktīvāk iesaistīties karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu īstenošanā, nodrošinot jauniešiem karjeras izglītības atbalsta pasākumus.

Judins uzskata, ka parlamentārās izmeklēšanas komisija «nevirzās uz priekšu»

«Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas pašreizējais darbs neatbilst mērķim izmeklēt un analizēt iespējamo valsts sagrābšanu, norāda komisijas deputāts, Vienotības Saeimas frakcijas pārstāvis Andrejs Judins.

Pētījums: Iedzīvotāji vislielāko kritiku pauž Latvijas kopējās situācijas attīstībai

Sākoties rudenim, optimisms iedzīvotāju noskaņojumā ir jūtami mazinājies, liecina jaunākais Baltic Internatioanal Bank Latvijas barometra pētījums.

Aizņemto darbvietu skaits palielinājies par 9,3 tūkstošiem jeb 1%

Šī gada pirmā pusgada beigās Latvijā bija 903,2 tūkstoši aizņemto darbvietu, un salīdzinājumā ar 2016.gada pirmā pusgada beigām to skaits ir palielinājies par 9,3 tūkstošiem jeb par 1,0%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

82% Igaunijas mājsaimniecību izvēlas mobilo mājas internetu

Igaunijā arvien vairāk mājsaimniecībām izvēloties mobilo mājas internetu, 2017.gadā to lieto jau 82% mājokļos, kuros vispār lieto globālo tīmekli, aplēsuši igauņu statistiķi.

Zinātniskās institūcijas ar ES fondu atbalstu sekmēs starptautisko sadarbību

Lai sekmētu Eiropas Pētniecības telpas sadarbības projektu izstrādi un veicinātu Latvijas zinātnieku dalību starptautiskos pētniecības un tīklošanās pasākumos, 18 zinātniskajām institūcijām Centrālā finanšu un līgumu aģentūra ir nosūtījusi uzaicinājumu pieteikties Eiropas Savienības fondu līdzfinansējuma saņemšanai.

Notāri: Biežākā kļūda mantojuma kārtošanas procesā - kavēts termiņš

Nemainīgi visaktuālākie juridiskie jautājumi, ar kuriem cilvēki Latvijā vēršas pie notāriem, ir saistīti ar nekustamo īpašumu, īpaši - tā mantošanu. Tajā pašā laikā mantojuma lieta bieži netiek nokārtota līdz galam vai netiek ierosināta vispār. Kā liecina zvērinātu notāru pieredze, mantojuma lietās cilvēki visbiežāk kavē termiņus.

Latkovskis norāda, ka dažreiz Saeimā slīpētā veidā tiek lobēti apšaubāmi balsojumi

Atsevišķos gadījumos Saeimā visnotaļ slīpētā veidā tiek lobēti apšaubāmi balsojumi, turklāt salīdzinājumā ar iepriekšējo Saeimu tiem ir pieaugoša tendence, pauž Saeimas deputāts Ilmārs Latkovskis.

Bildēs: Zapad mācības pilnā sparā

Piedāvājam fotoieskatu Baltkrievijas un Krievijas apvienotajās militārajās mācībās Zapad, kuras klātienē inspicē arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins un Krievijas aizsardzības ministrs Sergejs Šoigu.

VID: Samaksājot nodokļu pamatparādu, iespējams atbrīvoties no soda naudas

Lai nodokļu maksātājiem atvieglotu radušos nodokļu parāda slogu, laikā no šī gada 1.oktobra līdz 2018.gada 2.janvārim ikviens, kam izveidojies nodokļu parāds, Valsts ieņēmumu dienests aicina pieteikties uz atbalsta pasākumu. Tas paredz nokavējuma un soda naudas pilnīgu dzēšanu ar nosacījumu, ka ne vēlāk kā līdz 2019.gada 31.decembrim tiek samaksāts nodokļu pamatparāds.

Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iniciatīvu likvidēt balsojumu «atturas»

Sabiedrība par atklātību Delna aicina Saeimas deputātus atbalstīt iedzīvotāju iniciatīvu un likvidēt balsojumu «atturas».

Baltijas ekspresis piesaista dzelzceļa kravas; kritums pārējiem pārvadātājiem

Kravu pārvadātājs pa dzelzceļu AS Baltijas ekspresis šā gada septiņos mēnešos vairāk nekā dubultojis pārvadāto kravu apjomus, tikmēr pārējiem abiem pārvadātājiem - SIA LDz Cargo un AS Baltijas tranzīta serviss novērojams kravu apjoma kritums. Biedrība Baltijas Asociācija - transports un loģistika norāda, ka ceļ trauksmi kopējās situācijas dēļ nozarē nevis savu biedru interesēs.

Latvijas krājbankas administrators atguvis vēl 2,141 miljonu eiro

Likvidējamās Latvijas krājbankas administrators šogad augustā atguvis 2,141 miljonu eiro, kas ir 4,1 reizi vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Aptauja: Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju pavirši izturas pret savu veselību

Mazāk nekā puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju slimības gadījumā lieto visus ārsta izrakstītos medikamentus, liecina Mana Aptieka&Apotheka Veselības indekss.

Norvēģijā vadošam policistam 21 gads cietumā par hašiša kontrabandu

Tiesa Norvēģijā, kas bieži atzīta par vienu no vismazāk korumpētajām valstīm pasaulē, notiesājusi augsta ranga policistu, piespriežot tam 21 gada cietumsodu par kukuļņemšanu un līdzdalību narkotiku kontrabandā.

Balta: Pieteikto apdrošināšanas atlīdzību skaits palielinās dzīvnieku dēļ

Šogad līdz augustam apdrošināšanas sabiedrība Balta atlīdzībās par sadursmēs ar dzīvniekiem bojātiem transportlīdzekļiem jau izmaksājusi teju 0,9 miljonus eiro.

Jaunākie komentāri