bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Pirmdiena 19.03.2018 | Vārda dienas: Jāzeps
LatviaLatvija

Latvijas Reģionu Apvienība: Pēc jaunākajiem datiem mūsu atbalstītāju pulks jau ir sasniedzis 11% un arvien turpina pieaugt

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(+8 vērtējums, 8 balsojumi)

Latvijas Reģionu Apvienības valdes loceklis Dainis Liepiņš

Ar joni tuvojas vēlēšanu laiks, kā arī laiks, kad izšķirties par savu izvēli un Latvijas nākotni vismaz nākamajiem četriem gadiem. Kam uzticēt savu balsi un kāpēc? Jau pazīstamajām sejām, vai jaunām personībām? Kā izvērtēt darbus, pieredzi un spējas?

Pastāv viedoklis, ka tieši novadu vadītāji ir tie, kas apveltīti gan ar pieredzi, gan reputāciju, kas norāda uz reālajiem darbiem, piepildītiem un nepiepildītiem solījumiem. Samērā pulku pašvaldību vadītāju skaitu no esošā partiju saraksta piedāvā Latvijas Reģionu Apvienība, uzsverot, ka nosaukt to par sīkpartiju ir gaužām muļķīgi.

Kā intervijā BNN norāda partijas biedrs Dainis Liepiņš, apvienībā ir gandrīz 3 000 biedru, no kuriem 220 ir deputāti pašvaldībās, no tiem 20 ir pašvaldību vadītāji un 5 vietnieki. Turklāt nav ne mazāko šaubu, ka partija jau tagad pārvar 5% barjeru. Vēlme to noklusēt reitingos ir tikai starpvēlēšanu cīņa un konkurences vājināšana, saka Liepiņš.

Kā vērtējat politisko sagatavošanos 12. Saeimas vēlēšanām? Kā vērtējat šī gada priekšvēlēšanu kampaņas pirms vēlēšanām? Vai nav tā, ka partijas šoreiz koncentrējas vairāk uz konkurentu «nomelnošanu» un mazāk uz savām programmām?

Nomelnošana vairāk vai mazāk ir bijusi ikvienās vēlēšanās, visos laikos. Tā jau ir kļuvusi par tradīciju. Jāatzīmē, tā arī jāvērtē divējādi. Pirmkārt, tā var būt puspatiesība un melu izplatīšana, kas ir krimināli sodāma rīcība. Otra lieta, ja tā ir informācijas nopludināšana, kas atklāj patiesību par kādu no politiskām partijām vai tās locekļiem.

Ja ir tādi fakti, kas nenāk par labu politiķiem, tad viņi ir pie tā paši vainīgi. Cita lieta, ja «ķeras» klāt ģimenei un bērniem, tad tas ir zemiski.

Kā Jūs vērtējat Saskaņas aktivitātes saistībā ar bankas Citadele pārdošanu? Kāpēc tieši tagad?

Vērtējot bankas Citadele darījumu, tas arī ir koks ar diviem galiem. No vienas puses, ja valdība tādas saistības ir uzņēmusies, tad banka ir jāpārdod, turklāt ir jāņem vērā stratēģiskie valsts drošības jautājumi – kam tiek pārdots, kas ir šie investori.

Nelaime ir tā, ka valsts pārvaldē ir ievazāta slepenība. Pēdējos mēnešos īpaši ir «izgaismojies» tas, ka slepenība ir vajadzīgā un nevajadzīgā vietā, un tas arī vainagojies ar sabiedrības neuzticību. Tauta jau nav stulba un Leijputrijai netic.

Man kā praktiskam cilvēkam šķiet, ka investori valdību ir apveduši ap stūri. Visādas nesakritības lien kā adata no spilvena ārā. Turklāt tādu informāciju, kā, piemēram, summu, par ko pārdos banku, neslēpj, jo tas vienalga agrāk vai vēlāk taps zināms. Protams, var būt nianses un diskusijas, kas attiecas, piemēram, uz to, ka bankā investoram būs jāiegulda nauda, tomēr – ņemot vērā, ka pērn Citadele nopelnīja 15 miljonus, bet šogad 30 miljonus, tad summa, par ko tā tiek pārdota, nav adekvāta. Ir arī jāsaprot arī, ka netiek pārdoti 100%, bet 75% bankas, kas pieder valstij, līdz ar to, tie vairs nav Straujumas kundzes minētie 98,67, bet 74 miljoni.

