bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 24.03.2018 | Vārda dienas: Kazimirs, Izidors

Gulēšanas pozas, kas atbrīvo no vēdersāpēm un bezmiega

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Ietaupi naudu, laiku un saudzē veselību, ārstējot sevi miega laikā!

Ņemot vēra faktu, ka mēs vienu trešdaļu no savas dzīves pavadām guļot  (vismaz tā vajadzētu būt), tam nevajadzētu būt pārsteigumam, ka veids, kā mēs guļam, ietekmē mūsu veselības stāvokli, turklāt, darot to pareizi, mēs varam kontrolēt dažādas medicīniskas un bioloģiskas problēmas. Protams, mūsdienās ir pieejami daudz un dažādi medikamenti, terapijas un ārstēšanas veidi, bet kāpēc lieki tērēt naudu un grūst savā organismā iekšā ķīmiju, ja problēmas var atrisināt, vien nomainot pozu, kādā tu guli?

Piedāvājam tev dažādus variantus, kuriem vajadzētu palīdzēt konkrētajā problēmai.

1. Plecu sāpes

strategically-placing-pillows-is-a-good-way-to-relieve-all-sorts-of-pain-if-you-wake-up-with-a-sore-shoulder-try-hugging-your-pillow-when-youre-going-to-sleep-685x514

Nekādā gadījumā neguli uz sāniem, ja regulāri izjūti sāpes kādā no pleciem. Mēģini gulēt uz otriem sāniem vai vēl labāks variants – uz muguras, apķerot spilvenu!

2. Muguras sāpes

sleeping-on-your-stomach-is-probably-not-the-best-position-if-you-have-back-pain-though-a-pillow-under-your-legs-can-help-if-you-sleep-on-your-side-try-a-pillow-between-your-legs-to-relieve-discom
Novieto spilvenu zem augšstilbiem, ja guli uz vēdera, vai zem apakšstilbiem, ja guli uz muguras! Tam vajadzētu līdzēt.

3. Kakla sāpes

if-your-pillow-doesnt-hold-its-shape-its-time-to-get-a-new-one-685x514
Viss ir atkarīgs no spilvena, uz kura tu guli. Turklāt spilvenus vajadzētu mainīt ik pēc 2 gadiem, jo tie tiek izgulēti! Un, kā pētījumi liecina, cilvēki par visērtākajiem ir atzinuši lateksa spilvenus.

4. Nespēj aizmigt

it-can-be-tough-to-banish-phones-before-bedtime-but-you-should-their-blue-light-really-can-wreck-havoc-on-your-rem-cycle-685x514
Pirmkārt, izvairies no kofeīna pāris stundas, pirms plāno iet gulēt. Otrkārt, vingro, nodarbojies ar fiziskām aktivitātēm no rīta vai pēcpusdienā. Treškārt, noliec savu mobilo tālruni labi tālu un nelieto to vismaz stundu, pirms plāno doties gulēt.

5. Saraustīts miegs

your-body-really-does-need-to-be-cooler-when-you-sleep-in-order-to-get-the-best-rest-685x514
Izvairies no alkohola lietošanas, pirms plāno doties gulēt, jo tas ļoti ietekmē tavu miegu. Svarīgi ir pārliecināties, ka tava istabas temperatūra nepārsniedz 22 ℃, jo tad gluži vienkārši istabā ir pārāk karsts. Vispiemērotākā temperatūra miegam ir no 20 līdz 21,6 grādiem.

6. Nespēj pamosties

scientists-call-not-waking-up-at-the-same-time-social-jet-lag-try-setting-your-alarm-for-the-same-time-seven-days-a-week-685x514
Šī ir lieta, pie kuras ir savu ķermeni jāpieradina. Centies katru dienu (jā, arī brīvdienās) celties vienā un tajā pašā laikā. Ar laiku tavs ķermenis būs pieradis pamosties noteiktajā laikā un piecelties būs daudz vieglāk!

