bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Ceturtdiena 22.02.2018 | Vārda dienas: Rigonda, Adrians, Ārija
LatviaLatvija

Gobiņš: tiesnesis Freimanis pat nekautrējas klaji pildīt Ventspils oligarhu pasūtījumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 27.septembrī, noraidīja Šveices advokāta Rūdolfa Meroni un viņa līdzgaitnieku pieteikumu prasības nodrošinājuma atcelšanai strīdā ar AS Ventbunkers un Global Oil Services Limited par īpašuma tiesību aizsardzību un zaudējumu piedziņu.

Baltic News, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tiesnesis Juris Freimanis

Atbildētāji – Meroni, Jānis Hāze, Alvis Hāze, Aivars Gobiņš, Arita Linde, Diāna Jukna, Mārtiņaš Bunka, Mihails Dementjevs, Deivids Gajs Anstiss – pieteikumu iesniedza, lūdzot atcelt apgabaltiesas šī gada 5.jūnija lēmumu, ar kuru tika apmierināts abu uzņēmumu pieteikums par prasības nodrošinājumu, proti, īpašuma tiesību aizsardzību.

Apgabaltiesas lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā, iesniedzot blakus sūdzību Augstākajā tiesā (AT).

Latvijā ir bijuši pat vairāki Satversmes tiesas (ST) spriedumi, kuros skaidri norādīts, ka tiesām, lemjot par prasības nodrošināšanu, ir jāvērtē pierādījumi, bet tiesnesis Juris Freimanis par šādu tiesu praksi «pilnībā aizmirsis» aģentūrai LETA akcentēja atbildētāju statusā esošais Gobiņš.

«Tiesnesis Freimanis ne vien nav vērtējis pierādījumus, kuriem būtu jāpamato šīs absurdās prasības nodrošinājuma nepieciešamība, bet pretēji iepriekš ST lemtajam ir atļāvies norādīt, ka nekādi pierādījumi neesot jāsniedz,» uzsvēra Gobiņš. Viņš norādīja, ka Freimanis, apmierinot prasības nodrošinājumu, ignorējis ne tikai ST lēmumus, bet arī AT Civillietu tiesu palātas iedibinātu tiesu praksi.

«Tiesnesim, ar kura lēmumu apķīlāti leģitīmās Ventbunkers valdes un padomes locekļa konti, absolūti nav traucējis tas, ka augstākas tiesu instances jau agrāk pieņēmušas diametrāli pretējus lēmumus, kā arī skaidri parādījušas, kāda argumentācija nepieciešama šādu lēmumu pieņemšanai,» secināja Gobiņš. Viņš piebilda, ka tiesneša lēmums tiks apstrīdēts AT.

22.oktobrī plkst.10 Rīgas apgabaltiesa izskatīs vēl vienu atbildētāju pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu, šoreiz par tiesas 18.septembra lēmumu piedzīt zaudējumus, kas nodarīti Ventbunkeram.

Portālam Pietiek Gobiņš norādījis, ka Freimanis ar 18.septembra lēmumu ir pārspējis pats sevi. Lēmums ir ne vien juridiski pretrunīgs, bet skaidri parāda, ka tiesnesis pat nav centies saprast prasības iesniedzēju sarakstītā sacerējuma būtību un tik vien papūlējies kā pārrakstīt prasītāju, kas nu jau kļuvuši par viņa pastāvīgajiem klientiem, iesniegumu.

«Acīmredzot tiesnesis Freimanis vairs pat nekautrējas klaji un tieši pildīt Ventspils naudas maisu Olafa Berķa un Oļega Stepanova pasūtījumus, ieklausoties abu oligarhu advokātu lūgumos, tāpat kā savulaik to darīja, kad viņam zvanīja advokāts «Gutups». Pāris mēnešu laikā šī ir jau trešā reize, kad Berķa un viņa domubiedru izmisīgās prasības pret likumīgo AS Ventbunkers un AS Latvijas naftas tranzīts vadību ar neiedomājamu nelokāmību taisnā virzienā nonāk tiesneša Freimaņa izskatāmo lietu mapītē. Tāda sakritība ir vairāk nekā pārsteidzoša, taču, šķiet, nevienu tas pagaidām neuztrauc,» norāda Gobiņš.

