bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 21.11.2017 | Vārda dienas: Andis, Zeltīte
LatviaLatvija

Latvijas Kuģniecības provizoriskie zaudējumi pērn sasniedz 21,156 miljonus eiro

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

 Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN- NEWS.RUKuģošanas kompānijas AS Latvijas Kuģniecība koncerns pagājušajā gadā, pēc provizoriskiem datiem, strādāja ar 90,38 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,2% vairāk nekā 2015.gadā. Savukārt kompānijas zaudējumi pieauga 3,6 reizes – līdz 21,156 miljoniem eiro, liecina biržai Nasdaq Rīga iesniegtais uzņēmuma finanšu pārskats.

Vienlaikus izteikts ASV dolāros Latvijas Kuģniecības koncerna apgrozījums pērn pieauga par 7,4% un sasniedza 99,714 miljonus ASV dolāru, bet zaudējumi palielinājās 3,5 reizes un bija 25,177 miljoni ASV dolāru.

Koncerna finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka zaudējumi pērn galvenokārt ir skaidrojami ar strauju Latvijas Kuģniecības koncerna flotes vērtības samazinājumu, proti, par 24,13 miljoniem ASV dolāru un ar ASV dolāra un eiro valūtas kursa negatīvo ietekmi 3,67 miljonu ASV dolāru apmērā.

«Neskatoties uz koncerna negatīvo finanšu rezultātu, peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma atskaitījumiem (EBITDA) pieauga un sasniedza 49,59 miljonus ASV dolāru (2015.gadā – 46,62 miljoni ASV dolāru), kas skaidrojams ar nedaudz augstāku TCE jeb laika nomas ekvivalentu, kas tika sasniegts pārskata periodā, kā arī ienākumiem no kuģu tehniskās vadības pakalpojumiem trešajām pusēm un no nekustamo īpašumu nomas ienākumiem,» teikts vadības ziņojumā.

Tajā arī norādīts, ka Latvijas Kuģniecības koncerna kopējie ienākumi 2016.gadā palielinājās saistībā ar nedaudz lielākiem ienākumiem no esošajiem laika nomas līgumiem, kas noslēgti 2015.gadā, un ņemot vērā faktu, ka nedaudz lielāka daļa kuģu bija nodarbināti reisu nomā, kur ienākumos tiek ieskaitītas arī bunkura apmaksa, ostu nodevas un komisijas, bet kas kopumā tik un tā palielināja neto reisu rezultātu par 2,7 miljoniem ASV dolāru.

Pārējo ienākumu palielinājumu nodrošināja tehnisko vadības pakalpojumu sniegšana trešajām pusēm un nekustamo īpašumu noma. Pērn koncerns sniedzis dažādus pakalpojumus arī saistītajām pusēm (uzņēmumi ar kopīgu akcionāru kontroli), kas ļāva koncernam ģenerēt 33,28 miljonu ASV dolāru ienākumus, kas ir 33% no kopējiem ienākumiem (2015.gadā – 31,66 miljoni ASV dolāru jeb 34%).

Vienlaikus administratīvās izmaksas turpināja samazināties un pērn bija 5,71 miljons ASV dolāru (2015.gadā – 7,21 miljons ASV dolāru), galvenokārt saistībā ar zemākām juridisko pakalpojumu izmaksām un spēcīgo ASV dolāra un eiro maiņas kursu. «Koncerna ienākumi tiek gūti ASV dolāros, bet administratīvie izdevumi galvenokārt ir eiro,» piebilsts vadības ziņojumā.

Koncerna administratīvie izdevumi pamazām samazinās arī saistībā ar Latvijā un ārvalstu jurisdikcijās reģistrēto meitassabiedrību apakšstruktūru likvidāciju un restrukturizāciju. 2016.gadā ārvalstu jurisdikcijās likvidētas 14 sabiedrības. Vienlaikus Latvijā veikta SIA Nafta Invest, SIA Skonto nafta un nekustamo īpašumu kompāniju SIA LASCO nekustamie īpašumi, SIA Darījumu centrs Daugava un SIA Rīgas līcis reorganizācija, tās pievienojot mātessabiedrībai SIA LASCO Investment. Tāpat 2016.gada novembrī nodibināta meitassabiedrība SIA LSC IT ar mērķi nodrošināt koncerna ietvaros izmaksu ziņā efektīvākus informācijas tehnoloģiju (IT) pakalpojumus.