7. Skābju atviļņi

about-7-million-americans-have-acid-reflux-disease-medication-and-sleeping-elevated-on-your-left-side-can-help-685x514
No šī cieš aptuveni 7 miljoni cilvēku visā pasaulē. Noteikti ir jākonsultējas ar ārstu par iespējamajiem medikamentiem. Taču vari pamēģināt arī gulēt uz kreisā sāna un augsta spilvena.

8. Krākšana

whether-you-or-your-partner-are-the-noisy-one-there-are-interventions-you-can-try-to-prevent-snoring-if-youre-the-snorer-start-by-avoiding-sleeping-on-your-back-685x514
Krākšana ir ne tikai kaitinoša, bet tā var norādīt uz vairākām veselības problēmām, bet galvenais ir atturēties no gulēšanas uz muguras. Vislabākais variants, kā mēģināt ar to cīnīties, ir gulēt uz sāniem vai paņemt papildus spilvenu, kas garantēs, ka galva būs novietota nedaudz augstāk. Vari pamēģināt arī izskalot kakla dobumu ar sālsūdeni pirms došanās gulēt!

9. Krampji kājās

scientists-arent-sure-what-causes-nighttime-leg-cramps-but-its-probably-related-to-muscle-fatigue-and-nerve-damage-stretching-and-massage-can-help-685x514
Vieta, kas sarauta krampī, ir aktīvi jāmasē, jāizstaipa un jārada siltums, lai mazinātu radušās sāpes.

Avots:


Pievienot komentāru

KM izstrādās likuma grozījumus Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīkošanai 2021.gadā

Kultūras ministrija sāks darbu pie likuma grozījumiem, lai Mežaparka estrādes rekonstrukcijas gala termiņa dēļ XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki notiktu 2021.gadā, mediju pārstāvjiem piektdien, 23.martā, sacīja kultūras ministre Dace Melbārde.

Uz kultūras pieminekļu saglabāšanas līdzfinansējumu pretendē 89 projekti

Rīgas domes Vidi degradējošu būvju komisija nolēmusi, ka 89 no 134 iesniegtajiem projektu pieteikumiem turpinās pretendēt Rīgas pašvaldības līdzfinansējuma saņemšanai kultūras pieminekļu saglabāšanai. Kopējā projektu summa ir vairāk nekā 1,5 miljoni eiro.

Gerhards apliecina: Ar rīkojumu atcels Rīgas domes deputātu jautājumus ierobežojošos grozījumus

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (VL/TB-LNNK) izdos rīkojumu, ar kuru tiks atcelti marta sākumā pieņemtie Rīgas pašvaldības nolikuma grozījumi, kas liedz deputātiem par katru sēdes darba kārtībā iekļauto punktu uzdot vairāk nekā trīs jautājumus, apstiprināja ministra preses pārstāve Santa Vaļuma.

LOK apstiprina 2018.gada budžetu 5,6 miljonu eiro apmērā

Latvijas Olimpiskās komitejas Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināta LOK ieņēmumu un izdevumu tāme 2018.gadam, kur vairāk nekā 70% finanšu līdzekļu tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju atbalstam. 

Pļaviņu HES ūdenskrātuves līmenis nevar veicināt pilsētu applūšanu, tā eksperti

Pļaviņu hidroelektrostacijas ūdenskrātuves ūdens līmenis nevar veicināt Daugavas upes augštecē esošo pilsētu applūšanu, saka energokompānijas AS Latvenergo pārstāvji. Līdz ar to Pļaviņu ūdenskrātuve nevar ietekmēt norises upē tālāk par ūdenskrātuves ietekmes zonu.

