bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 16.12.2017 | Vārda dienas: Alvīne
LatviaLatvija

De facto: Lai tiktu pie varas, visas partijas Rīgā sola bezmaksas labumus vēlētājiem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RUVisas partijas Rīgā sola bezmaksas labumus vēlētājiem, pēc visu iesniegto partiju programmu izanalizēšanas secinājis Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums de facto

Raidījums apkopojis informāciju no visām partijām, par kurām savas balsis šobrīd sola atdot vismaz 2% Rīgā dzīvojošo.

Atslēgvārds visu partiju piedāvājumā ir – «bezmaksas». Raidījumā norāda, ka visbiežāk politiķi sola «bezmaksas» transportu. Atšķiras tikai sabiedrības grupa, kam tas būšot par brīvu. «Jaunā konservatīvā partija (JKP) «bezmaksas» pārvadājumus nodrošināšot visiem, Vienotība –  cilvēkiem formastērpā, Nacionālā apvienība (NA) – Rīgas skolēniem, kuri brauc ar vilcienu, savukārt Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) – pensionāriem,» secina de facto.

ZZS Rīgas mēra amata kandidāts Armands Krauze skaidro: «Sabiedriskais transports visiem Latvijas pensionāriem par brīvu! Rīga ir Latvijas galvaspilsēta. Šie cilvēki brauc uz Rīgu, viņi apmeklē kultūras pasākumus, viņi apmeklē savus mazbērnus, bērnus – viņi tāpat Rīgā iztērē savu naudu un atstāj līdzekļus.» 

Tāpat politiķi labprāt sola brīvpusdienas bērnudārzos un «bezmaksas» studijas izcilniekiem. Visbiežāk «bezmaksas» labumus sola Saskaņa un Gods kalpot Rīgai, kā arī Vienotība. Piemēram, pie varas esošie cenšas vēlētāju sirdis iekarot ar «bezmaksas» autostāvvietu mikrorajonos piesolīšanu, savukārt Vienotība ar «bezmaksas» veselības polisēm pensionāriem. «Populisms ir tad, ja tu soli kaut ko, ko tiešām nevari izpildīt, bet sarēķinot, es pat teiktu, ka daudz kur esmu bijis pieticīgs tajā programmā,» norāda Vienotība Rīgas mēra amata kandidāts Vilnis Ķirsis.

LTV skaidro, ka bez jauniem ir arī neizpildītie solījumi. Piemēram, NA sola atrisināt piespiedu zemes nomas situāciju. Taču nacionāļi to jau varēja izdarīt. Ilgstoši viņu pārziņā ir Tieslietu ministrija. Savukārt partiju Saskaņaun Gods kalpot Rīgai apvienība šajās vēlēšanās sola to pašu, ko pagājušajās – saremontēt ielas.

«Izrādījās, ka, ņemot vērā, šo saskaņošanas procesu, īpaši tur, kur ir ar privātām zemēm, jā, mums tas neizdevās. Ja jūs gribat mūs pakritizēt, lūdzu, par šo jautājumu varat droši kritizēt, bet es apsolu, ka nākamajos četros gados mēs pabūsim katrā pagalmā,» taisnojas Rīgas vicemērs Andris Ameriks. Arī NA Rīgas mēra amata kandidāte Baiba Broka uzskata, ka ir darīts viss, lai solījumu īstenotu: «To, ko mēs solījām, mēs izdarījām, bet ir apstākļi, kāpēc parādās jaunas nianses, kuras ir jāturpina un jādara. Tā būs dzīvē vienmēr, dzīves situācija parāda tos aspektus, kur vēl ir jāstrādā.»

Raidījuma žurnālisti uzsver, ka nespēja piepildīt solījumus, neaptur vēlmi solīt. Visbiežāk partiju programmās pausta apņēmība saremontēt galvaspilsētas ielas. Teju tikpat bieži uzmanību izpelnījies apsaimniekotājs – Rīgas namu pārvaldnieks. Tāpat pausta vēlme mazināt korupciju pašvaldībā un lēmumu pieņemšanu padarīt atklātāku. «Aiz ļoti daudziem noslēpumiem slēpjas noziegums. Tāpēc mēs gribam padarīt atklātus visus šos darījumus jebkurā jomā – bērnu dārzu būvniecībā, sabiedriskajā transportā u.tml. Izrādīsies, ka Rīgai ir ļoti daudz naudas, tikai tā aiziet, aizplūst,» pārliecināta  Rīgas mēra amata kandidāte Juta Strīķe (JKP).

Līdzīgi uzskata arī LRA un LA Rīgas mēra amata kandidāts Mārtiņš Bondars: «Ja tāmes tiek sadārdzinātas trīs, četras reizes uz tādiem darbiem, kur cilvēki saka, kā tas var būt, ar šo problēmu ir jātiek galā nekavējoši.» Savukārt KPV LV Rīgas mēra amata kandidāts Atis Zakatistovs pārliecinās, ka ,«pašvaldībai ilgtermiņā vispār jāaiziet no uzņēmējdarbības un nav jāmaisās tirgū. Pašvaldībai ir divi pienākumi – iekasēt un sadalīt, tur nav pienākums pelnīt».

