bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Sestdiena 25.11.2017 | Vārda dienas: Kadrija, Kate, Katrīna, Trīne
LatviaLatvija

Ir: Oligarhiem piederošs uzņēmums vēršas tiesā pieprasot 5,8 miljonus eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RU

Saistībā ar pārtrauktu zemes darījumu Andrejsalas teritorijā pret valsti vērsta prasība tiesā, ko uztur oligarhiem piederošs uzņēmums, pieprasot no Privatizācijas aģentūras piedzīt 5,8 miljonus eiro, vēsta žurnāls Ir.

Prasība saistīta ar 9,3 hektāriem zemes Andrejsalā blakus treknajos gados iecerētajam, bet tā arī neuzbūvētajam Laikmetīgās mākslas muzejam. Privatizācijas aģentūra 2008.gadā šo zemi uz nomaksu pārdeva uzņēmumam Termināls Andrejsala.

Darījuma summa bija 10,5 miljoni eiro (60% naudā un 40% sertifikātos), nomaksas termiņš – desmit gadi, norāda žurnāla Ir pārstāve Ieva Cielava.

Viņa ziņo, ka termiņa vidū uzņēmuma pārskaitījumi par zemi apsīka un 2014.gadā tas pieteica maksātnespēju. Šāds solis ļāva atteikties no pirkuma līguma un uzreiz pēc tam vērsties tiesā pret valsti, lai pieprasītu atmaksāt visu par zemi līdz šim iemaksāto summu – 5,8 miljonus eiro.

Maksātnespējīgais uzņēmums Termināls Andrejsala pērnā gada oktobrī likvidēts, taču tā prasību tiesā pret Privatizācijas aģentūru uztur tiem pašiem īpašniekiem piederošais Elevators Andrejsala. Šis uzņēmums caur virkni citu firmu galu galā pieder Andra Šķēles un Aināra Šlesera ģimenēm, un ar Aivaru Lembergu saistītām personām.

Andrejsalas zemes jautājums 17.janvārī izskatīts slēgtā valdības sēdē. Ministri uzklausījuši Privatizācijas aģentūras vadītāja Vladimira Loginova ziņojumu par situāciju, taču valdība nekādus lēmumus nav pieņēmusi, atstājot jautājumu aģentūras ziņā.

Žurnāla Ir rīcībā esoša informācija liecina, ka Privatizācijas aģentūra apsver mierizlīgumu šajā lietā. Tā būtība – Elevators Andrejsala atsauc pret valsti vērsto prasību, savukārt Privatizācijas aģentūra par prasījuma summu samazina uzņēmējiem maksu par kādu citu zemes gabalu, ko Elevators Andrejsala iegādājies no valsts un turpina norēķināšanos.

«Privatizācijas aģentūra nekomentē darījuma detaļas, tāpēc nav skaidri vairāki būtiski jautājumi. Vai sākotnēji nolīgtā cena atbilda tirgus situācijai? Kāda ir zemes gabala reālā vērtība šobrīd – vai tā pārsniedz vai nesasniedz apmaksāto pirkuma summu? Un kādi ir līguma nosacījumi, ko puses savā labā var izmantot tiesā,» vēsta Cielava.

Andrejsalas zemesgabala kadastrālā vērtība esot būtiski sarukusi – no 4,5 miljoniem eiro darījuma noslēgšanas laikā 2008.gadā līdz 1,5 miljoniem eiro šā gada janvārī. Lai gan kadastrālā vērtība neatspoguļo īpašuma tirgus cenu, tās izmaiņas vedina domāt, ka trekno gadu izskaņā veiktā pirkuma summa šobrīd vairs neatbilst zemes vērtībai. Pārtraucot līgumu un atgūstot jau iztērēto naudu, oligarhu uzņēmums būtu ieguvējs, bet valsts – zaudētāja.

Žurnāls norāda uz vairākiem zīmīgiem apstākļiem šajā maksātnespējas lietā. Neilgi pirms procesa sākuma Termināls Andrejsala valdē iecelts Normunds Nebojs. Šis vārds jau iepriekš «uzpeldējis» saistībā ar citu strīdu, aiz kura vīdēja oligarhu intereses – nacionālās aviokompānijas airBaltic žņaugšana tiesās ar dažādām prasībām, spiežot valsti uz mierizlīgumu vairāku miljonu vērtībā.