Pat, ja darījumā nav afēras, tad tas ir neveiksmīgs darījums, kā finansiāli – tā emocionāli.

Ar ko, Jūsuprāt, Latvijas Reģionu Apvienības kampaņas atšķiras no pārējo partiju reklāmām? Kas kopumā ir jūsu priekšrocības, kā raksturotu savu partiju?

Pamatā politiskās reklāmas veidi ir definēt. Latvijas Reģionu Apvienības kampaņas atšķirību varēja vērtēt Eiropas Parlamenta vēlēšanās, kas pierādīja, ka, balstoties uz pieredzi un idejām, nevis uz milzīgu finansiālu atbalstu, partija var iegūt jau 2,5% balsu.

Mazāk pozitīvā puse ir tajā, ka bez noteikta un paredzama finansējuma mums ir grūti plānot reklāmas kampaņas gaitu, kā to, piemēram, dara lielās varas partijas, kurām ir noteikts, skaidrs budžets. Labā lieta ir tajā, jo tuvāk nāk 4.oktobris, jo lielāka ir interese gan no vēlētāju puses, gan no tiem, kas vēlas iestāties partijā, gan no finansiālajiem atbalstītājiem.

Ar ko mēs atšķiramies? Ar to, ka mums nav jāmelo, nav jāpastāsta puspatiesība, kas nomoka varas partijas pārstāvjus. Mūsu biedriem ir ilggadēja pieredze uzņēmējdarbībā, pašvaldībās, ko ar politiķu-viendienīšu populismu nevar aizstāt. Mēs esam par atklātu valodu. Pat, ja kaut kādās lietās mums pagaidām nav taisnība, mēs esam gatavi diskutēt, lai to atrastu.

Mēs esam organizācija bez zemtekstiem, kas balstās uz reģionu pieredzi, lai panāktu kopīgu attīstību visā Latvijā. Mums nav balto jātnieku, bet ir stabili pamati. Cilvēki, kuru darbus var vērtēt, nevis vārdi, aiz kuriem slēpjas investori. Mēs darām darbus tā, lai nebūtu kaimiņam kauns skatīties acīs.

Ir vairāki jautājumi, kas, atskaitot partiju programmas un uzticību, ierasti uztrauc vēlētājus. Viena no bažām ir, vai viņu balss, tā teikt, neaizies vējā. Tas savukārt skar jautājumu, vai partija pārvarēs 5% barjeru. Kā vērtējat LRA izredzes?

Latvijas Reģionu Apvienība pilnīgi noteikti pārvarēs un jau pārvar 5% barjeru. Vakardien Latvijas Radio 1 esot izplatījis informāciju, ka LRA reitings šobrīd esot 11%, un tas turpina augt! Šaubas par mums izplata varas partijas, lai vājinātu konkurentu tēlu un baidītu ar sīkpartijām. Mums ir gandrīz 3 000 partijas biedru, no tiem 220 deputātu pašvaldībās, 20 pašvaldību vadītāju un pieci vietnieki. Nedomāju, ka citu partiju saraksti var ar šādiem datiem lepoties. Mēģinājums mūs pielīdzināt sīkpartijai ir priekšvēlēšanu cīņa.

Latvijas Reģionu Apvienība būs pārstāvēta parlamentā, es ticu, ka arī valdībā. LRA ļoti labi saredz to postažu, kas saukta dažādos vārdos – gan par attīstību, citreiz par izaugsmi. Tā, piemēram, šobrīd tikai 30 pašvaldībām ir noteikts stabils finansējums septiņu gadu periodam – 4,5 tūkstoši uz cilvēku. Tikmēr 89 pašvaldībām jeb 624 000 pašvaldību iedzīvotājam pienākas katram vien 160 eiro. Ko var sacīt, piemēram, tādiem Mērsraga jauniešiem vai uzņēmējiem par viņu nākotni? Būtībā šajā gadījumā ir izveidots traps uz lidmašīnām. Turklāt tas ne tikai skar iedzīvotājus, bet nacionālo drošību kopumā, ņemot vērtā tukšās pierobežas. Tas ir signāls, ka mums par to ir steidzami jādomā, jo rīt var jau būt par vēlu.

Lai arī varas partijās ir dažādi cilvēki, daudzi no tiem ir deleģēti cilvēki no pagātnes – postpadomju cilvēki, kuri arī tad instinktīvi kalpo savām interesēm, bīda dažādām pozīcijām savus radus, draugus, paziņas. Piemērs tam ir Jelgava. Lai arī Eiropas Savienības finansējuma piesaiste ir liela, pilsētā joprojām ir viens no zemākajiem atalgojumiem valstī.