Ref:224.000.103.1090


Pievienot komentāru

Šonedēļ reģistrēts dienas laikā lielākais avāriju skaits

Aizvadītajā dienā Latvijā reģistrēts 121 ceļu satiksmes negadījums, kuros cietuši desmit cilvēki, bet viens cilvēks gājis bojā, informē Valsts policija. Šis šonedēļ esot lielākais vienas dienas laikā reģistrēto avāriju skaits.

Samazināts atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta

Lai paaugstinātu satiksmes drošību no piektdienas, 15.decembrī, samazināts atļautais braukšanas ātrums uz Dienvidu tilta līdz 50 kilometriem stundā, informē Rīgas domes Satiksmes departaments.

Citadele Index: Uzņēmēji optimistiski par ekonomikas izaugsmi

Pēc četru gadu pārtraukuma optimisms novērojams visās Latvijas uzņēmējdarbības nozarēs. Jau trešo ceturksni pēc kārtas Citadele Index vērtība pārsniedz 50 punktu robežu, un uzņēmēji ir pozitīvi noskaņoti gan par ekonomiku valstī, gan savām finansēm.

Vaidere: Breksit sarunu pirmajā kārtā vairāk piekāpusies Lielbritānija

Breksit sarunu pirmajā kārtā vairāk piekāpusies Lielbritānija, norāda Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere.

No katra nodokļos samaksātā eiro 10 centi paredzēti veselības nozarei

Ņemot vērā, ka par nākamā gada valsts budžeta prioritātēm ir noteiktas veselības aprūpe, valsts iekšējā un ārējā drošība, kā arī atbalsts demogrāfijas pasākumiem. Veselībai 2018.gadā tiek novirzīts 11,1%, kas kopā ar veselību saistīto izglītību kopumā ir 1 018,2 miljoni eiro. Līdz ar to no viena nodokļos samaksātā eiro desmit centi tiek paredzēti veselības nozarei, teikts Finanšu ministrijas ziņojumā.

Rīgas siltums pirks Rīgas BioEnerģijas kapitāldaļas

AS Rīgas siltums valde pieņēmusi lēmumu izmantot pirmpirkuma tiesības 50% SIA Rīgas BioEnerģija kapitāla daļu iegādei, informē Rīgas siltums pārstāvji. Turklāt pirkuma summa netiek atklāta.

Advokāte mēģina cietumā ienest narkotikas

Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūra tiesai nosūtīja krimināllietu attiecībā pret kādu advokāti, kura mēģināja ienest narkotiskās un psihotropās vielas personai, kura ievietota ieslodzījuma vietā Rīgas Centrālcietumā.

ES līderi nespēj vienoties par bēgļu politiku; gaidāms smags uzdevums

Eiropas Savienības līderi piektdien, 15.decembrī, rītā nav spējuši atrisināt bloka austrumu un rietumu valstu domstarpības par bēgļu politiku, un viņus sagaida smags uzdevums reformēt patvēruma politiku līdz nākamā gada jūnijā noteiktajam gala termiņam, vēsta samita dalībnieki.

Latvijas Banka paaugstina IKP pieauguma prognozi šim gadam līdz 4,7%

Latvijas Banka paaugstinājusi iekšzemes kopprodukta pieauguma prognozi šim gadam no iepriekš lēstajiem 4,2% līdz 4,7%, vēsta Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.

Iedzīvotāju noskaņojums par valdības darbu joprojām ir negatīvs

Vislielāko neapmierinātību iedzīvotāji pauduši par Latvijas situācijas attīstību kopumā, kā arī par valdības darbu. Lai gan iepriekš valdības darba vērtējums bija pakāpies par četriem punktiem, tagad tas atkal par diviem ir noslīdējis, liecina jaunākais Baltic International Bank Latvijas barometrs dati.

Plūdu dēļ slēgts vēl viens autoceļu posms

Ilgstošu nokrišņu dēļ no piektdienas, 15.decembra, ir slēgts vietējas nozīmes ceļš Iecava-Lambārte, vēsta VAS Latvijas Valsts ceļi.

Baltijas jūrā uz trim mēnešiem aizliedz zušu zveju

Eiropas Savienības Zivsaimniecības padome ir pieņēmusi lēmumu - aizliegt zušu zveju uz trim mēnešiem 2018.gadā visos ūdeņos, tostarp arī Baltijas jūrā. Lai gan Pasaules Dabas Fonds un citas Eiropas vides organizācijas to vērtē kā atzīstamu pirmo soli, tomēr šiem centieniem būs maza ietekme uz būtiskāko problēmu - zušu populācijas apjomi dramatiski sarūk.

