bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 11.12.2017 | Vārda dienas: Valdis, Voldemārs, Valdemārs
LatviaLatvija

Ģimenei draudzīgi ceļojumi: kas jāaplūko kaimiņvalstīs

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

«Ja ģimenes izvēlas veļot ar autobusu, latviešu iecienītākie galamērķi ir kaimiņvalstis – Ukraina, Polija, Igaunija, Lietuva un Vācija. Šīs valstis ir vienas no populārākajām izvēlēm,» stāsta Eurolines vadītājs Edmunds Pavlovs.

Pavlovs apgalvo, ja ceļojumu vēlaties plānot paši, laikus aplūkojiet, kādas vietas apciemosiet un ar ko nodarbosieties. Ceļotājs iesaka, ko vērts aplūkot, ja reiz esat kaimiņvalstīs un vēlaties, lai ceļojums atstātu tikai labākos iespaidus.

Tallinas leļļu muzejs

Šajā Tallinas muzejā iespējams aplūkot ievērojamu leļļu kolekciju, kas ievākta no visas plašās pasaules. Eksponāti – ne tikai greznumlieta. Tos iespējams arī redzēt leļļu izrāžu laikā, kas šeit notiek patiešām bieži. Bērni ne tikai var aplūkot šīs lelles, ar tām iespējams arī spēlēties, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām. Muzejs ir patiesi inovatīvs, jo ar tehnoloģiju palīdzību, izmantojot interaktīvos ekrānus, lelles var «atgriezt» dzīvē.

Šeit sastopamās lelles ir nākušas no dažādām pasakām, redzēsiet dažādus video no vēsturiskām leļļu teātra izrādēm. Šausmu filmu personāži, tādi kā slavenā Anabella atrodas muzeja pagrabā, kura iekārtojums tikai pastiprina šo leļļu iespaidu.

Berlīnes bērnu muzejs Labirints

Vecā, industriālā ēkā esošais muzejs domāts pasaules iepazīšanai cauri spēlēm. Šeit ir neskaitāmi interaktīvie eksponāti un iekārtas, kas mācīšanos padarīs daudz interesantāku. Atrodoties Labirintamuzejā sajutīsieties kā citā pasaulē – tādā, kurā valda spēles. Muzejs ir iedalīts dažādās zonās, kurās atradīsiet slidkalniņus un rokdarbu galdus, kā arī zonas, kuras domātas eksperimentiem un atklājumiem. Muzejam ir trāpīgs sauklis – Mācamies radot un darot.

Muzejs nepārtraukti mainās, tiek atklātas jaunas nodarbes un ik pēc dažiem gadiem tas pilnībā tiek pārveidots – izvēlēta jauna pasaules kultūras tēma, tāpēc ik reizes šeit iespējams piedzīvot ko jaunu.

«Apciemojot Berlīni ar ģimeni, vērts aplūkot arī tādas vietas, kā Machmito bērnu muzeju. Šis muzejs atrodas senā baznīcas ēkā. Tiklīdz ieiesiet tajā, pavērsies elpu aizraujoši skati: ložņāšanas telpas, spoguļu istabas, kas kontrastē ar ēkas fasādi. Vēl viena vietas, kas obligāti jāapciemo – FEZ centrs. Šeit atradīsiet Alises muzeju, Astrīdas Lindgrēnas teātri, kā arī Ekoloģijas salu, kurā ierīkots pat miniatūrs mitrais tropu mežs», – stāsta E. Pavlovs.

Lvovas Āžu ferma

Pavisam netālu no dzīvīgā pilsētas centra atradīsiet iekārtojušos mūsdienīgu āžu fermu. Šeit varēsiet aplūkot visu siera ražošanas procesu. Apmeklētājiem tiek parādīts, kā piena produkti pārtop biezpienā un tas – sierā. Bērni varēs sadraudzēties ar fermā mītošajiem āžiem, kā arī paši varēs pagatavot sieru. Citā fermas zonā norisinās pagatavotās produkcijas degustācijas. Pirms došanās prom, vietējā veikalā iespējams iegādāties sviestu, marmelādi un dažādus sierus.

Ukrainas brīvdabas arhitektūras muzejs Kijevā

Esot šajā, ģimenēm draudzīgajā vietā, iespējams vairāk uzzināt par senās Ukrainas arhitektūru. Plašajā teritorijā esošās ēkas, ir dažādu laikmetu un stilistiku piemēri, piemēram : mājas, vējdzirnavas, baznīcas un skolas. Visas ēkas atrodas plašā, zaļā, krāšņā parkā uz austrumiem no pilsētas centra. Attālumi starp objektiem ir pietiekoši lieli, tāpēc nāksies iedarbināt kāju muskuļus vai iztēloties, ka esat alpīnisti, veicot ceļu augšup pa stāvām kāpnēm.