Sākotnēji uzņēmumam pieteikta ārpustiesas tiesiskā aizsardzība, kas ļauj pašiem izraudzīties sev procesa administratoru, bet pēc pāris mēnešiem pieteikta maksātnespēja un darbu turpināja tas pats, nevis nejaušā izlases kārtībā nozīmēts administrators, norāda Cielava.

Viņa skaidro, ka tiesiskās aizsardzības plāns netika saskaņots ar Privatizācijas aģentūru, kas bija uzņēmuma kreditors – saskaņā ar zemes pirkuma līgumu Termināls Andrejsala bija jāmaksā 6% gadā par valstij vēl nepārskaitīto summas daļu, taču uzņēmums bija palicis parādā jau 0,87 miljonus eiro.

«Uzņēmuma izvēlētā administratore ir tolaik Rīgā, Antonijas ielā 5, praktizējošā Zinta Zālīte – Rukmane. Viņa ir viena no administratoriem, kam 2015.gadā pievērsās Valsts kontrole, ziņojot par iespējamiem pārkāpumiem maksātnespējas administratoru darbā, kas praktizē kopējās adresēs, bet maksātnespējas procesos pārstāv dažādas puses,» vēsta žurnāls.

Cielava informē, ka uzņēmuma administratore kā speciālistus piesaistīja advokātus no Alda Saulieša un Raivo Sjademes biroja. Arī šiem kungiem savulaik bijušas būtiskas lomas tajā pašā airBaltic tiesvedību sāgā, kurā bija iesaistīts uzņēmuma valdes loceklis Nebojs.

Maksātnespējas administratore pret valsti izvirzīto prasību nekomentēja, aicinot visus jautājumus uzdot Privatizācijas aģentūrai. Savukārt aģentūra uzsver, ka strīds nav atrisināts un tiesvedības laikā tā nedrīkst izpaust nekādas ziņas par lietas materiāliem vai dalībnieku stratēģiju. Arī Šķēle un Šlesers nesniedza atbildes šajā jautājumā.

Žurnāls Ir norāda, ka valdības klusēšana un Privatizācijas aģentūras slepenība šajā lietā neļauj novērtēt, vai un cik izdevīgs valstij būs šī strīda atrsinājums.

Ref:224.000.103.421 


Pievienot komentāru

Aizdomās turēto pusaudzi par policista piekaušanu tiesa neapcietina

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa piektdien, 24.novembrī, nolēma neapcietināt 15 gadus veco puisi, kurš ceturtdien, 23.novembrī, Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā dzērumā kāvies ar pašvaldības policistu.

Neapdomība ir viens no galvenajiem iemesliem cilvēku bojāejai ugunsgrēkos

Šogad ugunsgrēkos dzīvību zaudējis 71 cilvēks, bet no oktobra sākuma ugunsgrēkos gāja bojā 16 cilvēki. Kā iespējamos ugunsnelaimju izcelšanās iemeslus var minēt neuzmanīgu smēķēšanu, apkures ierīču nepareizu ekspluatāciju.

Kaimiņš Saeimas debatēs mudina beidzot apcietināt Lembergu

Debatējot par priekšlikumiem nākamā gada budžetam, deputāts Artuss Kaimiņš mudināja apcietināt smagos noziegumos apsūdzēto Ventspils mēru Aivaru Lembergu.

Absolūts aizliegums strādāt pedagoģijā par smagiem noziegumiem sodītai personai neatbilst Satversmei

Satversmes tiesa secinājusi, ka absolūts aizliegums strādāt par pedagogu personai, kura tikusi sodīta par tīšu smagu vai sevišķi smagu noziegumu, neatbilst Satversmei.

Lietuvā slavenu kinorežisoru vaino par seksuālu uzmākšanos

Kaut arī Lietuvā šoruden seksuālas uzmākšanās gadījumu nav atklājies tik daudz kā Amerikas Savienotajās Valstīs, divas sievietes vainojušas godalgotu lietuviešu kinorežisoru Šarūnu Bartu, ka no viņa puses cietušas ar dzimumattiecībām saistītā rīcībā, kādu viņas nav vēlējušās.

