bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Svētdiena 27.05.2018 | Vārda dienas: Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris

Grieķijas prezidentūra: EP deputāti izsaka bažas par Grieķijas ekonomisko stāvokli

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+1 vērtējums, 1 balsojumi)

Autors: REUTERS/SCANPIX

Grieķijas premjerministrs Antonis Samaras iepazīstinājis EP deputātus ar prezidentūras prioritātēm, kuru starpā ir izaugsmes un nodarbinātības veicināšana, darbs pie banku savienības un efektīvāka imigrācijas politika. Taču EP deputāti norādīja uz to, ka krīze Grieķijā vēl nav beigusies un ka tā ir saasinājusi sociālās problēmas.

Pēdējo gadu laikā līdzsvarotība ES un vienotā valūta ir nonākusi zem spiediena, pasvītrojot nepieciešamību pēc efektīvas lēmumu pieņemšanas Eiropas līmenī. Samaras uzskata, ka «jāturpina stiprināt Eiropas Parlaments», norādot, ka tas palīdzēs ES idejas pietuvināt Eiropas pilsoņiem.

Izsakot pateicību eiropiešiem par Grieķijai izrādīto solidaritāti recesijas laikā, Samaras norādīja, ka, pateicoties krīzei, mēs esam pierādījuši, ka Eiropa darbojas. Mēs gribam pārliecināties, ka pilsoņi uz vēlēšanām dosies bez krīzes rūgtās garšas mutē,» runājot par maijā gaidāmajām Eiropas Parlamenta vēlēšanām sacīja Grieķijas premjers.

Eiropas Komisijas priekšsēdētājs Žozē Manuels Barrozu (José Manuel Barroso) atzinīgi novērtēja Grieķijas «drosmi, apņēmību un saistību uzņemšanos» krīzes laikā un sacīja, ka tas iedrošinājis cīnīties pret krīzes cēloņiem pašā saknē. Viņš norādīja, ka pašlaik galvenais Eiropas uzdevums ir atjaunot nodarbinātības izaugsmi, veicot ieguldījumus ekonomikā, kā arī vērsa uzmanību uz personu pārvietošanās brīvības labvēlīgo ietekmi uz izaugsmi un konkurētspēju Eiropas Savienībā.

EP deputātu viedokļi

Džozefs Dols (Joseph Daul, EPP, Francija) uzsvēra, ka nodarbinātības veicināšanai nepieciešams veikt pasākumus Eiropas līmenī. «Eiropiešu solidaritātei ir nozīmīga loma darbavietu saglabāšanā. Eiropā ir nepieciešama lielākā sociālā un fiskālā harmonizācija,» viņš sacīja.

Hanss Svoboda (Hannes Swoboda, S&D, Austrija) uzskata, ka «troikas» prasības pret Grieķiju ir pārāk stingras: «Daudzas «troikas» prasības nav pieņemamas, jo tās drīzāk iznīcina sociālos tīklus.»

Gijs Verhovstadts (Guy Verhofstadt, ALDE, Beļģija) uzskata, ka Grieķijas un ES līderiem jāuzņemas vienlīdzīga atbildība par krīzi: «Ja Grieķijas politiskās aprindas būtu uzņēmušās atbildību jau agrāk un Eiropas līderi un Eiropas valstu elites jau pašos krīzes pirmsākumos būtu izrādījuši solidaritāti, nebūtu ne Grieķijas, ne Eiropas krīzes.»

Rebeka Harmsa (Rebecca Harms, Zaļie/EFA, Vācija) kritizēja Samaras optimismu, norādot, ka reformas ir veiksmīgas tikai «uz papīra.» «Jums ir steidzami jārīkojas, jo cilvēki izjūt lielu netaisnību. Jums ir jāsaved kārtība sava valsts,» viņa sacīja.

Martins Kalanans (Martin Callanan, ECR, Apvienotā Karaliste) atzīmēja, ka «Grieķijas tauta maksā par savām kļūdām,» piebilstot, ka tas ir ironiski teikt, ka Grieķija no šī krīzes ir cietusi vairāk nekā jebkura cita valsts.

Gabriele Cimmere (Gabriele Zimmer, GUE/NGL, Vācija) par Grieķijas pūliņiem stabilizēt savu ekonomiku sacīja: «Šī uz tirgu vērstā politika novedusi pie esošās situācijas – humānās katastrofas. Mēs nevaram risināt problēmas, liedzot grieķiem viņu pamattiesības. Vispirms jāpalīdz cilvēkiem un tikai tad var lūgt naudu ekonomisko problēmu risināšanai.»