Latvijas tūrisma mītnēs viesu pavadīto nakšu skaits pieaudzis par 12%

Latvijas viesnīcās un citās tūristu mītnēs šogad desmit mēnešos viesu pavadīto nakšu skaits palielinājies par 12% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu, sasniedzot 4,32 miljonus.

Rīgas dome apstiprina pilsētas 2018.gada budžetu ar 48 miljonu eiro deficītu

Rīgas dome apstiprina pašvaldības 2018.gada budžetu, kas paredz, ka galvaspilsēta nākamo gadu noslēgs ar 48,28 miljonu eiro lielu budžeta deficītu.

Somijas gaļas lielražotājs ieguldīs Igaunijas rūpnīcā 8 miljonus

Patēriņam gatavo gaļas produktu tirgus segmentā pastāv strauja izaugsme, tā novērojis Baltijā strādājošais Somijas gaļas pārstrādes uzņēmums HKScan, kas gatavojas ieguldīt astoņus miljonus eiro tam piederošā pārstrādes rūpnīcā Igaunijā.

LTRK: Elektrības rēķinu palielināšana desmitiem tūkstošu uzņēmumu ir nepieļaujama

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera kategoriski iebilst pret to, ka lielākajai daļai mazo un vidējo uzņēmumu, obligātās iepirkuma komponentes diferencēšanas dēļ no nākamā gada sākuma pieaugs rēķins par elektroenerģiju, uzskatot, ka tādējādi šai komersantu grupai tiek ieviests jauns papildu nodoklis, padarot viņus vēl konkurēt nespējīgākus.

Citadele banka izsniegusi miljonu eiro Rigvir ražotājam

Rigvir holdinga uzņēmums SIA Latima no bankas Citadele saņēmis 994 000 eiro aizdevumu jaunā Rigvir Zinātniskā centra - aktīvās substances ražotnes un pētniecības laboratorijas pabeigšanai, vēsta uzņēmumā.

Bondars svētku brīvdienās domās, vai palikt LRA

Nepamierināts ar vairākiem Latvijas Reģionu apvienības lēmumiem, Rīgas domnieks Mārtiņš Bondars svētku brīvdienās domāšot, vai palikt šajā politiskajā spēkā.

Tusks atzīst ES bēgļu kvotu sistēmu par neiedarbīgu un norāda uz austrumu-rietumu šķelšanos

Pirms Eiropas Savienības galotņu sanāksmes šonedēļ, tās priekšsēdētājs un arī ES Padomes galva Donalds Tusks (Donald Tusk) vērtējis, ka bēgļu kvotu sistēma bloka teritorijā izrādījusies neiedarbīga, turklāt tā izgaismojusi asas pretrunas šajā jomā starp austrumu un rietumu dalībvalstīm.

Asociācija: Nepērc dāvanu kredītā; grimšana parādos turpināsies

Ziemassvētku dāvanu pirkšanas drudžainākajā laikā ar aicinājumu Nepērc dāvanu kredītā! pie iedzīvotājiem vēršas Latvijas kredītņēmēju asociācija, kas ir pārliecināta - pēc svētkiem, kad neapdomīgi un pārlieku viegli pieejamie kredīti būs jāsāk atdot, būs simtiem, pat tūkstošiem cilvēku, kuri to nespēs izdarīt.

Bičkovičs aicina tiesnešus būt atbildīgiem un stiprināt tiesu varas reputāciju

Augstākās tiesas priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs aicina tiesnešus departamentos objektīvi izvērtēt situāciju, kad publiskajā telpā tiek apšaubīta tiesu sistēmas reputācija saistībā ar maksātnespējas procesu tiesvedībām.

Aptur vēl vienu «aplokšņu algas» izmaksātāju grupējumu

VID Finanšu policijas pārvalde, veicot 26 kratīšanas Rīgā, Ikšķilē un Valmierā, apturējusi kārtējā noziedzīgā grupējuma darbību, kas izvairījusies no nodokļu nomaksas izmaksājot darbiniekiem «aplokšņu algas». Nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 220 tūkstošus eiro.

Cido Grupa trīs ceturkšņos pieaudzis līdz 49 miljoniem eiro

Dzērienu ražotāja Baltijā SIA Cido Grupa apgrozījums šogad pirmajos trīs ceturkšņos ir pieaudzis līdz 49 miljoniem eiro, kas ir par 4% vairāk, salīdzinot ar pērnā gada tādu pašu periodu.

Ievestā benzīna apmērs desmit mēnešos sarucis par 7,3%

Latvijā ievestā motorbenzīna daudzums šogad desmit mēnešos samazinājies par 7,3% salīdzinājumā ar 2016.gada attiecīgo periodu, bet dīzeļdegviela ievesta par 3,9% mazāk.

Ļauj Igaunijas fondam iegādāties vairākus Latvijas enerģijas ražošanas uzņēmumus

Konkurences padome atļauj Igaunijas fondam iegādāties vairākus Latvijas enerģijas ražošanas un lauksaimniecības uzņēmumus.