Viņš uzsver, ka likumīgās AS Ventbunkers amatpersonas var tikai minēt, kādu luksusa preci šoreiz par saviem pakalpojumiem dabūs tiesnesis. «Pirms gadiem četriem mediji piefiksēja, ka vienlaikus ar sirsnīgām attiecībām ar Jūrmalas prokurori Sigitu Priedi (viņa bija aizdomās turamā KNAB izmeklētā lietā par kukuļņemšanu) tiesneša Freimaņa autoparks papildinājās ar 100 tūkstošu dolāru vērtu Cadillac Escalade, kamēr viņa paša gada ienākumi bija vien 28 tūkstoši latu. Tā kā šoreiz tiesneša labvēlīgais vaigs pagriezies bagāto Ventspils tranzītkaru nemiera cēlāju virzienā, droši vien arī neliela kosmosa kuģīša nonākšana tiesneša īpašumā nebūtu nekas brīnumains,» teic Gobiņš.

«Tiesnesis Freimanis lemj burts burtā tā, kā vēlas prasības iesniedzēji, nospļaujoties, ka viņa lēmumi ir pilnīgi pretēji likumam un augstāku tiesu instanču nolemtajam. Šādu praksi jau vairs nevar nosaukt par «ķēķi»; tiesnesis Freimanis, pateicoties bagātajiem Ventspils klientiem, jau ir sarīkojis īstas «ķēķa dzīres»,» tā Gobiņš, piebilstot, ka leģitīmā AS Ventbunkers un AS Latvijas naftas tranzīts vadība turpinās likumdošanā noteiktā veidā cīnīties pret Berķa, Stepanova un abu sabiedrotā Aivara Lemberga alkatību, noziedzīgajām interesēm un nelikumīgi sagrābtajiem Ventspils uzņēmumiem, kā arī iespējamo korupciju, kas valda atsevišķu «ķēķa» tiesnešu kabinetos.

Jāpiebilst, ka iepriekš atbildētāju pārstāvji tiesā – advokāts Daimārs Škutāns un Andrejs Eglītis – uzsvēra, ka piemērotais prasības nodrošinājums ir «absolūti abstrakts», jo lūgums par uzņēmuma īpašuma tiesību traucēšanas aizliegumu nerada sapratni par to, kādas tiesības tiek nodrošinātas, to izpildot.

Tāpat advokāti norādīja, ka prasībā par zaudējumu piedziņu nav noteikta summa, līdz kurai jānodrošina mantiska prasība, tādā veidā arī šī prasība, pēc advokātu domām, nav pamatota. Škutāns uzsvēra, ka prasības nodrošinājums kopumā nevar pastāvēt, jo ar to cenšas noregulēt un iesaldēt pašreizējo situāciju, nevis sekmēt gala spriedumu.

Ref: 102.000.102.2609


Pievienot komentāru

  1. Pinks teica:

    Vai nu tam tiesnesim baigi labi bleķo , vai arī ir kāds kompromatiņš pret viņu !

    +1 0 -1 0

Regulators lemj par 2 komersantu darbības apturēšanu elektronisko sakaru nozarē

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija, veicot elektronisko sakaru komersantu uzraudzību, konstatējusi, ka divi elektronisko sakaru komersanti - SIA Foco 16 un SIA Olaines KTV - atkārtoti gada laikā izdarījuši administratīvo pārkāpumu, neizpildot pienākumu iesniegt Regulatoram tā pieprasīto informāciju un ievērot vispārējās atļaujas noteikumus.

Latvijas iedzīvotāji kritiski par valsts politiku sabiedrības veselības jomā

Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka Latvijas valdības īstenotā sabiedrības veselības politika raksturojama drīzāk kā neefektīva. 83% no Kantar TNS aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem norādījuši, ka atbildīgajām valsts iestādēm būtu jāinformē sabiedrība par dažādu nikotīnu saturošo produktu ietekmi uz cilvēku veselību, tai skaitā, par tādiem, kuri no tiem ir mazāk kaitīgi nekā cigaretes.

SEB banka: Darba kļūs vairāk, darbinieki izvēlīgāki

«Atrast vai nomainīt darbu kļūs vieglāk un ātrāk. Lielākas iespējas būs reģiona centros un pilsētās, īpaši Rīgā un Pierīgā. Reģionos iespēju būs mazāk, kaut pieprasījums pēc darbiniekiem būs vērojams arī tur, Taču tas, būs interesenti, noteiks atalgojums, sadzīves apstākļi. To trūkums būs viens no mudinājumiem iedzīvotājiem turpināt migrēt uz pilsētām, gan mainīt nodarbošanos,» prognozē SEB bankas Makroekonomikas eksperts Dainis Gašpuitis.