Ref:103.000.103.4006


Pievienot komentāru

BNN nedēļas apkopojums: Saeimas balsojumu «atturēšanās speciālisti»; OIK maksājumi; Izdienas pensiju sistēma

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Nākotne; Mudinājums; Izaugsme; Cīņa; Tiesa.

FKTK ar 455 822 eiro soda Meridian Trade Bank

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) ar 455 822 eiro sodījusi Meridian Trade Bank. Banka sodīta par konstatētiem trūkumiem Meridian Trade Bank iekšējās kontroles sistēmas darbībā un līdz ar to Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likuma un tam pakārtoto normatīvo aktu pārkāpumiem.

ABLV Bank piederošās New Hanza Capital zaudējumi pirmajā ceturksnī – 18 000 eiro

ABLV Bank grupas uzņēmuma ieguldījumiem komercīpašumos New Hanza Capital apgrozījums šogad pirmajos trijos mēnešos bijis 78 100 eiro, kas ir 3,2 reizes vairāk nekā pērn attiecīgajā periodā, bet kompānijas zaudējumi samazinājušies 2,2 reizes un bijusši 18 024 eiro.

Rinkēvičs: Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par ES daudzgadu budžetu

Latvijai un Horvātijai ir absolūta vienprātība jautājumos par Eiropas Savienības daudzgadu budžetu, preses konferencē pēc tikšanās ar Horvātijas premjerministra vietnieci, ārlietu un Eiropas lietu ministri Mariju Pejčinoviču Buriču sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

CVK: EP vēlēšanas Latvijā notiks 2019.gada 25.maijā

Kārtējās Eiropas Parlamenta vēlēšanas Latvijā notiks sestdienā, 2019.gada 25.maijā, informē Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars.

VM padotības iestāžu reorganizāciju jūlijā sāks ar Valsts sporta medicīnas centru

Veselības ministrija padotības iestāžu reorganizāciju plāno sākt jūlijā, kad galvenās izmaiņas skars Valsts sporta medicīnas centru, liecina Ministru kabinetā iesniegtais projekts, kuru valdība skatīs nākamnedēļ, 29.maijā.

Satraucoša tendence: Pieaug narkotiku izplatība jauniešu vidū

Noziedzīgo nodarījumu skaits psihotropo vielu nelikumīgas aprites jomā 2017.gadā sastāda 5,9% no visiem valstī reģistrētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem, tāpat vērojama satraucoša tendence – narkotisko vielu izplatība arvien pieaug jauniešu vidū.

Pētījums: Latvija starp Baltijas valstīm ir līdere elitāru īpašumu piedāvājumā

Latvijā, atšķirībā no kaimiņvalstīm Lietuvas un Igaunijas, nekustamo īpašumu tirgū dominē salīdzinoši daudz nekustamo īpašumu, kuru cena pārsniedz 200 000 eiro, liecina Igaunijas kompānijas ria.com Marketplaces apkopotā informācija.

NATO dalībvalstis mudina ātrāk un vairāk dalīties ar informāciju

NATO dalībvalstīm ātrāk un vairāk jādalās ar informāciju, lai apsteigtu Krieviju, paziņojis NATO izlūkošanas vadītājs Arnts Freitāgs fon Loringhofens.

VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi

Pirmdien, 28.maijā no plkst. 9.30 līdz 9.45, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests visā Latvijā uz trim minūtēm iedarbinās trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu civilās trauksmes un apziņošanas sistēmas darbību.

Nīderlande un Austrālija uzskata Krieviju par atbildīgu MH17 notriekšanā

Saistībā ar Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Ukrainā, kas prasījusi 298 cilvēku dzīvības, Nīderlandes valdība piektdien, 25.maijā, oficiāli paziņojusi, ka kopā ar Austrāliju uzskata, ka par noziegumu ir atbildīga Krievija.

Īrija balso abortu referendumā, vai atcelt aizliegumu

Īru vēlētājiem piektdien, 25.maijā, doda iespēja izlemt, vai to katoļticīgajā valstī būtu atceļams aizliegums veikt abortu, kas ierakstīts arī konstitūcijā.

No kurām valstīm atgriežoties visvairāk pieprasa apdrošināšanas atlīdzību?