«Pejzažnas aleja ir vēl viena vieta, uz kuru doties kopā ar bērniem, ja esat Kijevā. Šeit atradīsiet krāsainas skulptūras, kuras izgatavotas atsaucoties uz dažādiem pasaku motīviem, kā arī dīvainus, fantāziju pasaules dzīvniekus. Šī vieta, ceļojumu attēlu galeriju izgreznos ar košākajām krāsām. Šajā parkā varēsiet arī nodoties ģimenes piknika brīžiem», – stāsta pieredzējušais ceļotājs .

Etnogrāfiskais Lietuvas brīvdabas muzejs Kauņas rajonā

Tikai dažu kilometru attālumā no otrās pēc lieluma, Lietuvas pilsētas, Kauņas, Rumšiškēs, iekārtojies etnogrāfiskais muzejs, kas ir viens no Eiropā lielākajiem. Gandrīz 200 hektāru teritorijā esošajā ekspozīcijā iespējams atrast pat 140 ēkas un 88 000 eksponātu. Šeit iespējams ieraudzīt vēsturiskos Lietuvas sadzīves fragmentus, sākot no pilna izmēra ēkām līdz sīkākajiem sadzīvē izmantotajiem priekšmetiem.

«Esot šeit ģimenes lokā, izpriecu nepietrūks. Dabas ieskauti, mērosiet lielus attālumus, tāpēc parūpējieties par ērtiem apaviem», – iesaka Pavlovs.

Plānojot pavadīt laiku Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, ar bērniem noteikti iegriezieties īpašajā ilūziju muzejā, kurā jāpielieto visas maņas, jo acis reizēm var mānīt.

Varšavas Koperņika zinātnes muzejs

Koperņika muzejs savas durvis vēra pirms septiņiem gadiem. Šī ir īpaši moderna vieta, kas piepildīta ar interaktīvām, izziņai vajadzīgām, tehnoloģiskām ierīcēm. Muzejā ir vairākas atsevišķas – tematiskas – zonas. Interesantākais ir tas, ka zonas ir iedalītas, ņemot vērā apmeklētāju vecumu. Šeit iespējams atrast zāles bērniem līdz 5 gadu vecumam vai apmeklētājiem, kuriem ir 14 un vairāk. Blakus muzejam ir moderns planetārijs, kurā iespējams uzzināt galaktikas noslēpumus, kā arī papriecāties par lieliskajiem, grafiskajiem materiāliem, kas atspoguļo visumu. Šī vieta ir piemērota, gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Gdaņskas Jūrniecības kultūras centrs

Katrs bērns sapņo par notikumiem bagātu pasauli. Tieši tādu to var atrast Jūrniecības kultūras centrā. Muzeja apmeklētājiem paveras plašā okeānu, pirātu un kuģu pasaule. Uzlaikojot kapteiņa cepuri un uz pleca turot papagaili, bērns piedzīvos pašus laimīgākos mirkļus. Muzejā uzzināsiet arī interesantus jūrniecības vēstures faktus. Apmeklējot jūrniecības centru, būs interesanti aplūkot arī ar radio viļņiem vadāmas laivas un jahtas.

Ref:224.000.103.3036


Pievienot komentāru

Barometrs: Latvieši Ziemassvētku svinēšanai procentuāli tērē vairāk nekā ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 171,97 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecību ikmēneša ienākumiem. Latvijas valstī dzīvojošie joprojām gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā teju visās ziemeļvalstīs, Nīderlandē, Vācijā un Horvātijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada Ferratum Ziemassvētku barometra rezultāti.

Lielākā daļa valsts budžeta līdzekļu nākamajam gadam atvēlēta sociālajai aizsardzībai

Veselībai nākamajā gadā novirzīti 11,1% no nākamā gada budžeta, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018, 2 miljoni eiro. Savukārt aizsardzībai paredzēts novirzīt 6,4% jeb 574,8 miljonus eiro budžeta līdzekļu, kā arī sabiedriskajai kārtībai – 6,4% jeb 571,2 miljonus eiro, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm.

Reirs no amata atbrīvo sociālās aprūpes centra Rīga filiāles vadītāju

Labklājības ministrs Jānis Reirs parakstījis rīkojumu par valsts sociālās aprūpes centra Rīga filiāles Rīga vadītājas Marijas Ziņinas atbrīvošanu no amata, norāda Labklājības ministrijā.