ABLV Bank vadītājs apgalvo, ka banka ir gatava maksājumu ierobežojumu atcelšanai

 ABLV Bank ir gatava maksājumu ierobežojumu atcelšanai, ceturtdien preses konferencē paziņoja bankas valdes priekšsēdētājs Ernests Bernis.

Baltijas valstu prezidentu un Trampa tikšanās notiks aprīlī

Triju Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās notiks šī gada 3.aprīlī Vašingtonā, ceturtdien, 22.februārī, preses konferencē pēc tikšanās ar ASV valsts sekretāra vietnieku Džonu Salivanu apliecināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

2017.gadā Latvijā bija nodarbināti 62,9% iedzīvotāju

2017.gadā Latvijā bija nodarbināti 894,8 tūkstoši jeb 62,9% iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Vairāki jauni satiksmes ierobežojumi Latvijas galvaspilsētā

Saistībā ar kanalizācijas kolektora avārijas darbiem no piektdienas, 23.februāra, pulksten 23.30 līdz pirmdienas, 26.februāra, pulksten 5.00 tiks ierobežota transportlīdzekļu satiksme Lāčplēša ielas un Ernesta Birznieka-Upīša ielas krustojumā un slēgta transportlīdzekļu satiksme Ernesta Birznieka-Upīša ielā no Lāčplēša ielas puses.

Tiek apstiprināta EP nostāja par Eiropas nākotnes budžetu

Eiropas Parlamenta Budžeta komiteja apstiprināja nostāju par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, kas stāsies spēkā ar 2021.gadu.

Lembergam neesot iespējams pilnvērtīgi organizēt savu privāto dzīvi, jo uz tiesas sēdēm jāierodās parāk bieži

Rīgas apgabaltiesa noraidījusi smagos noziegumos apsūdzētā Aivara Lemberga lūgumu turpmāk organizēt tiesas sēdes tikai trīs reizes nedēļā, nevis četras, kā tas bija nolemts līdz šim, vēsta ziņu portāls Ventspilnieks.lv.

Rīgā sākas stikla šķirošanas akcija

Rīgā tiek uzsākta stikla šķirošanas akcija, kuras mērķis ir būtiski palielināt stikla kā otrreizēji pārstrādājamās izejvielas šķirošanas, savākšanas un nodošanas pārstrādei apjomus Rīgā.

2017.gadā bezdarba līmenis Latvijā samazinājies līdz 8,7%

2017.gadā 85,4 tūkstoši iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem bija bezdarbnieki, liecina Centrālās statistikas pārvaldes Darbaspēka apsekojuma rezultāti. Salīdzinot ar 2016.gadu, bezdarbnieku skaits ir sarucis par 9,9 tūkstošiem jeb 10,4%.

Aptauja: Latvijas iedzīvotāji nav gatavi piemaksāt par depozīta sistēmas ieviešanu

Latvijas iedzīvotāji piesardzīgi vērtē Vides un reģionālās attīstības ministrijas ieceri ieviest jaunu atkritumu šķirošanas sistēmu, un pilnībā to atbalsta vien 29% aptaujāto, liecina Latvijas Pārtikas uzņēmumu federācijas un pētījumu centra SKDS janvārī veiktā aptauja.

Balta: Janvārī autovadītājus visbiežāk pievīlis dzinējs un akumulators

Šī gada janvārī saņemti 583 izsaukumi no autovadītājiem, kuri sava transportlīdzekļa tehniskā stāvokļa dēļ negaidīti nonākuši grūtībās uz ceļa. Izsaukumu iemesls visbiežāk bijis dzinēja vai akumulatora darbības traucējumi, liecina apdrošinātāji.

LTAB izskatījis 2 479 sūdzības par OCTA apdrošinātāju pieņemtajiem lēmumiem

Latvijas transportlīdzekļu apdrošinātāju birojs, laika posmā no 2008.gada 1.janvāra līdz 2017.gada 31.decembrim, saņēmis un izskatījis 2 479 sūdzības par apdrošināšanas sabiedrību pieņemtajiem lēmumiem OCTA atlīdzību izmaksu lietās un rīcības atbilstību OCTA likumam. 506 gadījumos sniegts atzinums, ka apdrošināšanas sabiedrības pieņemtais lēmums ir nepamatots.