Kā iegādāties e-receptes zāles? Skaidro veselības dienests

Kas jādara, lai iegādātos e-recepšu medikamentus sev vai citam cilvēkam, piemēram, bērnam vai vecāka gadagājuma cilvēkam, nacionālais veselības dienests apkopojis svarīgāko informāciju, kas jāņem vērā, aptiekā iegādājoties e-recepšu medikamentus

Kariņš: Atsevišķu banku darbība grauj visas valsts reputāciju

Naudas atmazgāšana Latvijā ir problēma, jo šīs darbības, kas notiek tikai atsevišķās bankās, grauj visas valsts reputāciju, intervijā Rietumu radio norāda Eiropas Parlamenta deputāts Krišjānis Kariņš.

Ar 10'800 eiro plāno apbalvot ātrslidotāju Silovu un viņa treneri

Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja atbalstījusi ieceri Latvijas ātrslidotājam Haraldam Silovam un viņa trenerei Diānai Stupelei piešķirt 10 800 eiro lielu naudas balvu par sasniegumiem šī gada XXIII ziemas olimpiskajās spēlēs.

Robežsargi aiztur četras personas ar viltotiem dokumentiem

Robežsargi par viltotu dokumentu izmantošanu ceturtdien, 22.martā, aizturējuši četras personas - vienu Baltkrievijas, vienu Moldovas, vienu Uzbekistānas un vienu Lietuvas pilsoni.

333 Eiropas nevalstiskās organizācijas aicina veikt izmaiņas Stambulas konvencijā

Vairāk nekā trīssimt nevalstisko organizāciju no deviņām Eiropas valstīm, ieskaitot Latviju, aicina Eiropas Padomi veikt izmaiņas Stambulas konvencijā ar mērķi izslēgt gender ideoloģijas klātbūtni, kas daudzām valstīm traucē ratificēt Stambulas konvenciju.

Rīko zibakciju vecuma ierobežojuma atcelšanai bezmaksas vēža skrīningam

Tiek rīkota zibakcija par vecuma ierobežojuma atcelšanu bezmaksas vēža skrīniga saņemšanai, jo šobrīd izstrādātās valsts programmas paredz, ka bezmaksas skrīningu jeb profilaktisko pārbaudi krūts vēzim var saņemt sievietes līdz 69 gadu vecumam.

Aptauja: 44% MVU digitalizācija nav svarīga

SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti liecina, ka tikai 8% Latvijas mazo un vidēja izmēra uzņēmumu atzinuši, ka to plānos 2018.gadā ar digitalizācijas saistītās aktivitātes ieņem nozīmīgu lomu. Savukārt 44% uzņēmumu atbildējuši, ka digitalizācija tiem nav svarīga.

Rīgā būs Brīvības laukums

Rīgas dome piektdien, 23.martā, nolēma piešķirt Brīvības laukuma nosaukumu teritorijai ap Brīvības pieminekli.

Majoru pludmalē stiprina krasta kāpas

Jūrmalas pilsēta sākusi vides aizsardzības pasākumus kāpu zonas stiprināšanai, pieberot smiltis Majoru pludmalē. Darbi tiek veikti, lai ierobežotu krasta eroziju un veicinātu pludmales zonas saglabāšanu, ziņo Jūrmalas pilsētas domē.

Latvija ieņem 3.vietu starp ES valstīm tuberkolozes gadījumu skaita ziņā

Latvija ir starp trīs Eiropas Savienības valstīm, kur visbiežāk reģistrēti tuberkolozes saslimstības gadījumi, liecina statistikas dati. Kārtējo reizi skaudrā patiesība ir, ka ar tuberkulozi var saslimt ikviens neatkarīgi no dzimuma, vecuma, izglītības vai ienākumu līmeņa, turklāt statistikas dati rāda, ka vīrieši ar tuberkulozi slimo vidēji divas reizes biežāk nekā sievietes.