NVA: Bezdarba līmenis Latvijā novembrī pieaudzis līdz 6,7%

Novembrī reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā pieaudzis līdz 6,7%, kas ir par 0,1 procentpunktu vairāk nekā oktobrī, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras apkopotā informācija.

Loskutovs: Tuvākajiem cilvēkiem ir tiesības slimības gadījumā būt līdzās pacientam

«Cilvēkiem, kas nav reģistrējuši savas attiecības, ir liegtas tiesības vairākās dzīves jomās, tostarp kritiskās situācijās.Šobrīd, ja pacients veselības dēļ pats nespēj pieņemt lēmumu par ārstniecību, to darīt viņa vietā var tikai laulātais vai radinieks, kas ne vienmēr nozīmē viņa interešu pārstāvēšanu un no tā var būt atkarīga pat cilvēka dzīvība,» uzskata Kustības Par! biedrs un Saeimas deputāts Aleksejs Loskutovs.

Slepkavība Mālpilī: Policija aiztur par plānotu slepkavību aizdomās turētu vīrieti

Aizvadītās nedēļas Mālpilī pie kāda uzņēmuma tika atrasts 28 gadus vecs miris vīrietis ar vairākām durtām brūcēm. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka noziegumu izdarījis vīrieša paziņa, ar kuru viņam bijis konflikts saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti, informē Valsts policija.

Mamikins pieļauj savas partijas dibināšanu

«Partija Saskaņa ir novērsusies no Latvijas krievu kopienas,» pauž Eiropas Parlamenta deputāts Andrejs Mamikins, kuram Saskaņas vadība ir izteikusi neuzticību. Mamikins tagad dibinās savu sabiedrisko organizāciju, uz kuras bāzes varētu izveidoties arī partija, bet par savu tuvošanos EP deputātes Tatjanas Ždanokas vadītājai Latvijas Krievu savienībai politiķis joprojām runā aplinkus.

Novembrī dzīvokļu piedāvājumu skaits Rīgā kopumā samazinājās par 3,8%

Šā gada novembrī dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi, samazinājās par 3,8% bet piedāvājumu skaits Arco Real Estate analizētajos lielākajos Rīgas mikrorajonos novembrī samazinājās par 7,9%, teikts Arco Real Estate jaunākajā sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Astoņās SEB bankas filiāles tiek mainīti darba laiki

No 2018.gada 2.janvāra SEB bankas filiāles Talsos, Alūksnē, Jelgavā, Siguldā, Madonā un Smiltenē, kā ar finanšu konsultāciju centrs Kuldīgā pāries uz klientiem ērtāku darba laiku.

Ameriks neatdzīst, ka Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs»

Rīgas vicemērs un Rīgas brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks «Oligarhu lietas» parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē noliedza, ka bijušais politiķis Ainārs Šlesers viņam bijis «rīkotājs un uzdevumu devējs».

Pētījums: Liekā daļa skolēnu labprāt padziļināti apgūtu programmēšanu

Katrs devītais datorikas skolotājs vēlētos piedalīties kursos/semināros, kur būtu iespēja apgūt programmēšanas prasmes. Savukārt 79% skolotāju ir pārliecināti, ka papildu mācību materiāli skolēniem radītu vēlmi padziļināti apgūt programmēšanu.

Oktobrī preču ārējās tirdzniecības apgrozījums par 10,3% lielāks nekā pērn

Šī gada oktobrī Latvijas ārējās tirdzniecības apgrozījums veidoja 2,31 miljardus eiro, kas faktiskajās cenās bija par 10,3% vairāk nekā 2016. gada oktobrī, tai skaitā preču eksporta vērtība – par 9,7% un importa vērtība – par 10,9% lielāka, liecina Centrālās statistikas pārvaldes operatīvie dati.

Igaunija turpinās piecu skolas brīvlaiku kārtību, izziņo datumus līdz 2021.gadam

Igaunijas Izglītības un pētniecības ministrija ir izplānojusi un darījusi zināmus skolas brīvlaiku datumus trim mācību gadiem uz priekšu, nolemts arī turpināt jaunieviesto piecu skolas brīvlaiku kārtību.

Veselības dienests: E-veselības līgumu noslēguši jau 83% ģimenes ārstu

Nepilnu mēnesi līdz obligātajam e-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam - 2018.gada 1.janvārim - jau 83% ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par e-veselības lietošanu. Visaktīvāk līgumi tiek slēgti Vidzemē, šobrīd sasniedzot 96%, vēsta Nacionālais veselības dienests.