Dati rāda, ka visuzmanīgākajiem jābūt iedzīvotājiem, kas nolēmuši apmeklēt Itāliju, Spāniju un ASV. Tieši šajās valstīs visbiežāk notiek kāds apdrošināšanas gadījums, liecina Swedbank apkopotie dati par ceļojumu apdrošināšanas pieteikumiem.

Pētījums: Rīdzinieki nav apmierināti ar māju apsaimniekošanu

Teju katrs otrais Rīgas iedzīvotājs nav apmierināts ar esošo namu apsaimniekošanas kvalitāti, liecina namu apsaimniekošanas uzņēmuma Latvijas namsaimnieks pētījums par apmierinātību ar dzīvojamo ēku uzturēšanu un apsaimniekošanu Rīgā.

FM: Kopbudžeta ieņēmumos gada pirmajos četros mēnešos vērojams pieaugums

Šā gada pirmajos četros mēnešos kopbudžeta ieņēmumi pārsnieguši izdevumus, veidojot kopbudžetā pārpalikumu 239,9 miljonu eiro apmērā, kas bijis par 69,2 miljoniem eiro lielāks nekā pērn pirmo četru mēnešu periodā. Pārpalikums veidojies gan valsts konsolidētajā kopbudžetā, gan arī pašvaldību konsolidētajā kopbudžetā.

Tallinā būvē dzīvokļu namus, būvniecības apjoms Igaunijā augšup par 21%

Galvenokārt Tallinas daudzdzīvokļu namu būvniecības iespaidā, celtniecības uzņēmumi Igaunijā 2018.gada pirmajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, palielinājuši darbības apjumu par 21%, tā aplēsuši igauņu statistiķi.

Uzsākta atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveide

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija sadarbībā ar Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centru ir uzsākusi darbu pie atkritumu pārvadājumu uzskaites sistēmas izveides

Būtiskas izmaiņas 5.tramvaja un 5T.autobusa kustības maršrutā

Saistībā ar tramvaja sliežu nomaiņu Slokas ielas un Jūrmalas gatves krustojumā no 28.maija tiks veiktas izmaiņas 5.tramvaja maršrutā, informē Rīgas satiksme.

Sola karstas brīvdienas – līdz pat +28 grādiem

Šajās brīvdienās laiks Latvijā kļūs karstāks, līdz ar to palielināsies sausums un ugunsbīstamība, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Zviedrijā dzimumaktu bez skaidras piekrišanas atzīst par izvarošanu

Zviedrijas parlaments ir pieņēmis tiesību normas, kas noteic, ka stāšanās dzimumattiecībās, nepaužot piekrišanu tām, uzskatāmas par izvarošanu arī gadījumos, ja izvarošanas upurim nav draudēts vai nav izmantots spēks.

Veselības ministrija sola uzlabot hronisko pacientu aprūpi

Lai uzlabotu hronisko pacientu aprūpi, Veselības ministrija izstrādājusi noteikumu projektu, kas nosaka kārtību, kādā tiek nodrošināta valsts apmaksāta veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšana hronisku slimību, onkoloģisko, sirds un asinsvadu saslimšanu pacientiem stacionārajā ārstniecības iestādē.

Kuldīgā izņem 3,3 miljonus nelegālo cigarešu; atklāj nelegālā alkohola ražotni

Kuldīgas novadā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes amatpersonas uz aizdomu pamata par akcīzes preču nelegālu apriti aizturējušas vienu personu un izņēmušas turpat 3,3 miljonus nelegālo cigarešu, kas ir lielākais līdz šim izņemtais apjoms Kurzemes reģionā, kā arī atklāja nelegālu degvīna ražotni.

Ziemeļkoreja pēc Trampa atteikuma joprojām gatava tikties

Atsaucoties uz Amerikas Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa (Donald Trump) atteikšanos tikties ilgi plānotās sarunās ar Ziemeļkorejas vadītāju Kimu Čenunu, Phenjana pavēstījusi, ka joprojām ir gatava sarunām, turklāts jebkādā formā.

KM: Datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus

Eiropas Savienības Vispārīgā datu aizsardzības regula žurnālistiem neparedz jaunus ierobežojumus vai pienākumus, kas nebūtu iekļauti jau esošajā tiesiskajā regulējumā, pēc regulas izvērtējuma secinājusi Kultūras ministrija.

Biržu indeksi un naftas cenas krītas

ASV un Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 24.maijā, kritušies, jo pastāvošās globālās bažas par tirdzniecības karu pastiprināja ASV prezidenta Donalda Trampa pēkšņais lēmums atcelt samitu ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu.

Jaunākie komentāri