«Latvijas Kuģniecības koncerns pērn turpināja atbrīvoties arī no ar pamatdarbību nesaistītiem aktīviem, lai nodrošinātu finansiālo saistību izpildi un koncentrētos uz pamata saimniecisko darbību – kuģniecību. Tostarp 2016.gadā pabeigts nekustamā īpašuma Lejastiezumi pārdošanas darījums, kā arī ir saņemti vairāki spekulatīvi piedāvājumi citiem nekustamajiem īpašumiem. “Nekustamo īpašumu tirgus joprojām ir statisks ar mazu likviditāti, tādēļ sagaidāms, ka atbrīvošanās no šiem aktīviem var aizņemt vairāk laika. Neskatoties uz to vadība aktīvi strādā ar potenciālajiem pircējiem no ārvalstīm un cer 2017.gada laikā noslēgt turpmākus pārdošanas darījumus,» teikts vadības ziņojumā.

2016.gada 31.decembrī Latvijas Kuģniecības koncerna aktīvu kopējā vērtība bija 355,487 miljoni ASV dolāru, kas ir par 14,8% mazāk nekā gadu iepriekš, kad koncerna aktīvi bija 417,024 miljonu ASV dolāru apmērā.

«Samazinājums galvenokārt saistīts ar flotes nolietojumu un zaudējumiem no flotes vērtības pārvērtēšanas. Ilgstoša ienākumu samazināšanās visa 2016.gada garumā, ko piedzīvo kuģu īpašnieki tankkuģu segmentā, izraisīja būtisku negatīvu ietekmi uz aktuālajām lietoto kuģu pārdošanas vērtībām, ko valde arī ņēma vērā. Rezultātā Latvijas Kuģniecības koncerna vadībai vajadzēja pārskatīt esošo metodoloģiju flotes vērtības noteikšanai,» teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka 2016.gadā ir piemērota patiesā jeb tirgus vērtība, un tiek sagaidīts, ka šāda vērtēšanas metode tiks pielietota arī 2017.gadā. Koncerna flotes tirgus vērtība 2016.gada 31.decembrī bija 266,5 miljoni ASV dolāru (2015.gada 31.decembrī – 364,75 miljoni ASV dolāru).

«2017.gadā viens no galvenajiem mērķiem ir koncentrēties uz pietiekamiem ieņēmumiem, lai nodrošināšanu koncerna operatīvās un kapitālieguldījumu izmaksu segšanu, nesamazinot koncerna rīcībā esošos naudas līdzekļus,» vēstīts vadības ziņojumā.

Latvijas Kuģniecības koncerns 2015.gadā strādāja ar 83,492 miljonu eiro apgrozījumu un cieta 5,8 miljonu eiro zaudējumus.

Kompānija veic kravu pārvadājumus visās pasaules jūrās un okeānos, apmāca un komplektē starptautiskajām konvencijām atbilstošas apkalpes, kā arī piedāvā kuģu tehnisko menedžmentu saviem un citu kuģniecību kuģiem. ‘Latvijas Kuģniecības‘ akcijas tiek kotētas Nasdaq Rīga oficiālajā sarakstā.

Ref:224.000.103.363


Pievienot komentāru

Pārslimota ērču encefalīta sekas - depresija, miega traucējumi un uzvedības izmaiņas

Slikts miegs, uzvedības un garastāvokļu maiņa, produktivitātes kritums darbā un depresija ir dažas no pazīmēm, kas var liecināt par savulaik pārslimotu ērču encefalītu.

Autovadītājus biedē intensīva pilsētas satiksme un apgrūtinoši laikapstākļi

Visbiežāk autovadītājus no sēšanās pie stūres attur bailes no dalības intensīvā pilsētas satiksmē un bailes no apgrūtinošiem laikapstākļiem. Dienas tumšais laiks autovadītājus neietekmē - tikai 3% no aptaujātajiem jūtas droši tikai dienas gaišajā laikā, liecina Circle K un Drošas Braukšanas skolas  aptaujas dati. 

