bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Trešdiena 13.12.2017 | Vārda dienas: Veldze, Lūcija

Gulēšanas pozas, kas atbrīvo no vēdersāpēm un bezmiega

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ietaupi naudu, laiku un saudzē veselību, ārstējot sevi miega laikā!

Ņemot vēra faktu, ka mēs vienu trešdaļu no savas dzīves pavadām guļot  (vismaz tā vajadzētu būt), tam nevajadzētu būt pārsteigumam, ka veids, kā mēs guļam, ietekmē mūsu veselības stāvokli, turklāt, darot to pareizi, mēs varam kontrolēt dažādas medicīniskas un bioloģiskas problēmas. Protams, mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi medikamenti, terapijas un ārstēšanas veidi, bet kāpēc lieki tērēt naudu un grūst savā organismā iekšā ķīmiju, ja problēmas var atrisināt, vien nomainot pozu, kādā tu guli?

Piedāvājam tev dažādus variantus, kuriem vajadzētu palīdzēt konkrētajā problēmai.

1. Plecu sāpes

strategically-placing-pillows-is-a-good-way-to-relieve-all-sorts-of-pain-if-you-wake-up-with-a-sore-shoulder-try-hugging-your-pillow-when-youre-going-to-sleep-685x514

Nekādā gadījumā neguli uz sāniem, ja regulāri izjūti sāpes kādā no pleciem. Mēģini gulēt uz otriem sāniem vai vēl labāks variants – uz muguras, apķerot spilvenu!

2. Muguras sāpes

sleeping-on-your-stomach-is-probably-not-the-best-position-if-you-have-back-pain-though-a-pillow-under-your-legs-can-help-if-you-sleep-on-your-side-try-a-pillow-between-your-legs-to-relieve-discom
Novieto spilvenu zem augšstilbiem, ja guli uz vēdera, vai zem apakšstilbiem, ja guli uz muguras! Tam vajadzētu līdzēt.

3. Kakla sāpes

if-your-pillow-doesnt-hold-its-shape-its-time-to-get-a-new-one-685x514
Viss ir atkarīgs no spilvena, uz kura tu guli. Turklāt spilvenus vajadzētu mainīt ik pēc 2 gadiem, jo tie tiek izgulēti! Un, kā pētījumi liecina, cilvēki par visērtākajiem ir atzinuši lateksa spilvenus.

4. Nespēj aizmigt

it-can-be-tough-to-banish-phones-before-bedtime-but-you-should-their-blue-light-really-can-wreck-havoc-on-your-rem-cycle-685x514
Pirmkārt, izvairies no kofeīna pāris stundas, pirms plāno iet gulēt. Otrkārt, vingro, nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm no rīta vai pēcpusdienā. Treškārt, noliec savu mobilo tālruni labi tālu un nelieto to vismaz stundu, pirms plāno doties gulēt.

5. Saraustīts miegs

your-body-really-does-need-to-be-cooler-when-you-sleep-in-order-to-get-the-best-rest-685x514
Izvairies no alkohola lietošanas, pirms plāno doties gulēt, jo tas ļoti ietekmē tavu miegu. Svarīgi ir pārliecināties, ka tava istabas temperatūra nepārsniedz 22 ℃, jo tad gluži vienkārši istabā ir pārāk karsts. Vispiemērotākā temperatūra miegam ir no 20 līdz 21,6 grādiem.

6. Nespēj pamosties

scientists-call-not-waking-up-at-the-same-time-social-jet-lag-try-setting-your-alarm-for-the-same-time-seven-days-a-week-685x514
Šī ir lieta, pie kuras ir savu ķermeni jāpieradina. Centies katru dienu (jā, arī brīvdienās) celties vienā un tajā pašā laikā. Ar laiku tavs ķermenis būs pieradis pamosties noteiktajā laikā un piecelties būs daudz vieglāk!