Prostatas vēzis - otrā visbiežāk sastopamā onkoloģiskā saslimšana vīriešiem Latvijā

Palielinoties vecumam, iespējamība saslimt ar prostatas vēzi pieaug. Vīriešiem vecuma grupā no 55 līdz 60 gadiem varbūtība atklāt prostatas vēzi ir līdz 15%, savukārt pēc 60 gadiem - 20%, pēc 70 gadiem - 30% un turpina līdzvērtīgi pieaugt, uzsver uroloģe Natālija Bozotova.

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka

Mežaparka estrāde pēc koristu zonas amfiteātra rekonstrukcijas būs skaļāka, jo, palielinoties amfiteātra leņķim, dzirdamība kļūst labāka, estrādes maketa prezentācijas pasākumā stāsta akustikas eksperts.

Pērn izdevumi sociālajai aizsardzībai pieauga par 4,2%

Aizvadītajā gadā izdevumi sociālajai aizsardzībai Latvijā bija 3 783,6 milj. eiro, kas ir par 151 milj. eiro jeb 4,2% vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes provizoriskie dati.

KNAB atgādina par Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām

Saskaņā ar Priekšvēlēšanu aģitācijas likumā noteiktajām prasībām elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, preses izdevumiem, reklāmas pakalpojumu sniedzējiem internetā vai publiskās vietās ir pienākums noteikt priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus un nosūtīt tos publiskošanai līdz 2018.gada 9.maijam.

Beļģijā deg vafeļu rūpnīca

Liels ugunsgrēks izcēlies vafeļu rūpnīcā Briselē, radot melnu dūmu mākoni virs Beļģijas galvaspilsētas.

Sola autoceļu jomā uzlabot valsts galvenos un reģionālos ceļus 

Nākamgad papildu piešķirtie 25,6 miljoni eiro garantēs iespēju par 300 km vairāk sakārtot un veikt dažādus uzturēšanas darbus uz valsts vietējiem grants ceļiem, kas pēdējo 25 gadu laikā būs lielākais ieguldījums.

Dārzeņu pārstrādātājs: Pavasarī var veidoties deficīts pēc atsevišķiem dārzeņiem

Vēsie un mitrie laika apstākļi, kas negatīvi iespaidojuši dārzeņu ražu Latvijā, ietekmēs arī dārzeņu pārstrādes sektoru, jo pēc atsevišķām dārzeņu kultūrām pavasarī var veidoties deficīts, stāsta dārzeņu un augļu pārstrādātāja Kronis valdes loceklis Aivars Svarenieks.

Saskaņa un ZZS Lāčplēša dienā piedalījās Žirinovska organizētās sporta spēlēs

Atsevišķi Saeimas deputāti no Saskaņas un Zaļo un zemnieku savienības frakcijām Lāčplēša dienā piedalījušies Krievijas parlamenta atbalstītās biedrības Jaunā līga rīkotajās sporta spēlēs, kuru iniciators ir Krievijas Valsts domes deputāts no Vladimira Žirinovska vadītās Krievijas liberāldemokrātiskās partijas Dmitrijs Sviščevs, raksta Latvijas Avīze.

LDDK: Būtiski panākt efektīvu valsts budžeta līdzekļu investēšanu

Svarīgi, lai valsts budžets 2018.gadam palīdzētu sasniegt kopīgi izvirzītos Nacionālajā attīstības plānā ietvertos mērķus nevis meklēt attaisnojumus, kāpēc kaut kas nav izdevies, uzsver Latvijas Darba devēju konfederācija, vērtējot nākamā gada budžetu.

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Nešpors

Par VAS Latvijas autoceļu uzturētājs valdes priekšsēdētāju iecelts Raitis Nešpors, informē kompānijas padomes priekšsēdētājs Uldis Reimanis. Apstiprināts arī jauns valdes loceklis - Vilnis Vitkovskis.

Jaunas normas: Kas jāzina autoratlīdzību saņēmējiem un izmaksātājiem?

Viens no vissvarīgākajiem jaunievedumiem, par kuru autoratlīdzības līguma slēdzējiem noteikti jāatceras, ir izmaiņas līdzšinējā kārtībā, kādā tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas.

