bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.11.2017 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Gobiņš: tiesnesis Freimanis pat nekautrējas klaji pildīt Ventspils oligarhu pasūtījumus

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+3 vērtējums, 3 balsojumi)

Rīgas apgabaltiesa ceturtdien, 27.septembrī, noraidīja Šveices advokāta Rūdolfa Meroni un viņa līdzgaitnieku pieteikumu prasības nodrošinājuma atcelšanai strīdā ar AS Ventbunkers un Global Oil Services Limited par īpašuma tiesību aizsardzību un zaudējumu piedziņu.

Baltic News, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Tiesnesis Juris Freimanis

Atbildētāji – Meroni, Jānis Hāze, Alvis Hāze, Aivars Gobiņš, Arita Linde, Diāna Jukna, Mārtiņaš Bunka, Mihails Dementjevs, Deivids Gajs Anstiss – pieteikumu iesniedza, lūdzot atcelt apgabaltiesas šī gada 5.jūnija lēmumu, ar kuru tika apmierināts abu uzņēmumu pieteikums par prasības nodrošinājumu, proti, īpašuma tiesību aizsardzību.

Apgabaltiesas lēmumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā, iesniedzot blakus sūdzību Augstākajā tiesā (AT).

Latvijā ir bijuši pat vairāki Satversmes tiesas (ST) spriedumi, kuros skaidri norādīts, ka tiesām, lemjot par prasības nodrošināšanu, ir jāvērtē pierādījumi, bet tiesnesis Juris Freimanis par šādu tiesu praksi «pilnībā aizmirsis» aģentūrai LETA akcentēja atbildētāju statusā esošais Gobiņš.

«Tiesnesis Freimanis ne vien nav vērtējis pierādījumus, kuriem būtu jāpamato šīs absurdās prasības nodrošinājuma nepieciešamība, bet pretēji iepriekš ST lemtajam ir atļāvies norādīt, ka nekādi pierādījumi neesot jāsniedz,» uzsvēra Gobiņš. Viņš norādīja, ka Freimanis, apmierinot prasības nodrošinājumu, ignorējis ne tikai ST lēmumus, bet arī AT Civillietu tiesu palātas iedibinātu tiesu praksi.

«Tiesnesim, ar kura lēmumu apķīlāti leģitīmās Ventbunkers valdes un padomes locekļa konti, absolūti nav traucējis tas, ka augstākas tiesu instances jau agrāk pieņēmušas diametrāli pretējus lēmumus, kā arī skaidri parādījušas, kāda argumentācija nepieciešama šādu lēmumu pieņemšanai,» secināja Gobiņš. Viņš piebilda, ka tiesneša lēmums tiks apstrīdēts AT.

22.oktobrī plkst.10 Rīgas apgabaltiesa izskatīs vēl vienu atbildētāju pieteikumu par prasības nodrošinājuma atcelšanu, šoreiz par tiesas 18.septembra lēmumu piedzīt zaudējumus, kas nodarīti Ventbunkeram.

Portālam Pietiek Gobiņš norādījis, ka Freimanis ar 18.septembra lēmumu ir pārspējis pats sevi. Lēmums ir ne vien juridiski pretrunīgs, bet skaidri parāda, ka tiesnesis pat nav centies saprast prasības iesniedzēju sarakstītā sacerējuma būtību un tik vien papūlējies kā pārrakstīt prasītāju, kas nu jau kļuvuši par viņa pastāvīgajiem klientiem, iesniegumu.

«Acīmredzot tiesnesis Freimanis vairs pat nekautrējas klaji un tieši pildīt Ventspils naudas maisu Olafa Berķa un Oļega Stepanova pasūtījumus, ieklausoties abu oligarhu advokātu lūgumos, tāpat kā savulaik to darīja, kad viņam zvanīja advokāts «Gutups». Pāris mēnešu laikā šī ir jau trešā reize, kad Berķa un viņa domubiedru izmisīgās prasības pret likumīgo AS Ventbunkers un AS Latvijas naftas tranzīts vadību ar neiedomājamu nelokāmību taisnā virzienā nonāk tiesneša Freimaņa izskatāmo lietu mapītē. Tāda sakritība ir vairāk nekā pārsteidzoša, taču, šķiet, nevienu tas pagaidām neuztrauc,» norāda Gobiņš.

Viņš uzsver, ka likumīgās AS Ventbunkers amatpersonas var tikai minēt, kādu luksusa preci šoreiz par saviem pakalpojumiem dabūs tiesnesis. «Pirms gadiem četriem mediji piefiksēja, ka vienlaikus ar sirsnīgām attiecībām ar Jūrmalas prokurori Sigitu Priedi (viņa bija aizdomās turamā KNAB izmeklētā lietā par kukuļņemšanu) tiesneša Freimaņa autoparks papildinājās ar 100 tūkstošu dolāru vērtu Cadillac Escalade, kamēr viņa paša gada ienākumi bija vien 28 tūkstoši latu. Tā kā šoreiz tiesneša labvēlīgais vaigs pagriezies bagāto Ventspils tranzītkaru nemiera cēlāju virzienā, droši vien arī neliela kosmosa kuģīša nonākšana tiesneša īpašumā nebūtu nekas brīnumains,» teic Gobiņš.