Latvieši biznesā: pašnovērtējums augsts, ārējie apstākļi – bremzējoši

Novērtējot uzņēmējdarbības vidi, vairāk nekā divas trešdaļas Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka valstī nav paredzamas nodokļu sistēmas, skaidras likumdošanas vides un labvēlīgas ekonomiskās situācijas biznesa uzsākšanai.

ĀM: Latvija plāno izraidīt vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri nodarbojas ar izlūkdarbību

Solidarizējoties ar vairākām citām Eiropas Savienības valstīm Latvija patlaban plāno izraidīt vienu vai vairākus Krievijas vēstniecības darbiniekus, kuri Latvijas teritorijā nodarbojas ar izlūkdarbību, ziņo Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis.

KNAB atgādina – partiju gada pārskatu iesniegšanas termiņš ir 3.aprīlis

Politiskajām partijām un to apvienībām Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojam publicēšanai internetā ir jāiesniedz gada pārskati par 2017.gadu līdz 3.aprīlim.

Tallinas lidostā 14 mēnešos – 14 sprāgstvielu draudu izmeklēšanas

Igaunijas lielākajā lidostā Tallinā kopš 2017.gada sākuma drošībniekiem bijis jāreaģē uz 14 izsaukumiem par iespējamu sprāgstvielu atrašanos ēkā. Tomēr cēlonis šīm satraucošajām situācijām vairumā gadījumu bijis vien nevietā pateikts joks.

Saskaņa uzskata, ka mācības tikai latviešu valodā ir diskriminācija

Saeimas frakcijas Saskaņa deputāti ir vērsušies pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa ar lūgumu neizsludināt nupat Saeimā pieņemtos grozījumus Vispārējās izglītības likumā un Izglītības likumā par mācībām tikai latviešu valodā.

Skudra pārliecināts, ka ZZS, Latvijai un Ventspilij bija par to, lai Vējonis apsveiktu Putinu

Valsts prezidents Raimonds Vējonis apsveikumu uz vēl vienu termiņu ievēlētajam Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam nosūtījis, lai nodrošinātu sev politisko kapitālu nākamgad paredzētajās prezidenta vēlēšanās, uzskata Latvijas UniversitātesSociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs Skudra.

Teju puse Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs

Šobrīd Latvijā ir 15 svētku dienas, kas ir oficiālas valsts brīvdiena, taču Latvijas iedzīvotāju domas par šo oficiālo brīvdienu skaita pietiekamību dalās, liecina pētījumu kompānijas Kantar TNS martā veiktā aptauja. Teju puse jeb 44% Latvijas iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 60 gadiem uzskata, ka oficiālo valsts brīvdienu skaits ir pārāk mazs.

Rādītāji: Pērn Eiropā vidēji katrs ceturtais lidojums ieradies galamērķī ar kavēšanos

Ik gadu aptuveni 20% lidojumu Eiropā kavējas vai tiek atcelti, taču, balstoties uz OAG statistikas datiem, 90% aviopasažieru, kas izvēlas airBaltic, ir drošībā.

Dombrovskis: Latvijai ātrāk jāsniedz skaidru reakciju finanšu sektorā

Nedienas Latvijas finanšu jomā Eiropā ir izskanējušas gana plaši, tāpēc ir svarīgi, lai no Latvijas puses sekotu skaidra reakcija, norāda Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks finanšu stabilitātes, finanšu pakalpojumu un kapitāla tirgus savienības jautājumos Valdis Dombrovskis.

Igaunijā bankas slēdz ārvalstnieku kontus, vairoties ABLV Bank likteņa

Igaunijā novērots banku piesardzības pasākumu vilnis, ko izsaukusi gan iespējamā naudas atmazgāšana caur Danske Bank Igaunijas atzaru, gan nesenais skandāls ap ABLV Bank Latvijā. Tiek ziņots, ka aizdevēji slēdz ārvalstnieku kontus, kas savukārt nopietni apdraud Igaunijas veiksmīgo e-Uzturēšanās atļauju programmu ārvalstu investoru piesaistei.