Latvijas barometrs: Par dzīvošanu Latvijā visvairāk lepojas Zemgales iemītnieki

Noskaidroti Latvijas iedzīvotāju uzskati par valsts simtgades svinībām, kā arī Latvijas sasniegumiem un faktoriem, kas valsti varētu pilnveidot. Jautājumā par «sapņu zemes» ideāla sasniegšanu starp dažādām vecuma grupām krasākās atšķirības vērojamas uzskatā, ka tieši laba, starptautiski atzīta izglītība ir galvenais šķērslis ceļā uz ideālu valsti.

Tiesa apmierina Bauskas Dzīves prasību aizliegt pašvaldības laikrakstā reklāmēt

Administratīvā rajona tiesa ir apmierinājusi SIA Bauskas Dzīve prasību pret Iecavas novada domi par reklāmu publicēšanas aizliegumu pašvaldības finansētajā laikraksta Iecavas Ziņas.

Izglītības un zinātnes ministrija apmierinātā ar 2018.gada budžetu

Nākamā gada Izglītības un zinātnes ministrijas budžets vērtējams kā stabils un labs - nemainīgā līmenī tiks nodrošināts finansējums visu ministrijas pārziņā esošo funkciju veikšanai, kā arī ir panākts finansējuma pieaugums augstskolām, zinātnei, sportam, jaunatnei, kā arī lielāks atbalsts latviskajai izglītībai diasporā un latviešu valodas apguvei.

Eiropas biržu indeksi maz mainās vai pieaug, Volstrītā brīvdiena

Eiropas biržu indeksi ceturtdien, 23.novembrī, maz mainījās vai pieauga, savukārt Amerikas Savienoto Valstu fondu tirgi bija slēgti, jo ASV bija brīvdiena – Pateicības diena.

Facebook ASV rādīs lietotājiem, kuras to atbalstītās politiskās lapas maldinoši veidotas Krievijā

Populārais sociālais tīkls Amerikas Savienotajās Valstīs apņēmies darīt lietotājiem zināmu, ka tie ar «patīk» atzīmējuši Facebook lapas, kuras laikā ap ASV prezidenta vēlēšanām izveidojušas ārvalstu organizācijas ar mērķi izplatīt propagandu.

Ašeradens: Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas tautsaimniecībā

Valsts budžetam jāsekmē pārmaiņas Latvijas tautsaimniecībā,. tāpēc nākamo trīs gadu valsts budžeta veidošanā Ekonomikas ministrijas prioritātes ir tautsaimniecības produktivitātes paaugstināšana, eksporta veicināšana, investīciju piesaiste, inovācijas veicināšana un uzņēmējdarbības vides uzlabošana, norāda ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Deputāti: Latvijai svarīga droša Eiropa

Latvijai svarīga droša un spēcīga Eiropa. Drošība ir viena no svarīgākajām prioritātēm, turklāt, raugoties uz mūsdienu izaicinājumiem un tehnoloģisko attīstību, īpaši svarīga arī efektīva kiberdrošība, pēc sēdes uzsvērusi Eiropas lietu komisijas priekšsēdētāja Lolita Čigāne, paužot atzinīgus vārdus ārlietu ministra ikgadējā ziņojuma projektā uzsvērtajam jautājumam par drošību.

Spēlmaņu naktī triumfē aktieri Briķe un Jakovels, režisors Zemļanskis

Spēlmaņu nakts galveno balvu jeb Gada izrādes titulu saņēmusi režisora Sergeja Zemļanska izrāde Precības Liepājas teātrī, par Gada aktrisi atzīta Indra Briķe, par Gada aktieri - Rihards Jakovels, bet Gada režisora gods ticis Zemļanskim.

Saglabāsies nepastāvīgs laiks, nākamnedēļ atkal kļūs vēsāks

Tuvākajās dienās nav gaidāmas būtiskas laika apstākļu izmaiņas un saglabāsies rudenīgs laiks. Piektdien, 24.novembrī, būs lielākoties mākoņains laiks, daudzviet pa laikam līs un gaisa temperatūra būs +2…+7 grādu robežās pēc Celsija.

Jaunākie komentāri