«Tiesnesis Freimanis lemj burts burtā tā, kā vēlas prasības iesniedzēji, nospļaujoties, ka viņa lēmumi ir pilnīgi pretēji likumam un augstāku tiesu instanču nolemtajam. Šādu praksi jau vairs nevar nosaukt par «ķēķi»; tiesnesis Freimanis, pateicoties bagātajiem Ventspils klientiem, jau ir sarīkojis īstas «ķēķa dzīres»,» tā Gobiņš, piebilstot, ka leģitīmā AS Ventbunkers un AS Latvijas naftas tranzīts vadība turpinās likumdošanā noteiktā veidā cīnīties pret Berķa, Stepanova un abu sabiedrotā Aivara Lemberga alkatību, noziedzīgajām interesēm un nelikumīgi sagrābtajiem Ventspils uzņēmumiem, kā arī iespējamo korupciju, kas valda atsevišķu «ķēķa» tiesnešu kabinetos.

Jāpiebilst, ka iepriekš atbildētāju pārstāvji tiesā – advokāts Daimārs Škutāns un Andrejs Eglītis – uzsvēra, ka piemērotais prasības nodrošinājums ir «absolūti abstrakts», jo lūgums par uzņēmuma īpašuma tiesību traucēšanas aizliegumu nerada sapratni par to, kādas tiesības tiek nodrošinātas, to izpildot.

Tāpat advokāti norādīja, ka prasībā par zaudējumu piedziņu nav noteikta summa, līdz kurai jānodrošina mantiska prasība, tādā veidā arī šī prasība, pēc advokātu domām, nav pamatota. Škutāns uzsvēra, ka prasības nodrošinājums kopumā nevar pastāvēt, jo ar to cenšas noregulēt un iesaldēt pašreizējo situāciju, nevis sekmēt gala spriedumu.

Ref: 102.000.102.2609


Pievienot komentāru

  1. Pinks teica:

    Vai nu tam tiesnesim baigi labi bleķo , vai arī ir kāds kompromatiņš pret viņu !

    +1 0 -1 0

Pārslimota ērču encefalīta sekas - depresija, miega traucējumi un uzvedības izmaiņas

Slikts miegs, uzvedības un garastāvokļu maiņa, produktivitātes kritums darbā un depresija ir dažas no pazīmēm, kas var liecināt par savulaik pārslimotu ērču encefalītu.

Autovadītājus biedē intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi

Visbiežāk autovadītājus no sēšanās pie stūres attur bailes no dalības intensīvā pilsētas satiksmē un bailes no apgrūtinošiem laikapstākļiem. Dienas tumšais laiks autovadītājus neietekmē - tikai 3% no aptaujātajiem jūtas droši tikai dienas gaišajā laikā, liecina Circle K un Drošas Braukšanas skolas  aptaujas dati. 

Nedēļa Lietuvā. Seims pieņem «Magņitska likumu»

Lietuvas Seims ceturtdien, 16.novembrī, pieņēmis tiesību normas, ar kurām valstī tiks ieviests tā sauktais «Magņitska likuma» princips, kas paredz liegt valstī ieceļot ārvalstniekiem, kuri iesaistīti liela apmēra korupcijā, naudas atmazgāšanā vai cilvēktiesību pārkāpšanā.

BNN nedēļas apkopojums: Medicīniskā marihuāna Lietuvā. Kravu pārvadājumu antirekordi. Lemberga ietekme ZSS

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne

Kopš neatkarības atgūšanas vērienīgākā militārā parāde godinās Latvijas izveidošanu

18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13:30 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

19.novembris - Ceļu satiksmē bojāgājušo piemiņas diena

Jau svētdien, 19.novembrī, visā pasaulē atzīmēs atceres dienu, kurā pieminēs ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušos cilvēkus.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 6 194 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti 6 194 pieteikumi. Uz šī gada 16.novembri pieņemti 4 416 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 46 047 157,81 eiro.

Ventspilī joprojām neatklāj, kāpēc pēc kataraktas operācijas cieta desmit cilvēki

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība joprojām klusē saistībā ar Ventspils slimnīcā veiktajiem bakteoroloģiskajiem izmeklējumiem pēc tam, kad pēc katarakta operācijas dažādas nopietnības pakāpes komplikācijas skāra desmit pacientus, kuriem šī operācija tika veikta Ventspilī.

«Oligarhu lietas» izmeklēšanas komisijā izvaicāšanā kārta pienākusi Lembergam

No Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs aicināts 27.novembrī ierasties un atbildēt uz deputātu jautājumiem tā dēvētās «oligarhu lietas» Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē. Viņš kļūs par otro oligarhu, kurš klātienē tiks izvaicāts saistībā ar iepriekš žurnālā Ir publiskotajām tā dēvētajām «Rīdzenes sarunām».