Nedēļa Lietuvā. Seims pieņem «Magņitska likumu»

Lietuvas Seims ceturtdien, 16.novembrī, pieņēmis tiesību normas, ar kurām valstī tiks ieviests tā sauktais «Magņitska likuma» princips, kas paredz liegt valstī ieceļot ārvalstniekiem, kuri iesaistīti liela apmēra korupcijā, naudas atmazgāšanā vai cilvēktiesību pārkāpšanā.

BNN nedēļas apkopojums: Medicīniskā marihuāna Lietuvā. Kravu pārvadājumu antirekordi. Lemberga ietekme ZSS

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās novērojamas tādas tēmas kā Pārmaiņas; Darījums; Cīņa; Kritums; Taisnība; Izaugsme; Nākotne

Kopš neatkarības atgūšanas vērienīgākā militārā parāde godinās Latvijas izveidošanu

18.novembrī Rīgā, 11.novembra krastmalā, plkst.13:30 notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 99.gadadienai veltīta Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde.

19.novembris - Ceļu satiksmē bojāgājušo piemiņas diena

Jau svētdien, 19.novembrī, visā pasaulē atzīmēs atceres dienu, kurā pieminēs ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušos cilvēkus.

Dalībai nodokļu atbalsta pasākumā saņemti 6 194 iesniegumi

Kopš sākusies pieteikšanās nodokļu atbalsta pasākumam, VID saņemti 6 194 pieteikumi. Uz šī gada 16.novembri pieņemti 4 416 lēmumi par nodokļu atbalsta pasākuma piemērošanu par kopējo summu 46 047 157,81 eiro.

Ventspilī joprojām neatklāj, kāpēc pēc kataraktas operācijas cieta desmit cilvēki

Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas vadība joprojām klusē saistībā ar Ventspils slimnīcā veiktajiem bakteoroloģiskajiem izmeklējumiem pēc tam, kad pēc katarakta operācijas dažādas nopietnības pakāpes komplikācijas skāra desmit pacientus, kuriem šī operācija tika veikta Ventspilī.

«Oligarhu lietas» izmeklēšanas komisijā izvaicāšanā kārta pienākusi Lembergam

No Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja amata pildīšanas atstādinātais Aivars Lembergs aicināts 27.novembrī ierasties un atbildēt uz deputātu jautājumiem tā dēvētās «oligarhu lietas» Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē. Viņš kļūs par otro oligarhu, kurš klātienē tiks izvaicāts saistībā ar iepriekš žurnālā Ir publiskotajām tā dēvētajām «Rīdzenes sarunām».

CSDD teorijas eksāmenos iekļaus arī video jautājumus

Ceļu satiksmes drošības direkcija teorētiskajā eksāmenā ieviesīs nebijušu jaunumu – video jautājumus, kas būs pietuvināti reālām dzīves situācijām uz ceļa.

NBS: Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai

Krievijas demonstrētā attieksme diemžēl joprojām nav draudzīga Latvijai, telekanālā LNT pauž Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Aicina pārdomātāk izvēlēties atbilstošas riepas ziemas sezonai

Ņemot vērā faktu, ka šajā gadalaikā būtiski pagarinās bremzēšanas ceļa garums, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs aicina patērētājus atbildīgi izvēlēties atbilstošas ziemas riepas. Tāpat eksperti uzsver, ka ceļu satiksmes dalībniekiem ir jāatceras, ka neatkarīgi no riepu klases, bremzēšanas ceļa garums uz sausa seguma un uz slidena ceļa var atšķirties pat vairākas reizes.

Eksperti iesaka nelietot antibiotikas nepamatoti; baktērijas var kļūt rezistentas

Pēdējo gadu laikā par vienu no nopietnākajiem sabiedrības veselības apdraudējumiem visā pasaulē tiek uzskatīta antimikrobā rezistence, kad baktēriju izraisītu slimību ārstēšanā antibiotikas vairs nepalīdz, jo baktērijas ir kļuvušas rezistentas jeb nejūtīgas pret antibiotikām.

Eiroparlaments iekustina Polijas sodīšanas procedūru

Eiropas Parlaments pieņēmis rezolūciju, aicinot piemērot tā saucamo «atomiespēju» jeb «Līguma par Eiropas Savienību» 7.panta pieļauto sodīšanas procedūru pret Poliju saistībā ar plaši izskanējušām bažām, ka Austrumeiropas lielākajā valstī ir apdraudēta likuma vara.