Atgriežoties pie sarunas par sīkpartijām, ir veikti vairāki pētījumi, tai skaitā Stokholmas tautsaimniecības pētījumu institūtā, kas skar partiju veidošanās tendences, uzsverot, ka sīkpartijas novērtēt kā izniekotais balsis ir netaisnīgi. Varas partijām būtu jāredz, kāda veida partijas veidojas, kādus uzsvarus tās vieš savās programmās. Tas ir kā politikas veselības tests – cik daudz cilvēki pamanījuši, ka kaut kas nav kārtībā.

Ja Latvijas Reģionu Apvienība iekļūst Saeimā, ar kādām partijām Jūs saredzat ciešāko sadarbību, ar kādām partijām veidotu koalīciju?

Koalīciju varētu veidot jau esošās varas partijas – Vienotība, Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), Nacionālā apvienība – un mēs. Ar partiju Saskaņa vai Latvijas Krievu savienību, kuri turpina naidīgu politiku, mums nav pa ceļam. Tas, ka esi iemācījies latviešu valodu, vēl nenozīmē, ka cieni šo valsti. Šo partiju līderi noteikti nebūtu tie, kas, ja būs vajadzība, sēdēs ierakumos. Nožēlojami arī skatīties uz latviešiem, kas atbalsta šādu politiku. Taču «Pietuka Krustiņi» bijuši vēl folklorā, nauda aizver acis. LRA nedejo naudas dēļ.

Attiecībā par koalīciju, ir grūti prognozēt galējo iznākumu, taču svarīgi sabalansēt ambīcijas un domāt par visu valsti. Ja tā nenotiek, tieši cilvēki reģionos ir cietēji, kas nevar ietekmēt ne pensiju, ne skolotāju algas.

Cirkulē informācija, ka Saskaņa un Ingunas Sudrabas partija No Sirds Latvijai, ievēlēšanas gadījumā, ir vienojušās par sadarbību? Vai Jums ir viedoklis par to?

Tā, pagaidām ir tikai teorija, taču jāskatās plašākā kontekstā. Sudrabas kundzes vēlētāju sarakstos ir tādas personas, kas nekautrētos mainīt savus principus ekonomisko apsvērumu dēļ. Man ir pamatotas bažas, ka Sudrabas kundze kā tēls tiks izmantota tikai līdz 4.oktobrim, ja viņa nedarīs to, kas šai partijai paredzēts. Diemžēl Sudrabas kundze šo kuģi nevada un nenosaka to, kā viņš peldēs. Man žēl to cilvēku – vēlētāju, kas tādā veidā tiks piemānīti.

Vienlaikus varu bilst, ka Sudraba trīs gadu laikā, strādājot Valsts kontrolē, neatrada veidu, kā ierasties un pārbaudīt Jelgavas pašvaldības darbu, ko pēcāk izdarīja Ingunas Sudrabas amata pēctece Elita Krūmiņa. Tas liek apšaubīt Sudrabas kundzes spēju godprātīgi kaut ko pārbaudīt.

Vēl kuluāros klīst runas, ka patiesie Sudrabas partijas finansētāji varētu būt personas, kurām cieša saikne ar ZZS un Vienoti Latvijai, un ka iespējamā koalīcija ir SC+ZZS+Sudrabas partija. Tīri teorētiski es tādu iespēju redzu, jo ZZS vadībā ir bijušie kompartijas nomenklatūras darbinieki, kuri bieži ir pieņēmuši lēmumus, balstoties uz izdevīgumu, nevis aizstāvot reģionus.

Nesen, septembrī, tika publicēta LRA pasūtītā sabiedriskās domas aptauja. Tomēr tā neguva īpašu popularitāti medijos. Vai Jums tam būtu kāds skaidrojums?

Tas ir saistīts ar valsts varu, īpaši starpvēlēšanu periodu, un to, ka dažas aptaujas ir neizdevīgi afišēt, neatklājot, ka ir arī citi konkurenti. Tādās reizēs varas partijām ir izdevīgāk manipulēt ar dažādām aptaujām. Ir aģentūras, kas taisa smukāk aptaujas, izvirzot mistiskus kritērijus, uzdodot «smukākus» jautājumus. Var redzēt arī, ko aicina uz diskusijām vai to, ka TV3 intensīvi nespēj izrunāt Latvijas Reģionu Apvienības nosaukumu, tā vietā regulāri minot Reģionu aliansi. Kāpēc tas notiek šādā privātā medijā?