CSDD teorijas eksāmenos iekļaus arī video jautājumus

Ceļu satiksmes drošības direkcija teorētiskajā eksāmenā ieviesīs nebijušu jaunumu – video jautājumus, kas būs pietuvināti reālām dzīves situācijām uz ceļa.

NBS: Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai

Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai, telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Aicina pārdomātāk izvēlēties atbilstošas riepas ziemas sezonai

Ņemot vērā faktu, ka šajā gadalaikā būtiski pagarinās bremzēšanas ceļa garums, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina patērētājus atbildīgi izvēlēties atbilstošas ziemas riepas. Tāpat eksperti uzsver, ka ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāatceras, ka neatkarīgi no riepu klases, bremzēšanas ceļa garums uz sausa seguma un uz slidena ceļa var atšķirties pat vairākas reizes.

Eksperti iesaka nelietot antibiotikas nepamatoti; baktērijas var kļūt rezistentas

Pēdējo gadu laikā par vienu no nopietnākajiem sabiedrības veselības apdraudējumiem visā pasaulē tiek uzskatīta antimikrobā rezistence, kad baktēriju izraisītu slimību ārstēšanā antibiotikas vairs nepalīdz, jo baktērijas ir kļuvušas rezistentas jeb nejūtīgas pret antibiotikām.

Eiroparlaments iekustina Polijas sodīšanas procedūru

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju, aicinot piemērot tā saucamo «atomiespēju» jeb «Līguma par Eiropas Savienību» 7.panta pieļauto sodīšanas procedūru pret Poliju saistībā ar plaši izskanējušām bažām, ka Austrumeiropas lielākajā valstī ir apdraudēta likuma vara.

Kredītu reģistrā ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām

Kredītu reģistrā šogad septembra beigās bija ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām, kas ir par 1,1% vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Kā Latvijas valsts svētkus svinēs dažādas latviešu kopienas pasaulē

Latvijas Republikas neatkarības svētki allaž ir bijusi būtiska tradīcija, kas latviešu diasporai visos laikos ir ļāvusi saglabāt saikni ar dzimteni - šogad šis notikums ir vēl gaišāks, jo vienlaikus notiek dažādi valsts simtgadi ieskandinoši pasākumi teju visā pasaulē.

Mazākumtautību skolās nav vienotas latviešu valodas mācību programmas

Krievu skolās šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības eksperte Irina Avdejeva.

Čekas maisu saturs ar nolūku ir izrevidēts, uzsver Vīķe-Freiberga

Tā dēvēto «čekas maisu» saturs ar nolūku ir izrevidēts, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tas esot darīts ar nolūku «ne jau mums labu darīt», uzskata bijusī prezidente. Viņasprāt, «čekas maisos» ir apslēptas dažādas «dziļbumbas».

LLKC: Ziemāju lauki Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis; izdzīvošana sarežģīta

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, - pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši - tos nāksies pārsēt ar vasarājiem.

Igaunija ar 700 000 eiro atbalsta Somijas-Igaunijas Kultūras fondu

Igaunijas valdība ir nolēmusi piešķirt 700 000 eiro Somijas-Igaunijas Kultūras Fondam, kas kopš 2015.gada veicina abu tautu sadarbību kultūras, radošas ekonomikas un izglītības jomā.

Darba samaksas noteikumu pārkāpšana visbiežāk saistīta ar «aplokšņu» algām

Lai veicinātu sabiedrības informētību, kā arī komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests papildinās VID publiskojamo datu bāzi ar jaunu informāciju par nodokļu maksātājiem.

Vienotības Saeimas frakcijas vadība mainīsies 21.decembrī

«Ir noslēgušās politiskās konsultācijas ar visām Vienotības sadarbības partijām, kas pārstāvētas Saeimas frakcijā, un panākta vienošanās, ka frakcijas vadības maiņa notiks līdz ar Saeimas rudens sesijas beigām 21.decembrī,» norāda partijas Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Krievija ANO bloķē Sīrijas ķīmiskā uzbrukuma izmeklēšanas turpināšanu

ANO Drošības padomē Krievija ir izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu rezolūciju, ar ko tiktu ļauts turpināt izmeklēt Sīrijā šopavasar notikušo uzbrukumu ar aizliegtiem ķīmiskiem ieročiem, kas tolaik pamudināja Amerikas Savienotās Valstis ar raķetēm apšaudīt Sīrijas militārās aviācijas bāzi.

EM prognozēto reemigrācijas dinamiku nosauc par utopisku

Ekonomikas ministrijas prognozētā reemigrācijas dinamika ir utopiska, turklāt ar Latvijas pilsoņu atgriešanos dzimtenē ir saistīti dažādi izaicinājumi, ko līdz šim neviens nav uzņēmies risināt, norāda domnīcas PROVIDUS pētniece Agnese Lāce.

Privātās ārstniecības iestādes sašutušas par ierobežojumiem valsts naudas sadalē

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vienbalsīgi ir atbalstījusi ierobežojumus valsts naudas piešķiršanai privātajām ārstniecības iestādēm, kas radījis lielu sašutumu privāto ārstniecības iestāžu īpašnieku vidū.