7. Skābju atviļņi

about-7-million-americans-have-acid-reflux-disease-medication-and-sleeping-elevated-on-your-left-side-can-help-685x514
No šī cieš aptuveni 7 miljoni cilvēku visā pasaulē. Noteikti ir jākonsultējas ar ārstu par iespējamajiem medikamentiem. Taču vari pamēģināt arī gulēt uz kreisā sāna un augsta spilvena.

8. Krākšana

whether-you-or-your-partner-are-the-noisy-one-there-are-interventions-you-can-try-to-prevent-snoring-if-youre-the-snorer-start-by-avoiding-sleeping-on-your-back-685x514
Krākšana ir ne tikai kaitinoša, bet tā var norādīt uz vairākām veselības problēmām, bet galvenais ir atturēties no gulēšanas uz muguras. Vislabākais variants, kā mēģināt ar to cīnīties, ir gulēt uz sāniem vai paņemt papildus spilvenu, kas garantēs, ka galva būs novietota nedaudz augstāk. Vari pamēģināt arī izskalot kakla dobumu ar sālsūdeni pirms došanās gulēt!

9. Krampji kājās

scientists-arent-sure-what-causes-nighttime-leg-cramps-but-its-probably-related-to-muscle-fatigue-and-nerve-damage-stretching-and-massage-can-help-685x514
Vieta, kas sarauta krampī, ir aktīvi jāmasē, jāizstaipa un jārada siltums, lai mazinātu radušās sāpes.

Avots:


Pievienot komentāru

Saakašvili Ukrainā atbrīvots no apcietinājuma

Ukrainas politikā aktīvais Gruzijas eksprezidents Mihails Saakašvili ir atbrīvots no apcietinājuma, taču pret viņu uzsāktā krimināllieta tiek turpināta.

Eksperts: Gaļas cenas Latvijā ietekmē patēriņa tendences Skandināvijā un Ķīnā

Jo ekonomiski stabilāk jutīsies pircēji, jo vairāk viņi pirks un patērēs gaļas produktus - šāda aina iezīmējas arī vēsturiski. Piemēram, pirmskrīzes laikā gaļas patēriņš nemitīgi auga, un arī pašlaik vērojama līdzīga tendence, vistas un cūkgaļas patēriņam arvien pieaugot, pauž HKScan Latvia pārdošanas direktors Heino Lapiņš.

Latvijā uzlabos autopārvadājumu kontroli

Valsts policija autopārvadājumu kontroles veikšanai sāks izmantot autopārvadājumu kontroles uzskaites sistēmu, ar kuras palīdzību VP nodrošinās autopārvadājumu kontroles rezultātā iegūtās informācijas elektronisku apriti.

Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā strādāja ar 2,655 miljonu eiro zaudējumiem

Jelgavas rūpnīca Latvijas piens pagājušajā finanšu gadā, kas ilga no 2016.gada 1.jūlija līdz 2017.gada 30.jūnijam, strādāja ar 23,164 miljonu eiro apgrozījumu un 2,655 miljonu eiro zaudējumiem.

Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprina Aigaru Pētersonu

Ministru kabineta sēdē otrdien, 12.decembrī, Rīgas Stradiņu universitātes rektora amatā apstiprināts profesors Aigars Pētersons. Jaunajā amatā Pētersons darbu uzsāks 2018.gada 1.janvārī.

EP gatavs sākt sarunas ar dalībvalstīm par tiešsaistes TV un radio noteikumiem

Eiropas Parlamenta deputātiem balsojumā dodot zaļo gaismu, EP varēs uzsāk sarunas ar Eiropas Savienības valstu valdībām par jauniem noteikumiem, kas patērētājiem sniegtu lielāku radio un TV programmu izvēli tiešsaistē

Reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai piešķir 4,24 miljonus eiro

Valdība atbalstīja papildus finansējuma piešķiršanu 4 240 000 eiro apmērā reģionālo pasažieru pārvadātāju zaudējumu segšanai, līdz ar to nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojuma nepārtrauktību šī gada novembrī un decembrī.