Šobrīd Latvijas Reģionu Apvienība pamatīgi pārsniegusi pāri 5% barjeru. Tas ir nepopulāri varas partijām. Tā ir nevēlēšanās redzēt partneri. Bet, ja mums būs jāstrādā četratā, tad būs jāskaidro sabiedrībai, kas notiek. Tā arī ir spēlē, netīrās politikas sastāvdaļa, pavisam neatkarīgu reitingu veidotāju nav. Labākais reitings ir sabiedrības pārliecība, un to mūsu cilvēki bauda katru dienu.
***

Latvijas Reģionu Apvienībā 12. Saeimas vēlēšanās piedalās ar 8.sarakstu. No Latvijas Reģionālās Apvienības uz deputātu amatu pretendē 115 kandidāti.

Starp tiem LRA valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Bondars, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta direktora vietnieks Mārtiņš Šics, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Arturs (Artuss) Kaimiņš, Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, Meierovica biedrība par progresīvām pārmaiņām – valdes loceklis Juris Viļums, Rēzeknes mākslas un dizaina vidusskolas direktors Osvalds Zvejsalnieks, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis, Rucavas novada domes priekšsēdētāja Līga Stendze un citi.


Pievienot komentāru

 1. Pensionāre no zemgales teica:

  No sirds novēlu Jums veiksmi!

  +1 0 -1 0

 2. Talsi teica:

  Turieties. Kurzeme nodevīgās Solvitas vietā balsos par JUMS.

  +1 0 -1 0

 3. Ansis teica:

  Man pašam patīk cilvēki no Vienotības, tomēr man jāsaka, ka vērojot politiķu debates TV, tikai Liepiņš radījis iespaidu, ka runā atklāti un no sirds, nevis cenšas nopirkt vēlētājus!

  +1 0 -1 0

 4. . teica:

  Es laikam arī par Reģionālo apvienību balsošu.

  +1 0 -1 0

 5. Liepāja teica:

  Kaut izdotos! Novēlu ne tikai iekļūt Saeimā, bet iegūt vismaz desmit vietas!

  +1 0 -1 0

 6. TV skatītājs teica:

  Nu to ko Artuss Kaimiņš un Dainis Liepiņš panāk, glumais Bondars nodzen lejā. Premjera amata kandidātam vajadzēja būt Dainim Liepiņam.

  +1 0 -1 0

  • Ģimenes māte teica:

   Tikai cilvēki no pašvaldībām redz kā tauta dzīvo, kādas problēmas risināmas ar mazumiņu naudas, ja neesi tā sauktais centrs. par 8. sarakstu! Tie ir cilvēki , ko pašvaldībās pazīst. Savējie.

   +1 0 -1 0

Nedēļa Lietuvā. 5 000 protestētāju nopeļ Seima lēmumu pasargāt kolēģi-pārkāpēju

Aptuveni 5 000 cilvēki ceturtdien, 15.martā, sapulcējušies Viļņā pie Seima ēkas, lai paustu neapmierinātību ar to, ka parlamentārieši balsojumā nolēmuši neatbrīvot no amata deputātu Mindaugu Basti.

BNN nedēļas apkopojums: «Oligarhu sarunas» nepieder KNAB. Skandāli Lietuvā. Igaunijā aicina atjaunot tiešo demokrātiju

BNN sniedz apkopojumu par šīs nedēļas aktuālākajiem notikumiem, kurās ietvertas tādas tēmas kā Paziņojums; Cīņa; Kritums; Nākotne; Skandāli; Viedoklis.

Valka lūdz VID vēl vienu darbnieku karstākajā deklarāciju iesniegšanas laikā

Valkas novada pašvaldība lūdz Valsts ieņēmumu dienestu pārskatīt VID darbinieku noslodzi ienākumu deklarāciju iesniegšanas laika posmā no 1.marta līdz 1.jūnijam un piešķirt vēl vienu VID darbinieku Valkas Valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, jo saskaņā ar noslēgto trīspusējo sadarbības līgumu VID pakalpojumus Valkas VPVKAC jāsniedz diviem darbiniekiem.