Kredītu reģistrā ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām

Kredītu reģistrā šogad septembra beigās bija ziņas par 724 200 personu ar spēkā esošām saistībām, kas ir par 1,1% vairāk nekā pagājušā gada beigās.

Kā Latvijas valsts svētkus svinēs dažādas latviešu kopienas pasaulē

Latvijas Republikas neatkarības svētki allaž ir bijusi būtiska tradīcija, kas latviešu diasporai visos laikos ir ļāvusi saglabāt saikni ar dzimteni - šogad šis notikums ir vēl gaišāks, jo vienlaikus notiek dažādi valsts simtgadi ieskandinoši pasākumi teju visā pasaulē.

Mazākumtautību skolās nav vienotas latviešu valodas mācību programmas

Krievu skolās šobrīd trūkst latviešu valodas skolotāju, stāsta Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības eksperte Irina Avdejeva.

Čekas maisu saturs ar nolūku ir izrevidēts, uzsver Vīķe-Freiberga

Tā dēvēto «čekas maisu» saturs ar nolūku ir izrevidēts, Latvijas Televīzijas raidījumā Rīta panorāma teica bijusī Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga. Tas esot darīts ar nolūku «ne jau mums labu darīt», uzskata bijusī prezidente. Viņasprāt, «čekas maisos» ir apslēptas dažādas «dziļbumbas».

LLKC: Ziemāju lauki Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis; izdzīvošana sarežģīta

Ziemāju lauki visā Latvijā pašlaik ir kā raibs lupatdeķis, - pakalni zaļi, ielejas izmirkušas, lielā mitruma dēļ daudzviet, kas sākuši dīgt, nosmakuši un sapuvuši - tos nāksies pārsēt ar vasarājiem.

Igaunija ar 700 000 eiro atbalsta Somijas-Igaunijas Kultūras fondu

Igaunijas valdība ir nolēmusi piešķirt 700 000 eiro Somijas-Igaunijas Kultūras Fondam, kas kopš 2015.gada veicina abu tautu sadarbību kultūras, radošas ekonomikas un izglītības jomā.

Darba samaksas noteikumu pārkāpšana visbiežāk saistīta ar «aplokšņu» algām

Lai veicinātu sabiedrības informētību, kā arī komercdarbības vides drošību, godīgu konkurenci un labprātīgu nodokļu saistību izpildi, Valsts ieņēmumu dienests papildinās VID publiskojamo datu bāzi ar jaunu informāciju par nodokļu maksātājiem.

Vienotības Saeimas frakcijas vadība mainīsies 21.decembrī

«Ir noslēgušās politiskās konsultācijas ar visām Vienotības sadarbības partijām, kas pārstāvētas Saeimas frakcijā, un panākta vienošanās, ka frakcijas vadības maiņa notiks līdz ar Saeimas rudens sesijas beigām 21.decembrī,» norāda partijas Vienotība valdes priekšsēdētājs Arvils Ašeradens.

Krievija ANO bloķē Sīrijas ķīmiskā uzbrukuma izmeklēšanas turpināšanu

ANO Drošības padomē Krievija ir izmantojusi veto tiesības, lai bloķētu rezolūciju, ar ko tiktu ļauts turpināt izmeklēt Sīrijā šopavasar notikušo uzbrukumu ar aizliegtiem ķīmiskiem ieročiem, kas tolaik pamudināja Amerikas Savienotās Valstis ar raķetēm apšaudīt Sīrijas militārās aviācijas bāzi.

EM prognozēto reemigrācijas dinamiku nosauc par utopisku

Ekonomikas ministrijas prognozētā reemigrācijas dinamika ir utopiska, turklāt ar Latvijas pilsoņu atgriešanos dzimtenē ir saistīti dažādi izaicinājumi, ko līdz šim neviens nav uzņēmies risināt, norāda domnīcas PROVIDUS pētniece Agnese Lāce.

Privātās ārstniecības iestādes sašutušas par ierobežojumiem valsts naudas sadalē

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija vienbalsīgi ir atbalstījusi ierobežojumus valsts naudas piešķiršanai privātajām ārstniecības iestādēm, kas radījis lielu sašutumu privāto ārstniecības iestāžu īpašnieku vidū.