Kušners: ECB ir izteikti neapmierināta ar Rimšēviča funkcionalitātes ierobežošanu

Eiropas Centrālā banka ir izteikti neapmierināta ar tās padomes locekļa - Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča funkcionalitātes ierobežošanu, intervijā LNT raidījumam 900 sekundes teic Latvijas Bankas padomes loceklis Edvards Kušners.

Tūristu skaits Jūrmalā pērn pieaudzis par 22%

Tūristu skaits Jūrmalas pilsētā 2017.gadā pieaudzis par 22% salīdzinājumā ar 2016.gadu. 2017.gadā Jūrmala bijusi otrs iecienītākais galamērķis uzreiz pēc galvaspilsētas Rīgas kā ārvalstu, tā Latvijas ceļotājiem, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Kālezerā nevarēs veikt rūpniecisko zveju

Zemkopības ministrija sagatavojusi grozījumus noteikumos par rūpniecisko zveju iekšējos ūdeņos. Grozījumu projekts paredz rūpnieciskās zvejas aizliegumu Kālzerā.

Aizsardzības nozares iepirkumiem šogad plānoti 234 miljoni eiro

Šogad aizsardzības nozares iepirkumiem plānoti 234 miljoni eiro, un lielākie finanšu resursi paredzēti transportlīdzekļu, munīcijas, bruņojuma un individuālā ekipējuma iegādei, vēsta Aizsardzības ministrijā.

Veselības inspekcijas pārbaude Ainažos varētu noslēgties marta beigās

Veselības inspekcija pārbaudi bērnu psihoneiroloģiskajā slimnīcā Ainaži plāno veikt līdz 30.martam, aģentūru informē inspekcijas pārstāve Līga Jeroščeva.

Atceltas OIK atļaujas vēl piecām AER koģenerācijas elektrostacijām

Ekonomikas ministrija pieņēmusi lēmumus par atļauju atcelšanu pārdot elektroenerģiju obligātā iepirkuma ietvaros vēl piecām atjaunojamo energoresursu koģenerācijas elektrostacijām: SIA Madonas Eko, SIA Eiro-Āzijas investīciju aģentūra, SIA EVOKEM, SIA M Parks, SIA Eco Latvis.

SM: Šogad būvēs un remontēs ap 1'300 kilometru valsts autoceļu

Šogad būvdarbi notiks autoceļu 152 objektos apmēram 1 300 kilometru garumā, kas ir vairāk nekā pērn, kad būvdarbi notika 1100 kilometros valsts autoceļu, vēsta satiksmes ministrs Uldis Augulis.

Maizīti virza SAB vadītāja amatam arī uz nākamo pilnvaru termiņu

Nacionālā drošības padome lēmusi izvirzīt pašreizējo Satversmes aizsardzības biroja direktoru Jāni Maizīti arī nākamajām pilnvaru termiņam uz SAB vadītāja amatu. Par Maizīša atkārtotu apstiprināšanu šajā amatā būs jālemj Saeimai.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

No piektdienas, 23. februāra, atrasties uz ledus drīkstēs uz Bābelīša ezera, Gaiļezera, Velnezera, Dambjapurva ezera, Ķengaraga dīķa, Mazjumpravas muižas dīķa, Bolderājas karjera un ūdenstilpju Uzvaras parkā, Viesturdārzā un Vladimira Kudojara parkā.

Latvijas gāzes meitasuzņēmums Gaso rosina samazināt dabasgāzes sadales cenu

AS Latvijas gāze meitasuzņēmumam AS Gaso vērsies Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā, iesniedzot jaunu dabasgāzes sadales sistēmas pakalpojuma tarifa projektu, kas paredz samazināt dabasgāzes sadales cenu par 18-46% vairāk nekā 95% no dabasgāzes lietotājiem.

Kučinskis sniegs ikgadējo ziņojumu par valdības paveikto un iecerēto darbību

Saeimā ceturtdien, 22.februārī, deputātus uzrunās Ministru prezidents Māris Kučinskis, kurš parlamentam sniegs ikgadējo ziņojumu par valdības paveikto un iecerēto darbību.