Lembergs netiks virzīts premjera amatam; visticamāk, tiesas sēdes četrreiz nedēļā grūti apvienot ar premjera pienākumiem

Vairākkārt uz vienu no Latvijas prestižākajiem amatiem – premjerministra «krēslu» – savu kandidatūru ir virzījis arī smagos noziegumos apsūdzētais Aivars Lembergs, kurš ir atstādināts no Ventspils pilsētas domes priekšsēdētāja pienākumu pildīšanas. Tad nu šogad beidzot ir pienācis gads, kad «pūcei aste ir uzziedējusi» jeb Lembergs netiks virzīts premjera amatam. BNN informāciju apstiprina arī Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti teju 290 miljoni eiro

Pērn zaļās enerģijas un koģenerācijas atbalstā samaksāti gandrīz 290 miljoni eiro, tāpēc ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens aicinājis izveidot mehānismu, kā likvidēt obligātā iepirkuma komponentes maksājumus patērētājiem.

Līdz šim valsts garantētā atlīdzība izmaksāta 3'441 ABLV Bank klientam

Trīspadsmit dienu laikā, kopš banka Citadele sāka izmaksāt valsts garantēto atlīdzību ABLV Bank klientiem, kopumā atlīdzība izmaksāta 3441 klientam. Kopējā izmaksātā summa no 3. līdz 15.martam ir 54,5 miljoni eiro.

Eurostat: Latvijā ceturtajā ceturksnī bijis vidēji augsts vakanču līmenis ES

Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī bija vidēji augsts darbavietu vakanču līmenis, kas izteikts procentuāli kā attiecība starp kopējo pieejamo vakanču skaitu pret visām darbavietām ekonomikā – jau aizņemtajām un vakantajām – to Eiropas Savienības dalībvalstu vidū, par kurām pieejami salīdzināmi dati.

Baltic International Bank valdes priekšsēdētāja amatā iecelts Viktors Bolbats

Baltic International Bank līdzšinējā valdes priekšsēdētāja Ilona Guļčaka pievienojas bankas padomei, bet bankas vadītāja pienākumus uzņemas šī brīža valdes priekšsēdētājas vietnieks Viktors Bolbats.

Secina: Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir plašas iespējas aizņemties

Latvijas iedzīvotāji neveido uzkrājumus, jo ir viegla naudas pieejamība un plašas iespējas aizņemties nepieciešamības gadījumā, secināts Patērētāju tiesību un aizsardzības centrs un Latvijas Universitātes Biznesa, vadības un ekonomikas fakultātes veiktajā pētījumā.

Leģionāru piemiņas pasākumi aizrit ar pretēji domājošo pabļaustīšanos un diviem aizturētajiem

Leģionāru piemiņas gājiens piektdien, 16.martā, Rīgā kopumā aizritēja mierīgi, tomēr pie Brīvības pieminekļa izcēlās vairāki tradicionāli novērojami konflikti starp pretēji domājošajiem, tostarp divi cilvēki tika aizturēti.

Salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja

Salīdzinot gripas intensitātes rādītājus Eiropā, kur vairākās valstīs tā ir augsta vai pat ļoti augsta, Latvijā gripas intensitāte ir vidēja, aģentūrai norāda Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Pērn vienas stundas darbaspēka izmaksas pieauga par 7,3%

Vienas stundas darbaspēka izmaksas pērn 4.ceturksnī salīdzinājumā ar 2016.gada 4.ceturksni pieauga par 54 centiem jeb 7,3%, sasniedzot 8,02 eiro, liecina Centrālās statistikas pārvaldes sezonāli neizlīdzināti dati. Sezonāli izlīdzināta rādītāja pārmaiņas bija identiskas – 7,3%.

Precizēta informācija par aizliegumu atrasties uz Rīgas ūdenstilpju ledus

Ņemot vērā laikapstākļus, meteoroloģiskās prognozes, kā arī iespējamību, ka neveidojas pietiekami izturīga ledus kārta, no piektdienas, 16.marta, ieviestas izmaiņas aizliegumos iedzīvotājiem atrasties uz atsevišķu Rīgas administratīvajā teritorijā esošu ūdenstilpju ledus.

Slikta pieredze sešgadnieku programmas ieviešanā

Ideja sūtīt uz skolu sešgadniekus nav nekas jauns, šādu priekšlikumu virzīja arī kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, taču sabiedrības un izglītības nozares profesionāļu iebildumu dēļ ideja netika īstenota. Taču ir bijis periods, kad sešgadnieku reforma tika ieviesta, 1982.gadā.