KP pieņem lēmumu ļaut Maximai nomāt Irbis A piederošās telpas

Konkurences padome pieņēma lēmumu atļaut SIA Maxima Latvija iegūt tiesības izmantot mazumtirdzniecības telpas SIA Irbis A piederošajā īpašumā Grostonas ielā 1, Rīgā. Pēc ekonomiskās analīzes veikšanas KP paredz, ka plānotais darījums nenodarīs kaitējumu konkurencei.

Tiesībsargs: Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs

Jaunā veselības aprūpes saņemšanas kārtība neko būtiski nemainīs, tik kritiski par šobrīd Saeimā izskatīšanā esošo Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektu intervijā LNT raidījumā 900 sekundes izsakās tiesībsargs Juris Jansons.

Uzņēmēji: Jau tagad trūkst darbaspēka, aicina darba tirgū integrēt ārvalstu studentus

Lielākā daļa jeb 61,2% uzņēmēju jau izjūt problēmas ar kvalificēta darbaspēka atrašanu, bet vairāk nekā piektdaļa paredz, ka tādas drīzumā gaidāmas. No aptaujātajiem komersantiem 79,7% pauž ka atbalsta ārvalstu studentu integrēšanu Latvijas darba tirgū, liecina iegūtie dati no Latvijas lielākā uzņēmēju biedrības Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera, aptaujājot 225 uzņēmumu vadītājus.

Atsauc Lactalis zīdaiņu piena pulveri saistībā ar salmonellas uzliesmojumu Francijā

Francijas zīdaiņu piena pulvera ražotājs Lactalis licis daudzviet pasaulē atsaukt tā produkciju saistībā ar bažām par iespējumu salmonellas baktēriju klātbūtni piena pulvera produktos, kuri tiek pārdoti ar zīmoliem Milumel, Picot un Celi.

Dombrovskis: EK piedāvā papildu atbalstu ES dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā

Eiropas Komisija piedāvā papildu atbalstu tām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kas vēlas iesaistīties eirozonā, atzīst EK priekšsēdētāja vietnieks eiro un sociālā dialoga jautājumos Valdis Dombrovskis

Cik Latvijai izmaksā vardarbība pret sievietēm?

Ar partneru vardarbību pret sievietēm saistītās izmaksas Latvijā varētu sasniegt 442 miljonus eiro gadā, atsaucoties uz Eiropas dzimumu līdztiesības institūta datiem, norāda Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vecākā eksperte Viktorija Boļšakova.

Rinkēvičs: Jāveicina mazo komersantu iesaiste starptautiskajā tirdzniecībā

«Ir jāturpina atbalstīt daudzpusējā tirdzniecības sistēma, saglabājot Pasaules Tirdzniecības organizācijas centrālo lomu starptautisko tirdzniecības noteikumu izstrādē un īstenošanā,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

«Eiropas Oskaru» ceremonijā dominē satīriskā drāma «Kvadrāts»

Berlīnē aizvadīta Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšana, kur sešās nominācijās par labāko atzīta Zviedrijas, Dānijas un Vācijas kopražojums «Kvadrāts» par kādu mākslas muzeja darbinieku, kurš piedzīvo grūtības izskaidrot laikmetīgās mākslas darba būtību.

Nekā personīga: OIK saņēmēju vidū lieli Vienotības un ZZS ziedotāji

Pērn Latvenergo iepirka elektrību par paaugstinātu cenu no vairāk nekā 100 atjauno resursu uzņēmumiem, kas elektroenerģiju ražo no biogāzes un biomasas. Uzņēmumu reģistra dati liecina, ka liela daļa šo firmu īpašnieku un pārvaldnieku reizē ir arī valdošo partiju Vienotības, Zaļo un zemnieku savienības un Nacionālās apvienības sponsori, uzsvērts raidījumā Nekā personīga.

LTV: Par Rail Baltica projektu atbildīgā Linuža uzņēmums figurē krāpšanas lietā

Jaunajam Eiropas Dzelzceļa līniju vadītājam Andrim Linužam piederošs uzņēmums iesaistīts kriminālprocesā par krāpšanu un dokumentu viltošanu, saņemot valsts naudu vēja enerģijas iekārtu iegādei. Nominācijas komisijai, kas viņu izraudzījās augstajam amatam, šis fakts neesot bijis zināms.

Ušakovs: Darījumu kvartāls New Hanza veicinās pilsētas attīstību

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs, apmeklējot jaunattīstāmo darījumu un dzīvojamo kvartālu New Hanza, uzsvēris, ka katrs šāds projekts paaugstina dzīves līmeni pilsētā, gan radot jaunas telpas dzīvokļiem un ofisiem, gan veidojot jaunas darbavietas, gan sabiedriski nozīmīgas būves, turklāt arī «pavelk» uz augšu apkārtējās teritorijas.