Mainīts minimālais ienākumu līmenis trūcīgajiem; to paaugstina par 3,20 eiro

Pēc četru gadu pārtraukuma maina garantēto minimālo ienākumu līmeni trūcīgajiem, to paaugstinot par 3,20 eiro. No nākamā gada to palielinās no 49,80 eiro līdz 53 eiro mēnesī, otrdien, 12.decembrī, lēmusi valdība.

Gribi ieviest granātābolu no Āfrikas? Tam būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts

No 2018.gada 1.janvāra tomātu ievešanai no valstīm, kas nav Eiropas Savienības dalībvalstis, kā arī granātābolu ievešanai no Āfrikas kontinenta valstīm, Kaboverdes, Sv. Helēnas salas, Madagaskaras, Reinjonas, Maurīcijas un Izraēlas, būs nepieciešams fitosanitārais sertifikāts.

Sola vienkāršāku un taisnīgāku ES lauksaimniecības politiku

Eiropas Parlamenta deputāti apstiprināja noteikumus, kas padarīs vienkāršāku Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku, stiprinās lauksaimnieku iespējas panākt izdevīgus nosacījumus sarunās ar tirgotājiem un palīdzēs tiem labāk sagatavoties neparedzētām situācijām

Šadurskis: Mums nepieciešama plaša un dziļa zināšanu bāze visās zinātņu nozarēs

Valdība pieņēmusi svarīgus lēmumus Latvijas zinātnes attīstībai. Apstiprināti prioritārie zinātnes virzieni 2018. - 2021.gadam. Tāpat apstiprināti arī jaunie fundamentālo un lietišķo pētījumu projektu izvērtēšanas, finansēšanas un administrēšanas kārtības noteikumi.

Ķemeru nacionālā parka mitrājos atjaunos dabisko hidroloģisko režīmu

Lai mazinātu plūdu un lielo palu riskus, kā arī novērstu neatgriezeniskas izmaiņas dabā, Dabas aizsardzības pārvalde šonedēļ Ķemeru Nacionālajā parkā sāk hidroloģiskā režīma atjaunošanu mitrājos, kur savulaik nesaudzīgi veikta nosusināšana.

Latvijas pilsonībā uzņemt vēl 91 personu

Ministru kabinets izdevis rīkojumu otrdien, 12.decembrī, uzņemt Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā 91 personu, tajā skaitā, četras nepilngadīgas personas, kuras naturalizējušās kopā ar vecākiem, vēsta Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde.

Vidzemē uziet vērienīgas metadona ražotnes

Valsts policija Allažu un Taurupes pagastos atklājusi divas metadona ražotnes, kopumā par šo noziegumu aizturot deviņas personas,  stāsta Kriminālpolicijas vadība.

Augsta riska grūtniecība: Ginekoloģes skaidrojums un rīcības plāns

Augsta riska grūtniecība ir problēma, kas var skart ikvienu sievieti. Neauglības ārstēšanas kampaņas ietvaros ir svarīgi pieminēt, ka grūtniecība, kas iestājusies ar medicīniskās apaugļošanas palīdzību, vienmēr tiek uzskatīta par augsta riska grūtniecību. Par to, ko nozīmē šis jēdziens un kāds būtu grūtniecei ieteicamais rīcības plāns, stāsta Klīnikas EGV ginekoloģe un dzemdību speciāliste Dr. Inta Dinsberga.

Atliek jautājuma par ievadāmo ķīmijterapijas zāļu centralizētu iepirkšanu

Valdība atlikusi jautājuma par onkoloģisko slimību ārstēšanai lietojamo parenterāli ievadāmo zāļu, kuru iegāde tiks apmaksāta no valsts budžeta līdzekļiem, centralizētu iepirkšanu, izskatīšanu.