Dubultaģenta indēšana: Krievija sola izdarīt maksimālu spiedienu uz britiem

Krievijas vēstnieks Lielbritānijā piektdien, 16.martā, sacījis, ka Maskava izdarīs iespējami lielu spiedienu uz Londonu, Krievijas pusei turpinot noliegt saistību ar bijušā abu valstu dubultaģenta indēšanas gadījumu, kas saskaņā ar britu izmeklētāju atklāto pastrādāts ar Krievijā izgatavotu, starptautiski aizliegtu ķīmisko ieroci.

Rietumu banka apgalvo, ka jau vairākus gadus atsakās no augsta riska klientiem

Rietumu banka jau vairāku gadu garumā atsakās no augstāka riska klientiem un ir būtiski samazinājusi transakciju apmēru, pauž bankas pārstāvji.

Lietuvas un Igaunijas uzņēmēju investīciju plāni apsteidz Latvijas uzņēmējus

Latvijā 36% maza uz vidēja lieluma uzņēmumi šogad plāno ieguldīt sava biznesa attīstībā. Savukārt Igaunijā šādi plāni ir 42%, bet Lietuvā – gandrīz pusei jeb 46% MVU, liecina SEB bankas veiktās uzņēmēju aptaujas rezultāti.

KP pērn 20 uzņēmumiem piemēroja naudas sodus 10,1 milj. eiro apmērā

Pērn Konkurences padome konstatēja četrus pārkāpumus, atklājot aizliegtas vienošanās 20 uzņēmumu darbībās un tiem piemērojot naudas sodus kopumā 10,1 milj. eiro apmērā.

Būvējot Somu līča gāzes vadu, Igaunija organizēs darbus 135 miljonu vērtībā

Saistībā ar Balticconnector gāzes cauruļvada būvniecību no Igaunijas uz Somiju, igauņu gāzes tīkla uzņēmums Elering pavēstījis, ka tas turpmākajos gados organizēs projekta ieguldījumus aptuveni 135 miljonu eiro vērtībā, no kuriem lauvas tiesu – 98 miljonus eiro – segs Eiropas Savienības fondi.

Latvijas Ārlietu ministrija: Krimas ieņemšana ir pretlikumīga

Šī gada 18.martā apritēs jau četri gadi kopš Krievijas Federācijas īstenotajiem Ukrainas suverenitātes un teritoriālās integritātes pārkāpumiem, nelikumīgi anketējot Krimas pussalu un aizsākot militāru agresiju Ukrainas austrumos. Ar savu rīcību Krievijas Federācija ir pārkāpusi starptautiskās tiesības un starpvalstu attiecību pamatprincipus, nostāju pauž Ārlietu ministrija.

AS Valmieras stikla šķiedra akcionāriem piemērota soda nauda 131'250 eiro apmērā

Finanšu un kapitāla tirgus komisija AS Valmieras stikla šķiedra akcionāruzņēmumiem Heinz-Jürgen Preiss-Daimler un Beatrix Preiss-Daimler piemērojusi soda naudu 131 250 eiro apmērā par konstatētajiem Finanšu instrumentu tirgus likuma pārkāpumiem.

Komercbanku asociācija vērtē ārvalstu klientu apkalpošanu biedru bankās

Latvijas Komercbanku asociācija šobrīd apzina esošo situāciju tās biedru bankās saistībā ar ārvalstu klientu apkalpošanu, atzina asociācijas stratēģiskās komunikācijas vadītāja Kristīne Mennika.

Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus

«Latvijas lielās slimnīcas sākušas īstenot kopīgus iepirkumus, piemēram, gāzes un elektrības, bet tiek plānoti arī citi,» intervijā Latvijas Radio sacīja Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas vadītāja Ilze Kreicberga.

ASV soda Krievijas pilsoņus par jaukšanos vēlēšanās un kiberuzbrukumiem

Amerikas Savienotās Valstis ir ieviesušas sankcijas pret 19 Krievijas pilsoņiem, vainojot tos par iejaukšanos 2016.gada ASV vēlēšanu norisē un par kiberuzbrukumu pastrādāšanu.

Latvijas pārstāvji veic bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā

No 12. līdz 15.martam trīs Latvijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji Eiropas Drošības un sadarbības drošības organizācijas ietvaros un saskaņā ar Vīnes dokumentu veica bruņojuma kontroles inspekciju Baltkrievijā.