Latvijā joprojām būtiska problēma ir korupcija publiskajā sektorā

Latvijā noziedzīgu līdzekļu legalizācija un ēnu ekonomika mazinās, tomēr būtiskas problēmas joprojām ir korupcija publiskajā sektorā un kontrabanda, liecina Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera publicētais pētījums.

Apstiprina regulējumu starptautiskās palīdzības saņemšanai un sniegšanai

Valdība pieņēma trīs Ministra kabineta noteikumus, kas saistīti ar starptautiskās palīdzības pieprasīšanas kārtību, humānās palīdzības saņemšanas un sniegšanas kārtību, kā arī valsts civilās aizsardzības kontaktpunkta izveidi.

No 2018.gada pieaugs atlīdzības apmērs audžuģimenēm un adoptētājiem

No nākamā gada 1.janvāra atlīdzības apmērs audžuģimenei, kura aprūpē vienu bērnu būs analoģisks atlīdzības apmēram, kāds noteikts par adoptējamā bērna aprūpi jeb bērna kopšanas pabalsta apmēram līdz bērna pusotra gada vecumam - 171 eiro.

Joprojām neatceļ aizliegumu nedzemdējušam sievietēm ziedot olšūnas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti nespēja vienoties izņemt no Seksuālās un reproduktīvās veselības likuma grozījumiem aizliegumu ziedot olšūnas nedzemdējušām sievietēm.

Aptauja: 65% Latvijas ceļotāju cenšas izvairīties no teroraktu reģioniem

Lielākā daļa jeb 65% aptaujāto, izvēloties sava ceļojuma galamērķi, cenšas izvairīties no tādiem reģioniem, kur notiek terorakti vai kuriem raksturīgas dabas katastrofas, liecina jaunākais Latvia Tours Ceļojumu indekss.

Rasnačs: Latvija turpinās sniegt atbalstu Maķedonijai tieslietu nozares uzlabošanā

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ticies ar Maķedonijas tieslietu ministru Bilenu Saliji, kurš ieradies darba vizītē Latvijā, lai parakstītu Saprašanās memorandu par sadarbību starp Latvijas Tieslietu ministriju un Maķedonijas Tieslietu ministriju.

Staķis: Ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem

«Bēdīgi slavenais Eiroparlamenta deputāts, Tatjanas Ždanokas cīņubiedrs, Sīrijas diktatora Asada draugs un «Krimnaš» aktīvists Andrejs Mamikins paziņojis, ka dibina jaunu sabiedrisku organizācija un redz iespēju sadarbībai arī ar Kustību Par!.  Partijas vārdā varu paziņot, ka mēs nekad un ne pie kādiem apstākļiem nesadarbosimies ar Putina agresīvās ārpolitikas atbalstītājiem,» uzsver Kustība Par! valdes loceklis Mārtiņš Staķis.

Eksperte: Nākamajā gadā atvadīsimies no kaitinošajām reklāmām interneta pārlūkos

Pieaugot lietotāju skaitam, kas bloķē reklāmas interneta pārlūkos, Google sadarbībā ar 16 uzņēmumiem, veikuši apjomīgu pētījumu, kura rezultātā izkristalizējies, kuras reklāmas klasificējas kā «kaitinošas». Balstoties uz šo pētījumu, tiks pieņemtas normas un ar vairākiem kaitinošiem reklāmas formātiem nākamajā gadā vairs nebūs jāsaskaras. Par digitālā mārketinga tendencēm stāsta digitālā mārketinga Triple20 dibinātāja un vadītāja Līga Strazdiņa.

Krievija notiesā igauņu uzņēmēju uz 12 gadiem par spiegošanu

Tiesa Maskavā atzinusi kādu igauņu aviācijas tehnoloģiju uzņēmēju par vainīgu spiegošanā un piespriedusi tam 12 gadus stingra režīma cietumā, tā vēsta krievu mediji.